عزیز :.:.::. * شروع مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

عزیز : .:.::. *  مسابقه #پاکی_رمضانConfetti * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس ادامه (2 تا 6 ماهه)

اصلا آدم مذهبی نیستم ولی بعضی مواقع کار ترک و پاک موندن به  جایی میرسه که وقتی مرور میکنی روزهایی که پاک بودی را میبینی توی شرایط بد وقتی پاک بودی خدا یه جاهایی دست هاتو گرفته که هیچ چیزی نمی‌تونست اون لحظه راه چاره ای برای حل اون مشکل باشه و خدا بهت کمک کرد  809197ps94ijjhwg تا جایی که میدونم به این میگن برکت .
برکت پاکی توی شرایط داغون توی اوضاعی که دیگه لبه پرتگاهی می‌تونه بهت اینو یادآوری کنه که پاکیت ارزشمنده پس قدرشو بدون درسته سخته ولی اون شیرینی پاکی وقتی خدا دستتو میگیره قشنگ میشوره می‌بره  Khansariha (46)
سلام به همه امیدوارم در مسیر پاکی باشید و ازش لدت ببرید 
خوب اول تشکر میکنم از باب الحوائج عزیز بابت دعوت 

خب من اول یه نکته ای را بگم که البته بارها گفتم توی تجربیاتی که توی گروه سرو هم گفتم که البته به نوعی تکرار مکررات هست ولی خوب واسه کسایی که نمیدونن میگم
ما توی مسیر ترک نیاز به این داریم که اول از همه بدونیم برای چی شکست میخوریم ؟ مشکل عاطفی داریم؟ یا محتوی پورن میبنیم؟ذهنمون درگیره؟مضطربیم؟افسرده ایم؟یا اینکه فقط همین طوری داریم اینکارو میکنیم و اصلا تصمیم ترک کردن نداریم یا ........
تا این جای کار آسون ترین نقطه مسیر بود از این جا به بعد یه مقداری سخت خواهد بود چرا که ما با یه سری عادت ها قراره که سر و کله بزنیم حالا یا عادت یا رفتار هایی که ملکه ذهنمون شدن وقتی من توی کانون چت های بچه ها را میخوندم میدیدم اکثرا مثل خودم اول فقط از روی کنجکاوی آلوده شدن تا چند وقت هم اصلا نمیدونستن مضر هست  و وقتی فهمیده بودن دیگه ترک کردنش شده بوده بزرگترین دغدغه زندگیشون روش های عجیب وغریب که من اصلا کاری به این ندارم که آیا به نتیجه رسیدن یا نه فقط میخوام به این برسم که بعضی از دوستان انقدر خودشون را درگیر روش های ترک خ.ا میکنن که اصلا وقت نمیکنن ترک کنن  Gigglesmile ببینید دوستان همه ما میدونیم که ترک کردن کار آسونی نیست مخصوصا اون اولش که فرض کن ته سیاهی و بدبختی خ.ا باشی تازه بخوای ترک کنی . کلی باید خودتو بشناسی علت شکست باید بررسی کنی باید باهاش بجنگی در واقع .
دوستان ما باید با واقعیت سختی ترک کردن روبه رو بشیم رک و پوست کنده بگم مسیر اصلا آسون نیست که بخوایم مثلا فقط با یه صحبت انگیزشی ادامه بدیم و بگیم باید موفق بشیم و این جور حرف ها اگه ما این واقعیت مسیر ترک را درک بکنیم به مراتب پاک بودن برامون امری راحت تر خواهد بود تا اینکه بخوایم روی روش های پاک بودن بحث کنیم گرچه اینکار کاملا از نظر من اشتباهه چون همه آدما طبعا دلیل شکست هاشون یکی نیست یا اصلا شرایط زندگشیون مثل هم نیست که بخوان راهکار مستقیم یکسان داشته باشن
ناامید نشید تا ته این متنو بخونید
احتمالا تا الان که این متنو خوندید با خودتون میگید چرا این فایتر اینقدر مارا میترسونه Khansariha (13)
ببینید دوستان من فقط خواستم اینو بگم دنبال راه حل عجیب غریب نباشید ترک کردن موقعی سخت میشه که بخواید خودتون روپیش از حد درگیر این تئوری ها بکنید هممون خیلی خوب و بهتر از هر کسی میدونیم برای اینکه مثلا پورن نبینیم میتونیم مثلا به جای محتوی که گفتم برید انیمشین ببینید یا از این سریال های نمایشش خانگی یا مثلا ممکنه درگیر یه جریان عشقی شده باشیدو شکست عشقی این و حرفا داشته باشید و افسردگی اضطراب داشته باشید می دونید که کلا هر چیزی به اون دوره برگرده آرامش شما را بهم میزنه خوب چرا میرید اونا را نگاه می کنید؟یا مثلا نیاز به دارید به اینکه فیلترشکن روی سیستم داشته باشید تا بتونید از یوتیوب فیلم آموزشی ببیند به جاش باهاش میرید توی جاده خاکی خوب معلومه که شما باید درک کنید که محتوی پورن چه بلایی سر شما میاره تا بتونید از ابزار ها استفاده درست بکنید
نکته مهم بعدی
هیچکس تا حالا با این که چطوره فکر کنه ترک نکرده
حتی با این که چه کاری کنه که ترک کنه هم ترک نکرده
ما برای ترک کردن نیاز داریم که اهدافی توی زندگی داشته باشیم و در راستای اون اهداف برنامه ریزی کنیم و تلاش کنیم 
شما اگه همین نکته مهم که الان گفتم را  درنظر داشته باشید 50درصد کار حله دیگه بقیش میره تو فاز عملگرا بودن 
هرچی درمسیر اهدافت باشی راحت تر میتونی ترک کنی .نمیگم برو یه دفعه مثلا اگه میخوای ورزش کنی دمبل 30 کیلویی بزنی با کم شروع کن لازم همه تلاشت را بذاری رو وزنه های سنگین مهم اینه که توی مسیر باقی بمونی مهم اینکه توی مسیر دووم بیاری حتی شده اون اول ها دمبل 5 کیلویی بزنی بزن نگو نه فایده نداره با 5کیلو هیچی عوض نمیشه شاید توی تغیر جسمی چیزی نبینی ولی یادمیگیری که بری توی مسر بهبودی و همین اصل ماجرا هست
سلام به همگی ممنون بابت دعوتت  باب الحوائج عزیز 
نکته خاصی نیست که گفته نشده باشه فقط اینو بگم توی این مدت که پاک بودم متوجه یه موضوع خیلی مهمی شدم که گفتنش خالی از لطف نیست ذهن ما به هر اندازه روی موضوعی تمرکز داشته باشه به همون اندازه می‌تونه باعث ایجاد چالش بشه توی زندگی که نتیجه این چالش ها یا به شکست منجر میشه یا موفقیت منتهی باید حواسمون باشه ذهنمون را درگیر چه موضوعی میکنیم خیلی وقتا یه سری موضوعاتی مارو درگیر خودش می‌کنه که اگر چه ما توی اون چالش پیروز بشیم ولی در واقع آخرش چیزی به دست نمیاریم فقط الکی کلی انرژی مصرف کردیم و کلی زمان گذاشتیم آخرشم هیچی نکته ای که توی ترک بهمون کمک می‌کنه اینکه اول اولویت های زندگی مون را بشناسیم و متناسب با اون اولیت ها برنامه ریزی کنیم به سن ما ربطی نداره که الان چی لازم داریم به هدف هایی ربط داره که باید بهش برسیم و ممکنه اون هدف پیش نیاز هایی داشته باشه که باید تغییر بکنی تا به اون پیش نیاز برسی هر هدفی آدم خودشو میخواد ممکنه تو شغلی را بخوای که تعهد بالایی نسبت به کارفرما داشته باشه ولی شخصیت ما مناسب اون نباشه (ما خودمون وقتی نتونیم سلامت جسم و روح و خودمون را تامین کنیم برای بقیه میتونیم کاری بکنیم؟) یه قدم اساسی برای تعهد به خودمون و سلامت جسمی و روحی می‌تونه ترک خ.ا باشه بدون خ.ا زندگی جور دیگه میشه چون برای ترک کردن باید آدم قوی بشی وقتی هم آدم قوی شدی و از هوی نفست پیروی نکردی میتونی هر کار سختی خواستی انجام بدی
سلام به همه

به دعوت آقای باب الحوائج عزیز اومدم اینجا.

تجربه 124 روز پاک رو داشتم تا الان.

من خب اول کمک خدا بوده و بعد کمکی که اینجا گرفتم و بعد هم زیارت شهدای گمنام.

وسوسه که زیاد می شم ولی از تکنیک تفکر لایه ای کمک می گیرم که اون وسوسه رو کنار بذارم فعلا که خیلی موثر بوده.

حتی خواب هام هم تحت کنترلم هستند یعنی به حالتی از تمرکز رسیدم که اگر در خواب خواست اتفاقی بیافته سریع از وسوسه خارج شم و بیدار شم و مثلا یک ساعتی بیدار بمونم و دوباره بخوابم.

گاهی به خاطر هورمون ها و استرس حالت وسوسه وحشتناک می شه ولی سعی می کنم خدا رو یاد کنم و کمک بخوام.

تجربه دیگه اینکه موسیقی کمتر گوش می دم. نمی دونم چرا ولی فکر می کنم تاثیر زیادی داشته باشه.

گاها پیش اومده که تمام طول روز به فکر گناه بودم ولی با همین تفکر لایه ای اون روز رو بدون گناه پشت سر گذاشتم.

فیلم هم نمی بینم مگر ایرانی باشه.

تجربه دیگه اینکه الان بعد 124 روز پاکی این بحث کمردرد و سو چشم و خیلی چیزای دیگه قبلا می گفتن مربوط به خ.ا هست کاملا دروغه. اصلا ربطی به هم ندارند.

اگر خیلی وسوسه شدید واقعا خدا رو به یاد بیارید. والا که ناظر و حاضر هست پس در محضر خدا گناه نکنیم. اگر مثل من قبلا متاهل بوده باشید می دونید که وسوسه ها چقدر جدی می تونن باشن.
سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه 49-2
از اقای یا باب الحوائج بسی ممنونم برای دعوت  302
Hanghead  نمیدونم چی بگم . حقیقتا ایندفعه همه اش لطف خدا بود و هست.    Khansariha (8)
از تلاش هایی که انجام دادم اینه که نماز اول وقت و زیارت عاشورا و قرآن را سعی کردم ترک نکنم. انگار میدونستم اگر امروز قرآن نخوانم میشکنم . اوایل واقعا زورکی شروع کردم. با کلی نق زدن. ولی بعد شد عادت. ولی هنوزم بعضی وقتا که وسوسه زیاده بازم میشه زورکی  Hanghead

خیلی از حضرت فاطمه کمک خواستم Hanghead حقیقتا خیلی.  Hanghead
بارها که وسوسه شدم با برنامه رضوان رفتم امام رضا . خیلی وقتا شکایت هم کردم  Hanghead

سعی کردم به گزینه ای که اقای مجید و اقای عاشق فاطمه زهرا  اقای آرمین اقای افرا سنا ایرانا و..... میگن تغییر سبک زندگی فکر کنم.  سبک زندگیمو عوض کنم .
Gigglesmile اولش فقط اقا مجید بود. 4chsmu1 ولی بعد دیدم انگار خیلی ها تو کانون اینو گفتن بهم. Khansariha (56) فقط نحوه گفتنشون فرق داشت Hanghead )

تغییر سبک زندگیم تا جایی که یادمه اینا بود
*نماز اول وقت
*زیارت عاشورا و قرآن و ذکر استغفرالله هر روز
*ورزش . اونم صبح ها وقتی که نباید خونه باشم و اذیتم. اینو نتونستم همیشه انجام بدم. ولی ماه هایی که انجام دادم حالم خیلی بهتر بود
*گوش دادن به مداحی وقتی حتی در و دیوار خونه هم میشه وسوسه
*فیلم های خارجی حتی دوبله و سانسور را نگاه نکردن. تقریبا هر فیلمی، صدایی، تصویری که یه ذره بخواد وسوسم کنه را سعی کردم نگاه نکنم
*پای هر فیلم و صحبتی ننشستن. وهر دیدگاهی را نخواندن
*سعی کردم سخنرانی های پناهیان را گوش بدم. از دیدگاه های جدیدشون خوشم میاد
*انگیزه گرفتن از شکست قبلی. شکست قبلیم تو ۱۵۷ روز بود. دائما گفتم باید به اون تعداد روز قبلی برسم. اصلا نمیشه دیگه تو روز کم بمونم
*رو کمک حضرت فاطمه بسی حساب باز کردم Hanghead نمیدونم درسته اینو بگم یا نه. ولی قبلا هم دیدم که میگن حضرت فاطمه بسی کمک میکنن. حقیقتا به من خیلی کمک کردن. منم خیلی کمک خواستم و میخوام Hanghead
*رو کمک ادمای اطرافم حساب باز نکردم . این دفعه رفتم سراغ خدا و ادمایی که دوست داره  Hanghead به این موضوع اعتقادی نداشتم. به تلاش خودم اعتقاد داشتم. ولی خب اشتباه میکردم 
*شکرگذاری هر روز و ذکر استغفرالله هر روز. اینجوری وجود خدا را تو لحظه لحظه زندگیت اونم هر روز حسش میکنی. 

بعضی از اینا که مربوط به تغییر سبک زندگی بود. مثل نماز اول وقت و دعا ها و ورزش و ... عملی بود. یعنی یه کاری را زورکی هر روز انجام دادن.
 بعضیاش تغییر تفکری بود. مثل هر فیلمی ندیدن. مثل گوش دادن به سخنرانی ها. حقیقتا خواستم که طرز فکرمو عوض کنم. علت شکست ها را در طرز فکر و دیدگاهم دونستم Hanghead مثل صرفا اعتقاد به تلاش خودم داشتن Hanghead

برای تغییر تفکر . خواندن دائمی ترجمه قران خیلی کمک کرد. اصلا قران خیلی جالبه. اگر انتخاب کنین روزی یک ساعت قرآن بخوانین فقط معنی. میتونین حدودا تو یکی دو ماه یه دور کامل قرآن را بخوانین. متن قران برام خیلی جالبه خدا  یه حرفی را بارها و بارها تکرار میکنه تا تو ذهنمون بره. فقط خواندنش کلی برام سودمند بوده. خیلی. مخصوصا برای تغییر دیدگاه. بزرگترین دیدگاهی که بهم داده اینه که بیشتر از قبل خدا را قدرت مطلق میدونم. 

Hanghead  امیدوارم ایندفعه واقعا ابدی بشه. 
به قول اقای افرا هیچ وقت وسوسه از بین نمیره  Hanghead
همین الانم وسوسم  Khansariha (60)

امیدوارم هممون ابدی پاک بشیم 63
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
وسوسه ها قرار نیست از بین بره یا ضعیف تر بشه این ماهستیم که قوی تر میشیم ولی حواسمون باشه به خودمون غره نشیم که هر موقع به خودمون غره شدیم کارمون تمومه
بسم الله الرحمن الرحیم
سلااام بروبچ کانونی؛)
.
خوشحالم و خداروشکر باب الحوائج هست که دعوتمون
 کُنه به این تایپک قشنگ برای ترک خیلی بهتر تر دوستان؛)
.
تجربه از جنس ادامه، راه درست، پیدا کردن دلیل و عامل خودارضاییته، مثلاً: چی و چی باعث میشن پ. و ... ببینی، اون چیا چین؟
اونا رو پیدا کُنین تا راحت تر ترک کُنین.
,
مثلاً: تو خونه تنهایی، وسوسه میشی، کمی دستشویی داری، فکر دیدن  پ.و ...میاد و میاد و میاد و دیدن پ. و .. و دست ورزی و کار زشت خ.ا.
،
خوب، تا قبل فکر رو کم شه، ندیدنش راحت تره...
همه افرادی که باعث خ.ا ما میشوند
دشمن خونی ما هستند.

.
در برابرشون بی رحم باشید و
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
تجربه جدیدی که کسب کردم این بود که وضعیت پاکی رو با تعداد روز پاکی نسنجم. تعداد روز رو معیار ندونم بلکه این رو که حال و هوام چقدر به پاکی نزدیکه معیار بدونم. 

گاهی روزها بالاست ولی ما هی وسوسه ایم‌. گاهی هم از روز چهارم پنجم بعد یک شکست درس می گیریم و می چسبیم به زندگی و مشغول می کنیم خودمون و. حالت دوم با اینکه روزاش کمه اما حسش مثل حس روز چهل و پنجاهمه. اولی هم حسش حس روز ششم اینا. 
بخاطر همین، مغرور و بی خیال نمیشیم دیگه‌. Smiley-face-biggrin

خلاصه که
روز شمار پاکی به حال پاکیه نه به تعداد روزهاش؛
میتونی امروز روز چهلم باشی فردا روز پنجم.
 53258zu2qvp1d9v
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
از آقای یا باب الحوائج بابت دعوتشون ممنونم...

راستش نمیخواستم بنویسم چون تجربیات بقیه ی کانونی ها رو که میخونم به نظرم میاد چندان حرفی برای گفتن ندارم...

امروز، روز ۶۱ ام پاکی منه، واقیت اینه که به جز تلاش برای کنترل ذهن که عدم کنترلش هربار به لغزش من منتهی میشه، کار خاصی نکردم. نه این مدت معنویات در من پررنگتر بوده (البته متاسفانه)، نه تغییر خارق العاده ای تو بقیه امور زندگیم رخ داده...
در تاپیک کنترل نگاه و ذهن شرکت کردم، وقتی افکاری سراغم میان که میدونم‌ ادامه دادنشون باعث لغزشم میشه سعی میکنم بهش پر و بال ندم و خیالپردازی هامو ادامه ندم. البته باید بگم مسابقه کنترل نت که اخیرا برگزار شد هم برای من که به دیدن فیلم اعتیاد زیادی داشتم خیلی مفید بود.

رفیق کانونی عزیزی که حس میکنی هیییچ‌ راه نجاتی نیست، که میگی من واااقعا خسته شدم و میخوام از شر این لعنتی خلاص بشم اما نمیشه...مهم ترین تجربه من اینه که ناامید نشو، از خودت هم اگه ناامید شدی مهم نیس، از خدا و لطفش و کمکش ناامید نباش، تو تمام تلاشتو بکن، همه راه های موجود رو امتحان کن، و مطمئن باش خدا به تک تک ما کمک میکنه...اصلا اگه نمیتونی ترکم کنی بازم بعد گناه با خود خدا حرف بزن، بگو خدایا خودت آرومم کن، تو بغلم کن...
اگه تونستم ذهنمو کنترل کنم یا تونستم مدال پاکی نت رو ببرم، فقط به لطف خدا بوده، خلاصه که ازش ممنووونم و از تک تک شما التماس دعا دارم. امیدوارم دفه بعدی که به این تاپیک دعوت میشم بهتون بگم تو یکی دو زمینه دیگه هم بهتر شدم و به پاک‌ موندنم کمک کرده53258zu2qvp1d9v
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

خب من بعد مدت ها به 60 و خورده ای روز رسیدم..

و دعوت شدم بیام اینجا از تجریباتم بگم ..

یه چیزی که فکر میکنم این مدت بهم کمک کرده بود کار مفیدی بود که بهش علاقه داشتم.

یکی از مشکلاتی که من دارم اینه که کارایی که علاقه دارم انجامشون بدم که واقعا دوسشون داشته باشم اصلا زیاد نیستن.
برا همین من منباعی برای تامین دوپامین ندارم.
شبا هم نمیخوابم پس ترشح سروتونین هم بن کل تعطیله :‌‌))))

این مدت تفاوتش این بود که یه کاری رو پیدا کرده بودم که تاحدودی بهش علاقه داشتم و دنبالش کردم
همچنین حس میکردم کار مفیدی هم هست..

به نظرم این کمکم کرد.
سلام به همه قلب پاکان

به نظرم هر کسی اینجاست قطعا پاک ترین قلب رو داره... بقیه پاکی ها همه زیر مجموعه این قلب پاکن

من در سالی که گذشت شاید نزدیک به ۱۰ بار شکست داشتم که با ببشتریاش سریالی هم شدم... خجالت آوره نه؟
حالا اینو گوش کن... من در سالی که گذشت نزدیک به ۱۱ ماه پاکی داشتم... خوب این چطوره؟

خیلی کوتاه و مختصر بگم اولین بار که اینجا اومدم برای خودم بالاترین رکوردم رو زدم... به در و دیوار زدم که فقط عدد هام بره بالا ولی خوب لذتی ازش نبردم... 
نمیگم عدد خوب نیست. وقتایی که وسوسه ای چیزی به سرم میزنه سریع میام اینجا و میشمارم روزامو و به خودم میگم حیف این روزای پاک نیست که میخوای هدرش بدی

خلاصه میخوام بگم خودتون رو درگیر عدد نکنید. به یه روز و یه ماه و یه سال نیست. شکست در کمینه همیشه... و طمع بیشتر شدنش خودش راه ورود شکست رو هموار تر میکنه...

اگر  ۵ روزه پاکی داد بزن بگو من پاکم
اگر هم  یه ماهه پاکی بازم داد بزن بگو من پاکم

هر ثانیه پاکی = یه ثانیه آرامش

قدر این ثانیه های آرامش رو بدونیم. 
اگر شکست خوردی باز هم پا شو. تازه با هر بار شروع دوباره قوی تر هم میشی... 

و اینکه به نظرم هر کسی اینجاست پاکه پاکه پاکه چون دلش پاکه
اگر جاده ای را پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود، به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی رسد. 
سلام : ) امروز 94 روز از عهدی که بستم میگذره قصدی برای نصیحت و توصیه ندارم، چون زیاد برای خودمم کارساز نبود  Gigglesmile زمانی تجربه های بقیه بدرد میخوره که بری تو دل کار، هرچقدم هم بشینیم تجربه بخونیم تا وقتی قدم اولو برنداریم فایده نداره، تا وقتی نپریم تو آب شنا یاد نمیگیریم حالا هی تو ذهنمون مرور کنیم که شنا کردن چجوریه   49-2

همه آدمایی که اینجا تجربه هاشون رو نوشتن یه روزی فکر میکردن نمیشه یه روزایی تا حد مرگ ناامید شدن و میخواستن برای همیشه تسلیم شن : ) بعد عددای بلند شدن سخته تا مدت ها تو رویای عدد قبلی میمونی و نمیتونی تکون بخوری از جات اما همه اونایی که امروز یه عدد خفن جلوی اسمشون میبینیم از صفر شروع کردن  Khansariha (69) ادم زدن حرفای انگیزشی نیستم چون خودمم قبولشون ندارم : ) یه جای زندگی باید حال ادم از هرچی گناه و تاریکیه بهم بخوره  128fs318181 تا کی تحمل عذاب وجدان ؟ تا کی جلوی خدا شرمنده بودن ، اینجاس که قدم اوله ✌ 
چندوقت پیش داشتم یه جا میرفتم مسیرو اشتباه رفتم همینجوری داشتم میرفتم و انقد تو خودم بودم متوجه نبودم این مسیری نیست که من باید برم  53258zu2qvp1d9v یهو به خودم اومدم دیدم اون مسیری نیس که باید میرفتم ،مشکلمون اینجاس دیر متوجه میشیم مسیرمون اشتباهه و وقتیم فهمیدیم هم مقاومت میکنیم برای برگشتنش : ) برگردیم تا دیر نشده این مسیری که داریم میریم تهش به کجا ختم میشه ؟ به عاقبت بخیری و رضایت خدا ؟ یا سیاهی و خریدن خشم خدا؟  49-2 

یه یاعلی بگیم و تمومش کنیم این وضعیتو ✌

پ.ن: ممنون از دعوت آقای یا باب الحوائج و زحماتشون برای کانون  53
آقا امیرالمؤمنین علیه السلام:

حکایت دنیا،حکایت سایه‌ی توست؛
اگر بایستی،می‌ایستد
و اگر دنبالش کنی؛
از تو دور میشود... 53258zu2qvp1d9v

غررالحکم_حدیث۹۸۱۸

سلام 303
ممنون از دعوت داداش یا باب الحوائج عزیز برای نوشتن تجربه 53

حدود 7 ماه پیش بود که بعد از 355 روز خوب، دوباره پا به دوران سیاه خ.ا گذاشتم. درست 10 روز قبل از کامل شدن یک سال پاکی 53258zu2qvp1d9v
ما انسان‌ها موجودات پررویی هستیم! علی رغم اینکه خودمون اشتباه میکنیم و دست به کارهای خطا میزنیم، با این حال نمیتونیم با افعال خودمون کنار بیاییم و حتی گاهی تقصیر رو گردن همه چیز و همه کس، جز خودمون میندازیم.
البته این پررویی وجه مثبت و متفاوتی هم داره و اون اینه که باعث میشه بعد از شکست هامون دوباره امیدوار بشیم و انگیزه ای بگیریم برای صرف فعل خواستن.

منم این اتفاق برام افتاد و هضم لغزش کردنم اونقدر برام سخت بود که باعث گرفتاری بیشتر من در دام این عادت زشت شد.
هر بار شروع می‌کردم و دوباره بعد از نهایتاً دو سه روز به نقطه اول برمیگشتم و این چرخه های خیزش و سقوطم برای بیشتر از دو ماه ادامه داشت 53258zu2qvp1d9v

اما همونطور که گفتم، گاهی همین پررویی عدم پذیرش، میتونه باعث ایجاد انگیزه جدیدی برای سر پا ایستادن باشه.
به این فکر کردم که راهکارهای ملایم تر برای من نتیجه ای جز تسلیم شدن ندارن(نتیجه ای که بیشتر از دو ماه داشت برام تکرار میشد)؛ پس تصمیم گرفتم از یک اهرم فشار قوی استفاده کنم که نشه از سدش رد شد.
به تجربه میدونم که محدودیت های تغذیه ای معمولاً اثر قوی روی من میذارن؛ پس بنا رو بر این گذاشتم که در روزهای بعد از لغزش روزه بگیرم.
حسنی که روزه برای من داره اینه که احترام زیادی براش قائلم و زمانی که روزه هستم، کنترل زیادی روی افکار و رفتارم دارم و از طرفی با محدودیت غذایی که به وجود اومده بود، سطح انرژی بدنم رو پایین می‌آوردم که این باعث کاهش وسوسه ها میشد.
با تمام اینها باز هم لغزش ها ادامه داشتن، فقط زمانشون به ساعات شب منتقل شده بود 53258zu2qvp1d9v
پس باید برای شب هم برنامه ای می‌داشتم.
این شد که با تنظیم خوابم، تونستم ساعت خوابم رو به حدود 10 الی 11 شب برسونم. با توجه به اینکه تابستون هم بود، کل زمان بیداری من در شب حدود 4 یا 5 ساعت میشد که قابل کنترل تر بود.

با اینحال نمیتونم کمکی که محدودیت های اینترنتی بهم کردن رو انکار کنم.
پارسال دوست عزیزمون سرباز گمنام برنامه ای رو معرفی کرد که میتونه جستجوها رو به خوبی کنترل کنه و اجازه نمیده محتوای نامناسب مشاهده بشه. این برنامه کمک خیلی بزرگی بهم کرد و چون از قبل زمانش رو روی 2 روز تنظیم کرده بودم، حتی وقتی وسوسه میشدم و غیر فعالش میکردم، قبل از اینکه مدت دو روزه اش به اتمام میرسید پشیمون میشدم و دوباره فعالش میکردم که اینجوری باعث وقت کشی خیلی زیادی میشد.
بعد از شروع دور جدید پاکی و پایدار شدن اوضاع، برخی اپلیکیشن ها، شبکه های اجتماعی و مارکت های اپلیکیشن رو به واسطه همین برنامه محدود کردم تا خیالم از بابت اوقاتی که ممکنه وسوسه بیاد سراغم راحت باشه و در عوض از جایگزین های ایمن تر استفاده کنم.

اما چطور میشه بعد از آغاز دوره پاکی، این روند رو ادامه داد؟
واقعیتش اینه که پاکی به خودی خودش نه برای ما موفقیتی میاره و نه ما رو به سمت اهدافمون میبره؛ بلکه این امکان رو به ما میده تا با خیال راحت، دور از مشغولیت های فکری نامناسب و با حفظ و به تبع اون صرف انرژی برای بخش های ارزشمند زندگی، قدم به قدم به سمت موفقیت پیش بریم.

در واقع ما نباید خیال کنیم که اگر پاکی رو استارت زدیم و به یه عددی رسیدیم، از اون به بعد دیگه همه چی تمومه و قراره زندگیمون از این رو به اون رو بشه 53258zu2qvp1d9v
مسئله اینه که ما باید این زندگی رویایی که میخواییم رو خودمون بسازیم.
با یه مقایسه ساده هم میشه به این تفاوت رسید؛ کسی که درگیر خ.ا باشه روزانه ممکنه ساعت ها وقتش صرف تماشای محتوای نامناسب یا فکر کردن به امور غیر اخلاقی بگذره. حالا با حذف شدن پروسه خ.ا زمان خالی زیادی میمونه که باید با فعالیت های مفید پر بشه.
یه لحظه به این فکر کنید که به جای این چند ساعت درگیری روزانه، چه فعالیت های سودمندی میشه انجام داد؟
ربع ساعت ورزش، ربع ساعت مطالعه متفرقه، یک ساعت گپ و گفت با دوستان یا اعضای خانواده، یک ساعت مطالعه درسی بیشتر و...
و به همه اینها آرامش ذهنی و فکر آماده رسیدن به آینده روشن رو هم اضافه کنید 128fs318181

در حقیقت پاکی دریه که رو به یک راه‌پله باز میشه؛ راه پله ای که ما رو به آینده روشنمون میرسونه Khansariha (121)
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام و درود خدمت اهالی کانون شهر .

این احتمالا  از معدود پست های آخر  من باشه تا سال بعد همین موقع ها که دیگه از دردسر کنکور خلاص شده باشم .

من نزدیک به ثبت هفتادمین روز  پاکی هستم .

خب ، دوستانی که از قبل پست های بنده رو در گروه استوا خونده باشن ، میدونن از چه شرایط نابسامان و افتضاحی شروع کردم . 
الحمدلله تجربیات خیلی خوبی در زمینهٔ پاکی داشتم .
همه ی این اتفاقات خوبی که برای‌ من تا الان افتاده و از حالا به بعد می‌افته بواسطه آشنا شدن و ارتباط  افراد آگاه و فداکاری بوده که کانون رو سر پا نگه داشتن و هنوز هم در عین سختی ،  دردسر های  و نامهربانی و ناملایمتی ها پای کار هستن و از زمان و عمر ارزشمندشون برای حفظ پرچم پاکی هستن .

اخیرا سعی کردم تا جایی که برام ممکن بوده از تجربیات و میوه ی حضور  کانونیم مطلب بنویسم، خلاصه و مفید .
تجربیات حقیر ، در پاکی  آپدیت ترین ورژن  4chsmu1

شماره 1
شماره 2
شماره 3
شماره 4

شماره 5
شماره 6

شاید خیلی از مطالب بالا به تجربیات  پاکی بی ربط بنظر برسه . اما حقیقت اینه که مفهوم و معنای پاک بودن از جنس action(عمل) نیست . برخلاف  خ.ا    ‌.

پاک بودن اینطوری نیست که بگم خب من دیگه می‌خوام این عمل رو انجام ندم و یه جا منفعل بشینم تا پاک بشم .
این تصمیات هیجانی و یه مرتبه ای معمولا حاصلی نداره .

اگر میخوام پاک باشم باید یک مجموعه ی جامع از وابستگی های روانی و رفتاری رو حذف کنم .
و اگه صرفا حذف یک مجموعه باشه بازم نتیجه اثربخشی نخواهد داشت و باز چرخه عادت بر میگرده .

باید این مجموعه که حذف شده یک سری چیز ها جایگزینش بشه .

این از اینکه بگم  با چی طرفم و  چرا شماره های ۱ تا ۶ رو به عنوان بهترین میوه های تجربیات پاکیم میدونم .

متأسفانه حقیقتی که باید بدونیم و بپذیریم اینه که آدمی غرق خ.ا   و زندگیش رو کاملا تحت تاثیر خ.ا می‌بینه که هیچ هدف و معنای عینی برای زندگیش  نداره .
آدمی که از ورزش کردن لذت می‌بره بعید غرق بشه تا خرخره تو منجلاب خ.ا .
آدمی که وقتی کتاب میخونه (عاشق مطالعه است ) و انگار تو یه عالم دیگه سیز می کنه ، بعیده ترک خ.ا خیلی سخت و طاقت فرسا باشه براش ، چون اون آدم توی زندگیش اولویت های ارزشمند تری داره که انجام مکرر و اعتیاد به  خ.ا می‌تونه در مقابل اونها فاقد هرگونه ارزش باشه.

دیگه مثال های دیگه واضح و بدیهی هستن .

خلاصه کلام .

□ آدم باید معنایی برای زندگیش پیدا کنه .
□ با پاک بودن زندگی رو برای خودمون و اطرافیان امن کنیم .
□ آدم باید رویا هایی برای آینده و زندگیش  داشته باشه .
□آدم باید به نظم درونی برسه ، تا بتونه ادعا کنه می خواد ترک کنه.
□ آدم باید بدونه که برای رسیدن به هرچیزی باید بهاش رو  پرداخت کنه ، و با تمام وجودم این مطلب به ظاهر ساده و تکراری رو مقدس ترین قانون دنیا میدونم . سواد میخوایی ؟ باید مطالعه کنی  .  پاکی میخوایی ؟ باید قید لذت های آنی زیادی رو بزنی . تناسب اندام و وزن ایده آل میخوایی ؟ باید ورزش کنی ، رژیم بگیری . بهشت میخوایی ؟ باید سختی بکشی ، رشد کنی و بهای لازم رو بپردازی . هیچ چیز تو این دنیا شانسی و الکی بدست نمیاد . باید زحمت بکشی . باید بهاش رو پرداخت کنی . نه بهایی که صرفا دلت میخواد !  بهایی که لازمه ! 
طرف حاضره ۲۴ ساعته درمورد پاکی مطلب بخونه ، دوره بگذرونه ، حرف بزنه ، هدف بنویسه و ... اما حاضر نیست تو کوچه خیابون مراقبت کنه از چشم هاش . اما حاضر نیست از فضای مجازی و محیط های آسیب زننده بهش پرهیز کنه ! نمیشه برادر من . نمیشه خواهر من .  تاکید می‌کنم باید این قانون رو کامل درک کنیم و بپذیریم ، هیچی بدون هزینه نیست . این هزینه اکثر اوقات نه مطابق میل و خواسته های ماست ، و نه قراره راحت باشه . اصولا دنیا همش سخته . کنکورش سخته ، دانشگاه رفتنش سخته ‌، استخدام شدنش سخته ، نون درآوردنش سخته و این لیست شامل تمام ابعاد و جزئیاتش میشه . 

لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فِی کبَدٍ

از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم سؤال شد: آن چیست که خلق نشده است؟ فرمود :

راحتی در دنیا.

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید:

اگر می دانستید که بابت سختی هایتان چه پاداش بزرگی برای شما ذخیره شده است، هرگز محزون نمی شدید

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرماید  : ثمره‌ی خواستن، درد و رنج است .

در نهایت از دوستان خوب کانونی که دنبال تغییر و تحول هستن و البته تصمیم هیجانی و غیر واقعی نیست ، دعوت می‌کنم و کانون و استفاده از این  بستر رو جدی بگیریم . اگه واقعا دنبال تغییر و تحول زندگی هستیم پس چرا تعلل ؟ چرا کوتاهی؟ چرا این همه تاپیک داره گرد وخاک می‌خوره؟ ما نسبت به همه کسانی که برای کانون زحمت میکشن مسئولیم. ( بازم ادعا ها و شعار هام شروع شد  Shy  )  از اون جنس مسئولیت های سنگین . که متأسفانه خود من اونطوری که باید ، نتونستم مسئولیت هام رو به جا بیارم ولی خدای من شاهده همیشه قدردان بودم و مگر غفلت سهوی من باعث شده باشه آزرده خاطر کنم کسی رو. تمام تلاشم بوده تا جایی که در توان و ظرفیت یه نوجوون ،  ۱۶ ، ۱۷ ساله بوده  کمک کنم طی این سالها . اگه میگم و میدونم که مسئولیت هام رو نتونستم به نحو احسن انجام بدم بذارید پای خام بودن حقیر . انقد مستقیم گفتم و تکرار کردم به عزیزان که خودم دیگه حالم بد میشه از تکرار و یادآوری هزار باره . 
 برنامه و هدف شخصی من اینه که بعد از رهایی از استرس کنکور و آزمون های سخت پیش رو و البته مهمتر از اون  آگاه تر و بالغ تر شدن ، بتونم به نحو بهتری جواب بدم و خدمت کنم و همزمان و همگام با دوستانم رشد کنم . 

واینکه ، دعوت می‌کنم، دوستان کانونی  خوبم از ، 
 مجموعه درس های وبسایت متمم  برای آگاهی و کسب اطلاعات علمی درمورد  مهارت های مختلف زندگی غافل نشن .

و دو کتاب هم هستن که دوست دارم معرفی کنم و بنظرم خیلی می‌تونه مفید باشه برای ترک .

1- قدرت عادت .
2- نظم درونی در ده روز .

پی نوشت : حرف هایی که گفتم شاید باید در تاپیک و موضوع دیگه ای نوشته می‌شد، ولی بنظرم چکیده و عصاره ی تجربیات کانونی (تقریبا) سه ساله  محسنین به صورت خلاصه و مفیدش   جاش همین جا باشه .
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان