عزیز : .:.::. نظرسنجی چله گروهی جدید .::.:.

عزیز : .:.::.* جشن قهرمان‌های پاکی؛ خانم ها: Roza-r ، رها Y ، بهاران ، عارفه و آقایان: ورزش گریز ، poorang ، Ragnar ، _shayan_ ، سرباز گمنام ، تواب * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیات شما در ترک

مهمترین عامل تکرار مجدد خود ارضایی تصاویر و فیلم ها ی مستهجن بوده که این روزها به راحتی در دسترس هستند. 13

در واقع هر عملی که ما انجام میدیم تحت تاثیر فکر های ما هست که به مرحله اجرا میرسه اگر درباره چیزهای پست زیاد فکر کنیم نتیجه خوبی نخواهیم گرفت و اگر فکرمون را با هدف های والا واندیشه های خوب و مفید پر کنیم نه تنها نتیجه خوبی خواهیم گرفت بلکه راهی برای نفوذ افکار بیخود و پوچ نخواهیم گذاشت. به نظر شما نگاه کردن به این تصاویر و فیلم ها چه نتیجه ای داره؟ تا حالا تصمیم گرفتید از این رسانه ها دوری کنید؟

خب هر کس یه راهی داره . بهترین کسی که می تونه به شما کمک کنه خود شما هستید. تصمیم نهایی با شما هست. من برای خودم همیشه سعی کردم این طوری فکر کنم که نگاه کردن (و یا حتی فکر کردن برای نگاه کردن) به این چنین محرکهایی برابر خود ارضایی مجدد هست. سعی کردم که حتی فکر این هم به سرم نزنه که قصد کنم این کار را انجام بدم.

این یک نکته ی خیلی مهم هست برای ترک کردن .به نظر من ساده ترین راه ترک خود ارضایی همین هست. مثل یک گیوتین عمل کنید و در نطفه فکرهای پوچ و بیخود و وسوسه انگیز را خفه کنید و سر از تنشون جدا کنید1744337bve7cd1t81. احساس قدرت کنید و ذهنتون را با چیزهای مفید مشغول کنید. Smiley-face-cool-2

توجه : بعضی ها نگاه می کنند و میگن مقاومت می کنیم ، این هم میشه ولی چرا لقمه را دور گردن میپیچونیم ، در واقع مقاوت کردن در این مرحله خیلی سخت هست .پس اگر قصد ترک خود ارضایی دارید دنبال راه حل های عاقلانه باشید:smiley-yell:

یک بار برای همیشه یک مثال خیلی قشنگ زد گفت که : این کار مثل این هست که شخصی موزی را بخورد و پوست ان را جلوی خود بندازد و بگوید ای وای چیکار کنم الان دوباره میخورم زمین.17

توجه :یکی از دوستان به من گفت که دیگران می گویند ترک خود ارضایی ممکن نیست. از افرادی که موج منفی بزرگی دارن دوری کنید چون این موجها نا خود اگاه روی شما تاثیر میگذاره . برید طرف افرادی که موفق هستند و از انها انرژی مثبت بگیرید. اگر میخواهید قربانی افراط و تفریط ها نباشید فکر کنید و بهترین را انتخاب کنید. از انتخابتون لذت ببرید .

این زندگی توست و تو انتخاب می کنی که چطور باشه ، اگر به این نمی توانم ها گوش کنی و قبول کنی که نمی تونی به نظرت تو زندگی موفق خواهی بود؟ فکر می کنم ترک خود ارضایی امتحان خوبی هست که خودمون را محک بزنیم. Khansariha (18)
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

به قول معروف ميگن تو اگر طبيب بودي درد خود دوا مينمودي
ولي من اگه تا حالا طبيب نبودم حالا ديگه مي خوام باشم
من الان يه هفته هست كاري نكردم تازه هم كه خواستم اين كارو بكنم و رفتم اينترنت دنبال دانلود ... با برخورد با اين انجمن همه رو حذف كردم (قربون كرمت خدا)(شايد بگيد احساساتي شدي باشه)
اگر خدا بخوات به ازاي هر هفته كه كاري نكردم يه سري به اينجا ميزنم و بهتون ميگم
بزار براتون بگم هر بار ميخواستم ترك كنم مهمترين چيزي كه منو به اين كار ميكشوند اينترنت بود آره اينترنت1276746pa51mbeg8j
احساس حقارت بعد از گناه و دوري از اجتماع و دوستان حتي خانواده خوبي كه دارم و همچنين ضعف جسمي و ناراحتي شديد از اينكه از خدام دور شدم بعد از هر بار كه اين غلطو ميكنم منو بشدت آزار ميده
راستش من آدم نماز خوني هستم هميشه هم سر وقت ميخونم هيچ وقت هم به نامحرم نگاه نميكنم(البته بجز اينترنت)
اين 3 هفته اي كه با امتحانات دانشگام سرگرم بودم خدا رو شكر هيچ غلطي نكردم
نتيجه اخلاقي:يكي از راه هاي خوب سرگرم كردن خود با درس و اجتماع و دوستان (البته از نوع خوبش) هست
حالا هم ديگه بايد برم قراره با دوستم برنامه انتخاب واحد ترم بعد رو بپيچونيمKhansariha (18)
خيلي حرفا دارم بهتون بزنم انشالله تا بعد
خدايا به اميد تو
 سپاس شده توسط
همه اینجا یه راهه حل های کلی رو گفتن من میخوام یه راهه ساده اما موثر بگم.
این دفعه که رفتین حموم یه غسل صبر کنید همون موقع از خدا بخواین که با این غسل فکرای بد از ذهنتون پاک بشه و خودش کمکتون کنه.
به خدا تاثیرشو میبینید.هر وقت فکر بد بیاد تو ذهنتون بیاد یا دستتون بلرزه برای انجام اون کاره وحشتناک خود به خود صبر میکنید و بعد منصرف میشید...
امتحانش مجانیه
مگه قرار نیست اول فکرامون عوض کنیم؟؟؟ این که گفتم واقعا موثره.این یه راهلیه که ارتباطمون با همون که بهش احتیاج داریم محکمتر میکنه .
اگه کسی تاثیرشو دید خواهش میکنم بهم بگه خیلی دوس دارم بدونم...
 سپاس شده توسط
در اين شرايط به هيج عنوان فكر و ذهن انسان دست خودش نيست و شيطان هست كه عقل ما رو رهبري ميكنه فقط تنها زبان خود را از اين حديث به وقفه نياندازيد
‏(فزت اذ بالله،انه سميع عليم)
اين آيه وجود شما رو از شر شيطان در امان ميزاره به طوري كه از فكر آلوده شدن به اين بلا در ميايد .

من دهها بار امتحان كردم و جواب كرفتم اميدوارم براي شما هم جواب بده.

براي اينكه حروف اين حديث مشخص بشه به انكليسي هم مينويسم تا اشتباه نخونيد.
(  fazta ez bellah ,enahoo samion alim)
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
 سپاس شده توسط
سلام به همگی. اولین راه و مفیدترین راه دوری از موارد و مسائلی که درونشون سکس باشه یا از روابط جنسی صحبت یا نمایش داده بشه چون ادم را به هیجان می یاره و باعث استمنا میشه به نظر من تا میتونیم خودمونو سرگرم کاری کنیم کاری که خستگیش زیاد باشه و بتونه ما رو از فکر کردن به مسائل جنسی دور کنه این تجربه واقعا جواب میده.
 سپاس شده توسط
سلام
به نظر من هر وقت به فکرش افتادید یه بسم الله بگید و به فکراین باشید که چه ضررهایی داره و سعی کنید که خودتون رو واقعآ به چیز دیگه ای مشغول کنید.
منظورم از واقعآ این است که مثلآ اگه یه کتاب رو دستتون گرفتید تا بخونید تا از فکرش در بیاید فقط نگاهش نکنید بلکه یه کم با صدای بلند بخونید تا حواستون پرت بشه.
یه دعایی رو حفظ کنید لازم نیست که خیلی زیاد باشه اگه فقط نیم خط هم باشه میتونه موثر باشه.من خودم یک خط از مناجات حضرت امام علی(ع) امیرمومنان از بهترین بندگان خدا .......... را حفظ هستم و هر وقت با خودم میگم و فروتنی حضرت رو در برابر خدا میبینم اشکانم جاری میشه(اکثرآ).
الهی
به بهشت و حور چه نازم مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم.

من همون mary هستم
 سپاس شده توسط
چند روزی بود که حال زندگی خوب نبود...
فکرم خیلی مشغول بود!!...
مدام داشتم به اتفاق 8 ماه پیش فکر میکردم..
ناراحت کننده بود و به شدت دلم گرفته بود..به این فکر کردم خوب اگه نمیشد , چی میشد؟؟!!؟؟
هیچ جوابی نداشتم..جز افسوس!..
اما الآن یه چیزی توی ذهنم جرقه خورد...
مطمئنم اگه اون اتفاق نیوفتاده بود من الآن اینجا نبودم..
به هیچ وجه حاضر نیستم دباره اون خفت و خواری و تحمل کنم..
اعتماد به نفس زیر صفر و...

چند روز دیگه 2 ماه که ترک کردم...
فکر کردن بهشم لذت بخشه..
درسته که به هیچ کس نمیتونم بگم..اما لا اقل جلوی خدا سرشکسته نیستم...
احساس سبکی میکنم ...
سختی های زیادی و کشیدی اما الآن احساس میکنم به هر چی بخوام میتونم برسم

خدا رو شکر میکنم...

ای شیطان ملعون دور شو..تو هر گز نخواهی توانست بین من و معبودم فاصله بیندازی..دور شو...دور شو
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
اكر بخواي بدون ترك خودارضايي ازدواج كني واقعأ ريسك بزركي كردي جرا كه ازدواج كردن در حالي كه استمناء ميكني اكر اولش به نظر خودت خوب باشه اما بعد از جند وقت بي مزه ميشه و شايد ادامه زندكي برات سخت باشه و به طلاق منجر بشه 1276746pa51mbeg8j
زيرا  استمناء برات طمع و مزه بهتري داره تا س ك س با زن.
اكر به ترك كامل برسي و دست از خودارضايي بر داري تو زندكيت موفقي اكر هم نه حتمأ با مشكل رو به رو ميشي شك نداشته باشKhansariha (8)
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
 سپاس شده توسط
چيزي كه تا حالا تو ترك كمكم كرده يك انگشتر عقيق بوده كه روش صلوات نوشته شده.

البته نه فقط در مورد خودارضائي بلكه در رابطه با هر گناهي اين انگشتر كمكم كرده.

هر موقع مي خواستم گناهي كنم اين انگشتر رو ميديدم و حداقل به احترام اسمي كه روش بود جلوي خودمو مي گرفتي.

البته نمي خوام بگم كه يك انگشتر فقط مسبب گناه نكردنه مي خوام بگم با ديدن اون احساس واقعيمو يادم مي اومد و خيلي كمكم ميكرد

اينم يه تجربه اييه . امتحانش ضرر نداره53
افتادن در گل و لای ننگ نيست،ننگ در اينست كه در همانجا بمانی
 سپاس شده توسط
juve نوشته است:چيزي كه تا حالا تو ترك كمكم كرده يك انگشتر عقيق بوده كه روش صلوات نوشته شده.

من یه بار برای 2 سال با این روش ترک کردم. به هر حال این مساله تو فکر و ذهن ما ها که یه زمانی مبتلا بودیم همیشه هست. هر لحظه ممکنه بیاد سراغمون. حتی بعد از 2 سال! حواستونو جمع کنید. مغرور نشید به خودتون.
 سپاس شده توسط
اومدم تو اینجا تا یه تجربه رو بذارم و پشتش یه پیشنهاد بدم که با نوشته ی یووه برخورد کردم. پست قبلیو در جواب یووه ی عزیز زدم.
اما تجربم:
من تقریبا هر وقت که مبتلا شدم از صبح این مساله تو ذهنم بوده.13 و هی مبارزه کردم هی مبارزه کردم تا اخر تسلیم شدم.1276746pa51mbeg8j حالا که فکر می کنم می بینم اگه توی چنین روزایی از روش هایی که دوستامون تو همین سایت نوشتن و یا جاهای دیگه خوندیم(که یادم میاد یکی از بچه ها از این راه ها به عنوان مسکن نام برده بود.) استفاده کنیم خیلی می تونه مفید باشه. برای هرکسم یه راهی مممکنه جواب بده. باز به قول یکی دیگه از بچه ها(ببخشید که آی دی هاتون یادم نمیاد1276746pa51mbeg8j) همیشه که نمیشه گوشت و شکلات و ... نخورد یا ممکنه ماها هر روز ورزش سنگین نکنیم. ولی توی اون روز خاص می شه که رفت مثلا به اندازه ی یه ماراتن! دوید. یا اینکه کمتر بخوریم و .....
من که اینجوریم. توی یه همچین روزایی که بالا گفتم اصلا نمی تونمم کار مفیدی هم انجام بدم همش فکر و ذکرم اون لعنتیه.
امیدوارم تجربم شخصی نبوده باشه و به درد بقیه هم بخوره.
 سپاس شده توسط
چه چیزی شما رو بعد از 2 سال برگردوند؟ الکی خواستین ببینین چه خبره و دوباره درگیر شدین یا مثلا یه شکست یه جای دیگه باعث شد؟
نه مغرور بشیم و نه ناامید.
راست می گین، میاد سراغمون، اما همچین ضدحال بهش بزنیم دیدنی ...
(گیوتین، بی توجهی و صبر، ...)
من وقتی فکرش میومد (یه چند بار درگیر شدم، اصلا بدن هم از حالت طبیعی در میاد) دستام رو مشت کردم و نشستم تا بره، اذیت می کنه اما میره، فقط بی توجهی.
گاهی دردناک ترین چیز برای کسی فراموش شدنه، منم همین رو استفاده کردم، الان راحت شدم،

باز به قول شما هر کی یه روشی ...
 سپاس شده توسط
نه، "باید" در کار نیست، ازتون تشکر می کنم که جوابم رو دادین و من هم می تونم از تجربه شما استفاده کنم،

بزرگی از غرور به عنوان چیزی یاد می کنه که بقیه بدی ها رو به همراه میاره، حالا خدا رو شکر شما شناختین ش و ریشه رو کندین،

من الکی خواستم ببینم چه خبره و درگیر شدم، می دونم اگر یه عکس هم ببینم میفتم توش، خداحافظی کامل ...
تا فکرش میاد می ندازمش تو قوطی، می دونم اگر با فکرش در بیفتم اول از همه خودم رو می سوزونه، وقتی کوچکترین توجهی نکنم کم کم میره، بعد از یه مدتی هم دیگه اصلا فکرش نمی یاد، منم همین رو می خوام
راحت شدم ...
شکرت خدا ...
 سپاس شده توسط
نیما نوشته است:...
تا فکرش میاد می ندازمش تو قوطی،
شکرت خدا ...

با تشکر ویژه از جناب "lovetruth"

قوطی هم خوبه ها مثل گیوتین می مونه. تازه فکرت رو که توش می اندازی تکونش بدی صدا میده. البته بعد که کنسروش کردی باید شوتش کنی بره وگرنه ممکنه با یه در بازکن وازش کنی. خرجش زیاده هی باید قوطی بخری کنسروش کنی. ولی گیوتین دیگه یه دستگاه داری هی می کشیش فقط نجس کاری میشه باید آب بکشی تازه با گیوتین سر فکرت که میره تهش میمونه اونم با سرش باید خاک کنی. غسل و کفن هم میخاد کلی درد سر داره. حالا دیگه خودتون میدونین کدومش رو انتخاب کنین. جفتش رایگانه . میخاین از هردو ببرین.

همش رو برا شوخی گفتم ها !تحلیل نکنین.317
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
 سپاس شده توسط
دقیقش این بوده ...

... عفت نفس پیشه کنند تا خدا آنها را به لطف و فضل خود بی نیاز گرداند ... (نور / 33)
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان