عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: به نظر شما معیار دریافت مدال در مسابقه گروهی به چه صورت باشه؟
این نظرسنجی بسته شده است.
رقابت با سایر گروه‌ها و کسب مدال توسط گروه با بالاترین امتیاز (روال سابق)
33.33%
8
33.33%
رسیدن مجموع امتیازات یک گروه به حد نصاب مشخص (سنجش هر گروه با خودش)
66.67%
16
66.67%
در کل
24 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تعامل و تبادل نظر پیرامون گروه‌های ترک

سلام 

در این تاپیک پیرامون گروه‌های ترک تعامل و تبادل نظر میشه.

لطفاً هیچ مطلبی خارج از این موضوع اینجا گذاشته نشه. 303
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

به نام خدا
سلام 
من به عنوان نفر اول اجازه میخوام نظر خودم رو در رابطه با مسابقه گروهی اعلام کنم
(طولانی نوشتم ولی برای یکبار خوندن مفید هست. لطفا تا انتها بخونید)

ایده مسابقه گروهی از همون ابتدا ایده فوق العاده بود
به این دلیل که جوّی رو به وجود می آورد که در اون یک عده دور هم جمع میشدن و پاکی شون رو گره میزدن به پاکی همدیگه
و در کنار هم برای پاکی تلاش می کردن
ولی یسری نقص ها داشت 

از جمله اینکه مدت زمان مسابقه خیلی کم بود و مسابقه خیلی فشرده برگزار میشد
تا اعضا میمومدن با هم دیگه آشنا بشن و سر و سامانی بگیرن مسابقه تموم میشد
ولی الان و با طرح جدید این نقص برطرف شده
شش هفته زمان خیلی خوبی هست شش هفته ینی چهل دو روز فرصت برای در کنار هم بودن 
اگه گروهی ذوق داشته باشه تو این چهل دو روز خیلی میتونه کارا بکنه
مثلن میتونن با هم و به همراهی هم یک چله برگزار کنن 
چهل روز در ادیان الهی بخصوص در دین ما -اسلام- عدد مقدسی هست و در قران هم بهش پرداخته شده

ایراد دیگه این که در طول هفته برنامه ای وجود نداشت و کل مسابقه گروهی در یک اعلام وضعیت ساده آخر هفته خلاصه شده بود
اما با این شیوه جدید این ایراد هم تا حدود زیادی برطرف شد 
ما این سری برنامه ختم صلوات رو داشتیم که این برنامه باعث میشد هر روز هفته برای یک نفر اختصاص داده بشه و در اون روز به طرح موضوعات مد نظر خودش بپردازه
به نظرم جذاب ترین بخش مسابقه هم همین بود که ما کل هفته در گیر مسابقه گروهی بشیم و اون رو از یاد نبریم و مسابقه گروهی صرفا آخر هفته ها یادمون نیفته
حداقل این سری اون چیزی که من تو رهروان دیدم پویا و زنده بودن مسابقه گروهی در کل روزهای هفته بود و این نکته خیلی مثبت و درخشانی هست

ایراد دیگر این بود که اعلام وضعیت آخر هفته به یک اعلام وضعیت خیلی ساده سبز و قرمز بسنده میشد
ولی این سری و با شیوه جدید سه بخش برای مسابقه در نظر گرفته شده بود که طرح جامعی بود برای این که یک فرد از اوضاع و احوال خودش باخبر بشه و بدونه در کجای کار قرار داره
البته صرف اینکه ما ایده خوبی بدیم برای گرفتن نتیجه کافی نیست
اعضای شرکت کننده باید تک تک شون به این مساله واقف بشن که اگه میخوان نتیجه بگیرن باید تلاش کنن تا ارزیابی دقیق و صحیحی از خودشون داشته باشن
اولین گام موفقیت شناخت و اگاهی از امکانات و ابرازهایی هست که در اختیار داریم
ایده ارزیابی هفته گذشته و برنامه ریزی برای هفته اینده که در مسابقه گروهی دیده شده ابرازی هست که میتونه به ما در شناخت به تر خودمون کمک کنه تا بتونیم برنامه ریزی صحیحی واسه خودمون داشته باشیم

بخش امتیاز دهی و جوایز مسابقات هم نسبت به قبل بهبود پیدا کرده و این خیلی عالی هست

در بخش یکی به پایان 4
من نه به عنوان کسی که یک مسئولیت بسیار جزئی تو این سایت داره و صرفا به عنوان کاربر سایت یک درخواست دوستانه از همه عزیزان دارم 
و اون این که میخوام مسابقه گروهی رو جدی بگیرید و درش شرکت بکنید
این همه زحمتی که عزیزان برای برگزاری مسابقه می کشن حیفه با 10-12 نفر از هر بخش تو نسیم و رهروان برگزار بشه
مسابقه گروهی تو این سایت ظرفیت این رو داره که دست پائین از هر دو بخش 25 الی 30 نفر شرکت کنن
از همین تریبون از همه اعضای محترمی که این پیام رو می بینن دعوت میکنم برای دور جدید مسابقه شرکت کنن
هرچقدر مسابقه فعال تر و پرشورتر برگزار بشه تو روحیه تک تک اعضای شرکت کننده تاثیر مثبت داره 
و اون بخش رقابتی و هیجانی بودن مسابقه بیشتر به چشم میاد

در پایان برای بهبود مسابقه این سه تا توصیه دارم
1- تعداد شرکت کننده ها بیشتر بشه که این بر می گرده به تمایل اعضای سایت جهت شرکت در برنامه مسابقه گروهی
2- اعضای شرکت کننده در مسابقه حضور فعالی در برنامه ها داشته باشن 
بخصوص در اعلام وضعیت ها به تک تک ایتم های اون از جمله ارزیابی هفته های گذشته و اعلام برنامه های هفته اینده توجه ویژه بشه که دقیق انجام بشه
3- از بسترهای ایجاد شده جهت حل مشکلات و به اشتراک گذاشتن تجربیات  تو برنامه ختم صلوات که برای مسابقه در نظر گرفته شده استفاده بشه

نقل قول:
هم در مورد خود مسابقه. هم در مورد نقشی که مسابقه برای شخص شما بازی کرد.
این مسابقه رو به شخص دیگه ای پیشنهاد می کنید؟ اگه به عقب برمی گشتید، دوباره تو اون شرکت می کردید؟

در مورد این سوال بخوام یک پاسخ کوتاه بدم
همون طور که از نتایج مشخص هست مسابقه گروهی برای شخص من که بسیار عالی و مفید بود
6 هفته سبز که بدون مسابقه گروهی قطعا مسیر نمیشد
برای دیگران قطعا پیشنهاد می کنم و تمام حرفایی که در قسمت بالا گفتم برای این بود که بگم از این فرصت همه استفاده کنن و از دستش ندن
اگه به عقب برگردم قطعا تو مسابقه شرکت میکنم و برای سری بعدی هم شرکت خواهم کرد
امیدوارم در دور جدید بتونم بهتر از دور قبلی باشم و روند برنامه ریزی و ارزیابی هفته هام بهبود پیدا کنه
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
 سپاس شده توسط
سلام
مسابقه از هر لحاظ از دوره های قبل بهتر شده چه از نظر زمان و چه از نظر کیفیت.
دفعه های قبل که یک ماهه برگزار میشد تا میومدیم خودمونو بدست بیاریم مسابقه تموم شده بود و ناامید تر میشدیم ولی الان زمان کافی بود.مخصوصا برای من.
سرگروه که خیلی نقش کلیدی رو توی تیم بازی میکنه و میتونه یه گروهی رو از آخر جدول به اول جدول بیاره.
من اگه به عقب بر میگشتم بازم شرکت میکردم چون برای من خیلی موثر بود این دوره از مسابقات.
فقط بنظر من در حد امکان نباید اعضای گروه از 4نفر بیشتر باشن تا سرگروه وقت کافی برای هر نفر رو داشته باشه.

اگر از میان جهنم می گذری به راهت ادامه بده.

سپاس شده توسط
سلام
به نظر من این شکل مسابقات خیلی بهتر و کاربردی تر از شکل قبلی هست. البته خود من به خاطر یه سری مشکلات روحی و شخصی خیلی نتونستم همگام باشم و شکستای بدی رو تجربه کردم ( مشکلات باعث شده بود نتونم دائم بیام کانون و فاصله گرفتم )
اینکه یه روز برای درد و دل هرکس مشخص شده خیلی خوبه ولی گاهی وقتا پیش میاد خارج از زمان مشخص شده شخص نیاز به حرف زدن و راهنمایی گرفتن داره که یه ذره با زمانبندی به مشکل میخوره
کاش میشد چند تا مشاور متبهر هم تو کانون داشتیم ، خیلی از بچه ها با مشکلات دست و پنجه نرم میکنن . سرگروه ها اکثرا هم سن و سال خودمون هستن و خیلی نمیتونن مشاوره تخصصی بدن فقط شنونده های خوبین و بعضا خودشون هم با مشکلات زندگی دارن میجنگن
ولی در کل مسابقات خیلی خوب شده

الم یعلم بأن الله یری

[تصویر:  7m1m_2222222222222.png]
[تصویر:  34z.png]
 سپاس شده توسط
(1396 تير 13، 20:59)آرمین نوشته است: سلام 

این تاپیک باز میشه جهت شنیدن ارزیابی شما از مسابقه گروهی.

مسابقه رو چطور دیدید؟ نتیجه ی اون برای شما چی بود؟
نقطه نظر، پیشنهاد و انتقاد شما.

لطفاً هیچ مطلبی خارج از این موضوع اینجا گذاشته نشه.   303

سلام به همه. راجب این سوال باید بگم که مسابقه گروهی دوره ی 30 ام، خیلی بنظر من پر شور برگزار شد. یا لااقل چون خودم توی این دوره حضورِ فعالی داشتم، حس میکنم خیلی شلوغ و پرطرفدار و پرهیجان بود. راجب مسابقه، انتقادی ندارم و فکر میکنم روندِ دوره ی 30 ام اگه توی دوره ی 31 ام هم اجرا شه خیلی خوب و مثمر ثمر هست. برای من خیلی مفید بود چون یاعث میشد با نوشتن برنامه های هفتگیم، خودمو مسئول تر حس کنم راجب چیز هایی که نوشتم. امیدوارم دوره ی 31 ام، با شرکت کننده های بیشتری همراه باشه.
شاید آن نور که از پنجره می آید خداست.
                                                   شاید آن قهقهه ی کودک و آن عطر خوش یاس خداست
شاید آن چشمان تو وقتی نگاهم میکنی
                                                   معجزه، آن لحظه های نابِ عشق، اینها خداست
او سر آغاز من است، جان من است
                                                   در تمام لحظاتم، حامی و حاضر  خداست
دارم از عمق وجودم میفشانم عشق او
                                                   آرزویم بَرِ پردیس، درآن عرشِ خداست
زندگی را زندگی خواهم نمود
                                                   هرچه من دار و ندارم، همه از لطف خداست
 سپاس شده توسط
سلام
روزی که خبر این نوع برگزاری مسابقات بهم رسید و با اقای ارمین صحبت کردم خیلی امیدوار بودم بتونم استفاده خیلی بیشتری بکنم اما یه حادثه یه اتفاق غیر معمول همهدچیو بهم ریخت دنیامو دگرگون کرد دیگه هیچکس و نمیشناختم حتی خودمو. شاید بارها خدا به عناوین مختلف نشونه داده که خودش از رگ.گردن بهم نزدیکتره و مرگ هم در یک لحظه میتونه....
نیومدم اینجا داستان سرایی کنم، اومدم از ادم.ناامیدی حرف بزنم که امیدوار شد به این مسابقات، ادمی که درون گراست و همه چیزو تو خودش میریزه ادمی که بهم ریخته بود، نمیخواست تو نسیم و تو این مسابقات دیگران رو با انچه براش گذشته ناراحت کنه از طرفی نمیخواست روحیه اش جلوی خانواده اش کم شه و اذیتشون کنه. فکر میکرد میتونه حرفای دلشو مشکلاتشو به کانون بگه، اما یه روز یه کانونی بهش گفت ادمای اینجا هم نگرانش مثل خانواده اش.
فهمید که باید اون نقابو هم اینجا هم بزنه تا کسایی که از خانواده اش بهش نزدیکترن و حس و روحیاتشو بیشتر از هر کسی تو خانواده اش درک میکنند رو نباید ناراحت کنه...چون گفتن داستان زندگیش برای دوستاش هیچ.فایده ایی نداشت جز ارووم شدن دلش به قیمت دلنگرون کردنشون...
خودمو کشیدم.کنار از مسابقات حتی با اینکه هفته های اخرم سبز بود اعلام وضعیت نکردم...متاسفم برای خودم که حالا که مرگ رو نزدیکی خودم حس میکنم و لمسش میکنم دست از گناه کردن برداشتم . جای تاسف داره.
این مسابقات برای ادمهایی که درون گران و.تو خودشون میریزن به جرات میگم به.درد نمیخوره
برای ادمهایی که احساساتشون بهم ریخته است و محبت کردن.رو ترحم تصور میکنند و دل سوزوندن رو ... به درد نمیخوره
برای ادمهایی که کم حرف هستند هم به درد نمیخوره
چون همه ی اینا جزوی از مسابقه است و برای مشارکت در مسابقه لازمه تا نتیجه درست بده
نمیدونم دنیای رهروانی ها چجوریه اما حس میکنم که متاسفانه یا خوشبختانه از دنیای نسیمیا پرجنب و.جوش تره
شاید باید گذاشت رو حساب ترس دخترا از شناخته شدن و یا هر مورد دیگه...
هیچکدوم از ماها بی مشکل نیستیم اما بعضیا توانشون بیشتره در برابر تحمل مشکلات...دیشب تماما در حال گریه بودم که چرا من...
تمام روحیه ایی که داشتم بخاطر این نقاب ادم.خوشحاله ایی که زدم به ته کشید و.ناامیدتر از همیشه.
من چیزی برای از دست دادن ندارم...پس دلم.میخواد این دم اخری تظاهر به قوی بودن نکنم و واقعا ادم قوی باشم.
دوباره این.مسابقه رو یه روزنه امید میبینم و تلاشمو میکنم تا جنب و.جوش بیشتری داشته باشه در نسیم تا به خودم به دوستانم کمک شه چون ما نسیمیا کسییو جز خودمون نداریم.
پس با بیرحمی تمام میخوام انتقاد کنم از این مسابقه تا اگه کم و.کسری داره مشخص شه و.دور بعدی مسابقه ایی بهتر داشته باشیم
یک. سرگروههای محترم لطفا بیشتر به تیمشون اهمیت بدن. درسته اینجا مجازیه ولی وقتی مسولیتی رو.میپذیرید لطفا تا اخرش پاش واستین
دو. شرکت کنندگان محترم وقتی شما دوست دارید براتون ختم صلوات انجام شه مطمئنا سایرین هم دوست دارن پس شرکت کنید در ختم صلوات.
سه. انتخاب اسم گروه کم ارزشترین مورد تو مسابقه است که متاسفانه مدت زیادی زوش زمان گذاشته میشه. اگر بشه سرگروه یک یا دو روز برای انتخاب از همگروهیا نظر بخواد با گذشت زمان خودش دیکتاتورانه اسمی رو انتخاب کنه.
چهار. مشکلات مشابه همگروهیا مشخص بشه و برای رفع اون برنامه ریزی شه
پنج. حتما سرگروه یه برنامه ریری مشخص از همگروهیاش بگیره 
شش. همگروهیا سر یک ساعت معین تلاش کنند در کانون باشند تا جلسات دورهمی برگزار شه و با هم صحبت کنند.
مشکل اصلی اینه که ما انتظار داریم مسابقه معجزه کنه اما این.ما هستیم که باید معجزه کنیم و خدا توانایی اینکار رو بهمون داده پس تنبلی نکنید.
در اخر اینکه میخوام این اواخر انسان باشم نه حیوان.شاید دیر باشه رسیدن به این خواسته...
اما... لطفا خواهشا از این مسابقات استفا د ه کنید و نذارید کارتون مث من کشیده شه از همین الان ادمیت رو.طعمشو.بچشید و خ ا نکنید.
سلام
من دور اولی بود که تو این مسابقه شرکت می کردم و در کل به نظرم مسابقه خیلی خوب بود و ارتباط اعضا حداقل تو گروه ما به لطف سرگروهمون خیلی نزدیک بود برای من چن هفته ی اول خیلی خوب پیش رفت و اگر تو این مسابقه شرکت نمی کردم بعید می دونم می تونستم اینجوری جلو بیام ولی از نیمه مسابقات به بعد بخاطر فشار امتحانات و کم کاری خودم کمتر میتونستم سر بزنم و طبعا ضربش رو هم خوردم .
 برنامه ختم صلوات و اختصاص دادن یه روز واسه اعضا که بیان درد و دل کنن به نظرم خیلی ایده ی خوبی بود خودم اول مسابقات لحظه شماری می کردم واسه روزی که برا من بود ولی متاسفانه اون هفته چن تا امتحان سخت داشتم نتونستم بیام درد دل کنم که خیلی دلم سوخت .
در مجموع به نظرم تعداد اعضای شرکت کننده کم بود و همین اعضا هم خیلیاشون حضور فعال نداشتن اگر اعضای بیشتری تو این مسابقه شرکت کنن رقابت خیلی بیشتر و بهتر میشه و این به نفع همس.
و حرف اخر اینکه اگر بر گردم عقب قطعن تو این مسابقه شرکت میکنم و خیلی جدی تر مشارکت می کنم.
 سپاس شده توسط
سلام 4chsmu1 به نظر من این بار مسابقه عالی بود همه فعال بودن همه جوش و خروش داشتن و بهم کمک میکردن حتی از لحاظ پاکی هم بچه ها عالی بودن و از ایده صلوات خیلی خوشم اومد ایده جالبی بود که بچه ها بهم کمک کنن این مسابقه اینجوری باشه خیلی خوبه.
زنــدگــی به زیبایـــــی خودت زیــباســـت پــــس بـــه زیــــــبایــــی زندگـــی کن!Sham
[img=0x0]http://www.ktark.com/nasimhayat.png[/img]
 سپاس شده توسط
سلام. 
در مورد زمانش نظرى ندارم، اما ارزيابى ها و برنامه خيلى خوب بود. شور بيشترى داشت. من پيشنهادم براى جذاب كردن مسابقه و آشنايى بيشتر اعضا با هم ، صندلى داغ  يا موردى مشابه بود. قبلا هم البته عنوان كردم، اما استقبال نشد. 
فكر ميكنم هم افراد رو سرگرم ميكنه ، هم استرس رو كم ميكنه، هم وادار به تفكر در مورد خود ميكنه. و جداى از اينها هم حسى و همدلى ايجاد ميشه كه اين شناخت واسه مسابقه گروهى خوبه. 
همچنين فكر ميكنم بايد جرائمى براى افرادى كه يك باره غيب ميشن و اعلام وضعيت نميكنن  در نظر گرفت. مثلا از دور بعدى محروم بشن يا پيش نيازى قرار داد كه از حضور شخص در تالار بيشتر از يك ماه گذشته باشه. 
 سپاس شده توسط
سلام
اول از همه تشکر میکنم از کسانی که برای برگزاری مسابقات گروهی زحمت میکشن 302

اینکه 6 هفته شده خیلی عالی شده، بیشتر می تونیم با هم باشیم و بهم دیگه کمک کنیم
و ارزیابی هفته هم باعث میشه ما نقاط ضعفمون رو بدونیم و هفته آینده سعی کنیم تکرار نشه
و اینکه برنامه ای برای هفته آیندمون داشته باشیم هم عالیه

همه چیش عالیه

مسابقات گروهی خیلی ارزشمنده، کلا هر کاری که با جمع انجام بشه پر ثمرتره
چون دست خدا با جماعته
و اما پیشنهادی که دارم اینه که
1. ارزشمندی مسابقات رو به اطلاع همه برسونید Khansariha (69) (از طریق پیام پروفایل چندین بار، جملات زیبا و جذاب، یا اینکه سرپرست هر تاپیک توی تاپیکاشون اعلام کنن ...نمیدونم از هر طریقی که به ذهنتون میرسه) تا اعضای بیشتری بیان ثبت نام

2. اگه بشه همه تو تاپیک برنامه ریزی روزانه و هفتگی شرکت کنیم بنظرم عالی میشه، چون ما برناممونو تو گروه مشخص می کنیم ولی بعضی ها مث من دیگه جایی دیگه برنامه برای خودشون پیاده نمیکنن و اون برنامه زیاد عملی نمیشه . ولی اگه هر روز به برنامه ای که ریختیم رسیدگی کنیم اینطوری هفته خوبی رو هم گذروندیم.

3. اگه بیشتر حضور فعال داشته باشیم و از همدیگه راهکار بگیریم که چطور برناممونو عملی کنیم خیلی عالی میشه
درباره کارایی که میخوایم تو هفته انجام بدیم حرف بزنیم، انرژی بگیریم نه فقط روز آخر بیایم اعلام کنیم که انجام دادیم یا نه

مسابقه عالی هست فقط باید حضورمون همیشگی باشه نه فقط وقتایی که حالمون بده بیایم حرف بزنیم، ما اوایلش دو سه هفته اول خوب پیش رفتیم ولی بعدش حضورمون کمرنگ شد 

ارادتمندیم 303
[img=0x0]http://avazak.ir/Java/line/Avazak.ir-Line5.gif[/img]

کارگاه آموزشی تالار مسابقات

کنترل نگاه و ذهن                                               مسابقه بهترین ها

قرار عاشقی                                   نماز و روزه های قضا و مستحبی[img=0x0]http://dingo.care2.com/c2c/emoticons/star.gif[/img] 

جشن پاکی مسابقات   

[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8236215876/u2kig0x2xk6igwj759y.jpg[/img]
 سپاس شده توسط
سلام همگی ، 
وقتش که شد 6 هفته عااااااااااااالی شد ! 
چنتا نکته به نظرم :
1. هنوز اون روحیه گروهی تو بچه ها ایجاد نشده ، خوبه تو یه مسابقه ای چیزی ایجاد شه این موضوع ، 
 من یه هفته نمیومدم ، میدیدم فقط موقع اعلام وضعیت بقیه هم نه ، فقط سرپرست به یاد ماست ! خب ، دلسرد میشم دیگه میگم برای کسی مهم نیستم دیگه نمیام .
  رفاقت بین اعضا کمک میکنه . 
2. راهنمایی ها ( بیشتر سرگروه ها ) معمولا خییییییییلییییی طولانیه .. شما رو نمیدونم ، ولی من حوصله ام نمیگیره بیشتر از 5 6 خط و بخونم . 
    من اگه وقت داشتم یه صفحه راهنمایی بخونم که میرفتم کتاب میخوندم ، سرم گرم میشد به کانون کشیده نمیشد . 
واقعیت هم نوشته طولانی یه مقدار خسته کننده است . باید سعی کنیم اول خیلی کوتاه و مفید بگیم ، ثانین ، وسطش عکسی ، استیکری ، رنگی چیزی بزنیم که رقبت ایجاد شه.
3. گفتم مسابقه ، خوبه یه سری مسابقه بذاریم ، بچه ها بیشتر رقبت کنن بیان اینجا ، شلوع شه بهتره ، وقتشون و بیشتر اینجا بگذرونن ، 
مثلا مسابقه پیش بینی فوتبال و ...
[تصویر:  u0o_%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86_%D9%8...D9%842.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
نقل قول: همش به این فکر می کردم... چرا این همه تفاوت؟
نمیشه اون حال و هوای معنوی رو تو ماه های دیگه هم داشت؟
حتما باید یه ماه رمضان دیگه برسه و بعد تازه شروع کنیم به خودسازی؟

اصن از کجا معلوم تا یه ماه رمضان دیگه فرصت زندگی داشته باشیم؟
به فرض که فرصت هم داده شد... حیف نیست از این یک سالی که به باطل میگذره؟
احیاناً حسرت نمی خوریم!؟ [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

میگن روز قیامت، روز حسرته...
فرقی نداره کی باشی و چه طور بوده باشی...
هر جور که تو دنیا زندگی کردی، بازم اون روز، روز حسرته...

لااقل به خاطر گناه های کوچیکی که می تونستی انجام ندی و انجام دادی...
حتا اگه آدم خیلی خوبی باشی، بازم حسرت می خوری...
حسرت اینکه می تونستی توشه ی بیشتری جمع کنی و جمع نکردی...

تو قیامت که همه حسرت می خورن...
اما یه سری ها هستن همین دنیا هم حسرت زدن...
و اونم کسایی نیستن جز مؤمنین... 1

آدمای با ایمانی که همین روزای عادی زندگی شون حسرته...
آدمایی که وقتی دو روزشون مثل هم شه حسرت زدن...

قبول که مؤمن بودن سخته...
ولی واقعا نمیشه ما هم جزءشون باشیم؟
نمیشه تو همین دنیا متوجه اشتباهات مون شیم؟
تو همین دنیا دنبال اصلاح خطاها باشیم؟
تو همین دنیا قدر فرصتامونو بدونیم؟

یه سری ها تونستن... 
ما نمی تونیم؟ 1

چه زیبا گفتن امام علی (ع):
(لفظ عربی زیباست و از اون زیباتر محتواش)

نقل قول: نوشته است:بَادِرِ الْفُرْصَةَ قَبْلَ أَنْ تَكُونَ غُصَّة 

از فرصت خوب استفاده کنید؛ قبل از آن که از دست رفتنش تبدیل به غصّه شود.

واقعا فرصت ها تبدیل به غصه میشن... خیلی هم راحت این تغیر و تحول رخ میده...
فرصتی که در اختیارمونه رو راحت از دست ندیم... 

یادمون نره...
فرصت ها دیر میان... ولی زود از دست میرن... [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

اگه قرار مداری نیست که هیچی...
اما اگه قرار به برگشته پس برگردیم... 

خدا منتظرمونه...
دیر نکنیم... 1
از آقا آرمین
 سپاس شده توسط
سلام
از همه ی دوستان و بزرگواران که زحمت کشیدن و نظر دادن یک دنیا ممنونم.  302

ما نمی تونیم چشم بسته ادامه بدیم و چشم بسته تظاهر کنیم می دونیم چی تو ذهن شماست.
و از اون جالب تر، چشم بسته ادعا کنیم رو به بهبود و پیشرفت هستیم.  53258zu2qvp1d9v

لازمه ی پیشرفت تو هر مسابقه ای تعامل بین شرکت کنندگان و مسئولین برگزاری مسابقه هست.  128fs318181

صحبت های انجام شده، باعث شد یه پست جدید تو تاپیک مسابقه گروهی زده بشه.
من به عنوان یه شرکت کننده تو مسابقه وظیفه ام چیه؟

و
صحبت های خوب شما زیاد بود
اما به خاطر وقت کمی که دارم به تعدادی از اون ها که فکر میکنم مهم تر هست، در ادامه پاسخ میدم.
از این بابت عذر می خوام.

این به این معنی نیست که باقی شون خونده نشده یا در نظر گرفته نشده.

اینکه مثلاً شما پیشنهاد دادید تعداد اعضای گروه بیشتر از 4 نفر نباشه، چیزی نیست که من بابتش توضیح بدم.
چون خودتون در عمل اون رو خواهید دید.  128fs318181

و البته که بعضی پیشنهادها هم قابلیت اجرایی نداره.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

تعداد زیادی به این مسئله اشاره کرده بودید که ای کاش تعداد شرکت کننده ها بیشتر بشه.
من فکر می کنم این تعداد شرکت کننده ها نیست که مسابقه رو بهتر می کنه.
این شرکت کننده های جدی تره که به مسابقه کمک می کنه.
10 نفر شرکت کننده جدی بهتر از 40 نفر شرکت کننده بی تفاوت و بی انگیزه و بی حال هست.  
برای این جدی بودن هم از خودمون شروع کنیم. 128fs318181
--------------
(1396 تير 18، 8:32)دختر خورشید نوشته است: اینکه یه روز برای درد و دل هرکس مشخص شده خیلی خوبه ولی گاهی وقتا پیش میاد خارج از زمان مشخص شده شخص نیاز به حرف زدن و راهنمایی گرفتن داره که یه ذره با زمانبندی به مشکل میخوره 
شما هر زمان که مسئله یا مشکلی داشتید می تونید تو گروه مطرح کنید.
اتفاقا برای این زمان دو روزه در نظر گرفته شده بود که بینابینش اگه کسی صحبت دیگه ای داشت، بتونه انجام بده.  128fs318181 

(1396 تير 18، 8:32)دختر خورشید نوشته است: کاش میشد چند تا مشاور متبهر هم تو کانون داشتیم ، خیلی از بچه ها با مشکلات دست و پنجه نرم میکنن . سرگروه ها اکثرا هم سن و سال خودمون هستن و خیلی نمیتونن مشاوره تخصصی بدن فقط شنونده های خوبین و بعضا خودشون هم با مشکلات زندگی دارن میجنگن
کاری به این ندارم که آوردن چنین مشاوری که به درد اینجا بخوره چندان راحت نیست.
اما در کل در قالبی که فعلا ما داریم آوردن مشاور از بیرون کمتر کمک کننده می تونه باشه.
اون چه که ما خودمون می تونیم انجام بدیم و از دستمون برمیاد، بیشتر از این حرف ها هست.
اگه اونچه که مدنظرمون هست انجام بشه، شاید روزی این کار هم انجام بشه. 53258zu2qvp1d9v
و
کسی که مشکلات جدی تره داره حتما توصیه میشه به صورت حضوری به مشاور مراجعه کنه.
نتایج اون خیلی می تونه متفاوت باشه.
-------------------
(1396 تير 18، 17:48)شادبانو نوشته است: این مسابقات برای ادمهایی که درون گران و.تو خودشون میریزن به جرات میگم به.درد نمیخوره
برای ادمهایی که کم حرف هستند هم به درد نمیخوره
چون همه ی اینا جزوی از مسابقه است و برای مشارکت در مسابقه لازمه تا نتیجه درست بده
اتفاقا این مسابقه برای اینه که آدم های درون گرا هم یاد بگیرن با بقیه ارتباط برقرار کنن.
درون گرا بودن ویژگی بدی نیست. من هم درون گرا هستم.
همین آدم های درون گرا باید یاد بگیرن چطور با بقیه ارتباط برقرار کنن تا افسردگی نگیرن. تا زندگی شون مختل نشه. تا نیازهاشون رو برطرف کنن. تا درخواست هاشون رو از بقیه ابراز کنن.
و این مسابقه جایی هست برای تمرین این موضوع.

اینکه ما نقاب بزنیم و تظاهر کنیم تا حال بقیه خوب بمونه چیز خوبی نیست.
لااقل تو کانون انجام چنین چیزی اشتباهه.
شاید یکی مثل من به خاطر جایگاهش ناچار به خودسانسوری بشه؛ اما بقیه چنین محدودیتی ندارن و توصیه به چنین محدودیتی هم نمیشه.  53258zu2qvp1d9v 

(1396 تير 18، 17:48)شادبانو نوشته است: نمیدونم دنیای رهروانی ها چجوریه اما حس میکنم که متاسفانه یا خوشبختانه از دنیای نسیمیا پرجنب و.جوش تره
شاید باید گذاشت رو حساب ترس دخترا از شناخته شدن و یا هر مورد دیگه...
بله دنیای رهروانی ها پرجنب و جوش تره.
اما جالبه بدونید که دو سه سال پیش به قدری نسیم پرشور و شوق بود که ما برای تشویق بچه ها، نسیمی ها رو مثال می زدیم.
مشکل کار جای دیگه است. 
خودمون پرجنب و جوش شیم؛ ان شاء الله بقیه هم پرجنب و جوش میشن.  128fs318181 

(1396 تير 18، 17:48)شادبانو نوشته است: شش. همگروهیا سر یک ساعت معین تلاش کنند در کانون باشند تا جلسات دورهمی برگزار شه و با هم صحبت کنند.

اینجا مثل چت روم نیست که برای گفتمان لازم باشه سر ساعت معینی کنار همدیگه باشیم.
وقتی کسی تو گروه میاد و چیزی میگه، اینکه همت کنیم بعد 2 روز هم بی تفاوت نباشیم و واکنش بدیم، خودش کلیه.
وقتی همین رو هم انجام نمیدیم، انتظار حضور در سر ساعت معین دیگه جای خود داره.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1396 تير 19، 0:44)mojgan نوشته است:  من پيشنهادم براى جذاب كردن مسابقه و آشنايى بيشتر اعضا با هم ، صندلى داغ  يا موردى مشابه بود. قبلا هم البته عنوان كردم، اما استقبال نشد. 

منظور شما همون صندلی داغ قدیم هست؟

(1396 تير 19، 14:41)sabour نوشته است: 1. هنوز اون روحیه گروهی تو بچه ها ایجاد نشده ، خوبه تو یه مسابقه ای چیزی ایجاد شه این موضوع ، 
 من یه هفته نمیومدم ، میدیدم فقط موقع اعلام وضعیت بقیه هم نه ، فقط سرپرست به یاد ماست ! خب ، دلسرد میشم دیگه میگم برای کسی مهم نیستم دیگه نمیام .
  رفاقت بین اعضا کمک میکنه . 
قطعا رفاقت بین اعضا کمک کننده هست.
فقط در مورد سرگروه ها این خواسته ی ما از سرگروه ها هست که هفته ای یک بار مزاحم هم گروهی ها بشن.
چون می خوایم اعضای گروه، خودمراقبتی یاد بگیرن. قرار نیست کسی از اون ها پرستاری کنه.
(تازه همین هفته ای یک بار هم گاهاً برای بعضی ها خوش نمیاد و میگن چرا پاپیچ ما میشین!)
این که سرگروه هفته ای یک بار پیام بده، به این معنی نیست که در طول یک هفته فقط یک بار به یاد شما بوده.  53258zu2qvp1d9v

(1396 تير 19، 14:41)sabour نوشته است: 2. راهنمایی ها ( بیشتر سرگروه ها ) معمولا خییییییییلییییی طولانیه .. شما رو نمیدونم ، ولی من حوصله ام نمیگیره بیشتر از 5 6 خط و بخونم . 
    من اگه وقت داشتم یه صفحه راهنمایی بخونم که میرفتم کتاب میخوندم ، سرم گرم میشد به کانون کشیده نمیشد . 
واقعیت هم نوشته طولانی یه مقدار خسته کننده است . باید سعی کنیم اول خیلی کوتاه و مفید بگیم ، ثانین ، وسطش عکسی ، استیکری ، رنگی چیزی بزنیم که رقبت ایجاد شه.
از یه راهنمایی کوچیک معمولاً چیزی در نمیاد.
همون طور که از یک نوشته ی دو سه خطه توی کتاب چیزی در نمیاد.

این که سرگروه وقت میذاره و پاسخ کامل تری میده، به خاطر اینه که ارزش بیشتری قائل میشه و دوست داره راهنمایی بهتری انجام بده.
این که طرف مقابل حوصله نداره جوابش رو بگیره، بحث دیگه ای هست.

کم بودن حوصله همه جا ما رو اذیت می کنه.
تو ارتباط مون با خانواده. تو مقاومت کردن در برابر وسوسه ها. تو تلاش کردن در هر زمینه ای برای پیشرفت.

شاید به جای پاک کردن صورت مسئله، بهتر این باشه که یاد بگیریم چطور حوصله مون رو بالا ببریم.

البته این به معنا نیست که هر صحبت طولانی خوبه. 53258zu2qvp1d9v
و همون طور که گفتی، استفاده از شکلک ها و فاصله گذاشتن بین خطوط هم حتما کمک کننده هست.

(1396 تير 19، 14:41)sabour نوشته است: 3. گفتم مسابقه ، خوبه یه سری مسابقه بذاریم ، بچه ها بیشتر رقبت کنن بیان اینجا ، شلوع شه بهتره ، وقتشون و بیشتر اینجا بگذرونن ، 
مثلا مسابقه پیش بینی فوتبال و ...
ما تو کانون مسابقه کم نداریم. اما خب مثلا تو همین مسابقه نقاشی چند نفر میرن شرکت می کنن یا مسابقات دیگه؟
حتما در صورت استقبال مسابقات دیگه هم گذاشته میشه.  128fs318181

(1396 تير 22، 21:47)aliunknown نوشته است: 2-سرگروه ها وقت کافی برای اعضای گروهشون نمیزارن . حالا یا میتونه به دلایل مختلفی باشه این موضوع   . ولی مطمئن باشید اگه سرگروه ها دلگرمی و وقت کافی برای اعضای گروهشون بزارن نتیجه خیلی خیلی مطلوبی خواهند گرفت ....
همون طوره که میگی داداش. این وقت گذاشتن می تونه نتیجه بخش باشه.
اما خب سرگروه ها هم درگیرن و بیشتر از این فرصت نمی کنن.
اینه که تا هر اندازه هم که بتونن بازم خدا خیرشون بده. چون اون ها تنها کسانی هستن که می تونن در چنین جایگاهی باشن. 
ما برای انتخاب سرپرست ها معمولاً قدرت انتخاب نداریم. چون گزینه ها مشخصه. بیشتر خواهش می کنیم تا بلکه قبول کنن.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان