عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تمرین برای تاپیک (اصول و روش های علمی تغییر عادت)

سلام53

تکلیف امشب انجام شد.

1-چرا از پرخوری متنفرم؟ چرا حالم از پرخوری بهم می خورد ؟

پرخوری باعث سختی دل و قساوت می شه و باعث می شه دیگه ذکر و قرآن در روح شخص اثر نکنه.اراده ی آدم رو ضعیف می کنه و باعث می شه نفس طغیان کنه و به جای این که شخص بر او سوار باشه هوی نفس بر او سوار می شه.باعث می شه آدم به سمت استمنا کشیده بشه و شهوتی بشه.قلب رو داغون می کنه.تلاش ها رو در جهت اصلاح نفس بی اثر می کنه و موجب سقوط نفس بشه.موجب می شه موقع نماز صبح آدم کسل باشه و وظیفه ای رو که بر خودش قرار داده درش کوتاهی کنه.انگیزه ی آدم رو کم می کنه و اعتماد به نفس و خود باوری رو ضعیف می کنه.قدرت تصمیم درست رو ضعیف می کنه.از پرخوری متنفرم و حالم ازش به هم می خوره چون تقصیر اونه که فرد به سمت استمنا و بدبختی کشیده می شه.به اندازه ی نوک سوزنی درش فایده نیست و همش ضرره.من عاشق عقل هستم و پرخوری عقل رو نابود می کنه پس چرا از پرخوری متنفر نباشم؟برای همین من از پرخوری نفرت دارم و ذرّه ای از تنفر خودم کوتاه نخواهم آمد.

2-اگر کسی پرخوری کند ، چه احساسات منفی برایش به وجود می آید ؟

کسی که پرخوری کنه حالش از پرخوری خودش و کنترل نکردن خودش به هم می خوره و از خودش و آیندش ناامید می شه.کسی که پرخوری کند،کسل می شود و در انجام وضایفش کوتاهی می کند و موجب می شود روحیه و امید و انگیزه تضعیف شود.موجب می شود فرد احساس سنگ دلی و سنگینی کند و توانایی عبادت و تاثیر آن از فرد سلب شود.احساس بی ارزه بودن در کنترل خود می شود و فرد احساس ناتوانی می کند.احساات معنوی در فرد فروکش می کند و زمینه را برای جولان احساس های غلط مثل شهوات باز می کند.

3-پرخوری چه رنج هایی را برای فرد به ارمغان می آورد؟و تکرار آن برایش چقدر عذاب اور است ؟

رنج دوری از خدا و معنویات.رنج این که داری می بینی با پرخوری شیطون خنده کنان به درون شخص نفوذ می کنه و همش تقصیره پرخوریه و این آدم رو آتیش می زنه.رنج دوری از لذات معنوی و حجاب بین شخص و خدا.رنج آلوده ماندن نفس و روح.رنج وسوسه های نفس و طغیان نفس.رنج بی ثمر شدن فعالیت های عبادی.و اگر تکرار شود رنج ها هر روز تکرار می شوند و سرانجام فرد گرفتار عذاب دائمی و دردناک آخرت شود.عذاب پرخوری آتش ابدی است و غصّه ی تمام نشدنی.

4-با پرخوری ، فرد چه چیز هایی را از دست می دهد ؟

تمام هستی و عمر با ارزشش و بهشت ابدی را.خدا را از دست می دهد و کسی که خدا را از دست بدهد دیگر چه دارد؟با پرخوری فرد نورینیت قلبش را از دست می دهد.و نور قلبش ضعیف می شود.تاثیر عباداتش تضعیف می شود.شادی هایش کم می شود و غصه هایش زیاد می شود.اراده اش تضعیف می شود.انگیزه اش برای اصلاح شدن را از دست می دهد.

5-کسی که پرخوری میکند چه شرایط بد و منفی برای خودش به وجود می آورد ؟

شرایطی خطرناک.با پرخوری لحظه به لحظه نفوذ شیطان بیشتر می شود و لحظه به لحظه به گناه و استمنا نزدیک تر می شود.کسی که پرخوری می کند شرایط پاک بودن خودش را به خطر می اندازد چون نفس موقع پرخوری طغیان می کند.شرایط کنترل نفس برای فرد سخت می شود.شرایط انجام گناه برای فرد راحت تر می شود و فرد نسبت برای دوری از گناه رغبتش کم می شود.راه برای انجام گناهان باز می شود و موجب تمایل فرد به انجام گناهان می شود.شرایط انجام عبادات برای فرد تضعیف می شود.راه نزدیکی فرد به خدا تنگ می شود و مانع بزرگی برای قرب به خدا می شود و فرد در دورترین حالت از خدا قرار می گیرد.قدرت ادراکات معنوی و احساس های مثبت فرد تضعیف می شود.برای تهذیب نفس فرد مانع بزرگی ایجاد می شود.آثار ذکر و عبادت در فرد تضعیف می شود.باعث می شود فرد نتواند رذائل اخلاقی را از وجود خودش پاک کند و نتواند فضائل اخلاقی را در خود ایجاد کند.

6-پرخوری چطور روابط فرد را در خانواده و تاثیرات اجتماعیش را بد و منفی میکند ؟

پرخوری باعث می شود فرد از فرم مناسب خارج شود و روابط اجتماعیش به سردی گراید.امکان ارتباط صحیح با دیگران برای فرد کم می شود.باعث می شود فرد آن گونه که درست هست نتواند با بقیه برخورد کند.

---------------------------------------------

1-چرا عاشق کم خوردن هستم ؟ چرا دوست دارم کم بخورم و سبک باشم ؟

من عاشق کم خوردن هستم چون باعث می شود خیلی راحت پاکیم رو حفظ کنم و رابطه ام رو با خدا اصلاح کنم.کم خوری روح من را آماده ی پیشرفت می کند و من عاشق پیشرفت معنوی هستم در نتیجه عاشق کم خوردن هستم و کم خوردن را دوست دارم.کم خوردن را دوست دارم چون موجب نرمی قلب می شود و قدرت ادراکاتم زیاد می شود.به خاطر این که من تاثیر پذیری از ذکر و قرآن و نماز و سایر عبادات را دوست دارم به همین دلیل کم خوردن که زمینه را برای این ها فراهم می سازد را دوست دارم.من به دلیل این که هر چیز درستی را اراده کنم دوست دارم مانعی بر سر راهم نباشد و چون کم خوردن این موانع را کم می کند برای همین کم خوردن را دوست دارم.چون کم خوردن باعث می شود نفس به اسارت من در بیاید و بتوانم عادت های غلطش را در هم بشکنم و اصلاحش کنم و کم خوردن موجب راحتی این کار می شود در نتیجه بسیار زیاد عاشق کم خوردن هستم.برای این که من دوست دارم روز به روز به خدا نزدیک تر شوم و چون کم خوردن کمک زیادی به این مر می کند کم خوردن را بسیار زیاد دوست دارم.چون من پرورش روح و تهذیب نفس رابسیار دوست دارم و کم خوردن کمک زیادی به انجام این کار می کند درنتیجه کم خوردن را خیلی دوست دارم.چون من زیاد شدن عقل را بسیار دوست دارم و کم خوردن باعث زیاد شدن عقل می شود برای همین کم خوردن را بسیار دوست دارم.چون من از گذشته های دور عاشق قرب به خدا بوده ام و می بینم که کم خوردن موجب قرب به خدا می شود برای همین عاشق کم خوردن هستم.چون من به قدرت درک بالا احتیاج دارم و کم خوردن باعث این کار می شود برای همین به کم خوردن علاقه دارم و دوست دارم که کم بخورم.

2-کم خوردن چه احساسات لذت بخش و عاشقانه ای برایم به ارمغان میآورند ؟

چه احساسی لذت بخش تر و عاشقانه تر از این که هر کجا رو نگاه کنم خدای زیبا رو ببینم؟
و چه چیزی برایم خوشحال کننده و امید دهنده تر از این که وقتی می بینم توانایی و اراده انجام هر کار معنوی را دارم و کم خوردن این توانایی را به من داده.و قتی می بینم به واسطه ی کم خوردن قلبم نرم می شود و می توانم هر احساس معنوی را داشته باشم احساس لذت بخش و عاشقانه ای به من دست می دهد.وقتی می بینم که نفسم تهذیب شده و کم خوردن برای این کار کمک کرده احساس لذت بخشی به من دست می دهد.وقتی می بینم به واسطه ی کم خوردن سعادت ابدی را بدست آورده ام احساس بسیار عاشقانه و لذت بخشی به من دست می دهد و همه ی این احساس های خوب به خاطر کم خوردن ایجاد می شود.

3-کم خوردن و کنترل شکم چقدر برایم لذت بخش است ؟

خیلی مخصوصا وقتی که ببینم تونستم کم بخورم احساس قدرتمند بودن به من دست می ده.احساس می کنم با کم خوردن کار درستی انجام دادم و احساس لذت می کنم.کم خوردن برایم لذت بخش است چون زمینه پیشرفت های معنوی را برایم محیا می کند.لذت پشت لذت برایم اتفاق می افتد.

4-در صورت کم خوردن و کنترل شکم چه چیز هایی بدست می آورم ؟

چیزهایی به دست می آورم که به شمارش در نمی آیند فقط بزار برای خودم نمونه بیاورم که هر کدام فواید بیشماری برایم به بار می آورند.قلبم نرم می شود که خود فواید بی شماری برایم به بار می آورد.از حق و ذکر و عبادت تاثیر می پذیرم و این خود برکات معنوی بی شماری برایم به ارمغان می آورد.باعث می شود روز به روز به خدا نزدیک تر شوم و این بی نهایت بودن فوایدش بر هر من و هر کسی آشکار است.باعث پرورش روحم می شود و عقلم زیاد شود و سلامتی و نشاط روحی و جسمی ام را بدست می آورم.توانایی های جسمی و روحی ام زیاد می شود و اراده ام قوی می شود.راه برای پیشرفتم باز می شود.حال عبادت بدست می آورم و قدرت درکم زیاد می شود.تهذیب نفسم را بدست می آورم و نورانیت قلبم را هم کسب می کنم.ایمانم قوی می شود.حضور قلبم در عباداتم را بدست می آورم و هدایت می شوم که همه ی این آثار و فواید بی نهایت و بی شمار به خاطر کم خوردنم ایجاد می شود.

5-چگونه کم خوردن و کنترل شکم ، روابطم را در خانواده و تاثیرات اجتماعیم را خوب و عالی میکند ؟ چقدر شرایط زندگی ام را بهبود می بخشد ؟

وقتی من به واسطه کم خوردنم هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی پیشرفت کنم قاعدتا روابط اجتماعیم بهبود خواهد یافت.مهم تر از آن رابطه ام با خدا اصلاح می شود و این بهترین دست آوردم است که ایجاد کننده ی آن کم خوردنم است.کم خوردنم خیلی شرایط زندگی ام را بهبود می بخشد چون کم ترین اثر کم خوردنم زنده شدن امیدم و اراده ام و اعتماد به نفسم است و این ها در زندگی من نقش کلیدی را دارند.

و در آخر وقت آن رسیده که دیگه کم بخورم .پس با قدرت تمام به پیش...

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
چهارشنبه: حفظ آیات ١٢٠ تا ١٢٣ و مرور از ص 14 تا اینجا

تا اینجا انجام شده، ادامشم انجام میدم

..................................

خانوم باران.. پلیس چی شد؟Smiley-happy114

[تصویر:  Untitled_1.png]
تکالیف من برای فردا:

1- روزه بگیرم.
2- هنگام خوردن یک ثلث برای غذا و یک ثلث برای مایعات.
3-خوندن متنی که نوشتم.یا ویرایش آن.

خیلی ممنون

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
سلام به همه

من و راهنمایی کنید

من روزانه 3 تا کار رو باید به مقدارای مشخص شده انجام بدم(وقت اندک است و کم کردن ازشون اگر نتیجه ی عالی بخوام امکان نداره)
-میدونم خوابم بهم ریخته و یه عامله برای اینکه نرسم به هدفای روزانه
-میدونم که هر روز چه مقادیری رو باید بخونم(دیروز همه رو برنامه ریزی کردم)

اما دیروز به نصف برنامه ها رسیدم..

هنوز اونقدر رو خودم کار نکردم که بتونم بگم فلان ساعت تا فلان ساعت این ککار و..

حالا چه کنم که وقت کم نیارم- ب همه ی کارامم برسم .. جمعا اگه بازی گوشی در بین نباشه 8 ساعت تو روز میشه 53258zu2qvp1d9v
(1390 شهريور 23، 13:43)مجتبی نوشته است: 2)برررسی اکولوژی "فکر و محیط پیرامون " ، در شرایط عدم تغییر
.
.
اکولوژی بیرونی (محیط روابط اجتماعی ) :
.
.
همیشه برای پیشرفت و بهبود در روابط اجتماعی نیاز داریم در روابط خود با نزدیکان و دیگران ، احساس اطمینان ، اعتماد ، همکاری ، روابط خوب ، احساس مسولیت و ... ایجاد کنیم .
.
.
همیشه شرایط پیرامون ما و محیط زندگی و افکار و احساسی که دیگران برای ما دارند بسیار مهم است ،.اکثر ما به دیگران بیش از خودمان اهمیت می دهیم .
.
اکولوژی و محیط پیرامون زندگیتان را در شرایط عدم تغییر و ماندن در عادتی که از آن می خواهید بی زاری بجویید ، تصور کنید ، می توانید از سولات عذاب آور برای تغییر مرکز توجه تان استفاده کنید :
.
.
در صورت عدم تغییر روابط خوانوادگی (دوستان ، نزدیکان آشنایان ، یا تاثیراتم در فلان مورد ) متحمل چه ضرر هایی می شوند ، چه چیز هایی از دست می دهند ،چه احسسات منفی برای من و آنها به همراه دارد ؟...
چه رنج هایی ممکن است برای آنها به وجود آورم ؟
.
.
اکولوژی درونی (مربوط به فکر) :
.
.
وقتی به یاد این عادت (قبلی ) می افتید ، اولین افکار ، کلماتت ، احساسات ، تصورات شما که به ذهن خطور می کند چیست ؟
.
.
با تغییر آگاهانه مرکز توجه شما روی آنها ، اهرم مناسبی برای رسیدن به آستانه ی احساس نفرت و رنج است .
.
.
.
همینطور پس از بکار گیری اهرم های دیگر ، این مرحله ی مهم ترین روش برای ارزیابی این که آیا احساس شما به آستانه ی تنفر و رنج رسیده است یا نه ؟ ، می باشد ، (اینک به مرحله ی 6 ام ان ای سی ، ارزیابی )
.
.

خوشا باران و وصف بی مثالش
سلام

برای برنامه امروز

آسمون آبی

آیه 123 تا آیه 134 .... فردا روز گزارش دهیییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!

باید سریع تر بجنبم، نمیخوام استاد ضایعم کنKhansariha (8)

سلام
منم میخوام بنویسم.
از خ.ا شروع میکنم.
یه چیزی رو متوجه نشدم. گفتید باید فاکتورهای موفقیت رو هم در نظر بگیریم... این فاکتورها رو باید تو نوشته مون هم ذکر کنیم؟
چندتا "برنامه ی روز" هم دیدم. برنامه ای که در ارتباط با تصمیممونه رو هم هر روز میگیم؟

سلام پریای عزیز..خوش اومدی

اولین قدم اینکه جواب سوالای پست 14 رو در باره ی خ ا بدی.. 1

اقای اسمان شما می تونییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییدvarzesh
به خاطر تنبلی های گذشته الآن کلی کار نکرده دارم که مجبورم همه رو با هم انجام بدم..بدون آرامش ..
برای همین از تنبلی بی زارم1276746pa51mbeg8j
سلام

با عنایت خداوندی تا آیه 130 رو حفظ کردم

انشاالله فردا صبح هم 4 آیه باقی مونده رو حفظ میکنم...

آقا میدونم جاش اینجا نیستا اما میخوام از باران خانوم تشکر بکنم پشتم وایسادن

خدا بخواد یه صفحه دیگه مونده تا جز اول تموم بشهKhansariha (48)

یاعلی

برنامه کاربر گرامی ***

دوشنبه: حفظ آیات ١٣۵تا ١٣٧ و مرور از ص 16 تا اینجا

سه شنبه: حفظ آیات ١٣٨ تا ١۴١ و مرور از ص 16 تا اینجا

چهارشنبه: مرور 5 ص اول جزء 1

پنج شنبه: مرور 5 ص دوم جزء 1

جمعه: تعطیـــــــــــــل ( به جهت استراحت و احتمالا مرور محفوظات هفته)

شنبه: مرور 5 ص سوم جزء 1

یکشنبه: مرور 5 ص چهارم جزء 1 و رفع ایرادات کل جزء

باران باز امروز اول صبحی تنبلی کرد131313

اولویت بندی یعنی 2 ساعت درس بخون بعد 52 دقیقه بیا تو کانونننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن 131313

قول میدم برای ادامه ی روزم اولویت بندی رو رعایت کنم ...

من میتووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووونم..انشاا...

الهی به امید تو
سلاممممممممممممممم

دیشب دیر خوابیدممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم امروز دیر پاشدم
عیب نداره..

آدم باید با شرایط خودش رو وفق بده .. پس من میتونم امروز تنبلی نکنم و از بقیه روزم استفاده کنم اونم از نوع اساااااااااااااااااااااااااااااسی41414141

من عاااااشق سخت کوشیم چون بعد از تحویل کارام یه حس شیرینه موفقیت میاد سراغم که عااااااااااااااااشقشم.. خیلی حسش خوبه..که تونستم از تواناییام استفاده کنم..چه بی نظیریم منKhansariha (46)
سلااااااااااااااااام

باران جون منم می خوام باشم.

میشه؟
حتما سنا جان یه یاعلی بگو و موضوعت و انتخاب کن و شروع کن...

عجب روز بدی بود..خودم بدش کردم :(
این سومین بار بود که تجربش کردم..سر جلسه ی امتحان حس اینکه اونیکه باید نیستی..خیلی بد بود :((
باید تنبلیم و قطعا بزارم کنار..دیگه دلم نیخواد این احساس رنج آور و تجربه کنم و باید بزارمش کنار...

خیلی بد بووووووووووووووووووووود:13:
منم می خوام تنبلی رو بزارم کنار و خوب درس بخونم1276746pa51mbeg8j

باید به اون سوالات جواب بدم؟
Khansariha (8)

سرکارعلیه باران خانوم حدود یک ماهی مارا معاف فرمایید

اما سر عهدمان مانده و می مانیم

بدرود یاران باوفاSmiley-happy114(تریپ ادبی)

........................

خودمونیش میشه من نیستم یک ماهی اما پای بندم به قولم

موفق باشید

یاعلی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان