امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

دخترا و پسرا (شیرین، تلخ، ملس!)

بله...
می بینم که همه روابطشون گل و سنبل شده و دیگه هیچ مشکلی ندارن...
هیچ نظری هم ندارن...!؟؟؟!!!
اصلا چه بحث بیخودی...! نه؟17
[b]سلام بچه های گل... این چند روز پیش برام ایمیل شد. قابل تامله! با همش موافق نیستم ولی خوندنش مفیده!
اگر چنين هستيد ازدواج نکنيد
1 ) اگر در خانواده پدري و زندگي مجردي خود، مسئوليت کاري را به عهده نمي گيريد يا در مسئوليت محوله تعلل مي ورزيد. (تنبلي و بي مسئوليتي)
2 ) اگر با پدر، مادر، برادر و خواهر خود ( که به نظر شما غيرمنطقي بوده يا اخلاق دلخواه شما را ندارند) ارتباط سازنده و راضي کننده نداريد و نتوانسته ايد تعامل قابل قبولي ايجاد نماييد. (عدم تعامل و ارتباط اجتماعي صحيح با ديگران)
3 ) اگر در زندگي، مرتب شغل خود را عوض کرده ايد، با دوستان زيادي به خاطر مشکلاتي قطع رابطه نموده ايد، رشته تحصيلي خود را تغيير داده يا ترک تحصيل کرده ايد، علائق خود را نيمه کاره رها کرده ايد و ثبات فکري، احساسي و رفتاري نداريد.(عدم ثبات فکري، احساسي و رفتاري)

4 ) اگر تصور مي کنيد ; افکار، احساس و رفتار همسرتان را در آينده به دلخواه خود تغيير مي دهيد. (خطاي شناختي)
5 ) اگر به دنبال همسر مناسبي هستيد به نحوي که در زندگي مشترکتان در آينده با هيچ گونه مشکلي مواجه نشويد. (خطاي شناختي)
6 ) اگر در پي کسب لذت و علائق خود، کارها و مسئوليت هايتان بر دوش ديگران قرار مي گيرد.(اصالت لذتو عدم مسئوليت پذيري)
7 ) اگر فقط منطق و طرز نگرش خويش را قبول داريد و در برابر ديگران حالت دفاعي يا حالت تهاجمي مي گيريد و قادر به درک افکار، احساس و رفتار ديگران نيستيد.(واکنش دفاعي و خود ميان بيني)
8 ) اگر نقاط ضعف و نقاط قوت خود را به صورت شفاف نمي بينيد.(عدم خودآگاهي)
9 ) اگر تا کنون با نظرات، انتقادات و پيشنهادات ديگران، تغييري در رفتار هاي شما ايجاد نشده است. (عدم مديريت خود يا خود مديريتي)
10 ) اگر مسائل کاري شما مانع ارتباط دوستانه، و ارتباط دوستان شما مانع ارتباط صميمي در خانواده (خانواده پدري) مي شود يا مسائل و مشکلات شخصي شما در تمام حوزه هاي زندگيتان تاثير مي گذارد و درهم تنيده مي گردد.(مشکل در تقسيم وظايف و تعارض نقش ها)
11 ) اگر به هيچ وجه قادر به تغيير برنامه هاي از قبل طراحي شده خود نيستيد (حتي اگر شرايط تغيير کند) و بسيار متعصب، خشک و غيرقابل انعطاف هستيد. ( عدم انعطاف پذيري لازم)
12 ) اگر قادر به درک احساسات، رفتار و افکار خانواده، دوستان و همکارانتان (که متفاوت از شما عمل مي کنند)، نمي باشيد.(عدم اگاهي اجتماعي)
13 ) اگر بيشتر به جاي گوش کردن، صحبت مي کنيد و بيشتر از آنکه سعي کنيد ديگران را بفهميد، سعي داريد که ديگران شما را درک کنند.(عدم مديريت رابطه)
14 ) اگر بسيار هيجان طلب هستيد و صرفا، هيجانات شما را به سويي مي کشاند و قادر به تعويق انداختن خواسته هايتان نيستيد.(خود يا اگو ضعيف، هوش هيجاني پايين)
15 ) اگر براي رفتار، احساس و گفتار خود روش و برنامه اي نداريد و منفعلانه و واکنشي نسبت به ديگران عکس العمل نشان مي دهيد.(رفتار بي تعقل يا انعکاسي، مشکل در شيوه حل مسئله)
16 ) اگر عادت داريد به جاي حل مشکلات از آنها فرار کنيد يا اجتناب بورزيد يا واکنش شما به مسائل بي تفاوتي هست.(پاسخ اجتنابي به رويدادها)
17 ) اگر در آينه نگاه ديگران، شما فردي غرغرو، سرزنش گر، وابسته، احساساتي، بدبين، گوشه گير، پرخاشگر، دمدمي مزاج، خودخواه، گوشت تلخ، غمگين يا تکانشي (کسي که يکباره بدون مقدمه و از روي احساس دست به عملي مي زند و پيامدهاي آن را نمي سنجد) به نظر مي آييد.(اختلال شخصيت)
18 ) اگر فکر مي کنيد، از ميان چند ميليارد ساکنين کره زمين، فقط و فقط يک شخص مناسب شماست و ارزش ازدواج دارد و در غير اين صورت زندگي شما بي معنا شده و بايد بميريد يا تا آخر عمر مجرد بمانيد. (خطاي شناختي، عدم کنترل احساس، هوش هيجاني ضعيف)
19 ) اگر بدون اينکه خود را دقيقا ارزيابي کنيد و بشناسيد، دنبال همسر مناسب مي گرديد. ( عدم شناخت خود)
20 ) اگر وضعيت فعلي تان راضي کننده نيست و براي رهايي و فرار از موقعيت، اقدام به ازدواج مي کنيد. (مشکل در شيوه حل مسئله)

[/b]

righteous_40
[تصویر:  buddy_offline.gif] عالی بود.........Khansariha (18)Khansariha (18)Khansariha (18)

ممنون خیلی خوشم اومد و فهمیدم
هر چه سریع ترباید ازدواج کنم
4fvfcja4fvfcja4fvfcja
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
من که نصف اینا در موردم صدق می کنه Tears
سلام به همه ی دوستان

به دلیل ایام محرم چند وقتی فرصت نشد به این تاپیک رسیدگی بشه

و ممنون از شما که کاملا قوانین رو رعایت کردید ! 4fvfcja

از این به بعد سعی داریم که روند کلی رو توضیح بدیم

بگیم که اصلا این دوستیا به چه شکل هست و به کجا میرسه

اگر هم فرصتی باقی موند و خدا عمری داد راجع به ازدواج هم صحبت میکنیم 4fvfcja

لطفا در طی این صحبت ها ، بحث های دیگه رو پیش نکشید

و سعی کنید کمتر از مقالات استفاده کنید

به موقعش خودم مقاله میزارم cheshmak

البته اگر مواردی هست که راجع به بحث مورد نظر هست اشکالی نداره

------------

خوب اگه یادتون باشه راجع به دسته های مختلفی که وارد روابط دوستی میشن صحبت کردیم

عقاید و افکار مختلفی بیان شد

به طور کل میشه گفت تمامی تیپ های شخصیتی ممکنه روابط دوستی رو تجربه کنن

یعنی نمیشه استثنایی برای کسی قائل شد

هر کسی با هر عقیده ای ممکنه یه روزی درگیر این روابط بشه

البته نوع و شکل این روابط با هم فرق داره

منشاء اصلی شروع این روابط احساس و نیاز جنسی هست

شروع این روابط سن خاصی رو نمیشناسه

یکی ممکنه از سنین خیلی پایین این روابط رو شروع کنه ( که در جامعه ی امروزی ما خیلی چیز بعیدی نیست )

یکی هم ممکنه در سن بالا شروع کنه ( کسی رو میشناسم که تا سن 23 سالگی هیچ چیز رو تا به حال تجربه نکرده بود و همیشه نمازاش سر وقت بود اما ظرف مدت 6 ماه به جایی رسید که همزمان 6 7 تا دوست دختر داره )

احساس و نیاز عاطفی و در کنار این ها نیاز جنسی دلایل محکم و سرسختی هستن که فرد رو به سمت این روابط میکشونه

حالا این روابط به چه شکل هستن ؟

اگه بخوایم یه مدل کلی تعریف کنیم

* یه دسته از روابط هستن که صرفا برای نیاز جنسی هستن یعنی فقط بعد جنسی توش مطرحه

* دسته ی دیگه روابطی هستن که صرفا برای دوستی و برطرف کردن نیاز عاطفی هست و بعد اصلی رو همین نیاز عاطفی شامل میشه اما ممکنه توش بعد جنسی هم مطرح باشه و در اغلب موارد به سمت رفتارهای پرخطر پیش میره

* دسته ی دیگه روابطی هستن که برای ازدواج هست ، توش هم احساس ممکنه باشه و هم بعد جنسی .. اما نکته ی مهم اینه که فقط بعضی از این روابط به ازدواج ختم میشه و اونهایی هم که به ازدواج ختم میشه همشون پایدار نیستن !

شاید الان تو ذهن شما هزاران مدل دیگه وجود داشته باشه

من فقط سعی کردم مدلهای کلی رو بیان کنم

فاکتور های مهمی تو این روابط نقش دارن اما همونطور که میدونید و میبینید 2 فاکتور عطش عاطفی و جنسی از اصلی ترین موارد هستن .

حالا چرا نیاز عاطفی ؟

خوب به طور قطع هر کسی از یه سنی نیاز عاطفی رو تو خودش حس میکنه ، این اتفاق معمولا تو دوران نوجوانی شروع میشه و ادامه دار میشه

این نیاز یک نیاز طبیعی هست ، شما نمیتونید بگید من همچین نیازی ندارم

اینکه دلتون بخواد با یک جنس مخالف حرفاتون رو بزنید ، اینکه بخواین مورد تایید کسی قرار بگیرید ، اینکه بخواین کسی ازتون دفاع کنه یا حتی از کسی دفاع کنید ، اینکه دلتون بخواد مورد محبت قرار بگیرید و چیزای دیگه .. همشون در غالب نیاز عاطفی تعریف میشن

حالا این نیاز تو یکی بیشتره تو یکی کمتر

شرایط خانواده ، دوستان ، محیط زندگی ، کار و ... تاثیر زیادی روی این نیاز داره

ممکنه کسی در خانواده ای بزرگ شده که اصلا محبت معنا نداره ، خوب این فرد به شدت احساس نیاز میکنه

ممکنه کسی در خانواده ای بزرگ شده که 24 ساعته مورد توجه هست اما این فرد هم احساس نیاز میکنه ، دلش میخواد احساسش رو با یک جنس مخالف به اشتراک بزاره

پس میبینید که در هر کسی این نیاز وجود داره

اما نیاز جنسی !

خوب شاید خیلی از بچه های اینجا به این موضوع واقف باشن

نیاز جنسی غیرقابل انکار هست ... اگه شما نیاز جنسی ندارید احتمالا دچار مشکل خاصی هستید !

نیاز جنسی حد و مرز نمیشناسه ، مثل طوفان میمونه ، اگر که شکل بگیره همه چیز رو میتونه نابود کنه

گاهی اوقات جوونا برای جبران خلاء عاطفی به سمت رفع نیاز جنسی میرن

نیاز جنسی هیچ وقت تمومی نداره ، پس هیچ وقت برطرف نمیشه ! ( اما کنترل میشه که بعدا راجع بهش صحبت میکنیم )

نیاز عاطفی و جنسی بشدت بهم درگیر هستن و نمیشه این دو را از هم تفکیک کرد

به همین دلیله که اکثر دوستی ها بسمت روابط جنسی پیش میره !

خوب تا اینجا فهمیدیم که منشاء دوستی ها چی میتونه باشه

من سعی کردم کوتاه و مختصر توضیح بدم که از حوصله خواننده خارج نشه

ان شاء الله پست بعدی راجع به چت کردن هست

یا حق53
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

با تشکر از آرمان عزیز
این طور که من برداشت کردم، بحث در اینجا بیشتر تمرکز روی روابط دوستی هست و روابطی مثل همکلاسی و همکار رو ... رو شامل نمیشه.
درست میگم؟
بله کریم جان

بیشتر بحث اینجا مربوط به روابطی که به دوستی منجر میشه مربوط هست

البته که به موقعش به مباحث همکلاسی و همکار هم میرسیم و روابط اونها رو هم مطرح میکنیم cheshmak

یا حق 53
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

سلام بچه ها چرا این تایپک انقدر سوت کور شده؟
متاسفانه امروز به چشم خودم یکی از عواقب این دوستی ها رو دیدم
با یکی از دوستام داشتیم از تمرین برمیگشتیم یهو یه دختر پسر از جلومون رد شدن
یهو دیدم این دوست من به کلی ریخت بهم بعد که ازش پرسیدم چی شد؟ گفت که من با اون دختره دوست بودم خیلی هم دوستش داشتم ولی چون رابطه امون خیلی زیاد شده بود منم بهش پیشنهاد رابطه جنسی دادم اونم قبول کرد وقتی اومد خونمون که..........گوشی موبایلمو دزدید و دیگه رفت و پیداش نشد
حالا هم دیگه اون دختر خوب تبدیل شده به یه دختر فاحشه و اون پسر هم به یه پسره هرزه که همش دنبال ناموس مردمه ودنبال روابط جنسی
از یه دوستی که به نظر خیلیا ساده میاد و بخاطر ازدواج بوده یه دختر فاحشه دراومدو یه پسر هرزه
من نمیخوام بگم همه دوستی ها به اینجا میکشه ولی عاقبتی بهتر از این هم نداره
پناه بر خدا
ای آفتاب من ای معنی نماز
ای مفرد مذکر غایب.شه حجاز

بارالها اجلم را تو به تاخیر انداز
چند روزیست دلم تنگ محرم شده است

هیچکس همراه نیست(تنهای اول)
تنها مشترک دارنده بیشترین مدعی انتظار در دنیا

اللهم عجل لولیک الفرج
وقتی به زندگیم نگاه میکنم میبینم خدا دقیقا هر جایی که دستمو گرفته میتونسته مچمو بگیره
خدایا خیلی دوستت دارم
من به شخصه با دوستی با ج/ن/س مخالف تو ایران مخالفم
چون که این دوستی ها هیچ گونه پایداری ای نداره و جز بیماری های روحی و روانی دستاورد دیگه ای نداره
سلام علیکم

خوب از اونجایی که این تاپیک یه خورده خوابیده ( البته از یه خورده بیشتر 4fvfcja ) میخوایم که روند رو یه خورده تغییر بدیم

من سعی میکنم سریعتر از مباحث دوستی رد بشم و به بحث ازدواج نزدیک بشم چرا که حس میکنم بچه ها بیشتر استقبال کنن و در راستای اون خطاهایی که قبل از ازدواج ممکنه پیش بیاد رو با هم بررسی میکنیم

خوب اگه یادتون باشه ( که میدونم عمرا یادتون نیست 4fvfcja ) بحث ما رسید به منشاء ها

فهمیدیم که بعد عاطفی و جنسی از مهمترین عوامل ارتباط با جنس مخالف هستن

بچه ها همونطور که گفتم میخوایم یه خورده بحث رو تغییر بدیم و سریعتر به بحث ازدواج نزدیک بشیم

اما ذکر نکات قبلی و جمع بندیه اونها خالی از لطف نیست

چت کردن دختر و پسر ها ممکنه با خطراتی همراه باشه

البته نه هر نوع چتی !

اما بطور کل میشه گفت چت چون خارج از دنیای واقعی هست ، به نوعی همه چیزش فانتزیه

دختر و پسر اوایل خیلی عادی هستن و خیلی طرف مقابل براشون مهم نیست

اما کم کم اگر که طرف مقابل نباشه حوصلشون سر میره و با مرور زمان این موضوع تشدید میشه

بعد از یه مدت احساس وابستگی میکنن و زمینه ی دوستی ایجاد میشه

اینجاست که هر کس فکر میکنه که رابطه ی اون یه رابطه ی مستثنی هست و با بقیه فرق داره !

فرد احساس وابستگی شدید پیدا میکنه و به نوعی عاشق میشه

از همه چیزش میزنه تا ساعت ها با طرف مقابل چت کنه ، بعضی وقتا ممکنه تا صبح هم بیدار بمونن و مشغول گفت و گو باشن

خوب مگه حرف های عادی چقدر جذابیت دارن ؟

به نظرتون میشه که هر روز چت کنیم و حرف های عادی بهم بزنیم و حوصلمون هم سر نره ؟

مسلما نمیشه

پس سعی میکنیم از احساسمون حرف بزنیم ، از چیزهای هیجان انگیز

و این شروع ابراز علاقه هست که دو طرف گرفتارش میشن

خیلی وقتا طرفین با خودشون درگیر میشن که آیا این رابطه رو ادامه بدن یا نه

اما چون دیگه درگیر این رابطه شدن خیلی دل کندن سخت شده

یه وقتایی بهانه هایی برای خودشون میارن که مثلا طرف دلش میشکنه و ممکنه اگه من نباشم ناراحت بشه

در حالیکه در درون خودشون یه حسی هست که میخوان به این رابطه ادامه بدن و تنها به دنبال یک بهانه برای ادامه میگردن

متاسفانه اکثرا اسیر همین جمله ی معروف میشن که رابطه ی ما با بقیه فرق داره

ما واقعا عاشق هم هستیم !

کسی مثل ما حد و مرز ها رو رعایت نمیکنه !

هیچ کس مثل اون منو درک نمیکنه !

و از این قبیل صحبت ها ...

که متاسفانه معمولا صحبت های دیگران هم کارساز نیست و طرفین بهایی به صحبت های دیگران نمیدن

و چون دنیای چت مجازی هست طرفین خودشون رو به بهترین نحو معرفی میکنن و تنها خوبی ها دیده میشه

طرف فک میکنه که طرف مقابلش عجب انسان فهمیده و مهربونیه

فک میکنه این طرف هیچ بدی ای نداره و اونو درک میکنه

این روابط ممکنه به روابط تلفنی و قرار های بیرون برسه

و یا حتی ممکنه در همون زمینه ی چت هم به راه خیلی نادرست تر بره و طرفین به گفتار های مس/تهجن روی بیارن

در کل اگه با یه دید کلی به انتهای این قضایا نگاه کنیم میشه گفت که اکثر روابط دوستی از طریق چت در انتها باعث ضربه خوردن به طرفین میشه

عدم اطمینان به دیگران ، دلتنگی های بیش از حد ، ضربه های روحی ، افسردگی و .. میتونه از عوارض این نوع روابط دوستی بشه

کنترل این روابط در ابتدا ی امر خیلی مهمه

در ابتدا همه میگن خوب این یه چت ساده هست

اما همین چت ساده ممکنه بعدا باعث هزارتا گرفتاری بشه

البته باز هم تاکید میکنم نمیشه هر نوع چت کردن رو زیر سوال برد اما به هر حال موارد استثنا خیلی کم هستند و از کجا معلوم که شما اون استثنا باشید

پس بهتره با دید بازتر و ارزش قائل شدن برای خودمون و زندگیمون قبل از هر اقدامی کمی فکر کنیم

بحث بعدی راجع به روابط دنیای واقعی هست

یا حق 53
.

varzeshما منتظر دومیش هستیم varzesh
41هیچ جا نمیریم همینجا هستیم41
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........
[تصویر:  23e325e16617.png]

اگه يه روزبه مشكل بزرگي برخوردي نروبه خدابگومن يه مشكل بزرگ دارم بلكه برو به مشكلت بگو من يه خداي بزرگ دارم...

[/size]بعلت مشغله فعلا متروکه میباشد[/color]
چرا اینجا انقدر تنبل
فعال باشید
چرا؟ میترسید حرف بزنید

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
سلام

خوب مهسا خانم شما خودتون پیش قدم بشید 4fvfcja

بسم الله cheshmak

یا حق53
.

باید موضوع اخر پیگیری کرد
من اگه میشه میخام موضوع رابطه دختر و پسر یه کم باز تر کم
من احساس میکنم همه میکن بده ولی گرفتارش هستن

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
سلام

خوب مهسا خانم به نظرتون چه چیزیش بده ؟

آیا فقط بدی داره یا یه خوبی هاییم داره ؟

ضربه های بعدش چی ؟

منتظر حرفاتون هستیم cheshmak

یا حق 53
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان