امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

جواب قبلی رو بده از بعدی بپرس

سوال:
اگه كسي ندونه و سَم بخوره خب طبيعتا آسيب ميبينه.. حالا فرض كه فكر كنه داره يه دارو يا يه شربت ميخوره..(منظورم تلقين مثبته.. يا بي خبري.. يا يه چيزي تو همين فاز!! ) .. به نظرت بازم اثر ميكنه؟
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سلام دوستای گلم.
سها جون بستگی داره که انسان در چه فازی باشه!
مثلا وقتی قرار بوده که آیت الله مدرس رو شهید کنن بهش سم می دن که قرار بوده تا چند دقیقه بیشتر زنده نمونن، اما ایشون شروع به نماز خوندن می کنن و یه ساعت بیشتر می مونن، طوری که اون جلادای کثیف از تاثیر سم نا امید می شن و با عمامه شون خفه شون می کنن و شهید می شن.
یه بخش از روانشناسی هم که با فیزیولوژی تلفیق میشه از کپسول های خالی برای بهبود بیماران روانی به صورت تلقین استفاده می کنه.
آیت الله مطهری هم یه داستان جالب در مورد اثر تلقین داره به این مضمون که روزی طلبه های یه استاد می خوان درسشونو تعطیل کنن اون جلسه و نقشه می کشن که بعد تعدادیشون بعد از استاد بیان کلاس و همه به اتفاق نظر بگن که استاد چرا مثلا حالت خوب نیست؟ یا چرا رنگت پریده و ...
این کارو می کنن و استادشون بعد از اینکه همه حاضر می شن میگه بچه ها انگار امروز اصلا حالم خوب نیست و می تونید برید خونه!!!!!
البته شما از این کارا نکنید..ها!!
ببخشید طولانی شد.

سوال: اگه هر کس بتونه به یه زمانی در آینده یا گذشته بره، شما کدوم رو انتخاب می کنید؟؟
سلام دوستان عزیزم.
مدتی که باهاتون آشنا شدم و در خدمتتون بودم خیلی ازتون استفاده کردم. بهم کمک کردید.عوضش من براتون کاری نکردم. شایدهم دل بعضی هاتون رو شکستم و با حرفهای گنده تر از دهنم ناراحتتون کردم. الان از ته ته دلم پشیمونم و امیدوارم عذرمو بپذیرید و شمام از ته ته دل حلالم کنید. ازین به بعد دیگه نمی تونم بیام. دیگه هیچوقت نمیام. مواظب خودتون و همدیگه باشید.خواهر برادرای خوب همدیگه باشید. هدفتون یادتون نره. دعا می کنم که همه مون بتونیم انسانانه زندگی کنیم. شمام دعا کنید و عملا زندگیتون رو هم دراین جهت اداره کنید. به امید خدا.
فراموشتون نمی کنم و دوستتون دارم، تک تکتون رو. دعام کنید.
خدانگهدار همه و در پناه رحمت او
سلام دوستان ...
وااای من که فقط دوست دارم به آینده برم ... البته نه فقط 2 سال یا 10 بعد رو ببینم...
بلکه دوست دارم مثلا یک قرن دیگه رو ببینم...4fvfcja
ببینم چه پیشرفتهایی داره!53258zu2qvp1d9v
واقعا به نظرتون سال 1489 چه قدر با الانِ ما تفاوت داره؟!Khansariha (134)Khansariha (134)

سوال: همون سوال زشت جون
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

[تصویر:  nasimhayat.png]
من دوست داشتم برم به زمان رستم اینا
بعد ببینم اینا چقد خالی میبندن4fvfcja
دوباره یکم برم جلو به فردوسی بگم بیخیال شاهنامه بشو
اینقد خالی نبند
تازشم اینقد خالی میبندی پادشاه هیچی کف دستت نمیزارهcheshmak

سوال قبلی!
:s:
waiting for the end...
وای عجب سوالی
من حاضرم بند بند جسم و روحم رو بدم و هر انچه در این دنیا دارم رو نثار کنم تا به چهار سال قبل بر گردم و از اونجا دوباره زندگی کنم و برسم به حال.تمام اشتباهات بزرگ و خطاهایی که توی زندگی من تاثیر عمیق و فراموش نشدنی گذاشته از چهار سال پیش شروع شد و فکر میکنم تا اخر عمر منو اذیت و ازار بکنه.حیف که چنین چیزی امکان پذیر نیست.

سوال :اگر قرار بود تو رو به بهشت ببرند بدون اون کسی که عمیقا دوستش داری قبول میکردی؟
تنها بنايي که هر چه بيشتر بلرزد محکمتر مي شود، دل آدمي است.
سوال زشت( اگه هر کس بتونه به یه زمانی در آینده یا گذشته بره، شما کدوم رو انتخاب می کنید؟؟) : خب من همیشه دوست دارم به گذشته برم .. چون گذشته به نظرم اسرار آمیزتره .. مثلا زمان هخامنشیان و کوروش کبیر رو دوس دارم برم .. برم به گذشته ها پیش این ریاضیدانان بگم خجالت نمی کشید با این فرمول های شرو و ورتون روزانه دارید میلیون ها دانش آموز و دانشجو رو عذاب می دید 4fvfcja
به زمان دایناسورها هم دوس دارم برم haha

سوال قبلی :
این قضیه نقل حکایتی است که فردی را گفتند بهشت را خواهی یا دوست ؟ در جواب گفت : جهنم است بهشت بی دوست
جواب منم همینه cheshmak

سوال بعدی : سوال قبلی
جواب داوود : چون دلم نمی خواد الکی جواب احساسی بدم می گم نمی دونم ولی اگه طرف اون قدر بد باشه که با شفاعت و خواهش التماس از خدا و ریش گرو گذاشتن و این حرفا اصلا نشه آوردش بهشت شاید من تو دوست داشتنم اشتباه می کردم . شایدم کسی رو به اون اندازه عمیق دوست ندارم که بتونم درست جواب بدم . نمی دونم !

جواب زشت : راستش جاهایی که می خوام برم و کارایی که می خوام بکنم بعضیاش پارادوکس ایجاد میکنه 4fvfcja مثلا می خوام برم به آدم تو بهشت بگم جلوی اون زنشو بگیره و خریت نکنه که میفرستنش زمین و یه عمر باید دنبال یه لقمه نون سگ دو بزنه 4fvfcjaآخرشم بچه هاش سر یه دعوای عشقی میفتن به جون هم و همین دعوا در آینده بارها و بارها تکرار میشه و به زمان ما که رسید شبیهش میشه حادثه ی سعادت آباد ! ولی خوب در اون صورت فکر نکنم آدم به زمین بیاد و ازدیاد نسل کنه و در نهایت من به دنیا بیام ، پس اون وقت کی به آدم اون حرفا رو زده ؟؟؟ Khansariha (134)

یا مثلا دلم می خواد یه مقدار لوازم آرایشی و چندتا جراح پلاستیک و بینی و متخصص پوست و لیزر و اینا با خودم بردارم ببرم زمان آدم که اون دختری که به قابیل رسیده بودو عمل کنن که کم از زن هابیل نداشته باشه بلکم سرش دعوا نشه4fvfcja ( شوخی ! )

هم چنین دلم میخواد برم زمان کوروشی داریوشی کسی و بشم یه آهنگر یا نظامی یا خلاصه یه شغلی که کنکور نخواد 4fvfcja

از گذشته که بگذریم تو آینده دلم می خواد یه سفر به لحظه ی قبل از مرگم برم و ببینم با این روند در آینده چه غلطی می کنم و کارم به کجا می کشه!

سوال بعدی : به یکی از دو سوال قبلی به انتخاب خودت جواب بده .

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
ببحشید قصد زدن اسپم ندارم ، ولی توبه جان جوابت خیلی با حال بود ........ 4fvfcja4fvfcja4fvfcja
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

سلام بچه هاااااااااااااااااااااااااااااااااااا
اول اینکه من امروز تازه اومدم این تایپیکو
دوم اینکه امروز خیلی خوشحالم... هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
سوم اینکه توبه جون جوابت خیلی خیلی جالب بود.. اینقد خوشم اومد نتونستم تعریف نکنم ازش.. 1
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........
[تصویر:  23e325e16617.png]

باز آ هر آنچه هستی باز آ
گر کافر وگبر وبت پرستی باز آ
این درگه ما درگه نومبدی نیست
صد بار اگر توبه شکستی باز آ
clapping
سلام دوستای عزیز.
راستش اول سوال خودمو جواب می دم.منم مثل شما جاهای زیادی دلم می خواست برم.اما آینده به هر حال می رسه و تقریبا بیشتر آدما از گذشته و از اونچه که تا حالا بودن راضی نیستن و می خوان به گذشته برن که تغییرش بدن یا اگه خوبه بهترش کنن.
اینو از ته دل می گم که شاید مسخره به نظر بیاد، امادوست داشتم به 1400 سال پیش بر می گشتم و از شاگردای حضرت (ص)می بودم و اگر مثلا، مثل حضرت سمیه شهید نمی شدم، و تا زمان خلافت حضرت علی (ع )می موندم، می رفتم و معاویه رو می کشتم(البته اگه قابل هدایت بود که به هدایتش می کردیم،اما حتما نبوده که اینطوری شده)چون اون بود که حکومت شورایی اسلام رو سلطنتی کرد و آغاز بدبختی الان همه ی ما و مسلمانا و اصلا همه ی انسانای دنیا شد.
خیلی دوست داشتم به 2030سال پیش هم برگردم و با حضرت مریم(س) رفیق شیم.یا می رفتم زمان حضرت ابراهیم(ع).
اما می دونید نمیشه!53258zu2qvp1d9v
گاهی یعنی بیشتر اوقات، اینا حتی تو خواب هم دست نیافتنی اند.
سوال آقا داوود هم(هر چند قرار بود یکیشو جواب بدم،ببخشید):
با توجه به اینکه هنگام قیامت حتی مادران(که بامحبت ترین انسان های روی زمین اند)از هول قیامت از فرزندان خود بی خبرند و هر کسی به فکر خودشه، بعید می دونم که به خاطر عشق های مجازی انسان حاضر باشد از بهشت بگذرد!
اما الان چون نمی تونیم تصور کنیم که چقدر سخته، آره منم دوستامو می خوامTears
به قول سعدی:
گر مخیر بکنندم به دو عالم که چه خواهی؟
دوست مارا و همه نعمت فردوس شما را
مخیر(صاحب اختیار)
سوال بعدی: به یکی از دو سوال قبلی به اختیار پاسخ دهید-یا به هر دوش!-
سلام دوستان عزیزم.
مدتی که باهاتون آشنا شدم و در خدمتتون بودم خیلی ازتون استفاده کردم. بهم کمک کردید.عوضش من براتون کاری نکردم. شایدهم دل بعضی هاتون رو شکستم و با حرفهای گنده تر از دهنم ناراحتتون کردم. الان از ته ته دلم پشیمونم و امیدوارم عذرمو بپذیرید و شمام از ته ته دل حلالم کنید. ازین به بعد دیگه نمی تونم بیام. دیگه هیچوقت نمیام. مواظب خودتون و همدیگه باشید.خواهر برادرای خوب همدیگه باشید. هدفتون یادتون نره. دعا می کنم که همه مون بتونیم انسانانه زندگی کنیم. شمام دعا کنید و عملا زندگیتون رو هم دراین جهت اداره کنید. به امید خدا.
جواب داوود خان: اگه عاشق کسی بشم حتی تو جهنم هم حاضرم باهاش برم.....
بهشت رو میشه بدست آورد اما عشق رو نمیشه.... Tears Tears Tears

جواب زشت خانوم : میرفتم گذشته ..زمان آدم و حوا . هر دوتاشون رو میکشتم، بعدش خودمو میکشتم تا دنیا GAME OVER بشه 1

سوال بعدی: بین من وتو چه فرقیه وقتی هر دوتامون از زندگی هیچی نمیدونیم ؟؟؟؟
هر جای دنیایی دلم اونجاست... 5353
سلام.
البته اینطوری نیست که هر دوتامون از زندگی هیچی ندونیم.
بعضی ها هستند که از بقیه بیشتر نمی دونن!!!
به هر حال دونستنم در درجه ی اول اهمیت نیست.
مهم اینه به همونایی که نمی دونی!!!خوب عمل کنی.
در واقع فرق عمده ی آدما به اعمالشون بر می گرده که ریشه در اخلاقشون داره و اینم ریشه در افکارشون داره.
در کل آدما زیاد با هم فرق ندارند!همه خوبن.بعضیاشون بهترن.بعضیا که عالی اند...
ببخشید مثل اینکه چرت و پرت گفتم،
شما بفرمایید:همون سوال درنا خان!یا دکتر سینا خان!
سلام دوستان عزیزم.
(1389 بهمن 7، 19:06)zesht نوشته است: مهم اینه به همونایی که نمی دونی!!!خوب عمل کنی.

چه جوری؟Khansariha (134)
فکر کنم منظورت اون چیزایی که میدونیمه
نه؟Khansariha (56)

ببخشید اسپم شد
53
ای طلیعه هشتم!
 من آمدم تا دلم را بر ضریح تو حلقه زنم و به دور کعبه عشق تو طواف دهم.
آمدم تا اشک چشمانم را دخیل سقا خانهات کنم.
آمدم تا از کبوتران حرمت گردم تا به هر صبح به دور گنبد طلائیت به پرواز درآیم
 مولایم! ای طبیب دردمندان!
53
سوال :بین من وتو چه فرقیه وقتی هر دوتامون از زندگی هیچی نمیدونیم ؟؟؟؟

عزیزم بنی آدم اعضای یکدیگرند .. که در آفرینش ز یک گوهرند (چه ربطی داشت 4fvfcja)
بالاخره گوهر ما یکیه حالا چه بدونیم چه ندونیم .. از قدیم گفتن هر چی بیشتر بدونی تازه می فهمی که هیچی نمی دونی 42
اما اگر بخوای بیشتر دقیق شی تو قضیه و فلسفی به قضیه نگاه کنی فرقش توی تفاوتشه 4fvfcja

سوال بعدی : اگر بخوای از اول زندگی تا به الان با در نظر گرفتن همه ی جوانب و در کل یه نمره به خودت بدی ، چند میدی؟! cheshmak
سلام.
(کسی اینجا نمیاد،خودمون می پرسیم،جواب می دیم..4fvfcjaKool)
به خودم صفر می دادم.
خودمو می فرستادم دنبال والدینم!!
با اردنگی خودمو از دنیا اخراج می کردم.
در بهترین حالت با پر رویی به خودم 9 می دادم و تا اخر عمر از خدا التماس می کردم که پاسم کنه،البته سعی در جبرانم می کردم.

سوال قبلی
سلام دوستان عزیزم.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان