عزیز : .:.::. * آخرین اعلام وضعیت مسابقه پاکی محرم * .::.:.

عزیز : .:.::. * بشتابید بشتابید :امتیاز دهی مسابقه عکاسی شروع شد 128fs318181 * .::.:.

عزیز : .:.::.* جشن قهرمان‌های پاکی؛ خانم: hich=) و آقایان: Ssaeid ، یا امیرالمومنین ، سپهرر ، محسنین ، Reza4030 Confetti * .::.:.

عزیز : .:.::. صندلی داغ آقای شازده کوچولو 36.::.:.

عزیز : .:.::. * جشن قهرمان‌های کنترل نگاه و ذهن؛ خانم‌ها: Bright Star ، عارفه ، خانوم لبخند ، (=hich ، مهربانو ، Roza_r و آقایان: سپهرر ، عاشق فاطمه زهرا ، یا امیرالمؤمنین ، سرباز گمنام ، مهدوی * .::.:.

عزیز : .:.::. * ختم صلوات گروهی * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیات من در برنامه ریزی

بسم الله الرحمن الرحیم

ثمره و نتیجه‌ی تجربه این است که انسان بهترین کارها را انتخاب می‌کند.  امام علی (ع)

به امید خدا میخوایم در این تاپیک تجربیاتی که تو برنامه ریزی شخصیمون به دست آوردیم رو با بقیه به اشتراک بذاریم.

هر تجربه ی مفیدی که تو زمینه برنامه ریزی کسب کردین رو میتونید اینجا بنویسید.

منتظر شنیدن تجربیات ارزشمند شما هستیم.

302
سلام و درود  303

دوست دارم بگم که چیه باعث میشه برنامه ریزی رو شروع نکنیم ، یا بعد از یکی دو روز خسته میشیم و کنارش میذاریم  Hanghead

مهمترین دلیل اینه که واقع بینانه برنامه نمی ریزیم ...

بهتر بگم قبلاً برنامه ریختیم ولی واقع بینانه‌ و منطقی نبوده...

پس امیدی به عملی شدن برنامه ها نداریم ...

یه چیز رویایی توی ذهن داریم ، اونو پیاده میکنیم روی کاغذ ولی اجراش از توان ما خارجه ...

پس از همین امروز اگر میخواییم برنامه ریزی کنیم ، باید واقع بین باشیم و ساده شروع کنیم  Khansariha (69)

ان شاءالله به زودی بر میگردم  Khansariha (69)
 « دانـایـی و زیـبـایـی‌ و نـیـکـویـی »

53 روزانه های قرآنی  53 کتابخوانی ، ۩ مشاعره ۩  53 ز نیرو بود مرد را راستی  53

سلام 49-2 

تجربیات من توی برنامه ریزی

سحر خیزی و شروع برنامه از صبح خیلی خوبه 53258zu2qvp1d9v
و طبق نکات برنامه ریزی مخصوصا اگر سخت ترین کار  ما اول انجام بدیم ، عملا فشاری از روی ما برداشته میشه. 

فشرده کاری هم مهمه daghighan
مثلا اگر قراره 6 ساعت درس بخونیم ، این 6 ساعت تا حد امکان  پراکنده نباشه.
مثلا 7 تا 14 ظهر میشه 7 ساعت ( 6ساعت درس + 1 ساعت هم مجموع استراحت های بین درسی.)

اصل پارتو 20/80
ما باید اون 20 درصدی که بیشترین تاثیر روی آینده ما دارن شناسایی کنیم و روی انها تمرکز کنیم.

کسی که تازه میخواهد  برنامه ریزی شروع کنه با چک لیست ساده روزانه کارش شروع کنه.
بعد کم کم اون کارای چک لیست طبق نظم و ساعت اجرا کنه.
بعدش کل 24 ساعت روزش را حدودی برنامه ریزی کنه.

اگر یهویی وارد این بشه که 24ساعت برنامه ریزی بکنه ، یک کار هیجانی هست و دوامی نداره و از برنامه ریزی زده میشه.
[تصویر:  4bxxc7323d6f0a1t8zs_dh85.jpg]
به کردار افسانه از هر کسی/ شنیدم همی داستانت بسی
 که از شیر و دیو و نهنگ و پلنگ/ نترسی و هستی چنین تیزچنگ
شب تیره تنها به توران شوی/ بگردی بران مرز و هم نغنوی
به تنها یکی گور بریان کنی/ هوا را به شمشیر گریان کنی
 هر آن کس که گرز تو بیند به چنگ/ بدرد دل شیر و چنگ پلنگ
برهنه چو تیغ تو بیند عقاب/ نیارد به نخچیر کردن شتاب
سلام بر همگی 

امیدوارم حالتون عالی. باشه و پر از انرژی باشید 

من دائما داخل انجام کارهای سخت و مهم اهمال کاری میکردم و امروز و فردا میکردم 
همیشه لیست کارارو می‌نوشتم اونایی که خیلی سخت بودن رو انجام نمی‌دادم  
یک شب لیست رو طبقه بندی شده نوشتم اول کارای خیلی سخت و مهم رو نوشتم و به ترتیب نسبتا سخت و در آخرش آسون هارو نوشتم 
فردا سخت‌ترین کارو اول انجام دادم 
وقتی کار اول تموم شد کلی انرژی گرفتم 
کار دوم و سوم همون‌جوری انرژی گرفتم 
خیلی عالی بود
این ایده رو‌از کتاب قورباغه را قورت بده یاد گرفتم 
موفق باشید
وقتی مجبورید در جایی که اکنون هستید بمانید کتاب خواندن به شما جای دیری برای رفتن میدهد....
زندانی در برزیل وجود دارد که زندانیان با خواندن یک کتاب و نوشتن برداشت خود از کتاب می‌توانند چهار روز از مدت زمان حبس خود کم کنند!
مردی که به جرم سرقت مسلحانه به زندان محکوم شده بود با خواندن حدود سیصد جلد کتاب ، مدت حبس خود را از ده سال به کمتر از هفت سال کاهش داد.
این مرد پس از آزادی از زندان، به لطف مطالعات و دانش کسب شده در مدت حبس، بلافاصله در آزمون ورودی معتبر ترین دانشگاه این کشور پذیرفته شد و اکنون پس از گذشت ده سال از آزادی خود و اخذ مدرک دکتری، به عنوان استاد و مدرس دانشگاه مشغول به کار است.
برای همینه که میگن مردمی که کتاب بخوانند ملتی سربلند و موفق خواهند بود.
دوست خوبم  که داری امضای منو میبینی، چرا به مکتب خونه  سر نمیزنی؟؟؟Khansariha (2)

?سرانه مطالعه هر ایرانی در روز: حدود 17 دقیقه!

سلام 302
نمیدونم جاش اینجا هست یا نه Hanghead
ولی میخواستم این کلیپ را معرفی کنم Hanghead
برنامه ریزی کردن جز دین است 1744337bve7cd1t81
Hanghead من این جوری برداشت کردم. اگر برنامه ریزی نکنم چند روز دیگه که مردم. بهم میگن دینت اشتباه 20
من خودم خدا دارم 317
خدایا چنان کن سرانجام کار Confetti    تو خشنود باشی و ما رستگار 2uge4p4

الحمدلله رب العالمین Khansariha (40)     خداوندا مرا پاکیزه بپذیر Khansariha (8)
هر وقت خسته شدی اینجا را بخوان. Gol    بازی در نیار  Swear1  هدف های مهم تری هست  Gol
هر وقت نا امید شدی بیا اینجا

صبر داشته باش  خدا با صابران استGol

بنده عشقم و از هر دو جهان آزادم ( کاش این شکلی بودم Hanghead )
سلام
تجربیات من از برنامه ریزی: 49-2

من همیشه تو برنامه ریزی مشکل داشتم یک برنامه ایده آل مینوشتم و به هیچکدوم هم نمیرسیدم انجام بدم و در نهایت  بعد چند روز کلا فراموشش میکردم
این بار برای شروع برنامه ریزی
عامل اتلاف وقتم رو پیدا کردم که گوشی+خواب صبح بود
ًفکر کردم و اهدافی که در اولویت بودن(مربوط به آینده) برام رو نوشتم
برای رفع مانع ها برنامه سبک و ثابتی طبق اهدافم ترتیب دادم که از همون مانع ها برای خودم قانون تعیین کردم که در صورت انجام برنامه تشویق کرده باشم خودم رو و در صورت انجام ندادن برنامه تنبیه 53258zu2qvp1d9v  

وباتوجه به شناختی که از خودم دارم(اگر برنامه ای رو چندبار ناقص انجام بدم نسبت به ادامه اش سست میشم و رهاش میکنم)برنامه بعد از ظهر(برنامه انجام کارهای روزانه ی ضروری و غیرضروری) رو از برنامه صبح جدا کردم تا انجام ندادن دومی تو روند اولی خللی ایجاد نکنه
و تصمیم دارم برای شب هم روتین ثابتی در نظر بگیرم و امتیاز بندی کنم و از برنامه ظهر هم جدا کنمvayy

این تجربیات شاید برای شما مفید نباشه ، قطعا برنامه هر کسی شخصی و با توجه به شرایط زندگی و شناختیه که از خودش داره ،و من به نتیجه رسیدم این روش برنامه ریزی برای من مفیدتره 49-2
سلام

بین پست ها میگشتم که دوتا پست ارزشمند پیدا کردم از دوتا از باتجربه ترین های کانون آقای عاشق فاطمه زهرا و آقای آرمین   53

نقل قول: تو برنامه ریزی مدل کانونی دو تا مشکل وجود داره.
یک این که توی دنیای واقعی هزار تا اتفاق ممکنه بیافته ما از برنامه مون جا بمونیم.
برنامه چطوریه:
دو ساعت کتاب فلان
یک ساعت درس
اینترنت فلان مقدار
چند صفحه قرآن
و ...

خب این برنامه خیلی هم عالی ، هر کسی هم باید برای فرداش برنامه داشته باشه.
اما فردا می شه ، شما اصلا می بینی امروز حوصله نداری فلان کتاب رو بخونی ، اون یکی کتاب رو دوست داری بخونی.
خب همین می شه برای شما یه مسئله ، از کانون امتیاز بگیرم یا اون یکی کتاب رو بخونم؟
یا اصلا یه اتفاقی می افته ، مثلا مادر شما به کمک شما نیاز داره چند ساعتی.
شما باز بین دوراهی قرار می گیری ، امتیاز کانون یا کمک به پدر و مادر؟
(من همه این ها رو تجربه کردم ها دارم می گم)

پاسخ:

نقل قول: در مورد مشکل اول:
به نظرم ما برنامه ریزی می کنیم که زندگی مون با برنامه باشه... جهت داشته باشه... سمت و سو داشته باشه... اولویت داشته باشه...
ما برنامه ریزی نمی کنیم که مثل ربات شیم... هر چی از قبل طراحی شده، انجام بشه... نمرات مون هم یکی پس از دیگری 10 از 10 بشه...

اگه برنامه ی من ورزش بوده و به خاطر مادرم نمی تونم برم ورزش کنم، من نمره ی ورزش رو نمی گیرم...
امتیازم 10 نمیشه... شاید 8 بشه... شاید 6 بشه...
اما کاری که درست بوده رو انجام دادم...

کسانی که امتیازهای بالاتری دارن، الزاما آدم های بهتر و موفق تری نیستن...

کسی که می خواد هر روز امتیاز 10 بگیره، قطعا باید تعدادی کار غیرعاقلانه انجام بده تا به شهوت 10 گرفتنش عمل کنه...
و این دقیقا برخلاف انتظار ما از داشتن برنامه هست...
ما برنامه ریختیم که عاقل شیم... و این در حالیه که فرمانبردار شهوت شدیم...

لذا به نظر من میاد که امتیازها در حاشیه قرار بگیره...
اصل این باشه که هر شب، یه تامل کنم که چقدر روزم اون طوری که درست بود و باید می گذشت، گذشت؟
نه اینکه چقدر طبق برنامه ریزی از پیش طراحی شده انجام شد...

وقتی من از قبل می دونم که قرار نیست امتیازم 10 بشه... و اون هایی که امتیاز 10 میگیرن هم الزاما آدم های عاقلی نیستن؛
دیگه سوهان روحانی هم وجود نداره...  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
عمل به برنامه ریزی و گرفتن امتیاز بیشتر یا حفظ پاکی؟

یه تجربه ارزشمند دیگه از آقای عاشق فاطمه زهرا و آقای آرمین 53

بخونید شاید مشکل شما هم باشه 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: مشکل   اینه که گاهی وقتا انجام برنامه و حفظ پاکی مقابل هم قرار می گیرند.
این یکی رو من خیلی توی همین یک ساله تجربه کردم.
یک بار هم سر مسابقه ای که برای تنظیم ساعت خواب برگزار شده بود برای این که زود بخوابم ، حفظ پاکیم با مشکل مواجه.
بله برای حفظ پاکی در بلند مدت شما باید سبک زندگیتون درست بشه. اما این نباید در مقابل حفظ پاکی قرار بگیره.
طرف در روز درس نخونده ، حالا چون وسوسه می شده یا هر چیز دیگه ، همین که امتیاز کم می گیره توی تاپیک برنامه ریزی ، خودش می شه سوهان روح
که حتی ممکنه باعث شکست بشه.
ما باید یه سری اصول تعریف کنیم :‌ حفظ پاکی ، کنترل نگاه و ...
بقیه چیز ها فرعیات هستند که می تونند برای این اصول فدا بشند.
قول هایی که امتیاز دارند باید از جنس اصول باشند.
کنترل نگاه ، تنبلی نکردن ، زیاد اینترنت نیومدن ، بداخلاق نبودن و ...

زیاد شد اما این رو هم بگم : [تصویر:  khansariha (56).gif]
درست یا غلط من به این نتیجه رسیدم که انسان ربات نیست.
که بشه از قبل برنامه ریزیش کرد. انسان روح داره و همین هست که انسان رو انسان کرده.
توی یه سخرانی آقای فاطمی نیا می گفت به این مضمون که :
اصلا چه نیازی هست که شما حتما توی فلان ساعت بخوابی؟ هر وقت خوابت بود بگیر بخواب. اگر خوابت نبود بشین کتاب بخون و ...

شما یه روز می بینی حسابی حال داری برای درس خوندن ، یه روز دیگه اصلا حوصله هیچ کاری رو نداری.
اگر اون روزی که حال و حوصله درس نداری ، بخوای درس بخونی ، یا نمی شه یا اگرم بشه عاقبت خوشی نداره.

نقل قول: پاسخ مشکل : 
باز هم تو این موارد به عقل رجوع بشه...

من آرمین الان ساعت 12 شب هست و خوابم نمیاد... چون ظهر 2 ساعت خوابیدم... اگه الان برم بخوابم امتیاز به موقع خوابیدنم رو می گیرم اما چون خوابم نمیاد احتمالا چند ساعتی تو تخت خواب فکر گناه به سراغم میاد... تا جایی که حتا ممکنه به گناه کشیده شم و حتا تا صبح هم نخوابم...

عقل دستور میده نرو بخواب... اما پشت کامپیوتر هم نشین... برو کتاب بخون... تو این سکوت بهترین علم ها نصیبت میشه و از طرفی کم کم چشمت گرم میشه و آماده ی خواب میشی... امتیاز برنامه ریزی قبلی رو نمی گیری اما به گناه گرفتار نمیشی و کار درست رو هم انجام دادی...

نتیجه:
من میگم برنامه ریزی می تونه شامل همه چیز باشه...
ورزش باشه... سحرخیزی باشه... نماز اول وقت باشه...

ولی ملاک اصلی رو امتیاز حاصله از این برنامه ریزی قرار ندیم...
ملاک، اونی باشه که آخر شب من بشینم 2 2 تا 4 تا کنم ببینم امروز من چقدر عاقلانه سپری شد؟
چقدر اعمالم درست بود؟ چقدر الکی از زیر کار در رفتم؟ چقدر راستکی و عاقلانه به برنامه ی از پیش طراحی شده عمل نکردم؟

یادته در مورد فیدبک های آخر هر روز قبلا صحبت می کردی؟
از همون ها...

بد نیست امتیاز دادن های این مدلی... هم ظاهر با کلاسی داره و هم هیجان انگیزه...
اما نباید یادمون بره که اصل کاری فکریه که آخر هر روز انجام میشه...
اون فکر هست که زندگی من رو تغییر میده...  53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان