عزیز : .:.::. نظرسنجی چله گروهی جدید .::.:.

عزیز : .:.::.* جشن قهرمان‌های پاکی؛ خانم ها: Roza-r ، رها Y ، بهاران ، عارفه و آقایان: ورزش گریز ، poorang ، Ragnar ، _shayan_ ، سرباز گمنام ، تواب * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیات شما در ترک

راستش منم از این دستورالعمل خوشم نیومد

به قول البته فکر کنم نیما بود ، همه چیز بر می گرده به اراده و تصمیمت..اگه بخوای می تونی
این راهکاری که دادی بیشتر منحرف کننده فکره

تو این مدت به این نتیجه رسیدم که فردی که می خواد دست به ترک بزنه باید به عجز رسیده باشه
باید درد کشیده این راه باشه تا بتونه تصمیم قاطعی برای ترک بگیره
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
 سپاس شده توسط
(1388 خرداد 8، 20:20)mostafa26 نوشته است: سلام بچه ها یک روش میگم لطفا در مورد درست یا نادرست بودن آن و اثرات آن نظر بدید

سلام مصطفی خان، اول که خوش آمدین به جمع دوستانه ما، 53

ول کن بابا این چیزا رو، ته هر روشی، به اراده خود فرد می رسه. این که نوشتی، (حالا از هر جایی)، خودش هم که میگه "برایتان عادی باشد"، همین عادت به این چیزا باز خودش مقابله می خواد.
اولش میگه "بر اراده خود مسلط شدید"، خب همینه دیگه. کسی که به اراده خودش مسلط بشه دیگه این کارا رو نمی خواد. اراده همینه که وقتی وسوسه شدی بالاخره یه جوری تحمل کنی. وقتی این طوری شد، یعنی صبر، یعنی مقاومت، یعنی مقابله، یعنی موفق شدن. دیگه کشش نده، نپیچونش. این که گفتی، برای آدم "عادی می شود" و باز عادت به همین چیزا میشه دردسر. خودش هم که میگه،

روش ها و لغاتی که استفاده می کنی، از حیطه این مسایل دور کن. مگه اراده ترک و رهایی از این چیزا رو نکردی؟ خب یا علی، عادی زندگی کن، و این کار رو حذف کن. همین. سختش نکن، خیلی این جا هستیم که عادی زندگی می کنیم و به لطف خدا موفق شدیم. شما هم می تونین. اگر مایلین به ما بپیوندین، خیلی هم خوشحال میشیم. اما این که هی آدم سعی کنه یه راه کوچیک برای بازگشت به این چیزا داشته باشه ممکنه دوباره گیرت بندازه.
از طرفی ترک این عادت، یه مدتی زمان می بره. اینه که با حوصله بودن خیلی کمک می کنه.

موفق باشی، امیدوارم همواره پیروز باشی. Khansariha (8)
 سپاس شده توسط
من پسری ۱۷ ساله هستم
شاید فکر کنید هنوز برای ترک زود باشه یا این که اولای کار هستید!!
من کلا ۳ ۴ سال هست شروع کردم و حد اکثر چیزی که یادم میاد ۲ هفته ترک کردم!‌ اخیرا شدت انجامش زیاد شده
تنها چیزی که مهم بود به رکورد های ۲ هفته و ۳ هفته برسم سرگرم کردن خودم بوده !‌ مثلا رفتن به مسافرت طولانی یا حتی تابستان ها که من همیشه سرم شلوغ میشه و می خوام هزار تا کار بکنم ولی در عوض موقع امتحانا و درس به شدت طرف این عمل میرم!!!

یه توصیه هم از من حقیر داشته باشید (شاید ربطی به اینجا نداشته باشه) :‌ در پست های قبلی خیلی دیدم که افراد نوشته بودن هر وقت به طرف خدا میرن و نماز می خونن کمتر استمنا می کنن !! حرف من اینه (نمی خوام بگم نماز خوبه یا نه - ولی من کلا این چیزا یا حتی دین رو قبول ندارم) هر کسی هر چیزی رو که فکر کنه خوبه و انجامش بده قطعا روش اثر مطلوب میزاره!!‌ فرد می تونه با انجام قتل (اگه فکر کنه قتل عمل خوبیه --در صورتی که در اصل نیست--) احساس مطلوبی براش ظاهر بشه!! یا فرد با نماز خوندن و عبادت خدا!!!
به نظر من اگه آدم قبول کنه که خودش همه کارست و میتونه همه کاری انجام بده پیروز میشه!!! باید قبول کنیم که می تونیم !! هیچ کس جز خودمون نمیتونه کمکمون کنه!!‌ پس باید دست به عمل بشیم و این کار نکبت بار رو بیرون بندازیم !! چیزی که خودم هنوز باور کاملش رو به دست نیوردم ولی مطمئن هستم اگه به این باور برسیم پیروز میشیم
به امید دنیای سالم و جوانی شاد
 سپاس شده توسط
(1388 خرداد 14، 10:11)samix نوشته است: یه توصیه هم از من حقیر داشته باشید (شاید ربطی به اینجا نداشته باشه) :‌ در پست های قبلی خیلی دیدم که افراد نوشته بودن هر وقت به طرف خدا میرن و نماز می خونن کمتر استمنا می کنن !! حرف من اینه (نمی خوام بگم نماز خوبه یا نه - ولی من کلا این چیزا یا حتی دین رو قبول ندارم) هر کسی هر چیزی رو که فکر کنه خوبه و انجامش بده قطعا روش اثر مطلوب میزاره!!‌ فرد می تونه با انجام قتل (اگه فکر کنه قتل عمل خوبیه --در صورتی که در اصل نیست--) احساس مطلوبی براش ظاهر بشه!! یا فرد با نماز خوندن و عبادت خدا!!!
به نظر من اگه آدم قبول کنه که خودش همه کارست و میتونه همه کاری انجام بده پیروز میشه!!! باید قبول کنیم که می تونیم !! هیچ کس جز خودمون نمیتونه کمکمون کنه!!‌ پس باید دست به عمل بشیم و این کار نکبت بار رو بیرون بندازیم !! چیزی که خودم هنوز باور کاملش رو به دست نیوردم ولی مطمئن هستم اگه به این باور برسیم پیروز میشیم
به امید دنیای سالم و جوانی شاد

چیزی که میگی در مورد امور" اعتباریه" کشتن میتونه برای یک نفر خوب باشه میتونه بد باشه ،این خوب بودن یا بد بودن مربوط به این میشه که چقدر برای فرد "کارسازه"

اما غیر از امور "اعتبار" ، "حقیقت" داریم ،از نظر قران حقیقت یا همون "فطرت" که برای همه ی انسان ها مشترکه ، و خدا اراده کرده که هیچ تبدیل و دگرگونی به اون راه نده :

فطر الله التی فطر الناس علیها لا تبدیل لخلق الله

امورحقیقی و "نه اعتباری "( فطری) در همه انسان ها مشترکه و هیچ وقت از بین نمیره بلکه ممکنه "تضعیف " بشه

مثلا انسان فطرتا و از حقیقتش :خدا جو "هست ، قران از کشتی شکستگانی یاد میکند که به هنگام خطر وهجوم سهمیگین امواج ، خدایی را که انکار کرده بودند ، مخلصانه میخوانند :

فاذا رکبوا فی الملک دعوا الله مخلصین له الدین فلما نهم الی البر اذا هم یشرکون

مثلا "فطرت "و "حقیقت" انسان خدا جوست ،" حقیقت" انسان اینه که روحش همیشه زندست ، حتی اگه جسمش هم بمیره یک زنده ای است که حیات "خدا خواه" داره ،

پس اعمالی که انجام میدیم یا از "حقیققت و فطرتمون" هستند یا از اعتباریند
هر چقدر در امور حقیقی و فطرتمون پیش بریم قران افراط نمی دونه
ولی در مورد امور اعتباری مرز تعیین میکنه ،
..........................................
ما هرکاری اون رو "خوب " تشخیص میدیم ، و آزادانه تصمیم میگریم که انجامش بدیم نتیجه اش رو هم میبیبم ، مثلا ممکنه خلاف جهت رفتن تو جاده رو برای خودمون خوب بدونیم ، ولی وقتی این کارو انتخاب کردیم ،نتایجش رو هم که ممکنه تصادف یا مثلا قطع دستمون باشه میبینیم .

مثلا دویدن ، یکی به طرف خدا دویدن رو خوب میدونه ، یکی به طرف گناه دویدن رو خوب میدونه ، اما "فطرت" ما گواهه و به "حقیقتمون" که خدا جوست اعتراف میکنه

از نظر قرآن انسان آزاد آفریده شده (لا اکراه فی الدین) و میتونه آزادانه انتخاب کنه منتهی وقتی انتخاب کرد نتیجه عملش رو هم خواهد دید ،
"کل امر بما کسب رهین" "و به هر عملی که انجام میدهید گرفتار میشوید "

قرآن ادعا کرده که بر حضرت محمد نازل شده و گفتار خداست ، حالا انسان میتونه آزادانه حرفش رو قبول کنه یا نکنه ، در جهت نتیجه عملش رو خواهد دید ، شاید شما این رو انتخاب نکنید ، و به نظر شما تشخیص این باشه که این حقایق و جود ندارن ، اگه وجود نداشتن که هیچ ولی اگه وجود داشتن ، قرآن گفته ""کل امر بما کسب رهین" ، هر عملی که انجام بدهید از "روح و جان " شما رهن گرفته میشود! نه مال و فرزند!

حالا اگر نظر قران رو قبول کردیم ، قران در امور اعتباری مرزها رو مشخص کرده که گرفتار نشیم ،
مثلا در مورد خیال و نحوه استفاده از خیال مرزبندی داره : "ولله لا یحب کل مختال فخور " "ان الله لا یحب کل مختال فخور" ، " ان الله لا یحب من کان مختالا فخور "

منبع استفاده شده:حیات حقیقی انسان در قرآن از آیت الله جوادی آملی
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
هر انسانی برای ترک هر اموری که از دیدگاه های مختلف، مورد پسند نباشه:

اول به عجز رسیده باشه
دوم خودش به این یقین برسه

این که ما برای ترک یکدفعه عادت خودارضایی اونم برای همیشه، صرفا از دیدگاه اشخاص یا دوستان و نزدیکانمون بخوایم وارد بشیم و این عمل رو گناه و بد بدونیم نمی تونیم تو این راه موفق بشیم

همونطور که خیلی ها می ان و تصمیم می گیرن ولی تو بین راه کم می ارن و برای همیشه می رن!

البته این شعر از مولانام می گه کسی که می اد ممکنه بره ولی دوباره بر می گرده!
هر کسی کاو دور ماند از اصل خویش
بازجوید روزگار وصل خویش
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
 سپاس شده توسط
سلام بچه ها من اومدم چند تا کار رو بگم تا وقتی تو ترک هستید این کارها رو نکنید البته شاید شماهاهم این چیزارو بدونید یا بگید که این چیزا مزخرفه.
هیچ وقت به هیچ وجه عکس ها یا فیلم های مبتذل رو نبینید به خصوص وقتی تنها هستید.

سعی کنید خودتونو به یه چیزی سرگرم کنید و اگه نتونستید و فکر خود ارضایی ولتون نکرد یه چند دقیقه برید بیرون از خانه.

زیاد به آلت تناسلیتون دست نزنید چون این کار شمارو وادار به خود ارضایی میکنه.

سعی کنید اگه فکر خود ارضایی تو سرتونه دمر نخوابید.

قرآن و نماز هم فراموش نشه.

امید وارم این مطالب به دردتون بخوره.فعلا خداحافظ.Khansariha (48)
 سپاس شده توسط
سلام به عنوان دومین پستم تو این انجمن می خوام اعلام کنم که هر چی از عضویتم میگذره بیشتر به اینجا اعتیاد پیدا میکنم Khansariha (56)
من خودم تجربه ترک زیاد دارم 46 ولی بهترینش حدود 1سال و نیم بود ،وای که چه دورانی بود....53258zu2qvp1d9v53258zu2qvp1d9v

شروع ترک یک سال و نیمم از همچین موقع هایی بود (نزدیک ماه رمضون) 42که به حرمت این ماه گذاشتم کنار ، بادعاهایی کردم سعی کردم بعد اون هم خودم رو نگه دارم (سخت ترین قسمت کار همون 40 روز اول هست بعدش کنترلت راهت تره ) وهمون جور تونستم تا حدود یک سال و نیم خودم رو پاک نگه دارم
ولی غروری که گرفت منو و فکر کردم دیگه برای همیشه ترک کردم و هیچ چیز دیگه ای نمیتونه منو دوباره به اون کار بکشونه باعث بدبختیم شد 13Tears، تو یه مدتی دسترسیم به فیلم های*** خیلی راحت(خیلی راحت) وزیاد شده بود وهمچنین شرایط هم کامل فراهم بود ، ولی من اینقدر به خودم مغرور بودم که مطمئن بودم به *** مبتلا نمیشم و همین باعث شد که بلاخره سد 1سالو نیمه که خیلی براش سختی کشیده بودم بشکنه و...13
بعد از اون موقع بازهم غرور داشتم و همیشه میگفتم ترکش میکنم ولی هیچ کدوم پایدار نبود

ولی حالا با توجه به اینکه تو جمع شما عزیزان هستم و از راهنمایی هاتون کمک میگیرم و اینکه نزدیکه ماه رمضون هم هستیم فکر کنم خدا دوباره بهترین شرایط رو فراهم کرده تا بشه انشاالله این بار دیگه برای همیشه ترکش کرد317
این مطلبو برای این اینجا گفتم که اولا دوستانی که مدت زیادی هست که ترک کردن نصیحت من حقیر رو هم توجه کنن و حواسشون به خودشون باشه که مغرور نشن daghighan
ثانیا باقی عزیزان که مثل من در حال ترکن این فرصت الهی رو غنیمت بدونن و از این ماه پرفیض کماله استفاده رو ببرن تا انشالله به حق همین ماه برای همیشه ترک کنیم

خدایا خودت یاریمون کن
شکست پل موفقیت است مگه نه بچه ها 42
اغلب افراد موفق، شکست خورده ترین مردم دنیا هستند زیرا بیش از دیگران طعم شکست را چشیده اند
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط
بچه ها منم خیلی شکست خوردم همین چند دقیقه پیش باز تحریک شده بودم به قول یکی از بچه های تالار که اسمش یادم نیست یاد مرگ افتادم از خودم خجالت کشیدم و تصمیم گرفتم بیام اینجا تا کنار شما باشم و این افکار شیطانی رو از خودم دور کنم317317
 سپاس شده توسط
سلام بچه ها من دختری 15 ساله ام که از 12 تا 14 سالگی معتاد بودم و این کارو از توی سوپر یاد گرفتم وقتی برای اولین بار رفتم تو یه سایت ترک خودارضایی و فهمیدم چه عوارضی داره خیلی ناراحت شدم ولی وقتی سرگذشت بقیه رو خوندم خودمو فراموش کردم دلم به حال اونا سوخت خدا را شکر کردم که خدا کمکم کرد زود متوجه شم سال 88 رو خیلی خوب شروع کردم و با ارادهخی ی خیلی قوی این کارو تقریبا شش ما نکردم خیلی هم خوشحال بودم اما اردیبهشت امسال دوستم پیشتهاد غیر منتظره ای داد و اصراری که کرد و اقداماتش باعث یه فاجعه شد من دوباره اون کارو کردم به خاطر همین تقریبا افسرده شده بودم و هرروز میومدم تو کانون ولی نمیتونستم عضو شم از اون روز دیگه این کارو نکردم بهتون پیشنهاد میکنم عین من بی جنبه نباشین و حسابی پررو باشین یعنی حتی اگه هزار بارم برگشتین باز توبه کنین خدا درو به رو بنده هاش نمی بنده راستی اینم بگم من از اون روزی که ترک کردم شدم یه آدم دیگه دختر محجوب و چادری که هعمش در حال قرآن و نماز خوندن و عبادته خوب برای همه غیرقابل قبول بود که من اینقدر عوض بشم ولی من با همه ی افکارشون جنگیدم و ثابت کردم که من عوض شدم و اون موقع شیطون تو جلدم بوده . یکی دیگه از کارای مهمم ترک گوش کردن آهنگای رپه چون من فکر میکردم باگوش دادن اونا تحریک میشم و عامل اصلیه اعتیاد من رپ بوده
 سپاس شده توسط
[b]یه چیزی قبلش بگم : سایتتون خیلی خوبه . اینکه انجمنه خیلی خوبه .

اول درباره خودم بگم دوستان . من حداکثر مدتی که تونستم ترک کنم 10 ماه بوده . تو این ده ماه خیلی پیشرفت داشتم تو زندگیم . و خیلی هم برکت دیدم . اما مدتی هست که ترکم و ترک کردم .13

اما برای دوره ای بلند مدت و طولانی و البته همیشگی میخوام یک سری اطلاعات و بهتون بگم که شاید به شما هم کمک کنه تا ار این مشکل عبور کنید ...

من برای ترک کردن اول از همه برای خودم یک انگیزه متعالی و خیلی والا انتخاب میکنم . این انگیزه میتونه به من و شما خیلی کمک کنه . همون ده ماهی هم که تو ترک بودم همین انگیزه کمکم کرد .

پس اولش شد انگیزه . این انگیزه میتونه درستون باشه میتونه کارتون باشه میتونه پیشرفت در هر زمینه ای باشه فرقی نمیکنه . شما باید انتخابش کنید . همین الان شروع کن به فکر کردن . دنبالش بگرد . پیداش میکنی .

از مسائل شهوت بر انگیز خود داری کنید . خیلی خیلی مهمه .
نباید به چنین چیز هایی فکر کنید نباید به این چنین مواردی بپردازید . اگه تو فکرتون آمد سریع به یک کار دیگه دست بزنید و خودتونو مشغول کنید . نمیدونید که ورزش چقدر تاثیر داره ، خودتونو خسته کنید . برای مثال من باشگاه بدن سازی میرفتم و با ورزش اولا به سلامت بدنم میرسیدم و برای خودم انگیزه درست میکردم _ مورد اولی که توضیح دادم _ و دوم اینکه وقتی میآمدم خونه آنقدر خسته بودم که دیگه به چیزی فکر نمیکردم.

در موقعی که امکان ورزش براتون مهیا نیست و داریم به اون لحظات نزدیک میشین ، بریم حمام و یه دوش آب یخ بگیرین ، بزارین آب تگری به تمام نقاط بدنتون بخوره .

در موقع خواب رو طاق باز بخوابید و مدام این پهلو و اون پهلو نشین و رو شیکم نخوابید . شاده تر بگم خودتونو الکی تحریک نکنید . در موقع خواب هم میتونید سوره های قرآن و بخونید یا به مسائل آرامش بخش فکر کنید .

به عقیده من تا میتونید وقت خودتون و از کار های سود بخش پر کنید . . .
نمیدونم خودتون باید تصمیم بگیرید .
میتونید برید کلاس زبان میتونید درس های دانشگاه یا مدرسه و مرور کنید ، کلاس موسیقی ، خوندن قرآن و ورزش از بهترین انواع تفریح ها هستند که میتونید باهاشون وقتتون و پر کنید . نزارید وقتتون بیهوده سپری بشه .
از این طریق هم میتونید برای خودتون مفید باشید و آینده سازی کنید هم اینکه در ترک این عادت زشت قدمی دیگر برداشتید . . .

یاد خدا و خواندن نماز و قرآن همواره آرامش بخش روح ما هست .
با یاد خدا و اینکه همواره به یاد داشته باشید که خالق من و تو ناظر ماست ، میتونیم به خودمون کمک کنیم .
به این فکر کنید که ما با این کار در مقابل آیندگان مسئول خواهیم بود .
به ترک این عادت قبیح به سوی خدا بریم .
خدا فرموده : اگر بندگان من بدانند که من چقدر مشتاق و عاشق آنها هستم ، از شوق در دم جان میسپارند . حیف نیست ، این خدا را رها کنیم ، حیف نیست این خدا را فراموش کنیم و طوری رفتار کنیم که انگار وجود ندارد . . .

با هیچ کس و هیچ فردی در مورد مسائل تحریک کننده بحث نکنید ، آقا اگه تو اینترنت عکسی دیدی صحنه ای مشاهده کردی که میتونهه تو رو تحریک کنه یا سریع بلند شو برو یا قطعش کن . اینایی که میگم در بلندمدت رومون تاثیر میزاره میخوام ذهنمون و از تمامی مسائل بی نیاز خالی کنیم .
نمیخوام روز 40 ام تو ذهنمون دنبال یه تصویر یا عکس بگردیم . . .

اینو یادت باشه که با هر بار خود ارضایی هم به روح و هم به جسمت صدمه میزنی ، با خود ارضایی میتونی خودو به انزال زود رس دچار کنی . انزال زود راس موردی هست که میتونه مشکل ساز بشه .

خیلی از زندگی های مشترک بر اثر انزال زودرس از هم متلاشی میشه . نمیتونیم طرف مقابل و ارضا کنیم و در صورت استفاده از مواد تاخیری خودمون هم با کامی که باید ، نمیرسیم .

به این فکر کن که با هر بار انزال ، قدرت مغز و تصمیم گیری خودتو کمتر میکنی ، خودتو تابلو تر میکنی . خودتو بیشتر معتاد میکنی .
یک بنده خدایی یه حرف جالب میزند میگفت : فرد معتاد آخرین نفریه که میفهمه معتاد شده .
تا حالا بهش فکر کردی ؟؟؟

به اون کسایی فکر کن که چه چیز های بدی و ترک کردن ، به خودت ارزش بده ، بگو که لیاقت بهترین ها رو داری ، چون بهترینی ، تو اشرف مخلوقاتی .

شاید پیش خودتون بگید من اگه این کاره بودن خودم ترک میکردم . درسته .
همان طور که گفتم من برای مدت 10 ماه تو ترک بودن ولی ترک پاره شد . حالا میخوام از نو شروع کنم ، ولی نه برای یک روز ، یک هفته یا یک ماه ، من خیلی گستاخم ، میخوام درست بشم ، میخوام برای همیشه ترک کنم .
اصلا به سخت بودنش فکر نکن ، کاری نیست که این موجود دو پا نتونه انجان بده ، ما میتونیم. آره سخته ، ولی غیر ممکن نیست ، زجر میکشی ولی شیرینیش خیلی بیشتره ، ارزش داره .
بهت فشار میاد ، ولی فکر کن ، روزی میرسه که با خودت میگی ::: ایول با امروز یک ساله که من پاکم .

همراه شو عزیز .
بسم الله
 سپاس شده توسط
اغلب افراد موفق، شکست خورده ترین مردم دنیا هستند زیرا بیش از دیگران طعم شکست را چشیده اند
 سپاس شده توسط
4fvfcja من خیلی خوشحال شدم میبینم که اعضای کانون دارن زیاد میشن ...4fvfcja

همه این تجربیاتی که میگن رو ما معمولا میدونیم ولی اجرا نمیکنیم

یا دقیقا اجرا میکنیم ولی تو یه لحظه باز هم این اتفاق میافته

بیشتر این بر میگرده به مشکلات روحی و روانی و شخصیتی

وقتی دچار تردید میشیم یا دچار تضاد توی ارزش هایی که انتخاب کردیم

این رو وقتی که تست شخصیت هم گرفتن توی اکثر بچه ها بود!

خود گناه و احساس گناه و حس ناکامی باعث میشه رفته رفته احساس سردرگمی پیدا کنیم و درک واقعی از خودمون نداشته باشیم بنابر این روی انتظاراتمون و تصمیماتمون و ارزش هامون و معیارهامون دچار عدم تشخیص درست و تضاد میشیم که این فشار روانی قابل ملاحظه ای میاره که باعث میشه ما بازم به این کار بر گردیم.

................
پایین اوردن انتظارات مون کم کردن باید ها و قانون های محدود کنندمون ،شناخت ییشتر خودمون و امکانتمون و تواناییهامون و بلاخره انجام ندادن گناه ما رو توی خودشناسی موفق میکنه که دیگه دچار این مشکلات نشیم

....پاک بودن عقل رو زیاد میکنه ، عقل منطق نیست عقل چیزیه که میشه باش حقیقت رو تشخیص داد و درک بالاتری از "خود" داشت...با سواد ترین ادم ها هم ممکنه جاهل و بی عقل باشن چون فقط منطق رو در نظر میگیرند و از خرد و عقلشون استفاده نمیکنن.....
........
پس خودمون رو بیشتر بشناسیم و قدم بذاریم توی دنیای پاکی ها ایشالله با عنایت امام زمان درست میشیم ! 4fvfcja
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
(1388 شهريور 8، 20:00)Recluse نوشته است: اغلب افراد موفق، شکست خورده ترین مردم دنیا هستند زیرا بیش از دیگران طعم شکست را چشیده اند

درسته که افراد شکست خورده معمولا موفق هستن، اما شکست وقتی معنی می ده که هدف، یه هدف پاک و چیزی باشه که تلاش بخواد. تو تلاش هم نباید کم گذاشت. (می تونیم با خودمون صادق باشیم) اما اگر بخوایم بگیم خودار... بیشتر یعنی شکست بیشتر و به این ترتیب موفق می شیم، فکر نمی کنم روش درستی باشه.

این آیه سوره بقره رو تازه خوندم، امیدوارم مناسب باشه
"و لا تلبسوا الحق بالباطل" (بقره/42)
 سپاس شده توسط
خب هدفش همینه »»»»»»»»» هدف پاک 317
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان