عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس آغازین (10 تا 30 روزه)

سلام

تجربه ی من اینه که الکی الکی نمیشه پاک موند.
حتا 20 روز.

ترک خودارضایی و حرکت به سمت پاکی یه ایمان راسخ می خواد.
یعنی مثل شیر پا به میدون بذاری و بگی از میدون در نمیرم.

قطعاً هزار جور سختی به سراغت میاد.
چیزهایی که تا دیروز راحت تو رو به یه خودارضایی می کشوند.

باید یه دل قرص داشته باشی برای پاکی که دووم بیاری.
یه ایمانی که بدونی کارت درسته و سختی ها رو به جون بخری.
سختی که ارزش داشته باشه، می ارزه تحمل کردنش.

سختی ها آسونی میشه.
صبر باید.  53
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام 
من 10 روزه پاکم. باید قدر این روزای پاکی رو بدونیم و بخاطرش از خدا ممنون باشیم. 
من قبلا تجربه یک سال پاکی رو‌ هم داشتم. ولی...
خواستم بهتون بگم فرقی نمیکنه ده روز یا یک سال، یه لحظه غفلت میتونه همشو نابود کنه. 
لذت اون گناه یه لحظه هست، تازه بعدش همه غم های دنیا میاد سراغت. ولی وقتی به گناه نه میگی، فقط خدا میدونه ک چه لذتی داره، عاشق خودت میشی. 
هر وقت فکر این کار اومد سراغتون، بیاد بیارین ک چقد حالتون بعد از آخرین بار بد بود، چقد به خودتون بدوبیراه میگفتین.
[تصویر:  nasimhayat.png]
No matter how much pain 
 (; You must resist
سلام دوستان
راستش اولین کاری ک کردم همه شبکه های اجتماعیم رو حذف کردم ...وتنها جایی که سرمیزنم تودنیای مجازی همین کانونه
سعی کردم نمازم رواول وقت بخونم ومیخونم
قرآان میخونم وبیش از حدسرمو گرم میکنم حتی ی ثانیه هم وقت بیکاری ب خودم نمیذارم 
اصن دوس ندارم حواسم پرت خ .ا بشه ک اگ بشه نمیشه 
از تکنیک پرش ذهنی استفاده میکنم و ورزش هم میکنم
همین1
من آشوب ترین تظاهر ب ساختگی ترین حالت یک آرامشم
 سپاس شده توسط
خوب من این قسمت رو کامنت های بچهارو زیاد میخوندم تو دوران 10 روزه ترک 
واسه همین میخوام یه چیزای جدید بگم.......

بسته به اینکه شما اعتیادت به فیلمای پورن باشه یا خودارضایی معمولی فرق داره با هم  فشار هایی که بهت میاد تو
اعتیاد به پورن که من خودم دارم به مراتب کار رو سخت تر میکنه چون من خودم سال های قبل که سنم پایین تر بود تو سن بلوغ بدون اینکه فیلمی یا چیزی باشه خ.ا انجام میدادم که کنترل شده بود اما با اومدن انترنت پر سرعت اتفاقی افتاد که توجه خیلی هارو به سمت این موضوع جلب کرد......

اصلیت موضوع حس تنوع طلبی انسان
میخوام واضح صحبت کنم.......
خیلیا شاید واسشون اتفاق افتاده باشه که از یه یکی از دوستانشون فیلم پورن یا هر محتوای تحریک امیزی گرفته باشن....
اتفاقی که بعدش میافته اکثرا یکی هستش 
یکی شاید عذاب وجدان بگیره و پاکش کنه . گم و گور کنه اون محتوارو
یکیم میبینی نگه میداره اونو........
اتفاق جالبی که میافته اینجاس دقیقا بعد از یک یا 2 بار وقتی طرف فیلم رو میبینه دیگه جذابیت خاصی براش نداره البته فرض رو اینه که تعداد فیلم ها محدود باشه.....خوب بعد این بیننده تمایل پیدا میکنه فیلم های جدید با افراد جدید و نزدیک به سلیقه خودش رو ببینه.....دقیقا زنگ خطر همین جاس
انترنت و سایت های پورن این امکان رو واسه شخص معتاد فراهم میکنه که 24 ساعت هر لحظه فیلم های جدید و دلخواهشو ببینه 
کم کم ذهن فرد معتاد شرطی میشه 
خیلی از جاها نوشته خودارضایی باعث زودانزالی میشه که کاملا نادرسته دقیقا بر خلاف باعث میشه خیلی دیر تر به انزال برسی در رابطه جنسی عادی چون هموطور که گفتم ذهن به این عادت کرده که فقط به فیلم هایی که در اون شخص بازیگر مورد پسند فرد بوده پاسخ بده به خاطر همین کم تر تحریک میشه و باعث این مشکل میشه

دیگه مضرات دیگشو خودتون بهتر میدونین 
اینارو گفتم که بدونین اعتیاد به خودارضایی به مراتب وابستگی بیشتری حتی از مواد مخدر واسه فرد ایجاد میکنه به این دلیل که فرد معتاد به خ.ا با فیلم پورن با ادامه این کار هم باید مصرفش رو ببره بالا تر هم باید مواد مخدرش یعنی فیلم رو هی تغییر بده تا ارضا بشه از طرفی هم با تغییر فیلم این وسوسه بازم درش بوجود میاد که دوباره این کارو ببکنه یعنی چندین و چند بار در روز .........

اما ایا ترک شدنی .......
کسایی که این متن رو تا اینجا خوندن من تمام این علایم رو داشتم تک تک اینارو خودم  همشون برام اتفاق افتاده
و تونستم 11 روز این کار رو نکنم تو اولین تلاشم واسه ترک 
خیلیا اینجا هستن که به کلی ترک کردن یا زمان زیادی هستش که این کار رو نکردن پس شدنیه.......
همین که اومدنی به این سایت و داری اینو میخونی یعنی داری تلاش میکنی و امید داری که میتونی خلاص بشی 

خیلی چیزا بهم کمک کرد تو این 10 روز چند تاشو میگم 

اول اول خدا بچها من اصن ادم مذهبی نیستم این حرفرو میزنم ولی واقعن مهمه من به این نتیجه رسیدم که واقعن تو روند ترک خیلی به ادم کمک میکنه 

دوم خود خودت . میخواستم  اینو اول بنویسم ولی گفتم دوم باشه ........باید واقعن خودت  بخای که تغییر کنی 
من اونموقع فهمیدم که باید از خدا و یا هر حس معنوی که درونم هست کمک بگیرم که واقعن به این مرحله رسیده بودم 

سوم اینکه از بقیه کمک گرفتن و از تجربه هاشون استفاده کردن که اینجا شرایطش هست واسه هر کسی 

پس مغرور نباشین و اینو بدونین که برای اینکه سریع تر ادم به هدفش برسه باید از بقیه کمک بگیره 

پس برنامه هایی که سایت برای یهبودی پیشنهاد میده انجام بدین منظورم انواع مسابقات و فعالیت های دیگه هستش 

بالاخره پشت اینا کلی فکر هست و تجربه و از همه مهم تر سابقه موفق یعنی از همین راها خیلیا تونستن موفق بشن پس قابل اعتماد ترین راه ها همین ها هستن که عضو های با سابقه میگن 

با ارزوی بهبودی برای همه ما
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود ............... رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود 
سلام دوستان
این چند وقته خیلی روحیه من بالا و پایین شد. اگه به این درک نمیرسیدم که بیمارم و معتاد جنسی تو این 30 روز دوباره ادامه میدادم به دیدن فیلم و...ولی سعی کردم جلوشو بگیرم و با قدرت و توکل به خدا وایسم. با خودم گفتم اگه آسمون زمین هم بیاد و هر استرس و مشکلی به من وارد بشه این کار رو نمیکنم.
بعدش اینکه تو مرورگرهای اینترنت چند تا آنتی پورن نصب کردم چون مجبورم از قند شکن استفاده کنم. اینجوری تقریبا هیچ سایت و عکس ناجوری بالا نمیاد. تو انجمنهای خارج این فروم که میشه گمنام شرکت کرد و صحبت کرد شرکت کردم.
و این دفعه خیلی خوب بود چون فهمیدم این عمل کثیف فقط یه اجبار و میل جنسی نیست یه اعتیاده برای جدا شدن از مشکلات زندگی و خراب تر شدن اوضاع.
البته دوچرخه سواری و پیاده روی هم به کارهام اضافه کردم. قبلا  باشگاه هم میرفتم ولی الان یه ماهه نرفتم

این بود تجربه این 30 روز پاکی

و یه چیز دیگه: به نظرم دیدن فیلم یه آفته بزرگه و انجام خود...یه آفت دیگه. من مشکلم دیدن فیلم بود. به نظر اگه فردی این عمل رو بدون فیلم انجام میده راه آسونتری رو برای ترک داره. این روانشناسها مثلا روشن فکر هم که میگن این کار اشکال نداره و کمش مشکل نداره اشتباه میکنن. شاید کمش مشکل نداشته باشه از نظر جسمی ولی انجام یک بار این عمل طرف رو میکشونه به غرق شدن تو این باتلاق. نه نظرم هر چیزی که اعتیاد بیاره منفوره از موبایل گرفته تا مواد مخدر و الکل. قبلا اگه کسی در مورد مشروب سوال میکرد شاید الکی میگفتم کم استفاده میکنم و..در حالی مه اصلا استفاده نکرده بودم .الان کسی بپرسه با قاطعیت میگم نه...چون این چیزها منو از درگیری با مشکلات زندگی و تلاش برای پیدا کردن راه حل درست دور میکنه.

پر حرفی کردم
والسلام
سلام
به نظرم برگردوندن عزت نفس از دست رفته برای قوی موندن و ادامه دادن مسیر حیاتیه
برای این کار هم چیزی که من بهش رسیدم "فراموشی" هست
یعنی گذشته رو کاملا رها کردن و صبر داشتن برای آینده...
: )
Just Do "THE RIGHT THING" H
 سپاس شده توسط
سلام دوستان. امروز 40 روز پاکی را پشت سر میذارم. گمان میکنم زیبا ترین نعمت خدا محبت و عشق هست که در قلب همه ما وجود داره با این احساس میتوان سخت ترین رنج ها را تحمل کرد و در عین حال پرهیزگار بود.
 سپاس شده توسط
سلام

به خط قرمز هایی که برای خودمون مشخص کردیم پایبند باشیم
کنترل نگاه و ذهن(خیلی مهمتره) جدی بگیریم
قطعا این موارد خیلی تو روند ترک تاثیر گذار هست
سلام رفقا
راستش هنوز خجالت می کشم از تجربه ام بگم ،۱۵ ، ۱۶  روز خیلی زیاد نیست! Shy 
اما واقعا روزهای اول خیلی سخته، روزهای ترک من مصادف شد با شروع ماه مبارک، خیلی تاثیر داشت، فشار روزهای اول رو کم کرد،
توکل به خدا خیلی کمک کننده اس، همه چیز رو باید از خودش خواست، من فهمیدم باید کمتر از خدا شاکی بود که چرا اینو ندادی، چرا اونو بهم ندادی،چرا زندگی من این جوریه و ... 
این تله شیطان هست آدم با این حرفا هی ناامید تر میشه و هر وقت ناامیدی غلبه بکنه بازم میری سراغ خ ا ،استفاده از مسکن فوری،
 پس هر روز و هر ساعت باید خدا رو شکر کنیم، 
خدایا شکرت
تجربه ی ترک:

اول خواستم...

دوم مجبورم...

سوم رعایت کردم همه چی رو...

چهارم به ترکم مغرور نمیشم...

تمام.
سلام، تو این یک ماه و چند روز پاکی که داشتم و دارم به خیلی چیزا فکر کردم 
گاهی وقتا به این فکر میکردم که حالا مثلا N روز پاک باشم، آخرش که چی ؟؟!! 
حالا یه ذره منم خلاف کنم به کجای دنیا بر میخوره
مگه فلانی نیست این همه گناه میکنه از منم شاد تره و ....

اما همینکه یاد ناامیدی و افسردگی و استرس بعد از انجام خ ا میافتم قلبم میگیره  و ترس سراسر وجودم رو میگیره، 
نمیدونم چیه این لعنتی که انجامش که میدی انگار می افتی تو مرداب ،هی دست و پا میزنی هی بیشتر فرو  میری و ...
مهمترین عامل برای اینکه بیشتر جلو برم ترس از همون ناامیدی و یاس هست که گفتم و مهمترین عامل برای نگه داشتن ترک کنترل نگاه و ذهنم هست  و سعی میکنم انجام شون بدم .
هر جایی که نگاه و فکرم به خطا میره یه نیشگون از دستم میگیرم که " هی هی حواست باشه کجا میری ها"
خیلی سخته خیلی سخت ،اینو فقط شما کانونی ها متوجه می شید که تجربه اش کردید ، 
دست هم رو رها نکنیم ،خدا هم پشت و پناه مون  هست آن شالله
یا حق
با سلام
تجربه و احساس من از ده روز پاکی اینه که روی تمام رفتارها و افکارم مدیریت بهتری دارم
من چون بالای سی سال دارم و یکبار دوسال با یک انجمن دیگر تجربه پاکی داشتم ممکنه متفاوت باشه برام.من مشکلی در قدم های اول ندارم.مشکل من جایی شروع می شود که پاکیم بالا میاره.به نوعی دچار غرور پاکی می شوم و فکر میکنم هر کاری می توانم بکنم که به خ.ا منتهی نشه
توصیه من اینه که ارتباطتون را با کانون قطع نکنید و هیچوقت دمر نخوابید.
میخوام اینجا درباره ی تجربیات سی روزه ام صحبت کنم.

من سال هاست که با اعتیاد به پ.و.ر.ن زندگی می کنم و تلاش های بسیاری برای رهایی از این غول بی شاخ و دم کردم.

اما چند وقتی بود که اعتیادم شدید شده بود و حتی یک هفته هم نمی تونستم جلوی خودم رو بگیرم. اینجا بود که یاد کانون افتادم. چند سال پیش توی کانون عضو شده بودم ولی خیلی وقت بود که اینجا نیومده بودم. دفعه ی آخری که  21 تیر خ.ا کردم تصمیم گرفتم این دفعه یه جور دیگه شروع کنم. گفتم باید خودمو موظف کنم روزی 1 ساعت به پاکی فکر کنم، به اینکه چه کارهایی بکنم تا پاک بمونم و این یک ساعت رو تحت هیچ شرایطی کنار نذارم و در کنارش برای هر روز پاکی وعمل کردن به این وعده ی یک ساعته جایزه ی مالی برای خودم گذاشتم که پس از هر پاکی 10 روزه جایزه ی مالی ام رو جمع کنم و برم چیزی رو که خیلی دوست دارم رو بخرم برای خودم.

بعد شروع کردم روزانه فعالیت کردن در این انجمن و انجمن های دیگه و وضعیتم رو اعلام می کردم. بعضی وقتا حوصله داشتم بیشتر مینوشتم و گاهی فقط تعداد روز پاکی ام رو می نوشتم و می رفتم. در این بین شروع به مطالعه ی چند کتاب درباره ی ترک پ.و.ر.ن کردم که خیلی کمکم کرد. اولش فکر می کردم وضعم خیلی خراب میشه و مجبورم هر روز بیام تو بخش اورژانس ولی واقعا خودم هم تعجب کردم که توی این 30 روز تنها یکی دو بار احساس رفتن به سراغ پ.و.ر.ن رو داشتم که اونم بهش غلبه کردم.

هر روز خدا رو شکر می کنم که پاکم و از خدا میخوام بهم کمک کنه ثابت قدم بمونم در این راه.

به امید پاکی همیشگی برای دوستان
 Sure I’ve lost a couple of battles over the years   
53 but the second I give up the fight is the second I lose the war 53
سلام به همه دوستان. در رابطه با تجربه پاکی فقط می توانم بگم با عشق به خدا، عشق به مادر مقدس یا حتی عشق نسبت به یک شخص عزیز می توانیم بر احساسات منفی غلبه کنیم. 302
(1398 مرداد 28، 23:56)soshians نوشته است:  امروز از یکی از همکارام هاردش رو گرفتم تا یه سری فیلم بریزم یاد یه سری اتفاق ها افتادم..من همیشه وقتی ناهشیار بودم وقتی از دوستی هاردش رو میگرفتم تا فیلم کپی کنم سریع میرفتم بدون اجازش هاردش رو زیر و رو می کردم برای پ.و.ر.ن .. اعتیادم منو مجبور می کرد که یه کار غیر اخلاقی کنم و تو هاردش فضولی کنم.. امروز که هاردش رو زدم به سیستم لحظه ای که داشتم کابل رو وصل می کردم همه چیز یادم اومد...انگار همه ی اون روزا تو ذهنم مرور شد...یه لحظه به خودم اومدم و گفتم این دفعه دیگه فرق می کنه چون من هوشیارم...سریع فیلمایی که میخواستم کپی کردم و هاردش رو بهش پس دادم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان