عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی از جنس استقامت (7 تا 12 ماهه)

یه سری نکاتی هست نمیشه گفت اومدم بنویسم براتون ولی دلم راضی نشد چون کلی عمرم را پنهونش کردم (البته توی ترک شما هیچ فرقی نمیکنه روی خودم خیلی تاثیر گذار بود) ولی می‌خوام بهتون بگم ندارید اونقدر مثل من تنها بشید که فقط خودتون بمونید و خودتون تنهایی خیلی بده تنهایی این نیست که فقط کسی دور و برتون نباشه تنهایی می‌تونه شامل این هم بشه که کلی کسایی هم که هستن دردتو نفهمن و با یه مشت حرف خیلی عذر میخوام مزخرف که اشکال نداره یکی بهتر نصیبت میشه تورو حواله بدن به حال گند خودت خیلی ببخشید که این پست بیشتر درد و دل شد ولی اگه دقت کنید اکثر شکست ها تو تنهایی و حال بد اتفاق میوفته حال خودتونو خوب نگه دارید نذارید مثل من وابسته کسی بشید اگر هم وابسته شدید بهش بگید اگه نگید خیلی سخت شایدم اصلا نشه نمی‌دونم خیلی سخته خودتون را ببخشید که چرا نگفتی بهش 
امیدوارم منظورمو رسونده باشم 
اگه مشکل داشت پستم حذفش کنید نمی‌دونم حالم خوب نیست اصلا  Hanghead
سلام
ممنون از آقای یا باب الحوائج برای دعوت
راستشو بگم . من هر روز، صبح ها و شب ها وسوسه میشم. این وسوسه شدنه خیلی بدجنس. جایی نمیره. همیشه هست. فقط هر بار صبر میکنم در برابرش.
هر بار یه مدلی جلوی وسوسه وایمیسم ( تنوع برای مقابله با وسوسه به من کمک میکنه. همیشه یه دلیل ثابت نیست)
یه بار میگم حیف تلاش هات. 
یه بار میگم حیف خودت، دوباره زیر چشمات سیاه میشه، میشی شکل معتادا 
یه بار میگم بی خیال، حیوان ها هم این کار را با خودشون نمیکنن. فقط کافیه  الان انجامش ندی
و...

طبق تجربه، شیطون این وسط ناامیدم میکنه و باعث شکستم میشه
ناامیدی از قبول توبه. (واقعا این همه گند که زدم بخشیده میشه؟)
ناامیدی از پاکی دائمی . (تا کی دووم میارم مگه؟ عامو من آدمم!)
نا امیدی از ازدواج. صادقانه بگم این خیلی باعث شکستم میشه.
و کلی ناامیدی دیگه

من نمیدونم کدوم دلیل هایی که مغزم میگه درسته . کدوم غلط. 
ولی یه دوره یک ماهه. نشستم هر چی که باعث ناامیدی ام میشه را نوشتم. با جزئیات.
تهش به این نتیجه رسیدم. 
دلایل ناامیدی من دو دسته است. یا میشه جبران کرد. یا نمیشه.(اینو از آقا آرمین یاد گرفتم)
اگر میشه. پس باید از فرصت استفاده کنم جبران کنم
اگر نمیشه. بی خیالش .حالا هی هر روز و شب یکی بیاد دم گوشم این دلایل را تکرار کنه و بگه آخرش که میبازی چرا الکی زور میزنی. نباید محل بدی . من هر روز صبح بعد بیدار شدن و هر شب قبل خواب یه چیزی تو گوشم بهم پیشنهاد شکست میده . دیگه یاد گرفتم فقط باید صبر کنم تا اون صدا خسته بشه و بره. یکی صبر یکی کمک گرفتن از خدا 

مثلا برای ناامیدی از ازدواج یه دلیل ناامیدیم اینه که خ.ا میکنم و با خ.ا ازدواج راه به جایی نمیبره. میتونم پاکی را انتخاب کنم و  تا حدودی جبران کنم . ولی بقیه دلیل هایی که برای ناامیدی از ازدواج دارم و نمیتونم کاری کنم.این صدای گوشمم هر روز دم گوشم اون دلایلی که نمیشه براش کاری کرد و هی میگه .پس بی خیالش. نباید بهش محل بدم. عاقا یه سری دلایل را نمیشه کاریش کرد. چیکار کنم؟ اگر بشکنم دنیا گلستون میشه؟ اون دلایل از بین میره ؟ آخرش چی میشه؟ هیچی نمیشه. 

کل نگری هم بهم خیلی کمک میکنه. کل نگری میبرتم سمت پوچی دنیا و مهم بودن اون دنیا .از حس شهوت این مدلی بیرون میام. وقتی وسوسه میشم. سعی میکنم بیام از بالا بهش نگاه کنم. آخرش که چی؟ این وسوسه تموم نمیشه فقط اگر به حرفش گوش کنی تو را با خودش میبره ته چاه . اون دنیات خراب میشه. 
به وسوسه ها از بالا نگاه کنیم. در مورد عاقبت کاری که انتخاب میکنیم تو موقعیت وسوسه انجام بدیم فکر کنیم. به من خیلی کمک کرد.

پناهیان یه جمله داره ازش خوشم میاد . میگه شیطون مثل ما که تسبیح داریم و ذکر میگیم . اونم ذکر میگه. یا مایوس یا مغرور. یعنی یا مایوسشون کنین یا مغرور. 
من الان بیشتر با یاس مقابله میکنم .باید همیشه از این دوتا مراقبت کرد.

فکر کنم ۱۰ سالی شده دارم سعی میکنم ترک کنم. شاید کمتر شاید بیشتر.
روزای پاکی زیادی را گذروندم. ولی حتی بعد نزدیک یه سال هم شکستم
ولی این دفعه و دفعه قبلی که به ۱۵۷ رسیدم ترکم فرق داره. آگاهی داره. سعی میکنم نسبت به عوامل شکستم آگاه باشم (اینو از کانون یاد گرفتم) . که یکیش ناامیدیه. باید به دلایل ناامیدیم هم آگاه باشم. ترک با آگاهی حس بهتری داره . حس آرامش ذهنی بیشتری را تجربه میکنم. 

به امید پاکی ابدی هممون. 
Hanghead  امیدوارم دیگه ایندفعه درست انتخاب کنم Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
نقل قول: تو بدترین  حالت ممکن قرار دارم این روزا ، چی کار کنم بشکنم؟درست میشه؟

تو این حال بد اگه یه چی امید میده ادامه بدم به زندگی این روزا فقط عدد پاکیمه 

یه بار یکی یادم نیس کدومتون بودین گفتن عدد مهم نیس..طبق تجربه ی الانم.. حقیقتا تو بدترین حالت هم باشم خ ا اخرین چیزیه که بهش فکر میکنم ..اگه این تنها مزیت عدد باشه به نظرم کافیه..

بلند شدن سخته میدونم ، ولی بلندشین  لطفا. 
سر قولی که به خودتون میدین واستین.
ازتون میخوام، لطفا.
نقل قول از خانم مشکات
302  بسی ممنونم از آقای یا باب الحوائج برای دعوت
اینجا مینویسم تا برای خودمم بمونه و بتونم تو روزای سخت بهش برگردم
دیشب جلسه ۹ سخنرانی قدرت تشخیص و تصمیم صحیح پناهیان را گوش میدادم. نکته قشنگی گفت
باید از خودمون و افکارمون مراقبت کنیم
هر چیزی نبینیم.
هر حرفی نشنویم 
هر جایی نریم 
هر کاری نکنیم
هر چیزی نخوریم 
هر چیزی نپوشیم
با هر کسی هم صحبت نشیم 
برای منم سخت بود انجام اینا. ولی مخصوصا برای پاکی سعی کردم همه اینا را رعایت کنم.
اگر چیزی باعث میشه وسوسه بشم نبینمش 
اگر حرفی باعث میشه وسوسه بشم نشنومش 

اگر جایی باعث میشه وسوسه بشم نرم 
اگر کاری باعث میشه وسوسه بشم انجامش ندم
اگر خوراکی ای باعث میشه وسوسه بشم نخورمش 
اگر لباسی باعث میشه وسوسه بشم نپوشمش 
اگر صحبت با کسی باعث میشه وسوسه بشم باهاش صحبت نکنم
و....

اینا برام خیلی سخته. دائما باید مراقب خودت و رفتارت باشی. خیلی وقتا باید با میل باطنی ات مقابله کنی. منظورم از میل باطنی خ.ا نیست. یا اصلا نیاز جنسی نیست. منظورم خط قرمز هاییه که میرسه به خ.ا .
برام سخته. ولی چاره ای ندارم 

تا الان من اینو فهمیدم ترک کردن دو تا مولفه داره و یه فرمول
ترک = مبارزه واقعی با نفست حتی زورکی + دعا کردن برای پاکی

دعا کردن برای پاکی و کمک گرفتن از خدا و پیامبر و اهل بیتشون بسی کمک میکنه 
Hanghead  به نظرم بدون کمک خدا حتی نمیشه یه روز جلوی این غول بزرگ را گرفت  Hanghead
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
نقل قول: دیدین یه وقتایی یه اشتباه هایی میکنم بعد چند مدت میگیم ای دل غافل  عجب اشتباهی میکردم فلان موقع ، چرا این راه حل اون موقع به ذهنم نرسید چرا از فلان راه نرفتم ، انگاری که مثلا از خواب بیدار شده باشیم میگیم اااااااه عجب کلاهی سرم رفت ،چرااااا آخه....حیف شد اگه مثلا من فلان سال میدونستم اینی که الان میدونمو ، اون کارو نمیکردم 

میدونین چه اتفاقی میوفته؟  یه حوادثی برای رشد ما لازمه اقای پناهیان میگه اینجور وقتا انگاری خدا در عقل مارو میزاره که ما نبینیم..

شنیدین اون  حدیث از پیامبر که ما وقتی میمیریم از خواب بیدار میشیم تازه؟

میدونی  خدا وقتی بخواد بهت حال بده چیکار میکنه ، چشماتو باز میکنه خدا وقتی به یه جوون بخواد نظر کنه همینجا از خواب بیدارش میکنه 

اصلا باورتون میشه خدا میشه مشاورت ، یه سریا میپرسن فلان چیزو چیکار کنیم درست شه چه میدونم اول چیکار کنیم بعد چیکار میخوام بگم تو بزارش کنار خود ارضایی و چت با نامحرم وچشم و ذهنتم کنترل کن همه چیو خدا بهت میگه بدون اینکه نیاز مند به کسی بشی....

نقل قول از خانم Meshkat
ادامه دارد...
نقل قول: یه چی بگم یه زمان از هرکی میشنیدم که ؛" خدا بهم لطف کرده  فلان چیزم درست شد فلان چیزو بهم داد"  ناراحت میشدم میگفتم خدا چرا به من نمیده 

تازه الان فهمیدم ، تا تلاش نکنی هیچی خدا نمیده بی تعارف

تا گناهاتو میزاری کنار عشق و حال بهت میده ، لذت بهت میچشونه ..
همون اول بسم الله تو ترک گناه شیرینیش  رو نمیچشونه ، نمیشه که همینطوری برادریتو باید ثابت کنی (:
خدا اگه بخواد نظر کنه به یه جوون بهش فرصت خودسازی قبل ازدواج میده، بخواد بهش نظر کنه فرصت میده تا جبران کنه 

نقل قول  از خانم Meshkat

ادامه دارد..
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه
تشکر میکنم از آقای یا با الحوائج برای دعوت

بسی خدارو شکر میکنم که پاکم 
خدایا ممنون.

خواستم بگم برام جالبه. 
یه روزی فکر میکردم اگه شکست میخورم واسه اینه که ازدواج نکردم. ازدواج کنم درست میشه
اگه شکست میخورم واسه اینه که سر کار نمیرم وقتم خیلی خالیه . اگه برم سر کار درست میشه.
اگه شکست میخورم واسه اینه که آدم موفقی نیستم. اگه موفق باشم درست میشه.

ولی الان چند روزی مونده به یه سال. 
نه ازدواج کردم. نه اندک امیدی به ازدواج دارم.
نه سر کار رفتم. نه اندک امیدی به سر کار رفتن دارم.
نه آدم موفقی شدم. نه اندک امیدی به موفقیت و تمومی پوچی و تباهی خودم دارم.
ولی پاکم.
هر چی بیشتر فکر میکنم میبینم پاکی به من نمیاد .میخواهید آدم های پاک کانون را بگم. بگم هر کدوم ، کدوم ویژگی ازدواج، کار، موفقیت را دارن که پاکن. یه مدت که همش دنبال آدم های پاک بودم این سه گزینه را توشون دیدم. فکر میکردم باید این گزینه ها باشه.
ولی اشتباه بود. 
من پاکیمو مدیون خدام. نمیگم براش تلاش نکردم. خیلی تلاش کردم. ولی من قبلا هم براش تلاش کرده بودم و نشد. این دفعه فرق دعا کردن بود. 
وقتی شب تا صبح ، صبح تا شب . هر روز و هر روز و هر روز برای پاکیت دعا کنی. به خدا بگی که از پسش بر نمیای. قدرت را فقط در دست خدا بیینی و فقط از خودش بخوای میشه.
همش تو دعاهام  گفتم خدایا دیگه ایندفعه پاکی ابدی . 
دعا میکنم خدا ، واقعا دیگه ابدی باشه. صادقانه بگم دیگه خسته شدم از تلاش های بی نتیجه. راه جدیدی پیدا نکردم جز تمنا و التماس در خونه خدا

من یه سال قبل شروع کردم به فقط نوحه گوش دادن. بسی گریه میکردم برای خودم. بسی گریه میکردم برای امام حسین. به خدا میگفتم نمیشه این چشم ها و دست ها که اینجوری عزاداری میکنن بازم اشتباه کنن. شب ها که تنها بودم . آروم و بی صدا هدفون را میذاشتم رو گوشم و تا صبح آروم عزاداری میکردم.
از پیامبر و اهل بیتشون بسی کمک خواستم. نمیدونم کدوم بزرگواری برام دعا کرد که پاک شدم. نمیدونم شاید همشون. شاید حضرت فاطمه. چون پایان سال پاکی به شهادت ایشون ختم میشه. گمانم پارسال هم ایام فاطمیه بود که استارت خورد. نمیدونم . من به همه گفتم پاکی میخوام.
من نمیدونستم راهش اینه. چند وقت پیش یه نفر اسمشون را یادم نیست این ویدیو را گذاشتن. خیلی شوکه شدم. شاعر بسی راست میگه. مخصوصا بیت اولش. خیلی برام جالب بود. حس همدردی داشتم با شاعرش. انگار اونم امتحان کرده جواب گرفته. 
من خجالت میکشیدم اینا را به عنوان راه حل بگم. با خودم میگفتم بهم میگن خرافاتی. گریه کردن برای امام حسین چه ربطی به پاکی داره. ولی خیلی مرور کردم روزای گذشته را دیدم انصافا تنها چیزی که روزای اول داشتم و با سری های قبل فرق کرده همینه. 

یه نکته را هم بگم. اینو قبلا تو کانون یاد گرفتم ولی تا حالا ابن مدلی و انقدر بد نچشیده بودم. روزای پاکی که زیاد میشه . بازم وسوسه هست. حتی وسوسه های سخت. همین چند روز پیش بود بد وسوسه بودم . وسوسه ها جایی نمیره. همیشه هست. حتی وسوسه های خیلی بد. 

اورژانس را یادمون نره. هر بار اومدم اورژانس خداروشکر نتیجه گرفتم.

آخرین حرفمم بگم. دوست عزیزی که داری میخوانی . نمیدونم مذهبی هستی یا نه. ولی خواستم بگم امتحان کن. یه چند ماهی کارهای مذهبی را مخصوصا نماز اول وقت و قرآن را امتحان کن. نتیجه میگیری. خیلی چیز عجیبیه. 
من اصلا از امتحان کردن راه های جدید خوشم میاد. سر همین رفتم سمت نماز جماعت. عجب چیزیه. قرآن هم میدونم حتی شده ۱۰ تا آیه. خواندم، خواندم. اگه نخوانم فردا یا پاک نیستم یا پدرم در میاد پاک باشم.  اینو دیگه خودم امتحانش کردم برای خودم. 

معنی دعای  کمیل هم بسی زیباست.  53258zu2qvp1d9v دقیقا حرفای دل آدمه. خیلی مودبانه و شاعرانه.

ببخشید خیلی شد
دعا میکنم هممون پاکیمون ابدی بشه. 
خدایا شکرت   Khansariha (8)

نقل قول: دارم میبینم ایمان جز با مقاومت کردن در حالی که اشکم داره در میاد جز با اینکه از کاری که میترسم استرس میگیرمو ولی انجامش میدم اون کاری که به نظرم سخت میاد جز با  اعتماد کردن به خدا درصورتی پشتم از جانب همه خالیه ، ساخته نمیشه

درد نیازه اگه درد نکشیم به هیچی نمیرسیم 

هیچ کی پاک نمیشه از خ.ا مگه اینکه بچسبه به خدا ، بچسبه هااا  نه اینکه یه دونه به نماز خوندن قناعت کنه 

فقط یه نماز و خشک و خالی نمیچسبونه آدمو به خدا ها خیلی ارتباط داشته باشین تو روز

آدمی که مذهبیه و خودسازی نمیکنه آدمی که پاک از شهوته ولی خودسازی نمیکنه هر روز ،
به زودی مثل آب راکد میشه 

نقل قول از خانم Meshkat
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان