عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس ادامه (2 تا 6 ماهه)

سلام
فکر میکنم هروقت فکر کردی رها شدی و دیگه تمومه دقیقا همون زمانه که مستعد لغزشی

سعیم اینه هوشیاریمو حفظ کنم یعنی فکر نکنم دیگه رسیدم به هدف

بنظرم حرکت تو مسیر پاکی انتها نداره و همیشه باید خودمو در معرض ابتلا و امتحان ببینم

خدا کمکمون کنه کم نیاریم
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
سلام. ممنونم از دعوتتون.
چيزى از خودم ندارم. جز اينكه اندك تلاش و حركت صادقانه اى بيارم كه خدا به بركت افزون كنه. اين تلاش براى هر كسى مى تونه متفاوت باشه. مهم صداقتشه.
[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام دوستان
خب امروز ۷۵مین روز پاکیم بود. این بار سومیه ک بصورت جدی دارم پیش میرم. تو این مدت خیلی وسوسه شدم ولی با راهکارهایی که در نظر گرفتم خداروشکر تونستم تا اینجا پیش بیام
اولین کار اینه ک سعی میکنم پیوسته به یاد خدا باشم(با ذکر گفتن، صلوات و ذکر روزای هفته
یه کار دیگه ک یاد گرفتم اینه ک درجا فکرم رو عوض کنم و در اصطلاح پرش فکری بزنم یعنی تا فکرش اومد تو سرم چند بار استغفرالله بگم و سریع به یه چیز دیگه فکر کنم
یه کار دیگه ک میکنم اینه ک بعضی وقتا ک وسوسه و چیزی در کار نیست میشینم با خودم صحبت میکنم و میگم چقد خوبه ک اینکارو انجام نمیدی و بخودم افتخار میکنم. ضررهاش رو با خودم مرور میکنم و‌ به پشیمونی و حالت خنثی و نابودکننده ای ک بعدش داشتم فکر میکنم
از اون چرخه ای ک بعد از انجام این کار به وجود میاد خیلی میترسم. ینی خ.ا و پشیمونی و توبه دوباره خ.ا پشیمونی و توبه
نماز اول وقت و با توجه هم ک دیگه عالیه
تازگی هم یه قرآن خوشگل با ترجمه ساده خریدم ک بخونم و درباره آیاتش فکر کنم. با خودم میگم چقد خجالت داره ک تا حالا یبار کل قرآن رو نخوندم
بچه ها همه ما خيلي چيزا ميدونيم و خيلي راهكار بلديم، ان‌شاءالله خدا كمك كنه بتونيم به دونسته هامون عمل كنيم
با آرزوي موفقيت براي همه كانوني ها Khansariha (69) 302
...You were there for me when no one else was

یه روز میاد که همه چی درست میشه
یا درست میشه یا تموم میشه مگه نه؟
سلام به همه دوستای کانونی  1 
به لطف خدا تا امروز۱۳۲روز از پاکیم میگذره از دلایلش اول از همه یه عهدی بود که با خدا بستم و نوشتمش و زدم به دیوار اتاقم که همیشه جلوی چشمم باشه و این مهم ترین قدمم بود واسه ترک بعدش مسیر رو واسه خودم مشخص کردم چیزایی که قبلا باعث شکستن من شده رو نوشتم تا یه تلنگری واسه هر لحظه ام باشه تو قدم بعدی یه لیست از کارایی که سرگرمم میکنه و تمرکزمو از روی وسوسه دور میکنه تهیه کردم و تو این مدت هر وقت فکر خ.ا به سرم میزد سریع به اون لیستم مراجعه میکردم و حواس خودمو پرت میکردم.واسه من مشغله روزانه خیلی تو ترک موثر هست و امسال که کنکور داشتم بیشتر وقتم کتابخونه بودم و خسته میرسیدم خونه و الان هم واسه هر قسمتی از روزم برنامه ریزی کردم که مثلا پیاده روی،شنا،کلاس زبان و... که هم بیشترین انرژی رو واسه کارای مورد علاقم بزارم کمتر ذهنم درگیر خ.ا بشه که بخوام باهاش مقابله کنم،به امید پاکی همیشگیمون التماس دعا 53
[تصویر:  nasimhayat.png]
(1397 مهر 22، 22:32)یوسف نوشته است: سلام
 امروز 93 مین روز پاکیمه
تقریبا دو ماهی هست که فشارها کم شده
کارهایی که این روزا میکنم و کمک میکنه :
خیلی خیلی رو چشمام کار کردم این یکی دوماهه اخیر , تو کوچه وخیابون سرمو میندازم پایین 
چون فیلم وسریال خارجی زیاد میبینم وقتی به جاهای مورددارش میرسه ردش میکنم 
سرمو خیلی شلوغ کردم یه جوری که شبا جسدم میرسه خونه 
خیلی ذکر میگم ,اثر جالبی داره (اینو تا حالا امتحان نکرده بودم)

واز همه مهتر همون جوری که خانم کویین تو پست قبل گفتن اشتیاق ترک رو عین روز اول توی خودم حس میکنم

سلام
دفعه قبلی که 93 روز پاکی داشتم اینجا نوشتم 
الان 63 روز پاک دارم و میخوام دوباره از کارهایی که میکنم وتجربیاتم بنویسم
نسبت به دفعه قبل :
رو چشمام و ذهنم کنترل خوبی ندارم ولی دارم سعی میکنم
خیلی ذکر نمیگم
اما همچنان سرمو خیلی شلوغ نگه داشتم جوری که دیروز وامروز به خودم مرخصی استعلاجی دادم 
یاد اون دیالوگ معروف اکبر عبدی تو فیلم مادر افتادم که میگفت : مادر مُرد از بس که جان ندارد 
منم اگه یکم بیشتر ادامه میدادم به کار ,میمردم از بس جان ندارم  4chsmu1

اما تفاوت اصلی این دفعه با دفعه های قبلیِ ترکم اینه که ایندفعه سعی میکنم هوشیاریمو خیلی بالا نگه دارم
همیشه تصویر اخرین شکستم جلو چشامه
با اینکه دو ماهه ازش میگذره اما هر ثانیه ش یادمه 
یعنی سعی میکنم خاطره ش از یادم نره
هر بار که وسوسه ای بهم وارد میشه هی یاد اون سی و یک خرداد میفتم و بعدش که چقد حالم بد شد
درسته خیلی لذت بخشه اما اما عذاب و سختیِ بعدش خیلییییییی بیشتر و وحشتناکتره
(1398 دي 14، 10:19)حامدحامد نوشته است:
آقا رضا در دوره ترک، یکی از اولین چیزهایی که حس می کنم و برام قابل لمس هست، اعتماد به نفسه. وقتی برای ترک، عزم جزم می کنم و به روند ترک امیدوارم و چندین روز از ترک می گذره، یه حس قدرت و اعتماد به نفس دارم. دوست دارم با دیگران ارتباط برقرار کنم و کمتر از رویارویی با دیگران، واهمه دارم. یه نشاط خاصی درونم حس می کنم و هر روز که از پاکی ام میگذره، این حس نشاط بیشتر میشه. وقتی که این پاکی رو با چیزهای خوب دیگه مثل کنترل نگاه و ذهن و یا نماز با توجه و امثالهم، ادغام کنم، اون پاکی شدیداً بهم می چسبه؛ یعنی منظورم اینه که پاکی بهم مزه می کنه. در روزهای پاکی، دوست دارم به کارهایی بپردازم که علاقه مندم. مثلاً میرم می دوم و نرمش می کنم یا کتاب می خونم و دوست دارم بیام در کانون، به طور قدرتمند، اعلام وضعیت کنم و به بچه ها انرژی بدم.
امان از موقعی که می شکنم. وقتی شکستم، تا دو سه روز حالم گرفته است. دوست دارم یکی باشه باهاش درد دل کنم و بهم تسلّا بده یا اینکه دوست دارم یکی باشه یه چندتا فحش آبدار بهم بده بلکه آروم شم. حتی بدم نمیاد یکی بیاد یه کشیده بخوابونه زیر گوشم. در این حد داغون میشم. توی خودم فرو میرم و حوصله هیچکی و هیچ کاری رو ندارم. اشتهامو از دست میدم. یه حسی بهم میگه خدا داره حالش ازم بهم می خوره. عصبانی و پرخاشگر میشم و با دوستان و پدر و مادرم با تندی برخورد می کنم. این حس های بد مخصوصاً زمانی بیشتر میشه که مثلاً در مسابقه گروهی کانون شرکت کردم و خرابکاریم باعث میشه امتیاز گروهمون بیاد پایین. دیگه در این صورت افسرده تر، بی حوصله تر، کم طاقت تر و پرخاشگرتر میشم.
 Sure I’ve lost a couple of battles over the years   
53 but the second I give up the fight is the second I lose the war 53
چیزی که به من توی ترک کمک میکنه داشتن برنامه هستش میدونم اینو خیلی جاها گفتن و خیلی شنیدید منم اول خیلی بهش اهمیت نمی‌دادم چون واقعا کار سختیه وبسیار مفید
بعضیا مثل من مجبورن کاری رو بکنن مثل درس خوندن واین باعث میشه اصلا وقت برای وسوسه نباشه
ولی خب بعضی ها مجبور به انجام کارنیستن اینجوری خیلی آسون تره چون میتونید کار هایی رو که دوست دارید تو برنامتون بزارید و پایبندی بهش آسون تر میشه
فقط سعی کنید خودتون رو مجبور نکنید مثلا بگید من ازفردا باید نیم ساعت کتاب بخونم خب ذهنتون پس میزنه اول سعی کنید کار هایی رو که دوست دارید بکنید مثلا فيلم نگاه کنید حتما هم لازم نیست که بشینید تو دفتری چیزی بنویسید همین که بدونید من مثلا قراره صبح فلان کار و بهمان کارو بکنم جوری نباشه که بگید خب الآن چیکار کنم
میتونید بعدش هدف دارش کنید ولی قبل از اون کاری که میخواید انجام بدید رو برا خودتون جا بندازید که چرا باید این کارو بکنم و بعد تغییرات رو از خیلی خیلی کم شروع کنید و آروم زیادش کنید
فعلا همین بود Hanghead
[تصویر:  uVwrXF.png]
وقتی وسوسه میاد سراغم این سوالو از خودم می کنم
تا کی؟؟؟؟؟
نگاهی به دور و اطرافت بنداز
دوستات یا دارن دکترا میخونن یا ازدواج کردن رفتن سر زندگیشون بعضی هاشونم دارن بچه هاشونو بزرگ می کنن
اونا دارن از لذت های حلال بهره می برن و تو هنوزم از حرام دست نکشیدی
موفقیت خیلی حس خوبی داره
این که به یه هدفی بعد سالها برسی و این اولین دفعه ات باشه که تونستی با کلی تلاش پا رو این قله بذاری حس وصف ناپذیری داره
کار سختی نداره چندتا فاکتور مهم داره اونارو رعایتشون کنی مسیر برات آسون تر میشه

1- من تو برنامم ورزش رو قرار دادم تا بدنم از حالت یکنواختی در بیاد نرم افزار های مختلفی برای این وجود داره قرار هم نیست بری باشگاه من یه نرم افزار پیداکردم خودش برام برنامه ریخته برحسب اون چیزی که میخوام و خیالمم راحته که پیشرفت میکنم باهاش

2- کارهایی میکنم که دوست دارم و بهم انگیزه میده برای موفقیت

3-خودم رو به کار مشغول کردم کار کلی انرژی میبره از آدم و حیفش میاد بعد 8 ساعت بره سراغ چیزی که بیشتر ازش انرژی میگیره

4-از فیلم و عکس و تصورات خیالی نادرست و دست ورزی باید پرهیز کنیم

5-یاد بگیریم وقتی تنهاییم چطور از تنهاییمون استفاده کنیم که سمت فکر منحرف نریم

6- چقدر دوست داشتم این خط امتیاز آبی ماهانه رو بدست بیارم /با چیزای کوچک به خودتون انگیزه بدین

7- اگه میخوای موفق بشی خودتو شبیه آدمای موفق کن

8-به تغذیتون دقت کنین سعی کنین یه تغذیه متعادل از همه گروه های غذایی داشته باشین

9-مراقب خواب های جنسی و احتلام باشین تا یه وقت در طول روز درگیرتون نکنه اینا همش فرایند طبیعی بدنه

10- نذارین چشم هاتون به ناکجااباد بره 

11- از کارهای کوچک شروع کنین تا اراده تون قوی بشه مثلا همین پاکی تو تقسیم کن بگو من 5 روز 5 روز برا خودم هدف تعیین میکنم

12- باور به اینکه هیچ کس با خ.ا نکردن و کنترل خودش نمرده پس اگه یکی تونسته توهم میتونی.

13-برنامه ریزی داشته باشین برا کارهاتون تا به بطالت نره

حالا بریم که داشته باشیم ستاره دوم رو Khansariha (69)
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
تجربه من از 150 روز پاکی

به نظرم نتایجی که تو زندگی مان کسب میکنیم از فرمول زیر پیروی میکنه

رویداد+واکنش= نتیجه

نحوه واکنش ما به رویداد هایی که تو زندگیمان رخ میده نتیجه اتفاقاتمان را مشخص میکنه

در مورد پاکی
برای ما که میخواییم پاک بشیم  وسوسه میاد کنارش آژیر زرد به ما میگه اگه به این وسوسه پروبال بدی آخرش میشه خ.ا
ولی ما جلوش رو نمیگیریم به چند دلیل
یا تو ترک جدی نیستیم و هنوز شیرینی لحظه ای خ.ا در جانمان هست
یا میگیم همش همین یک باره دیگه تکرار نمیکنم که بار ها از همین یک بارها به خودمون گفتیم
یا میگیم من قوی تر از این حرف هام که بخوام با این وسوسه ها لغزش کنم
ولی خب شهوت قوی تر از این حرفاس و بالاخره دست رو نقطه ضعف ما میذاره و شکستمون میده غرور باعث لغزش میشه و آزیر قرمز فعال میشه و کار از کار میگذره

ولی بهترین کار این بود که تو معادله رویداد+واکنش =نتیجه //واکنش مون نسبت به رویداد(وسوسه) تغییر میدادیم تا نتیجه پاکی باشه نه لغزش

درسته همه چی تلاش میکنه که صحنه ناجور بیاره جلو چشممون درسته اینترنت گشت ساده میزنی کلی با چیزهای بد مواجه میشی درسته محتلم میشی و فکرهای آزاردهنده به ظاهر خوشایند بعدش میاد تا وسوسه ات رو شدید کنه اما اینا همش فقط یک در صد ماجراست 99 درصد تقصیر ماست که به همه اینها محل میذاریم و تا تهش میریم که حالمون بد بشه مثلا من یه صحنه میبینم 2 تا راه دارم در برابرش یا ازش بی تفاوت رد بشم یا بشینم بهش فکر کنم تو ذهنم پروبالش بدم بعد تحریک کنم خودمو و خودمو به حد جنون برسونم که دیگه نتونم بدون خ.ا آروم بشم و کلی هم به اندام های بدنم آسیب برسونم که بعد ها کلی پشیمونیشو بکشم
تحریک طبیعیه این تو ذات ما انسان هاست میل جنسی یه چیز طبیعیه ولی من در برابر این تحریک ها یه تصمیم گرفتم 
نمیذارم اورژانسی بشم
نمیذارم با خ.ا خودمو آروم کنم
نمیذارم ذهنم پروبال بده بهش
نمیذارم سلامتی بدنم از دست بره 
نمیذارم از پله های صعود پایین بیافتم
نمیذارم خ.ا یه تفریح بشه برام
نمیذارم این زندگی جدیدم از بین بره
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
سلام

تجربه ای که تویه این ۱۲۶ روز دارم کوتاهه ولی خیلی مهم

فقط کنترل نگاه و ذهن

و مهمتر از کنترل ذهن، کنترل نگاه هست، چون گاهی افکار ناخواسته وارد ذهنمون میشن و نمیشه کنترلشون کرد ولی کنترل نگاه دست خودمونِ

در مورد کنترل نگاه حرف زیاده ولی بهترین راه اینکه در وحله اول و در اولین مرحله، یعنی همون نگاه اول باید جلوی نگاهمون رو بگیریم تا کارمون به نگاهای بعدی و گرفتار شدن تو دام شهوت نشه...

به احادیث جالب زیر دقت کنید

امام صادق (ع) در حدیثی درباره نگاه به نامحرم می‌فرمایند: نگاه اول (ناخودآگاه به نامحرم) برای تو (حلال) است و نگاه دوم ممنوع است و حرام و نگاه سوم، هلاکت‏بار است.

امام علی (ع) می‌فرمایند: نگاه مؤمن عبرت‏ آمیز و نگاه منافق سرگرمی است.

امام علی (ع) در حدیث دیگری فرموده‌اند: هر کس چشم خود را (از نامحرم) فرو بندد، قلبش راحت می‏‌شود.

پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: پروردگارم هفت چیز را به من سفارش فرمود: اخلاص در نهان و آشکار، گذشت از کسی که به من ظلم نموده، بخشش به کسی که مرا محروم کرده، رابطه با کسی که با من قطع رابطه کرده و سکوت همراه با تفکّر و نگاه برای عبرت.

امام صادق (ع) می‌فرمایند: از نگاه (ناپاک) بپرهیزید که چنین نگاهی تخم شهوت را در دل می‌کارد و ‏همین برای فتنه‌ی صاحب آن دل بس است.

پیامبر اکرم (ص) در حدیث دیگری فرموده‌اند: از نگاه‌های اضافی بپرهیزید چرا که تخم هوس می‌پراکند و غفلت می‌آورد.

امام صادق(ع) فرمود: «النّظرة سهمٌ من سهام ابلیس مسمومٌ من ترکها للّه لا لغیره اعقبه اللّه ایماناً یجد طعمه؛ نگاه (به نامحرم) تیر زهرآلوده‏ای از تیرهای شیطان است. هر کس آن را برای خدا ترک کند نه بخاطر غیر او، خدا ایمانی به او می‏دهد که مزّه آن را می‏چشد.»

امام جعفر صادق علیه السلام می فرماید : نظر و نگاه یکی از تیرهای زهر آگین شیطان است، و چه بسا یک نگاه سبب حسرت و ندامت طولانی بشود
سلام

حفظ انگیزه‌ی پاک موندن و تقویت اون می تونه راه رو هموارتر کنه.
توی مواقعی که وسوسه هجوم میاره، انگیره هامون رو از روز اول تا الان با خودمون مرور کنیم.

هدف های پاکی رو یادمون نره و بدونیم برای چی داریم تلاش می کنیم و سختی ها رو به جون می خریم.
وقتایی که حالمون بد شد بدونیم این حال بد اگه همراه با خ ا باشه تبدیل به بدترین حال ها می شه.

ذهنمون رو به پاک موندن عادت بدیم و نباید هیچ راهی رو برای آلودگی باز بذاریم.
پس باید حواسمون به کنترل نگاه باشه و نگیم چون مدت زیادی پاک هستم برام ضرر نداره نگاهم رو کنترل نکنم.
این حربه‌ی خطرناکیه اگه بهش بها بدیم.
از مواردی که ما رو یاد خاطرات گذشته و گناهان می اندازه فاصله بگیریم.

یادمون نره که رسیدن به قله های پاکی هدف ماست، پس توی این راه جای غرور و از اون طرف نا امید شدن از ادامه‌ی مسیر نیست128fs318181
گاهی وسوسه ها زیادتر می شه گاهی کمتر اما مهم اینه در هر شرایطی پاک موندن رو اولویت خودمون قرار بدیم و مراقب باشیمKhansariha (69)

برای همگی آرزوی موفقیت و پاکی دارمGol
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام خدمت دوستان عزیزم و فرشتگان زمینی

من واقیتش 13 سال بود گرفتار خود ارضایی بودم و در تمام این مدت در فکر ترک این عادت بودم و به هر دری زدم و نشد و خیلی توی نت دنبال این قضیه بودم و حتی یه انجمن قبلا بود اسمش انجمن رهایی بود فکر کنم اونجا هم عضو بودم و اعلام پاکی میکردم فکر کنم برا سال 92 بود بعد اونجا جمع شد منم دوباره برگشتم به گناه و چرخه رو ادامه دادم ولی این اواخر که سربازیم تمدم شده بود و خانواده اسرار به ازدواج داشتن با خودم گفتم تا کی میخواهی خود ارضایی کنی و سیگاری باشی اینجوری هم خودتو بدبخت میکنی هم دختری رو که با هزار امید و آرزو میاد به خونت بلاخره عزم فولادین کردم و گفتم اگر آسمون به زمین بیاد و هر چی بشه من دست از پاکی نمیکشم تا حداقل بتونم با یک سال پاکی وارد زندگی مشترک بشم این شد که اول سیگار رو ترک کردم حدود 4 ماه و نیم پیش و بعدش خود ارضایی رو ترک کردم از 71 روز پیش و خدا رو شکر برکات زیادی وارد زندگیم شده.

یک موضوع هست که میخواستم بگم خیلی ها هستن ترک میکنن ولی میگن حال ما چرا از زمانی که گرفتار بودیم بدتر شده و تازه مشکلات جدید مثل افسردگی، یأس و ترس بر ما غلبه کرده و پیش خودشون فکر میکنن اشتباه کردن و شاید روانشناسان منحرف خارجی که میگن خود ارضایی نه تنها ضرری نداره بلکه برای بدن مفید هم هست راست میگن و دوباره در چرخه خود ارضایی میافتند، یک نکته رو خواستم خدمت این دوستان بگم خود پورنوگرافی و خود ارضایی از جهت ترشه هرمون های اعتیاد آور مثل دوپامین دقیقا شرایطی رو در مغز ایجاد میکنه که مواد مخدر ایجاد میکنه فلذا باعث تسکین و سرکوبی درد های کهنه میشه که این به دلیلی هست که خداوند این سیستم رو برای ما پیاده کرده که بتوانی از طریق رابطه جنسی با همسر حس آرامش بیشتری رو تجربه کنیم حالا ما میایم از این موهبت الهی سو استفاده میکنیم، اون درد های افسردگی، یأس و ترس قبلا در وجود ما بوده و پورنوگرافی و خود ارضایی روی اونها سرپوش گذاشته که بعد از ترک این درد ها خودشو نشون میده و شما به جای اینکه دوباره برای تسکین به خود ارضایی روی بیارید باید سعی در درمان درد های کهنه خودتون بکنید و فرصت های جدیدی در زندگی خودتون ایجاد میکنید اینجوری میتونید چشمه وجودی خودتون رو شفاف کنید

یا الله
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلام 303
تقریبا ۱۰۰ روز از آخرین باری که شکستم میگذره و اومدم اینجا تا از تجربه هام بگم شاید کمک کوچیکی باشه  53258zu2qvp1d9v
اول از همه اینکه باید بدونیم هیچ مصونیتی نداریم و هر روز باید مثل روز اول محتاط باشیم 128fs318181  من تجربه پاکی بلند تر از این رو هم داشتم و باید بگم متاسفانه وقتی شکستم اوضاعم خیلی خیلی بد شد Hanghead پس به نظرم مهمتر از همه اینه که بدونیم لبه پرتگاه ایستادیم چه با یک روز پاکی چه با صد روز و چه با هزار روز daghighan
برای رسیدن به این قله کوچیک پاکی دوتا مورد خیلی کمکم کرد
یکیش باور به این موضوع بود که میتونم پاک بمونم باید به خودم اثبات میکردم که اونقدری قوی هستم که ازین باتلاق بکشم بیرون و دوباره خودم رو رو به راه کنم خدا رو شکر که تا الان تونستم و ایشالا از این به بعد هم میتونم Khansariha (69)
دومین دلیل هم انگیزه‌ایه که برای پاکی دارم Khansariha (56) به هر حال باید یه مدتی پاک بود و بعد اقدام به خواستگاری ایشالا ازدواج کرد 42
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
سلام عزیزان

یکی از مواردی که در این ۱۵۰ روز باعث شد من سمت خودارضایی نرم رعایت این نکته بوده و خیلی مهمه

یعنی بدون این مورد اصلا معلوم نبود من بتوتم دوام بیارم یا خیر

پس حتما انجامش بدید که خیلی مهم و تاثیر گذار هست

اون داشتن برنامه و بیکار نبودن هست

البته از بیکار نبودن منظورم فقط این نیست که برای اوقات فراغتمون برنامه بریزید علاوه بر این داشتن یک شغل و یا انجام کاری که برای ما دغدغه و دل مشغولی ایجاد کنه خیلی مهم هست

به احادیث زیبای زیر دقت کنید

امام علی علیه السلام می فرمایند:
«إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُحْتَرِفَ الْأَمِینَ»
خداوند انسان امینی را که دارای حرفه است و به آن اشتغال دارد، دوست دارد.

حضرت علی (ع) فرمود :
«من الفراغ تکون الصبوة»
میل به لذت های کودکانه (غیر عاقلانه) از فراغت و بیکاری سرچشمه میگیرد.

و چه زیباست تعبییر امام صادق(ع) که میفرمایند:
«الْمُهْمِلُ لِا َوْقَاتِهِ فَهُوَ صَیْدُ الشَّیْطَانِ لَا مَحَالَة»
کسی که اوقاتش را بیهوده میگذراند، به ناچار در دام شیطان، گرفتار می شود.

طبق احادیث همین بیکاری باعث گرفتار شدن در شهوات ، دام شیطان و لذت های کودکانه است

پس سعی کنید بیکار نباشید و وقتتون رو در امور بیهوده و به بطالت نگذرونید...

موفق باشید.
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان