عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تو بگو چه کتابی بخونم؟

سلام به دوستان خوبم

اگه حوصله انجام هیچ کاری رو ندارید ...
اگه از زندگی خسته هستید و ناامید و افسرده شدید....
اگه میترسید جلو جمع صحبت کنید...
اگه از مصاحبه میترسید و اضطراب دارید...
اگه از امتحان میترسید...
اگه طبق برنامه ریزیتون پیش نمیرید...
اگه نمیتونید عصبانیتتون رو کنترل کنید و از رفتار دیگران رنجیده خاطر میشید...
اگه مایلید حالتون خوب بشه...
بهتون پیشنهاد میکنم
کتاب از حال بد به حال خوب رو بخونید...
موضوع اصلی این کتاب استفاده از "شناخت درمانی" هست.

نویسنده کتاب دکتر دیوید برنز با مترجمی آقای مهدی قراچه داغی (خواهر زاده سهراب سپهری)
چاپ سی و پنجم  کتاب در سال 92 با قیمت 24000 تومان
امیدوارم
امیدوارم
امیدوارم
 سپاس شده توسط
کتاب "خسی در میقات" نوشته ی جلال آل احمد
سفرنامه حج نویسنده در سال 1343

خیلی دقیق از حج و حجاز و حج روندگان گفته.
کتاب ش فراون توی بازار هست. گیر بیارید و بخونید. حتمن لذت خواهید برد.

یک بخش کوتاه از اون رو براتون اینجا نوشتم:

و اما جزو آن چهار پنج نفر واعظ و روضه خوان و آخوند دسته ی ما، یک آقا سیدی هم هست اهل بروجرد. امامِ نمی دانم کدام مسجد تازه ساز در تهران. که بد جوری برای مرید لَه لَه می زند. چهار پنج تا از بازاری ها را دور خودش جمع کرده و هر روز در همان اتاقی که محل سکونت شان است نماز جماعت برپا می کنند. و با زبان بی زبانی دو سه بار رو زده است که چرا به نمازش حاضر نمی شویم. محدث که اقتدا کننده به هیچ کس نیست. دایی هم که حالش را ندارد. و جواد هم که یک سر دارد و هزار سودا. ناچار از خانواده ی ما من یکی می مانم. از آن هاست که پنج دقیقه در سجده می ماند به این خیال که پنج کیلومتر به عرش نزدیک تر می شود. و بدتر از آن اصرار دارد که بروم پای حرفش، که بعد از نماز مغرب برای دهاتی ها می گوید.

عاقبت دیشب رفتم. روی بام. چنان لطافت هوا را با همان مزخرفات درباره ی "شکیات"، "غسل"، تطهیر" و "نجاست" خراب کرد که اُقم نشست. نباید این حرف ها حتی به درد ببوهای مازندرانی بخورد. و آخر تا کی باید مذهب را به دسته ی آفتابه بست؟ و در حوزه ی "نجس پاکی" محصورش کرد؟ یا بیزار نشانش داد از شارب فلان دبنگی که من باشم؟ آیا همین هاست آخرین ماموریت یک مذهب؟ و مردک آن قدر مبادی آداب هم نیست که برای تو که بار اول است پای صحبت او می نشینی فورا سراغ حرمت شارب داشتن نرود.

و بدتر از او این نوحه خوان دسته ی ماست. که انگار بیمار است. رسما می گوید چرا به سر و کله تان نمی زنید؟ عین این که بگوید چرا وقتی من مصیبت می گویم شما خودتان را از پشت بام پایین نمی اندازید!

و صد رحمت به واعظ دسته مان. که تاریخی می گوید و حدیثی و حرف حسابی. شروع کرده است به گفتن یک دوره تاریخ بنای کعبه و آداب حج. و برای دهاتی ها. به هر صورت مفید است. و دست آخر هم البته به صحرای کربلا می زند و اشکی از مردم می گیرد. اما نه به ضرب من بمیرم تو بمیری. کلام گرمی دارد. و خودش دل سوخته است...

میقات: وقت انجام کاری، جایی که حاجیان احرام می بندند
شارب: سبیل
53
[تصویر:  tree.jpg]

خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش  ***  بِنَماند هیچ ش الا، هوس قمار دیگر

" مولوی "

53   53   53

این بار، بی تاریخ؛
خسته ام،
آن همه روزها که قرار بود شروع ی باشند ...

53 5353
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
سلام

کتاب های جیبی مفید میشه معرفی کنید؟

برای اوقات سوخته مثل تاکسی و اتوبوس و .. می خوام

موضوعاتی که دوست دارم :مذهبی،روانشناسی
دانلود کتاب دانستنی های خون و اهدای خون Khansariha (56)

[تصویر:  14129215923.jpg]

توضیحات
اهدای خون هنگامی رخ می‌دهد که یک فرد سالم به‌طور داوطلبانه مقدار مشخصی از خون خود را در یک مرکز انتقال خون هدیه می‌کند. خون اهدا شده پس از انجام آزمایش‌های غربالگری و تأیید سلامتی به‌منظور تهیه فراورده‌های خونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا از طریق بانک خون مراکز درمانی به افراد دیگر تزریق می‌شود. فرایند اهدا و تزریق به دریافت‌کنندگان، انتقال خون نام دارد.  سرفصل های کتاب : خون،زندگی- ضرورت اهدای خون- گروه های خونی- فرآورده های خونی- مصرف کنندگان اصلی خون- انواع اهدا ی خون- انواع اهدا کنندگان خون- شرایط داوطلبان اهدا خون- معافیت موقت، معافیت دائم- آزمایش ها بر روی خون اهدایی- اهدای خون اتولوگ- پلاسما فرزیس- پلاکت فرزیس- چند توصیه پیش از اهدای خون- مراحل اهدای خون- واکنش های احتمالی حین و پس از اهدا خون- چند توصیه پس از اهدای خون

لــــینک دانلود در انتهای پست cheshmak
امیدوارم واستون مفید واقع شه 128fs318181

نام کتاب :  دانستنی های اهدای خون
نویسنده :  علی اصغر صفری فرد

زبان کتاب :  پارسی
تعداد صفحه :  ۶۷
قالب کتاب : PDF
حجم فایل :  4MB
لینک فایل :  لینک مستقیم
منبع :  پارس بوک
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]

اگه واقعا میخوای ترک کنی اینو بخون

آدم ها همه معمارند؛ معمار مسجد خویش...
من کتاب های عرفان نظر آهاری رو خیلی دوست دارم
بسیار زیباس..

و برای شروع "من هشتمین آن هفت نفرم" رو معرفی میکنم

[تصویر:  dlki8z.jpg]
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
سلام

میخوام در رابطه با این پست گلبرگ جون دو تا کتاب خیلی کم حجم ولی مفید رو بهتون معرفی کنم :

1- چطور نقشه ذهنی بکشیم؟
نوشته تونی بوزان
72 صفحه
انتشاراتی خانه فرهنگ
کتاب من قیمتش در سال 84 ، 900 تومن بوده.4fvfcja

کتاب حاضر شامل راه‌کارها و روش‌ها و اطلاعاتی برای ترسیم نقشه و برنامه‌ریزی ذهنی است با این مطالب:
'تفکر بهتر برای ایده‌های هوشمندانه‌تر'،
'مذاکره بهتر با افراد و متقاعد نمودن بهینه آن‌ها'،
'به خاطر سپردن بهتر موضوعات'،
'برنامه‌ریزی اهداف شخصی'
و 'کنترل بهتر زندگی شخصی'.

برگرفته از vista.ir
[تصویر:  9645557925.240.jpg?1176085723]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------
کتاب دومی که میخوام معرفی کنم باز هم مال همون نویسنده و انتشارات هست به اسم :

2- قدرت ذهن خلاق
147 صفحه است
و مال من در سال 84 قیمتش 1600 تومن بوده4fvfcja( کجایی روزگار ارزونی...)Gigglesmile

يکي از مهم ترين وجوه تمايز انسان از ديگر موجودات قدرت تفکر و خلاقيت اوست. قدرت دستکاري در ذهن و پديده هاست، قدرت کشف و توليد ابزار و انديشه هاي جديد است، که همه اينها به نوعي خلاقيت است. همه انسان ها کم و بيش خلاق اند و اين توانايي همچون انواع هوش با درجات متفاوت در همه ما وجود دارد، مهم آن است که بتوانيم آن را شکوفا نموده، توسعه دهيم و به خدمت بگيريم. تفکر خلاق مي تواند بهترين سلاح مبارزه با مشکل نيز قلمداد شود. افرادي که تفکر خلاق را در خود شکوفا نکرده اند تا به کوچکترين مشکلي مي رسند، مي گويند «آه بازيک مشکل!» در صورتي که انسان هاي خلاق اين نگرش منفي را تسليم شدن قبل از جنگ مي پندارند، زيرا معتقدند مشکل نه تنها مزاحمت نيست بلکه مبارزه اي براي کشف راه حل است.

برگرفته از: tabrizi4yek.blogfa.com

[تصویر:  9645557917.240.jpg?1176086019]
یا عباس
 سپاس شده توسط
(1389 ارديبهشت 30، 10:20)دریا نوشته است: یه کتاب خیلی خوب پیشنهاد میکنم اگه دوست داشتین بخرین
نام:معجزه عشق
موضوع:نامه ای از خدا به انسان
نویسنده:اوگ ماندینو
مترجم:موسی نامی
قیمت:فقط 1500 تومان(اگه گرون شده باشه می شه 2000 تومان)
(1392 فروردين 23، 21:16)Alireza 68 نوشته است: سلام

این کتاب رو از دست ندید

جلاء العیون تالیف علامه مجلسی

[تصویر:  102-110-large.jpg]

من چند ماه پیش خریده بودم گفتم امروز ی نگاه بندازم

ی دفعه به خودم اومدم دیدم صفحه 64 اشم

خیلی از شبهات منو تو پاسخ میده
53
انتشارات آدینه سبز

خیلی زیبا توضیح داده با منابع که خلقت نور حضرت محمد(ص) از کجا شروع شد و چطوری تو صلب حضرت ادم قرار گرفتن و چطوری نورشون جداشد

من الان قسمت عبدالمطلب هستم

خیلی جالبه خیلی خیلی
یا عباس
 سپاس شده توسط
[تصویر:  85626015.jpg]

شب قدر و استجابت دعا: از سلسله در‌سهاي حضرت آيت‌الله سيدمرتضي شبستري در مسجد محمديه
پديدآورنده:
گردآورنده:سيدمهدي شبستري

تاريخ نشر:26/06/85
قيمت پشت جلد :10000 ريال
زبان كتاب:فارسي
محل نشر:تهران - تهران

معرفي مختصر كتاب:
كتاب حاضر، متن سخنراني‌هاي "آيت‌الله سيدمرتضي شبستري" ـ مفسر بزرگ قرآن ـ در خصوص شب قدر و استجابت دعاست كه در سال 1354 هجري شمسي برابر 1395 هجري قمري در دهه‌ي دوم ماه رمضان، در مسجد محمدي تهران ايراد گرديده و اين عناوين را شامل مي‌شود: مراحل نزول قرآن و ارتباط نزول قرآن با امور مسلمين، تجديد نظر در اوضاع جهاني در شب قدر، تعيين شب قدر، حالت خوف و رجا، دگرگوني اوضاع، شب قدر و تعيين رهبريت ائمه‌ي اطهار (ع)، شب قدر و چگونگي به فعليت درآمدن رهبري ائمه (ع)، چگونگي علم ائمه اطهار، گناهان، دنباله‌ي گناهان، شيوه‌ي دعا، و چگونگي استجابت دعا. 

=====================

من خوندمش
خیلی کتاب اثر گذاری بود.
Khansariha (8)
یا عباس
[تصویر:  Shafa.gif]

«لوييز ل. هي» نويسنده كتاب پرفروش «شفاي زندگي» از رهبران بلند آوازه بين المللي «نهضت عصر نوين» است.
پيام اصلي خانم لوييز هي اين است كه: «اگر مشتاق باشيم كه روي ذهن خود كار كنيم، تقريبا همه چيز را مي توان شفا داد.»

او ریشه ی تمام مشکلات روحی و جسمی آدمی را در درون می داند و در این کتاب به یاری تکنیک های متفاوت، خواننده را در جهت زدودن ترس ها، مشاهده ی درون و در نتیجه آشنایی با علل امراض، یاری می کند.

در صورت تمایل، برای خرید این کتاب یا اطلاعات بیشتر می توانید به لینک  مراجعه کنید.

نويسنده اين كتاب، تجربه هاي بسيار و اطلاعات دست اولي درباره شفا دادن دارد كه سخاوتمندانه آنها را در اختيار ما مي گذارد. حتي اين دانش كه چگونه سرطان وخيم پيشرفته اش را خود علاج كرده است. وي در بخشي از اين كتاب مي گويد:

... آنچه دربارهء خود و در بارهء زندگي مي انديشي و معتقدي، برايت به واقعيت در مي آيد. و ما براي آنچه مي توانيم بينديشيم، انتخاب هاي نامحدودي در اختيار داريم.

بيشتر ما دربارهء اين كه كي هستيم عقايدي نابخردانه، و دربارهء اينكه زندگي را چگونه بايد زيست، قواعد بسيار بسيار خشكي داريم. اين به معناي سرزنش ما نيست. زيرا در اين لحظه، به بهترين كاري كه از دستمان بر مي آيد سرگرميم . اگر دانش و فهم و هشياري بهتري داشتيم، حتماً به كار ديگري دست مي زديم. تمناي من اين است كه به دليل جايي كه در آن قرار داريد، خود را به ديدهء تحقير ننگريد.

اين واقعيت كه من را و اين كتاب را يافته ايد، نشان مي دهد كه آمادگي ايجاد تغيير تازه را در زندگي خود داريد. پس قدر خود را بدانيد و به خاطر داشته باشيد كه عباراتي نظير اين كه: «مرد نبايد گريه كند» يا «زن نمي تواند پول در آورد» عقايد محدود كننده اي است كه بايد در زندگي كنارشان گذاشت...

به شخصه این کتاب رو به همه بچه های کانونی توصیه میکنم بخونید.
کتاب خیلی متفاوتی هست نسبت به سایر کتابهای روانشناسی که تو حوزه کنترل ذهن و تفکر نوشته شده.
یا عباس
 سپاس شده توسط
کتاب چهار اثر
نویسنده : فلورانس اسکاول شین

زندگی، یك بازی است؛
بیشتر مردم زندگی را پیكار می‌انگارند. اما زندگی پیكار نیست، بازی است. زندگی، بازی بزرگ داد و ستد است. زیرا آنچه آدمی بكارد همان را درو خواهد كرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشكار شود یا بروز كند به خود او باز خواهد گشت؛ و هر چه بدهد بازخواهد گرفت. اگر نفرت بورزد، نفرت به او باز خواهد آمد. و اگر عشق ببخشد، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد كند، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت. و اگر تقلب كند به او حقه خواهند زد. همچنین به ما آموخته‌اند كه قوه‌ی تخیل در بازی زندگی نقشی عمده دارد.

هر آنچه آدمی در خیال خود تصور كند- دیر یا زود- در زندگی‌اش نمایان می‌شود.

عشق راستین از خویشتن فارغ است. و از هرچه ترس رها .بدون هیچ چشمداشت و اندکی توقع خود را بر محبوب فرو می باراند.شادمانی اش در بخشیدن است نه ستاندن .عشق یعنی ظهور خدا و نیرومندترین قدرت مغناطیسی موجود در عالم. عشق پاک فارغ از خویشتن –بی نیاز از هرگونه طلب و انتظار-به ناچار هم جنس و هم سنگ خود را به سوی خود می کشاند. هر چند کمتر کسی از عشق حقیقی بویی برده است.آدمی که در مهر و محبت خود غاصب و خودخواه یا ترسو است قهرا آنچه را دوست می دارد از دست می دهد ...

معروف ترین كتاب اسکاول شین، با نام "چهار اثر"، ترجمه خانم لیلا رحمتی بوده و تاكنون، شصت بار به چاپ رسيده است. این کتاب، گنجينه‌‌ای از چهار اثر زیر است :
1- بازی زندگی و راه این بازی
2- گفتار تو، عصای معجزه‌گر تو است
3- در مخفی كاميابي
4- نفوذ گفتار
فلورانس اسکاول شین، در گنجينه‌ي چهار کتاب خود که در ایران نیز فروش بالايي یافته، با زبان بسیار ساده و روان، چكيده‌ي عرفان را بیان می‌کند و نيروي روح آدمی و جایگاه او را یادآور می‌گردد و با نفوذ گفتارش، چنان در جان آدمی رخنه مي نمايد که آدمي باور می‌کند و ایمان می‌آورد که می‌تواند؛ آری، به راستي می‌تواند آنی باشد که می‌خواهد و بايد باشد و به جایی می‌تواند برسد که جایگاه بلندمرتبه‌ي انساني است.

فایل صوتی و لینک های دانلود این کتاب هم در اینترنت هست.
قیمت کتاب زمانی که من خریدم ( دوسال پیش) حدود 9000 تومان بود البته با توجه به انتشارات های مختلف قیمتش متفاوته.
[img=0x0]http://www.ehda.ir/StaticPages/Pictures/468X60-1.gif[/img]

تنها با شهرت نیست که میتوان جاودانه شد ... این است راز جاودانگی...

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
و  آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

53بیا ما هم جاودانه شویم . ما می توانیم 53

به اینجا سر بزن : اهدای زندگیKhansariha (8)
 سپاس شده توسط
کتاب شيخ خرابات، علامه حسن زاده آملي، نشر هنارس ، قيمت 6500

53535353 _________________________________________________________ 53535353

اين کتاب در زمينه ترک خودارضايي کمک زيادي به من کرد.

کتاب بخش هاي مختلفي داره از جمله دستورالعمل هايي ساده و قابل اجرا براي مقابله با نفس و مهارکردنش ( شامل دستورالعمل هايي در زمينه طهارت، پرهيز از پرخوري و پر حرفي، مراقبه و محاسبه روزانه نفس، شب زنده داري، رياضت و تهذيب نفس، توبه حقيقي و ... )

کلا اين کتاب مسير درست سير و سلوک عرفاني رو نشون ميده و تجربيات خود استاد حسن زاده رو در اين مسير مطرح ميکنه.

کتاب جذاب و دلنشيني. مطمئنم از خوندنش لذت مي بريد.Khansariha (8)

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.

کتاب تندیس عشق 
(خاطراتی از عارف فرزانه مرحوم کربلایی احمد میرزا حسینعلی تهرانی )
انتشارات منشور وحی
قیمت : 2500 تومان

5353535353

کتاب خیلی شیرینیه. 

ایشون یکی از انسان های پاک و عارفان زمان خودشون بودن که از دوستان شیخ رجبعلی خیاط بودن و لطف خدا مورد حالشون قرار گرفته و تونستند در مسیر سیر و سلوک به مقامات بالایی برسند.

این کتاب پر از نکات ناب اخلاقی که میتونیم از هر کدومش یه درس زندگی بگیریم. 

اگه علاقه دارید بیشتر با کتاب آشنا بشید من در قسمت اولیای الهی و عارفان بزرگ سعی میکنم هر چند روز یک بار یکی از اون نکات اخلاقی رو مطرح کنم.

ولی حتما توصیه میکنم این کتاب رو بخونید.

غمگین و تنها ...

سلام

[تصویر:  5b5664255f555e3300f8ea292913c2971386935293.jpg]

این کتاب عالی هست..1

بخشی از مصاحبه با خانم آباد:

"برای مثال اولین شهیدی که در همان محلی که اسیر شدم، شهید میرظفرجویان بود. دختر این شهید وقتی کتاب توزیع شده بود گفت: من برای اولین بار بعد از بیش از 30 سال متوجه شدم که کسی شهادت پدرم را دیده و  پیغامی را که در آخرین لحظه پدرم برای من که دختر کوچکشان بودم، فرستاده‌ است. من این پیغام را در کتاب آورده بودم. این مسئله برای من بسیار ارزشمند بود یک حس رضایت از آن لحظاتی که رنج کشیدم تا این کتاب تالیف شد را برای من ایجاد کرد."

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سپاس شده توسط
سلام کتاب برای نویسندگی مناسب باشه سراغ دارید معرفی کنید خیلی ممنون....
 سپاس شده توسط
سلام
من همین الان این کتاب رو تموم کردم
بسیار لذت بردم 
نثر کتاب کمی گسستگی دارد اما در کل بسیار دلچسب و شیواست 1

[تصویر:  182007_795.jpg]
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان