دوست خوبم به کانون ترک خودارضایی خوش اومدی. اگر این پیغام رو می بینی، به این خاطر هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا به ما ملحق شی و از تمام امکانات سایت استفاده ببری.
اگر قبلا ثبت نام کردی، می تونی از اینجا وارد شی.
مهمان عزیز : .::.:. مصاحبه با خانم Queen رو از دست ندید .:.::.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس آغازین (10 تا 30 روزه)

سلام خدمت تمامی عزیزانی که با اومدن به کانون دری به سوی پاکی و طهارت براشون باز شد 
این اولین تجربه 30 روز پاکی من در کانون هستش
و اقا یوسف ازم خواستن تا در این مورد مطالبی رو عرض کنم
البته همه دوستان و عزیزان اینجا تو ترک گناه واسه خودشون استادن و صاحب نظر ولی منم نظر خودم رو دارم
من از خیلی وقت پیش ها دوست داشتم تا این گناهکبیره رو ترک کنم
 و به قول بعضی از دوستان می خواستم که ترک کنم و واقعا  هم می خواستم ولی نمی شد که نمیشد زیاد بر سر حرف و قولم پابرجا بمونم 
من می خواستم که ترک کنم ولی متاسفانه خواستنم توام با علم و اگاهی و دانش و تجربه علمی نبود

تا اینکه کتاب شریف معراج السعاده را خواندم و انجا ان استاد اخلاق جناب ملا احمد نراقی فرموند که بهترین راه ترک این گناه و اصلا هر گناهی روزه و گرسنگی و جوع و فاقه هست

پس شروع کردم به روزه گرفتن ولی باز هم باشکست هایی روبه رو میشدم ولی بیشتر که تامل کردم دیدم فاصله بین گناه ها به تاخیر افتاده پس فهمیدم که راه درست را انتخاب کردم و تصمیم گرفتم راهم را ادامه دهم

اوائل با وجود روزه گرفتن بیشتر به این خاطر دچار شکست میشدم چون موقع افطار زیاد غذا می خوردم و زیاد یعنی بیش از یک سوم معده و این معنای حقیقی جوع نبود تا اینکه تصمیم گرفتم به وقت جوع غذا بخورم و الحمدالله با این روش موفق تر شدم

و حی این فاصله بین گناه ها افزایش پیدا کرد

و به این نتیجه رسیدم که ترک گناه اصلا سخت نیست البته اگه با اصول علمی باشه با این روش ساده یعنی خوردن غذا الا به جوع اصلا میل به گناه  وارد نفس ناطقه انسانی نمیشه و اگه بشه خیلی ضعیف خواهد بود

و از خدا می خواهم که تا اخر عمر این مسیر نورانی و طهارت رو ادامه بدم و از جوع به فاقه برسم البته با دعاهای خیر شما عزیزان دوستدار پاکی 53
اگر نفس به مرتبه ای از سرکشی رسیده باشد که اصلا اطاعت نمی کند و میل شدید به انجام گناه دارد تنها راه رام کردن آن گرسنگی های شدید پی در پی (جوع) می باشد 
منبع از بهترین کتاب اخلاقی نگاشته شده به زبان فارسی در طول تاریخ اسلام معراج السعاده استاد کامل اخلاق جناب ملا احمد نراقی

1_زیرکان در دین و دنیا سودمند تر از گرسنگی(جوع) نیافتند
2_غذای خدای در روی زمین گرسنگی (جوع)است
 منبع: کتاب کشف المحجوب جناب هجویری عارف بزرگ سده 5 ه ق و همچنین کتاب شریف تذکره الاولیاء عطار نیشابوری

"جوع"(روزه) قوی ترین و سرعت بخش ترین عامل در سیر معنوی و عرفانی است
منبع کتاب شریف اداب و العبادات جناب شقیق بلخی عارف بزرگ سده 2 ه ق

اگر طریقه انبیاء مرسلین و ائمه دین و اکابر علماء و اعاظم عرفاء را تتبع(بررسی) کنید، می بینند که هر کس که به جائی رسیده و مرتبه ای یافته بی زحمت (جوع) گرسنگی نبوده است. منبع: کتاب شریف معراج السعاده، ص273

اللهم صل علی محمد سید التوابین و اله

[تصویر:  324565.png]
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان