عزیز :.:.::. * شروع مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

عزیز : .:.::. *  مسابقه #پاکی_رمضانConfetti * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس آغازین (10 تا 30 روزه)

سلام به همه
از دریاجون بابت دعوت به این تایپیک ممنونم
راستش روم نمیشه از تجربه 10روز پاکی صحبت کنم وقتی بچه هایی رو میبینم که تعداد روزهای پاکیشون خیلی زیاده
ولی میگم شاید مفید باشه برای کسی و البته درس گرفتن خودم
من بعد از مدت هااااا اولین باره 10 روز پاکم ازین بابت خوشحالم و خدارو شکر میکنم
تو این 10 روز عمق معنی این حدیث که اگر ما خودمون نفسمون رو مشغول نکنیم اون مارو مشغول میکنه ، لمس کردم
وحسابی سرم شلوغ بود .. یک بار هم که وسوسه شدم اول یکم با خودم حرف زدم که این کار جز پشیمونی و حس بد چیزی برام نداره و بعد سریع بلند شدمو رفتم تو جمع.
1396/6/13
یک قدم به سوی تو...

***  ترک یک گناه ، نذر لبخند امام زمانم  ***
[تصویر:  nasimhayat.png]
Sham عاالیه  Sham

سپاس شده توسط
۱۰ روز تموم شد با پاکی ، تجربه ای که بدست آوردم اینه که اجازه ندم که کار به جایی برسه که نشه جلوشو گرفت دلیل شروع خ ا رو خودمون میدونیم پس تلاش کنیم که از قبل نقطه ی شروع در زمانی که اراده ی ما در بالاترین حد خودش قرار داره فکرمونو عوض کنیم ، بزنیم بیرون یا حتی کاری کنیم که ازش لذت میبریم فرقی نمیکنه  303 303 303 303
یه چیز دیگه هم که خیلی قابل توجهه اینه که ۱۰ روز اول ترک میل جنسی انسان در کمترین حد خودش قرار داره پس بهترین زمانه که فکرمونو پاک کنیم تو این مدت سعی کنید تا میتونید از عوامل تحریک کننده دوری کنیم برای من همیشه سخت بود چون من تنها زندگی میکنیم. ممنون از همه مخصوصا کسی که لیست و هر شب گزارش میداد و به روز میکرد. ما بریم تو ۲۰ روزه فعلا 1
آخرین میزان روزای خوب = ۴۴ روز ( باید این رکورد شکسته بشه )
Willpower, Willpower , Volition , Volition , Free will , Free will ,

where there is a will , there is a way so I'm coming
from now on I won't listen to my ridiculous thoughts
GOD is Watching me   
سلام دوستان 
ده روز مدت زیادی نیست که بخوام خیلی قطعی راجع بهش نظر بدم شاید خیلی ها بدون یه برنامه خوب و کارا هم بتونن ده روز یا حتی یه خورده بیشتر از اینم بگذرونن
ولی صد در صد موافق اینم که قبل از اینکه به تنگا برسیم باید جلوشو بگیریم حتی فکرش هم که داره بهمون نزدیک میشه باید یه ضد حمله بزنیم و اجازه ندیم بهمون مسلط بشه
و اینکه همیشه شاد باشیم مطمین باشیم که میتونیم  یکی از شیوه هایی که من تو این مدت استفاده کردم واسه اینکه انرژی و شادیم رو حفظ کنم این بود که صبح ظهر شب هر وقت که فرصت پیدا میکردم یه سری کلمات رو بلند با خودم تکرار میکردم مثل: من قدرتمندم من شادم من میتوانم من پر انرژی هستم من موفق هستم ووو
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
 سپاس شده توسط
سلام دوستان.
بعد از ده روز و تجربه هایی که قبلا داشتم میتونم بگم که اول با باور کردن و خودتو قبول داشتن میشه راه رو طی کرد.
بعدم این که نذارید فکرتون بره به سمتش.
برای من جلوگیری از اینکه عصبانی بشم یا دچار استرس بشم خیلی مهم بود.
دوست دارم بازم تجربه پاکی طولانی مدت رو داشته باشم.
سلام خیلی خوشحالم که منو قابل دونستید که براتون از تجربیاتم بگم 303 من اول که شروع کردم تو همین مسابقات ده روزه بعد از دو روز شکست خوردم خیلی ناراحت شدم که نمیتونم از این بیماری جدا بشم خیلی بدم اومد که شیطون دوباره منو تونست گول بزنه به خودم قول دادم که تو دهن شیطون بزنم به خدام گفته بودم کمکم کنه و اولین چیزی که کمکم کرد نماز اول وقت بود وقتی نماز میخوندم اصلا حس و حال این کارا نداشتم و دومین چیزی که کمکم کرد نرفتن تو سایتها و فکر کردن بود چون تو هر چی هم خوب باشی این فکر و سایت ها دوباره شکستت میده سومین تجربم  این بود که برای خودم برنامه ریزی کردم اصلا وقتی نداشتم که به این کارا فکر کنم و تا وقتی خستم نمیشد نمیرفتم بخوابم یادمه یه شبش خستم نبود رفتم با داداشم فوتبال نگاه کردیم بعد از فوتبال دیگه واقعا خستم بود اون شبه خیلی خطرناک بود چون زودتر میرفتم میخوابیدم شکست میخوردم. ایشالا که تجربیاتم کمکتون کنه Confetti خیییلی دوستون دارم اینو هم بگم شما خیلی انگیزه بهم دادید که ترک کنم حرفایه دریا خانم خیلی بهم روحیه میداد که ترک کنم ممنونم بخاطر همه چی 302
زنــدگــی به زیبایـــــی خودت زیــباســـت پــــس بـــه زیــــــبایــــی زندگـــی کن!Sham
[img=0x0]http://www.ktark.com/nasimhayat.png[/img]
 سپاس شده توسط
10 روز گذشت حال روحیم خوبه اما خیلی تفاوتی نسبت به قبل احساس نمیکنم به نظرم خیلی بیشتر از این حرفا باید بگذره ولی در مجموع خوشحالم واینکه این ده روز خیلی برام اسون گذشت و این بار دو تا فرق خیلی بزرگ با دفعات قبل داشت ترکم اول اینکه تمام نمازامو اول وقت خوندم منکه چند ساال بود نمازام قضا میشد و دوم اینکه این دفعه هدفم از ترک با تمام دفعات قبل فرق داشت اونم بخاطر اینکه با خدا عهد کردم که فقط بخاطر رضای خودش این کارو نکنم و به نظرم اگه کسی هدفش غیره این باشه شکست میخوره همونطوری که خودم هزار دفعه بخاطر ضررهای اینکار و هزار تا دلیل مسخره دیگه ترک کردم و موفق نشدم امیدوارم همه از منجلاب این عمل کثیف رهااا بشن گفتم منجلاب چون واقعن مث منجلاب میمونه از یه جایی به بعد هر چی بیشتر دست و پا میزنی بیشتر فرو میری... 46 46
التماس دعا
سلام و وقت بخیر به همه ی اعضا، مدیرا، سرپرستا و همه خوبا. 10 روزی که گذشت، توی این سایت با شما عزیزان گذروندم. هر روز که میگذشت، به امید اضافه کردن روزای خوبم خودمو نگه داشتم. 

از تجربیاتم اگه بخام بگم، خیلی وقتا میشد که میگفتم خب اتفاقی نمی افته که... فلان عکسو نگاه میکنم فلان سایتو یه سری میزنم. ولی واقعا اینکارو نکنین چون دو سه بار تا لبه پرتگاه رفتم با این کار. ینی میگم که مغرور میشدم و فک میکردم دیگه ممکن نی برم سراغ خ.ا.

2 اینکه کلا یه هفته ی اول سخته. من هنوز شوکه موندم چطوری سالم دراومدم از این یه هفته.ولی الان که فک میکنم میبینم دیگه حاضر نیستم به "منِ" قبل از ترک برگردم. اگه هفته اول بگذره دیگه به مراتب کار آسون تره.  البته این بستگی به درجه ی وابستگی( گلاب به روی همه، اعتیادمون) به این کار داره.
 موفق باشیم همه
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
 سپاس شده توسط
سلام به همه عزیزانی که مثل من ده روز رو رد کردن یا میخوان رد کنن، دقیقا نمیدونم از کجا شروع کنم،در این ده  روز همیشه ورزش میکردم،کلا محلی به الاتی که باعث تحریک میشه نزاشتم و کلا توو لاک خودم بودم،به هر حال گذشت
خیلی هم زیاد تغییر نکردم.یه روحیه ی بهتر از قبل دارم و امید بیشتر و همین دیگه چیز زیادی فرق نکرده،احتمالا باید خیلی بگذره تا تغییرات بیشتری ظاهر بشه،به هر حال شکر خدا رو به جا میارم و با حمایت همه و لطف خدا ادامه میدم Khansariha (56)
 سپاس شده توسط
خوب من الان نزدیک 3 سال هست که سعی دارم خ.ا ترک کنم وبه خاطر همین می تونم 10 روز تا دو هفته رو مقاومت کنم ولی از اون به بعد خیلی برام سخته نه این که این 10 روز هم برام آسون باشه ولی قابل کنترله خوب این وفهمیدم اگه بتونم بیشتر تلاش کنم وتعداد روزهای ترک رو بیشتر کنم همین وضعیت پیش می یاد یعنی همون روز ها هم قابل کنترل خواهند بود واین ومی دونم به آسونی نمی شه ترکش کرد حتما لغزش ها وتنش هایی خواهم داشت ولی من به خودم قول دادم اگه خدایی نکرده این ترک تا آخر عمرم طول بکشه باهاش مبارزه می کنم چون پیش خدا نباید شرمنده بشم  Khansariha (98)
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
 سپاس شده توسط
من امروز ده روزه شدم. مهمترین چیزی که باعث موفقیت در مسابقه ده روزه شد این بود که در این مدت سعی کردم کمتر تنها باشم. بیشتر در جمع حاضر بودم. بعد اینکه خودمو مشغول کردم. ترم تابستونه گرفته بودم و خودمو مشغول امتحانا کردم. نماز و قرآن رو هم با دقت بیشتر و با آرامش می خوندم.
سلام روز ده
خب چند روزی اوجش بود ولی به فضل خدا بهش غلبه کردم. توصیه های اورژانس کانون رو از دست ندید.بر حسب شنیده ها و تجربه چیزایی گفتم که امید وارم به خواهرا و برادرام انشاالله کمک کنه. 
1-قرآن و اهل بیت و نماز(دل بدید بهش! خعلییییی موثره https://www.aparat.com/v/OFkJI/%D8%A7%D8...F%D9%86%29 )
2-سخن رانی های مذهبی داخل امضام
3-صحبت های میدانی(!)_درد و دل کردن و به قول اقای رائفی پور شب ها گزارش دادن!_ با امام زمان عجل الله تعالی فرجه و امام حسین(ع) و سایر اهل بیت و دوستداران اونها(   
4-وقتی وز وزش زیاد میشد صدای صوت قران بالا میرفت!
5-وقتی فکرش زیاد میشد ذکر لااله  الاالله الملک الحق المبین بیشتر تکرار میشد_زیر لب_
اینم ارامش بخش ترین کلیپی که دیدم!https://razavitv.aqr.ir/index/main/download/445 
 موفق باشید
یا علی (ع)

https://www.aparat.com/v/dwkE4
49-2
سلام.20روز
والا چی بگم! همین قدر که ازده روز قبل ساده تر بود...واین منو به تعجب میندازه!
احتمالا یه گوشه کمین،کرده!
هرچند همین روز آخری میخواست خفتم کنه...خدا کمک کرد وگرنه... Hanghead
بیخیال...تجربه اینکه قرآن و اهل بیت...به خصوووووص امام زمان(عج)
نماز هامو مسجد میرفتم(بیشتریاشو)و روزه هم یکی دوروز گرفتم
از حضرت علی اکبرم کمک گرفتم...چند ویس جدید از اقای رائفی پور گوش دادم...منتها وقتی وسوسه زیاد میشه ها باید برید کوچه علی چپ!
اینم راهی جدید!(البته قبلا هم گفته بودم!)
دیگه همینا به ذهنم رسید...شیطون از ناحیه عزیزان هم ضربه میزنه...
وقتی اعصابم میریخت بهم مکالمه اینطوری میشد!
-چیییی؟؟؟ چی گفت؟؟؟؟؟ به من گفت....؟؟؟؟؟ Swear1
واین جا بود که حرف اقای پناهیان به دردم خورد!
+اره .خوووب! مگه چیه؟ :/
-یعنی چه؟؟؟ حق نداشت به من...! Swear1
+ببند مینیم باو!...چیچیو حق نداشت؟؟؟ اصلا مگه تو کی هستی؟!!! دهنتو ببند نفس مغرووووور! 4chsmu1
بیخودی هوا ورت نداره! Gigglesmile
و به این نحو اعصاب خورد سرکوب میشد...خدا گاهی میخواد اعصابمون خورد بشه...ببینه واکنشمون طبق قول و قراردادمون هست یا نه!
موفق باشید...
چند تا فیلم گذاشتم اورژانس...اونام خوبن...
التماس دعا 49-2
تجربه 20 روز پاکی دارم.
به تجربه برام ثابت شده، روزهایی که خ.ا انجام دادم، بعد از حالت نشئگی که برای زمان کوتاهی به آدم دست میده،بعد از این مرحله یه جور حالت خمودگی، بی حالی،بی حوصلگی،خستگی و ضعف برای آدم پیش میاد که هرکی اون فرد رو ببینه،تابلوئه که این کاره است.این خماری باعث میشه آدم برای اینکه حالش بهتر شه،دوباره بره سمت خ.ا و این چرخه همین طور پشت سر هم ادامه پیدا می کنه.
برعکس چند روز که آدم این کارو انجام نمیده،یه جور احساس شادی و امید و انرژی درش به وجود میاد که با هیچ چیز قابل تعویض نیست.
سلااااااااااااااااااااااااام 
چیکا اومده و کلی تجربه توی این  روزها  2uge4p4
از روزی که شروع کردم یه برگه زدم به دیوار 
هر روزی که هر مشکلی داشتم هر خصلت بدی داشتم نوشتم که حواسم جمع باشه برای بعدش 
حیای چشم خیلی خیلی مهمه 
پیشرفت توی مسیر بیشتر شامل خودسازی میشه . وقتی بدونی دشمن از چه راه هایی وارد میشه اگر مصمم باشی راحت میتونی دشمن رو از پا در بیاری 
اگر حواسمون به خودمون باشه و روی خصلتهای بدی که داریم تمرین کنیم و از بینشون ببریم پیروز این میدونیم   Khansariha (69)
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
سلام. 30 روز
صوت قرآن تا خواب رفتن چشم...وقتی میومد وز وز منم صوت قرآن رو بلند میکردم.
البته یکم کارها زیاد شدن...اینم باعث مباهات!
بهتر  از روز های قبل...اروم تر.این روزهارو هم با شهید خرازی و شهید بابایی پشت سر گذاشتم...
دستتووووون در نکنه شهدا  49-2
مرسیییییی امام زمان(عج) 302
ممنوووووون اهل بیت(ع) 49-2
تنکیوووووو خداااااااا Confetti
موفقیت همه  انشأالله یک صلوااااات  Khansariha (69)
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان