عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس ادامه (2 تا 6 ماهه)

یه وقت هایی هست که از فرط شادی سر از پا نمیشناسیم و واقعا اون حس خوب پاکی رو حس میکنیم ولی خب این حس شادی پایدار نیست و موقتیه... 
من سعی میکنم این حس خوب رو به یه چیز مادی گره بزنم تا مواقع وسوسه ازش استفاده کنم مثلا وقت هایی که خوش حالم و از پاکیم لذت می برم یه آهنگ خاص رو گوش میکنم. 
یا مثلا یه دونه سیب میخورم یا هرچی فقط مهم اینه که اون چیز همیشه در دسترس باشه 

و وقتی وسوسه ها شروع میشن میرم سراغ اون چیزی که حس خوبم رو بهش وصل کردم مثلا همون آهنگ خاص رو گوش میدم و همه اون احساسات و هیجانات خوب برام تداعی میشن اینجوری هم وسوسه هام کم رنگ تر میشن هم انگیزم برای حفظ پاکیم و رسیدن دوباره به اون حال خوب مثبت بیشتر میشه
سلام منم تنها مواردی که احساس میکنم واقعا جلوگیری میکنه این موارد هستن. من 17سالی بود که  درگیر بودم هزار بار هم خواستم که ترک کنم . پس کسانی که به اصلاح شکست میخورن کاملا درک میکنم. الان مدتی هست  خداراشکر پاکم. دلیلش عزم جدیم بوده دوم نزاشتم فکر وسوسه بزرگ بشه همون که فکرش اومده سرم سریع عوضش کردم و همون لحظه های اولیه به خدا التماس کردم حواسش به من باشه و دوباره تو عذاب نرم و اینکه این مسیر غرور و اطمینان 100درصدی نداره حتی اگ 1000روز رو هم داشته باشی نباید مبارزه رو ترک کنی.
[تصویر:  qol.jpg]
سلام دوستان

میخوام از 65 روز پاکی صحبت کنم که با سهل انگاری خودم تبدیل به 0 روز پاک شدن!

قضیه از وقتی شروع شد که یکی از دوستان لینک اینجا رو برام فرستاد و من تصمیم گرفتم ترک رو شروع کنم...

راستش من میخواستم ترک کنم ولی چون سابقاً چندین بار سعی در ترک کرده بودم و شکست خورده بودم، حس میکردم اینم مثل تلاش های قبل پایان خوشی نخواهد داشت و نمیتونم ترک کنم

ولی گفتم علی الله شروع کنم و ببینم به کجا میرسه...
اومدم اینجا و ثبت‌نام کردم؛ اوایل خیلی از تاپیک ها و گروه بندی ها خبر نداشتم ولی آروم آروم با دوستان جدیدی شروع کردم که اونا هم دقیقاً عین خودم بودن

در واقع گروه برام مثل میدون جنگ بود چون میدیدم که همه دارن برای پاکیشون میجنگن و هر بار که لغزش میکردن دوباره برمیگشتن و شروع میکردن به ترک!
این برام هم عجیب بود هم هیجان انگیز

شروع کردم به چیدن برنامه برای دوام ترکم
برنامه نسبتاً جالبی برام بود چون مبنی بر پاداش بود؛ در واقع من سعی میکردم هر چند وقت یه بار یه پاداش به خودم بابت روز های پاکی بدم تا مغزم شرطی بشه و برای گرفتن پاداش تلاش کنه(آزمایش جعبه اسکینر)

خب راستش رو بخوایید جواب داد
و من همینجوری پیش میرفتم و تعداد روزای پاکم زیاد میشد ولی بازم از اینکه یک نفس دارم پیش میرم نگران بودم چون اگه شکست بخورم برام خیلی سخت تر میشه و الآن دارم همون طعم تلخی رو میچشم که ازش میترسیدم، پس اگه اوایل ترکتون دو سه بار لغزش داشتید و از نو شروع کردید بدونید که درسته لغزش کردید ولی با همین لغزش هاست که پایتون قوی میشه و تلخی لغزش بهتون کمک میکنه بیشتر تلاش کنید...

اما مشکل اینجا بود که من تو هیچ کدوم از تاپیک های کنترل اینترنت و نگاه و ذهن شرکت نکرده بودم و اینو یکی از دلایل شکستم میدونم
در واقع من فقط تو گروه خودم بودم و گهگاهی تو تاپیک های دعای عهد شرکت میکردم

شکست من یه شکست آنی نبود
سه روز بود که بعد از دو ماه بدجور دنبال فیلم و سایت نامناسب بودم؛ و من این مسئله رو نتیجه تنهایی خودم میدونم

چند روز بود خونواده ام به شهر های اطراف رفته بودن و من تنها مونده بودم و کسی نبود، و از اونجایی که من عموماً وقتی دچار وسوسه میشدم از اتاق میومدم بیرون و با خونواده مینشستم؛ دیگه این مورد مهیا نبود و چند روز با خودم میجنگیدم
که متأسفانه روز سوم شکست خوردم و برگشتم سر کیلومتر صفر

دوستان بهتون توصیه میکنم که تو تاپیک های مختلف شرکت کنید
تایم حضورتون تو کانون رو موقعی که تنها یا در خطر لغزش هستید رو بیشتر کنید
بابت روزای پاکتون به خودتون پاداش بدید؛ یه پاداش در حد یه بیرون رفتن یا یه غذا یا نوشیدنی مورد علاقه یا یه سفر خیلی کوچیک، خودتون و علایقتون

منتظر معجزه نباشید چون این معجزه رو خودتون باید بسازید

مراقب پاکیتون باشید 53
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلام

ممنونم از دعوت برادر هادی303

تجربه های پاکی ارزشمندی در کانون قرار داده شده.
اگه بتونیم مواقعی که انگیزه هامون کم رنگ و اراده مون ضعیف می شه یا چنین احساسی در ما به وجود میاد،
برگردیم و به تجربه های گذشته نگاه کنیم، از اول با خودمون مرور کنیم که کجا بودیم و چی قرار بوده در این مسیر به دست بیاریم، کمک کننده خواهد بود.

حس و حال گذشته ای که با خ ا سپری شده بسیار رنج آور و سخته.
به خصوص برای آدمی که سال های زیادی گرفتار بوده و این حس های تلخ رو بارها و بارها تجریه کرده.

زمین افتادن بعد از یه مدت پاکی، انگیزه ها رو پایین میاره.
و حالا اگه این زمین افتادن ها دائم تکرار بشه، چیزی از اراده باقی نمی مونه.

اما اگه انسان این باور رو تقویت کنه که وقتی موفق شده مدت زیادی پاک باشه و روزهاش با پاکی سپری بشه، چرا دوباره برگرده به اون باتلاق عذاب آور؟
الان که تونسته مدت زیادی از خ ا فاصله بگیره، پس بازم می تونه.

تقویت این باور که می شه خ ا رو ترک کرد و این مسیر رو با قدرت ادامه داد و اون حس های بد رو دیگه تجربه نکرد، برای بنده مفید بوده.

مسیر پاکی یه مسیر بی انتهاست، مسیری هست که نمی شه با یه وسلیه‌ی نقلیه‌ی فرسوده این جاده رو طی کرد.
بایستی باورهای نادرست رو تغییر داد. سبک زندگی رو به سمتی برد که پاکی در اون اولویت باشه.

اگه با همون خیالات گذشته که پر شده از آلودگی ها حرکت کنیم و ورودی های ذهن رو کنترل نکنیم نمی تونیم مسیر پاکی رو به سلامت طی کنیم.

باید طوری تمرین کنیم که ذهنمون رو عادت بدیم که در هر شرایطی پاکی در اولویت قرار داره.
ناراحتی های روحی و ناامیدی ها، این جور القا می کنه که آدم قید پاک موندن رو بزنه.
پس بایستی پاکی رو برای خودمون لذت بخش تر کنیم.

وقتی حس های خوبی که با پاکی به دست میاد رو مرور می کنم می بینم که مطمئن ترین راه برای این که حس های بد رو از خودم دور کنم یا لااقل کم رنگ کنم، اینه که پاک بمونم.

همگی موفق و پیروز باشید.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
Salam
به دعوت اقا هادی اومدم تا تجربه ۶۶ روزه رو بگم Khansariha (2)
اولش باید بگم که من تا الان تجربه۶۰ روز نداشتم Hanghead
و این برام یه تجربه جدید و عالی بود 317
تجربه ۳۰ روز م رو از اینجا می تونین بخونین Gol
واز ۳۰روز تا۶۰ روز تجربه ای که داشتم:
بعد ۴۰ روز یکم فعالیت های مذهبی مثل نماز کم شد و من یکم وسوسه رو تجربه کردم. Hanghead
از روز ۵۰ به بعد کنترل نگاهم رو یکم از دست دادم و در خطر شکستن قرار گرفتم 117
ولی فعلا در حال جمع کردن این اوضاع و حفظ پاکیم هستم Muscular
باید ۴ ماه بعد بیام و تجربه شش ماه پاکیم رو بگم Khansariha (69)
ممنون از آقا هادی 53
ماشاالله دوستان همه خودشوت کار بلد پاکی هستن ولی به آقا هادی که نه نمیشه گفت 4chsmu1
دیگه به بزرگی خودتون ببخشید :
یه اشتباهی که بعضی از ماها میکنیم اینه که زیادی روی کاری که نمیخوایم انجام بدیم تمرکز کردیم 22 یعنی فقط به این فکر میکینم که خ. ا نکنیم .... و خب این کار باعث میشه همه انرژی ذهن صرف مبارزه با خودش و سرکوب کردن خودش بشه به جای این که روی کار های خوب صرف بشه.
شما تصمیم به ترک که گرفتید برای خودتون هدف های مختلف تعیین کنید هم هدف بزرگ و هم هدف کوچیک هدف های بزرگ بهتون انگیزه میده برای حرکت و اهداف کوچیک باعث پیوسته بودن حرکتتون میشه. 
و برای هدف هاتون تلاش کنید، به اون ها فکر کنید نه به خ. ا نکردن و این طوری آروم آروم خ. ا به حاشیه ذهن میره و بعد...   بای بای خودارضایی  103
Wink 
درود بر فرشتگان زمینی

به مناسبت رسیدن به آستانه 120 روز پاکی خواستم تجربیاتم رو با شما دوستان به اشتراک بگذارم.

ترک خ ا دو جنبه مختلف داره یکی دافعه و یکی جاذبه، دافعه یعنی اون جنبه از مضرات خ ا که ما برای فرار از اونها نیاز به ترک داریم و جاذبه یعنی فوایدی که بعد از ترک دوست داریم به دست بیاریم.

این جاذبه و دافعه مثل 2 بال پرواز برای رهایی از خ ا میمونه ما باید بشینیم و تحقیق کنیم ببینیم هدفمون از ترک چی هست و از چه چیزی فرار میکنیم و در طلب چی هستیم همه رو خیلی شفاف روی کاغذ بیاریم.

چرخه عادت های ما همیشه همینه که برای رهایی از رنج یا برای به دست آوردن لذت عادت هامون رو میسازیم خ ا انجام میدم برای رنج ترس از آینده، رهایی از استرس، تسکین دردهایمان و... و برای به دست آوردن لذت که همون ترشح های هورمونی لحضه ای هست و به ما حس خوبی رو میده.

حالا ما با استفاده از دافعه هایی که به دست آوردیم اون لذت رو برای خودمون به رنج تبدیل میکنیم و با جاذبه ها رنج هامون رو بهبود میدیم و اهداف آیندمون رو شکل میدیم

از دافعه ها برای نفرت از خ ا استفاده کنید و از جاذبه ها انگیزه ای برای ادامه.

ما برای پیروزی بر وسوسه ها نیاز داری دو سلاح قدرتمند داشته باشیم یکی سپر دفاعی یکی هم سلاح حمله به شیطان.

سپر دفاعی چند لایه هست هرچی لایه های اون بیشتر و قویتر باشه ما هم در ترک قویتر میشیم بعضی از این لایه ها رو مثال میزنم : کنترل نگاه به نامحرم، تلوزیون و ماهواره، روابط دوستانه نامشروع، متن های محرک، موسیقی محرک و کلا عوامل تحریک حالا اگر هر کدوم از اینا ضعیف باشه یا نباشه در مقابل وسوسه قدرتتون کم میشه شاید خودتون متوجه نشید ولی تک تک این لایه ها در اینکه وسوسه بشید یا نه تأثیر داره.

موضوع بعدی سلاح حمله به شیطان هست که یکی قبل از وسوسه هست یکی حین وسوسه که میتونیم از ارتباط با خدا شامل نماز روزه دعا و...، داشتن همیار که همون کمک خواستن از دوستان کانونی یا دوست بیرون کانونی میشه، سرگرم کردن خودمون، داشتن هدف و انگیزی برای یاد آوری در زمان وسوسه که یکی از مهمترین ها هست و کلا هر دست آویزی که بشه در زمان وسوسه مثل یک سلاح از اون استفاده کرد.

اگر کسی بتونه از سلاح حمله و سپر دفاعی به بهترین شکل استفاده کنه هیچوقت لغزش رو تجربه نمیکنه و به جاش یک زندگی شاد و سراسر آرامش رو در پیش داره.

یک نکته هست که خود من کمک کرد شاید برای شما هم مفید باشه برای خودتون یه نامه بنویسید از اهداف و دلایلتون برای ترک،  تصویر سازی آینده خودتون بعد از رهایی، تجربیات لغزش ها و خلاصه همه چیز و زمانی که وسوسه شدید یک بار قبل از لغزش این نامه رو بخونید واقعا تأثیر داره.

دوست دار همه شما زندگی آزاد نهم آبان ماه سال 1399
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
یک نکته دیگه جا میونده بود از تجربیات:

ما بعضی از مواقع سرمونو میندازیم پایین و فکر میکنیم اگر دنبال بقیه بریم حتما به جای درستی میریم و موفق میشیم دوستان بعضی از مواقع در زندگی باید ایستاد و یه نگاه به عقب انداخت یه نگاه به دور ور یه نگاه هم به جلو بعد تصمیم گرفت و با توان بیشتر حرکت کرد در مسیر درست

عادت های ما تجلی کننده هویت ماست و هویت ما محصول عادت هایمان

در تغییر هر عادتی سه مرحله یا بُعد وجود داره:
1- خروجی کار
2-سیستم یا فرآیند
3- هویت اصلی

1-خروجی کار یا من اسمشو میزارم هدف یا آرزو:
زمانی هست که ما دوست داریم به یک چیزی برسیم و براش تلاش میکنیم چون موضوع ما خ ا هست مثال هام رو از این موضوع میزنم مثلا من هدفم ترک خ ا و پاکی هست بعد از چند وقت که از پاکیم میگذره چون به هدفم به سرعت رسیدم دلسرد میشم و ممکنه برام لغزش پیش بیاد و اگر اینطور بشه چون هدفم خراب شده عذاب وجدان میگیرم و افسردگی و به قول دوستان سریالی میشم و همینجور این چرخه ادامه داره. راه حلش اینه که شما درک کنید این مرحله یا بعد اول ترک هست.

2-سیستم یا فرآیند : سیستم و فرآیند به معنی ساختن سبک زندگی هست حالا چه از نوع سالم چه مخرب، برای ترک خ ا ما نیاز داریم یک سری قوانین طراحی کنیم که بشه سیستم جدید زندگیمون فارغ از هدف ترک ما باید به فرآیندش پایبند باشیم یک سری باید ها و نباید ها توی این مرحله ما باید تا میتونیم تکرار کنیم و تکرار تا تبدیل به یک روتین بشه

3- هویت که من اسمشو میزارم عمیقترین لایه روانشناختی یک انسان که در اونجا باور های ما شکل میگیره در مرحله آخر و نهایی ما نیاز داریم باور خودمون از سبک زندگی جدید رو به هویت فعلی خودمون تبدیل کنیم در این مرحله ما خود آگاهانه تصمیم میگیریم و از روی انگیزه و اشتیاق مثل ورزشکاری که در روز برفی هم به باشگاه میره چون واقعا در باور و هویتش حک شده که عاشق تناسب اندام هست.

این مراحل یک به یک فتح میشود و چیزی نیست که مثلا بشه با یک بِشکن شخصیت و هویت خودمونو تغییر بدیم.

زمانی میتوانیم به این مرحله برسیم که یک موضوع رو با تمام وجود باور کنیم و این مستلزم آگاهی و تجربه هست باید تمام جنبه ها رو بررسی کنیم و آگاهی و تجربه کسب کنیم، به نظرتون چرا یکسری از ما با دین رابطه خوبی نداریم چون اونو به صورت 100 درصدی باور نکردیم چرا ورزش نمیکنیم چون باور سلامتی با ورزش نداریم باور ها ایجاد انگیزه میکنه

هدف گذاری کنید، تکرار کنید، هویت جدیدتان را بسازید
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلام
از داداش هادی بابت دعوت ممنونم302

می خواستم عرض کنم استفاده از دانش و تجربیات خوب هم مسیر ها، سبب تقویت انگیزه های پاکی در ما می شه.
همین مرور نقاط قوت و روزهای خوب گذشته، باعث می شه در مواقعی که ناامیدی به سراغمون اومد، بتونیم امید و انگیزه رو در خودمون حفظ کنیم.

البته آدم نباید منتظر شکست و لغزش باشه، این باعث می شه خود به خود آدم شکست رو بپذیره و در لحظات حساس نتونه مقاومت کنه.
لازمه اش اینه به عوامل خ ا نزدیک نشیم.
و رکن موفقیت در مسیر پاکی همین کنترل ورودی های ذهن و پاکی نگاه هست.
و همین طور سبک زندگی رو به جهتی که پاکی اولویت باشه، تغییر بدیم.

خدا رو شکر بابت وجود کانون و تجربه های ارزشمند.
خدا به زحمت کشان اجر بدهGol

ان شاء الله عامل باشیم.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
زمانی که واردد کانون شدم و اول راه بودم
تصورم این بود که اینجا کمک میکنه تا بتونم این عادت بد رو ترک کنم
به مرور زمان متوجه شدم مشکل اساسیه و جای دیگه اوضاعش خرابه که حالا داره نتیجه اشو به صورت خ ا بروز میده
هر چی زمان میگذشت متوجه میشدم کجاها مشکل دارم و چون نمیتونستم اونا رو برطرف کنم پناه میبردم سمت خ ا مجددا روی اوردم
این سیکل مدام در حال چرخش بود
مشکلاتم مشخص میشدن نمیتونستم برطرفشون کنم از خودم ناامید میشدم و سمت خ ا میرفتم بعدش از خودم بیزار میشدم تصمیم میگرفتم درست عمل کنم برای رفع مشکلاتم تلاش میکردم به نتیجه نمیرسید و دوباره... 
و ایراد اساسی که داشتم این بود که خودمو دوست نداشتم و برای اینکه دوست داشته باشم باید میگفتم همه مشکلاتم اول باید برطرف شه و بینقص باشم ولی در دنیای واقعی چنین چیزی امکان پذیر نیست
دیر فهمیدمش ولی باز هم از نفهمیدن خیلی بهتره
سعی کردم مشکلاتم رو مشخص کنم یکی یکی روشون زوم کنم و برای یکیش وقت بذارم و برطرفش کنم و برم سراغ مشکل بعدی. 
چون مشکلات رو کوچیکتر کررده بودم و حلشون راحت تر از قبل شده بود اعتماد به نفس پیدا کردم کم کم خودمو دوست داشتم و متنفر نبودم از خودم که چرا مشکلاتمو نمیتونم حل کنم. 
و کم کم کمتر سمت خ ا میرفتم
خ ا من ناشی از تنفرم به خودم بود 
اینکه از پس مشکلی برنمیام و میخواستم اینطوری به خودم اسیب بزنم و چون مشکل حل نمیشد با بیحالی و خستگی ناشی از خ ا میخواستم خودمو دور کنم از مشکلات و همه اش بخوابم و زمان فقط سپری شه. 
هنوز مشکلات زیادی دارم تا برطرفشون کنم و خ ا ریشه کن بشه ولی الان که میدونم خ ا علتش چیه سعی میکنم تا اون مشکل حل شه ذهنم رو درگیر یه کاری دیگه بکنم تا جایگزین خ ا بشه 
سخته چون ذهنم شرطی شده و به اون سمت میل پیدا کرده ولی میدونم و مطمئنم شدنیه
[تصویر:  Untitled_2.png]
سلام  303
امیدوارم حالتون خوب باشه 302
به پیشنهاد آقای هادی اومدم چندتا ایده که از بقیه بچه ها یاد گرفتم را بگم 302
نکته اول : طبق این صوت ها که با پیشنهاد آقای زندگی ازاد تا جلسه سومش را فعلا وقت کردم گوش بدم فهمیدم
هدف خیلی مهمه  49-2
و من یک بی هدف  Hanghead
سعی کردم خودم را تبدیل کنم به
یک من با هدف Khansariha (69)
دنبال هدف گشتم  49-2
سعی خودم را کردم
هر چند هی هدفام برام بی ارزش میشد 
ولی سعی کردم هی هدف هام را عوض کنم و به خودم انگیزه بدم
(اگر در حال حاضر به کلمات پ.و.ر.ن حساس هستید پپیشنهاد نمیکنم صوت ها را گوش بدین)
این صوت ها عالی هستن
شما را تبدیل میکنن به یک آدم منطقی 128fs318181
دقیقا زمانی که وسوسه میاد سراغتون مثل یه آدم منطقی فکر میکنید و عمل میکنید 49-2
و این خیلی کمک میکنه 128fs318181

نکته دوم: به پیشنهاد کویین بانو به تعداد روزام خیلی اهمیت ندادم 2uge4p4
منظورم اینه حواسم به تک تک ساعت هایی که دارم میجنگم نبود
به تعداد روزا حساس نشدم
سعی کردم بهش فکر نکنم و بگذارم روزا بره
و خب چون با مسابقات گروهی همراه شدم اعلام وضعیت هام را هفته ای انجام دادم واین خیلی خیلی به من کمک کرد Confetti

نکته سوم: مسابقات گروهی خیلی به من کمک کرد 317
اینکه بدونی پاکی دیگری
انگیزه دیگری
غم و شادی دیگری 
به تو بستگی داره Hanghead
انگیزه خیلی بزرگیه  Hanghead
انگیزه غیر قابل وصف 53258zu2qvp1d9v
سخت ترین روزا را با این انگیزه گذروندم 53258zu2qvp1d9v

نکته چهارم: جنگیدن Khansariha (69)
من واقعا برای پاکی جنگیدم
به قول آقای زندگی ازاد برای روزای اول باید همه چیز را بگذارید کنار و فقط به پاکی فکر کنید و برنامه بریزید
اگر تو زندگی عادتی هست که شما را میبره سمت خ.ا باید بگذاریدش کنار. هدف فقط پاکی clapping

نکته پنجم:
حقیقتا من خیلی غر میزدم Khansariha (60)
سراسر انرژی منفی و خودخوری
نمیگم الان این مدلی نیستم
ولی باور کنید خیلییییییی کم شده 53258zu2qvp1d9v
مثلا حس دوست داشتن خودم و خدا و دیگران را کاملا از دست داده بودم و به جاش حس نفرت بود
تو اون صوت ها میگفت وقتی پاک بشید حس دوست داشتن را دوباره بدست میارید باور نمیکردم
ولی الان یه ذره حسش میکنم
حس ناب پاکی Khansariha (63)
حس خیلی قشنگیه 53258zu2qvp1d9v
امیدوارم شما هم تجربه اش کنید Khansariha (8)
مراقب پاکی ها باشید 49-2
به قول آقای آبی 
ما یه خانواده ایم، پاکی هامون بهم وصله  Khansariha (8)
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام و خدا قوت بر مجاهدان جهاد النفس و تلاشگران راه پاکی
خداوند به همگی توفیق بده

بنده هم چند نکته عرض کنم (تشکر از هادی جان عزیز برای دعوت و لطفش)

۱. بچه‌ها! قرآن! قرآن! ... نماز! نماز! ... خداوند فرموده:
« اتْلُ مَا أُوحِيَ إِلَيْكَ مِنَ الْكِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاةَ ۖ  إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ ۗ  وَ لَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ ۗ  وَ اللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ»
آنچه را از کتاب (آسمانی) به تو وحی شده تلاوت کن، و نماز را برپا دار، که نماز (انسان را) از زشتیها و گناه بازمی‌دارد، و یاد خدا بزرگتر است؛ و خداوند می‌داند شما چه کارهایی انجام می‌دهید!
به نظرتون کجا باید دنبال نسخه پاکی بگردیم؟ ...
وَ مَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْمًا لِقَوْمٍ يُوقِنُونَ ... و چه کسی بهتر از خدا، برای قومی که اهل یقین هستند، حکم می‌کند؟!

۲. بچه‌ها! خداوند به پیامبر نازنین و پاکش امر فرموده که پیام مهمی رو به گل پسرا برسونه .. فرموده:
«قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ۚ ذَٰلِكَ أَزْكَىٰ لَهُمْ ۗ  إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ»
به مؤمنان بگو چشمهای خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ این برای آنان پاکیزه‌تر است؛ خداوند از آنچه انجام می‌دهید آگاه است!

۳. بچه‌ها! خداوند به پیامبر رئوف و مهربونش امر فرموده که پیام مهمی رو به دختر خانمهای ارزشمند و گرامی برسونه .. فرموده:
«وَ قُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَىٰ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ ۖ وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ ۚ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ»
و به زنان با ایمان بگو چشمهای خود را (از نگاه هوس‌آلود) فروگیرند، و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را -جز آن مقدار که نمایان است- آشکار ننمایند و (اطراف) روسری‌های خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود)، و زینت خود را آشکار نسازند مگر برای شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدر شوهرانشان، یا پسرانشان، یا پسران همسرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرانشان، یا زنان هم‌کیششان، یا بردگانشان [=کنیزانشان‌]، یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند، یا کودکانی که از امور جنسی مربوط به زنان آگاه نیستند؛ و هنگام راه رفتن پاهای خود را به زمین نزنند تا زینت پنهانیشان دانسته شود (و صدای خلخال که برپا دارند به گوش رسد). و همگی بسوی خدا بازگردید ای مؤمنان، تا رستگار شوید!

۴. بچه‌ها! امید! امید! ... در هر شرایطی .. در هر حالی .. من امید دارم پس هستم .. خدا بهم گفته امید داشته باش پس هستم ..
بچه‌ها! باشیم! باشیم! .. حضور داشته باشیم! جاری باشیم!
کجاییم؟ کجاییم؟
هیچ از حال خودمون خبر میگیریم؟
به پیامبر گره‌گشای عزیزش امر فرموده که یه نامه معطر رو به دستمون برسونه .. فرموده:
«قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ»
«بگو: «ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‌اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می‌آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.»
همچنین،
(به مضمون) نقل شده از اون مرد بزرگ و جوانمری که باب شهر علم هست، از اون کسی که جان پیامبر جانانه ما هست .. از اون کسی که امیر المومنین هست که:
از حبيب خودم رسول خدا شنيدم كه فرمود: اميد بخشترين آيه قرآن اين آيه است
«وَ أَقِمِ الصَّلَاةَ طَرَفَيِ النَّهَارِ وَزُلَفًا مِنَ اللَّيْلِ ۚ إِنَّ الْحَسَنَاتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئَاتِ ۚ ذَٰلِكَ ذِكْرَىٰ لِلذَّاكِرِينَ»
در دو طرف روز، و اوایل شب، نماز را برپا دار؛ چرا که حسنات، سیئات (و آثار آنها را) از بین می‌برند؛ این تذکّری است برای کسانی که اهل تذکّرند!

۵. بچه‌ها! این تجربه مشترکیه که بعد لغزش، فرد در به در دنبال کاری و جنبشی برای جبران هست ..
آیه اخیر رو ببینید چی میفرماید؟ .. إِنَّ الْحَسَنَاتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئَاتِ .. چرا که حسنات، سیئات (و آثار آنها را) از بین می‌برند ..
خود آیه چه حسنه‌ای رو معرفی فرموده؟ .. وَ أَقِمِ الصَّلَاةَ طَرَفَيِ النَّهَارِ وَزُلَفًا مِنَ اللَّيْلِ .. نماز! نماز!
پس کم نیاریم! به هم نریزیم! نگیم دیگه فرصت گذشت و من موندم و باری از اشتباهها و بدی‌ها ..
نه! نه! قشنگ حواسمون باشه که اینها حرفهای شیطونه که در گوش درونمون میگه (الذی یوسوس فی صدور الناس) ..
حواسمون باشه که خدا خودش با تاکید فرموده که نیکی‌ها و زیبایی‌ها، بدی‌ها و زشتی‌ها رو می‌برن.
دیگه چی از این بهتر؟

۶. مراقب خودتون باشین که خیلی عزیز و ارزشمندین ..
«وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِي آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُمْ مِنَ الطَّيِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَىٰ كَثِيرٍ مِمَّنْ خَلَقْنَا تَفْضِيلًا»
ما آدمیزادگان را گرامی داشتیم؛ و آنها را در خشکی و دریا، (بر مرکبهای راهوار) حمل کردیم؛ و از انواع روزیهای پاکیزه به آنان روزی دادیم؛ و آنها را بر بسیاری از موجوداتی که خلق کرده‌ایم، برتری بخشیدیم.
و فرموده:
وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِيسَ كَانَ مِنَ الْجِنِّ فَفَسَقَ عَنْ أَمْرِ رَبِّهِ ۗ أَفَتَتَّخِذُونَهُ وَذُرِّيَّتَهُ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِي وَهُمْ لَكُمْ عَدُوٌّ ۚ بِئْسَ لِلظَّالِمِينَ بَدَلًا
به یاد آرید زمانی را که به فرشتگان گفتیم: «برای آدم سجده کنید!» آنها همگی سجده کردند جز ابلیس -که از جن بود- و از فرمان پروردگارش بیرون شد آیا (با این حال،) او و فرزندانش را به جای من اولیای خود انتخاب می‌کنید، در حالی که آنها دشمن شما هستند؟! چه جایگزینی بدی است برای ستمکاران!

در پناه خدا باشیم 302
تشکر ویژه دارم از آقای هادی 302
واقعا ممنونیم برای همه زحمت هایی که برای کانون میکشند 302

اینجانب به ۹۰ روز پاکی رسیدم Confetti
به قول شادن بانو و آقای هادی 
۹۰ روزی که ۹۰ روز پیش میگفتم نمیشه و من هیچ وقت بهش نمیرسم 53258zu2qvp1d9v

کارهایی که انجام ندادم:
من برای این ۹۰ روز از خیلی چیزا زدم
حتی خیلی وقتا از راحت نشستن هم گذشت
چقدر استخوان پاهام درد گرفت از بس پنجره را باز گذاشتم تا هوا یه وقت گرم نشه
چقدر از درسم گذشتم تا جلوی وسوسه ها را بگیرم
هعی
بزرگترین گذشت من 
گذشتن از سیر ترشی بود
4chsmu1 خنده نداره ها
ولی جدا دلم براش قنج میره
ولی نخوردم و نمیخورم فعلا 53258zu2qvp1d9v

کارهایی که انجام دادم:
سعی کردم وقتم را پر کنم
کارهایی که دوست دارم را انجام بدم و خیلی به خودم سخت نگیرم
جایزه پاکی 
مثبت اندیش بودن
توجه به عزت نفس و فکر کردن بهش

نکاتی که استفاده کردم:
دائم یادآوری کردم که خدا این همه نعمت ، این همه تکنولوژی را برای تو خلق نکرده که بخوای تن به شکست بدی
یا اینکه واقعا حیفه با این همه تکنولوژی ای که داری به جای اینکه آرزوهای خودت را برآورده کنی آرزوهای شیطان را برآورده کنی
مرتب قبل از خواب با خدا صحبت کردم
 هر بار وسوسه شدم به خودم گفتم الان سر دوراهی تصمیم گیری هستی ، قشنگ فکر کن اگر بشکنی یک ساعت دیگه چی میشه، اگر پاک باشی یک ساعت دیگه به چیا میرسی

تغییر بزرگ:
من ساعت خوابم خیلی بد بود
نصف شب را کامل بیدار بودم
و همه شکست هام در همون زمان اتفاق میفتاد
وقتی ساعت خوابم عوض شد 
همه چی خیلی خوب شد
دیگه ساعتایی که همیشه شکست داشتم تو خواب عمیق بودم و اصلا از خستگی فکر شکست هم به ذهنم نمیرسید
این خیلی خیلی خیلی کمکم کرد 
هم به پاکی هم به آرامشم

چیزایی که با پاکی بدست آوردم:
رابطه ام با خدا بهتر شد 317
حس دوست داشتن خانواده را چشیدم 2uge4p4
اندکی حس دوست داشتن خودم را فهمیدم Confetti
بسی امیدوار تر و مثبت اندیش تر از قبل شدم Muscular
آرامش بیشتر Khansariha (69)

امیدوارم همیشه طعم خوب پاکی و طعم زهر شکست را به یاد داشته باشید
302
به امید پاکی ابدی همه کانونی ها 2uge4p4
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
Salam
به دعوت اقا هادی اومدم تا نفسیم گدمیه دا Smiley-face-biggrin
ها را گدمیه بولمیرم 106
تا الان ۱۲۰ روز پاکی دارم که 
خیل دوست Khansariha (2)
تو این ۱۲۰روز فهمیدم مقدار پاکی 
تاثیرش خیلی زیاد نیست در نشکستن،
تاثیر داره اما نه خیلی زیاد،
مهم اون هست که آدم وقتی 
وسوسه می شه
چه واکنشی داشته باشه،
چطور رفتار کنه.
من بعد از صدو چندی روز وسوسه خ.ا اومد سراغم
ولی با توکل به خدا و توسل به اهل بیت ردش کردم،
این مسئله واقعا خیلی مهمه،
وقتی وسوسه میاد سراغ آدم ،
ادم در حد سی ثانیه هم که شده با خدا حرف بزنه،
خدا هم اکه انسان ها رو بی حواب نمی ذاره،
پس مطمئنا جوابمون رو میده،
مورد بعدی اتفاقات روزانه ای هست که تو زندگی میفته،
اتفاقایی که اگه حواسمون بهشون نباشه 
دنباله وار و برنامه ریزی شده موجب شکست میشن،
مثلا طرف تو کارش یا تحصیلش یا تو مسئولیتی 
که بر عهده داره شکست می خوره،
در قدم اول نا امیدی بهش غلبه می کنه،
بعد از اون خودخوری می کنه،
بعدش با وسوسه های شیطان به خدا 
معترض میشه ،یه حوری که ازش طلبکاره،
و خدا رو باعث شکست می بینه،
در آخر هم یا لجش می گیره و میشکنه
یا وسوسه ها امونِش رو می برن،
و یا هم خودش اسباب تحریک رو فراهم می کنه،
و در نهایت میشکنه.
پس باید مراقب بود و
نذاشت این مقدمات قبل از وسوسه فراهم بشه،
باید از همون اول مشخص کرد که 
چه چیزی باعث شده که 
موفق نشم.
ممنون از اقا هادی بابت دعوت 53
سلام به همگی و ممنونم از اقاهادی بابت دعوتشون و عذرخواهم که دیر اومدم اینجا..

من با خودم خیلی فکر کردم که چی بگم چه راهکاری ارائه کنم چه نصیحتی کنم ولی چیزی به ذهنم نرسید 
من تا بحال تجربه حدود یکسال پاکی هم داشتم و باز لغزش کردم تجربه این حدود یکسال و این تجربه اخیر چندماهه بهم یه چیز رو خیلی خوب نشون داد : 
تو زندگی باید آماده رنج کشیدن باشی نمیشه هم دنبال پاکی باشی و  هم نخوای وسوسه رو تحمل کنی، ارتباط با جنس مخالف داشته باشی، ذهن و نگات هرز بپره هر چیزی هزینه‌ای داره و برای رسیدن بهش باید اونو بپردازی وگرنه هی درجا میزنی و هی از خودت ناامید و ناامیدتر میشی و ته این استیصال رسیدن به " شَک" هس .. شک به خودت، نعوذبالله به خدا و عدالتش..

قرار بود یه نکته باشه ولی یحتمل ی دوسه تایی بشه به بزرگواری خودتون ببخشید  53258zu2qvp1d9v

و اما بعد...
نکته دوم: ذهن..کنترل ذهن ی عامل وحشتناک توی ترکه..خیلی کمک‌کننده‌اس من عادت داشتم وقت خواب وقت تنهایی فانتزی بچینم و متاسفانه ذهن خلاقی دارم و همین منو به لغزش میکشوند..بی سبب نیس که آقاامیرالمونین علی علیه السلام می فرمایند مواظب افکارت باش که گفتارت می‌شود و ... 
نکته سوم: حرکت تو مسیر ترک انتها نداره چون شهوت انتها نداره ما همیشه در معرض وسوسه هستیم پس بهتره هیچگاه فکر نکنیم که آخیش دیگه تموم شد و رها شدیم همیشه باید مراقبت کنیم و شش دانگ حواسمون به محدودیتها و خط قرمزامون باشه...

.
.
خدا به همه‌مون کمک کنه در مسیر بهبودی ثابت قدم باشیم 302
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان