عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تو بگو چه کتابی بخونم؟

دوستان، این کتابی که می خونم رو تازه شروع کردم. یعنی بر خلاف خیلی از کتابام که خرده خرده هر دفعه یکمش رو می خونم نیست.

تو این دو سه روز حس کردم چنین کتابی چقدر دوران نوجوونیم یا اوایل دانشجو شدنم می تونست کمکم کنه... وقتی که در به در دنبال یه اسلام شناسِ عارف بودم که بیاد از پایه بگه بیاد بالا.
و تمایلات سیاسی نداشته باشه،
زورکی اثبات نکنه،
واقعا با سواد باشه و ترجیحا فقط از علم دین سر در نیاره
بلکه علوم انسانی رو بشناسه...

[تصویر:  3.jpg]

هر کس دنبال چنین کتابی می گرده عمیقأ بهش توصیه می کنم، 
مخصوصاً که نویسنده ش رو خیلی قبول دارم.

[تصویر:  02-01.jpg]

عین صاد لقب علی صفایی حائری هست. ایشون واقعا استاد منه، با اینکه هیچ وقت ندیدمش اما حرف هاش، نوارهایی که ازش مونده و و مثال هاش چنان به جانم نشسته که نه فقط روی زمین و استدلال و مذهب و اینا، که در عالم معنا هم کمکم کرده خدا رو پیدا کنم. 
با تمام وجودم لمس کنم.

چند تا از جمله هایی که در وجودم حک شد رو از ایشون میگم.
(مفرد به کار می برم هرچند براشون ارزش زیادی قائلم اما نمی‌خوام بدون اینکه ایشون رو بشناسید از الفاظ استاد و سرور و چه و چه براشون استفاده کنم. او را همینطور ساده و فروتن، که می شناسمش در قلبم دوست دارم.)

لجبازی با آنهایی که از آن طرف بام افتاده اند و یک عمر نقشه کشیده اند و یک لحظه کار نکرده اند، آدم را به اقدام بدون عمل می کشاند و از این طرف پایین می اندازد. تو که عکس العمل این هایی، ناچار فدایی می شوی و قربانی می شوی.

وحشت از حجم کار و عظمت بار تو را ضعیف می کند و ما را ناامید می سازد که نمی شود کاری کرد. وقتی خیال می کنی که باید این کار بزرگ را و این ساختمان عظیم را در یک لحظه از میان برداری، ناچار ناامید می شوی و از پای می افتی. ولی توجه به مفهوم نظم و این که کار تو زیاد است ولی گرفتاری تو در هر لحظه بیش از یکی نیست، مسأله را آسان می کند و به تو ظرفیت می دهد. 

آن ها که از درون نجوشیده اند، از بیرون پر خواهند شد.

از کتاب صراط.

کتاب های دیگه ای در حوالی همین موضوع کتاب حرکت از ایشون که کمیشو خوندم و می شناسم:

صراط
(از سری دیداری تازه با قرآن)
درباره مراحل به تکامل رسیدنه و خب یجور به خدا رسیدن.
فهرستش شامل این موضوعات میشه:
خلوت و توجه
فکر: شناخت معبودها
عقل: سنجش معبودها
ملاک انتخاب
با عرفان به تکامل می رسیم
ایمان و انتخاب
جهاد و مبارزه
بلا و ضربه ها
عجز و اضطرار
اعتصام و استعانت

[تصویر:  2-b.jpg]

رشد
رشد یکم مرحله قبل تر از کتاب های حرکت و صراط هست و کتاب از نظر محتوایی ساده فهم تر، سبک تر و نازک تریه(۶۰ صفحه ست) و برای شروع پیشنهاد می کنم.
چیزی که توش می خوانیم در جواب سوال 
چرا رشد کنیم؟
عجله ها چه مشکلی در رشد ما ایجاد می کنه؟
نقش ایمان در رشد
از عناوین فهرست:
واژه های قرآن
خسر
رشد یا تکامل
ضرورت رشد
عوامل رشد
سرمایه ها
نیازها
بازارها و ‌خریدارها

[تصویر:  %D8%B1%D8%B4%D8%AF.jpg]

از کتاب رشد:

ما بدون رسیدن به معنا و مقصود، به کلمه ها و لفظ رسیده ایم و با الفاظ تو خالی انس گرفته ایم و آن ها را در برخوردها به رخ یکدیگر کشیده ایم...

اگر ما با حرکت فکری همراه می شدیم و در خود می جوشیدیم و مطلب ها و مفهوم ها را درک می کردیم و آنگاه در به در دنبال کلمه ها می گشتیم...در آن لحظه که به یک کلمه می رسیدیم، از آن بهره می گرفتیم و همچون تشنه های به آب رسیده، کلمه ها را قطره قطره می چشیدیم و جذب می کردیم.

ما پیش از آن که تشنه شده باشیم، نوشیده ایم و پیش از آنکه به اشتها آمده باشیم و با سوال ها گلاویز شده باشیم، به کلمه ها رسیده ایم... و این است که باد کرده ایم و با آنکه زیاد داریم، مریض و بی رمق هستیم و به امتلای ذهنی و پرخوری فکری دچار شده ایم...

اسفناک اینکه، این بیماری و این پرخوری، همه گیر شده  و اسفناک تر اینکه ، این بیماری در ابتدا به عنوان یک افتخار و نشانه سلامتی و روشنفکری هم قلمداد می گردد، اما رفته رفته سنگینی و خستگی و ضعف ذهنی را به دنبال می آورد و روشنفکر تلنبار شده را به بن بست می رساند.

این ها با اینکه خیلی دارند، فقیر هستند؛ چون پیش از سوال به جواب ها رسیده اند و پیش از عطش به آب.

دوای این ها همان طرح سوال های بنیادی است که بتواند به تفکرات آن ها سامان بدهد تا بتوانند با تفکرات سازمان گرفته به مطالعات خویش سر و سامانی بدهم و آن را هضم کننده شیره کشی نمایند.

هیچ چیز بی حاصل تر و اسفناک تر از این مطالعات دستوری و کتاب خواندن های پیشنهادی نیست که پیش از طرح سوال و جوشش پرسش ها، گریبان گیر تازه راه افتاده ها و نو مسلمان های شعار زده می شود.

از حرف زدن های دلنشین ایشون، یکیش اینجاست.
با موضوع ارتباط بین مرگ و زندگی
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
[تصویر:  p3AXro8ybnN7ekf5uBmqdY_large_400x560.jpg]

معرفی کتاب صوتی آشنایی با تاریخ ایران

آشنایی با تاریخ ایران اثری از استاد تاریخ برجسته ایرانی عبدالحسین زرین‌کوب است
عبدالحسین زرین‌کوب استاد نامدار تاریخ ایران در این کتاب با قلم شیوا و جذاب خود تاریخ قبل و بعد از اسلام در ایران را به تصویر کشیده است. این کتاب از مجموعه کنفرانس‌های دکتر زرین‌کوب در کلاس‌هایش تشکیل شده است که برای آشنایی با تاریخ ایران اثری ارزشمند و آموزنده است.
زرین‌کوب در این کتاب تنها به ذکر کرونولوژیک وقایع بسنده نکرده است و گذشته ایران را از ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و هنری مورد توجه قرار داده است؛ همین ویژگی کتاب آشنایی با تاریخ ایران را از کتاب‌های محبوب علاقه‌مندان به تاریخ ایران کرده است.

مطالعه کتاب آشنایی با تاریخ ایران را به چه کسانی یپشنهاد می‌کنیم

اگر به تاریخ و به ویژه تاریخ ایران علاقه‌دارید، مطالعه کتاب آشنایی با تاریخ ایران استاد عبدالحسین زرین‌کوب را از دست ندهید.

درباره‌ی عبدالحسین زرین‌کوب

دکتر عبدالحسین زرین‌کوب ۲۷ اسفند ۱۳۰۱ در بروجرد استان لرستان متولد شد. او یکی از بزرگ‌ترین ادیبان معاصر ایران بود که در زمینه‌های مختلف تاریخ‌نگاری، نقد ادبی، تالیف و ترجمه نیز فعالیت داشت. آثار دکتر زرین‌کوب به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود. او آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. دکتر زرین‌کوب دکترای ادبیات فارسی خود را از دانشگاه تهران گرفت و از رساله‌ی خود به عنوان نقد شعر زیر نظر استاد بدیع‌الزمان فروزانفر دفاع کرد. او چندین سال در دانشگاه تهران به عنوان استادیار مشغول به تدریس بود و در فاصله‌ی بین تدریس دردانشگاه تهران و از سال ۱۳۴۱ به بعد در دانشگاه‌های آکسفورد، سوربن، هند و پاکستان، و در سال‌های ۱۳۴۷ تا سال ۱۳۴۹ در آمریکا به‌عنوان استاد میهمان در دانشگاه‌های کالیفرنیا و پرینستون به تدریس پرداخت. دکتر عبدالحسین ‌زرین‌کوب در سال ۱۳۳۲ با خانم دکتر قمر آریان ازدواج کرد. از میان آثار بی‌نظیر دکتر عبدالحسین زرین‌کوب می‌توان به با کاروان حُله، نقد ادبی، از کوچه‌ی رندان، سیری در شعر فارسی، پله‌پله تا ملاقات خدا، دو قرن سکوت، کارنامه‌ی اسلام و بحر در کوزه اشاره کرد. 
دکتر زرین‌کوب در در ۲۴ شهریور ۱۳۷۸ در ۷۷سالگی در تهران درگذشت.
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
یه کتاب پیدا کردم  17
یعنی نخونیش تمام زندگیت بر فناست .
حتی اگه از اسمشم بدت میاد بخونش ببین چی میبینی .
من یه خط اولو خوندم عاشقش شدم.
سریع بدو دانلودش کن حجمشم خیلی خیلی کمه .
اصن نشر دادن این کتاب ثواب داره به خدا .
حتما حتما دانلودش کنیدا منتظر نظر تک تکتونم بچه ها .
کتاب معجزه شکرگزاری 
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
کتاب دختر پرتقالی...
خوندنش برای هر کسی ک عاشق رمان باشه ضروریه
من ک وقتی میخوندمش احساس میکردم خودم جای همه شخصیتای داستانم ... خیلی خوب و بت جزعیات بود ک راحت بشه درکش کرد ...
حتما پیشنهاد میشه 53258zu2qvp1d9v
.
.
.
 سپاس شده توسط
کتاب مهدی سیرت ...
ی سری از خاطرات از امام خمینی (ره) هستش .... من ک با این کتاب عاشق شخصیت این مرد بزرگ شدم  128fs318181
.
.
.
 سپاس شده توسط
کتاب سال صالحین
با اینکه برای مساجد و حلقه های صاحین نوشته شدن اما خیلی خوب میشه هر روز یک موضوع خوند و با پیوستگی کلی چیزای خوب یاد گرفت با موضوعات طبقه بندی شده  53258zu2qvp1d9v
.
.
.
 سپاس شده توسط
دوستان سلام 

یک خبر خوب برای کتاب خون هایی که دغدغه دینی دارن و می خوان ساختمان باورهاشونو از اول با فکر و شناخت بسازن بیان بالا تا شبهات و تردید ها اعتقاداتشونو متزلزل نکنه و برای هر باورشون دلیل داشته باشن و انتخابگرانه مسلمان باشن 49-2

[تصویر:  Screenshot_20210702_115050.png]

[تصویر:  Screenshot_20210702_115045.png]

[تصویر:  Screenshot_20210702_115107.png]

[تصویر:  Screenshot_20210702_115117.png]
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
نقل قول:
نقل قول: سوال: چطور احساسمون رو همون جور که هست بیان کنیم؟

خودتون حستون رو می فهمید چیه و در بیانش مشکل دارید یا اینکه اون هم مبهمه براتون؟

یعنی میگید مثلا: حالم بده نمی‌دونم چمه.
یا میگید: غمگینم/ احساس گناه می‌کنم/...

نقل قول: هر دوش گاهی واقعا نمیدونم چمه ولی گاهی هم میدونم ولی حس میکنم اگه بیانش کنم سوء برداشت میشه، اونطور که تو نظر منه منتقل نمیشه و در کل نتیجه ی دلخواهمو نداره... [تصویر:  65.gif]

خوب بود تو روانشناسی می نوشتم اما خب عب نداره شاید بعداً منتقل کردم.

ببین،
اینایی که درباره ش داریم حرف می زنیم هشت تا احساس مختلف هستن در مجموع. 
اما گاهی ما ترکیبی از اینا رو با هم تجربه می کنیم. مثلا دوست نزدیکمون یه چیزی گفته که هم دلخوریم هم احساس غم داریم. اینا با هم فرق داره و لازمه برای اینکه بتونیم بفهمیم چمونه و چیکار کنیم حالمون بهتر بشه باید بتونیم اینا رو تفکیک کنیم.

حالا این هشت تا احساس رو از فصل اول یک کتاب خیلی خوب که دوران دبیرستان برای درمان اضطراب از طریق شناخت (شناخت درمانی) مشاورم بهم معرفی کرد برات می نویسم.

نقل قول:
Khansariha (66) از حال بد به حال خوب
Nevisandeh دیوید بِرنز، مهدی قراچه داغی

نشر آسیم

[تصویر:  introducing-the-book-from-bad-to-good1-www.jpg]

(آقای قراچه داغی از مترجمین خوب حیطه روانشناسی هستن.)

توی پرانتز دوم: اینو الان اتفاقی دیدم، نظر یک کاربر بود.
(اگر تصمیم گرفتید که این کتاب را تهیه کنید حتماً ترجمه آقای قراچه داغی را تهیه کنید. من در ابتدا کتابی با مترجم دیگر را تهیه کردم که در سطحی بسیار افتضاح ترجمه شده بود! در نتیجه مجبور شدم که بار دیگر این کتاب را تهیه کنم.

اگر چه کتاب معرفی‌شده برای درمان افسردگی نگاشته شده است اما برای همه‌ی ما که گاهاً و یا شاید بیشتر اوقات، افکاری غیرمنطقی و منفی داریم و چوبِ این افکار را هم می‌خوریم، کاربردی‌ست.
(از یک سایت)

فهـــــــــــرست کتاب:

بخش اول: شناخت روحیه

فصل 1: می‌توانید احساس خود را تغییر دهید.

فصل 2: چگونه روحیه‌ی خود را اندازه بگیریم

فصل 3: تشخیص روحیه

فصل 4: آیا باید احساس خود را تغییر دهید؟

بخش دوم: احساس خوب

فصل 5: چگونه احساس خود را تغییر دهیم

فصل 6: ده را برای سالم‌اندیشی

فصل 7: چگونه نظام ارزشی سالمی بسازیم

فصل 8: شناخت‌درمانی در عمل

فصل 9: علل تنبلی

فصل 10: نسخه‌ای برای تنبل‌ها

بخش سوم: احساس اطمینان

فصل 11: درک اضطراب

فصل 12: چگونه می‌توانید با هراس‌های خود بجنگید و پیروز شوید

فصل 13: مسئله‌ی ترس از مرگ

فصل 14: اضطراب اجتماعی

فصل 15: اضطراب صحبت در برابر جمع

فصل 16: چگونه مصاحبه‌ی خوبی داشته باشیم

فصل 17: ترس از امتحان و انجام کار

بخش چهارم: چگونه با ارتباط بهتر روابط بهتر ایجاد کنیم

فصل 18: ارتباط خوب و بد

فصل 19: پنج رمز ارتباط صمیمانه

فصل 20: چگونه ارتباط بهتری ایجاد کنیم

فصل 21: کنار آمدن با آدمهای مشکل

فصل 22: مشکل برقراری ارتباط

بخش پنجم: دارو درمانی

فصل 23: آنچه باید درباره‌ی داروهای اعصاب بدانید

بخش ششم: ویژه‌ی درمانگرها و بیماران کنجکاو

فصل 24: موفقیت و شکست برنامه‌ی درمان

فصل 25: برقراری ارتباط با بیماران سخت‌گیر

فصل 26: تعیین دستور جلسه

فصل 27: برنامه‌های خودیاری

احساس / افکاری که این احساس را ایجاد کرده

اندوه و افسردگی / افکار مربوط به از دست دادن، شکست عشقی، مرگ یکی از عزیزان از دست دادن شغل یا نرسیدن به یک هدف مهم

گناه یا خجالت / معتقدید کسی را از خود رنجانده اید و یا در حد معیارهای اخلاقی خود ظاهر نشده‌اید. احساس گناه ناشی از خودمحکوم‌سازی است در حالی که خجالت از آن روست که می ترسید به خاطر کاری که کرده اید وجهه خود را در برابر دیگران از دست بدهید.

خشم، رنجش و دلخوری / احساس می کنید کسی با شما رفتار غیر منصفانه کرده یا می خواهد از شما سوء استفاده کند.

یاس و ناامیدی / زندگی را در حد انتظار خود نمی‌بینید و به اصرار می خواهید که وضع به گونه دیگری باشد. ممکن است مسئله، عملکرد خود شما باشد: «نباید این اشتباه میکردم.» ممکن است ناامیدی شمارا دیگران باعث شده باشند: «باید به موقع این کار را می‌کرد.» در مواقعی نیز حادثه به خصوصی تولید نامیدی می‌کند: «چرا هر وقت من عجله دارم ترافیک این همه شلوغ می‌شود.»

اضطراب، نگرانی، ترس، هراس شدید / خود را در خطر می بینید. گمان می کنید حادثه بدی در شرف وقوع است: «اگر هواپیما سقوط کند چه خواهم کرد؟» «اگر در حضور جمع هنگام سخنرانی را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد؟» یا «ممکن است در روی سینی من مقدمه حمله قلبی باشد؟»

احساس حقارت و ناشایسته بودن / خود را با دیگران مقایسه می کنید و نتیجه میگیرید به خوبی آنها نیستید به اندازه آنها باذوق، جذاب، موفق و باهوش نیستید.

احساس تنهایی / به خود می گویید چون تنها هستید و به قدر کافی مورد توجه قرار نمی گیرید به ناچار باید احساس ناخشنودی بکنید.

احساس ناامیدی و درماندگی / گمان می کنید مشکل شما ادامه دار خواهد بود وضع بهتر نخواهد شد: «افسردگی من تمام نشدنی است» و یا اینکه «نمی تواند تحمل کنم.» یا «هرگز خوبی پیدا نخواهم کرد.» یا «همیشه تنها خواهم ماند.

پ.ن: توی گروه دخترا گاهی سوال ها و مباحثی پیش میاد که کتاب هم معرفی می کنم، لذا چون خودم با سوال ها پام به کتابخونی باز شده اینطور می نویسم. 49-2

کتاب کف خیابون ۲

کلا کتاب های اقای حداد پور جهرمی خیلی دلنشینن... 
قلمشونکلا خیلی ظریف و طنز و دوست داشتنیه... پیشنهاد میکنم هر طور شده یکی از کتاب های ایشون ب خصوص تب مژگان و کف خیابون رو بخونین... 
مطمعنم عاشق نوشته هاشون میشین (:
.
.
.
[تصویر:  63c33ccd5b004b2b9621766706e1d5b7_jof8.jpg]

کتاب سیلی واقعیت اثر دکتر راس هریس 

کتاب میشه گفت با بقیه کتاب های روانشناسی فرق داره چون حول یه ایده نو به نام ACT یا شناخت درمانی نوشته شده و به دوستانی که افسردگی یا اظطراب و یا هرکسی که درگیر افکارش میشه توصیه میشه 
همون طور که از اسم ردش پیداست توی این کتاب دنبال سرکوب یا فراموش کردن افکار نیستیم بلکه یاد میگیریم اون ها رو بشناسیم و مهم تر از اون به رسمیت بشناسیم Khansariha (56) جایی توی ذهنمون براشون در نظر بگیریم طوری که نه لازم باشه برای درگیری باهاشون انرژی مصرف کنیم و نه اون ها مزاحم ما بشن
[تصویر:  uVwrXF.png]
[تصویر:  book-png-1953x2048.png]

کتاب هدفگــــــذاری ممنوع !

این کتاب رو معرفی میکنم برای کسانی که
مدت هاست تصمیم گرفتن سال جدید تغییر کنن ولی دریغ از اندکی تغییر!
اونایی که چون نتیجه لازم رو نگرفتن با رویاهاشون خداحافظی کردن!
اونایی که میخوان پایان عمرشون با افتخار به گذشتشون نگاه کنن!
اونایی که دنبال فرمول جادویی موفقیت و هدفگذاری هستن ،فرمولی که با اون به هرچی میخواین برسن!

نقل قول: داستان این کتاب

همه ما اهداف بزرگی در سر داریم و دوست داریم به همه آنها برسیم، آن هم خیلی زود… ولی حاضر نیستیم برای آن کاری بکنیم. شاید هم حاضر باشیم ولی نمی دانیم باید از کجا شروع بکنیم.

من هم همین مشکل را داشتم و برای حل آن سراغ بسیاری از اساتید ایرانی و خارجی رفتم و کتاب های زیادی را مطالعه کردم. تقریبا همه آنها را در عمل به کار بستم
و حاصل آن کوله باری از تجارب مثبت و منفی شد. پس از پیمودن این مسیر، با خودم گفتم خوب است حاصل این مطالعات و تجارب را در اختیار عزیزان بگذارم تا آنها هم از این موارد استفاده کنند و از بهترین و سریع ترین مسیر به آرزوها و رویاهایشان دست پیدا کنند.

نقل قول: سیر مطالب به این شکل است که ابتدا زیربنای هدفگذاری را بنا میکنیم و روی باورهای اصلی که در مسیر میتواند به نفع یا ضررتان باشد، بحث میکنیم.

سپس ارزشها را به عنوان فانوس دریایی در مسیر پرتلاطم زندگی به دستتان میدهیم و وارد یکی از کاملترین روشهای هدفگذاری در دنیا میشویم؛

اما وجه تمایز اصلی این کتاب با سایر کتابها و دورههای مشابه، از اینجا به بعد نمایان میشود. در این مرحله شما را با کوله باری از اهداف بزرگ و سنگین رها نمیکنیم،

بلکه بر اساس آخرین دستاوردهای علمی و با تکیه بر روش کارکرد مغز، تکنیکهایی به شما آموزش میدهم که میتوانید تقریبا به هرچه بخواهید دست یابید.
 سپاس شده توسط
سلام دوستان خوبم 
ناپلئون هیل را در دنیا همه با نام استاد موفقیت می‌شناسند. او یک نویسنده امریکایی است که در طول تاریخ بیش از هرکسی بر موفقیت انسان‌ها تأثیر گذاشته است. کسی که خود می‌تواند نمونه بارز فرد موفقی باشد که از هیچ به همه چیز رسیده است. ناپلئون هیل از خبرنگاری به جایی رسید که گفت دیگر در زندگی آرزویی ندارد. او هم به ثروت رسید، هم به شهرت و هم آرزوهای خود را یک به یک تحقق بخشید.

[تصویر:  03_1_7h3o.jpg]

کتاب  قانون موفقیت هیل که آخرین نسخه قوانین موفقیت اوست به آموزش اصول و قوانینی می‌پردازد که عامل موفقیت شما در زندگی و کسب‌وکار خواهند بود. هیل حاصل بیست‌وپنج سال مطالعات و تحقیقات خود را درباره علل موفقیت و ویژگی افراد موفق در مقدمه‌ای مفصل درباره مفهوم «ذهن مرکب» سپس در پانزده درس در اختیار شما قرار می‌دهد. گمان نمی‌کنم در میان همه مجموعه کتاب‌های موفقیت، کتابی جامع‌تر از کتاب حاضر نگاشته شده باشد.

این کتاب زیربنای هر آن چیزی است که موفقیت نام دارد.

موفقیت تا حد زیادی یعنی توانایی تطبیق موقرانه و هماهنگ با شرایط مختلف و درکل زندگیِ همواره در حال تغییر! این هماهنگی براساس درک تمام نیروهایی است که پیرامون فرد را تشکیل می‌دهند، بنابراین می‌توان قوانین این کتاب را مبنا و دستورالعملی برای موفقیت در تمام زمینه‌ها قرار داد، زیرا پس از خواندن و درک این کتاب شما می‌توانید همه آن نیروهای محیطی را درک و از آن‌ها در راستای موفقیت خود استفاده کنید.

خوب است بدانید که آموزه‌های این کتاب همگی بارها و بارها مورد بررسی و استفاده قرار گرفته‌اند و از لحاظ نظری، عملی و تجربی اثربخشی و سودمندی خود را ثابت کرده‌اند. همچنین باید بدانید که بسیاری از افراد موفق عصر حاضر درس‌های این کتاب را آموخته و در زندگی خود به کار برده‌اند.
در کل ناپلئون هیل در دنیا با نام پدر علم موفقیت معروف هست 
[تصویر:  img_۲۰۲۱۰۸۱۴_۱۳۳۴۰۳_73pb.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام
داشتم تو این تاپیک دنبال کتاب میگشتم گفتم به اشتراک بذارمش Khansariha (56)
این نتیجه ۵ صفحه اول تاپیکه اونایی که عدد جلوش نوشتم تعداد دفعاتیه که پیشنهاد شده توضیح خودم رو هم با یه رنگ دیگه جلوش نوشتم 303
ارمیا- رضا امیر خوانی۳ تعریفش رو زیاد شنیدم 53258zu2qvp1d9v
من او- رضا امیر خوانی ۳ ایضا
قیدار- رضا امیر خوانی ۲
سمفونی مردگان- عباس معروفی
روی ماه خداوند را ببوس- مصطفی مستور پیشنهاد میکنم Khansariha (56)
بار دیگر شهری که دوست می داشتم- نادر ابراهیمی
بیوتن- رضا امیرخانی ۲
شازده کوچولو- آنتوان دو سنت اگزوپری ۳ آدم میرسه به دیالوگ اهلی کردن یعنی چه خنده اش میگیره بس که شنیدیمش این چند وقت 4chsmu1
انسان کامل- شهید مطهری
هبوط- دکتر شریعتی
جاذبه و دافعه ی علی- شهید مطهری
فاطمه، فاطمه است- دکتر شریعتی
جنگ و صلح- تلستوی
دنیای سوفی- یوستی گاوردر۲ تو صف خرید من هستش 128fs318181
کوری: ژوزه ساراموگو ۲ تو تب کرونا خوندمش کتاب به نسبت خوبیه من این وجهش که هیچ کس داخل رمان اسم نداره رو خیلی دوست داشتم 53258zu2qvp1d9v
زندگی من: هیلاری کیلتون
کتاب خاطرات جرج بوش..
امام علی، دکتر شریعتی
عالیجنابان سرخ پوش و عالیجناب خاکستری پوش، اکبر گنجی
امام علی صوت عدالت انسانی، جرج جرداق(3 جلد اما میارزه) خدا علامه امینی رو بیامرزه این کتاب به درخواست ایشون نوشته شده
فیلسوفها و شومن ها
1984-جورج اورول ۲
خشم و هیاهو-ویلیام فاکنر
اسرار قلبی نماز-شهید ثانی
اسرار نماز- جوادی املی
صراط-علی صفایی حائری
با او با نگاه فریاد میکردیم-علی صفایی حائری
نامه های بلوغ-علی صفایی حائری
قران در قرآن-جوادی املی
معاد در قرآن-جوادی آملی  
حیات حقیقی انسان در قرآن -جوادی آملی
قرآن در محضر امام رضا-جوادی آملی  
برای آن به سوی تو می آیم-جی پی واسوانی
نیمه تاریک وجود-دبی ردفورد 
آشتی با خدا از طریق خود راستین-استاد طاهر زاده
عصبیت و رشد آدمی-کارن هورنای
مبانی معرفتی مهدویت-استاد طاهر زاده
معنی و جایگاه واسطه فیض-استاد طاهر زاده 
راز فال ورق-یوستین گُردر
کتاب خیال باطل- جسیکا مارش، مترجم مهدی قراچه داغی
انسان در جست و جوی معنا- فرانکل
 365 روز در صحبت قرآن- الهی قمشه ای
 کیمیاگر-پائولوکوئلیو
 مفاتیح الحیاه- جوادی آملی
 کتاب لطفا گوسفند نباشید- محمود نامنی نسبت به حجمش مطلب برای گفتن نداره 65
 چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد عالی 53258zu2qvp1d9v
 تعلیم و تربیت در اندیشه بوعلی سینا- کاظم کاهانی مقدم
 آن خردمند دیگر-الهی قمشه‌ای
 500 نکته درباره مطالعه-فیل ریس
 سلام بر ابراهیم تا حالا چندباری بهم معرفیش کردن ولی نخوندم تا حالا
 مالکوم ایکس
  از حال بد به حال خوب-دیوید برنز با مترجمی آقای مهدی قراچه داغی
 خسی در میقات- جلال آل احمد نخوندمش ولی از وقتی فهمیدم جلال برادری داشته که دنبال ساخت بارگاه ائمه بقیع بوده و شاید انگیزه جلال بوده در نوشتن این کتاب، ترغیب شدم به خوندنش
 من هشتمین آن هفت نفرم-عرفان نظر آهاری
 چطور نقشه ذهنی بکشیم؟ - تونی بوزان
 قدرت ذهن خلاق - تونی بوزان
 معجزه عشق-اوگ ماندینو مترجم:موسی نامی
 جلاء العیون- علامه مجلسی
 شب قدر و استجابت دعا- سيدمرتضي شبستري
 شفاي زندگي-لوييز ل. هي
 چهار اثر-فلورانس اسکاول شین
 شيخ خرابات- علامه حسن زاده آملي
 تندیس عشق -احمد میرزا حسینعلی تهرانی
 این بیست و سه نفر فیلمش که خوب بود 4chsmu1
 قتل در زمین گلف- آگاتا کریستی مترجم محمد علی ایزدی
 طرح بزرگ-استفن هاوکینگ + تولد هاي سه گانه-
تأليف علي كوراني عاملي با هم خوانده شود
قلعه حیوانات-جورج اورول الو یک دو سه  65 65
 خدا بود و دیگر هیچ نبود - شهید چمران
 استاد عشق -پروفسور حسابی
 شهادت-علی شریعتی
 پسرک فلافل فروش
 چنین گفت زرتشت- نیچه ترجمه داریوش آشوری 
 بابا لنگ دراز- جین وبستر
 عطر سنبل عطر کاج - فیروزه جزایری دوما
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
سلام
تشکر می‌کنم از آقا فرید. خیلی کار خوبی کردی. تو فکرم بود یه همچین لیستی درست کنم که شما زحمتش رو کشیدی.

من یه دور این جا رو از اول یه نگاهی انداختم. دیدم قبلا برنامه جمع خوانی بوده این جا. برنامه خیلی خوبی بوده، میشه یه سر و سامونی بهش داد و یکم تر و تمیزتر دوباره راهش انداخت. حالا باز باید صاحاب انجمن و تاپیک بیان تصمیم بگیرن، اما به نظرم خوب بود هر چند وقت یه بار یه نظر سنجی می‌ذاشتیم و بعد از انتخاب کتاب، توی یه تاپیک جدا گانه جمع‌خوانی و بحث و گفت گو می‌کردیم. این جوری که هر هفته یه قسمتی از کتاب رو همه بخونن و تو همون هفته درباره اون قسمت نظر بدن و نقد کنن و سوال کنن و ...
حالا باز یه پیشنهاده اولیه‌س و جا داره بقیه دوستان هم نظر بدن تا کامل تر بشه یا اگه اشکالی داره بگن.

غیر از اینا می‌خواستم طبق قولی که تو چالش محرم دادم یه کتاب مرتبط با عاشورا معرفی کنم.

کتاب نامیرا. نوشته آقای صادق کرمیار.

بعضی وقتا آدم داستان کربلا رو که می‌شنوه و پای روضه می‌شینه، از وضعیت دشمنای امام تعجب می‌کنه. اصلاً نمی‌شه باهاشون همزاد پنداری کرد. آخه کدوم آدمی با کسی که خودش دعوتش کرده برای خلافت همچین کاری می‌کنه؟ خیلی وقتا ما خودمون رو خیلی دور از اون آدم‌ها می‌بینیم و تو تخیلمون هم نمی‌گنجه که اونا رو ببینیم و باهاشون نجنگیم!
نکته جالب این کتاب این بود که از دید یه فرد توی کوفه و از قبل از وقایع کربلا روایت میشه. ارزش‌هاش، شک و تردید‌هاش، درگیری‌های فردیش و در نهایت تصمیم‌هایی که می‌گیره. این‌طوری بیشتر میشه فهمید که دشمن‌های امام هم انسان بودن و ممکنه ما با یه استدلال اشتباه و داشتن ارزش‌های نادرست به چنین سرنوشت شومی دچار بشیم.
متن روون و روایت جذابی هم داره. خلاصه که پیشنهاد میشه دیگه.
من سعی کردم فقط نظر شخصیم رو بگم. اسم کتاب رو سرچ کنید خلاصه و معرفی و چیزای دیگه رو می‌تونید درباره‌ش پیدا کنید.

معرفی این رو گذاشتم بعد از دهه اول محرم. شاید کمک کنه بعد دهه حال و هوامون رو حفظ کنیم.
سلام عرفان جان من فقط برای ۵ صفحه اول رو نوشتم بقیه‌اش مونده و خیلی عالیه اگه وقتش رو داری انجام بدی 302
با پیشنهادت هم به شدت موافقم Khansariha (69) Khansariha (56) Smiley-talk002
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان