عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تجربیات من در برنامه ریزی

بسم الله الرحمن الرحیم

ثمره و نتیجه‌ی تجربه این است که انسان بهترین کارها را انتخاب می‌کند.  امام علی (ع)

به امید خدا میخوایم در این تاپیک تجربیاتی که تو برنامه ریزی شخصیمون به دست آوردیم رو با بقیه به اشتراک بذاریم.

هر تجربه ی مفیدی که تو زمینه برنامه ریزی کسب کردین رو میتونید اینجا بنویسید.

منتظر شنیدن تجربیات ارزشمند شما هستیم.

302
سلام و درود  303

دوست دارم بگم که چیه باعث میشه برنامه ریزی رو شروع نکنیم ، یا بعد از یکی دو روز خسته میشیم و کنارش میذاریم  Hanghead

مهمترین دلیل اینه که واقع بینانه برنامه نمی ریزیم ...

بهتر بگم قبلاً برنامه ریختیم ولی واقع بینانه‌ و منطقی نبوده...

پس امیدی به عملی شدن برنامه ها نداریم ...

یه چیز رویایی توی ذهن داریم ، اونو پیاده میکنیم روی کاغذ ولی اجراش از توان ما خارجه ...

پس از همین امروز اگر میخواییم برنامه ریزی کنیم ، باید واقع بین باشیم و ساده شروع کنیم  Khansariha (69)

ان شاءالله به زودی بر میگردم  Khansariha (69)
سلام 49-2 

تجربیات من توی برنامه ریزی

سحر خیزی و شروع برنامه از صبح خیلی خوبه 53258zu2qvp1d9v
و طبق نکات برنامه ریزی مخصوصا اگر سخت ترین کار  ما اول انجام بدیم ، عملا فشاری از روی ما برداشته میشه. 

فشرده کاری هم مهمه daghighan
مثلا اگر قراره 6 ساعت درس بخونیم ، این 6 ساعت تا حد امکان  پراکنده نباشه.
مثلا 7 تا 14 ظهر میشه 7 ساعت ( 6ساعت درس + 1 ساعت هم مجموع استراحت های بین درسی.)

اصل پارتو 20/80
ما باید اون 20 درصدی که بیشترین تاثیر روی آینده ما دارن شناسایی کنیم و روی انها تمرکز کنیم.

کسی که تازه میخواهد  برنامه ریزی شروع کنه با چک لیست ساده روزانه کارش شروع کنه.
بعد کم کم اون کارای چک لیست طبق نظم و ساعت اجرا کنه.
بعدش کل 24 ساعت روزش را حدودی برنامه ریزی کنه.

اگر یهویی وارد این بشه که 24ساعت برنامه ریزی بکنه ، یک کار هیجانی هست و دوامی نداره و از برنامه ریزی زده میشه.
سلام بر همگی 

امیدوارم حالتون عالی. باشه و پر از انرژی باشید 

من دائما داخل انجام کارهای سخت و مهم اهمال کاری میکردم و امروز و فردا میکردم 
همیشه لیست کارارو می‌نوشتم اونایی که خیلی سخت بودن رو انجام نمی‌دادم  
یک شب لیست رو طبقه بندی شده نوشتم اول کارای خیلی سخت و مهم رو نوشتم و به ترتیب نسبتا سخت و در آخرش آسون هارو نوشتم 
فردا سخت‌ترین کارو اول انجام دادم 
وقتی کار اول تموم شد کلی انرژی گرفتم 
کار دوم و سوم همون‌جوری انرژی گرفتم 
خیلی عالی بود
این ایده رو‌از کتاب قورباغه را قورت بده یاد گرفتم 
موفق باشید
سلام 302
نمیدونم جاش اینجا هست یا نه Hanghead
ولی میخواستم این کلیپ را معرفی کنم Hanghead
برنامه ریزی کردن جز دین است 1744337bve7cd1t81
Hanghead من این جوری برداشت کردم. اگر برنامه ریزی نکنم چند روز دیگه که مردم. بهم میگن دینت اشتباه 20
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام
تجربیات من از برنامه ریزی: 49-2

من همیشه تو برنامه ریزی مشکل داشتم یک برنامه ایده آل مینوشتم و به هیچکدوم هم نمیرسیدم انجام بدم و در نهایت  بعد چند روز کلا فراموشش میکردم
این بار برای شروع برنامه ریزی
عامل اتلاف وقتم رو پیدا کردم که گوشی+خواب صبح بود
ًفکر کردم و اهدافی که در اولویت بودن(مربوط به آینده) برام رو نوشتم
برای رفع مانع ها برنامه سبک و ثابتی طبق اهدافم ترتیب دادم که از همون مانع ها برای خودم قانون تعیین کردم که در صورت انجام برنامه تشویق کرده باشم خودم رو و در صورت انجام ندادن برنامه تنبیه 53258zu2qvp1d9v  

وباتوجه به شناختی که از خودم دارم(اگر برنامه ای رو چندبار ناقص انجام بدم نسبت به ادامه اش سست میشم و رهاش میکنم)برنامه بعد از ظهر(برنامه انجام کارهای روزانه ی ضروری و غیرضروری) رو از برنامه صبح جدا کردم تا انجام ندادن دومی تو روند اولی خللی ایجاد نکنه
و تصمیم دارم برای شب هم روتین ثابتی در نظر بگیرم و امتیاز بندی کنم و از برنامه ظهر هم جدا کنمvayy

این تجربیات شاید برای شما مفید نباشه ، قطعا برنامه هر کسی شخصی و با توجه به شرایط زندگی و شناختیه که از خودش داره ،و من به نتیجه رسیدم این روش برنامه ریزی برای من مفیدتره 49-2
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
سلام

بین پست ها میگشتم که دوتا پست ارزشمند پیدا کردم از دوتا از باتجربه ترین های کانون آقای عاشق فاطمه زهرا و آقای آرمین   53

نقل قول: تو برنامه ریزی مدل کانونی دو تا مشکل وجود داره.
یک این که توی دنیای واقعی هزار تا اتفاق ممکنه بیافته ما از برنامه مون جا بمونیم.
برنامه چطوریه:
دو ساعت کتاب فلان
یک ساعت درس
اینترنت فلان مقدار
چند صفحه قرآن
و ...

خب این برنامه خیلی هم عالی ، هر کسی هم باید برای فرداش برنامه داشته باشه.
اما فردا می شه ، شما اصلا می بینی امروز حوصله نداری فلان کتاب رو بخونی ، اون یکی کتاب رو دوست داری بخونی.
خب همین می شه برای شما یه مسئله ، از کانون امتیاز بگیرم یا اون یکی کتاب رو بخونم؟
یا اصلا یه اتفاقی می افته ، مثلا مادر شما به کمک شما نیاز داره چند ساعتی.
شما باز بین دوراهی قرار می گیری ، امتیاز کانون یا کمک به پدر و مادر؟
(من همه این ها رو تجربه کردم ها دارم می گم)

پاسخ:

نقل قول: در مورد مشکل اول:
به نظرم ما برنامه ریزی می کنیم که زندگی مون با برنامه باشه... جهت داشته باشه... سمت و سو داشته باشه... اولویت داشته باشه...
ما برنامه ریزی نمی کنیم که مثل ربات شیم... هر چی از قبل طراحی شده، انجام بشه... نمرات مون هم یکی پس از دیگری 10 از 10 بشه...

اگه برنامه ی من ورزش بوده و به خاطر مادرم نمی تونم برم ورزش کنم، من نمره ی ورزش رو نمی گیرم...
امتیازم 10 نمیشه... شاید 8 بشه... شاید 6 بشه...
اما کاری که درست بوده رو انجام دادم...

کسانی که امتیازهای بالاتری دارن، الزاما آدم های بهتر و موفق تری نیستن...

کسی که می خواد هر روز امتیاز 10 بگیره، قطعا باید تعدادی کار غیرعاقلانه انجام بده تا به شهوت 10 گرفتنش عمل کنه...
و این دقیقا برخلاف انتظار ما از داشتن برنامه هست...
ما برنامه ریختیم که عاقل شیم... و این در حالیه که فرمانبردار شهوت شدیم...

لذا به نظر من میاد که امتیازها در حاشیه قرار بگیره...
اصل این باشه که هر شب، یه تامل کنم که چقدر روزم اون طوری که درست بود و باید می گذشت، گذشت؟
نه اینکه چقدر طبق برنامه ریزی از پیش طراحی شده انجام شد...

وقتی من از قبل می دونم که قرار نیست امتیازم 10 بشه... و اون هایی که امتیاز 10 میگیرن هم الزاما آدم های عاقلی نیستن؛
دیگه سوهان روحانی هم وجود نداره...  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
عمل به برنامه ریزی و گرفتن امتیاز بیشتر یا حفظ پاکی؟

یه تجربه ارزشمند دیگه از آقای عاشق فاطمه زهرا و آقای آرمین 53

بخونید شاید مشکل شما هم باشه 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: مشکل   اینه که گاهی وقتا انجام برنامه و حفظ پاکی مقابل هم قرار می گیرند.
این یکی رو من خیلی توی همین یک ساله تجربه کردم.
یک بار هم سر مسابقه ای که برای تنظیم ساعت خواب برگزار شده بود برای این که زود بخوابم ، حفظ پاکیم با مشکل مواجه.
بله برای حفظ پاکی در بلند مدت شما باید سبک زندگیتون درست بشه. اما این نباید در مقابل حفظ پاکی قرار بگیره.
طرف در روز درس نخونده ، حالا چون وسوسه می شده یا هر چیز دیگه ، همین که امتیاز کم می گیره توی تاپیک برنامه ریزی ، خودش می شه سوهان روح
که حتی ممکنه باعث شکست بشه.
ما باید یه سری اصول تعریف کنیم :‌ حفظ پاکی ، کنترل نگاه و ...
بقیه چیز ها فرعیات هستند که می تونند برای این اصول فدا بشند.
قول هایی که امتیاز دارند باید از جنس اصول باشند.
کنترل نگاه ، تنبلی نکردن ، زیاد اینترنت نیومدن ، بداخلاق نبودن و ...

زیاد شد اما این رو هم بگم : [تصویر:  khansariha (56).gif]
درست یا غلط من به این نتیجه رسیدم که انسان ربات نیست.
که بشه از قبل برنامه ریزیش کرد. انسان روح داره و همین هست که انسان رو انسان کرده.
توی یه سخرانی آقای فاطمی نیا می گفت به این مضمون که :
اصلا چه نیازی هست که شما حتما توی فلان ساعت بخوابی؟ هر وقت خوابت بود بگیر بخواب. اگر خوابت نبود بشین کتاب بخون و ...

شما یه روز می بینی حسابی حال داری برای درس خوندن ، یه روز دیگه اصلا حوصله هیچ کاری رو نداری.
اگر اون روزی که حال و حوصله درس نداری ، بخوای درس بخونی ، یا نمی شه یا اگرم بشه عاقبت خوشی نداره.

نقل قول: پاسخ مشکل : 
باز هم تو این موارد به عقل رجوع بشه...

من آرمین الان ساعت 12 شب هست و خوابم نمیاد... چون ظهر 2 ساعت خوابیدم... اگه الان برم بخوابم امتیاز به موقع خوابیدنم رو می گیرم اما چون خوابم نمیاد احتمالا چند ساعتی تو تخت خواب فکر گناه به سراغم میاد... تا جایی که حتا ممکنه به گناه کشیده شم و حتا تا صبح هم نخوابم...

عقل دستور میده نرو بخواب... اما پشت کامپیوتر هم نشین... برو کتاب بخون... تو این سکوت بهترین علم ها نصیبت میشه و از طرفی کم کم چشمت گرم میشه و آماده ی خواب میشی... امتیاز برنامه ریزی قبلی رو نمی گیری اما به گناه گرفتار نمیشی و کار درست رو هم انجام دادی...

نتیجه:
من میگم برنامه ریزی می تونه شامل همه چیز باشه...
ورزش باشه... سحرخیزی باشه... نماز اول وقت باشه...

ولی ملاک اصلی رو امتیاز حاصله از این برنامه ریزی قرار ندیم...
ملاک، اونی باشه که آخر شب من بشینم 2 2 تا 4 تا کنم ببینم امروز من چقدر عاقلانه سپری شد؟
چقدر اعمالم درست بود؟ چقدر الکی از زیر کار در رفتم؟ چقدر راستکی و عاقلانه به برنامه ی از پیش طراحی شده عمل نکردم؟

یادته در مورد فیدبک های آخر هر روز قبلا صحبت می کردی؟
از همون ها...

بد نیست امتیاز دادن های این مدلی... هم ظاهر با کلاسی داره و هم هیجان انگیزه...
اما نباید یادمون بره که اصل کاری فکریه که آخر هر روز انجام میشه...
اون فکر هست که زندگی من رو تغییر میده...  53258zu2qvp1d9v
سلام 303
خسته نباشید 49-2
تجربیات من از برنامه ریزی :

من خودم خیلی برنامه ریزی رو دوست دارم
یعنی همه کار هام رو با برنامه ریزی انجام میدم
حدود ۷۰ درصد برنامه ریزی هام رو توی ذهن ام انجام میدم 128fs318181
اما در مواقعی که قراره امتحانی داشته باشم یا کار های زیادی داشته باشم، برنامه ام رو توی کاغذ مینویسم...

برای نوشتن برنامه باید وقت بذاریم
اگر وقت نذاریم مطمئنا برنامه ی خوبی نداریم

من برای نوشتن برنامه، خودم رو توی روز آینده تصور می کنم
و تصور می کنم که قراره چه کارهایی رو به طور قطعی انجام بدم، چه کارهایی قراره به طور احتمالی انجام بشه و چه اتفاق هایی قراره برام پیش بیاد

کارهایی که به طور قطعی باید انجام بشه رو مینویسم 
همچنین کارهایی که قراره احتمالا انجام بشه رو هم مینویسم
سعی می کنم به همه شون یه امتیازی بدم
به کارهایی که به طور قطعی باید انجام بشن، امتیاز زیادتری میدم 

حالا میرم سراغ اتفاق هایی که قراره برام پیش بیاد، اون اتفاق ها رو بررسی می کنم 
اگر اون اتفاق ها با برنامه ام تداخل داره، به اون برنامه ها امتیاز کمتری میدم
تا اگر وقت نشد به اون برنامه نرسم، امتیاز زیادی از دست ندم  4chsmu1

این از برنامه ریزی بنده

نکته ی خیلی مهم اینه که ما به برنامه مون متعهد باشیم
برنامه ریزی واقعا مفیده برای ما
سلام ، امیدوارم ک عالی باشین 302

یه نکته خیلی ظریف ولی کاربردی 49-2

، هر وقت دیدین کاری رو به تاخیر میندازین یا میترسین ک برید و انجامش بدین

ژست کسی رو بگیرین ک میتونه اون کارو انجام بده مثلا بایستید دستاتونو به کمر بزنین ، و به خودتون بگین همین الان میرم و این کار رو انجام میدم

مغزتون ازتون حساب میبره  [تصویر:  cowboypistol.gif]
اطاعت میکنه 4chsmu1

خودتون هم همون لحظه برید سراغ اون کار تا داغه و حسش هست انجامش بدین [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

و اینکه اگر میخوایین به کارهاتون برسین 
اول صبح گوشیتونو چک نکنین...

اول سراغ اولویت هاتون برید Khansariha (69)
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
عرض سلام و درود خدمت شما کانونی ها پرتلاش 302

امیدوارم حالتون خوب و درجه یک باشه .

سری قبلی درمورد برنامه ریزی واقع بینانه‌ گفتم که برای شروع برنامه ریزی خودم به شدت مفید بود .

الان میخوام در مورد یه انگیزه و مورد ‌ ‌ ‌  کوتاه/میان  ‌ ‌ ‌مدت برای حفظ ثبات برنامه ریزی خدمتتون بگم .

قبل از هرچیز ، این مورد مهم که در تفسیر سوره عصر اومده رو لازم میدونم گوشزد کنم .

نقل قول: خداوند در سوره «عصر» پس از سوگند بر وقت و زمان، از زیانکار بودن انسان که در طبیعت زندگی تدریجی نهفته است، سخن به میان آورده؛ زیرا با مدیریت نکردن بزرگ‌ترین سرمایه خود، یعنی عمر و زندگی در دنیا، آن را به بیهودگی هدر داده است.  تنها یک گروه از این اصل کلی استثنا می‌شوند: کسانی که چهار برنامه ایمان، عمل صالح، سفارش یکدیگر به حق و سفارش یکدیگر به صبر را در زندگی خود اجرایی می‌کنند. این چهار ضابطه، برنامه چهار ماده‌ای خوشبختی انسان است که اگر آن را در زندگی فردی و اجتماعی خود اجرا کند، در حقیقت با مدیریت کردن لحظات زندگی و برنامه‌ریزی برای آن، عقب‌ماندگی‌هایش جبران شده، مشکلات و نابسامانی‌هایش حل شده و ضعف‌ها و شکست‌هایش به پیروزی بدل می‌شود.

سبحان الله 53

ان شاءالله از زیانکاران دنیا و آخرت نباشیم .

و تجربیات بنده .

خب ما شروع کردیم و مثلاً 6 روزه که برنامه نوشتیم و بهش عمل کردیم .
فردا روز هفتمه و اگر به برنامه عمل نکنیم چی میشه ؟ 106
اگه پسفردا هم عمل نکردیم چی؟
با اگه عمل کردیم ولی ناقص چی؟

همون طور که در آیات اشاره شد ، این‌جاست که ما می فهمیم برای ثبات در برنامه ریزی برای هر هدفی که داریم و همچنین پیشرفت و رشد نیاز به ارزیابی داداریم

خب چطوری؟
بهترین و اولین مورد ارزیابی روزانه هست  49-2
خب ، یه دفترچه کوچیک یا حتی یه برنامه کم حجم هم میتونه کافی باشه برای این مورد .

تاپیک برنامه ریزی روزانه که دیگه حرف نداره برای این کار 49-2

شما هر شب با خودت دو دوتا چارتا کن ببین چطور گذروندی روزت رو ؟
برنامه هات کیفی و کمی چقدر پیش رفتن ؟
چقدر در جهت اهدافت کار کردی؟
چند ساعت وقتت رو تلف کردی؟
نمازاتو خوندی؟
قرآن خوندی؟
و....
فکر میکنم واجبه ،
هرکس یه چک لیست مخصوص خودش از اینا داشته باشه و طبق اولویت هاش نمره گذاری کنه .
وقتی هر روزت رو اینطور ارزیابی و آنالیز کنی ، مشخصه که تصمیمات جدید گرفته میشن ، کار های جدیدی انجام میشن و تو قدم به قدم پیشرفت میکنی و هر پله ای که بالاتر بری ، بیشتر انرژی و انگیزه میگیری برای بهتر شدن .

من خودم از اواخر اسفند ماه تا الان مرتب و روزانه و هفتگی و ماهانه ارزیابی عملکرد داشتم و خب خیلی کمک کرده چه از نظر تحصیلی هم شخصیتی 49-2 پیشرفت داشته باشم .

البته یه وقفه ای چون به کرونا مبتلا شده بودم افتاد ، ولی از اواخر همون دوره بیماری باز شروع کردم .

یه دوپامین عجیبی خواهد داشت پس از گذشت مدتی 4chsmu1
حتماً امتحانش کنید ، متوجه میشید چی میگم 302

پس به طور خلاصه بگم ، ارزیابی برنامه ها ،تحلیل عملکرد و بازنگری اهداف به طور منظم و الگوریتمی تأثیر به شدت زیادی روی زندگی و ثبات در برنامه ریزی و عمل به اون خواهد داشت.

راستی یه نکته جالب یه جا خوندم ، علامه حسن زاده آملی چنین ارزیابی روزانه ای هم برای رعایت اخلاق و عملکرد روزانه داشتن .

خب ، پس دعوت من رو به تاپیک برنامه ریزی روزانه پذیرا باشید .

چند بیت شعر هم در این باره هست ، ان شاءالله در ویرایش اضافه خواهم کرد   53

به فکر تغییر باشید در تک تک ثانیه های عمرتان 53
تغییر به سمت دانایی-زیبایی-نیکویی 53

یا حق .
سلام

حتما براتون پیش اومده یه روزایی کلا بی انگیزه و بی حس و حال باشید و  قادر به اجرای برنامه ها نباشید
به همین دلیل مدتی برنامه ریزی رو رها کنید . چه کار کنیم که این حالت از بین بره  و  دوباره به روزهای عادی و خوبمون برگردیم؟

پاسخ دوست خوبمون  rahayii
نقل قول:
خب برای همه پیش میاد..برای من زیااااد [تصویر:  gigglesmile.gif]

اولین اینکه باید بدونم روحیه آدم یه روزایی خوبه یه روزایی بد..روزایی که روحیه خوبی ندارم  زیاد سخت نمیگیرم و توقع زیادی از خودم ندارم [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] 

سعی نمیکنم اوضاع رو تحت کنترل بگیرم و مشکلات یا مسائل رو وقتی روحیه بدی دارم حل کنم [تصویر:  4chsmu1.gif]

انگیزه هم اگه کم بشه باید فک کنم به هدف هایی که داشتم [تصویر:  49-2.gif]

و البته چون انگیزه کم و زیاد میشه و همیشگی نیست گاهی باید خودمون رو مجبور کنیم در نبود انگیزه هم حرکت کنیم حتی کم [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
اینجوری کم کم انگیزه هم میاد [تصویر:  khansariha (69).gif]

برای برگشتن به روزای قبل معمولا سعی میکنم ورزش کنم، بنویسم تا علت بی حوصلگیم رو بفهمم و خب تنظیم ساعت خواب و سحرخیزی هم خیلی کمک میکنه [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
اینکه سعی کنی روزت رو با حال خوب شروع کنی کل روز رو برات میسازه [تصویر:  49-2.gif]
و البته انجام کارهایی که دوست دارم و کتاب خوندن هم موثر بوده برام Khansariha (56)

پاسخ  ایرانا جان

نقل قول: راستش ، خودم الان درگیر این موضوعی هستم ک میگی
چون میخوام از زیر کارایی ک دارم در برم ، الکی گوشی میگیرم ، دستم ...
با اینکه هیچ چیز خاصی هم ندارم توش ، الکی تو کانالا میچرخم

با خودم قرار گذاشتم ، اگر کاری با گوشیم نداشت
خاموشش کنم ، برم سراغ کتابام ، قانون گذاشتم
شده یه ربع کتاب بخونم ، به جای گوشی 

برنامه های گوشیمو قفل زماندارش رو فعال میکنم ک سر موعد خارج بشه ، خودمو بکشمم نتونم ازش استفاده کنم [تصویر:  4chsmu1.gif] 

برای انگیزه و خارج شدن از این کسالت ک گفتی هم ...
سعی میکنم ورزش رو جدی تر بگیرم 
فعالیت بدنی بیشتر داشته باشم 

یا توی اون بازه گوشی ، شبکه های اجتماعی رو برای خودم کمرنگ کنم

ببینم چی میخوام از زندگی
، حالا باید چه کنم ...
یک روش ساده که انجام آن به من حس خیلی خوبی میده(حس شکرگزاری و موفقیت) و احساس می کنم عزت نفس ادم رو هم زیاد می کنه.
اخر شب کارهایی که قراره فردا انجام بدیم رو روی یک برگه کوچیک بنویسیم
مثلا امشب می نویسم:
برم نون بخرم
لباس هام رو بشورم
به خواهرم زنگ بزنم حالش رو بپرسم
کتاب ماورا رو یک ساعت بخونم
راجع به فلان کار که دوستم می تونه کمکم کنه باهاش تماس بگیرم
و ...

حالا فردا هر کدام رو که انجام دادم جلوش یه تیک می زنم. و فردا شب می بینم کدوم ها انجام دادم و کدوم ها موند. 
من حس خوبی دارم از این کار شاید برای شما هم مفید باشه.
من یه زمان(سالها پیش) مسواک زدن هم برام مثل کوه کندن بود ولی به خاطر تیک زدن تیترش انجام میدادم تا لیستم تکمیل بشه 

پ.ن:تجربه یکی از دوستان خارج کانون ظاهراً این تیک زدن کارها باعث تقویت عزت نفسه
[url=با روتینو لحظه رو از دست نده ! زندگی عالی چیزی نیست جز روتین های عالی . هر عادتی که می خوای روزانه انجام بدی مثل ورزش و کتاب خوندن رو راحت تبدیل به یک روتین کن https://cafebazaar.ir/app/com.ace.routino دانلود از کافه بازار]برنامه روتینو[/url] برنامه ساده ایه. همون قصه تیک زدن هم داره. یعنی هر شب فقط کافیه تیک بزنی کدوم کار را کردی کدوم را نکردی
خودش برات حساب میکنه تو ماه چقدر کدوم کار را انجام دادی
خیلی راحته کار کردن باهاش 302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام

به شدت سرما خوردم دور از جون همتون
شایدم کرونا نمیدونم

نمیتونم برنامه قبلیمو اجرا کنم ، چون نیاز به استراحت دارم و توانشو ندارم ، برای همین یه برنامه مخصوص بیماری برا خودم نوشتم:

خوردن آب ولرم و عسل
دمنوش مرتب بخورم
سوپ و غذاهای پختنی
ویتامین c
آب پرتقال
قرقره کردن آب و نمک
مصرف دارو ها سروقت
استراحت مداوم

ذکر و دعای روز
قرآن ۱ ص یا صوت قرآن
کتاب خوندن در حد توان
سلام و شکرگزاری
ارزیابی

میخوام بگم حتی اگه مریض شدیم هم خدای نکرده ، برنامه ریزی رو ول نکنیم . 
حتی اگه سفر داریم میریم میتونیم برنامه متناسب با سفر داشته باشیم. 
تو هر موقعیتی میشه برنامه ریزی کرد و متناسب با موقعیت برنامه ریزی رو تغییر داد.
اینطوری مغزمون هم به برنامه ریزی عادت میکنه و هیچوقت رهاش نمیکنه. 53258zu2qvp1d9v

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان