عزیز :.:.::. * شروع مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

عزیز : .:.::. *  مسابقه #پاکی_رمضانConfetti * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس آغازین (10 تا 30 روزه)

سلام . راستش سختی ترک تو 3 روز اولشه. به نظر من هیچوقت نباید مغرور بشین و بدونین که همیشه در کمین شماست.سعی کنید اگه شده حداقل روزی 1 ساعت بیرون باشین و تو اجتماع باشین و از تنهایی فاصله بگیرین.چشم پاکی خیلی مهمه. اگه یه مورد رو تو خیابون یا تو تلویزیون دیدین فقط نگاه اول باشه ، این جوری چیزی تو صفحه ذهنتون نمیمونه و وسوسه نمیشین.سعی کنید با ورزش یا چیزای دیگه از نظر بدنی خودتون رو خسته کنید.این جوری از نظر بدنی وسوسه نمیشین و اذیت نمیشید.اگه وسوسه اومد سراغتون برید تو حیاط یه دوری بزنین.سعی نکنید در حالی که تنها هستین با هاش مبارزه نکنین.بالاخره بعد از چند بار شکست میخوری.نماز هم فراموش نشه.
سلام
وقتی پاکی رو احساس کردم یعنی 10 روزه شدم فهمیدم واقعا خواستن،توانست است
یعنی اگه رزو بتونی پاک بمونی نشونه اینه ک تو میتونی واسه همیشه پاک باشی فقط ایمان و ارادتو بالا ببر
موفق باشید
[تصویر:  75564740_83301426cfcbb.jpg]

صعود ممکن است دشوار باشد 

ولی

منظره بالا بسیا ارزشمند است  

سپاس شده توسط
سلام به همگی ،303
از من خواسته شد از تجربم بگم

اما خواستم تشکر کنم از اینکه چقدر به من کمک کردید خیلی خوب بود این 10 روز 4fvfcja

بارها و بارها تا حالا سعی کرده بودم از دست شیطون در برم اما نمی شد ، هر بار به علتی ...
تا این که با شما آشنا شدم Khansariha (18)

به نظر من ترک این عمل تنها فقط با خواستن شروع می شه اما خیلی عوامل دیگه دخیلند ، اون موارد همونایی بودند که من همیشه بی خیالشون می شدم اما این بار مجبور بودم انجامشون بدم وگرنه روز خوب نداشتم و فقط پاک بودم که هر لحظه هم امکان ناپاک بودن هم وجود داشت اما با این تکنیک و انتخاب موارد مثل نماز و چشم پاکی و ... خیلی از مشکلات و هوس ها برطرف می شه و خیلی به ترک کمک می کنه ،

همه ما می خواهیم که این عمل رو تکرار نکنیم اما می گیم نمی شه
به نظر من واسه اینکه این موارد رو درست اجرا نمی کنیم یا به اونها عمل نمی کنیم ،
باز هم از همگیتون ممنونم به خاطر این سایت به خاطر حماییتاتون و به خاطر زندگی پاکی که الان دارم 53
سلام .
آزاد هستم. يعني حالا واقعا آزاد ِ آزاد هستم. 28 سال و دو ماه و 27 روز سن! 
از اول دبيرستان فهميدم كه خودارضايي چجوريه و از همون موقع شروع كردم.جالب اينجاست كه تا اون موقع به بلوغ نرسيده بودم(بلوغم دير-رس بود) 
با خودم حساب كردم ميشه حدود 14 سال خودارضايي! اينارو ميگم كه فكر نكنيد پاك شدن و پاك موندن، كار سخت و غيرممكنيه. نه حتي اگه 20 ، 30 سال هم اينكارو انجام ميدادين.
و اما تجربه اين 10، 12 روز 
بطور خلاصه ميگم چون ميدونم تعدادي از دوستان (مثل خودم) حوصله خوندن متناي بلند رو ندارن.
1- ياد خداي خودم و فراموش نكردن و مدد گرفتن از اون.
2- ذكر گفتن خيلي كمكم كرد. در موقعي كه يكي از جنس مخالف روبروم سبز ميشد،سر خودمو ميندازم پايين و شروع ميكنم به ذكر گفتن : لا حول و لا قوه الا بالله العلي العظيم. واقعا مقداري از همون حول و قوه الهي به وجودم منتقل ميشه و هر فكر بد و نامربوطي رو از ذهنم دور ميكنه.
3- سعي كردم نمازا رو جوري تنظيم كنم كه هميشه با وضو باشم، پاك باشم و به ياد خدا باشم تا اينكه اگه نتونستم مستحبات رو به جا بيارم خدا رو فراموش نكنم.به همين دليل نماز رو در 5 وقت  ميخونم. صبح، ظهر، عصر ، مغرب و عشاء! 
4- گاهي كه بهم فشار ميومد، دستامو مرطوب ميكنم و به روي پاهام ميكشيدم از زانو به پايين. خيلي در خوابوندن تحريكات لحظه اي موثره. البته زماني كه غسل كردن برام ميسر نباشه.
5- و مورد يكي از مهمترين موارد، مديريت لحظه هاي اولي كه فكرم منحرف ميشد. اون لحظه اگه به مغزتون اجازه داديد به كارش ادامه بده كارتون خيلي خيلي سخت ميشه! و احتمال شكست به بالاي 90 درصد ميرسه .من سعي كردم كه از ادامه افكار غريزي و تبديل شدن اونا به افكار و افعال شيطاني جلوگيري كنم. تا اين لحظه هم موفق شدم .
6- بعد از چند روز به پاكي عادت كردم همونجور كه قبلا به اين كار زشت عادت كرده بودم. اما خب گاه يه فشارهايي بهم وارد ميشد و در اون مواقع هم روش هاي فوق رو پياده ميكردم.
7- الان حس ميكنم فكرم آزادتر شده، ديگه حواس پرتي ندارم، حوصلم بيشتر شده. احساس ضعف نميكنم. و فكر كردن همين مزايا هم به ترك و ادامه پاكي كمك زيادي ميكنه و روحيه منو بالا ميبره
8- به ضرر اين كار فكر ميكردم. به اينكه چقدر از زندگي عقب افتادم به اعتماد به نفس نداشته ام به خجالت و افسردگي و سفيد شدن موي سرم!‌ به اينكه وضعم چقد وخيم ميشد، تا روزي 4 بار شكست اونم بعد اينكه غسل ميكردم و توبه مكيردم. اينا همه تاثير داشت تو تركم.
9- و بودن آدماي خوبي مثل شما كنار آدم كه همدرد خودم هستن. حس قشنگيه .... 
الحمدلله علي كل حال 53
 أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

آگاه باشید، تنها با یاد خدا دلها آرامش مییابد!  

وَالَّذِينَ عَمِلُواْ السَّيِّئَاتِ ثُمَّ تَابُواْ مِن بَعْدِهَا وَآمَنُواْ إِنَّ رَبَّكَ مِن بَعْدِهَا لَغَفُورٌ رَّحِيمٌ. (الأعراف . آیه 153)

و كسانى كه مرتكب گناهان شدند آنگاه توبه كردند و ايمان آوردند قطعا پروردگار تو پس از آن آمرزنده مهربان خواهد بود.
 سپاس شده توسط
خب طبق فرمایشات مونا خانوم اومدم از تجربه ده روزم بگم...
والله خیلی وارد جزییات نمیشم....

فقط میگم رفقا...تو روزای عادی واسه ترک بایس 100 درصد توان بذارین.....ولی تو این ماه اگه 10 درصدم همت کنید به خواستتون میرسید.....
همه چیز آمادست.....
اگه یه خورده فک کنیم میبینیم همه چیز مهیاست واسه یه شروعه دوباره.....تابستونه...ماه رمضونه.....وقت داری....دل مشغولیت هم این روزا کمتره...پس چی بهتر از اینکه یه بار دیگه بگی بسم الله...
حسرته بعد این ماه کاش به دلمون نمونه که بد حسی یه اون حس...
یا علی...
[تصویر:  MuALi.png]
سلام
تجربه ی اقای *افشین *:

(1392 مرداد 12، 13:18)*afshin* نوشته است:  

تجربیاتم در 10 روزی که گذشت :

1- برای اینکه بتونم در برابر لذت کار گناه بایستم باید دنبال لذت بالاتری می بودم و اون لذت مسابقه با خودم(رو کم کنی) نسبت به دیروزم بود . و این لذت و اینجا به خاطر ثبت کردن مداوم و هر روزه کسب کردم .

2- روز دوم یا سوم ترکم بود که وحشتناک وسوسه شدم و فقط اینطوری خودم و راضی کردم که یه سر به کانون بزنم بعد برم دنبال... که امدم توی سایت و 2 تا پیام داشتم  من و تشویق کرده و تبریک گفته بودن، وقتی یادداشت ها رو دیدم وسوسه از ذهنم پاک شده بود .

توصیه من سر زدن مداوم(هر روز) به کانون هست چرا؟!

چون وجودمون مثل یه آینه هست که اگه هر روز تمیزش کنیم کار سختی نکردیم .اما اگه رها بشه و گردو غبار زیادی روش بشینه دیگه حقیقت دیده نمیشه و تمیز کردنشم سختره53
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام
تو این 10روز شاید تجربه زیادی بدست نیاورده باشم
ولی چیزایى که قبل از این 10روز بدست آوردم رو ازش استفاده کردمو خداروشکر تا الآن نتیجه گرفتم
مسلما اولین چیز خودمون هستیم، باید خودمون بخوایم از ته قلب که پاک باشیم
شاید نشه احساس لذت گناه رو به تلخی بدل کرد ولی با داشتن یک هدف بزرگ و زیبا که واقعا دوسش دارى و میدونیم برای اینکه بهش برسیم تلاش میکنیم باعث میشه چیزی شبیه تلخی گناه برات بوجود بیاد، چون میبینی این گناه با هدفت منافات داره، وقتی ام وسوسه بشیم چون هدفمون بهمون انگیزه داده و چون بیشتر دوسش داریم گناه لحظه ای پیش چشممون براحتی می افته و همون اول براحتی میگیم نه
داشتن هدف نه تنها به ترک کمک میکنه بلکه باعث اوج گرفتن تو تمام زمینه ها میشه
و یه چیز دیگه که خیلی تاثیر گذار بود تقویت روحی ،تلقین به پاک بودن و تونستن و...که واقعا موثر بود
وقتی آدم بخواد پاک باشه واقعا خودش خودبخود راههای نفوذ شیطان رو میبنده، خودش خودبخوداز گیوتین(قطع کردن فکر گناه در همون اول وسوسه) استفاده میکنه و خودش راه خودش رو پیدا میکنه
به معنای واقعی کلمه"خواستن ،توانستن است"
فقط اگه هدف کم رنگ شد باید تقویتش کرد
سلام
مهمترین عامل برای ترک این کار تو این 10-12 روز، کنترل ذهن بوده. شکستن برای یه فرد چندین مرحله داره: 1- شکستن ذهن 2-شکستن اراده   3-احتمالاً شکستن پاکی چشم  4-شکست کامل و انجام خ.ا

اگه یه شخص بتونه از شکستن اولین مرحله که آسونترین مرحله اس جلوگیری کنه، مراحل بعدی دیگه پیش نمیاد. ولی اگه مرحله ی اول بشکنه، احتمال شکست تو مراحل بعدی خیلی بیشتر میشه. 

از توصیه هایی که به همه گفته میشه اینه که تو هنگامی که تحریک شدید، از محیط خلوت فرار کنید، یعنی شکست مرحله اول اتفاق افتاده و آماده ی پذیرش شکستن در مراحل بعدی هستیم، در صورتیکه اگر از اول ذهن کنترل میشد دیگه احتیاج به فرار و پناه بردن به شلوغی نبود.

من با توجه به شرایطم و مشغله ای که داشتم، از 24 ساعت شبانه روز، تقریباً 16 ساعت رو تو اتاق در بسته و پای کامپیوتر و اینترنت میگذروندم و فکر میکنم که همه تصدیق کنن که یکی از مناسبترین شرایط برای شکستن، همین شرایط من بوده. تنها حربه ای که من تونستم برای جلوگیری از وسوسه شدن بکار ببرم، به صورت فهرست وار اینا بوده:

1-کنترل ذهن:  هر وقت ذهن به سمت افکار نامناسب میرفت، روش گیوتین خیلی جواب میداد.
2- امید به آینده  و اینکه اگه مسابقه 10 روزه رو  تموم کنم، جایزه ی خوبی دریافت میکنم و اونم همون احساس رضایتیه که آدم از دیدن اراده ی خودش بهش دست میده.

به تازه واردا هم توصیه میکنم که حتما هنگام تصمیم به ترک، عوامل تحریک رو از بین ببرید، چون در خیلی از مواقع  تحریک=شکست.   و اینو بدونن که فقط 2،3 روز اولش یکم سختی داره که با اتکا به ارادتون قابل تحمله

با آرزوی موفقیت برای همه
[تصویر:  05_blue.png]
از davoodgt :

اینجا یه خلاصه ای از کارهایی که تو این چهل روز کردم مینویسم.

1. یاد خدا و یاری خواستن از او . دید من نسبت به خود ارضایی عوض شد(باخوندن وبلاگهای دوستان و مطالب تالار ترک خود ارضایی) این یک امتحان هست که باید در اون پیروز باشم.

2. سعی کردم نمازم را عمیق تربخونم و بعد از هر نماز برای همه همدردهام دعا کردم. 

3. دور کردن غم و اندوه وناامیدی و افسردگی که عامل بازگشت من به خود ارضایی بود. 

4. نقطه ضعفهام را بررسی کردم یه نگاه عمیق بهاین مسئله کردم. همیشه موقعی که می رفتمحموم و یا جلو کامپیوتر بودم کلمه "نمی توانم " می اومد سراغم و من با این کلمه بی ارادهمی شدم.

5. تا تونستم به خودم تلقین کردم که من می توانم.  خوندن کتاب خیلی برام مفید بود . کتابهای خوب زیادی هست باید از انهااستفاده کرد.

6. کنترل کردن تخیلات و افکارم که دربارش زیاد نوشتم.در این مورد باز هم نظرات دوستان خیلی بهم کمک کرد.

7. به زمینه های این عادت ریز شدم نه خود این عادت. بیشتر از خود این عادت سعی کردم از زمینه های خود ارضایی متنفر بشم.

پیشنهاد من این هست تا می تونید اگاه بشید از طریق کتاب ها، تجربه ها ی دوستان و .... امیدوارم که تونسته باشم کمکی کردهباشم به همدردهایی که نمی دونند باید چطور ترک کنند.
یا عباس
 سپاس شده توسط
سلام303

ببخشید با تاخیر اومدمKhansariha (8)

خب از گفتنش زیاد راحت نیستم

اما خب میگم که اوضاعم اصلا خوب نبود

افراد زیادی خواستن کمکم کنن اما خب خودم تن نمیدادم یعنی به اون خواستنه نرسیده بودم

راحت تسلیم میشدم

بی برنامه و بی نظم و..

با کمک دوستان و راهنمایی هاشون

اول از همه رو این کار کردم که به خدا حسن ظن داشته باشم

ترکم برای خدا باشه

این قسمت بالا یکم تا نفوذ کنه تو قلبم طول کشید

هیچ وقت ناامید نشدم به لطف خدا

باید با خودمون صادق باشیم اصل مهمیه با خودمون رو راست باشیم خودمونو توجیه نکنیم و گول نزنیم

این ها ی سری پیش نیاز هایی بودن که باید روشون یکم کار میکردم

با شروع شدن دانشگاه و از حالت بیکاری زیاد در اومدن یکم نظم گرفت زندگیم

وسوسه های زیادی اومدن اما واقعا دلم نمیخواست به شکست بیانجامه

یکم مقاومتمو جلو وسوسه ها بیشتر کردم

به گفتن ذکر روزانه رو اوردم سعی کردم همه نمازامو بخونم

خدارو هم شاکرم بابت این روزایی که بهم هدیه داد

احساس بهتری دارم

واقعا حس میکنم اعتماد به نفسم بیشتر شده

یکی دو روزی هم هست یکم از تنبلی فاصله گرفتم

و تاثیر مثبتشو واقعا حس میکنم

از خدا ممنونم و تشکر میکنم بابتشKhansariha (18)

و همچنین از همه افرادی که منو یاری کردن Khansariha (8)

خیلی جای کار دارم که باید روش کار کنم

یا معید
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام
بیشترین چیزی ک باعث شد راحت این 10روز پاکی رو پشت سر بذارم انگیزه بود
قبل از اون دنبال انگیزه بودم برا ترک ولی کمرنگ بود
الآن یقین پیدا کردم برا داشتن انگیزه و بوجود آمدن آن اول باید عمل کرد
احساس میکنم نماز اول وقت هم خیلی تاثیر داشت
سلام بر همه دوستان.
عزاداری هایتان مقبول؛ ان شاء الله

میگن که من همه 10 روزه شدم17
خب خدا رو شکرKhansariha (8)

میخوام براتون خاطره و تجربه تعریف کنم317clapping

از کجا بگم براتون؟

از توبه شکستن ها یا از بخشش خدا که هر دفعه یه فرصت دیگه بهم داد؟
از یاس ها و امیدها
که امیدش تنها و تنها با توسل به خدا و معصومین بود.

نماز اول وقت بخونید با تامل ( یعنی معنی فارسی رو هم تو ذهنتون مرور کنید تا بیشتر متوجه بشید دارید با این کی و در مورد چی حرف میزنید)
روزی 5 دقیقه قرآن با ترجمه هم خیلی خوبه

این آخرین تجربه من واسه ترک هستش که به شکر خدا از روز عرفه ( 24 مهر) با لطف خدا کارساز بوده.

این رو داشت باشید تا سایر تجربه ها رو هم بهتون بگم

فعلا
یا علی
[تصویر:  e6d86c7ecd42a2bec2023e15774792bb.jpg]

آدمی نباید به خودش خیانت کنه! خ.ا نوعی خیانت به خود است

سپاس شده توسط
سلام

من واقعا به این نتیجه رسیدم که وقتی سرم شلوغه فکرم منحرف نمیشه.

وقتی برای کارهام زمان تعیین میکنم که تا فلان موقع باید تموم بشه دیگه وقتی برای خیال بافی و انجام کارهای بیهوده و گناه ندارم

پیشنهادم اینه که حتما  حتما از وقتتون خوب استفاده کنید و مدیریت زمان داشته باشین.

اون وقت این ده روز براتون مثل آب خوردن میگذره.
یا عباس
 سپاس شده توسط
سلام

من نمیدونم چطور توضیح بدم من اومدم برای خودم ساعت ترک رو 4نیم  بعدازظهر تعیین کردم

نمیدونم این مسئله بی تاثیر نبود بهر حال توی ساعات اولی خودتو خیلی کنترل میکن من نماز مغرب و عشا رو هم جدا میخوندم تا کمی بیشتر بتونم خودمو کنترل کنم

و همچنین موقع خواب که ساعت حساسی برام بود کتاب مورد علاقه مو میخوندم تا بخوابم

وهمچنین اگه وسوسه میومد سراغم میرفتم توی هوای آزاد و راه میرفتم و

و هرگز فیلم و یا تصاویر تحریک کننده نگاه نمیکردم

و ضمننا بهر حال صبح هم از خواب بیدار میشدم سریع از رختخواب میومدم بیرون اصلا به خود م به هیچ وجه مجال هیچی نمیدادم

و سرکار میرفتم و تا 4 مشغول کار میشدم وقتی میرسیدم خونه تقریبا یک روز ترکم تموم میشد واین برام یک قوت بود و اعتماد به نفس و به خودم میگفتم تو هم میتونی

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
یکی از راه کارهایی که باعث میشه مدت زمان ترکتون بالاتر بره حساب کشیدن از نفستون هست:smiley-yell: 

امری که امام علی (علیه سلام) توصیه کردن ( حساب کشیدن از نفستون بیشتر از شریک تجاریتون)

موقع خواب فقط دو، سه دقیقه زمان به این امر اختصاص بدید.

مثلا امروز یه نگاه عمدی به نامحرم داشتم و ....از خودتون توضیح بخواید:smiley-yell:

این تلنگر روزانه چون باعث احساس پیشمونی میشه ( همون احساسی که پس از خ.ا سراغون میاد) باعث میشه که انرژی واسه ادامه کار ترکتون داشته باشید( پس از پیشمونی از گناهی دنبال راه توبه و بازگشت هستیم)

با این روش شما در حیقیت انرژی خودتون رو تخیله میکنید ( انرژی منفی) و در عوض انرژِی مثبت میگیرید.
روشی که به لطف خدا تاکنون جواب گوی من بوده. البته توی 3 پست بالاتر راه کارهای دیگه رو هم ذکر کردم.

این پکیج استثنایی فقط و فقط در این تاپیک ارائه شده و سایر محصولات تقلبی می باشند :21::21::21:
[تصویر:  e6d86c7ecd42a2bec2023e15774792bb.jpg]

آدمی نباید به خودش خیانت کنه! خ.ا نوعی خیانت به خود است

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان