عزیز :.:.::. * شروع مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

عزیز : .:.::. *  مسابقه #پاکی_رمضانConfetti * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس آغازین (10 تا 30 روزه)

با اجازه تون منم تجربه ی ترکم رو بعد از 10 روز بنویسم
البته زیاد طولانی نیست :دی ، ولی امیدوارم توو ترکتون کمک کنه
قبلش یک چیزیو بگم تا شاید یکم آروم بگیرم :
از اوایل امسال با یک نفر آشنا شدم که ایشون از طریق ایمیل با من مکاتبه داشتن و یک جورایی حامی من در ترک خ.ا بودند و هستند چون خودشون هم تجربه داشتند و بالکل گذاشته بودند کنار 
ایشون به من خیلی راه و روش های خوبی پیشنهاد میدادند و پیگیری هم میکردند 
مثلاً : 
نذر کن اگه دوباره به سراغ این کار رفتی یه مبلغی رو بندازی توو ضریح حرم
یا خواندن زیارت عاشورا ، صلوات و... رو بهم پیشنهاد میدادن
با روش های ایشون من موفق میشدم فواصل بین خ.ا رو بیشتر کنم ولی موفق نشدم ترک کنم 
حدودا دوماه پیش قسم خوردم که برای همیشه بذارمش کنار ولی بعد 13 روز شکستم و متأسفانه حامی رو من از این موضوع باخبر نکردم :( و ایشون در حال حاضر فکر میکنه من در ترک موفق بودم ، در صورتی که ناموفق بودم یعنی به ایشون دروغ گفتم و هربار که فکرشو میکنم خیلی ناراحت میشم 

تنها دلیل شکستمم فقط دیدن فیلم های اونجوری بود که با گوشیم در اینترنت نیگا میکردم 
در تاریخ 20آبان آخرین خ.ا رو انجام دادم فرداش به کانون یعنی اینجا اومدم و ثبت نام کردم ، فکر نمی کردم چنین جایی باشه واسه تقویت روحیه ، روزی که ثبت نام کردم دوست داشتم خیلی سریع فعالیتم رو در اینجا شروع کنم ولی متأسفانه اکانتم هنوز فعال نشده بود ، به خدا گفتم : اگه فعال نشه که باز من برمیگردم سر خونه اولم یعنی دلسرد میشم 
تا اینکه به فکرم افتاد با مدیران اینجا مکاتبه ای داشته باشم ، خوشبختانه بابابزرگ کانون به دادم رسید و تونستم به کمک ایشون فعالیتم رو شروع کنم
خلاصه واسه اینه که به داداش علیرضا دستور مستقیم میدم میگم فلان اکانت رو فعال کن :دی 
چون نمیخوام کاربران تازه وارد زیاد منتظر بمونن
خب حالا چی شد که من در ترک این عمل تقریباً کاملاً موفق شدم :پی
1_ مناجات های مداح "علی فانی" رو که درباره امام زمان میخونن گوش کردم و میکنم 
2_ به سایت هایی که دربالا گفتم نرفتم 
3_ نماز میخوندم اما گاهی اول وقت نمی خوندم و تصمیم گرفتم تاجایی که امکان داره اول وقت بخونم 
4_  تصمیم گرفتم در تمام مسابقات این کانون شرکت داشته باشم 
* واسه من همین چهار مورد کافی بود که بتونم ترک کنم
 من اینجا با روحیه ای قوی ثبت نام کردم و بعد از گذشت 10 روز روحیه ی قوی ئی که داشتم دوبرابر شده طوری که الان شیطان که هیچ بابای شیطان هم بیاد نمیتونه منو گمراه کنه 

از همه دوستان این کانون تشکر میکنم چون بیشتر اونا بهم روحیه دادن

موفق باشید
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]

اگه واقعا میخوای ترک کنی اینو بخون

سپاس شده توسط
من وقتی بعد یه دوره چند ماهه شکستم...
سخت ترین کار واسم اعتراف به شکست بود...
اولش گفتم باز میام شروع میکنم از ده روزه و الکی میگم میخوام قویتر بشم....
بعدش گفتم برنده که شدم ستاره نمیگیرم که تقلب نشه....
بعدش گفتم من بیام بگم شکستم روحیه بچه ها خراب میشه....
بعدش گفتم دیگه پستام تاثیر گذار نمیتونه باشه واسه تازه واردا اکه بگم شکستم....
و هی از این حرفهای عبث و بیهوده...
اما یه لعنت به شیطان فرستادم و اومدم گفتم من شکستم باز از نو میخوام شروع کنم...
این یه تصمصم بزرگ بود واسه من...حداقل دیگه استرس دروغ و فریبکاری نداشتم....
همینی که هستم خودم رو نشون دادم نه بالاترو نه بهتر....
این مهمترین نکته در ترک ده روزه من بود303
اینکه من آقوی همساده باشم  و نقش بازی نکنم تاثیر گذار بود واسم....
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام
همیشه میگیم همین یه دفه دیگه برا بار آخر انجامش میدم ولی بهتره یه بار بگیم برا اولین بار جلوش محکم می ایستیم و دیگه برا هیچ وقت انجامش نمیدیم
بیشتر از این چیزی به ذهنم  نمیرسه امیدوارم این حرفم بتونه رو حداقل یه نفر تاثیر بذاره چون روی من خیلی تاثیر گذاشت حتی یه دفه داشتم عهدم رو میشکستم (این تجربه ترک های پیشم هست) ولی به خودم گفتم برا اولین بار جلوش وای میستم

ازتون میخوام دعام کنید تا بتونم واسه 20 روزه هم قوی بیام جلو5353535353
«وَقُل رَّبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ» (المؤمنون/97) ؛
و بگو پروردگارا! من از وسوسه هاى شیاطین به تو پناه مى برم.
سلام
منم مهم ترین تجربه ای که داشتم این بود که با خودم رو راست شدم و واقعا خواستم ترک کنم
دیگه نخواستم خودمو گول بزنم و بعد اینکه هدف ترکم رو برای رضای خدا کردم

به نظرم سخت ترین مرحله همین ده روز اول هست بعدش خیلی راحت تر پیش می ره مرحله ترک

سپاس شده توسط
این بار آخر پاکی تجربه ی قشنگی کسب کردم.
این که قشنگ وایستی بگی:
حالا که چی؟!
می خوای بشکنی که چی بشه؟
به چی می رسی واقعا؟؟
به نظرت ارزش داره باخدا بودن رو از دست بدی و به این لذت خیلی کوچیک لحظه ای برسی؟؟؟
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

برای خودتون در زندگی هدف های بزرگ قرار بدید و برای رسیدن بهش تلاش کنید.هدف باید اونقدر برای شما جذاب باشه که به چیز دیگه ای فکر نکنید.قبل از انجام این گناه به این فکر کنید که در پایان انجام گناه چه سود وزیانی نصیبتون میشه؟
 سپاس شده توسط
سلام دوستان . امروز 10 امین روز پاکیم بود . میدونم از الان به بعد مسیر سخت تری پیش رومه . امیدوارم که به لطف خدا بتونم از پسش بر بیام . 
قبلا هم رکوردهای چندین ماهه داشتم، بیشترینش حدود 8 ماه بوده . 
اما این بار تصمیمم خیلی جدی تره . 
به نظر من مهم ترین چیز واسه موفقیت تو این راه یه تصمیم قطعی و یه اراده ی محکمه . این که واقعا تصمیم بگیریم و نهایت تلاشمونو بکنیم و واقعا از ته دل دیگه نخوایم اون لحظات بد رو تجربه کنیم .

این تصمیم جدی میشه اول راه ، قطعا در طول مسیری که طی میکنیم این تصمیم نیاز به مراقبت و به قول معروف آب و دون داره .
تجربه بهم ثابت کرده یه تصمیم به تنهایی کافی نیست، چون گذر زمان خیلی چیزا رو تغییر میده .
دلیل شکست های قبلی من هم همین بود . درسته که تصمیم میگرفتم و واقعا دیگه دوست نداشتم اون کارو بکنم و تا یه مدتی حتی چندین ماه هم موفق میشدم، اما گذر زمان باعث میشد نسبت به بعضی چیزا بی توجه بشم، خیلی مراقبت نکنم، از خدا دور بشم و .... .

بچه ها اینو همیشه باید یادمون باشه که وقتی مصمم هستیم که اونکارو انجام ندیم پس به هییییچ وجه نباید تو مسیرایی که به اون کار ختم میشه قدم بذاریم .
یعنی مثلا وقتی من وسوسه میشه که  برم عکسهای ناجور نگاه کنم پیش خودم نگم که " من که نمیخوام اون کارو کنم، پس عیبی نداره فقط میرم عکس می بینم... "  ولی در نهایت این مسیر آخرش میرسه به همون جایی که نباید....

بنابراین به نظر من وقتی یه مدت طولانی از زمانی که این کارو نکردیم میگذره( بیشتر از 1 ماه ) ، هر چی این زمان بیشتر میشه ، اون مراقبته باید بیشتر بشه، باید بیشتر بترسیم، و بیشتر قدر پاکیمونو بدونیم،  و هی اون احساس خوب پاکی رو تو ذهنمون بیاریم و ....

امیدوارم خودم بتونم به این جرفایی که الان دارم میزنم عمل کنم و موفق بشم . 

وااای چقدر حرف زدم 4fvfcja . ببخشید سرتونو درد آوردم . فکر کنم یکم جوگیر شدم نه ؟42

به امید پاکی ابدی تو همه زمینه ها واسه همه5353
[تصویر:  15.gif]
سلام دوستان53
راستش من وقتی قدم توی این راه گذاشتم با خودم وخدا عهد بستم که دیگه این کارو نکنم دیدین وقتی آدم به یه فرد بزرگی قول می ده از جونش می زنه ولی زیر قولش نمی زنه ؟خب منم بزرگتر از خدا پیدا نکردم 53به خاطر همینم سر قولم محکم وایسادم  این سایت تو محکم کردن ارادم خیلی بهم کمک کرد هر وقت که می خواستم خطایی بکنم یادش می افتادم  و اون کارو انجام نمی دادم
موفق باشید 53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
سلام به همهKhansariha (48)
خب به نظر من هر کسی تو این راه(ترک خ.ا)مشکلات خاص خودشو داره.مشکل منم مشکلات خودمو داشتم...

یکیش اطلاعات کمم بود که عضو شدم اینجا حل شد4fvfcja

یکی دیگش فراموش کردن خدا بخاطر نماز نخوندن بود.Tearsکه اینم با عضو شدنم و به لطف کانونیا حل شد.1قبل از این واقعا یه کمبودی رو تو زندگی و کارام حس میکردم.Tears

آخریش هم که خیلی اذیت میکرد این بود که میتونستم ذهنمو کنترل کنم.اولین کاری که کردم این بود که تو مسابقه کنترل نگاه و ذهن شرکت کردم و خیلی هم تاثیر داشت.317بعد اینکه چون همیشه دیر خوابم میبره تصمیم گرفتم قبل از خواب صلوات بفرستم که هم زودتر خوابم ببره هم ذهنم جای بد نره که اینم واااااقعا تاثیر داشتKhansariha (46)

امیدوارم همه تازه واردا زودتر 10 روزشون تموم شه بیان اینجا تجربشونو بگن531
[img=0x0]http://blogcod.parsskin.com/zibasazi/joda-konandeh/246.png[/img]
[img=0x0]http://www.ktark.com/nasimhayat.png[/img]
سلام

من تازه چند روزه با این سایت آشنا شدم. من فکر میکردم که من از معدود کسانی هستم که به این گناه دچارند و حتی فکر می کردم هیچ کس به اندازه ی من به این گناه دچار نیست. و این خیلی ناراحتم می کرد. و کمکم داشتم نا امید میشدم تا این که چند روز پیش اتفاقی با این سایت آشنا شدم. و دیدم خیلیای دیگه مثل من هستن. خدا رو شکر امروز 10 روزه که پاکم قبلا بارها تصمیم به ترک گرفته بودم بیشترین رکوردم حدودا 4 ماهه. 1ماه، 10 روز هم بارها پاک بودم ولی دباره شکست می خوردم.
تجربه من اینه که  باید به خدا توکل کنیم و هیچ وقت فراموش نکنیم که خدا از این که توبه کنیم خوشحال میشه و کمکمون می کنه.
اولین قدم تو انجام گناه فکر کردن به گناهه. اصلا بهش فکر نکنید. مخصوصا تو تنهایی.
یه حدیث هم میخوام از امام علی(ع) بگم
امام علی(ع) می فرماید: همواره مراغب 3 چیز باش، در خانواده مراغب رفتارت، در جامعه مراغب گفتارت و در تنهایی مراغب افکارت
 پاک باشید و رستگار انشاالله
أعوذ بالله مِن نَفسی
هیچ وقت خودت را با آدم های برتر از خودت مقایسه نکن.
بلکه داشته هات رو با نداشته های دیگران مقایسه کن.
هر موقع به پیاده بودنت گله کردی به اونایی فکر کن که اصلا پا واسه راه رفتن ندارن.
هر وقت از اینکه به خ.ا اعتیاد داری ناراحتت کرد و از خودت بدت اومد
به اونایی فکر کن که چنین سایتی رو سراغ ندارن. و به این فکر کن که چنین جایی هست
که آدمای از جنس خودت هستن که می تونی باهشون درد و دل کنی و انشا ا...
با کمک اونا گناهت رو ترک کنی
.
[تصویر:  05_blue.png]
سلام به همه 303

مواظب باشید که شیطون بار گردو رو دونه دونه میدزده 

خطبه هفتم نهج البلاغه : اتَّخَذُوا الشَّيْطَانَ لِأَمْرِهِمْ مِلَاكاً وَ اتَّخَذَهُمْ لَهُ أَشْرَاكاً فَبَاضَ وَ فَرَّخَ فِي صُدُورِهِمْ وَ دَبَّ وَ دَرَجَ فِي حُجُورِهِمْ فَنَظَرَ بِأَعْيُنِهِمْ وَ نَطَقَ بِأَلْسِنَتِهِمْ فَرَكِبَ بِهِمُ الزَّلَلَ وَ زَيَّنَ لَهُمُ الْخَطَلَ فِعْلَ مَنْ قَدْ شَرِكَهُ الشَّيْطَانُ فِي سُلْطَانِهِ وَ نَطَقَ بِالْبَاطِلِ عَلَى لِسَانِهِ . 

« منحرفان شيطان را معيار کار خود گرفتند، و شيطان نيز آنها را دام خود قرار داد و در دل هاي آنها تخم گذارد، و جوجه هاي خود را در دامشان پرورش داد. با چشم هاي آنان مي نگريست و با زبان هاي آنها سخن مي گفت. پس با ياري آنها بر مرکب گمراهي سوار شد و کردار هاي زشت را در نظرشان زيبا جلوه داد؛ مانند رفتار کسي که نشان مي داد در حکومت شيطان شريک است و با زبان شيطان سخن باطل مي گويد.»
لینک منبع
"تفرقه بینداز و حکومت کن "

[تصویر:  vahhabiate%20iran2.jpg]
نقطه اشتراک همه ما در اینجا اینه که  اول از هم  متوجه شدیم که به یک نوع بیماری از نوع اعتیاد مبتلا هستیم و به یک سری دلایلی تصمیم گرفتیم ترک کنیم .
به نظر من مهمترین عامل شروع و مهمترین عامل نگه دارنده و قوت قلب همین دلایل هستن .
توصیه من اینه که روی این دلایل خوب فکر کنید و دونه دونه پیداشون کنید . بعضی وقتا این دلایل خیلی واضح هستن . مثلا انزوا - تند مزاجی - خستگی - از دست دادن موقعیت ها - از همه مهمتر عدم رضایت !!
بعد از اون طبق دلایل واسه خودتون یه سری مرز و قانون در نظر بگیرید . 
دلایل و قوانین فرد به فرد میتونن متفاوت باشن اما یه سری هاشون شک نکنید که مشترک هستند و لیست موارد مسابقه اون قوانین و برنامه های مشترک رو در بر میگیره .
در ادامه تنها کاری که باید انجام بدیم اینه که قانون خودتون رو به رسمیت بشناسید !

بدونید که این قوانین طبق خودتون باید انتخاب و وضع بشن .
خودتون کسی هستید که باید به قوانین خودتون پایبند باشه .
خودتون کسی هستید که در ضورت سرپیچی دچار عواقب میشه و باید جریمه اش رو بده.
خودتون کسی هستید که در ضورت سرپیچی باید جریمه کند !

یک چرخه ی بسته که همش در داخل شما اتفاق می افته !
مثل ی بازی میمونه اما واسه شما خیلی جدی و حیاتی هست .

در مورد جدی نگرفتن هرزه نگاری بگم که این کار بدترین نوع سرپیچی از قانون هست! 
مثل رانندگی توی شب میمونه وقتی که خوابتون میاد این که چه موقع کنترلتون رو از دست بدین واقعا پیش بینیش سخت و احتمالش بسسسیار بالا هست.

دیگه اینکه مقطعی فکر نکنید . به آخر کار و کارنامتون فک کنید !

[تصویر:  05_blue.png]
سلام!
نیاز بعد از مدتها تونست طلسم 10 روز رو بکشنه
این دومین باری بود که من اینو تجربه کردم
بیرون از انجمن های ترک دسته جمعی، پاکی بیشتر از 10روز برای من محــــــــــــاله! 
وسوسه توی این 10روز انقدرررر برام شدیده که نهایتا سر یک هفته تسلیم میشم...
ولی وقتی توی انجمن باشم به صورت شگفت انگیزی حتی وسوسه هم نمیشم!
و این 10 روز که قبلا برام کابوس بوده خیلی راحت گذشت
هیچ دلیل منطقی دیگه ای نمیتونم برای این معجزه بگم جز این مورد:
همراه شدن با کسانی که همدردت بودن و تونستن پیروز بشن

به امید پاکی همیشگی 128fs318181
[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
تو دهقان بذر خویشتنی
به نام خداي مهربوني كه هواي بنده هاش رو داره

خلاصه اش اينكه من تو جروزه خودم قدرت تركش رو نميديدم ولي تو خدا اين لطف رو ميديدم كه دستم رو بگيره بكشه بالا!

خودمم سعي كردم جلوي چشمام و بگيرم و رابطه ام رو با خدا خوب كنم!

يا علي53
خداکه فقط متعلق به آدمهای خوب نیست.
خدا،خدای آدمهای خلافکارهم هست؛
فی الواقع؛ خداوند:
اِند لطافت،
اِند بخشش،
اِند بیخیال شدن،
اِند چشم پوشی،
و اِند رفاقت است!

[img=0x0]http://upload7.ir/uploads//e2a72accdf826b5b0dd982e270eacf86fa33222d.jpg[/img]
[تصویر:  128fs318181.gif]مسابقه كنترل نگاه و ذهن128fs318181                                                                                                                                                                   53 قرار عاشقي 53
سلام

من برای ترک خیلی مشکل داشتم...از اول محرم نیت دوباره کردم و یه برنامه ریزی کامل برای خودم کردم تا جایی که دیگه هیچ وقت اضافی نداشته باشم...برای وقتایی هم که ممکنه بیکار باشم حدود 10-15 تا کتاب مفید و فیلم مستند خریدم که هر وقت بیکار میشم ببینم...
با خوندن زندگینامه های افراد بزرگ فهمیدم که خیلی از زندگی پرتم...توقعمو از زندگی بیشتر کردم و این مشکلو یه مشکل خیلی ساده قابل ترک شناختم....ذهنمو از قبل آماده کردم ...ورزش میکنم و از زندگی بیشتر لذت میبرم...نمازامو سر وقت و بادقت و نه از روی عادت میخونم...
این 14 روز خیلی راحت گذشت...امیدوارم همینطور ادامه بدم
بى گمان شيعيان ما، دل هايشان از هر خيانت، كينه، و فريبكارى پاك است....امام حسین(ع)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان