عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تو بگو چه کتابی بخونم؟

سلام

نام کتاب : مفاتیح الحیاه

نویسنده : آیت الله جوادی آملی

[تصویر:  mafatihbook.jpg]

این کتاب برادر دو قلوی مفاتیح الجنان هست.42
با این تفاوت که مفاتیح الجنان برای آخرت شما نوشته شده اما این کتاب برای زندگی این دنیاتون نوشته شده...1 بر اساس احادیث و روایات دینی مون.

اگه دوست دارین سبک زندگیتون اسلامی باشه این کتاب رو بخونید.

بعضی از سرفصلهای این کتاب:
-تفکر
-یاد گیری علم
-کار و تلاش
-حفظ تن
-نظافت و بهداشت
-خوردن و آشامیدن
-لباس و پوشش
-زینت و آراستگی
مسکن و امکانات زندگی
-خواب
- ورزش
- روابط اجتماعی با دیگران ( خانواده، خویشاوند، دشمن؛ مشرک و بیگانه و...)
-مصادیق شهروندی
- تعامل با حیوانات
- و......

این کتاب جزو پرفروش ترین های نمایشگاه کتاب بوده.

کتابی که من دارم مال زمستون 91 و چاپ شصت و هفتم هست.
قیمتش 14500 تومن و حدود 780 صفحه است.

در این زمینه ((آداب و اخلاق و سنن اسلامی)) کتاب دیگه ای هم داریم به اسم " حلیه المتقین " نوشته مرحوم علامه محمد باقر مجلسی(ره)
اما من پیشنهادم اینه که مفاتیح رو بگیرین چون زبان نوشتن اون روان تر و ساده تر هست. امروزی تره.
اما حلیه المتقین زبانش ادبی تر هست و بعضی کلمات فارسی قدیمی توش استفاده شده و شاید خوندنش براتون جذاب نباشه.

یا علی303
یا عباس
 سپاس شده توسط
سلام بر همه دوستان. من یه کتابی میخواستم در زمینه آداب زندگی کردن از دیدگاه قرآن 

ممنون
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

سلام جناب دایموند

کتابی که من توی پست قبلی ام معرفی کردم بر اساس آموزه های دینی هست و آموزه های دینی هم منشا و اصلشون قرآنه.

توی قرآن که مستقیما در مورد آداب زندگی صحبت نشده.

بیشتر نکات اخلاقی و رفتاری هستن. ( مثلا در مورد سخن گفتن آیات زیادی داریم. و یا روزی پاک و حلال)

ممکنه لطفا سوالتون رو واضح تر بگید. ممنون303
53
یا عباس
 سپاس شده توسط
سلام
کتاب لطفا گوسفند نباشید از محمود نامنی
کتاب فوق العاده قشنگ و کاربردیه و تاثیر مثبتی رو زندگی میذاره
گهی بر درد بی درمان بگریم
                                  گهی بر حال بی سامان بخندم 

بودنم درد می کند از هبوط سخت آدم بر زمین..........
سلام. ببخشید میشه یه کتاب معرفی کنین که داخلش حدیث های امام زمان(عج) باشه؟

ممنونم از اینکه همیشه کتابهای خوبی معرفی میکنین.
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

سپاس شده توسط
(1392 شهريور 13، 22:20)diamond111 نوشته است: سلام. ببخشید میشه یه کتاب معرفی کنین که داخلش حدیث های امام زمان(عج) باشه؟

ممنونم از اینکه همیشه کتابهای خوبی معرفی میکنین.
سلام آقای دایموند

خوش اومدین. من این کتاب رو خوندم. امیدوارم براتون مفید باشه...تشریف ببرید اینجا.Khansariha (8)
یا عباس
[تصویر:  18-5585.jpg]

کی پنیر مرا جا به جا کرد؟

کتابی کم حجم با زبانی بسیار ساده

در قالب داستانی از دو موش و دو آدم! که اینها هر روز صبح دنبال پنیر ( خواسته های زندگی : شغل، در امد، کار و ...) می گردند.

سر انجام یکی از موش ها روش درست زندگی کردن و هماهنگ شدن با تغییرات رو یاد میگیره.

این کتاب مناسبه برای کسایی که نسبت به تغییرات محیط پیرامونشون نوعی حال تدافعی پیدا می کنند.

اگه دوست دارین با تغییرات زندگی تون راحت تر کنار بیاید...و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید.

خوندنش یه روز هم وقت نمیگیره.

(کتاب من، همین که توی عکس میبینید:
109 صفحه (با حروف درشت)
چاپ سال 85 ، نشر ذهن آویز
1150 تومان)

الان شده حدود 4000 تومان.
یا عباس
سلام دوستان این هفته نامه 40 چراغه هفته نامه مورد علاقه من،چون تو انجمن قسمت مجله نبود گذاشتم اینجا
دیگه اگه بدجاییه شرمنده ،من این هفته نامه رو از 13 سالگی شروع کردم به خوندنش و تاحالا خسته نشدم
عالیه
این هم جلد این هفتست

[تصویر:  29718907995302725562.jpg]
[تصویر:  38623959350631556358.jpg]

[تصویر:  05_blue.png]
سلام

اگه دوست دارین بچه تون رو در آینده درست حسابی تربیت کنید بهتون این کتاب رو پیشنهاد میکنم :

تعلیم و تربیت در اندیشه بوعلی سینا

و تطبیق آن با یافته های جدید

نوشته کاظم کاهانی مقدم

قیمت کتاب در سال 87، 6000 تومن بوده ، انتشارات صبرا

و بعضی از سر فصل هاش :

فصل 1 :
-ایمان به خدا
-اخلاق نیکو و پسندیده
-تندرستی و ورزش
- سواد آموزی
-....

فصل 2:
- دوره نوزادی
-دوره طفولیت
-دوره خردسالی
- کودکی
- مدرسه....

فصل 3:
- اصول آموزش مبانی دینی
- اصول آموزش زبان و ...

فصل 4:
- عادات
- تشویق و تنبیه
- دوست و همنشین
- پند و نصیحت و ...

و چند فصل دیگه هم داره
یا عباس
درود .
در روز های سال نو میلادی هستیم . هفته پیش هم سالروز یکی از منجیان و راهنمایان بزرگ بشریت ، عیسی مسیح بود.
در همین راستا کتاب ان خردمند دیگر ترجمه ی الهی قمشه ای را معرفی می کنم.
ریشه ی ماجرا سه مغ ایرانی هست که از نشانه های اسمان به دنبال مسیح می رن تا هدایایی را به مسیح بدن...اما ماجرای اصالی داستانی خیالی درباره مغ چهارم هست که کمتر دربارش صحبت شده.
تندبس این سه مغ در بسیاری از کلیسا ها هست.
کتاب قشنگیه.
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
500 نکته درباره مطالعه

کتابی کم حجم و 150 صفحه ای که برای دانشجوها مفیده

نوشته فیل رِیس

مال من چاپ سال 86 هست و 800 تومن4fvfcja4fvfcja

بعضی از سرفصلهاش :

مسئول تحصیلات خود باشین
بهترین مکان برای مطالعه
زمانبندی
شروع کار
ارایه سمینار
افزایش سرعت مطالعه
خلاصه نویسی
مقاله نویسی
تقویت حافظه
افزایش انگیزه
مرور درس
ثمر بخش نمودن پروژه ها
آمادگی برای امتحانات....
یا عباس
Exclamation 
توی این پست بجای اینکه بگم " چه کتابی بخون" میخوام بگم " چه کتابی نخون"cheshmak

15 رمان افسرده کننده دنیا رو معرفی میکنم :

نشریه تلگراف در مطلبی به معرفی ۱۵ رمانی پرداخته که «افسرده‌کننده» هستند؛ هرچند ممکن است این رمان درباره افسردگی نباشد اما خواندنش خواننده را افسرده می‌کند.

۱. «جود گمنام» نوشته تامس هاردی

اگر دوست دارید رمانی بخوانید چندصد صفحه‌ای درباره مردی کارگر که با هزار بدبختی سعی می‌کند زندگی بهتری برای خود درست کند اما نمی‌تواند. مدام سر این مرد کلاه گذاشته می‌شود، فریب می‌خورد و از همه جا رانده می‌شود و در ‌‌نهایت عشقش او را تنها می‌گذارد و می‌میرد. «جود گمنام» آخرین رمان هاردی است.

۲. «زن عجیب» نوشته جرج گیسینگ

رمان سال ۱۸۹۳ گیسینگ درباره چند زن انگلیسی در دوران ویکتوریا است. زنانی که در بدبختی زندگی می‌کنند و به امید روزی بهتر سهی می‌کنند مهارت‌هایی چون منشی‌گری یاد بگیرند. از طرفی گیسینگ به «ترشیدگی» به عنوان یک موضوع جدی هم پرداخته است. در این رمان هیچ خبری از امید نیست و شخصیت‌های یکی پس از دیگری می‌میرند.

۳. «۱۲۰ روز سودوم» نوشته مارکی دوساد

این رمان مارکی دوساد مثل همه آثارش جنجالی بود اما هیچ خبری از سرخوشی در آن نبود. این رمان درواقع شرحی است بر شکنجه‌های متعددی که مردان بر زنان روا می‌دارند و حال خواننده را خراب می‌کند. برخی از اثر را مضحکه خوش‌بینی به آینده عصر روشنگری می‌دانند.

۴. «میدان خماری» نوشته پاتریک همیلتن

مصرف نوشیدنی‌های الکلی و بیماری‌های ذهنی دو موضوع اصلی زندگی جرج هاروی بون هستند، مردی که دچار چندگانگی شخصیتی است و یکی از شخصیت‌هایش زن محبوب او را می‌کشد. این رمان یکی از غم‌انگیز‌ترین پایان‌های ادبیات را دارد.

۵. «سَکو» نوشته میشل اوله‌بک

سومین رمان میشل اوله‌بک، نویسنده برنده جایزه گنکو آنقدر جنجالی بود که به دلیل نفرت نژادی جاری در کتاب پای نویسنده را به دادگاه کشاند. این کتاب واثعا غیرانسانی است و در هر گوشه آن نفرت از انسان موج می‌زند. بهتر است کتاب را نخوانید!

۶. «محبوب» نوشته تونی موریسون

رمانی درباره برده‌داری هرگز موجب نمی‌شود خوشحال شوید! این رمان پا را فرا‌تر می‌گذارد و داستان زنی را تعریف می‌کند که فرزند خود را می‌کشد تا از برده شدنش جلوگیری کند. از طرفی شکنجه‌های برده‌داران هم بر دلخراشی رمان افزوده است.

۷. «هرگز‌‌ رهایم نکن» نوشته کازوئو ایشی‌گورو

سردی نثر ایشی‌گورو موجب می‌شود چندان درگیر موضوع دلخراش رمان نشوید. داستان چند انسان که پرورش داده شده‌اند تا فقط از اعضای بدنشان برای ترمیم بدن آدم‌هایی دیگر در آینده‌ای نامعلوم استفاده شود. کتابی بسیار تلخ که استعاره‌ای است درباره تاثیر مرگ بر زندگی انسان‌ها.

۸. «ژرمینال» نوشته امیل زولا

یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های تاریخ و البته یکی از تلخ‌ترین آن‌ها. داستان گروهی کارگر معدن که از فقر و گرسنگی راهی جز مرگ و بدبختی ندارند. این رمان ناتورالیستی شرح دقیقی است از زندگی فلاکت‌بار کارگران معدن و خانواده‌های آن‌ها در فرانسه‌ای که آسمانش همیشه خاکستری رنگ است و آدم‌ها برای سیر کردن شکم خود تکه‌های لباس را در آب می‌جوشانند.

۹. «باید در مورد کوین حرف بزنیم» نوشته لیونل شرایور
این رمان با فیلمی که با بازی تیلدا سوئینتن در سال ۲۰۱۱ براساس آن ساخته شد، معروف‌تر هم شد. این رمان داستان قتل عامی در یک دبیرستان آمریکایی است و بر بدبختی خانواده قاتل تاکید کرده است.

۱۰. «خداحافظ ماگ» نوشته جودیت کِر
جودیت کر نویسنده معروف و ۹۰ ساله داستان‌های کودکان است و معروف‌ترین کار‌هایش مجموعه آثاری درباره ماگف خرسی تپل و بانمک است که در ۱۷ کتاب حضور دارد و در همین «خداحافظ ماگ» کر شخصیت محبوب خود را می‌کشد. احتمالا هیچ بچه‌ای با خواندن این رمان شاد نمی‌شود.

۱۱. «جیل» نوشته فیلیپ لارکین
این رمان غمگین درباره پسری است که سعی می‌کند در دانشگاه خودی نشان دهد. جیل نام دختری است که زندگی این پسر را عوض می‌کند اما با وجود عشق جاری در کتاب، هیچ لحظه‌ای از این رمان شما را شاد نمی‌کند.

۱۲. «صخره برایتن» نوشته گراهام گرین

این رمان ماجرای پینکی، پسر ۱۷ ساله خشنی است که در پیامی صوتی نفرتش را از دختر موردعلاقه‌اش یعنی رز بیان می‌کند و وقتی می‌میرد دختر به خانه می‌رود تا برای اولین بار این پیام را گوش دهد و آرامش پیدا کند! پایان این رمان، آنقدر تلخ است که شما را تا مدت‌ها ناراحت و افسرده‌‌ رها کند.

۱۳. «جاده» نوشته کورمک مکارتی
زمین نابود شده و پدر و پسری باید در این ویرانه برای پیدا کردن غذا و دور ماندن از دست آدم‌خوار‌ها تلاش کنند. دنیای شوم خیالی مکارتی آنقدر سیاه و مخوف است که شاید خواننده هم برای فرار از این آینده تصمیم بگیرد مثل مادر خوانده خود را بکشد.

۱۴. «عشق اول» نوشته ساموئل بکت

اغلب خوش طبعی بکت موجب می‌شود یاس جاری در آثارش را فراموش کنیم. اما «عشق اول» ماجرای بسیار تلخ آشنایی یک ولگرد با زنی خیابانی است. این رمان تلخ‌ترین نوشته بکت است.

۱۵. «حباب شیشه‌ای» نوشته سیلویا پلات
 «حباب شیشه‌ای» تنها رمان پلات است و داستان زنی است که تمامی یاس و ناامیدی دنیا بر سرش خراب شده و چیزی که رمان را تلخ‌تر می‌کند رابطه نزدیک آن با زندگی تلخ و خوکشی این شاعر انگلیسی است.
یا عباس
 سپاس شده توسط
57 درس برای تقویت حافظه

[تصویر:  9647514115.240.jpg?1291040658]

شامل 57 درس هست

که هر درس اول در مورد سبکی از تقویت چند صفحه توضیح داده

و هر در پایان هر درس یک سری تمرینات عملی هم داره که انجام بشه

حدود 250 صفحه است

کتاب من چاپ سال 89 و 4500 تومان هست.
یا عباس
 سپاس شده توسط
سلام
منم میخوام کتاب معرفی کنم..1

نمیدونم قبلا معرفی شده یا نه..42

سلام بر ابراهیم

[تصویر:  97bfe5c6aa6ce47815691befea3bc67a.jpg]

این کتاب زندگی شهید ابراهیم هادی رو میگه..
میتونه کلاس درس ادب باشه و ایمان و اقتدار..1

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام به دوستان خوب کانونیم
کتاب مالکوم X

نگاهی به زندگی و مبارزات رهبر مسلمانان آمریکا

چاپ 86 -500 تومان -72 صفحه-کتاب دانشجویی

امیدوارم
امیدوارم
امیدوارم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان