عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تقویت باورها برای ترک خودارضایی

سلام و وقت بخیر 49-2

اهرم روانی رنج:

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟

چون باعث شده توانایی های بدنیم اونقدر کاهش پیدا کنه که فقط یه جا بشینم با کلی سردرد و سرگیجه (بعد از انجام متعدد این کار). 53258zu2qvp1d9v
عملا از انجام کار های شخصیم جا میمونم و همین طور برای من میشه یه اعتیاد که لحظات طلایی زندگیمو به انجام این کار صرف می کنم.

در نتیجه باید ازین کار بیهوده و اتلاف کننده وقت و صدمه زننده به بدنم متنفر باشم Khansariha (51)

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟

از همون لحظه پایان پیدا کردن این کار و فروکش کردن اون، احساس شرم و پشیمانی به همراه داره چون خداوند این عمل رو گناه بزرگ قرار داده و انجام این کار یعنی سرپیچی از دستورات خداوند.

3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟  

خودارضایی در ابتدای راه برای هر کسی لذت بسیار زیادی داره، اونقدر زیاد که حتی تا حالا تجربش رو نداشته اما با تکرار این عمل و وابسته شدن به اون کم کم بیماری های روحی و جسمی رو با خودش میاره، مثل اعتیاد به خودارضایی، ناامیدی وسرافکندگی، شرطی شدن مغز که مثلا در زمان استرس و ناراحتی با این عمل شخص خودش رو آروم میکنه، ضعیف شدن چشم ها، ضعف بدنی، سرگیجه، سردرد و....

4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟

با انجام این کار بنظر من فقط شخص خودش رو در مردابی عمیق میندازه که رفتن در اون راحت اما بیرون اومدن از اون ممکنه سال ها طول بکشه و حتی نتونه موفق بشه

5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟

اون شخص شرایط خوب و بدون درد و رنج زندگی خودش رو به یک باره از دست میده و گرفتار یک اعتیادی میشه که چیز هایی مثل فکر کردن درست به موضوعات و تحلیل اونها رو از دست میده و تمام افکارش و دیدش نسبت به اطرافش فقط  و فقط جنسی و شهوت پراکنی میشه و حتی این افکار در درس خوندن اون شخص اثر میذاره و اجازه درس خوندن رو به شخص نمیده و باعث میشه شخص ساعت ها زمان درس خوندن رو به افکار جنسی بپردازه و هم عمر خودش و هم درس رو از دست بده.

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟

خودارضایی باعث میشه فرد از افراد دیگه فاصله بگیره که مبادا اون ها متوجه این عمل اون شخص بشن و باعث شرمساری اون شخص بشه.حتی شخص با این کار ممکنه منزوی ،افسرده و درمانده هم بشه چون ممکنه توی شرایط و خانواده ای قرار بگیره که نتونه از کسی بخاطر این مشکل کمک بگیره و سال ها بگذره و تازه به عمق فاجعه پی ببره که خیلی چیزا رو از دست داده که دیگه برنمیگرده.

مورد دیگه درباره ازدواج و ارتباط بین زن وشوهر هست که اعتیاد به خودارضایی قطعا روی روابط جنسی زن و شوهر تاثیر میزاره. به شکلی که شخص از ارتباط با همسر خودش امتناع میکنه چون لذتی از ارتباط نمیبره و تنها لذت اون خودارضایی میشه و این یعنی مشکلات بیشتر و حاد تر.تنها علت هم عدم رسیدگی به حل و ترک خودارضایی هست.
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
اهرم روانی رنج:
به این خاطر که باعث میشه بیمار باشم و هر روز بدتر بشم ، چه بیماری روحی و روانی و چه جسمی .
چون جلوی پیشترفتم رو میگیره و باعث میشه راکد بمانم . و چون به غیر از اینکه مانعی برای بدست آوردن موفقیت ها است ، باعث میشه چیز هایی رو هم که دارم از دست بدم ( مثل : سلامت جسمانی : از بین رفتن قوت و نیروی جوانی ، گرفتن بیماری های مختلف ، کم شدن تراکم استخوان ، اختلال در عملکرد اعضای بدنم به ویژه چشم و مغز ، مثل سلامتی روانی ، دچار شدن به اختلال ها مانند اختلال اضطراب اجتماعی ، کم شدن اعتماد به نفس و...از دست دادن دوستان ، کمتر شدن حضورم در جامعه ، قایم کردن خودم از افراد جامعه ، از دست دادن مهم ترین چیزی که دارم یعنی وقت و نیرو برای تلاش و کار)و روز به روز غمگین تر باشم و روز به روز مثل شمع بسوزم و روزی از بین برم و این زندگی رو بدون بدست آوردن چیزی از دست بدهم . و وقتی در زمان مرگ تمامی خاطرات از جلوی چشم هایم رد میشوند ، چیزی جز خاکستر و آتشی نبینم که باعث نابودیم شده و میشه و خواهد شد.
وچون باعث میشه که در اعماق احساسات پلید و نا امیدی فرو برم .
چون باعث این همه سختی و دردی شده که هر روز تجربه می کنم ، چون آرامشم رو گرفته چون همه چیز رو  خراب می‌کنه .
چون باعث میشه که احساس کنم هیچ کاری نمیتونم بکنم و باعث  میشه هیچ امیدی به آینده نداشته باشم ، باعث میشه هدف واحدی نداشته باشم یه اگر داشته باشم بهش نرسم . چون باعث میشه از هم سن و سال هام همیشه عقب تر باشم و به خوشبختی نرسم.
و در آخر چون یک اعتیاد و عادت رفتاریه و بهم تلقین می‌کنه که بهش نیاز دارم در صورتی که نبودنش باعث میشه زندگی بهتری داشته باشم ( از کجا میدونم ؟ چند ساله درگیرشم جز درد چیزی برام داشته ؟ این خود درده نه تسکین دهنده ی درد ) 

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟
احساساتی مانند ترس ، وحشت ، نگرانی از اینکه دیگران از حال و روز او با خبر شوند .
احساس پوچی و ناچیزی کردن . احساس اینکه هیچ کاری از دستم بر نمیاد و شاید باید تسلیم بشم و دیگه هیچ تلاشی نکنم. احساس رنج روحی و مانند یک شکنجه عمل می‌کنه .
همچنین این کار باعث بیدار شدن نفس لوامه ( نفس سرزنشگر ) میشود و دچار عذاب وجدان میشویم و این عذاب باعث میشه از خود ناامید و ناراحت باشیم

3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟ 
با هربار تکرارش بیشتر روح و جسم به درد و رنج دچار میشه و باعث میشه آینده به نظر سیاه و تباه بیاد و انسان رو از تلاش برای اهداف ، برای جنگیدن با موانع سست می‌کنه . 
همچنین خ.ا مانند آب شور عمل میکند ، سیرابمون نمیکنه بلکه بیشتر مبتلا میشیم و تا به خودمون بیاییم میبینیم چیز های زیادی از دست دادیم.

4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟
ویژگی های جسمی مانند هوش و ذکاوت ، حافظه ، سلامتی جسمانی .
قرار گرفتن روح در رنج و عذاب و به طور کل از دست دادن آرامش 
از دست دادن انگیزه برای کار های روزمره یا اهداف
همچنین از دست دادن وقت و نیرو ، خ.ا وقت زیادی از ما میگیرد و در موقعیت های مهم ما را در شرایط بدی قرار میدهد .
فعالیت های زندگی رو مختل می‌کنه و ریتم زندگی رو بر هم می‌زند .
باعث میشه اهدافی رو که داشتیم از دست بدیم و بی هدف زندگی کنیم.
سلامتی روانی رو از ما میگیره . خودکنترلی رو از ما میگیره

5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟
شرایطی مانند زندان ! از زندگی نا امید میشه و این ناامیدی خود دلیلی بر تکرارش میشه ، شرایط شکست ، شخص احساس می‌کنه همیشه یک بازندس

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟
به این گونه که باعث گوشه گیری ، دوری کردن از اجتماع (برای قایم کردن حالات و احساسات خود) ، و پایین آمدن اعتماد به نفس میشود . 
و به شأن و جایگاه فرد در خانواده و جامعه صدمه وارد میکنه

همچنین اشتباه یک فرد در جامعه در ارتباط با موضوع اعتیاد ، باعث به خطر افتادن سلامت دیگر افراد جامعه هم میشود . و همه روی یکدیگر تأثیر هایی داریم.

همچنین خ.ا باعث میشود به اختلال اضطراب اجتماعی دچار بشیم و حتی قدم زدن توی خیابان های شهر هم برای ما سخت باشه ، البته این موضوع ( اختلال اضطراب اجتماعی ) ممکنه سرچشمه های دیگری هم داشته باشد که خود عمل خ.ا به آن دامن میزند.

همچنین خ.ا روی رفتار ما در خانواده هم تاثیر میگذارد و باعث میشود پرخاشگر ، منفعل و افسرده باشیم .

کمتر از خانه بیرون میرویم و خود را در خانه حبس میکنیم که مبادا راز ما فاش شود.
!Let's Not LOsE Without fIGHting
اهرم روانی رنج:
نمیزاره پیشرفت کنم 
کلی ضررای جسمی داره
بعدش حالم افتضاح میشه 
از خدا و اهل بیت دور میشم 
کلی ناامید میشم 
نمیتونم شخصی که دوست دارم باشم و دیدگاهم به همه چیز جنسی میشه 
بی اراده میشم 
دوباره شروع کردن خیلیییی سخته و کلیییی درجا میزنم 
در یه کلمه حال خوبمو بد میکنم  29
استرس خشم دیوونگی بداخلاقی به همه شبیه خودش نگا میکنه امیدوار نیست 
3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟  
خیلیی دیوونه میشه بعد هزچی میخواد بلند بشه نمیتونه همش سرجاش درجا میزنه به خودش کلی فوش میده و عزت نفسشو میاره پایین 
خیلی چیزا
مثل حال خوب پاکی عزت نفس جسم سالم روح سالم روان سالم یه زندگی آروم 
مثل اینه که بیفتی تو یه چاه که دراومدن ازش خیلی سخته بعد هی بخوای بیای بالا هی بیفتی کلییی ناامید میشی کلی فکر و خیال میاد به ذهنت که اگه نتونم ازش بیام بیرون چی ؟ اگه موفق نشم ؟ اگه تاآخر عمر بدبخت بمونم ؟
6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟
خو آدم خیلی بداخلاق میشه و همش با خانوادش دعوا میکنه تو جانعه هم به دلیل اون احساسات منفی ترس و استرس و اینا نمیتونه درست با دیگران ارتباط برقرار کنه 
.......................................

اهرم روانی لذت:
1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
چون کلی احساس خوب و با خدا بودن دارم  2uge4p4 احساسات منفیم خیلی کم میشه انگاری دوست دارم کوهو جا به جا کنم عزت نفسم میره بالا مهربون میشم دیگه استرس ندارم به کارام خوب میرسم و پیشرفت میکنم
2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
شادی آرامش احساساس خوب خوب 
3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟
اینم همون بالاییا دیگه  106
4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟
احساس خوب استرس نداشتن خشم نداشتن خوب شدن حافظه تغییر کردن رفتار های بقیه هم نلرزیدن دستم ترک تنبلی و ...
5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟
میتونم به راحتی و بدون استرس با بقیه صحبت کنم اعتماد به نفسم میره بالا دیگه نمیترسم و استرس ندارم خیلی خوشحال وخوشرفتارم تو نمازام احساس خوبی دارم میتونم بدون استرس کارامو انجام بدم 
6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟
خوش اخلاق میشم و دیگه کمرو نیستم  4chsmu1
آخیش احساس میکردم لازم بود به شدت  317
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

سلام

1-چرا از خ ا متنفرم و حالم از آن به هم میخورد؟
کار زشت وقیحانه و منفور و کثیف و چندش آور
باعث هدر رفتم عمر و از دست رفتن سلامتی
هدر دادن انرژِی و نیروی جوانی
دوری از خداوند و گناه کبیره هست
از دست دادن احساسات
 زمین خوردن در زندگی و عدم موفقیت های مادی و معنوی 
 بد قضاوت کردن دیگران  در مورد شخص مبتلا به خ ا در صورت دانستن
باعث سردی جنسی و شکست در روابط عاطفی و واقعی 
از دست دادن اعتماد به نفس 
عدم تمرکز
 باعث بروز اتفاقات منفی 
تحقیر و سرزنش خود 
نداشتن حس خوب نسبت به خود
مشکلات سلامتی
باعث آسیب های جسمی و روحی و روانی
ضربه به ستون فقرات
حس پشیمانی و احساس خجالت
و نداشتن حس شفقت با خود و دیگران
خستگی جسمی و احساس نا امیدی و درد در بدن و بی ارادگی

2-اگرکسی خ ا کند چه احساسات منفی برایش به ارمغان می آورد؟
احساس پستی و حقارت و خوار ذلیلی بی ارادگی و بی هدفی
کسالت لذت نبردتن از زندگی
از دست دادن آزامش 
از دست دادن جوانی
دورنگی
افکار منفی
عذاب وجدان 
حس ضعف
حقارت
بی شرمی
بی انگیزگی
خود بزرگ بینی 
خود کوچک بینی
بی تفاوتی به خود و بقیه
زود رنجی

شکاکی
بد اخلاقی
نفرت
عدم اعتماد به نفس 
پستی
انزوا طلبی
پریشانی 
نابودی 
پوچی و بی هدفی
شرم 
و استرس
تقویت من ذهنی((منتقد درونی))

3-خ ا چه رنج هایی برای فرد به ارمغان می اورد و تکرارش چقدر عذاب اور است؟؟؟؟

از دست دادن نعمات زندگی
دوری از رحمت خداوند 
پسرفت و بی تفاوتی

بی ارادگی 
بسر بردن در خیالات پ
ارتباط برقرار نکردن با انسانها
از دست دادن فرصت ها  و نیروی جوانی
تنهایی
بد اخلاقی 
و دورویی
خجالت
دور شدن از شخصیت واقعی
عدم شفقت و مهربانی
عصبانیت
نا امیدی
سرافکندگی
پایین امدن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس
ضعف جسمانی

4-با انجام خ ا چه چیزهایی را از دست می دهیم؟؟
از دست دادن اینده خوب
از دست دادن لطف و رحمت خداوند
ارامش و جوانی
نیروی جوانی
دوستان 

عزت نفس 
شفقت با خود و در نهایت دیگران
ما باید تلاش کنیم از درون زیبا باشیم اما خ ا باعث میشه از درون کثیف بشیم
شادی 
 وزمان قدرت اراده 
رویاهامون 1276746pa51mbeg8j
اعتماد
اصالت
اهداف
عمر
دین
نشاط
حافظه
امید
صبر 
هوش 
ذکاوت
 انگیزه

5-کسی که خ ا میکند چه شرایط بد و منفی را به وجود می اورد

جهنم شدن زندکی
از دست دادن نعمات
منفی نگری
از دست رفتن فرصت ها

دوری دیگران از فرد مبتلا به خ  ا

شتاب زدگی
یاس و نا امیدی و بد خوابی

6-خ ا چطور روابط بین فردی را خراب میکند

افکار منفی
دو رنیگ
کنترل نکردن خلق خو 
عدم اعتماد به تنفس
دوست نداشتن خود

شجاعت گوشه گیری
دوری از جمع

بی حوصلگی و بد اخلاقی
اضطراب اجتماعی
افسردگی

باعث خراب شدن روابط اجتماعی میشه
۱.چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم ؟؟
بدلیل اینکه وجود خدا را حس میکنم خودم را دوست دارم و زندگیم را دوست دارم و توانایی زیادی دارم و میتوانم لذت های معنوی و طولانی را تجربه کنم نه لذت های کوتاه 
شادی و نشاط احساس خوب 
و آرامش ذهنی 
سلامتی و احساس ارزشمندی 
تقرب به خداوند 
رضایت خداوند 
سلامتی جسمی و روحی و ذهنی 
سلامتی قلب 
دستیابی به اهداف 
چشیدن طعم موفقیت های مادی و معنوی
چشیدن طعم اراده قوی. داشتن 
احساس رهایی 

۲.پاکی و تقوا چه احساسات لذت بخش را برایم به ارمغان می آورد؟ 
احساس سربلندی و آرامش درونی و نیرو و توان بی پایان رهایی آزادی و نشاط درونی 
بالا رفتن عزت نفس و از درون زیبا و غنی شدن و احساس شفقت درون و نزدیک شدن به صلح درونی پررنگ شدن احساسات مثبت و اتفاقات مثبت در روابط بین فردی حس زنده بودن اعتماد به نفس و اراده قدرتمند پیشرفت در زندگی 
امید تلاش پشتکار سر زندگی انگیزه بالا و الهام بخش بودن 

۳.پاکی چقدر برایم لذت بخش است؟؟؟ 
رضایت از خود 
و رضایت خداوند از بنده گناهکارش 
توانمندی و دستیابی به اهداف مادی و معنوی 
صلح درونی شفقت با خود و شفقت درونی لذت سلامتی و نظم و با خدا بودن 
خویشتن داری 
اراده قدرتمند 
حس افتخار 
راه های افتخار 
رضایت و تقرب و خشنودی خدا
و تجربه لذت های معنوی 
نه به لذت های زودگذر 

۴.درصورت ترک خ ا و حفظ پاکی چه چیزی بدست می آورم؟ 
دست یابی به اهداف با حمایت خداوند متعال 
آرامش ذهنی و اتفاقات مثبت و و دستیابی به رویاها 
بهبود روابط بین فردی 
انرژی زیاد 
عزت نفس و شادی درون فکر و چشم و گوش پاک 
استفاده بیشتر از زمان و کنترل احساسات منفی 
کنترل ذهن و نگاه 
استفاده بهتر از نیروی جسمانی 
سلامتی کامل و بهبود روابط اجتماعی 
حافظه قدرتمند 
احساسات مثبت نیروی روحی و جسمی و خوش اخلاقی 

۵.در صورت ترک خ ا چه شرایطی مثبتی به سراغم. می آید؟؟  
قوت قلب 
نیرو کافی 
مدیریت زمان 
دیدن ویژگی های مثبت خود 
اراده قدرتمند 
پیشرفت 
دستیابی به اهداف و خواسته ها و رویاها 
ازدواج موفق 
روابط عمیق 
افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس. 
صلح درونی 
شفقت با خود 
دوست داشتن خود 
سلامتی و صبوری 

۶.ترک خ ا چطور روابطم در خانواده را بهبود می بخشد و چه تاثیرات مثبتی به دنبال دارد ؟؟؟؟؟ 

باعث ایجاد حس مهربانی درونی و در نهایت مهربانی با دیگران 
عزت نفس و اعتماد به نفس بالا 
قدرت صحبت کردن در جمع 
تحمل بالاتر و‌ توقع کمتر 

مسئولیت پذیری 
نمود پیدا کردن شخصیت واقعی 
محبت

اهرم روانی رنج:

1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی بهم می خورد؟
پاسخ: چون من از ارزش هام دور می کنه و بین من و خدا فاصله میندازه برای سلامتی ام مضر هست و وقتی که می تونم صرف پیشرفت رسیدن به خواسته های خودم و خانواده ام کنم با این کار پوچ هدر میره شاید اولش لذت داشته باشه اما اون افسردگی و احساس شرم و عذاب وجدان آخرش مثل آتش آدم میسوزونه و روی اعصاب هم اثر منفی میذاره همچنین ذهن آشفته می کنه و باعث میشه از کاه کوه بسازه و خیلی از امتیازات مثبت از آدم میگره و مانع رسیدن به اهداف و آرامش میشه.

2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می آورد؟
پاسخ:
شرم،بی انگیزه بودن،منزوی شدن،عذاب وجدان،سرافکندگی،حقارت،به هدفی،ترس،افکار منفی و....

3) خودارضایی چه رنج هایی را برای فرد به ارمغان می آورد؟ و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟  
پاسخ: پسرفت،بی ارادگی،شکست در مراحل زندگی،تنبل شدن،اعتیادبه این عمل قبیح،دوری از خدا،درجا زدن،منفی شدن مکانیزم ذهن و......

4) با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می دهد؟
پاسخ:
زمان،اعتماد به نفس،اعتماد خانواده و دوستان،سلامتی،موفقیت،آرزوها و خواسته های خانواده و خود،آرامش،دین و خدا،دوستان،اراده و.....

5) کسی که خودارضایی می کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می آورد؟
پاسخ:
بخاطر گذشت زمان فرصت ها رو از دست و اینکه ذهن آشفته میشه وقتی که کارهای سرنوشت ساز و مهمی داره افکاری که فراورده خ.ا هست ذهن مشغول و تنبل میکنه و نمی ذاره اعمال روزانه اش انجام بده

6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می گذارد؟
پاسخ:
اثرات خ.ا و روابط اجتماعی زنجیره مانند برای مثال وقتی خانواده یک فرد در زمینه تحصیلی از اون انتظاراتی داره و اون فرد هم فردی موفق هست خانواده اش بهش می بالند ولی وقتی که این مهمون ناخونده سر راهش قرار میگیره در وضعیت تحصیلی اش نوساناتی ایجاد میشه و هم دچار هزاران بلا مثل بی انگیزه ای،تنبلی،اهمالکاری،افسردگی،سرخوردگی و...... میشه که بین دوستان،خانواده و او فاصله میندازه
اهرم روانی لذت:

1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
پاسخ: چون می تونم انرژی و وقت و تمرکز و ذهنم صرف رسیدن آرزوها و خواسته هام کنم و می دونم ارزش زندگی خیلی بیشتره و خدا منو دوست داشته که این فرصت بهم داده.

2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می آورد؟
پاسخ: آرامش و شادابی و از همه مهم تر می دونم که نه میشه هم خدا را خواست و هم خرما و اگه تقوا پیشه بگیرم موفقیت هم پشت سرش میاد و خودش یک دنیای دیگه.

3) پاکی و تقوا چه لذت هایی را برایم به ارمغان می آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت بخش است؟
پاسخ:
 مهمتر از همه احساس آرامش چون که می دونم خدا توبه پذیر هست و زمان و انرژی هم هدر نمی رود و نسبت خودم حس رضایت دارم و موارد بالا.

4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می آورم؟
پاسخ:
رضایت خداوند،موفقیت تحصیلی،برآورده کردن خواسته های خودم و پدر و مادرم و...

5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می آید؟
پاسخ: احساس آرامش،ثبات در وضعیت تحصیلی  و...

6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به همراه دارد؟
پاسخ: آرامش و حس مهربانی،مسئولیت پذیری،افزایش روابط اجتماعی،تحمل بالا،اعتماد به نفس و...

اهرم روانی لذت
3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟
6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟

نقل قول: اولین و بهترین دلیل خداست؛ قدم برداشتن تو راه خدایی❤☘
چه حسی بهتر از اینکه خدای مهربون ازت راضی تر بشه؟
چه دلیلی بهتر از آغوش برای پاکی؟❤
من ان شاءالله برای خدا میخوام و میتونم و ترک میکنم و عاشق پاکی هستم❤☘
من چیزی بیشتر از این تن و بدن هستم .من ارزشم بالاتر از این حرفاس(:
ارزش من بی نهایته(:❤
حس اینکه ذره ای به هدف خلقت خودم نزدیکتر شدم 2uge4p4
و حس خوب و مثبت درونی نسبت به خودم 2uge4p4
وقتی تو مسیر پاکی قدم برمیدارم؛ حس اعتماد به نفس بالا 2uge4p4
و وقتی این پاکی مداومت داشته باشه من قدم هام تو مسیر الهی محکم تر میشه و ان شاءالله دختر قوی تری میشم(:
با حفظ پاکی و تقوا رضایت خدای مهربانم را بیشتر کسب میکنم و چه چیزی بهتر از خشنودی امام زمان و حضرت زهرا(:❤
و به دست آوردن حس خوب،سلامتی بیشتر،اعتماد به نفس بیشتر(: Khansariha (84)
وقتی تو مسیر پاکی باشم؛حس میکنم با خلقت هماهنگ ترم
با درخت ها با آسمان و با کائنات(: Confetti
و تو شرایط پاکی دعاهای قشنگ گر به صلاح باشند جوابشان سریع تر به سمت من می رسد.(:❤☘
و چه فضایی بهتر از فضایی که عطر و بوی خدایی دهد؟؟
این مسیر باعث میشه روی خودم بیشتر مسلط باشم و بهتر بتونم خشم خودمو کنترل کنم و تو خانواده حس بهتری دارم و شاهد دعواهای کمتر با بقیه هستم و یا اصلا زندگی بدون دعوا  4chsmu1
و بالاخره اهرم لذت رو درست کردم  4chsmu1
برام دعا کنین(:
خوشا دردی که درمانش تو باشی❤
اهرم روانی رنج

1)چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟

نقل قول: نوشته است:چون حس میکنم که اینکار یکی از کثیف ترین کارهای دنیاست و ارزش انسان را پایین می آورد و بدون شک همینطور است
یکی از آشغالترین و کثیف ترین کارای دنیاس
مثل پا گذاشتن تو یه مسیر پر از لجن و بوی تعفن [تصویر:  vayy.gif]
این مسیر ،مسیر شیطانی هست/:
و کلی ضربه روحی و حس بد رو برای من میاره و به همین خاطر من از اینکار متنفرم
حس پوچی و بی ارزشی!پر از نفرت نسبت به خودش و جهان می شود.
و اعتماد به نفس فرد روز به روز خراب و خراب تر می شود.
و پر از رنجه !سرزنش کردن و حس گناه بنظرم بزرگترین رنج اینکاره و با هربار تکرارش این حس تو وجود فرد ریشه هاشو بیشتر و بیشتر می کند/:
بنظرم فرد حس پاکی خودشو ،معصومیت درونشو،بعضی از آرزوهای قشنگشو،انگیزه خودشو،زیبای بیرون و  درونشو و حتی اطرافیان و عزیزانش رو ،خشنودی خدا و امام زمانش و کلی چیزها رو از دست میده/:
خودشو میزنه !خودشو میزاره تو شرایطی که پر از زدن روح و پاکی خودشه/:شرایط خود سرزنشی!
شرایطی که بوی تعفن کل وجود رو فرا میگیره
شرایط کثافت و راه شیطانی
مثل همون خوردن ۱۰ کیلو شلغم کپک زده میمونه
شرایط حتی بیشتر از این حال بهم زن تر میشه!
باعث میشه از بقیه و خانواده کناره گیری کنه و هر روز باید رنجیدن اطرافیان و خودشو ببینه و پر از حس بد میشه و حس اینکه دوست داشتنی نیست/:
خوشا دردی که درمانش تو باشی❤
سلام 303

اهرم روانی لذت:
1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟
چون باعث میشه زندگی بهتری داشته باشم ، حتی بهتر از زمانی که اصلا بهش دچار نشده بودم .
چون باعث میشه درست بتونم برای زندگیم برنامه ریزی کنم .
چون باعث میشه با شادی به زندگیم ادامه بدم .
برای این دوست دارم ترک کنم که ، آدم بهتری بشم ، به خودم و دیگران آسیب نزنم بلکه سودمند باشم .
برای این دوست دارم ترک کنم که وقتی میبینم خودم با دستای خودم دارم به خودم ضرر میزنم ، از خودم نا امید میشم.
چون زندگی بدون اونه که معنا پیدا می‌کنه ، اگه باشه زندگی فقط روز و شباییه که به ناخوشی و بیماری میگذره .
چون ترکش باعث میشه به هرچی که میخوام برسم ،چون مانعی برای خوشبختیم هست . 
چون سرابه ، واقعا هیچی نیست و انجامش باعث از دست دادن خیلی چیزا میشه
2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟
بزرگترین احساس مثبتش ، احساس رضایت از جانب خداوند است . در مرحله بعد ، احساس آزادی کردن
بعد احساس توانایی و شادابی
بهترین راه پاکی هست چون باعث میشه قویتر بشم و در راستای نابودی خودم قدم بر ندارم بلکه در راه درستی باشم و بتونم رشد کنم و خدا هم از من راضی باشد و عذاب وجدان نداشته باشم. 
والا ترین لذت ، رضایت خداست ، وقتی خدا از من راضی باشد همه چیز خواهم داشت.
و لذت بعدی احساس آزادی و خوشبختی است. 
با ادامه ی پاکی میتونم رشد کنم و چیز هایی رو که از دست دادم بدست بیارم حتی چیز هایی رو هم که قبلا نداشتم میتونم بدست بیارم
4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟
در اول رضایت خدا که هدف اصلی زندگی ما هست.
بدست آوردن سلامتیم (تا حدی ) و وقتی پاک باشیم دیگه به خودمون صدمه نمی‌زنیم و ضرر نکردن خودش سود محصوب میشه.
آرامشم رو بدست میارم ، حس آزادیم رو بدست میارم .
انگیزه ای برای موفق شدن در دیگر هدف هام بدست میارم.
حتی اگر پاک باشم میتونم چیز هایی رو بدست بیارم که قبلا نداشتم .
شرایطی که در آن :
میتونم رشد کنم. به هدف هایم برسم . 
زندگیم رو بهتر کنم . کمتر به خودم آسیب برسونم ، یا اصلا آسیب نزنم.
چیزهایی رو بدست بیارم که قبلا داشتم.
چیز هایی رو بدست بیارم که هیچ وقت نداشتم .
6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟
با ترک کردن میتونم دوستان بیشتر پیدا کنم (روابطم رو گسترش بدم)
میتونم بهتر ارتباط برقرار کنم (روابطم رو بهبود ببخشم )
میتونم به موفقیت هایی برسم که این موفقیت ها باعث میشه جایگاهم رو در جامعه بهبود ببخشم و بدینگونه پیش دیگران در جامعه محبوب باشم.
!Let's Not LOsE Without fIGHting
اهرم روانی رنج:

از خودارضایی متنفرم چون منو شبیه یکی دیگه میکنه. من انقدر بداخلاق نیستم.فقط نمیتونم هم وسوسه را کنترل کنم هم خوش اخلاق باشم. باید کاری کنم زمینه وسوسه نباشه اصلا.
از خودارضایی متنفرم چون بیشتر با دیدن تصاویر بد. اون تصاویر منو سوق میدن به این که شبیه خودشون بشم. نمیخوام شبیه اونا باشم. نمیخوام

خیلی وقت بود پاکی طولانی نداشتم. یادم رفته بود. خیلی از حس های تنفر از بقیه ، حسادت، کینه، خودسرزنشگری خودم با خ.ا بیشتر میشه. تو پاکی اخیر مخصوصا آخراش از این حس ها دیگه نبود

رنج جسمی : با خودش درد میاره
رنج ظاهری :  زشت میشیم
رنج روحی : تو سوال یک گفتم
رنج معنوی: نمیگذاره نمازام را با حواس جمعی کامل بخوانم

لبخند خدا را [تصویر:  tears.gif]

هلت میده به سمت ناامیدی 

خ.ا عصبیم میکنه. این عصبانیت را رو سر خانواده و افرادی که باهاشون معاشرت دارم خالی میکنم. خ.ا یادم میده تنهایی کیف کنم. و این یعنی دوری از جامعه. واقعا الان تو جامعه هیج نقشی ندارم.نمیخوام این مدلی باشم. نمیخوام تنها باشم همش

اهرم روانی لذت:

عاشق ترکم چون آرامش میده. دیگه خبری از حس های بد نیست

وقتی نماز و قرآن میخوانی شرمنده نیستی. حس های بد را میبره

پاکی امید میده. حضور خدا را پررنگ میکنه. دیگه با خدا دعوا نمیکنم. حس دوستی با خدا شیرینه

تو زندگی وبرنامه ریزی و حتی اخلاقیاتم موفق ترم

دیگه خودسرزنشگری نداره راحت میشم

وقتی خ.ا نکنم کمتر عصبانیم پس با خانواده مهربون ترم
وقتی پاکم امید دارم تلاش میکنم بالاخره یه کاری میکنم یه نتیجه ای میگیرم پس در نهایت برای جامعه مفید خواهم بود. [تصویر:  hanghead.gif]
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
هرم روانی رنج:
1) چرا از خودارضایی متنفرم؟ چرا حالم از خودارضایی به‌هم می‌خورد؟چون دیگه خودمو نمیشناسم و همون فرد سابق نمیشم 
2) اگر کسی خودارضایی کند، چه احساسات منفی برایش به ارمغان می‌آورد؟اینکه ازهمه آدما متنفرم یا همون تنفر نسبت به همه چی یا بیشتر چیزا
3) خودارضایی چه رنج‌هایی را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟ خب عذاب وجدان گناه  Hanghead 
و تکرار آن برایش چقدر عذاب‌آور است؟  خیلی خیلی عذاب آوره برام 
4) کسی که خودارضایی می‌کند، با انجام خودارضایی چه چیزهایی را از دست می‌دهد؟لبخند خدارو مثله دوست عزیزن نظر همنم همینه
5) کسی که خودارضایی می‌کند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می‌آورد؟تنفر نسبت به خود و اطرافیان و سست شدن ایمان و افزایش عذاب وجدان نسبت به انجام گناه
6) خودارضایی چطور روابط فرد را در خانواده بد کرده و تأثیرات اجتماعی منفی می‌گذارد؟گوشه نشینی به نظرم 
باعث خودخواهی و بدبینی نسبت به آدمای اطرافم

.......................................

اهرم روانی لذت:
1) چرا عاشق ترک خودارضایی و پاکی هستم؟ چرا دوست دارم ترک کنم و پاک باشم؟چون خدارو دوس دارم و از عبادت باهاش و حرف زدن باهاش لذت میبرم 
2) پاکی و تقوا چه احساسات مثبتی را برایم به ارمغان می‌آورد؟اینکه خودمو خدارو دوس دارم و خدارو شاکر میشم
3) پاکی و تقوا چه لذت‌هایی را برایم به ارمغان می‌آورد؟ و ادامه و حفظ این پاکی، چقدر لذت‌بخش است؟لذت دیدن اطرافت و آدمایی که برای تو یه لحظه لبخندت جونشونو میدن و خودخواهی این بیماری این لذتو ازت میگیره
4) در صورت ترک خودارضایی، حفظ پاکی و تقوا چه چیزهایی به دست می‌آورم؟خوش بیتی
5) در صورت ترک خودارضایی، چه شرایط خوب و مثبتی برایم به وجود می‌آید؟لذت از زندکی
6) ترک خودارضایی و حفظ پاکی چطور روابطم را در خانواده بهبود بخشیده و چه تأثیرات مثبت اجتماعی به‌همراه دارد؟باعث ارتباط نزدیک ببن خانواده میشه 
ولی یه مشکلی هست استرس کنکور داره تمام این لذتارو ازم میگیره نمیدونم چطور از این استرس بیرون بیام  Hanghead Please
اهرم رنج و لذت
،
رنج بدون لذت و لذت بدون رنج، بیهوده است و جواب
عکس می‌دهد.
،
اگر خ.ا کنم چه می‌‌شود؟
و
اگر خ.ا نکنم چه می‌شود؟
،
.
،
اگر خ.ا کُنی، به قول دوستان:
۱.به خودت خیانت کردی از نظر گناه کبیره بودن و ضررهاش و....
،
۲.به دیگران هم خیانت کردی، چون می‌تونستی اگر خ‌.ا
نکرده بودی، به کلی آدم خوبی می‌کردی.
،
۳.عوارض خ.ا برت چیره میشه
و هر بلایی که خ.ا توش نقش داشته، سرت اومده
بنویس...
بگو، اگر خ.ا نمی‌کردم، جای این کار بد، این کار خوبو می‌کردم.
،،،،
و بگو اگه خ.ا نکنم، اون موردها ازم دور می‌شه
و حالم خوب می‌شه و...
همه افرادی که باعث خ.ا ما میشوند
دشمن خونی ما هستند.

.
در برابرشون بی رحم باشید و
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
یه چیز دیگه، اگه چراییت تو رو نترسونه حتی یک لحظه

و به ترک مشوقت نکنه
مفت نمی‌ارزه و جواب نمی‌ده...
همه افرادی که باعث خ.ا ما میشوند
دشمن خونی ما هستند.

.
در برابرشون بی رحم باشید و
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
نقل قول:
بخش اول

1) چرا از استمنا متنفرم ؟ چرا حالم از استمنا بهم می خورد ؟
2)اگر کسی استمنا کند ،  چه احساسات منفی برایش به ارمغان می آورد ؟
3)  استمنا چه رنج هایی را برای فرد به ارمغان می آورد ؟و تکرار آن برایش چقدر عذاب اور است ؟  
4) با انجام استمنا چه چیز هایی را از دست می دهد ؟
5)کسی که خود ارضایی میکند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می آورد ؟
6)استمنا چطور روابط فرد را در خانواده و تاثیرات اجتماعیش را بد و منفی میکند ؟

از این کار متنفرم به شدت ازش تنفر دارم خدایا بدم میاد از این کار حال بد رو برام به ارمغان اورده اعتماد به نفس ندارم نمیتونم کارامو درست انجام بدم 

میخاستم به سوالات پاسخ بدم اما ترجیح میدم یه داستانش کنم

تو زندگیم همه بهم میگفتن تو نمیتونی هیچ وقت نمیتونی به اصطلاح هیچی....نمیشی? هنوزم همینطوره کسی بهم باور نداره که منم میتونم موفق باشم وقتی کتاب میخونم یا نماز بعضیا منو مسخره میکنن وقتی از ۱۵ سالگی اینکارو شروع کردم نمیدونستم همچین ظرر هایی داره بخدا که نمیدونستم خلاصه این کارو ۸سال ادامه دادم تا امسال که به خودم گفتم خدایا هستی؟اصا خدایی هست! خدا کیه کجاست!من کجای راه خدام! اون روز با کانال ترک مس به طلا آشنا شدم فایلهاشو گوش کردم حالم گرفته شد به خودم گفتم وااای خدایا پس تو اینی پس تو اینجایی پس راه رسیدن بهت ایناست همون روز به بعد چشم چرونی رو کنار گذاشتم تا همین الانش ۴۰ روز پاک موندم بعد چهل روز یهو یه چیزی حس کردم بخدا شوخی نمیکنم حس آزادی! انگار کودک درونم بیدار شده بود خیلی حس خوبی بود اما تو اون ۴۰ روز همش فایل ترک‌ گوش میدادم و‌ ورزش میکردم نمیدونم چیشد که تو خواب جنوب شدم فکر کردم که حتمن یه گناهی انجام‌ دادم عصبی شدم ودوباره صبح اون روز انجامش دادم نگو من داشتم پاک میشدم و واکنش طبیعی بدنم بوده بعد اون روز نتونستم‌ پاکیامو مستمر انجام بدم و همش لغزش تا الان ۵روز۷روز نهایتا دو هفته الان دیگه تصمیمم جدیه نمیخام تا یک ماه درگیر روزمرگی باشم و رو پاکیم تمرکز کنم به خودم فشار جسمی و روحی نیارم تا بتونم پاک بمونم به کمک خدا
بعدم برم سراغ اهدافم مسیر درست رسیدن به اونارو‌ پیدا کنم هم اونارو درست مشخص کنم خدایا به من و همه دوستانم کمک کن خدایا خیلی دوست دارم دلم میخاد بیام پیشت تو این راه دست بندتو بگیر ?

در حال حاظر دارم فایلهای استاد شجاعی شیطان شناسس رو گوش میدم اول باید دشمنو بشناسی تا بتونی شکستش بدی

از مضرات خود ارضایی هم‌ بگم براتون‌ به شخصه خودم به شدت کمبود وزن دارم 
حافظم ضعیفه سر کار اشتباهات زیادی میکنم
تو بحث ها نمیتونم‌ شرکت کنم چون چیزی برای گفتن ندارم
روابطم با خانوادم ضعیفه چون هر جا میرم شهوت هست و منم رو‌ش حساسم‌ بنابرین ارتباط ضعیفه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان