امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

من با حرفای خسته (با سین اضافی) کاملا موافقمSmiley-face-cool-2
خوشا باران و وصف بی مثالش
Wink 
سلام مجتبي جان

مجتبي فكر كنم درست منظورمو نفهميدي ! من كه نمي گم با تلقين جلو برو يا ذكر نگو / اصلا ذكر يا خواندن قرآن و دعا بدون شک موثرتره و چيزي نمي تونه جاي اونو بگيره !

من گفتم از تلقين استفاده كن براي (( تقويت اراده ))

تلقين نيز در مبارزه با اين عادت نقش مهمي را ايفا مي كند . افراد مبتلا بايد مرتبا به خود تلقين كنند كه به خوبي قادر هستند اين عادت زشت رو ترک كنند . براي اينكه تلقين در آن ها اثر قوي و سريع ببخشد آنطور كه يكي از روانشناسان
معروف ( دكتر ويكتور پوشه فرانسوي ) مي گويد بايد تلقين را به صورت زير چند روز پشت سر هم ادامه دهند :

(همه روز در محل آرامي كه چيزي فكر آن ها رو به خود مشغول نسازد فكر خود را متمركز ساخته و با كلمات شمرده شمرده و محكم اين جمله را تكرار كن )

(( من قادر هستم اين عادت بد را از خود دور كنم. من قادرم ))

مجتبي جان دقت كن كه اين راه فقط و فقط براي تقويت اراده مي باشد / يكي از عوارض خودار. . . از بين رفتن اراده ست!

در مورد هیپنوتیزم نه / من اصلا نيازي به اين چيزا ندارم /
فقط خدا !

يا حق

cheshmak
.

توی هیپنوتیزم اگه به مرحله تمرکز 3 یا بیشتر برسی ، 10 بار که یه جمله رو بگی کار تمومه و تاثیر شاید 2 هفته یا هزاران تکرار و تلقین معمولی رو داشته باشه ، که این کار توی 10 دیقه توسط کسی که هیپنوتیزم میکنه صورت میگره ، اما اگه خودمون بخواییم خودمون رو هیپنوتیزم کنیم ، اول باید تمرین کنیم تا توش قوی بشیم ، بهر حال تلقین هایی که حتی جلسه اول خود هیپنوتیزم توسط خودمون صورت میگیره خیلی اثر قوی تری تری از تکرار معمولی داره ، مخصوصا اگه با تجسم هم همراه باشه ،

این یکی از روش های جدی تلقینه ،

تازه من نظر این پرو فسوره رو که یه جمله گفته ، خود جملش رو قبول ندارم ،
چون ضمیر ناخود اگاه ما احمق تر از این حرف هاست و هرچی بشنوه به دل میگیره ، حالا تو داری یه کلماتی مثل ، "عادت " "دوری " رو توش میگی که جملات منفیند .و اثر منفی میذاره ، اما من قادرمش خوبه ،

"مثلا بگه اراده ام هر روز قوی تر میشود " و توش دروغ نگه به خودش مثلا نگه "اراده ام قوی شده است "، بلکه بگه هرروز قوی تر میشم ، اینطوری هم راست گفته هم یک رشد رو توی خودش تجربه کرده ،
یا نظر من درباره اون جمله اینه اگه مثلا بگی " " من به خوبی قادرم استمنا را ترک کنم ، من به خوبی قادرم ". بازم استمنا رو تکرار کردی ، اما اومدنش با واژ ه ی ترک اثرش رو از بین میبره ، پس این جمله به نظر من بهتره
تازه "قادرم " رو هم کمتر باور میکنی چون مال زمان گذشته و حاله ، بلکه تکرار باید از یه فعلی باشه که جریان پیشرفت رو نشون بده ، مثلن توانایی من بیشتر میشود ، من روز به روز قوی تر میشوم (در باره قدرت ) ،

ولی توی اون جمله ی پروفسوره ، ضمیر ناخود آگاهت هی میپرسه کودوم عادت؟ ، تا میشه جملات باید کوتاه واضح و مثبت باشه و از حرف های اضافه خود داری بشه
....................................................................................................................................
خسته جان هیچ کسی هیچی نمیدونه ، عالم ترین آدم ها کسایی هستن که به این پی بردن که هیچ نمیدونن ! بالاترین سطح علم انسان ، جایی که به بالاترین سطح نادونیش پی میبره ، و بالاترین سطح خداشناسیم همون جاست که ادم به این جا میرسه که به هیچ وجه نمیشه خدا رو شناخت و هرچی بری جلو بازم هست و ناشناخته ها و تکلیف ها و ستایش ها ی بیشتری میبینی لازم داری ..
..........................................................................................................................................................
خسته جان بحث علم نیست ، بحث غلبه بر هوای نفس و تسلط عقلمون به اون هاست ، هرچی بیشتر گناه کنیم ، تاریکی دلمون بیشتر میشه و عقلمون توی این راه دچار کمی اعوجاج میشه و گاهی درست و غلط رو قاطی میکنه ، گاهی جو زده میشه ، گاهی دچار توهم میشه ،
خدا میگه هر کی تقوا پیشه کنه من دو نعمت بش میدم ، یکی ایمان ، یکی نوری که با اون راش رو طی کنه ، این نور از ناحیه عقل و معرفت ماست و چراغی میشه که توی دره هاو جاهای خطرناک زندگی ما باش راحت تر میتونیم به هوای نفسمون غلبه کنیم ،

فلسفه غرب و دنیای امروز این رو نمیدونه و فکر میکنه منطق همون عقله ، در صورتی که عقلانیت از نظر اسلام فرق داره و فرد هرچی موحد تر باشه ، از عقلانیت ش بهره بیشتری میگیره ،امام صادق میگه عقل چیزی است مه باعث میشود انسان با ان خدا رو بهتر بپرسته و بهتر بندگیش کنه ،
خیلی چیزها مانع خرد ورزی ما میشه ، ومانع تشخیص درست مسایل و مانع میل ما به خدا پرستی میشه ، مثلن لقمه حرام ، خوردن شراب و گناه و ...
مثلن جدیدا به این نتیجه رسیدن که اسب میتونه حتی ریشه 4 ام هم حساب کنه ،اونم مثل ماشین حساب ، منتها اموزش پذیریشون سخت تر هست ، یعنی حتی حیوان ها هم منطق دارن ، ما انسان هستیم و عقل داریم ، سیستم نیستیم که یه سری اطلاعات ورودی بیاد بعد هم ما خروجی بدیم ، یعنی اگه همه زندگیمون رو بذاریم بر مبنای منطق و علم ضرر کردیم ، و عقلمون رو کنار گذاشتیم ،

فرق ادم ها توی این چیز هاست ، امتحان واقعی هم توی همین چیز هاست ،
................................................................................................................................................
:smiley-yell:

یه بار دیگه حرف این دکتره رو زدین من ناراحت میشم ، اشکال این وبلاگ ها اینه که هی الکی از هم کپی پیست میکنن ، برین پیش 2 تا دکتر که توی این زمینه سر رشته دارن ببینین چیا میگن درجا حرفش رو رد میکنن ، این دکتره مدرک پروفسوریش رو حتما 50 سال پیش گرفته شایدم قرن 19 و 18 !!

آخا اینم شد تلقین ؟ :smiley-yell: من قادر هستم اين عادت بد را از خود دور كنم. من قادرم !!

ضمیر ناخود اگاهت میگه کودوم عادت ، میخوای روزی هزار بار کلمه "بد" رو تکرار کنی ، اونوقت هرچی بدیه تو چشت میره :smiley-yell:
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
علم هر چی جلوتر میره بزرگی خداوند رو بهتر نشون میده !! اما علم تنها کافی نیست !! چون نسبیه علم !! ما 2000 سال فکر میکردیم زمان ثابته اما الان میدونیم اینطوری نیست !! به خاطر همینه که خداوند قرآن رو نازل کرده !! این بحث ها تکرارین و همه مطمئنم بهشون زیاد فکر کردیم !

فرض کن یه ماهیه تو رود خونه میرسه به یه سد !! پیش خودش میگه اینجا دیگه آخر دنیاس !! اما من که بالای سرش هستم می بینم که بعد از سد هم تا چشم کار میکنه راه واسه ادامه هست !!

ما هم حکایت همین ماهی رو داریم !!
هوشیاری غمه بزرگیه
خب فقط یه درددل ساده بود نمی شد که ببریم تو میزگرد داشتیم سعی می کردیم کمک کنیم به دوستایی که شکستن به تازگی 53258zu2qvp1d9v
ریکلوس این قیافه ی قرمز چیه به خودت گرفتی؟42بخند بابا تازه داره بحثمون به جاهای خوبش می رسههه4fvfcjacheshmak
هورااااا317Khansariha (48)
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

وای چه خنده ملیحی دل آدمو میلرزونه!
حالا ماه شدی4fvfcja

قمري تنها پي دستان توست

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم

دوستان برید اینجا سن مغزتونو نشون میده!haha

http://www.kanontark.com/showthread.php?...5#pid19955
Wink 
مجتبي جان سلام

هر جور صلاح ميدوني همون كارو بكن من فقط راهي رو كه رفتم و ازش نتيجه ام گرفتمو گفتم !

حالا نمي توني تركش كني چرا گير به دكتره مي دي و عصباني مي شي ! 4fvfcja

هیپنوتیزم يه چيز دريوريه !

فقط خدا !

cheshmak
4fvfcja

رز جان حرف خودم رو به خورم میزنی ، گفتم اگه تلقین میخوای این روش بهتره ، .

وگرنه من هم دلم نمیاد خدا رو ول کنم و برم از روش های تلقین و اینها استفاده کنم ،

به قول این که یاداوری شد برام : " الیس الله بکاف عبده "
........................................................
.
.
تازه بچه ها فکر نکنین من چیز میدونم ، من توی خیلی زمینه ها از اکثرتون بی سواد تر م ، ولی خیلی اهل نظر دادن هستم ، من نظرم رو بیشتر از شماها در باره مسائل مختلف میگم ، همین . شاید هم نظر هام غلط باشه ، گاهی بعضی از نظریاتم رو هیچ کس قبول نداره جز خودم ،4fvfcja
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
یه سوال؟
کی تا حالا از یه نقاشی سک..........ی تحریک شده!
بعد نصف شب ناگهان بی اراده و زبون و خار بیدار شده و اون وقاحت خانمان سوز رو انجام داده!
من بدبخت بی اراده مزخرف شرمنده............
هیچ ربطی نداره!
اون لحظه ای که تصمیم بگیری این کار رو بکنی هرجورش باشه انجامش میدی!
خب معلومه هرکسی با دیدن تصویرای ناجور(حالا چه نقاشی چه عکس چه فیلم چه ...) وسوسه میشه دیگه ... چیز عجیبی نیست ! اشتباه کردی نگاه کردی اون نقاشی رو و خب این اشتباهت منجر به یه اشتباه بزرگتر شده ...
پس دیگه اشتباهتو تکرار نکن53258zu2qvp1d9v

میگم نمی دونم این موضوعی که دوست دارم دربارش صحبت کنم رو باید کجا بگم ولی فکر کنم اینجا بگم درست باشه ؟
.
.
.
بچه ها ... میگم تاحالا شده احساس کنین زیادی خودخواه شدین و اصلا به فکر اعضای خانواده مثل مادر و پدر و ... نیستین؟واونا همش براتون تلاش می کنن تا سالم و موفق باشین و شما حتی جواب 4تا کلمه ی اونارو هم با بی توجهی بدین؟؟؟
راستش من یه مدته حس می کنم بدجوری ناشکر شدم و رو این حساب می خوام یه تحولاتی توی رفتارم بدم ...

می خوام هرکسی (مخصوصا دخترا) بیاد بگه که آیا برای مثلا شاد کردن مادرش کاری انجام میده؟؟؟اگه آره چه کارایی انجام میده؟؟؟اگرم نه فکر می کنه چجوری می تونه توجه و محبتش رو نسبت به مادرش و پدرش و ... نشون بده؟تا اونا هم احساس رضایت و خوشحالی کنن؟؟؟

42

قمري تنها پي دستان توست

4fvfcja

برای من پیش اومده ، اگه غیر ارادی باشه که هیچ ، و خواب حساب میشه ، و حلال بوده لذتی که بردی ، ولی اگه خودت بیدار بودی و از وسط کار خود ت آگاهانه دنبال کردی میش خود ارض.. همون لحظه بگو خدایا به تو پناه میبرم ، و سعی کن به پشت بخوابی تا خوابت ببره ، چون معمولن این مواقع نا خود آگاه به رو خوابیدی و برمیگیری برای خود ار.. غیر ارادی ، من یه چند بار قدیما دچار شدم ، گاهی میشکستم و گاهیم ، سریع به پشت میخوابیدم.

دلیلشم این بوده توی روز دست ورزی زیاد میکردی ، ولی به خودارض.. نمیکشیده ، یا قبل خواب بش فکر میکردی و تا دمش میرفتی ولی نمیشکستی ، اگه این کارو بکنی ناخود اگاه وسط خواب براش میپری ، همیشه من میگم قبل خواب 2 صفحه قرآن بخونین ، حالشم ندارین 3 تا قل هو الله ، من که هر وقت اینکار رو کردم جواب گرفتم. و سعی کنین قبل خواب به این چیز ها فکر نکنین ،
اگه هم داشتین فکر میکردین و چاره ای نبود و حس قرآن هم نداشتین به پشت بخوابین ، این تضمینیه برای این که وسط خواب پانشی! البته خود به پشت خوابیدن باعث دیدن خواب های وسوسه کننده میشه . اما از این مدلش رو نه !

اینها تجربیات من توی این زمینه بود !
1744337bve7cd1t81
1744337bve7cd1t81
1744337bve7cd1t81

داش ریکلوس ، این اسم واقعیته ؟
.
4fvfcja

سایه 88 کجا بودی دل نگرونت شده بودیم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان