عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تکنیک های شاداب بودن

Tongue 
بسم الله الرحَمن الرَحیم

فَأَمَّا إِن كَانَ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ (88)
پس اگر از مقربین شدید

فَرَوْحٌ وَرَیْحَانٌ وَجَنَّةُ نَعِیمٍ (89)
پس برشما باد روح و ریحان و بهشت پر نعمت

رَوْحٌ یعنی  راحتی و نشاط   روحی

...............................................................................................

317در این تاپیک می خواهیم از تکنیک های شاداب بودن و رسیدن به نشاط ، بگیم 317
317همه آزادن که از تجربیات یا مقالاتشون در این زمینه  پست بزنن و به بقیه در جهت حفظ نشاط روحی و شادابی توی زندگی کمک کنند . 317
پس منتظریم .

303 با اجازتون پست اول رو خودم میدم ...و یه تکنیک به ظاهر کوچیک ولی اثر گذار اولین تکنیک ، البته تجربه خودم بوده .........من قبلا از حمام و غسل آب گرم لذت میبردم ، ولی یه روز یه نفر یه نکته جالبی بم متذکر شد ، ......

بهم گفت اگه بتونی از شامپو بدن خوشبو استفاده کنی ،

.احساس خیلی لذت بخش تری  میگیری .طوری که احساس میکنی پوستت تازه شده و همینطور یه موادی داره که توی پوست نفوذ میکنه و نشاط جسمی  خاصی به آدم میده ما هم

.

یه بار امتحان کردم ، 317

.

عجب حالی میداد انقدر کیف و نشاط میداد که بش معتاد شدم ... .Khansariha (46)

آدم حس خوشبویی و لیزی یا یه احساس سرزندگی خاصی تا ساعت ها بعدش پیدا میکنه که از این احساس لذت میبره .... .

مارک های مختلف و با خاصیت های مختلف و خاصی از  انی "شامپو بدن " ها توی بازار هست که میتونین استفاده کنین .

....این تکنیک رو دست کم نگیرین ها Smiley-face-thumb،

به اونها که امتحان نکردن توصیه میکنم .... منتظر نکات بقیه دوستان هم هستیم..

.

آراستگی ،
بوی خوش ،
نظم ،
همه اینها باعث میشه احساس مثبتی نسبت به خودمون پیدا کنیم ،
همین باعث حوصله و نشاط روحی تا حد زیادی میشه .

.
.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
گاه شاد بودن می تواند کاری بس دشوار باشد. لازمه شاد زیستن، جستجوی زیباییها و خوبیهاست. یکی زیبایی منظره را می بیند، دیگری کثیفی پنجره را. این شما هستید که انتخاب می کنید چه چیز را ببینید و به چه جیز بیندیشید. کازانتزا کیس گفته است:
« قلم و رنگ در اختیار شماست. بهشت را نقاشی کنید و بعد، وارد آن شوید.»
خب لازمه که منم بگم آدم نا امید نمیتونه شاداب بودن رو حس کنه . .

وقتی نا امید و مایوس هستید از هیچ چیزی نمیتونید حس بگیرید و انرژی مثبت دریافت کنید

به نظرم یکی از تکنیک های شاداب بودن امید داشتن هست . .

تنها هزینه شم یک نگاه اجمالی به گذشته و یک نگاه عمیق به آینده تونه

چون شما درآینده زندگی میکنید نه در گذشته . . . امید داشته باشید ... امید سبز
وقتی حس کنید که راه برگشت دارید نا امید نمیشید
سعی کنید خوبی ها رو احساس کنید تا شاداب بودن رو حس کنید53
★  *  ★   اینقد تلاش میکنم تا یه عالمه ازینا بگیرم    ☆  ★  

خدایا چه بی حساب و کتاب میبخشی و ما چه دقیق تسبیح ذکرهایمان را میشماریم

[تصویر:  959266sk2bnp02of.png]
 سپاس شده توسط
پنج توصیه فوق العاده برای شاداب بودن

*
قبل از اینکه از رختخواب خود بلند شوید به شما توصیه می کنیم :
هنگامی که چشمانتان را باز می کنید،و همان در رختخواب که هستید حرکات کششی انجام دهید،حرکاتی مانند حرکات گربه بر روی دو زانوی خود بنشینید و به سمت جلو خود را بکشید سر خود را بین دو دوست خود قرار دهید،و مدتی در این حالت بمانید.
* قبل از اینکه صبحانه تان را میل کنید توصیه می کنیم که یک لیوان آب بنوشید.
زیرا شما بعد از هفت یا هشت ساعت که از خواب بیدار می شوید بهتر است اولین ماده ای خوراکی که می نوشید آب باشد زیرا با نوشیدن آب سمومی که در بدن شما در طول یک شبانه روز ساخته شده است و طی فعل و انفعالات بدن به وجود آمده اند و اکنون در نقاطی از بدن شما جمع شده اند را با نوشیدن آب دفع می کنید.

* صبحانه بخورید :
صبحانه ای که دارای ارزش غذایی پروتئنی باشد.بهتر است صبحانه ای را داشته باشید که دارای موادی مانند گندم باشد.
* خون تان را به جوشش و حرکت در بیاورید:
این جمله بدین معنی می باشد که با صبحانه ی خود یک فنجان قهو بنوشید،قهوه علاوه بر ارزشی که گفته شد باعث می شود که شما در طول روز آرامش بیشتری به اعصاب خود داشته باشید.کمی نرمش و ورزش نیز انجام دهید البته قبل از خوردن صبحانه !!

* به دومین فنجان قهوه نه بگوید
زیرا تنها یک فنجان قهوه می تواند مفید باشد اما فنجان دوم دیگر اهمیتی ندارد.بهتر است فنجان دوم قهوه تان را هنگامی که از فعالیت بیرون به منزل برگشتید میل کنید.

منبع
 سپاس شده توسط
برای شاداب بودن باید طرز فکر و عوض کرد

تصور کن یه نامردی بزرررررررررررررگ برات اتفاق افتاده...
یعنی زدن ترکوندنت..

زورتم نمیرسه کاری کنی .. یعنی همچین شیک این کارو کردن که نه میتونی به کسی بگی نه کاری از دستت بر میاد
فقط باید بشینی و حرص بخوری!!!
حست چطوریه الآن؟
کاملا تصورش کن..

میشه تو این شرایط شاد بود؟؟؟؟17

جک گفتم؟؟؟:smiley-yell:

باشه حالا از دید دوم نگاه کنید

همچین اتفاقی برات افتاده و تو بازم کاری نمی تونی بکنی!!!
اما تو همون شرایط لای قرآن و باز میکنی..

مضمون آیه اینه : من دارم همه چیز و میبینم ... صبر کن !!

حالا حست چیه؟؟

به نظرم در کنار همه ی کارهای خوب که دوش گرفتن,مسواک زدن و بوی خوب دادن وااااااااااااااااااااااااقعا روح من و تازه میکنه

اینکه باور کنی خدا رو کنارت میتونه حال خوبی بهت بده همیشه.. 1

تمرین میخواد..از همین الآن میشه شروع کرد
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
یه وقتایی برای شاد بودن بای احساس مفید بودن بکنی!

اینکه این احساس مفید بودن و از چه راهی به دست میآری به شخصیتت بر میگرده

فکر کن..

چه وقتی احساس کردی خیلی مفیدی؟ عین این حس Khansariha (46)

موقع عبادت
موقع درس خوندن
موقع کمک کردن به خانواده یا افراد دیگه
موقع کار کردن
موقع ..

بهش فکر کن

حتما تا به حال تجربش کردی

روش سرمایه گذاری کن چون باعث میشه همیش شاداب باشی 1

کسی میتونه چیز دیگه ای به لیست بالا اضافه کنه؟ Smiley-face-cool-2
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
وقتایی که حس کردم مفیدم!:

موقع توجه به دیگران و شنیدن حرف هاشون
موقع مهربون بودن
موقع نوشتن و یا بازگو کردن تجربیاتم برای دیگران در قالب های مختلف مثل شعر، داستان یا...
موقع قرآن خوندن و دعا کردن برای دیگران
موقع درست کردن یه دسر خوشمزه برای اعضای خانواده
موقع انجام کارهایی که فکر می کنم درسته و خدا از اونا راضیه!
موقعی که صبح زود از خواب بیدار میشم و ورزش می کنم
موقعی که یه خلاقیت توی دکوراسیون خونه از خودم نشون میدم
موقعی که یه کار دستی درست می کنم
و و و....
بقیشو شماها بگید!

[تصویر:  px5agx13rxfq4051c2r.png]

خیلی وقت ها می خوام به خودم و بقیه نشون بدم که رابطه با جنس مخالف در حد معمولی و متعارف درسته و اشکالی نداره!

اما وقتی به خودم میام میبینم هر برخوردم، هر شوخی و خنده نا به جا با نامحرم، احساس گناه بهم میده. به خاطر همین می خوام نباشه این برخوردا...این شوخیا....این خنده ها.

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
این رو برای یکی از بچه ها نوشته بودم ، فکر کنم به این تاپیک خیلی مرتبط باشه :
(1391 آبان 16، 21:13)مجتبی نوشته است: 4fvfcja

راهی که من آخر پیدا کردم ، زیاد کردن درک عشق خدا و حس رضایتم بود .

به قدری ترک برام راحت راحت شد که از این که چرا گاهی میشکستم ، خنده ام میگرفت .

ترک باید با حس پذیرش و راحتی کامل انجام بشه ، طوری که به سمتش بپری ،

وگرنه این که طوری باشه که مرتب دچار تحریکات و درگیری و سختی ترک بشی ، نشون میده یه جای کارت میلنگه .

................................................
................................................

چون ایمان و اعتقادات بالایی داری من امن یه دستور بت میدم ترک من به این روش تداوم پیدا کرد و راحت شد(البته رکوردم مثل بزرگان کانون به سال نرسیده ، ولی خدا رو شکر چند ماهی میشه ) :

حقیقت الحمدلله رو دائم ببین ، یعنی سعی کن خدا رو از آثارش ببینی ، چون آثارش جلوه هایی از ذاتش هستند ،

راه اینه :
1)اول یه الحمد لله بگی
2)بعد دنبال دیدن یه جلوه و زیبایی از خدا بگردی ،

اونوقت خدا طبق آیه آخر سوره نمل : "وَقُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ سَيُرِيكُمْ آيَاتِهِ فَتَعْرِفُونَهَا

3)خدا خودش یه نور و عشقی رو بت میده ، و خودش رو بت نشون میده .

و برای هر کاری ، هر انگیزه ای ، هر صحنه ای که میبینی ، هر چشیدینی ، هر دیدنی و شنیدنی ، دنبال یه جمال و عشقی از خدا بگردی ، با روحیه سپاسگذاری ، اونوقت یه نشاط فوق العاده توی دل احساس میکنی ، که اگه حفظش کنی ، لذتش از هر لذتی بالاتره ،

کم کم توی زندگیت زیادش کن ، و سعی کن تمام اعمال و افکارت همچین روحیه ای پیدا کنه ، اولش از دیدن زیبایی ها و عشق هایی که خدا توی شب و روز و آفتاب ، ستاره دریا ، برگ های درختان و گلها هستن شروع کن

بعد برو به سمت خودت ، از ناخن ها ، گلوببول های قرمز خونت ، گردن ، رگ ها ، تو همه ی این ها سعی کن زیاد و متواتر رجوع کنی و عشق خدا رو توشون ببینی ، مثال میزنم ، وقت هایی که نیاز پیدا میکنی یه انگیزه و عشقی از خدا توی خودت بیشتر کنی ، میری و به یکی از آیات خدا و نعمت های درونیت توجه میکنی ، مثلا این که این سلول ها و خون تو با چه عشق و اراده الهی ، شبانه روز دارن خودشون رو برای تو ایثار میکنن ، اگه نگاهت برای حمد و ستایش و تسبیح خدا باشه ، حتما خیلی خیلی پیشرفت میکنی ، میبینی که خدا چقدر تو رو دوست داره و با چه عشقی مواظبت داره ، چقدر حکمت ، قدرت و نظم ، برنامه ریزی ، دقت توی همین یه تیکه سلول ها و مواد خون تو هست ، این ها رو اگه قائم به خدا ببینی نشاظ عالی پیدا میکنی .

بعد صفات خدا رو از این طریق توی نعمت ها و دم دست هات مخصوصا جسم و روح خودت متجلی ببین ، یعنی مثلا از حس این که دوست داری منظم باشی ، دوست داری پاک باشی ، دوست داری به خودت رحم داشته باشی ، دوست داری مراقب خودت باشی ، دوست داری سالم زندگی کنی ، همه این نشاظ ها رو دوباره مرور کن و اون هارو از خدا و قائم به خدا بدون به عنوان یه تجلی مستقیم از خدا ، این همون حقیقت لاحول و لا قوة الا بالله هست ، ولی اگه ضمن گناه و نفهمیده این ذکر رو بگی آثار وهمی و زیان آوری داره مگه بعد این که موفق بشی تا این حد پیشرفت کنی که هه خوبی ها ی وجود خودت رو صاف از خدا ببینی ،

بعد که دیدی همه زیبایی ها و خوبی ها مخصوصا درون خودت از خداست و تجلی خداست ، سعی کن تلاوتشون کنی ، و با تلاوت یعنی دیدن و چشیدن و حس کردن حضور خدا از طریق حس و چشیدن آیاتش ، لذت و عشق و نشاط بگیری ،

کم کم حالتی پیش میاد که از نشاط دائمی تعجب میکنی ، و لحظاتی که این نشاطه نیست میگی چرا و شاکی هم میشی !! و هر چیزی هر چند به ظاهر زشت رو میبینی خوشت میاد ، نشانه هاش اینهاست ، مثلا از شب و هوای دلگیر غروب و مغرب مثلا مثل گذشته برات دلگیر نیست ، بلکه هر رنگی نشاط خاص خودش رو بت میده ، دیگه همیشه دوست داری نظم و پاک باشی ، چون عاشق نظم و پاکی میشی ، چون معتاد میشی به دیدن این که این نظم و پاکی و زیبایی و دقت که توی جهان بیرون هست رو توی خودت هم ببری ، و خدا رو دوست داری بیشتر و بیشتر توی خودت متجلی کنی ،

تمام نعمت ها مخوصصا نعمت هایی که دم دست هستند ، خودشون یه باغ و بهشتی هستن که توی هر وقت خواستی میتونی از این طریق بری توی اون باق و احساسا نشاط و عشق بکنی ،

پس روش ترک من این بود که خیلی جاها هم گفتم ، یه روحیه و نشاظ دائمی و عشقی بالاتر از این خودخالی کردن ها و هوس های زودگذر پیدا کنی ، تا حدی که دیگه حاضر نشی بساط این نشاظ و درک رو با گناه بهم بزنی .

البته یه چیز دیگه هم هست و اون اینه که احساس رضایت عمیق بکنی ، یعنی شاکی نباشی و منتظر انتظاراتت خودت از خدا نباشی ، بلکه مشکلات و ناکامی هایی هم که برات پیش میاد ، بسپاری به خدا و اگه قراراه کاری بکنی قائم به هممون نور خدا باشه ، وگرنه بی نور بخوای باشون درگیر بشی ، میافتی توی چاه نارضایتی ، و بساط این نشاظت در هم میشکنه و نمیتونی این دید و توجه رو مدام حفظ کنی ،

برای درک بهتر این ها من ترک های آخر آینه صوتی رو با دقت گوش کن .

......................................................
این روش توسط من تجربه شده و بسیار مجرب هست ، راحت و روان ، با روحیه و نشاظ زیاد ، ایشالله که ما بمونیم توی این حالات و مغرور نشیم و خدا ما رو درگیر و گرفتار وسواس ها و قاطی شدن با نقص هامون نکنه .

.

.
یا علی

.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
برای شاداب بودن یه تجربه ای دارم که واقعا خیلی حس خوبی به آدم دست میده
یه مثال می زنم
مسیحی ها رو دیدید؟
چقدر دعا میکنند؟!
من با این که مسیحی نیستم ولی خیلی از این کارشون خوشم میاد
میگند خدا رو شکر!!!
بابت داشته هامون خدا رو شکر کنیم!!!
خیلی حس شادابی و خوب بودن به آدم دست میده!!!
امتحان کن!!اگر ضرر کردی با من 1
Iran
[تصویر:  05_blue.png]
سسسسسسسلام

تکنیک های شاداب بودن از نظر جمعی از دوستان گروه رهروان پاکی

1- محسن 72 : برا بالا بردن روحیه آهنگ گوش دادن خوبه

2-sinner : برای شاداب شدن من تفریح و بیرون رفتن با رفقا رو بهترین راه میدونم.کلان اکیپی خیلی حال میده.

3-شیرین و فرهاد : برای شاداب بودن پیاده روی ,...رفیق های شاد و کارها مورد علاقه

4- hesam313 : برا شاداب موندن من یکی که معمولا رفتن بیرون یا خونه دوستان و آشنایان و دور هم بودنو تجربه داشتم
ولی خوب دیدن فیلم کمدی و خوندن مطالب شاد و آهنگای شاد ولی نه دیوونه کننده و ... هم موثر بوده.
کمک به دیگران هم میتونه احساس شادی و خیلی خوبی برا آدم ایجاد کنه
کارای جمعی و کمکای جمعی احساس خیلی خوبی داره
شاد کردن دیگران و انرژی دادن به دیگران باعث شاد شدن خودمون و انرژی بیشتر گرفتن میشه

کلن دوری از تنهایی و باهم بودن خیلی میتونه برا پیشرفت و کنترل موارد بالا(دست و رزی و شاد بودن) نقش داشته باشه 

یاد خدا هم که دیگه واقعا آرامش قلبهاست و تو مواقعی که آدم استرس داره و ناراحته با یادش میدونیم که یکی هست که به یادمونه و مارو تنها نمیزاره و باعث آرامشمون میشه

5-milad+ :
برای شاد بودن هم همونطور که همه گفتن تفریح وگذروندن اوقات بیکاری با دوستان هست
مثلا خودم یکی از بهترین لحظاتم زمانی سپری میشه که با بچه های محلمون میریم فوتبال
دیگه...کمک کردن به دیگران و مفید بودن
فرصتها رو بیهوده هدر ندادن و غصه فرصتهای از دست رفته رو نخوردن

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سپاس شده توسط
یک حدیث از امام علی هست که هر وقت غمگین شدید در باغ قدم بزنید
کلا پیاده روی تو باغ دیدن فضای سبز پارک یا نه اصلن دیدن چندتا عکس از گل و درخت وشکوفه از اینترنت باعث نشاط میشه
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
 سپاس شده توسط
راز شادي در اين است که هر اتفاقي را با خونسردي و آرامش خاطر بپذيري. 
راز شادي در اين است که معناي عشق را در بخشيدن آن بيابي، نه گرفتن آن از ديگران. 
راز شادي در قلبي پاک و خالي از کينه و خودپرستي است. 
راز شادي در اين است که متوقع نباشي ديگران شادت کنند بلکه خود در همه حالي شاد باشي. 
راز شادي در داشتن ذهني آرام درطوفان هاي زندگي است. 
راز شادي در دوست داشتن است. خود را دوست بدار و کمک کن تا دیگران نیز خود را بیشتر دوست بدارند.
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
 سپاس شده توسط
تجربه ی من:

صبح زود بیدار شدن(وقتی دیر بیدار میشم احساس میکنم روزمو باختم و ناخودآگاه خیلی رو رفتارم تاثیر میذاره)

گلدون داشتن (و مواظبش بودن)

عطر خوب (هروقت خیلی خسته میشم تو اتاقم عطر میزنم. انگار فکرم منبسط میشه)

وقت گذروندن با کودک جماعت(هرچه بیشتر و عمیق تر)

انجام یه کار خیر به صورت مداوم. مثل یه چتر نجاته که باعث میشه تو بدترین هم به تاثیر خوبی که میتونید داشته باشید شک نکنید.(پیشنهاد بی دردسر: بنیاد کودک )

کادو خریدن برای کسی که انتظارش رو نداره (در کل شگفت زده کردن آدما)

با اشیاء ارتباط برقرار کردن(مدیونین اگه فکر کنین دیوونه م:11: )
مثلاً من یه تسبیح دارم که وقتی از چیزی میترسم میگیرمش دستم. شرطی شدم که این آرومم میکنه. یا یه گوشواره دارم که وقتی خیلی ناراحتم میپوشمش و خوشحال میشم که بهم نزدیکه.
خلاصه بگم، به نظرم محبت داشتن به هرچیزی(اگه مغایر ارزش های آدم نباشه) روح آدم رو به حرکت در میاره. حتی یه تیکه آجر. میشه در همون حال اون شیء رو در حال ستایش خدا هم تصور کرد و بیشتر دوستش داشت.

رقصیدن
نه الزاماً یه جور خاصی و با یه آهنگ تند. اتفاقاً بیشتر با آهنگای آروم و حرکتای از پیش تعیین نشده ی آزادانه. حتی فقط چرخیدن.

استخر
به شدّدّدّت تازگی می بخشد

در حال مکالمه ی دائمی بودن با خدا
مثلاً یه روزایی که خیلی سرحالم، همین طور که دارم زندگی میکنم به خدا گزارش کار میدم:
سلام خدا صبح به خیر... خدا صبحونه چسبیدا، مرسی... خدا داریم میریم بیرون مواظبم باش... خدا ریاضی هم باحاله ها! خوب دلبری کردی در زمینه ی علمی از ما...
بی تکلّف بودن با خدا احساس تنهایی رو از آدم دور می کنه.

همین که آدم تکنیک های شخصی خودش رو بنویسه هم باعث شادابی میشه 4chsmu1

سپاس شده توسط
۹ . ﺑﺎ ﺩﻋﺎﯼ ﺧﯿﺮ ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭ

چگونه بیشتر بخندیم؟
------------------------
1- تلویزیون و فیلم‌ها:
اگر فیلمی‌که زیاد خنده دار نیست را ببینید، ممکن است شما را ناامید سازد.فیلمی‌که واقعا خنده دار می‌باشد، باعث می‌شود که بخندید و هرگاه نیاز به خندیدن داشتید، آن را ببینید.اثرات مسری خنده باعث می‌شود که شما در طول فیلم به طور غیرارادی بخندید و بعد از تماشای فیلم، صحنه‌های فیلم را که یادتان می‌آید را مرور کنید و باز بخندید.

2- خندیدن با دوستان:
مهمانی‌ها و بازی‌های دوستانه نیز باعث افزایش خندیدن در شما می‌گردد.

3- یافتن طنز در زندگی:
به‌ جای شکایت کردن از ناکامی‌های زندگی، سعی کنید به آنها بخندید.اگر چیزی ناامید کننده یا افسرده کننده می‌باشد، بدانید که شما می‌توانید از پشت به آن مسئله نگاه کنید و بخندید.فکر کنید که چگونه به دوستانتان می‌توانید این مسئله را به‌صورت داستان بگویید، طوری که آنها بخندند و با این طرز فکر، شما هم به آن مسئله می‌خندید.اگر شما زندگی خود را شاد و پر از خنده سازید، هم می‌توانید از استرس‌های بی‌مورد بکاهید و هم سلامتی خود را بدست آورید.

4- خنده واقعی و مصنوعی:
تحقیقات نشان داده است که خندیدن چه واقعی باشد و چه مصنوعی، دارای اثرات مفیدی می‌باشد.بدن نمی‌تواند بین خنده واقعی و مصنوعی تفاوتی قائل شود و فواید جسمی‌شبیه هم را دارد.لبخند مصنوعی ممکن است باعث خنده واقعی گردد.

شاید خیلی ها خندیدن مصنوعی را دوست نداشته باشند و مسخره کنند، ولی اگر با هدف کمک به خودتان این کار را انجام دهید و بتوانید کم کم این لبخندها و خندیدن ها را واقعی کنید، هر قدمی بردارید مفید خواهد بود.
------------
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
 سپاس شده توسط
[rtl]
* قبل از اینکه از رختخواب خود بلند شوید به شما توصیه می کنیم :
هنگامی که چشمانتان را باز می کنید،و همان در رختخواب که هستید حرکات کششی انجام دهید،حرکاتی مانند حرکات گربه بر روی دو زانوی خود بنشینید و به سمت جلو خود را بکشید سر خود را بین دو دوست خود قرار دهید،و مدتی در این حالت بمانید.

* قبل از اینکه صبحانه تان را میل کنید توصیه می کنیم که یک لیوان آب بنوشید.
زیرا شما بعد از هفت یا هشت ساعت که از خواب بیدار می شوید بهتر است اولین ماده ای خوراکی که می نوشید آب باشد زیرا با نوشیدن آب سمومی که در بدن شما در طول یک شبانه روز ساخته شده است و طی فعل و انفعالات بدن به وجود آمده اند و اکنون در نقاطی از بدن شما جمع شده اند را با نوشیدن آب دفع می کنید.

* صبحانه بخورید :
صبحانه ای که دارای ارزش غذایی پروتئنی باشد.بهتر است صبحانه ای را داشته باشید که دارای موادی مانند گندم باشد.

* خون تان را به جوشش و حرکت در بیاورید:
این جمله بدین معنی می باشد که با صبحانه ی خود یک فنجان قهو بنوشید،قهوه علاوه بر ارزشی که گفته شد باعث می شود که شما در طول روز آرامش بیشتری به اعصاب خود داشته باشید.کمی نرمش و ورزش نیز انجام دهید البته قبل از خوردن صبحانه !!

* به دومین فنجان قهوه نه بگوید
زیرا تنها یک فنجان قهوه می تواند مفید باشد اما فنجان دوم دیگر اهمیتی ندارد.بهتر است فنجان دوم قهوه تان را هنگامی که از فعالیت بیرون به منزل برگشتید میل کنید.
[/rtl]
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان