عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تقویت باورها برای ترک خودارضایی

هرم روانی لذت:

1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
واقعا میخوام به آرامش ذهنی برسم و ذهنم از تنش ها و تصویر ها و اثرات منفی و زیان بار خ ا دور باشه.

2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
ذهنم بازتره و خیلی منعطف تر میتونم فکر کنم و راه حل پیدا کنم.پاکی و دور بودن از گناه باعث میشه اتفاق های مثبت اطرافم برای من پررنگ تر بشن و ب طور مستقیم روی روابط اجتماعیم تاثیر مثبتی داره.

3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟
حفظ پاکی اعتماد ب نفسم و بالاتر میبره و لذتش قابل مقایسه با هیچ چیزی حداقل برای منکه نیست.حس خوبیه 53258zu2qvp1d9v

4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟
آرامش ذهنی،لبخند خدا و اتفاق های خوب ،فعال تر شدن در روابط اجتماعی و کارهای روزمره،انرژی زیاد .

5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟
____

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟
قطعا خیلی زیاده.تو سوالات بالاهم بهش اشاره کردم.
سلام

اهرم روانی لذت:

1)     چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
  • چون انسان سالم‌تری میشم. انسان ارزشمندتری میشم. 
  • چون من رو به خدا نزدیک می‌کنه.
  • بهم حس قدرت میده. قدرت باخدا بودن.
  • پاکی باعث میشه زندگیم یه زندگی دوست‌داشتنی بشه.

2)     پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می آورد؟
  • حس ناب زندگی. حس نفس کشیدن تو هوای پاکی رو فقط کسی می‌فهمه که تجربه‌اش کرده باشه.
  • رضایت. شادی. آرامش.
  • حس عزیز خدا بودن.

3)     پاکی و تقوا چه لذت هایی را برایم به ارمغان می آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت بخش است؟
  • لذت با خدا بودن. لذت با خدا قدم زدن و با خدا همراه شدن. لذت فرمانبرداری از خدا.
  • لذت توانمندی و خویشتن‌داری.

4)     در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می آورم؟
  • خدا رو. خود آرمین واقعی رو.
  • عزت نفس. اعتماد به نفس. شادی و نشاط. آرامش.
  • فکر پاک. چشم و گوش و دست و پای پاک.
  • کلی انرژی برای دنبال کردن اهدافم.

5)     در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می آید؟
  • بهم قوت قلب میده برای رسیدن به هر هدف دیگه. جنگجوتر میشم. خودم رو دست کم نمی‌گیرم و تو سخت‌ترین شرایط هم دل به دریا می‌زنم و جلو میرم.
  • وقتم رو بهتر می‌تونم مدیریت کنم و زندگیم رو روی مدار درستی پیش ببرم.
  • آرامش حاصل از پاکی باعث میشه نقاط ضعفم رو بهتر بتونم ببینم. بهشون رسیدگی کنم. برای تغییرشون وقت بذارم و تا رسیدن به نتیجه استقامت به خرج بدم.

6)  ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به همراه دارد؟
  • خانواده: باحوصله‌تر میشم. به‌راحتی از کوره در نمیرم. مسئولیت‌پذیرتر میشم. با پدر و مادرم با روی خوش صحبت می‌کنم.
  • جامعه: اعتماد‌به‌نفس و عزت‌نفس حاصل‌شده باعث میشه روابط اجتماعی بهتری داشته باشم. خودم رو دست کم نگیرم. از آدم‌ها فراری نباشم. خودم رو بهتر بتونم معرفی کنم. ترس و هراس کمتری برای مواجهه با آدم‌های دیگه داشته باشم. بهتر می‌تونم کار کنم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام عزیزان 53
عزم پیدا کردن برای هدف ها از دیدن یا حس کردن تجربیاتی لمس کردنی به وجود میاد؛
در هر کاری وقتی ته مسیر و تصمیمی رو ببینیم، عمل به اون کار یا دوری ازش راحت تر میشه.

یکی از چیزهایی که وسوسه های من رو قدرت می بخشید این بود که فکر می کردم حق دارم گاهی این کار رو انجام بدم. تصور غلطی بود که روی من خیلی اثر داشت تا اینکه از این زاویه دیدمش...
هم اهرم رنجه هم اهرم لذت.
نقل قول: نوشته است:من دلیل اولم خدا بود مثل خیلیا.
اما قبل آشناییم با کانون (من اصلا فیلم بد ببین نبودم حتی صحنه نمی دیدم) گاهی نفسم می گفت نمی بینی تو فشارم؟! مگه من فیلم بد دیدم؟ مگه دنبال هوس رفتم؟ بعد مگه تلاشمو تمام و‌کمال نکرده م برای رفع گیر و گرفتاری های روانم؟ مگه بقیه نگفتن چقدر تغییر کردی؟

نفسم می گفت پس تو تلاشتو کردی، این دیگه غریزه ست. کاریش نمیشه کرد. برای تو در حد ضرورت اشکالی نداره. اما نه بی حد و حصر... ضمنا من توی ذهنم تخیلاتی داشتم که همسرم همه جوره حمایتم می کرد. اوایل جنسی نبود. می گفتم چه اشکالی داره؟

کم کم طی چند ماه توی ذهنم با هم صمیمی تر شدیم. و من اینجوری از درون شاد بودم. فکر می کردم دارم راه دوست داشتن خودمو پیدا می کنم که محتاج توجه بقیه نباشم اما نمی دونستم دارم ذهنم رو تربیت می کنم که گاهی مردانه فکر کنه. تازه مردانه ای که ساخته ذهن زنانه خودمه! 

می خوای به عنوان یه زن لذت ببری درسته؟ اما با این کار، هر بار که تکرار شه، داری نصف ذهنتو جور دیگه ای بار می آری و توان روانت رو در لذت بردن در حد نصف تضعیف می کنی. یعنی حتی الان هم لذت نمی بری. عارفه واقع بین باش! فکرشو هم نکن، این لذتی که نفست می گه یک ته مونده زورکی از سر ناچاری بیشتر نیست؛ لذت نیست که! هم خدا رو از دست می دی هم خرما رو! (چون می دونستم با این کار رابطه با همسرم در آینده به مشکل می خوره و نمیتونم لذت ببرم)

تا حدودی این اتفاقا بخاطر عدم شناخت صحیح ماست که متوجه نمی‌شیم چی میتونه بهمون آسیب بزنه. فکر می کنیم آسیب باید در لحظه پیش بیاد. من به شخصه خیلی سرچ کردم علمی ببینم ماجرا چیه. فارسی هاش که اغلب احکام بود و انگلیسی هاش همه مجوز می دادن می گفتن هیچ اشکالی نداره!
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
اهرم روانی رنج:

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟
 برای اینکه خودارضایی همانند گرگی توی بدن ما است که هربار او را سیر میکنیم گرسنه تر میشود و از گوشت خودمان تغذیه میکند ، تشبیه زیبای بود از خ.ا که به زیبایی چرخه خودارضایی مداوم شرح میدهد من خودم برای این متنفرم که در درجه اول گناه کبیره است و آسیب به بدنم واردمیکند
خ..ا ذهنم را جنسی کرده و یک عینک شهوانی روی چشمانم گذاشته که نمیتونم به جنس مخالف دید پاکی داشته باشم
2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟
هر انسانی بعد از این کار حس گناه وپوچی بدست میگیرد و ناامید میشود این حس بد باعث میشود یک حس بد دیگر  به انسان راه پیدا کند
3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟
رنج عقب ماندگی وپسرفت ، رنج گوشیه گیر شدن و تنها ماندن
تکرارش هم باعث نابودی روحی و روانی اون فرد میشه  
4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟
زمان را از دست میدهد ، فرصت هارا از دست میدهد ، روابط خود را از دست میدهد  سلامتی را از دست میدهد
5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟
شرایط درجا زدن ، پیشرفت نکردن، رشد نکردن،
باعث شکاک شدن افراد و عوض شدن دید ما نسبت به دیگران در مورد خودمان میشود
6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟
گوشیه گیر شدن باعث  کمتر شدن رابطه با خانواده میشود
اما در جامعه فرد خجالتی و کم رو میشود که ارتباط با جامعه برایش سختت میشود

اهرم روانی لذت:
1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
چون هرکاری که باعث رضایت خداوند بشود را سعی میکنم انجام دهم واینکه نزدیکی با خدا بیشتر حس میشود
2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
حس های مانند اعتماد به نفس و باور به داشتن اراده قوی که در مقابل وسوسه ها
3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟
لذت داشتن حس اعتماد به نفس و ادامه دادنش باعث باور به اراده خودمان میشود
4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟
زمان های که صرف این کار میشد خالی میشود و فرصت استفاده از وقت بیشتر میشود
شرایط پیشرفت کردن بیشتر میشود و نفس پاک باعث میشود تصمیم های بهتری بگیرد
6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟ حس اعتماد به نفس در درجامعه تقویت میشود و رابطه با افراد جامعه بیشتر میشود وهمچنین با خانواده اوقات بیشتری می توان گذراند
 سپاس شده توسط
"بسم الله الرحمن الرحیم"

اهرم روانی رنج:
پاسخ: از انجام این کار زشت به شدت متنفرم، چون علاوه بر آسیب های جسمانی و صدالبته ظاهری ای که به فرد وارد میکنه، آسیب های روحی و روانی زیادی هم به دنبال داره و از همه مهم تر اینکه باعث نارضایتی و خشم خدا از بنده اش میشه، که این یه مورد خودش به تنهایی میتونه واقعا ترسناک باشه، خیلی خیلی ترسناک!!!
 منظورم اینه که چی تو این دنیا هست که میتونه از خشم خدا بدتر و ترسناک تر باشه؟؟؟
درضمن من به نوبه ی خودم هروقت که مرتکب این گناه زشت و کبیره میشم، سریعاً یه اتفاق بد برام میوفته، انگار که خدا میخواد یه گوش مالی کوچیک بهم بده ...

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟
پاسخ: عدم اعتماد به نفس، سر خوردگی، احساس عذاب وجدان، پستی، حقیری، پوچی، بی هدفی، انزجار از خود، بی ارادگی، خستگی، انزوا و گوشه گیری، آشفتگی و پریشان حالی و ...

3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟
پاسخ: رنجی که باعث دورشدن، نارضایتی و خشم خدا نسبت به بنده اش، خجالت کشیدن از پدر و مادر و تمام کسایی که دوستشون داریم به ویژه امام زمان (عج) روحي فدا میشه، رنجی که باعث میشه یه احساس اغراق آمیز و کاذب از شرمساری و خجالت زده بودن داشته باشیم، هم پیش خدا و اهل بیت (ع) و هم پیش تمام کسایی که برامون مهم هستن و دوستشون داریم، رنجی که باعث میشه همیشه خودمون رو مجرم بدونیم، رنجی که باعث میشه همیشه ذهنمون پر باشه از افکار بد و منفی، و هزار و یک رنج دیگه که تک تک شون واقعا خیلی خیلی عذاب آور هستن.

4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟
پاسخ: عمرش رو، وقتش رو، آیندش رو، دین و ایمانش رو، رضایت پروردگارش رو، سلامتیش رو چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی، و ...

5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟
پاسخ: خلاصه بگم خودشو بدبخت میکنه، آیندش رو تباه و نابود میکنه، همه فرصت های طلایی زندگیش رو از بین میبره و ...

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟
پاسخ: منزوی میشه، اعتماد به نفسش رو از دست میده، از دیگران خجالت میکشه، زودرنج میشه و ...

.......................................

اهرم روانی لذت:
1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
پاسخ: مهمتر از همه اینکه میتونم دوباره به خدا نزدیک بشم و رضایتش رو بدست بیارم، چون سرتاسر فایده هست، میتونم حس بهتری تو زندگی داشته باشم، دیگه احساس پوچی و بی هدفی نمیکنم، از خودم بدم نمیاد و یه مورد دیگه عاشق گرفتن اون تاج معروف کانونم و اینکه تبدیل بشم به افتخار کانون البته در دوران جوانی دقیقاً مثل داداش NASA ...

[تصویر:  sjmn_2.gif]

2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
پاسخ: جلب خوشنودی خدای متعال، اینکه همیشه یکی اون بالا هست که حواسش بهمون هست و دوستمون داره و تو بدترین شرایط هم محکم پشتمون هست و هوامون رو داره، افزایش اعتماد به نفس، پیشرفت تو تمام مراحل زندگی، حس کردن خدا تو تک تک لحظات زندگی و ...

پاسخ: فقط در همین حد بگم که واقعا لذت بخشه ... 

4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟
پاسخ: خیلی چیزا از محبت و توجه خدا و اهل بیت گرفته تا پیشرفت تو تمام مراحل زندگی، خلاصه هرچی که از دست داده بودیم رو دوباره میتونیم بدست بیارم مثل سلامتیمون، اعتماد به نفسمون و ...

پاسخ: آدم یه حس بهتری نسبت به خودش پیدا میکنه، انگار دیگه خود قبلیش نیست؟! انگار اون من قبلی دیگه مرده و یه من جدید شکل گرفته، انگار از نو متولد شدم، انگار همه دوستم دارن، انگار برای همه مهم هستم، مفهوم این جمله رو که میگه خدا از رگ گردن هم به ما نزدیک تره رو با تمام وجودش درک میکنه، عشق خدا، توجه خدا و هزار و یک چیز دیگه.

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌ همراه دارد؟
پاسخ: با ترک و پاکی انرژی های منفی از آدم دور میشه باعث کاهش پرخاشگری میشه دید بد و منفی نگر و به قول معروف عینک بدبینی برداشته میشه و این باعث میشه به اطراف با دید خوبی نگاه بشه اعتماد به نفس افزایش پیدا میکنه و باعث اجتماعی تر شدن میشه، درواقع منم با نظر داداش علیرضا موافقم چون این کار زشت باعث میشه آدم خیلی خیلی منزوی و گشه گیر بشه و ...
(این آخری رو کپی زدم شرمنده 4chsmu1 )
[تصویر:  29.gif]

"أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ"
"آیه ۱۴ سوره علق"

آیا او (انسان) نمی داند که خداوند او را می بیند و بر تمامی اعمالش آگاه است.
اهرم روانی رنج:
1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟ خب این خود ارضایی من رو بعداز انجامش افسرده میکنه. انگار دور از جون یه بزرگی رو از دست دادم. و تا چند رو نابودم و حس خوبی ندارم‌. مهمتر از همه اینه که خود ارضایی باعث میشه من گناه کنم و از خدای منّآن دور شم [تصویر:  809197ps94ijjhwg.gif]
2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟ مطمئنا احساس نابودی، پوچی، کوچکی، ناامیدی، انجام گناه های دیگر و... برای آدم میاد
3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟  آسیب های بدنی که میزنه خیلی زیاده، مثلا کاهش وزن، ریزش مو و... | آسیب های روحی زیادی میزنه به آدم که مطمئنا به اون لذت چند ثانیه ای ارزش اش رو نداره | آدم کلا دیگه از فاز اجتماعی بودن در میاد و حال و حوصله صحبت با دیگران رو نداره که این خیلی بده | رنج ناامیدی و کوچک بودن | احساس ترس از دیگران
4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟ وقت - سلامتی - انرژی - عمر - اعتماد به نفس - امید
5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟ همیشه احساس ترس داره و می‌ترسه که یه وقت دیگران از کارش با خبر نشن - همیشه احساس تنهایی میکنه و وقتی بخوان دیگران بهش نزدیک بشن از اونها دوری میکنه - آسیب های بدنی و غیر قابل جبرانی رو میزنه - شاید دیگه متوجه ازدواج کنه و مشکلاتی رو در زندگی آینده داشته باشه
6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟ چون فرد همیشه احساس ترس میکنه که دیگران از کارش با خبر نشن... بنابراین سعی میکنه از سایر اعضای خانواده دور باشه و حتی به دلیل خودارضایی انرزی و اعتماد به نفس خودش رو از دست میده و کمتر به اجتماع میره
 سپاس شده توسط
سلام خدمت شما 303
امیدوارم هر کجا که هستید سلامت باشید. 317
1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چون پاک بودن، روح و روان ام رو آرام میکنه و از همه مهمتر به خدا قدم قدم نزدیک تر میشم و به مرور زمان سایر گناهانی که زمینه اش خودارضایی بود از بین میره و روز به روز بهتر میشم.
 همچنین پاک بودن باعث میشه جسم مو هم سالم باشه و در آینده، دچار مشکلاتی نشیم.
2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ احساس داشتن سلامتی - احساس امید - احساس داشتن تلاش و پشتکار - احساس موفقیت - احساس بنده ی خوب بودن - احساس اینکه خدا تو رو دوست داشته که این توفیق رو به تو داده پاک باشی - احساس زندگی کردن، منظورم زندگی واقعی است.
3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟ یکی از مهم ترین لذت هاش اینه که زندگی رو برای آدم شیرین میکنه. مم وقتی بفهمم که انجام گناهان ام به حداقل رسیده واقعا خوشحال میشم و خب این لذت برای من محسوب میشه. یکی دیگر از لذت هاش اینه که آدم به خودش افتخار میکنه تونسته خودش رو از آیت باتلاق گناه نجات میده.
4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟ سلامتی خود را بدست میاریم و مجددا زندگی سالم رو شروع می کنیم - آرامش رو به زندگی خودمون برمیگردونیم - احساس نشاط و شادی رو برمیگردونیم و...
5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟ یکی از شرایط اش اینه که انسان همیشه با خودش میدونه که خدا دوستش داره چون خدا اون رو یاری کرده تا ترک بکنه. یکی دیگر از ایم شرایط اینه که دیگه اون ترس از انسان ها تو وجود آدم ها نیست و انسان میتونه با خیال راحت زندگی اش رو بکنه - بدن انسان سالمه و در آینده دچار هیچ مشکلی نمیشه‌.
6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟ وقتی خودارضایی ترک بشه بیشتر در کنار خانواده هستیم و از تجربیات اونها استفاده می کنیم - دیگه اون ترس از اعضای خانواده که یه وقت متوجه کار ما بشن تو ‌ ما وجود  نداره و ما میتونیم به خوبی زندگی کنیم.
 سپاس شده توسط
اهرم روانی رنج:
1)  چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی بهم می خورد؟
پاسخ:
2)  اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می آورد؟
پاسخ:
3)خودارضایی چه رنج هایی را برای فرد به ارمغان می آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟  
پاسخ:
4)  با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می دهد؟
پاسخ:
5)کسی که خودارضایی می کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می آورد؟
پاسخ:
6)خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می گذارد؟
پاسخ:

اهرم روانی لذت:
1)چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
پاسخ:
2)  پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می آورد؟
پاسخ:
3)پاکی و تقوا چه لذت هایی را برایم به ارمغان می آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت بخش است؟
پاسخ:
4)در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می آورم؟
پاسخ:
5)در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می آید؟
پاسخ:
6)ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به همراه دارد؟
پاسخ:

پاسخ به سوالات اهرم رنج
1)چون وقتي خودارضايي ميكنه از خدا و خودش دور ميشه  و مثل يك حيوان ميشه كه به صورت غريزه هي دنبال مساعل شهوتي است.او 8 سال هست كه اين كار رو انجام ميده و ديگه حالش از خودش و هر چيز شهوتي بهم ميخوره چون وقتي اين كار رو ميكنه خودش رو فراموش ميكنه و به اهدافش نميرسه و نميتونه بفهمه اصلا كي هستش او ؟از شخصيت خودش دور ميشه و انگار عقلش توي شهوته و تمام روز فقط افكار منفي و حس شهوت و اصلا آرامش روحي و رواني نداره خلاصه هم به خاطر روح و خدا و جسمم كه كلا خرابش ميكنه از اين كار بدش ميادو جهنمي ميشه و بركت از زندگيش ميره بيرون و خيلي چيز ديگه كه باعث ميشه او از اين كار چندشش بياد
2)حس بدبختي و پشيماني و نااميدي و تنبلي و افسردگي و بي ارادگي و شرمنده شدن از خدا و تنفر از خود و احساس شكست و عذاب وجدان و حقارت و پست بودن در جامعه و كلي احساس بد ديگه
3)تكرار خيلي عذاب آور است و برايش رنج هايي مثل نتونستن ترك اين عادت ذشت وديدن نابودي خود و با دستان خود به روح و جسم و روان خود صدمه زدن در حالي كه ميداند كار اشتباهي است و دور كردن خود از خالق خود و نتونستن رسيدن به اهداف خود و ديدن استعداد هاي خود اما عملي نكردن آنها چون اين اعتياد مثل يك زنجير عمل ميكند و كلي چيز هاي ديگه كه به او رنج ميده و از شخصيت مهربان و خدايي خودش دور ميشه و روز به روز تبديل به حيووان ميشه وهي بلند ميشه و ميخوره زمين و هر روز پسرفت ميكنه
4)سلامتي و شخصيت خوبي كه خدا بهش داده و سلامت و زيبايي هاي فيزيكي و جسمي و آينده پر از موفقيت و اخلاق و رفتار خوب را از دست ميده و دوران بچگيش و جوانيش و شادي و خوشحالي و خاطرات خوب و جاهاي خوب و به ياد ماندني رو با اين كار از دست ميده و آرزو هاش رو از دست ميده و انرزي اش رو از دست ميده وآرامشش رو از دست ميده وكلي چيزي كه از دست ميده
5)خودش رو مثل يك حيوان ميكند و بي ارادگي و نااميدي براي خودش به وجود مي آورد و شخصيت خودش رو مثل يك حيوان ميكنه و بدي اون كار هارو نميبينه و براش عادي ميشه و افسرده ميشه و نميتونه در جمع و جامعه صحيت كنه يا خودش رو بالا از اونا ببينه و زندگي رو براي خودش مثل جهنم ميكند و سلامتي و شادابي جسمي و روحيش از دست ميده وهميشه تنهاست و نسبت به محافظت از ناموس اصلا بي اهميت ميشه وحس حقارت و بد اندامي و ذشتي و شخصيت شيطاني و ارامش نداشتن و جهنمي كردن خودش و افسردگي و عوارض روحي و رواني و جسمي و دور شدن از خدا و نشناختن خود و شخصيت خودش رو و كلي چيز هاي منفي در خودش به وجود مياره
6)هميشه تنهاست و خودش رو از جامعه كوچيك تر ميبينه و افسرده و غمگين هستش و تمركز و آرامش نداره و زندگي رو براي خودش جهنم ميبينه و تحمل در جمع بودن رو نداره و دو شخصيتي ميشه يعني ظاهرش عالي اما باطنش كلا مثل يك حيوان و هميشه در حال جنگ با فكر هاي بد هستش و اعتماد به نفسش كم ميشه چون هميشه مثل يك برده از نفس پيروي ميكنه و تو جمع نميتونه حرف بزنه چون حرف براي گفتن پيدا نميكنه و زود رنج هستش و نميتونه احساساتش رو كنترل كنه و ممكنه بعد از ازدواج روابط خوب با همسرش نداشته باشه و كلي چيز بد ديگه
جواب سوالات اهرم لذت
1)چون وقتي ترك كنم به اهدافم ميرسم وبراي اولين بار در عمرم طعم موفقيت رو ميچشم و ديگه ميتونم با سرعت نور خودمو ببرم بالا و ديگه اون زنجير رو ندارم چون پاره كردم و ميدونم كه ديگه درمان شدم و پاكم و خدا از من راضي هستش و منو بخشيده و ديگه اون نگاه پر از گناه رو ندارم و ديدم به دنيا كلا عوض ميشه و ميخوام به چيز هايي كه نرسيدم برسم و چيز هايي كه از دست دادم رو به دست بيارم و ديگه حس ميكنم كه واقعا يك انسان كامل شدم و ديگه ميتونم مثل يك آدم رفتار كنم
2)ديگه آرامش دروني دارم و ديگه روحم داره درمان ميشه و ديگه اون عوارض روحي كه من رو مثل يك حيوان كرده بود از بين رفته و وقتي آرامش قلبي ئ دروني دارم ميتونم به همه چيز برسم و خودم رو تغغيير بدم و خودم رو درمان كنم و اخلاقم رو كلا عوض كنم سبك ميشم چون بار گناه از دوشم برداشته شده
3)اين پاكي و تقوا لذت راضي بودن از خودم و راضي بودن خدا از من رو به ارمغان مياره و ادامه اين پاكي باعث ميشه كه با آرامش و افتخار به خودم به همه چيز كه آرزو دارم برسم
4 و 5)در صورت ترك خودارضايي خداوند به من ويزگي هاي زياد و خوبي ميده و من اون آدم سابق ميشم و اون استعداد هاي خودم دوباره در من شكوفا ميشه و ميتونم خودم و شخصيت خودم رو از پشت اون پوست ذشت و شيطاني كه با پاكي ميكنم و ميندازم دور ببينم و ميتونم به همه اهدافم و خواسته هايم در آينده برسم با ارامش دروني واز خودم راضي ميشم و انرزي و جوونيم رو در راه راست استفاده ميكنم و به خودم افتخار ميكنم و مثل انساني با شايسته در تمام طول عمرم به دنبال كار هاي شايسته و خوب ميگردم و به دست ميارمم
6)ديگه اون آدم خجالتي و پرخاشگر در جامعه و خانواده نيستم و اعتماد بنفسم زياد ميشه و استوار ميشم مثل يك درخت جوان و ميتونم به همه خواسته هام برسم و سرم رو در جامعه بالا بگيرم وقوي ميشم چون افسار نفسم تو دست منه و اطمينان كامل نسبت به خودم رو پيدا ميكنم و خودمو خيلي بيشتر از قبل دوست دارم و خودمو برتر از همه ميبينم
سلام اينم اهرم رنج و لذت من
راه هزار كيلومتري با يك قدم شروع ميشود

از شكست نترسيداز اين بترسيد كه سال آينده همين جايي باشيد كه الان هستيد
شعري از سهراب سپهري ميگه كه:
آرزويم اين است آنچنان سير بخندي كه نداني غم چيست
دوستان بخنديم چون يكبار به دنيا آمديم و خوب زندگي كنيم چون هيچوقت ديروز در عمرتان ديگر تكرار نميشود

به اميد رسيدن به هدفم با تمام تلاش و عرق ريختن 303 303 Khansariha (56) Khansariha (46) 16 63 41 4fvfcja
به نام خدا
-اهرم روانی رنج:
۱)چرا از اسمتنا متنفرم؟چرا حالم از استمنا به هم میخورد؟
جواب ساده است به دلیل صد ها عوارضی که در من به وجود آمده(چه جسمی و چه روحی)_دوری از خداوند یکی از دلایل  دیگریست که باعث میشه از استمنا متنفر باشم_یکی دیگه از دلایلی که ازش متنفرم اینه که اینکار گناه کبیره هست_دلیل دیگر دور شدن از هدف اصلیم هستش _ دلیل دیگر این هست که بعد از انجام این کار حس پشیمانی میگیرم
۲)اگر کسی اسمتنا کند؛چه احساسات منفی برایش به ارمغان می آید؟ 
ناامیدی _ پوچی_افسردگی_بی انگیزگی_زود رنج شدن_زود عصبانی شدن_استرس و اضطراب_احساس خستگی دائم_احساس پستی_احساس حقارت نفس
۳)استمنا چه رنج های را برای فرد به ارمغان می آورد؟و تکرار آن چقدر عذاب آور است؟
رنج های جسمی(خستگی,کمردرد,سردرد,زانو درد,ضعف شنوایی,ضعف بینایی,لرزش گردن,گرفتگی عضلات و...) و رنج های روحی و روانی(افسردگی,ناامیدی,بی انگیزگی,پرخاشگری,استرس و اضطراب,بی حوصلگی,احساس حقارت)_لذت این کار ۱۰دقیقه بیش نیس و بعد از انجام آن حس پشیمانی,افسردگی و استرس و اضطراب در پی دارد
۴)کسی که استمنا میکند با انجام استمنا چه چیز هوایی را از دست می دهد؟
ارتباط باخدا_وقتش را_انرژی اش را_احساساتش را_نشاطش را_حافظه اش را_انگیزه اش را_امیدش را_هدفش را و... را از دست میدهد
۵)کسی که استمنا میکند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می آورد؟
با انجام این کار نفوذ شیطان بر من بیشتر می شود_تمام احساسات و موج های منفی به سمت من می آیند_شرایط گناهان بزرگتر برایم فراهم میشود
۶)استمنا چطور روابط فرد را با خانواده بد کرده و تاثیرات اجتماعی می گذارد؟
من وقتی استمنا می کنم خب افسرده میشم منزوی میشم و به خاطر شکستی که خوردم زود رنج و عصبانی میشم و همین باعث میشه رفتار نامناسبی با اعضای خانواده داشته باشم و در اجتماع هم منزوی باشم

...................‌‌..............
-اهرم روانی لذت:
۱)چرا عاشق ترک استمنا و پاکی هستم؟چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
به خاطر کسب معنویات و نزدیکی به خدا_به خاطر جنگیدن برای هدف اصلی(کنکور)_به خاطر صد ها عوارض به وجود آمده در خود_به خاطر کسب نشاط و شادابی سابق
۲)پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می آورد؟
احساس نزدیکی به خدا_احساس سر زندگی_احساس نشاط_احساس شادابی_اعتماد به نفس بالا_ انگیزه بالا و ...
۳)پاکی و تقوا چه لذت های را برایم به ارمغان می آورد؟و ادامه و حفظ پاکی، چقدر لذت بخش است؟
لذت ارتباط با خدا_لذت جنگیدن برای هدف اصلی(کنکور)_کلا با ترک این موضوع از کوچک ترین چیز ها لذت می برم_بسیار لذت بخش است چون سراسر شادی و نشاط و انرژی زیاد زندگیم را فرا میگیرد و باعث جنگیدنم برای هدف اصلیم(کنکور) می شود و مطمئنم با ترک استمنا تمام عوارض آن به جز گذر عمر از بین می رود
۴)در صورت ترک استمنا ، حفظ پاکی و تقوا چه چیز هوایی را بدست می آورم؟
ارتباط و نزدیکی به خدا_حافظه ام را_امیدم را_انگیزه ام را_عذت نفسم را_احساسات مثبتم را_قوت جسمی ام را_ قوت روحی ام را_انگیزه ام را
۵)در صورت ترک استمنا چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می آید؟
شرایط کسب معنویات_ارتباط بهتر با خانواده_انواع شرایط خوب و لذت بخش
۶)ترک استمنا و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تاثیرات مثبت اجتماعی به همراه دارد؟
ترک استمنا باعث افزایش اعتماد به نفس می شود و باعث شادابی و انگیزه بالا و ... خلاصه احساسات خوب می شود که باعث می شود با خانواده بهتر رفتار کنم و اعتماد به نفس بالا هم باعث حضور فعالم در اجتماع می شود
شاید دردی که امروز تحمل می‌کنی... .
.
.
.
.
.
راه نجاتت باشه1
چون منا از خدا دور کرد خیلی دورم کرد انقدر دور که دیگه حالم از خ.ا بهم میخوره منا انقدر اذیت کرد کارما ازم گرفت کاری کرد که عصبی بشم فکرما درگیر کرد با خانواده بحثم شد
احساس بی ارزش بودن احساس تنفر از خودت احساس گناه احساس دور بودن از خدا
3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟ 
رنج های دوری از خدا و اهل بیت رنج اخرت و عذاب جهنم تکرار ان باعث دور شدن بیشتر از خدا میشه
تقریبا همه چیز از لحاظ مادی و معنوی همه چی را از دست میده مهم تر از اون خدا را از دست میده
شرایط روحی بد که نمیتوان خودشا تا یه مدت پیدا کنه
6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟
خوب با تاثیر منفی که بر مغز میزاره باعث عصابنیت در نتیجه ناراحتی خانواده میششه خ.ا باعث منزوی و گوشه گیر شدن میشه که در روابط اجتماعی تاثیر منفیداره
 سلام  303

اهرم روانی رنج :
متنفرم ، به هزار و یک دلیل  daghighan
متنفرم چون من رو از خدا دور میکنه ، چون خجالت میکشم وقتی که آلودم ، دعا کنم و نماز بخونم . و خب خیلی از معنویات دور میشم  Hanghead
متنفرم چون با هر بار خ.ا روحم رو خسته می کنم ، چون با هر بار خ.ا جسم خودم رو خسته می کنم .
 چون خودارضایی یعنی نابودی ، پوچی . آخرش که چی؟  29 هی تکرارش می کنم ، هی بیشتر بهش نیاز پیدا می کنم ، یا بهتر بگم ، یه بار که انجامش میدم ، هی بیشتر به سمتش کشیده میشم . و این یعنی اینکه انسان  که خلیفه  خداست ، از پس وساوس شیطان بر نیومده  22 وسوسه که چه عرض کنم ، خودش میره دنبال شیطون و هی اعلام آمادگی میکنه برای گناه  22

متنفرم چون داره وقتم رو به بدترین شکل ممکن هدر میده  Khab
متنفرم چون یه منجلابه  . هرچقدر بیشتر دست و پا میزنی ، بیشتر غرق میشی .
متنفر چون داره بهترین سال های عمرم رو ازم میگیره . چون داره من رو به آدمی تبدیل میکنه که اصلاً دوستش ندارم. بهتر بگم داره من رو به یه آدم دیگه ای تبدیل میکنه  Hanghead

از خود ارضایی متنفرم چون داره من رو به نابودی دنیا و آخرتم میکشونه  Hanghead
از خود ارضایی متنفرم چون ضعیف نیستم  fly2

همون‌طور که در جواب  قبل گفتم ، سرشار از احساسات منفی ، از جمله احساس گناه ، حس دوری از خدا  ، احساس پوچی و ناچیزی ، خستگی ، نا امیدی ، و  کلی انرژی منفی غیر قابل وصف    Hanghead 

همون احساساتی که توی سوأل قبل  گفتم ، بزرگترین رنج و فشارش هست  Hanghead اما سایر رنج ها هم هستن، که رنج و عذاب مضاعفی برای فرد درگیر به ارمغان میاره !
این رنجه ، این عذابه که میبینه  داره خودش رو به فنا میده ولی بازم خودش شریک بد بخت شدن خودش میشه  53258zu2qvp1d9v 

تعارف نداریم که !  بدون شک خ.ا. تهش چیزی بجز بدبختی نیست !

و در آخر بگم ، من انقدر عذاب کشیدم سر اینکه با وجودی که  متنفرم ازش ، ولی دوباره میرم سراغش ، و فکر میکردم هیچ کاری از دستم بر نمیاد ! اما نه ! دست خودمه  clapping

خب ، کسی که درگیره ، هر مرتبه خ.ا. دو ، سه ساعت خالص وقت از دست میده ! 
علاوه بر اون ، هر دفعه یه تیکه از صبر و مقاومتش رو از دست میده ! 
مثلاً 10 ، 20 روز پاک بوده ، بعد از اولین لغزش ، ممکنه سریالی بشه ! یعنی  به طور روزانه دوباره درگیر بشه !
بنظر من با هر مرتبه خ.ا. بخش زیادی از کیفیت و کمیت عمرش رو به هدر میده اون شخص !
ب در واقع کسی که خود ارضایی میکنه ، داره مهمترین سرمایه هاش رو هدر میده  53258zu2qvp1d9v  : 
1- ارتباط با خدا 
                      2-سلامتی جسمی و  روحی روانی 
    3- عمر و زمان 

خب اینها هم مشخصه ! 
با کمبود زمان توی کارهای مختلف مواجه میشه ، شرایط سخت و تنش زایی پیش میاد براش ! 
به این دلیل که  اصولاً یه رفتار پر خطر هست ، خیلی خیلی در شخص احساس استرس ، شتاب زدگی رو بوجود میاره !
حس انزوا ، تنهایی ، غم و افسردگی و عدم اعتماد به نفس.

خب به این شکل که بعضی وقتا انقدر عصبی میشی بعد از خ.ا. که حتی نمیتونی با اعضای خانواده صحبت کنی ، یا اگر صحبت میکنی خیلی درست و حسابی نیست ! 
همین الفاظ و نوع گفتار موجب بر هم ریختگی اوضاع میشه و کم کم از خانواده دور میشی  Hanghead 

درمورد جامعه و اجتماع هم بگم که ، واقعاً خود به خود ، از جامعه دور میشی ، چون دوست داری تنهایی گیر بیاری و وقتت رو تنها بگذرونی !
ولی دلایل دیگه ای هم هست ; مثلاً من خودم به شدت جوش ملتهب توی صورتم بوده و هست ! 
این جوشا رو خیلی ها میگن ربطی به خ.ا. نداره ، ولی من به شخصه متوجه ارتباطشون شدم ، مثلاً هرچقدر تعداد دفعات بیشتری  خ.ا. انجام میدادم بیشتر جوش میزدم ! 

این جوشا  صورتم رو نابود کرده بودن ، حالا هم اثرات کوچکی مونده  Hanghead 

...................................................................................................................

اهرم روانی لذت :
چون حس میکنم رها شدم از بند و شر  یک عادت مزخرف .
چون میبینم که من چه قدرتی دارم ، که تونستم از اون منجلاب بیرون بیام .
چون معنویاتم ، تقویت میشه . 
چون ذهنم با نظم و دیسیپلین معین ، در کمال آرامش به فعالیت ها و وظایف روزانه می پردازه .
چون وقتی پاک باشم ، سرم بالاست و خیلی با اعتماد به نفس تر از قبلم  Khansariha (57)
چون در زمان پاکی ، حتی گوش دادن موسیقی ، هم خخخخخیلی لذت بخشه .موسیقی که چه عرض کنم ، وقتی که پاکم اتاقم رو هم تمیز کنم ، لذت می برم  317

چون موقع پاکی ، از درون احساس رضایت و آرامش دارم .

احساس نزدیک شدن به پرودگار .
احساس عزت و جلال .
احساس قدرت واقعی .  Khansariha (63)
انگیزه و امید به آینده .
احساس توانایی بر انجام هر کار نا ممکن  clapping

لذت بردن از کوچکترین چیزها و فعالیت هایی که شاید قبلاً آزار دهنده یا کسل کننده بود .
حفظ پاکی یکی از شگفت انگیز ترین حس هایی هست که توی عمرم تجربه کردم  53258zu2qvp1d9v 
 قدرت واقعی ... حقیقتاً قدرت واقعی یعنی حفظ پاکی از چنین گناه اعتیاد آور و فریبنده ای . 

یک کلام : خیرِ دنیا و آخرت  53258zu2qvp1d9v 

1- احساس حضور خداوند در تک تک لحظات زندگی .
2- سلامتی روحی و جسمی .
3- تعداد زیادی احساس و انرژی مثبت.
4-تقویت اراده .
5- آماده شدن برای آینده ای سالم و شگفت انگیز .
6- موفقیت تحصیلی در اثر آرامش فکری و عدم اتلاف وقت .
7- آخرتی نیکو  Confetti

آرامش ذهنی ، عواطف و احساسات مثبت ، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس ، احساس قدرت ، توانایی تمرکز بر روی تحصیل و اهداف زندگی ، سلامتی و تندرستی و ....

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟

خب قطعاً روابطم با خانواده بهتر شده  و بسیار بسیار محبت بین من و خانواده افزایش پیدا کرده ، انرژی مثبت و احساس رضایت الهی  که خودم درکش می کنم رو با خودم به اونها هم انتقال میدم  317

خب در نتیجه ی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس و همچنین احساس سربلندی و رضایت درونی باعث میشه که از تنهایی ، گوشه گیری و انزوا خارج بشم  و به راحتی با جامعه و اطرافیان ارتباط داشته باشم .
اهرم روانی رنج:

چون خ ا راه چاره نیست . راهی واسه حل مشکل نیست . فقط یه توهمه . یه سرابه . یه دروغه . آدم رو فریب میده که اگه به من برسی فلان میشه ، حالت خوب میشه و ... . اما وقتی میری سمتش ، میبینی اون لذتی که فکرشو میکردی ، تخیلیه . انگار که گولت زدن .
حالم ازش به هم میخوره چون خرابم کرده . چند تا از موقعیت های رشد رو به خاطر همین سراب لعنتی از دست دادم . تو درسم پسرفت کردم . تمرکز ندارم . از 24 ساعت شبانه روز ، 23 ساعتش رو خوابم ( اون یک ساعت هم حروم خ ا و حسرت خوردن و اعصاب خوردی شد ) 
ازش متنفرم چون هیچوقت باهاش حالم خوب نشده . هیچوقت ازش لذتی نبردم . فقط خورد شدم . خوار شدم . ذلیل شدم . 
مگه من چقدر عمر دارم که بخوام صرف کارهای بیهوده کنمش ؟

احساس پوچی . بیهودگی . ناتوانی . 
احساس شکست .
اینکه یکی تونسته به همین راحتی گولش بزنه و اون رو از آغوش خدا دزدیده . 
اون فرد اعتماد به نفسش رو از دست میده . 
همش فکر میکنه دیگه هیچ کاری نمیتونه بکنه .
نسبت به زندگی بی انگیزه میشه . 

عصبانیت و خشم . بی حالی و بی حوصلگی . سردرد 
با تکرار اون ، بیشتر از قبل از خودش و خداش فاصله میگیره و این خلاف فطرت انسانه . 
با تکرار این عمل ، همه ی اون حس های منفی بیشتر میشه . انقدر بیشتر و بیشتر که آدم به هدف خلقت خودش هم شک میکنه . 
مدام با خودش فکر میکنه آیا من بودم خلیفه ی خدا ؟ 
آیا من بودم بنده ی خدا ؟ 
آیا من بودم عبد خدا ؟
مدام و مدام این سوالات تکرار میشن که همین تکرار خیلی خیلی عذاب آور و رنج آوره . 

ایمانش کم رنگ تر میشه . 
قسمتی از عقلش رو از دست میده . یکی از بهترین ابزار هایی که انسان باهاش میتونه خوب رو از بد تشخیص میده . از دست دادن حتی بخشی از اون ، ابتدای فرورفتن در گرداب های آلوده ی دیگه ست 
ممکنه بسیاری از موقعیت های شغلی ، خودسازی ، رشد ، کمال و ... رو از دست بده . 
یعنی هم توی دنیا واسش ضرر داره . هم توی آخرت . 
از دست دادن دیدار امام زمان .
از دست دادن نگاه و توجه ائمه اطهار .
خدا هم یه تحملی داره . یهو دیدی با تکرار زیاد و زیاد و زیاد این کار ...

ادامه دارد ...

.......................................

اهرم روانی لذت:
6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
گفتم اهرم لذت را بعد 10 روز بنویسم
اهرم روانی لذت:

چون خدا را دوست دارم چون ماادم ها همه ذاتا خوبی را دوست داریم
احساس لذت از تمام نعمت های خدا احساس شادی حتی نفس کشیدن هم برام لذت بخش شده
لذت شیزین عبادت که خیلی خوبه ادمه این روند باعث دوستی با خدا و اهل بیت علیه السلام میشه
اخلاق خوب اعتماد به نفس بدن سالم چشم های براق حافظه قوی
روابط اجتماعی من را بهبود میبخشه که خیلی بهم کمک میکنه
خوب طبیعی از عصابانیت من کم میکنه که منجر به ارتباط بهترم با خانواده میشه و اعتماد به نفسم را بالا میبره که باعث بهتر شدن روابط اجتماعی میشه
میدونم فردا میزنم زیرش  Khansariha (60) ولی سعی میکنم

اهرم روانی رنج:
بعدش حس عذاب داره. اگر گناه نبود انقدر هم سخت نبود. بعدش درد داره. باعث میشه همه چی دید جنسی داشته باشم. از کار و زندگی آدم میمونه. وقت زیادی لازم داره. 
عذاب وجدان از اینکه اون همه محبت خدا را با گناه جواب داده. حس بد که پس بالاخره کی گناه کردن تموم میشه. اگر تا آخرش همین جوری پیش بره که جامون وسط جهنمه. واقعا کدوم آدمی دوست داره همسرش خ.ا کنه. هیچکس. 

رنج جسمی داره درد داره. زشت هم میشیم
رنج روحی هم خیلی داره. ناامیدت میکنه. از خدا بدت میاد. رابطه با خانواده بد میشه. نا امیدت میکنه نا امید نا امید نا امید. همش کار همین خ.ا
نگاه و لطف و محبت خدا را Tears
شرایط ازدواج درست نداشتن. وقتی همه دیدت جنسی میشه نمیتونه عاقلانه تصمیم بگیری

خ.ا عصبیم میکنه. این عصبانیت را رو سر خانواده خالی میکنم. خ.ا یادم میده تنهایی کیف کنم. و این یعنی دوری از جامعه. واقعا الان تو جامعه هیج نقشی ندارم.

اهرم روانی لذت:
دیگه دید جنسی به همه چی نداشته باشم. به خدا نزدیک بشم. خدا برام مهمه . فقط میخوام بهش نشون بدم برام مهمه. 
امید میده. ایمانت قوی تر میشه. البته روزای پاک زیاد این حس را میده Hanghead روزای پاک کم فقط میگذاره این امید را داشته باشی که یه چیزی داری که به خدا بگی ببخشید Hanghead

ادامه اش که خیلی حس خوب میده. ولی کاش خدا امتحاناش آسون تر بود. پاکی امید میده. حضور خدا را پررنگ میکنه. 
به خدا نزدیک میشم. دیگه درد برای این موضوع نمیکشم. مثل آدم زندگی میکنم دید جنسی به همه چی ندارم.
بهتر میتونم تصمیم بگیرم. پویای ام بیشتر میشه. یه تلاشی میکنم بالاخره. 

وقتی خ.ا نکنم کمتر عصبانیم پس با خانواده مهربون ترم
وقتی پاکم امید دارم تلاش میکنم بالاخره یه کاری میکنم یه نتیجه ای میگیرم پس در نهایت برای جامعه مفید خواهم بود. Hanghead
سلام دوستان  303

اهرم روانی رنج:

چون واقعا حال بهم زن است و باعث خود زنی و ناامیدی میشه و اثرات جسمیش رو که نگو
درد توی بعضی از قسمت های بدن
احساس شرم ، نفرت از خود و بدبختی ، نا امیدی ، سرزنش ، شکست ، ناراحتی ، ناتوانی
رنج بی خوابی ، رنج ناتوان بودن ، رنج گناه کار بودن
و تکرار این ها بی نهایت عذاب و آور و تلخ است.

4) با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟
وقت ، جوانی ، زندگی ، آینده  و .........
شرایط بد یأس و نا امیدی و ناتوانی و  شرایط بد بی خوابی
با اعتماد به نفس کم و حس حقارت و گناه کار بودن در روابط تاثیر منفی می‌گذارد و اون روز دلش نمیخواهد که کار جمعی انجام دهد چون میگوید من گناه کار هستم و لیاقت این کار رو ندارم.

اهرم روانی لذت:

1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟
 چون پاکی به من حس نشاط و سربلندی و آزادی و قوی بودن در مقابل هوای نفس و شیطان را میدهد و دیگر حس های خوب......
چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
چون ترک رضایت الهی و رضایت از خود رو در پی دارد و پر از حس های خوب است
احساساتی مثل نشاط و شادی ، سربلندی و آزادی و رضایت از زندگی و کار هایی که کردم و چه احساس بی نهایت خوبی رو دارم هنگامی که خداوند بخشنده همه ی گناهان ما رو بخشیده و در اون دنیا رو سفید هستیم و از زندگی در اون بهشت زیبا که اگر خدا از فضل خودش نصیب ما کند لذت میبریم.
3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
لذت پاکی و توانمند بودن و لذت بنده خوب خدا بودن و لذت از روز هایی پر از پاکی و نشاط و نزدیک بودن به خدا و لذت رسیدن و بودن در بهشت جاویدان و انواع لذت های خوب دیگر.............
و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟
بی نهایت لذت بخش است.
و وصف نشدنی است Confetti
رضایت از خود و زندگی ، رسیدن به تقرب الهی و در نهایت اگر خدای متعال بخواهد بهشت ، بهبود یافتن روابط اجتماعي و بدست آوردن لذت های خوب ، موفق شدن در زندگی و .........
شرایطی مثل اعتماد به نفس ، صبور بودن در مشکلات و قوی بودن در برابر خواسته های بد نفسانی و شرایط بدون استرس و وسوسه های شیطان که در این شرایط میتوان به اهداف و آرزوهای زندگیمان فکر کرد و در اون راه قدم برداشت و .......................................
یکی از اثرات پاکی ، زیاد شدن اعتماد به نفس است و با بیشتر شدن اعتماد به نفس باعث میشود روابطم با خانواده و اطرافیان بهتر شود و بهتر میتونم با دیگران صحبت کنم و دیگر از این که من گناه میکنم خجالت نمی‌کشم.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان