امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

من خودم ویرونم همین الانشم با کلی سختی خودمو تقریبا پاک نگه داشتم 

فقط می دونم اون دلی که برای خدا بتپه بهترین ها براش میاد از پول و مادیات بگیر تا رشد روح و معنویات 

دیدم از نزدیک همچین ادمایی رو 

ولی چون این آدما جار نمی زنن ما فکر می کنیم که حزب اللهی ها دیگه وجود ندارن در صورتی که هستن ولی ما چشممون جای دیگه گرمه 

در کل دعا می کنم به حق علی اکبرِ ع  امام حسین ع همه بچه های کانون سپید بخت و عاقبت بخیر بشن 

و خدا تنها حامی شون برای ادامه باشه 

تنها مشکل ما نشناختن خداست همین !!!
به نام خدا
همساده هستم یه دوست بهبودی
مهدی قضیه خیلی ساده تر از اونیه که اون یکی مهدی و وجدان بیدار گفتن...
رابطه جنسی از روی شهوت حتی با همسر خودتم فرقی با خودارضایی نداره...
هنوز همونقدر از آرامش روحی و روانی دور میشی...
حالا فکرشو کن با همسر دائمی نباشه این رابطه، اونجوری خیلی دردش بیشتره...
نکته بعدی اینه که تو میخوای متوقف بشی من میخوام متوقف بشوم و شهوت نکنم چون داریم نابود میشیم ربطی به همسر آینده یا بقیه مردم دنیا نداره ما دیدیم با قدم زدن در این راه نابود میشیم...
نکته بعدی به سیری که طی کردیم فکر کن با یه عکس تحریک شدیم با یه فیلم یک دقیقه ای ساعتها در لذت غرق میشدیم عکسه تبدیل شد به آلبوم و کلیپ یه دقیقه ای تبدیل شد به فیلمهای چند ساعته خودارضایی ماهیانه شد نیاز هر هفته چشم چرانی تفننی شد عادت دائمی و و و ...
این یعنی شهوت سیری ناپذیره...با هیچ تغذیه ای راضی نمیشه...جنس مخالف جنش موافق نمیشناسه غیرت و ناموس سرش نمیشه محرم و نامحرم سرش نمیشه به محض اینکه یه مرز رو برداری از جلوش سراغ یه مرز اخلاقی اعتقادی دیگه ت میره...
غول شهوت فقط یه جا خاموش میشه اونم وقتی آدم شهوتران تو قبر قرار بگیره...
تو به خوشی های زود گذر دنیا پشت نکردی تو میخوای از شهوت رها بشی، شهوت دیگه برا من و تو عین عذابه دیگه لذتی در کار نیست...

ایمیلمو از علیرضا بگیر تا از سرگذشتم برات بگم که فکر رابطه با جنس مخالف رو از سرت بیرون کنی...

واسه من دعا کنید بچه ها اوضاعم بد شده خیلی بد منم مثه مهدی بی کمک خدا و شما نمیتونم این راهو برم واسم دعا کنید.
یا علی 53
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
همساده جان 

سلام 

تقریبا حرفات منطقیِ اما شما خیلی داری یه طرفه نگاه می کنی ، شهوت چیز بدی نیست چه بسا لازمه که خداوند قرار داده اما مشکل اصلی 

اینه که کنترل شده نیست برای طیف ما ، اگر به نیازهای طبیعی ازدواج نگاه کنی می بینی که نیاز جنسی در صدر قرار داره و عامل اصلی کشش بین زن و مرد همین نیرو هست که باید کنترل شده و حلال ازش استفاده بشه 

من حس می کنم نگاه شما با اصل ماجرا منافات داره ...

شایدم من درست متوجه نشدم  Khansariha (8) 53258zu2qvp1d9v
همساده ی عزیز با قدرت برو جلو دعای همه ی بچه های کانون پشتته..... 53

تو موفق میشی.... 53
رابطه جنسی از روی شهوت حتی با همسر خودتم فرقی با خودارضایی نداره...
هنوز همونقدر از آرامش روحی و روانی دور میشی...
حالا فکرشو کن با همسر دائمی نباشه این رابطه، اونجوری خیلی دردش بیشتره...

با این قسمت نظرات آقای همساده مخالفم ، فرق داره . فرقشم اینه که بعدش احساس عذاب وجدان نداری ، بلکه احساس خوشایند و آرامش خاطر داری .
معذرت میخام ولی واقعا رابطه انسان با همسرش با خ.ا یا خدای نکرده ... قابل مقایسه است ؟ منظورم لذتی که در طول رابطه در اثر شهوت می بره نیست ، منظورم فرق بین عذاب وجدان بعد از گناه و آرامش خاطر بعد از رابطه با همسره.

راستی آقا مهدی ، من از صحبت هات اینطور فهمیدم که شما الان مستقل هستی و آماده تشکیل زندگی رو داری ، چرا برای ازدواج اقدام نمی کنی؟ حالا یه مورد رفتی خاستگاری به نتیجه نرسیده ، برای مورد بعدی اقدام کن .
اونجایی هم که گفتی "خیلی ازدوستام به این کار من خندیدن و احمق فرضم کردند" ، واقعا به نظرت مهمه ؟ چون منم دقیقا این شرایط رو داشتم ، وقتی یه مشت آدم مزخرف که بالاجبار توی دوره ی سربازی باید تحملشون می کردم ... از خاطرات مزخرفشون درباره ی .... با افتخار تعریف میکردن و میگفتن خب تو هم از خاطرات ... بگو ، ولش کن بی خیال ادامه نمیدم.

ولی در هر صورت اگه می بینی که ازونا جلویی بخاطر همین چیزات بوده ، اگه میبینی بعضی ارزشها برات مهمه یعنی آدم ارزشمندی هستی . اگه تو جامعه ای که خودت رو از کارایی که هم سن و سالات انجام میدن و تو هم می تونی مثل اونا انجام بدی ولی نمیدی یعنی میتونی از خدا بخای که یه همسر پاک تو مسیر زندگیت قرار بده چون این حقته . یکاری نکن وقتی خاستی از خدا همچین چیزی رو بخای روت نشه دیگه یا خودت رو لایقش ندونی
ولی من با اقای همساده موافقم
چون هر رابطه ای که با همسر داری از سر عشق نیست
اگر تبدیل به حیوان بشی
دیگه فقط می شه شهوت رانی
یه رابطه ای که احساس خوشنودی نمیاره و بدتر اینکه چون عاطفه رو اقناع نمی کنه کار رو خراب تر هم میکنه و منجر به قهر و دعوا و ... هم می شه

در جواب اقا مهدی آر هم بگم
تو حالا از تو چاله در بیا بعد خودتو بنداز تو چاه
هر حس منفی که داری از لحاظ روحی صد برابرشو تو چنان رابطه ای می چشی اگرچه از لحاظ جسمی انتظار میره اذیتت کمتر بشه

کلا چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟؟؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
منم 50 درصد موافقم 50 درصد ناموافق

توی رابطه باید همیشه انسانیت طرف مقابل و حق داشتنش رعایت بشه - 

ولی اگر . اگر و اگر معاشقهه ای نباشه {که خیلی بده} ولی بازم اون حس ناپاکی و حق عذاب و یاد جهنم افتادن و ... رو نداره 

درسته این حس بد رو نداره ولی حتما از کیفیت زندگی کم میکنه

بلاخره هیچ دختری نیست که از شوهرش محبت و توجه نخواد 

============

یک هفتست مدام این حدیث رو میخونم

امام صادق (ع) : بر تو باد  دوری از افراد پست  ! همانا شیعه علی (ع) کسی است که شکم را از حرام پر نسازد و از مفاسد جنسی بر حذر باشد و سخت کوش باشد برای خدا کار کند و به پاداش او امیدوار باشد و از عذاب او بهراسد.زمانی که آنها را ( این چنین ) دیدی ( بدان که ) شیعه من هستند.
 اصول کافی جلد 2 صفحه 233 حدیث 9
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

چه وجدان پاکی اینجا حاکمه
خبری از خشونت ها وحشی گری هایی که انجام می شه ندارید
چه تحقیر ها و زجر ها و وحشی گری هایی که اتفاق نمی افته حین راطه جن... وقتی که یکی از طرفین بنده شهوت باشه
مساله نبود عشق و معاشقه و اینا نیست
خیلی خفن تر از این هاست
البته خیلی خوبه که تو تصورتونم نیست این چیزا
منم نمیخوام مثال بزنم
ولی ادم دو پا اگر قرار باشه بد باشه یه چیزی می شه حد نداره
می شه جنون واسش
منم واسه پرهیز از همین جنون بود که اون موقع تصمیم گرفتم دنبال راه ترک باشم
جا پای جنون رو می دیدم
مثل یه طوفان ادم رو با خودش می بره

پیشنهادم واسه خودمو بقیه اینه که نذارید باد از زمین بکندتون
چون معلوم نیست کجا زمین بذاره یا زمین بزنه

خانم میتوانم این وحشی بازی ها مختص رابطه جنسی که نیست

کسی که وحشی هست تو کل زندگیش وحشی هست نه اینکه یک هفته مهربون باشه برای چند دقیقه وحشی بشه 

اون وحشی تو زندگی عادی هم همسرش رو کتک میزنه و تو جمع تحقیرش میکنه 

اینا اکثریت جامعه نیستن

اکثریت جامعه کسایی هستن که بی مقدمه و معاشقه با همسرشون رابطه دارن - که خوب باعث ناراحتی همسرشون میشن 

یه قسمتیشون کلا زنتیک - رمانتیک نیستن

===========

چرا از آخرین روز زندگیت می هراسی؟ بیش از روزهای دیگر در مرگت سهیم نیست. آخرین گام خستگی نمی آورد، تنها خستگی را آشکار می کند.

میشل دو مونتینی
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

اره دیگه
دقیقا
خوی حیوانی همینه دیگه

من که میگم هر وقت موقع غذا خوردن، تونستیم فقط برای نیازهای معنوی و برای چشیدن اون طعم بدیع غذا و برای درک زیبایی های جهان غذا بخوریم، نه برای کارد زدن به شکم گشنه مون، بعد بگیم موقع روابط همسری هم فقط عشق و معنویت و اینا.

بالاخره انسان، هم یه قوه ی حیوانی داره ... من که به نظرم باید واقع بین بود 
و
چیزی که وجود داره رو کتمان نکرد.

و صد البته که
خوش به حال اون کسی که این حیوان رو رام کرده و استر خودش کرده برای پیمودن جاده ی انسانیت و راه معنویت و سلوک الی الله.
به نام خدا
سلام دوستان همه حرفاتون رو خوندم...تقریبا سعی کردم هر جایی رو که بلدم توضیح بدم...
...........................
 شهوت بدترین حس هستش هدیه خدا هم نیست به ما...
رابطه جنسی با همسر بر اساس شهوت مذمومترین و ناپسندترین کار هستش حتی به نظر من خیلی کثیفتر از خودراضایی هستش...
هیچ آرامش روحی و روانی درش نیست...
حس عذاب وجدان و گناه همچنان پا برجاست...
و یه حس خیلی بد هم نسبت به خودارضایی  اضافه میشه اونم اینه که شهوت به رابطه با همسر هم قانع نمیشه و یه حس عدم آرامش و اینکه همسرت اونی نیست که میخواستی هم اضافه میشه یعنی ازدواج که قرار بوده بشه دوای درد ما و آخرین تیر در ترکش ما بوده وقتی ببینیم کارایی نداشته دیگه واویلاااااا...
.................................
شهوت به پرخوری شهوت به تماشای تلویزیون هم شهوت هستن بی شک ولی اثرات منفی شون با شهوت جنسی تفاوت داره...
در ضمن خیلی گروهها وجود داره واسه ترک پرخوری واسه ترک اعتیاد به اینترنت اگه ما خدا رو شکر دچار این مشکلات نیستم دلیل بر این نیست که اونا بی اهمیتن...همونجوری که خیلیا ممکنه با نیاز جنسی مشکل نداشته باشن و باورشون نشه ما این همه داریم سختی میکشیم تو راه هوشیار شدن...پس قابل مقایسه نیستن این دو مورد...
...........................................
 بحث سر معاشقه و رمانتیک بودن نیست...بحث سر شهوت خفته در درونه که هر کار هم خودت کنی و شریک جنسیت کنه و هزارتا داستان عاشقانه هم تعریف کنید و طبق حرف روانشناسا عمل کنید آخر نه تو راضی هستی نه اون...آخرش یه جای کار میلنگه و اونم اینه که شهوت کنترل نشده...عذاب وجدان و حس گناه بلا شک با شیوه دیگه ای وارد میشه...و هیچ تضمینی نیست حس گناه و حس به جهنم رفتن هم نیاد...شهوت به طور اجتناب ناپذیر گناه تولید میکنه و گناهکار ناگزیر به دنبال مکافات.
..............................................
مشکل این نیست که  حس لذت از رابطه با همسر از بین بره مثلا مثه این بشه که بری غذا بخوری و گرسنگی رفع بشه بی هیچ لذتی (که کاش اینجوری بود)...مشکل اینه که شهوت باعث میشه به خودت و همسرت آسیب بزنی باعث میشه که درد بکشی به جای لذت...
عامل اصلی کشش بین زن و مرد اگه شهوت باشه اون کشش به زودی تبدیل به دافعه میشه...
.................................................
خوب اما تعریف شهوت:
ارائه یک تعریف مشخص از شهوت بسیار مشکل است؛ اما شهوت در زندگی من این گونه است:

شهوت یک ارباب است که خواهان کنترل روابط جنسی من می باشد، در هر زمان و به هر شکلی که خودش میخواهد.

شهوت با ایجاد اختلال روحی و روانی سعی در تحریف رابطه جنسی دارد؛ مانند رادیویی که با ایجاد اختلالی ناهنجار، یک موزیک عاشقانه را خراب میکند.

شهوت رابطه جسمی و جسمانی نیست. به نظر می رسد که شهوت مانند یک پرده سینمای خیال انگیز، باعث جدایی من از واقعیت خودم در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسرم میشود.

هنگامی که شهوت من فعال است نمیتوانم با همسرم ارتباط واقعی داشته باشم زیرا به عنوان یک انسان واقعا اهمیتی برایم ندارد. او برایم حتی مزاحم بوده و صرفا یک ابزار جنسی است.

رابطه جنسی شهوت آلود یک پیوند واقعی را غیر ممکن میکند.

شهوت فیزیکی نیست. شهوت یک میل جنسی شدید نیست. شهوت یک اجبار روحی است که غرایزم را مختل میکند و هنگامی که در یک زمینه اجازه فعالیت پیدا میکند می خواهد دیگر زمینه ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

شهوت روحم را میکشد و ار آنجا که من چیزی جز روح نیستم، پس شهوت مرا میکشد.
............................................

دوستان برای من خیلی دعا کنید درخشنده برام خیلی دعا کن...
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
نقل قول: ارائه یک تعریف مشخص از شهوت بسیار مشکل است

درسته فهمیدنش هم سخت بود برای من....قبلا دقیق حرفای همساده رو نمیفهمیدم...اما الان اینقدر خوندم و دنبال معادلش توی زندگیه خودم گشتم تا 

فهمیدم چیه.... 53 تعریف کردن احساس سخته....
مطالب جالب بود اما احساس می کنم جناب همساده کلا با تفسیر به رای صحبت می کنن ... همساده جون میشه برای گفته هات در مورد معنا و مفهوم و رابطه جنسی که شما تفسیر کردی منبع و ماخذ اسلامی و معتبر ارائه بدی ... شما فرمودی شهوت هدیه خداوند نیست و جایی هم گفتی شهوت به تماشای تلویزیون شما شهوت رو به جورایی اعتیاد معنا کردی . شهوت کلمه بدی نیست اما یه جایی ادم رو از افلاک می کوبه به زمین ... ازدواج یعنی ارضای شهوت یا همون میل جنسی از راه شرعی و کنترل شده . یه تحقیق ساده تو اینترنت کمکمون می کنه تا مفهوم کلمات رو متوجه بشیم . انسان دارای نیاز های مختلفی هست که یکیش همین نیاز جنسی هست که بر پایه ی شهوت بوجود میاد .. خداروشکر اسلام برای هر چیزی راهی نشون داده .

به حق این روزا همتون عاقبت بخیر و سپیدبخت بشید ان شاالله
بچه ها کلا این بحث رو تموم کنیم بهتره 

چون بحث تو ایم مقطع کاملا انتزاعی هست

بلاخره شاید مشکلاتی بعد ازدواج داشته باشیم که .... 

مثلا فکر کنید روزی میل به رابطه جنسی داریم و از طرفی با  همسرمون سر مسئله ای بحثمون شده یا مثلا گرفتاری خیلی بزرگی تو محل کار برامون پیش اومده که خوب همه اینا تاثیرگذار هستن

فکر میکنم اینکه ما تو مجردی بیایم از کیفیت رابطه سالهای آینده حرف بزنیم توطئه نفس و شیطون باشه - چون کسی که میخواد ترک کنه و پاک بشه تو این مقطع اصلا نباید به چیزی جز پاکی و دوری از تفکرات جنسی فکر کنه و تلاش خودش رو در زمان حال برای پاک شدن انجام بد و آینده رو به خدا بسپره و توکلش به خدا باشه

این جور بحث ها مناسب سایت نیست به نظر من

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان