عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

نمازامم یه خط در میون شده
خدا عاقبتمونو به خبر کنه !
آقا من واقعا تو ترک موندم !
نمیدونم چه راهیو پیش بگیرم که خلاص شم
تا امروز این همه مدّت گذشته ، ولی نتونستم

کم کم دارم کلّا شک میکنم که میتونم !
نمیدونم از چیه ، از دعای هادیه شاید ، ولی هر چی هست اشکم در اومد
فردای قیامت با این وضعیت چه خاکی به سر بریزم ؟
اجلم که برسه چه کنم؟
بعد مرگ چه خاکی به سر بریزم ؟
این روزای لعنتی تموم میشن و جهنّم میرسه13
خدایا من پشت تابوتم چه کنم ؟
جانم رو که گرفتی چی بگم جز خدایا منو به دنیا برگردون ؟

خدایا دعا اون موقع فایده نداره ، الآن میگم
خدایا منو به حیات برگردونTears
خدایا میگن همه بعد مرگ علی ابن ابی طالب رو ملاقات می کنن
اگه من اینطوری بمیرم جواب علی رو چی بدم ؟ چطوری تو چشمش نگاه کنم ؟
یا علی مددی

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
سلام خوبید؟
بعد از شش ماه عضویت در کانون برای اولین بار که دارم اینجا پیام میدم . میتوانم خانم آشنام کرد.
نماز های من که داره سر به فلک میکشه به خودم قول دادم که بعد ماه رمضون بخونم همه شو ولی نشد. امیدوارم بتونم جواب خدارو بدم که گمون نکنم. میدونید چیه تنبلم واینقدر تنبلم که حوصله ندارم کانون رو کامل بگردم دیگه حالا خودتون ببینید چقدر تنبلم....
You'll always be in my life

Even if I'm not in your life

Because you're in my memory

[تصویر:  05_blue.png]
به نظره من ما بايد ديدمون رو به نماز عوض كنيم،نبايد ديدمون نسبت به نماز همون ديدي باشه كه پدر مادرامون داشتن چون اگه همون ديد رو داشته باشيم فقط دو تا علامت تقوا رو ازشون كم داريم،يكي اين كه پشتمون قوز نداره و يكي ديگه اين كه رو پيشونيمون جاي مهر نيست.
ما نبايد اين طوري فكر كنيم كه اگه نماز بخونيم ديگه گناهي مرتكب نمي شيم چه بسا كسايي هستن كه در تمام عمرشون نمازشون رو خوندن و خيلي هم به اركانه نماز دقت مي كنن ولي هنوز بعد از سال ها نماز خوندن خيلي راحت گناه مي كنن.
اين نماز سوده چنداني نداره فقط همون دو تا علامته تقوايه بالا رو مي ياره.
وقتي نماز ارزش پيدا مي كنه ، وقتي نماز توو زندگيمون اثره خودشو مي زاره كه ما اول خودمون رو درست كنيم،منظورم اينه كه اول گناه نكنيم بعدش انتظار داشته باشيم نماز ما رو به خدا نزديكتر كنه.نماز خوندنه خالي هيچ وقت ما رو به خدا نزديك نمي كنه.هيچ وقت نبايد انتظار داشته باشيم كه اگه نماز بخونيم ديگه مرتكبه گناه نمي شيم.
خداوند به انسان اختيار داد ولي هيچ وقت اين اختيار رو در گروي خوندنه نماز قرار نداد.
خيلي اين سوال پيش مي ياد كه چرا نماز بايد بخونيم؟. خيليا هم اين جوابو مي دن كه با نماز خوندن به خدا نزديك مي شي و كمتر مرتكبه گناه مي شي،من خودم اين تفسير رو قبول ندارم چون كه خيليا هستن كه حتي مسلمون هم نيستن اما خيلي كم مرتكبه گناه مي شن و توو عمرشون يك ركعت نماز هم نخوندن.اينجا هست كه فرقه اسلام با اديانه ديگه مشخص مي شه كه اگه يك مسلموني گناه نكنه تا الان مساويه با يه غير مسلمون كه گناه نمي كنه ولي وقتي نماز مي خونه اينجاست كه خدا رو در تمام ذراته بدنش حس مي كنه اينجاست كه خدا به بندش افتخار مي كنه اينجاست كه خدا خودشو به اندازه ي بندش مي ياره پايين و بندش رو به اندازه ي خودش مي بره بالا.
نماز خودندن تمرین ادب هست هر چه قدر بیشتر بهش توجه کنیم بیشتر ادب در انسان جاری میشه و بالعکس

انسان مودب تر بیشتر به نمازش میرسه

یعنی وقتی صدای اذون رو میشنوی خجالت میکشه کاری غیر از نماز خودن انجام بده

وقت نماز میخونه باز شرمنده بشه بغیر از خدا فکر بکنه

این نماز خصوصاً نماز اول وقت کمک میکنه رابطه انسان با خدا بیشتر بر اساس ادب تنظیم بشه

تعارف نداریم، ما که مثل ائمه و بزرگان دین عاشق خدا نیستیم که عاشقانه نماز بخونیم

نماز از ترس جهنم و شوق بهشت هم که فایده ای نداره

اما زمانی که بر اساس ادب نماز میخونیم کمک میکنه سایر اعمالمون هم بر اساس ادب نزد خالق باشه یعنی دیگه کم کم شرمنده میشیم که جلوی خدا خ.ا. بکنیم شرمنده میشیم که حرف بد بزنیم شرمنده میشیم که نگاه بد بکنیم

بنابراین نماز، خصوصاً نماز اول وقت ادب مخلوق رو نزد خالق افزایش میده که خیلی توی ترک گناه کمک میکنه.

[تصویر:  05_blue.png][تصویر:  ec51f6eb240f.png]
خیلی وقته اینجا پست نزدم ...
داشتم پروفایلمو نگاه میکردم
21 شهریور که بشه 2 سال از اومدنم به کانون میگذره ...
1 ماه و 1 روز و 16 ساعتمو توی کانون بودم ...
و تازه الان میخوام جشن 30روز پاکیمو بگیرم
خیلی جالبه ....
چقدر بالا و پایین داشتم !!
سه سال گذشته زندگی من مملو از فراز و نشیب بود
و من الان بعد از این سه سال تازه اینجام !
و انگار هنوز خیال آدم شدن ندارم !

نمیدونم چرا انقد برای ادامه زندگیم استرس پیدا کردم
منتظره یه فرصتم تا استارت بزنم [تصویر:  p.gif]
ببخشید دلم گرفته بود گفتم درددلمو به در بگم که دیوار (خودم!!!!!!!) بشنوه و به خودش بیاد ...
‏‎ ‎خواهرم رکسانا جان،همینکه این حرفا رو میزنی یعنی به خودت اومدی.با انگیزه و اراده ادامه بده.به گذشته هم فکر نکن.
باز دلم هوای حرم دارد...

[تصویر:  parvaz-02.jpg]
سلام

نماز مثل یه سرچشمه است که حجم مشخصی نمیشه براش تعیین کرد

هرکسی بسته به اندازه و سایز ظرف وجودی خودش میتونه ازش بهره ببره....

یکی بیشتر یکی کمتر

اون ظرف وجودی همون میزان درک یه نفر هست

لزومی نیست همه اعجازهای نماز برای یک نفر نمایان بشه! هر کسی یه گوشه ایشو میتونه درک کنه

و اینکه کسی اگه گناه میکنه و با کسی گناه نمیکنه به دین اش و انجام واجبات دینی ربطی نداره....یه استاد ممکنه یه شاگردش امتحانو بشه 20 یکی دیگه اش درسو بیفته...این به استاد ربط نداره و از علم و دانش اون کم نمیشه ...بلکه به شاگرد ها ربط داره که چقدر تلاش کردن...چقدر استفاده کردن
یا عباس
سلام خوبید؟
الان که پیام رکسانا رو خوندم یه لحظه یاد اون لحظه افتادم که اومدم تو googleبعد عوارض خودارضایی را سرچ کردم بعد از خوندن یه سری مطلب اینجا رو پیدا کردم بعد ثبت نام کردم . انگیزم برای ترک فوق العاده بود . بعضی وقتها میشکستم و با کمک بعضی از دوستان دوباره شروع کردم خیلی پایین بالا رفتم ولی باز خداروشکر خیلی کمتر شده یعنی صبور تر شدم.خداکنه این فرازو نشیب ها یه روز تموم بشه و روی یک روند خوب و متعادل و در چهار چوب اسلام و اخلاق قرار بگیریم.ایشالله.
You'll always be in my life

Even if I'm not in your life

Because you're in my memory

هیچی
دلمون گرفته بود گفتیم یه سر به اینجا بزنیم
الان اینجوریم

1313131313
TearsTearsTearsTearsTears

خدایا نزار قولمو بشکوونم

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
امروز، باز هم خودِ خودم از من جدا شد.
از من فاصله گرفت و کمی دورتر ایستاد...
خودِ خودم ساکت بود، با نگاهی سرد و غمگین و در عین حال مهربان؛
مانند کودک بی گناهی که مورد ستمی قرار گرفته است و در انتظار فریادرسی.
هم چنان نگاهم می کرد و من پر از خجالت و پشیمانی،
تا این که رفت...
و اینک، من، تنها؛
من، خودِ خودم را گم کرده ام...
باید که باز خود را پیدا کنم...
جستجویی دوباره...
535353
[تصویر:  tree.jpg]

خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش  ***  بِنَماند هیچ ش الا، هوس قمار دیگر

" مولوی "

53   53   53

این بار، بی تاریخ؛
خسته ام،
آن همه روزها که قرار بود شروع ی باشند ...

53 5353
در وصف پدر......53258zu2qvp1d9v
.
.

به سلامتی اون پدری که هنگام تراشیدن موی کودک مبتلا به سرطانش گریه ی فرزندش رو دید
ماشین رو داد به دستش در حالی که چشمانش پر از گریه بود گفت : حالا تو موهای منو بتراش !
.
[تصویر:  9drgdf3n59h95ah8sxc.jpg]
.
.
به سلامتی پدری که نمی توانم را در چشمانش زیاد دیدیم ولی از زبانش هرگز نشنیدم …!!!به سلامتی پدری که طعم پدر داشتن رو نچشید ،اما واسه خیلی ها پدری کرد
به سلامتی پدری که لباس خاکی و کثیف میپوشه میره کارگری برای سیر کردن شکم بچه اش ،
اما بچه اش خجالت میکشه به دوستاش بگه این پدرمه !
.
[تصویر:  4453611288060684.jpg]
.
سلامتی اون پدری که شادی شو با زن و بچش تقسیم میکنه اما غصه شو با سیگار و دود سیگارش . . .
.
[تصویر:  upload_smoke.jpg]
به سلامتی پدری که کفِ تموم شهرو جارو میزنه که زن و بچش کف خونه کسی رو جارو نزنن..

پدرم هر وقت میگفت “درست میشود” … تمام نگرانی هایم به یک باره رنگ میباخت…!
[تصویر:  fathers-day-12.jpg]
وقتی پشت سر پدرت از پله ها میای پایین و میبینی چقدر آهسته میره ، میفهمی پیر شده !
وقتی داره صورتش رو اصلاح میکنه و دستش میلرزه ، میفهمی پیر شده !
.

[تصویر:  22.jpg]
.

وقتی بعد غذا یه مشت دارو میخوره ، میفهمی چقدر درد داره اما هیچ چی نمیگه
.

[تصویر:  L128205914595.jpg]
.

وقتی میفهمی نصف موهای سفیدش به خاطر غصه های تو هستش ..دووس داری باتمام وجودت ازش تشکر کنی

.
[تصویر:  old-man1-688x458.jpg]
.
.

همیشه مادر را به مداد تشبیه میکردم ، که با هر بار تراشیده شدن، کوچک و کوچک
تر میشود…

ولی پدر …
یک خودکار شکیل و زیباست که در ظاهر ابهتش را همیشه حفظ میکند
خم به ابرو نمیاورد و خیلی سخت تر از این حرفهاست
فقط هیچ کس نمیبیند و نمیداند که چقدر دیگر میتواند بنویسد …
بیایید قدردان باشیم …53258zu2qvp1d9v .
.

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک بفهمم فرشته ها هم میتونن مرد باشند
[تصویر:  final%201.png]

[تصویر:  gv2wijl9ycr1oop6w.jpg]
پاکی یعنی تولد دوبــــــــــاره
ومـــــــــا
تو کانــــــــــون
دوباره متولد شدیـــــــــم...

وای نمی دونم چمه!!!
یه نگرانی دارم!!!!
نمی دونم چرا!!!!
خدا بخیر کنه!!
اصن آروم نیستم!
خدا خودت کمک کن!
وای دنیا چقد بده!
همش سیاهیه!
انرژی منفی همش!
واییییییییییییییی خدا
اوووو!مکتوب جان چه خبره؟! ترمز بریدی! آرامشتو حفظ کن عزیز جان.بخدا توکل کن.
باز دلم هوای حرم دارد...

[تصویر:  parvaz-02.jpg]
من زیاد یادم نیست ولی من هم موقع تماشای تلویزیون بود که برای اولین بار به این عمل اقدام کردم
البته من خیلی هم اجتماعی نیستم و دوست دارم اغلب تنها و تو حال خودم باشم .یکی از علل روی آوردن به این کار حتما همینه.
خدا گوید شروع کن
یک قدم با تو
تمام گام‌های مانده‌اش با من
سلام303

کریم جان مکتوب عزیز

هر جا غصّه دار شدی استغفار کن. استغفار امان انسان است.
محزون که شدی استغفار کن. چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را ، استغفار غم ها را از بین می برد.
همان طور که وقتی خطا می کنی همه صدمه می خورند ، مثلاً وقتی چند نفر کفران نعمت می کنند به همه ضرر می رسد ؛ استغفار هم که می کنی به همه ماسوای خودت نفع می رسانی.

*مرحوم حاج اسماعیل دولابی رضوان الله تعالی علیه
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
«استغفرالله ربی و اتوب الیه» !!!
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان