عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

دخترا و پسرا (شیرین، تلخ، ملس!)

عشق و عاشقی یعنی تزلزل یعنی گناه .موسیقی همراشم دوچندان میکنه قضیه رو...
only one ,one thing....geting rid of such dangerous habit.... not important  any problem...,but this problem....get rid it for all long life
 سپاس شده توسط
اقای جدی واقعا این جوری فکر می کنین ؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
(1394 ارديبهشت 25، 6:42)Man Mitavanam نوشته است: سلام
ای کسانی که ازدواج کردین یا در شرف ازدواجین
هدفتون چی بود از این تصمیم؟؟
وقتی وارد دایره زندگی مشترک شدین چه چیز ها بدست اوردین؟؟
زندگیتون چه تحولاتی پیدا کرد؟؟؟

سلام اقای من میتوانم
چقدر سوالای سخت پرسیدید
من ازدواج کردم
راستش زمانی که شرایط ازدواج برام پیش اومد میتونم بگم اصلا بهش فکر نمیکردم چون همیشه فکر میکردم هر وقت درسم تموم بشه ازدواج میکنم شاید به نظر بعضی ها مسخره بیاد ولی همه چیز به خاطر چند تا خواستگاری بود که اومدنشون خیلی تو فاصله کم اتفاق افتاد که ماجراش خیلی طولانیه....
در همین حد بگم که که چون من تو یه خانواده مذهبی بزرگ شده بودم وقتی یه رابطه عاطفی اونم فقط از طرف همسرم اتفاق افتاد و چون من اصلا دوست نداشتم حتی تلفنی با یه مرد نامحرم صحبت کنم همیشه بحث خواستگاری رو مطرح میکردم و به هر صورت همه چیز خیلی یهویی اتفاق افتاد و من ترم 4 بودم که نامزد کردم اون موقع شاید میتونم بگم هدف خاصی نداشتم و گاهی هم بنا به مشکلاتی که پیش میومد از طرف اطرافیان .... ولی در هر صورت یه نفر بود که میتونستی واقعا بهش اعتماد کنی چون قرار بود یک عمر باهاش زندگی کنی  و من راضی بودم ... شاید تنها هدفم این بود که اون موقع به گناه گرفتار نشم که همیشه بحث خواستگاری رو پیش میکشیدم .. اخه خیر سرم یه زمانی واقعا دختر خوبی بودم نه مثل الان..... 1276746pa51mbeg8j
وقتی وارد زندگی مشترک شدیم اونم بعد 3 سال شرایط بهتر شد, از طرفی واقعا دوست داشتن همسر با همه دوست داشتن ها حتی در نهایت جنگ و دعواهای بینشون خیلی فرق میکنه .... دخالت بقیه هم کمتر شد
در مورد خودم هم باید بگم در کل از وقتی نامزد کردم نگاه همکلاسیام و اطرافیان تفاوت کرد و خودم هم تفاوت کردم خیلی بسازتر شدم ....ارومتر و قانع تر .... خیلی چیزهاااا در ادم تفاوت میکنه که اصلا فکرش هم شاید قبلا نمیکرد....
هدفهای ادم فرق میکنه .... انگار واقعا هدفهاااا برای دونفر میشن ...
البته منظور من این نیست که همه چیز گل و بلبل میشه ابداا یه مشکلاتی پیش میاد که قبلا اصلا به فکرت هم نمیرسید به اضافه ی روزای جنگ و دعوااا ها و قهر های چند روزه ولی به هر حال همه زندگی ها مشکلاتی دارن و هیچ چیز مثل فیلمه و قصه ها نیست ولی درکل با تمام مشکلات بهتر از دوران مجردیه, چون یکی هست که فقط تو بهش تکیه میکنی و بهت اعتماد میکنه
سلام عرض ارادت دارم یاران پاک
عرض شود با توجه به یک بحثی کوچیکی که شد و پیشنهادی که مطرح شد این تاپیک رو آوردم بالا که راجع به 1-2 موضوع صحبت کنیم و نظرات رو بدونیم
 بحث اصلی موضوع پوشش هست
با توجه به اینکه در حال حاضر در جامعه ما ، حجاب حداقل برای قشر روشن فکر و جوون جامعه بی مفهومه ،چجوری میشه در کنار حفظ ارتباط با قشرهای  مختلف جامعه حجاب رو حفظ کرد ؟
به هر حال چیزی که مسلمه احتمالا همه ما تو خانواده یا دوستان با این افراد ارتباط داریم و با توجه به اینکه قشر اعظم جامعه رو هم این افراد تشکیل میدن ،در واقع کسی که بخواد حجاب خودش رو حفظ کنه در اقلیت قرار میگیره و شاید حتی بعضا داشتن یک پوشش عرف هم در بعضی جمع ها فرد رو خیلی شاخص بکنه ،که این به تبع سختی های خودش رو داره و باعث آزار فرد میشه

به عنوان مثال کسی که خودش دوست داره حفظ حجاب رو ،ولی وقتی  در جمعی قرار میگیره که به این موضوع اهمیتی نمیدن ممکنه مجبور شه بر خلاف میل باطنی و به خاطر عدم تاثیر گذاری اون جمع بر روی همسرش ،اون هم مقداری از قید و بند حجاب بیرون بیاد ، به نظرتون راه درستیه ؟
لطفا یک صلوات بفرستید 53 
مشکل اینه که ما دنبال اینیم که دیگران رو اصلاح کنیم، جامعه رو اصلاح کنیم ولی خودمون هنوز میلنگین. غافل از اینکه بهترین و در اولویت ترین امر به معروف، امر به معروف با دست و عمل و رفتار درست خودمونه

ی عده افتادن رو خط افراط و ی عده رو خط تفریط و هیچ کاری به هیچی ندارن
هر دوی اینها برای گسترش یک عمل و فرهنگ درست مضر هست، یکی از یکی بدتر

و اینکه روشن فکر واقعی اونی هست که درست و به صورت روشن ببینه، ن براساس نظریات شخصی خودش و هم مسلکان خودش
 سپاس شده توسط
من کاملا با صحبت شما موافقم
ببنید بحث امر به معروف و نهی از منکر یه بحث جداست که ما الان کاری بهش نداریم ،(متاسفانه تو جامعه ما (بین افراطیون) امر به معروف فقط برای حجاب استفاده میشه (اون هم به شیوه غلط) در صورتی که این همه گناه کبیره داره انجام میشه(مثل دروغ و...))
بحث اینه که من الان به عنوان یک جوون که دارم تو این اجتماع زندگی میکنم با فرهنگ غالب بی حجابی که الان داره فراگیر میشه چجور میتونم ارتباط خودم رو با این جامعه حفظ کنم در حالی که دچار گناه هم نشم(یا مثال اون خانم که در بالا گفتم)
لطفا یک صلوات بفرستید 53 
 سپاس شده توسط
سلام.

به نظر من اگه کسی با شناخت و مطالعه مسیری رو انتخاب کنه و به درست بودنش ایمان داشته باشه تحت تاثیر مسیر اشتباه دیگران قرار نمیگیره.

مسله ی حجاب هم همین طوره. اگه من بدونم حجابی که بر اساس آگاهی هام انتخاب کردم مناسبه، رفتار و برخورد افراد ناآگاه منو مورد آزار قرار نمیده.
و اینکه هر سبک پوششی رو انتخاب کنیم همیشه یک سری افراد هستند که به مزاقشون خوش نمیاد ، چه انتخابمون صحیح باشه چه غلط. پس ما نباید به سلیقه ی مردم زندگی کنیم بلکه باید چیزی که عقل و دینمون حکم میکنه رو انجام بدیم.

(1394 آبان 28، 3:38)متوسل نوشته است: به عنوان مثال کسی که خودش دوست داره حفظ حجاب رو ،ولی وقتی  در جمعی قرار میگیره که به این موضوع اهمیتی نمیدن ممکنه مجبور شه بر خلاف میل باطنی و به خاطر عدم تاثیر گذاری اون جمع بر روی همسرش ،اون هم مقداری از قید و بند حجاب بیرون بیاد ، به نظرتون راه درستیه ؟

به نظر من اشتباهه.
هیچ تضمینی نیست که خانم هایی که حجاب رو رعایت نمیکنن همسرشون تحت تاثیر قرار نگیره. کم خانم هایی رو ندیدم که خودشون بد حجاب بودند و شوهرشون هم پایبندی به زندگیشون نداشتن.
عدم تاثیر پذیری آقایون از محیط بیرون (بخش زیادیش) به شرایط و محیط خصوصی داخل خونه مربوط میشه. اگه دو نفر توی زندگیشون به نیاز های همدیگه توجه داشته باشن تحت تاثیر زرق و برق های پوچ بیرون قرار نمیگیرن.

(1394 آبان 28، 4:48)متوسل نوشته است: ببنید بحث امر به معروف و نهی از منکر یه بحث جداست که ما الان کاری بهش نداریم ،(متاسفانه تو جامعه ما (بین افراطیون) امر به معروف فقط برای حجاب استفاده میشه (اون هم به شیوه غلط) در صورتی که این همه گناه کبیره داره انجام میشه(مثل دروغ و...))

درسته که جامعه ی ما مشکلات زیادی داره و فقط تمام مشکلش بدحجابی خانومها و چشم چرونی آقایون نیست ولی حجاب هم یکی از واجب های الهی هست و چون تاثیرش بر روی جامعه به صورت مستقیم هست به خاطر همین این همه هم قران و روشنفکرهای جامعه روش تمرکز دارن.
خود من به عنوان یک دختر میتونم با حفظ حجاب باعث بشم که حداقل یک زندگی حفظ بشه و اگه در جامعه ای بنیان خانواده حفظ بشه بسیاری از مشکلات حل میشه. و بالعکس.

(1394 آبان 28، 3:38)متوسل نوشته است: با توجه به اینکه در حال حاضر در جامعه ما ، حجاب حداقل برای قشر روشن فکر و جوون جامعه بی مفهومه .....

میخواستم به این جمله گیر ندم. ولـــــی یه کم بهم برخورد! 22
یعنی چی که قشر روشنفکر رو با بد حجاب برابر میدونین؟
یه دختر خانومی که حجاب رو انتخاب میکنه که حکم الهی هم هست رو شما در مقابل چه واژه ای قرار میدین؟ حجابی که اولین تاثیرش آرامش برای شما آقایون هست؟........

(1394 آبان 28، 4:48)متوسل نوشته است: الان به عنوان یک جوون که دارم تو این اجتماع زندگی میکنم با فرهنگ غالب بی حجابی که الان داره فراگیر میشه چجور میتونم ارتباط خودم رو با این جامعه حفظ کنم در حالی که دچار گناه هم نشم

موفق و موید 53 53 53
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

سلام ممنون ازتون 

نقل قول: درسته که جامعه ی ما مشکلات زیادی داره و فقط تمام مشکلش بدحجابی خانومها و چشم چرونی آقایون نیست ولی حجاب هم یکی از واجب های الهی هست و چون تاثیرش بر روی جامعه به صورت مستقیم هست به خاطر همین این همه هم قران و روشنفکرهای جامعه روش تمرکز دارن.
خود من به عنوان یک دختر میتونم با حفظ حجاب باعث بشم که حداقل یک زندگی حفظ بشه و اگه در جامعه ای بنیان خانواده حفظ بشه بسیاری از مشکلات حل میشه. و بالعکس.

ببنید  مشکل اصلی تو اجباری بودن این موضوع هست ،خداوند مارو تو انتخاب مسیر زندگی و دین  اختیار داده (لا اکراه فی الدین) وقتی ما میایم خودمون رو بالاتر از خدا میبینیم و دیگران رو مجبور به حفظ دین میکنیم مشکلات ایجاد میشه،در واقع دلیل اصلی این بدحجابی  که جامعه ما رو گرفته همین موضوع هست و غرب هم از همین موضوع استفاده کرده برای اشاعه بدحجابی
دقت بفرمائید که بی حجابی جز گناه کبیره نیست ،باعث تحریک جامعه و اشاعه یکسری گناهان میشه؟ مگه اسلام راه حل ندیده برای این موضوع ؟ پس چرا به جای اجبار در دین راه رو برای ارضای نیازهای جنسی سهل نمیکنیم؟
در عوض شما اگر نگاهی به لیست گناهان کبیره بندازین (گناهان کبیره شهید دستغیب) و نگاهی به جامعه خودمون بندازین میبینید که متاسفانه اکثر این گناهان در جامعه ما رواج داره و حتی تعدادیش توسط قشر به ظاهر مذهبی ما انجام میشه 
خب امر به معروف و نهی از منکر از واجبات الهی هست ،بنظرتون ارجحیت انجامش درباره گناهان کبیره بیشتر نیست ؟
اصلا همین رواج گناهان کبیره مخصوصا توسط قشر به ظاهر مذهبی باعث نشده پایبندی نسل جدید به دین از بین بره ؟ در واقع طرف میگه اگه دین اینه (سختگیری در ظواهر و باطنی بعضا آلوده) نه دین میخوام نه خدا و نه پیغمبر ،همینه که نگاه میکنه میبینه اون طرف اروپایی با اینکه هیچکدوم از ظواهر دین ما رو نداره ولی بسیار انسان تر از ما برخورد میکنه و زندگی میکنه ،و دلیل اصلی این رویگردانی از دین هم همین دوگانگی هست 
حالا بنظرتون امر به معروف ونهی ازمنکر رو چه مسائلی ارجحیت داره ؟

نقل قول: یعنی چی که قشر روشنفکر رو با بد حجاب برابر میدونین؟
یه دختر خانومی که حجاب رو انتخاب میکنه که حکم الهی هم هست رو شما در مقابل چه واژه ای قرار میدین؟ حجابی که اولین تاثیرش آرامش برای شما آقایون هست؟........
روشن فکر یعنی دگر اندیش یعنی کسی که وقایع رو مثل افراد عام جامعه نگاه نمیکنه ،پس به افرادی که به دین و مذهب و عرفیات جامعه به دید عام جامعه نگاه نمیکنه روشن فکر میگن
حالا  روشن فکر دینی هم داریم ،در واقع کسی که اینگونه نگاه میکنه و فکر میکنه میشه روشن فکر ،حالا اگر کسی اینجوری فکر نمیکرد نمیشه گفت آدم متحجری هست ،بلکه این صفت رو نداره ،همین
لطفا یک صلوات بفرستید 53 
 سپاس شده توسط
(1394 آبان 28، 10:37)متوسل نوشته است: ببنید  مشکل اصلی تو اجباری بودن این موضوع هست ،خداوند مارو تو انتخاب مسیر زندگی و دین  اختیار داده (لا اکراه فی الدین) وقتی ما میایم خودمون رو بالاتر از خدا میبینیم و دیگران رو مجبور به حفظ دین میکنیم مشکلات ایجاد میشه،در واقع دلیل اصلی این بدحجابی  که جامعه ما رو گرفته همین موضوع هست و غرب هم از همین موضوع استفاده کرده برای اشاعه بدحجابی

سلام.
اول اینکه، اگه معنای لا اکراه فی دین این بود که در دین اجباری نیست و هر کس در اجتماع آزاد هست که هر کاری دلش خواست انجام بده .... پس این همه آیاتی که مسلمونها رو دستور به نماز و روزه و حجاب و ... کرده برای چی هست؟
اگه قرار بود هر کس هر کاری دلش می خواست انجام بده، دیگه خدا پیامبر و امام و کتاب و بهشت و جهنمی قرار نمیداد.
معنی لا اکراه فی دین اینه که اسلام غیر مسلمانان رو در پذیرش دین اجبار نمیکنه بلکه با منطق و استدلال اونا رو به اسلام دعوت میکنه.
دوم اینکه ، در هر جامعه ای یک سری هنجارها وجود داره. حجاب یک هنجار اجتماعی در ایران محسوب میشه و عدم رعایتش نوعی هنجارشکنی هست و باید باهاش برخورد بشه (همونطور که هر جامعه ای با افراد هنجارشکنش برخورد میکنه)

(1394 آبان 28، 10:37)متوسل نوشته است: دقت بفرمائید که بی حجابی جز گناه کبیره نیست ،باعث تحریک جامعه و اشاعه یکسری گناهان میشه؟ مگه اسلام راه حل ندیده برای این موضوع ؟ پس چرا به جای اجبار در دین راه رو برای ارضای نیازهای جنسی سهل نمیکنیم؟
یعنی چی کار کنیم؟؟!  17

(1394 آبان 28، 10:37)متوسل نوشته است: خب امر به معروف و نهی از منکر از واجبات الهی هست ،بنظرتون ارجحیت انجامش درباره گناهان کبیره بیشتر نیست ؟

مگه امر به معروف در مورد حجاب انجام میشه؟؟؟ والا چیزی که ما میبینیم اینه که روز به روز وضعیت بدتر میشه!  106

(1394 آبان 28، 10:37)متوسل نوشته است: اصلا همین رواج گناهان کبیره مخصوصا توسط قشر به ظاهر مذهبی باعث نشده پایبندی نسل جدید به دین از بین بره ؟ در واقع طرف میگه اگه دین اینه (سختگیری در ظواهر و باطنی بعضا آلوده) نه دین میخوام نه خدا و نه پیغمبر ،همینه که نگاه میکنه میبینه اون طرف اروپایی با اینکه هیچکدوم از ظواهر دین ما رو نداره ولی بسیار انسان تر از ما برخورد میکنه و زندگی میکنه ،و دلیل اصلی این رویگردانی از دین هم همین دوگانگی هست 

به نظر من هیچ کس مصون از گناه نیست (چه مذهبی چه غیر مذهبی). حالا کافیه یه آدم مذهبی (یا به اصطلاح مذهبی) یه گناهی رو انجام بده اونوقت به حساب همه ی مذهبی ها نوشته میشه!... در مقابلِ اون یک نفر؛ هزارااان آدم غیر مذهبی همون کار رو انجام بدن اصلا دیده نمیشه! (خیلی جالبه!)

به نظر من این وظیفه ی ماست که مسلمون واقعی رو با اشخاص به ظاهر مذهبی و غیر مذهبی اشتباه نگیریم و اشتباهات افراد رو به دین و مذهب نسبت ندیم که باعث رویگردانی از دین هم نشه.
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

سپاس شده توسط
مجدد سلام
نقل قول: سلام.
اول اینکه، اگه معنای لا اکراه فی دین این بود که در دین اجباری نیست و هر کس در اجتماع آزاد هست که هر کاری دلش خواست انجام بده .... پس این همه آیاتی که مسلمونها رو دستور به نماز و روزه و حجاب و ... کرده برای چی هست؟
اگه قرار بود هر کس هر کاری دلش می خواست انجام بده، دیگه خدا پیامبر و امام و کتاب و بهشت و جهنمی قرار نمیداد.
معنی لا اکراه فی دین اینه که اسلام غیر مسلمانان رو در پذیرش دین اجبار نمیکنه بلکه با منطق و استدلال اونا رو به اسلام دعوت میکنه.
دوم اینکه ، در هر جامعه ای یک سری هنجارها وجود داره. حجاب یک هنجار اجتماعی در ایران محسوب میشه و عدم رعایتش نوعی هنجارشکنی هست و باید باهاش برخورد بشه (همونطور که هر جامعه ای با افراد هنجارشکنش برخورد میکنه)

به این معنی هست که در پذیرش دین هیچ اجباری نیست ،راه سعادت و راه شقاوت به خوبی مشخص شده پس هر کس ...
بله هرکس به دلخواه خودش دین اسلام رو انتخاب کرد خداوند باید ها و نباید ها رو هم براش تعریف کرده
ولی هیچ اجباری در پذیرش دین اسلام نیست ، آیه خیلی واضح بیان شده
اگر منظور شما از مسلمان بودن اون چیزی هست که وقتی به دنیا اومدین تو شناسنامه مینویسن و تو فرم ها پر میکنید یه بحثه ، ولی اگر دین اسلام و مسلمان بودن به عنوان یک مسیر زندگی و یک روش و سبک زندگی مد نظر هست ،این چیزی نیست که از خانواده به ارث برسه (در واقع نباید اینجور باشه )
دوست عزیز هنجاری که بخوان کل جامعه رو به زور به انجام اون وادار کنن غلطه ، همون جور که زمان رضا شاه کشف حجاب اجباری غلط بوده ، اصلا تو کدوم آیه قرآن تو کدوم روایت گفته شده مردم رو به زور باید به رعایت دین ملزم کنید ،الحمدلله این آیه صریح قرآن رو هر روز هممون میخونیم ولی امان از کمی تدبر
پر واضح هست که  دلیل اصلیه بد حجابی که الان بهش رسیدیم همین اجبار در داشتن حجاب هست ،

نقل قول: یعنی چی کار کنیم؟؟!  
به نظرتون دلیل قرار گرفتن قانون  ازدواج موقت در اسلام چی هست ؟!
نقل قول: مگه امر به معروف در مورد حجاب انجام میشه؟؟؟ والا چیزی که ما میبینیم اینه که روز به روز وضعیت بدتر میشه!
البته بنده سوال پرسیده بودم  4chsmu1
گشت ارشاد و دوستان بسیج و... پس کارشون چی هست ، مثلا داره تو جامعه امر به معروف انجام میشه ولی ... ، این که هر روز داره وضع بدتر میشه دقیقا نشون دهنده غلط بودن روش و موضوع انجام اون هست ، 
نقل قول: به نظر من هیچ کس مصون از گناه نیست (چه مذهبی چه غیر مذهبی). حالا کافیه یه آدم مذهبی (یا به اصطلاح مذهبی) یه گناهی رو انجام بده اونوقت به حساب همه ی مذهبی ها نوشته میشه!... در مقابلِ اون یک نفر؛ هزارااان آدم غیر مذهبی همون کار رو انجام بدن اصلا دیده نمیشه! (خیلی جالبه!)

به نظر من این وظیفه ی ماست که مسلمون واقعی رو با اشخاص به ظاهر مذهبی و غیر مذهبی اشتباه نگیریم و اشتباهات افراد رو به دین و مذهب نسبت ندیم که باعث رویگردانی از دین هم نشه.
بله دقیقا همین هست 
اگر بنده که ظاهر مذهبی دارم ،تو جامعه من رو به عنوان یک آدم مذهبی میشناسن یک کار خطایی انجام بدم کاملا بُلد هست و به حساب همه مذهبی ها نوشته میشه و اصلا به حساب دین اسلام نوشته میشه 
ببینید بحث من و شما نیست 
بحث غالب نسل جدید هست که آشنایتشون با دین بر میگرده به معلم دینی زمان مدرسشون که اون هم از شانسشون معلوم نیست چه آدمی به پستشون خورده باشه ، شناخت کاملترش نسبت به دین میشه چی ؟ میشه چیزی که تو جامعه داره میبینه ، میبینه اسلام یعنی اینکه به زور باید حجاب داشته باشی ، یعنی همش غصه و ماتم داشته باشی ، یعنی اکثر چیزهایی که برای اون تفریح هست در اسلام ممنوعه ، یعنی مردانی که تا زیر چشمشون ریشه و مثل ریگ بیابون دروغ میگن ،یعنی روحانیونی که به مردم میگن دنبال دختر بازی نرید از اون طرف ... ، یعنی  رشوه خواری ، یعنی دزدی و... وهمه اینها به اسم امام زمان و دین و ... انجام میشه ،بنابراین نه تنها از دین زده میشه و اصلا دنبالش نمیره بلکه یک عقده ای از این دین تو دلش میمونه و هر کاری که به مخالفت با دین باشه رو دوست داره انجام بده ،حالا شما بیا برای این بنده خدا توضیح بده که آقا اینایی که داری میبینی هیچ کدوم اسلام نیست ، اسلام یک چیز دیگست...
اینها همه معلول رفتار غلط و اشتباه ما هست ، ما به عنوان افرادی که ادعای دین داری داریم

البته بحث ما اصلا این نبود
لطفا یک صلوات بفرستید 53 
(1394 فروردين 28، 0:33)جدی نوشته است: عشق و عاشقی یعنی تزلزل یعنی گناه .موسیقی همراشم  دوچندان میکنه قضیه رو...

نه با منطق این حرف جوره  نه  با دین
با اینطور حرف ها ذین گریزی ایجاد میشه  و گناهش با مروجین این دسته از حرف ها
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
من به شخصه فکر میکنم (اگر دیدگاه مذهب رو کنار بزاریم تا حدودی)
پسر ها و دختر ها تقریبا از 12 یا 13 سالگی نیاز به جنس مخالف رو حس میکنن
خب نمیگم فعلا رابطه ی جنسی میگم رابطه
اما کم کم توی 16 سالگی به بعد نیاز جنسی هم نمود پیدا میکنه
و سن ازدواجم که بزنم به تخته اون بالا بالا ها
اینکه ادم دوست پسر یا دوست دختر داشته باشه و تا حد کمی رابطه باهم داشته باشن
و اینکه خب لزومی هم نداره باهم ازدواج کنن .. تا حدی که نیاز های عاطفی و جنسیشون ارضا بشه مشکلی نداره...
اما اینکه با چه کسی ادم در ارتباط باشه خیلی فرق داره.......
دوست پسر یا دختر  متعهد  یا هوس باز و . . . . .  و اینکه به نظرم مادامی که باهم هستن با هم اوکی باشن  .. این یه جورایی به ارامش میرسونتشون...
و اینکه خب  بعدشم فرضا ازدواجم  با کس دیگه ای خواستن بکنن  در 99 درصد موارد  چون ازدواج سنتی میکنن دوطرف فکر میکنن با ادمای افتاب مهتاب ندیده ای طرف هستن .. پس این قضیه هم اوکیه 65 

ولی کلا اگه از معقوله ی ازدواج و مذهب فاصله بگیریم....  خب یه تفریحه یه چیز ممنوعه ی وسوسه کننده که هیجان میده....  برای خیلی ها
البته من خودم  همیشه فکر میکنم ادم باید با یه ادم درست حسابی رل بزنه حتی اگه میخواد بزنه یعنی به شخصه تحصیلات خودش و خانواده اش هم مهمه واسم...
(اینا همش تعوریه و اصلا توسط بنده اجرا نشده 4chsmu1 )

چرا ادم بدا همیشه جذاب ترن؟؟ 4chsmu1
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
(1398 اسفند 9، 22:53)Aurora نوشته است: من به شخصه فکر میکنم (اگر دیدگاه مذهب رو کنار بزاریم تا حدودی)
و اینکه خب لزومی هم نداره باهم ازدواج کنن .. تا حدی که نیاز های عاطفی و جنسیشون ارضا بشه مشکلی نداره...
دوست پسر یا دختر  متعهد  یا هوس باز و . . . . .  و اینکه به نظرم مادامی که باهم هستن با هم اوکی باشن  .. این یه جورایی به ارامش میرسونتشون...
و اینکه خب  بعدشم فرضا ازدواجم  با کس دیگه ای خواستن بکنن  در 99 درصد موارد  چون ازدواج سنتی میکنن دوطرف فکر میکنن با ادمای افتاب مهتاب ندیده ای طرف هستن .. پس این قضیه هم اوکیه 65 

ولی کلا اگه از معقوله ی ازدواج و مذهب فاصله بگیریم....  خب یه تفریحه یه چیز ممنوعه ی وسوسه کننده که هیجان میده....  برای خیلی ها
البته من خودم  همیشه فکر میکنم ادم باید با یه ادم درست حسابی رل بزنه حتی اگه میخواد بزنه یعنی به شخصه تحصیلات خودش و خانواده اش هم مهمه واسم...

ببخش 
ولی منم یه روزی به سن و سال تو که بودم
با همین توجیه های مسخره خودمو بدبخت کردم
 اون روزها با همین توجیه ها با فردی وارد رابطه ای شدم
که تو همون رابطه با همین توجیه ها کار به جاهایی که نباید کشید
و الانم که بعد از یک سال شکستم بازم توجیهم واسه خودم چیزی شبیه به همینیه که تو گفتی
از خودم شرمندم
انرژی و پتانسیلی که داشتم و دارم می تونست تو زندگی ام خیلی خیلی بهم کمک کنه
میتونست باعث بشه پیشرفت زیادی داشته باشم
پیشرفتی که الان حسرتشو نخورم

ازم نخواه بیشتر برات توضیح بدم
چون نه میتونم نه اعصابش را دارم
فقط دو تا جمله دارم برات
یک این ها همش توجیه های مسخره ایه که شیطون تا آخر عمرت تو گوشت میخوانه
دو فقط راهی که خدا به عنوان راه سعادت برامون انتخاب کرده پر از آرامش نه هیچ راه دیگه 

تصمیم با خودته گل دختر
موفق باشی عزیز
(1398 اسفند 10، 0:04)123Sanaz123 نوشته است:
(1398 اسفند 9، 22:53)Aurora نوشته است: من به شخصه فکر میکنم (اگر دیدگاه مذهب رو کنار بزاریم تا حدودی)

ببخش 
ولی منم یه روزی به سن و سال تو که بودم
با همین توجیه های مسخره خودمو بدبخت کردم
 اون روزها با همین توجیه ها با فردی وارد رابطه ای شدم
که تو همون رابطه با همین توجیه ها کار به جاهایی که نباید کشید
و الانم که بعد از یک سال شکستم بازم توجیهم واسه خودم چیزی شبیه به همینیه که تو گفتی
از خودم شرمندم
انرژی و پتانسیلی که داشتم و دارم می تونست تو زندگی ام خیلی خیلی بهم کمک کنه
میتونست باعث بشه پیشرفت زیادی داشته باشم
پیشرفتی که الان حسرتشو نخورم

ازم نخواه بیشتر برات توضیح بدم
چون نه میتونم نه اعصابش را دارم
فقط دو تا جمله دارم برات
یک این ها همش توجیه های مسخره ایه که شیطون تا آخر عمرت تو گوشت میخوانه
دو فقط راهی که خدا به عنوان راه سعادت برامون انتخاب کرده پر از آرامش نه هیچ راه دیگه 

تصمیم با خودته گل دختر
موفق باشی عزیز

اره بابا حرفات درسته
گفتم که اگر بخوایم دیدگاه مذهبی و خدایی رو کنار بزاریم اینطوریه
این نظر اون مثلا روشن فکرای امروزیه.. که خب منم  اینطور فکر میکنم گــاهی  (وقتایی که بی دین میشم 4chsmu1 )
تازه  بعضی وقتا به این فکر میکنم که .. الان  به جرات میشه گفت  بالای 95 درصد رابطه رو تجربه کردند(به غیر از مثلا بچه های کنون و غیره . . . )  چه دلیلی داره ادم خودشو نگه داره بعدم با یکی ازدواج کنه که اونم تجربه داشته
یعنی واقعا حتی میشه گفت بالای 99 درصد قطعا دوستی با جنس مخالف رو داشتن(خودم نداشتم البته)

البته ادم واقعا نیاز به تجربه داره.....
مثل اینایی که فکر میکنن  زناشون در ارمانی ترین حالت ممکن باید باشن
چون با کسی نبودن و صرفا فقط چندتا فیلم دیدن(سینمایی منظورمه)
همیشه تصورشون اینه وقتی ازدواج کردن اون زن مثه بازیگر فلان فیلمه..  ( این رو چند وقت پیش چند موردشو دیدن و الان ذهنم درگیره که ادم اخرر باید با پسر مذهبی ازدواج کنه یا نه؟؟؟)
چقد خلوت 65
.
.
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان