عزیز : .:.::. * آخرین اعلام وضعیت مسابقه پاکی محرم * .::.:.

عزیز : .:.::. * نتایج نهایی مسابقه عکاسی تابستان 128fs318181 * .::.:.

عزیز : .:.::. صندلی داغ آقای شازده کوچولو 36.::.:.

عزیز : .:.::. * جشن قهرمان‌های کنترل نگاه و ذهن؛ خانم‌ها: Bright Star ، عارفه ، خانوم لبخند ، (=hich ، مهربانو ، Roza_r و آقایان: سپهرر ، عاشق فاطمه زهرا ، یا امیرالمؤمنین ، سرباز گمنام ، مهدوی * .::.:.

عزیز : .:.::. * ختم صلوات گروهی * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیاتی به بلندای نامنتها (بالای یک سال) سرپرست : رعنا

[تصویر:  d7bp_bolanda.png]

دوست قهرمانم سلام  Khansariha (2)

به تاپیک تجربیاتی به بلندای نامنتها خیلی خوش اومدی Welcome (1)

خیلی خوشحالم که اینجا در مرحله آخر پاکی می بینمت  

دست به دست هم بیشتر از یک ساله که تلاش کردیم با سختی ها جنگیدیم 

تا یه زندگی پاک و آروم  درست کنیم

الان وارد یه مرحله جدید شدیم تلاش هامون به ثمر نشسته

یادمون نره که همیشه باید از گذشته عبرت بگیریم و آینده نگر باشیم

دوست من به عقب نگاه کن

چقدر زحمت کشیدی تا الان روی این پله پاکی بایستی 

پس مراقب باش مبادا باز لحظه ای غفلت همه ی تلاش ها رو از بین ببره
.
.
.
.
.

تجربیاتی به بلندای نامنتها  برگه ای از کانون مختص توست 

تا از تلاش هایت  از سخت کوشی هایت بنویسی 

از تجربیاتت بنویسی از کارهایی که تا این مرحله برای پاک بودنت انجام دادی

برای ما برای هم مسیر هایت برای خودت بنویسی

تا یادمان باشد کجا بودیم و چه تلاش هایی کردیم و به کجا رسیدیم

سلام به همه دوستان کانونی،
400 روز گذشت،
در این مدت روزهایی بود که وسوسه میشدم ولی بسته به رزوهای گذرانده شده مقاومت در مقابل وسوسه بسیار متفاوت بود،از مقاومت های جدی گرفته تا مقاومت هایی در حد ۱ دقیقه و رد کردن وسوسه،

انسان‌ها وقتی تغییر می‌کنند که نیاز درونی برای تغییر داشته باشند. اگر بخواهید به اجبار چیزی را تغییر دهید موقتی خواهد بود و احساس سرخوردگی بوجود خواهد آورد.

این نیاز درونی در من به شکل دیگری بوجود آمد که خودارضایی در راستای رسیدن به نیازم گم شد و به دست فراموشی سپرده شد،

خوشحالم وقتی کسی من را به جمع مختلط خودشون که حدودی قائل نیستن دعوت کرد که فقط حضور داشته باشم و شایدم کسی را برای خودم پیدا کنم کوچترین میل قلبی که نداشتم به او هم توصیه کردم هرچه زودتر خودش رو از این وضع که عاقبت نداره خلاص کنه.

خوشحالم که شکست عاطفی رو تو ین مدت تجربه کردم و واقعا تجربه گران و خوبی بود که بنظر من فواید زیادی توش داشت و هزینه هاشم کم نبود،

خوشحالم بالاخره بعد از مدتهای زیادی از عمرم که سپری شده تونستم به ثباتی برسم که برای فردای خودم برنامه ای بریزم و خیالم راحت باشه که عوامل ویری در به سرانجام نرسیدن اون برنامه دخالتی نداره و اگر برنامه ای به سرانجام نرسید فقط بخاطر عوامل مختلف دیگه باشه و نه چیز دیگه.

خوشحالم که از زندگی لذت نسبی میبرم،

خوشحالم که خودم هستم،

خوشحالم که به کسی وابسته نیستم و گلیم خودمو ، خودم از آب میکشم بیرون،

و در نهایت خوشحالم که میدونم خدایی در این نزدیکی هست...

خدای بزرگ نگهدارتون و آرزو دارم قلبتون در تک تک لحظات زندگی تون پر از یاد خدا و فضای دلتون آکنده از عطر خدا بشه.
هیچ کس جز خودت به فکرت نیست، 
تا الآن هر چه قدر اشتباه کردی، الآن تمامش کن.
اگر روزی رسید که دیگه توان بلند شدن نداشتی بدون مقصرش جز خودت کسی نبوده، فرصت همیشه بوده، ولی این تو بودی که راحت ترین راه رو انتخاب کردی.
تا فرصت ها از دست نرفته به خودت بیا.

سلام
ممنونم از دعوت سرکار خانم گلبرگ و سرکار خانم رعنا.

خدا رو سپاس‌گزارم که فرصت زندگی همراه با پاک بودن رو به همه‌ی ما عطا فرمود.
و با اینکه نافرمانی او رو کردیم اما توفیق توبه و تلاش برای جبران گذشته رو داده.

خدا رو شکر که در کانون، به این باور رسیدم که می‌شه از آلودگی فاصله گرفت.

مهم‌ترین رکن پاکی، جلوگیری از ایجاد شرایط گناه هست. یعنی کنترل نگاه و ذهن.
متاسفانه شرایط زندگی خیلی از اوقات به نحوی هست که انسان رو ترغیب به گناه می‌کنه.

این رو باید یادمون بمونه که برای رسیدن به چه هدف‌هایی، قدم در راه پاکی گذاشتیم و برای چی داریم تلاش می‌کنیم.
همه‌ی ما در زندگی به یک جایی رسیدیم که تحمل گناه برامون غیر ممکن شد و تصمیم گرفتیم در مسیر پاکی باشیم.

با همه‌ی سختی‌هایی که در طول مسیر هست، اعم از همه‌ی وسوسه‌ها و همه‌ی مشکلات زندگی، اما یادآوری اهداف پاکی و امید به روزهای خوبی که قراره با لطف خدا و تلاش‌های ما به دست بیاد، سختی‌های مسیر برامون قابل تحمل می‌شه.

ذهن ما عادت به این داشته که هر موقع مشکلی در زندگی داریم و از شرایط ناراحت و ناامید هستیم، برای فرار از این وضعیت به گناه پناه ببریم.
پس برای این که بتونیم این روند رو تغییر بدیم، باید اگر در توانمون هست، علت ناراحتی‌هامون رو رفع کنیم.
و اگر حل اون مشکلات در توانمون نیست، خودمون رو قدای اون ناراحتی‌ها نکنیم.

چون با گناه و آلودگی به روح و جسم و انسانیتی که خدا به ما عطا کرده و امانت خدا در نزد ماست، داریم آسیب می‌زنیم.
و با این گناه، مشکلی از ما حل نمی‌شه بلکه به مشکلات ما اضافه می‌کنه.

در مسیر پاکی که مسیر بی انتهاست احتیاج هست که لذت گناه که در ذهن ما شیرین شده، تبدیل به نفرت از گناه بشه.
با مرور ناراحتی‌هایی که به خاطر گناه نصیبمون شده، به ویژه وقت‌هایی که وسوسه‌ها هجوم میارن، این نفرت از گناه در ما تقویت می‌شه.

مورد بعدی جایگزینی لذت‌های حلال و درست به جای این گناه هست.
مثل سرگرمی یا بازی‌هایی که می‌تونه ذهنمون رو مشغول کنه و از وسوسه دور نگه داره.

و خستگی ناشی از فعالیت روزمره، هم می‌تونه به پاکی کمک کنه و هم می‌تونه برای پاکی خطر آفرین باشه.
اینجاست که تفریح مناسب و رفع خستگی، کمک می‌کنه تا وسوسه‌ها از ما دور بشه.
پس احتیاج هست که خواب و خوراکمون رو منظم کنیم.

اما نکته مهم این هست که همیشه و در همه حال و با هر مدت پاکی مراقب باشیم.
وسوسه‌ها همیشه به یک صورت و یک جور سراغمون نمیاد بلکه خیلی از اوقات از راه‌هایی وارد می‌شه که قبلاً فکر نمی‌کردیم.
در هر حال باید از خدا کمک بخواهیم.

طعم پاکی رو برای خودمون شیرین کنیم.
هر روز که با پاکی سپری می‌شه خدا رو شکر کنیم و از ته دل خوشحال باشیم که پاک بودیم. اینکه تونستیم پاک باشیم برای ما افتخاره.
و این پاک بودن خودش هدیه بزرگ هست بعد از اون همه ناکامی و ناراحتی‌های ناشی از گناه.
لذا نباید مغرور بشیم و مسیر پاکی رو برای خودمون تموم شده بدونیم. مسیر پاکی همچنان ادامه داره.

سعی کنیم بیشتر از کانون استفاده کنیم.
انجمن تجربیات یکی از ارکان پاکی هست.
برای این انجمن زحمات و تلاش‌های بسیاری انجام شده.
تجربه‌هایی وجود داره که چراغ راه هستند و در این مسیر به ما کمک می‌کنند.
این‌ها رو قدر بدونیم و در زندگی به کار ببریم.

و در کنار هم‌مسیرهامون باشیم و بهشون کمک کنیم.
این به خودمون هم کمک می‌کنه تا یادمون نره برای چی اینجا هستیم.

ان شاء الله همگی موفق و پیروز و سربلند باشید.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان