امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

فکر رو مخصوصا زمانی که می خواد به سمت شهوت بره کنترل کردن سخته ولی راه داره !!

می تونید فکر رو با کاری که شدیدا بهش علاقه دارین متمرکز کنید !!
می تونید از روشهای تمرکز که مثلا یه عدد رو از هزار کم کنید و همینطور بیاین پاییین استفاده کنید !!

اما همه اینا کنار بهترین کار ورزش مخصوصا یه ورزش هوازی !! این مورد رو امتحان کنید 100 درصد نتیجه بخشه !!

این مشکل تنها مختص به جوونای ایرانی نیست !!
در امریکا ، فرانسه و ... که کشورهایی از خیلی لحاظ آزاد هستن ولی با این حال این عمل وجود داره !!فیلمهایی هستن که نشون میدن ! مثلا یه نمونه یه فیلم حالا من اسم نمیارم خودش باعث انجراف بشه ولی یکیش در مورد یه دختره 15 ساله بود که این عمل رو انجام میداد و طی کمتر از یکسال نشون داد دچار ناراحتی های روحی زیادی شد و در نهایت انتهای فیلم خودکشی کرد !! فیلم فرانسوی بود !! و یه جورایی می خواست اوضاع جامعه اش رو نقد کنه !! اما کلا چون این کار ، یه عمل پنهان هستش با اینکه خیلی ها بهش گرفتارن ولی کتر بهش پرداخته میشه و همین موجب میشه عواقب خطرناکی داشته باشه !!
هوشیاری غمه بزرگیه
بچه ها مجله کانون رو یادتون هست ؟

ریکلوس من اول می فکر کردم ...! همه صفحه های در دو دل ها رو خوندی ...اما امروز دیدم 53 صفحه ش رو خونده بودی !

Khansariha (134) من امروز 60 صفحه ش رو از اول خوندم و مرور کردم ، چون حالم اصلن خوب نبود و دوباره بعد 18 روز دیروز شکستم !13

گفتم یه کمکی هم به مجله کانون کرده باشم ، سخنان توپ و تاثیر گذار بچه ها رو از توش گلچین کردم ، مثل کتاب راز که مثلا دکتر های مختلف نظراتشون رو در باره موضوع ، تجسم و آینده و مثبت نگری میگن ، یه همچین چیزی شده ، البته فقط از 60 صفحه اول اون هم تاپیک در دودل ها ، حالا توی پست بعدی میذارم ف هر کی حوصلش رو داشت بخونه ، یک طولانیه !!

هم یاد گذشته بیفتین ، هم تازه وارد ها استفاده بکنن ، البته این گلچین نظر شخصی منه ، چیزایی که از نظر من تاثیر گذار بود ، امید وارم بشه توی مجله ازش استفاده کرد:
یکبار برای همیشه :
نزار اولین جرقه ذهنی ات ادامه پیدا کنه . اصلا
یعنی هر وقت خاست فکر بیاد تو ذهنت یه کار دیگه کن. چه می دونم مثلا بازی کامپوتری. یا شعر خوندن. یا یه کاری که بشه هر لحظه انجام داد و محدودیت نداشته باشه رو جایگزینش کن
اگه نذاري جرقه بخوره،يكم تحملش كني تا آخر راه رو رفتي.
........................................................................................................................................
لیلی :
درسته كه ماه عظمتش از روز بيشتره،اما روز ارزش ماه رو از بين ميبره.

اگه اين روزهاي لعنتي نبود،يا نباشه. ماه ها در كنارهم قرار مي گيرن و ما حداقل يك سال پيروزيم.
هميشه از اين روزهايي كه توي تقويمم علامت زدم بدم مياد،كاشكي نبودن.
اگه نبودن من موفق مي شدم. زودتر...... با اراده تر..........مقاوم تر......
................................................................................................................................................................................................
داوود:
وقتی خوب به گذشته خودم نگاه می کنم می بینم که من یک اشتباه خیلی بزرگ می کردم من این عادت زشت را یک مانع میدیدم. با خودم میگفتم اگر بخوام تو زندگی برم طرف خدا شناسی و خودشناسی اول باید ترک کنم و بعد برم سراغ این چیزها.تا اینکه تصمیم گرفتم در کنار ترک به خودم و باورهام فکر کنم. سخت هست از یک طرف سوالهای بی جواب ذهنم و از زطرفی کلنجار رفتن با این عادت زشت ولی کم کم اثر گذاشت و من از این باورها برای خودم گیوتینی ساختم که اراده ای را که هرگز نداشتم به دست بیارم. اراده ای برای ترک .واقعا می دونم برای چی می خوام ترک کنم.
اینجا هم مقاله های خیلی خوبی داره این هفته را که تازه عضو شده بودم تالار را زیر و رو کردم. این مطالب کمک کرد گیوتینم را تیز تر کنم .این الیاس لعنتی هم اگر خواست نزدیکم بیاد سر از تنش جدا کنم. فقط کمی از غرورم می ترسم.
..............................................................................................................................................................................................................
داوود:
البته که می تونیم
تا حالا یه کاغذ به درد نخور را مچاله کردی ؟
تو دستهات می گیریش و کم کم مچالش می کنی صدای له شدنش را می شنوی و بعد از مچاله شدن یه تریپ ماتریکسی به خودت میگری و می اندازیش تو سطل اشغال
خب حالا دوست دارید خودتون باشید با یک اراده قوی و مسلط به افکار
و یا یک کاغذ ؟ این قدرت اراده است که شما را به انچه می خواهید می رسونه
والسلام
........................................................................................................................................................
مجتبی :
هی از این روش به اون روش از این در به اون در آخه مشکل این نیست!!میدونه مشکل خودشه اما درست نمیدو نه کجای خودش هی باید میذاره و هی نمی تونه!هی میذاره هی نمی تونه ! دوباره امتحان میکنه ! (اصلا گاهی همه را با هم میذاره کنار که این ممکنه خوب باشه و لی بازم اون انتظارات و توقعات و سرزنشه رو با خودش داره پس بحالش فرقی نمی کنه ) این چرخه هی ادامه پیدا میکنه و روز به روز از خودش بیگانه تر میشه
سالها دل طلب جام جم از ما میکرد آنچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد!
منتظر یه راه حل سریعه که مثل یه قرص اونو بخوره و یه هو خوب بشه ،!!!
و مثل یه عکسی که افتاده ته استخر چون داره خودش ر از اون بالا میبینه ،حال خودش رو کوچیکتر و بدتر از واقعیت فعلیش میبینه
.............................................................................................................................................................................
یکبار:
اولین جرقه ذهنی ات رو سرکوب کن.نذار ادامه پیدا کنه. اصلا.
هرچقدر هم انرژی و حال ات گرفته بشه به اندازه انرژی که و حال و اعصاب و .... که در اثر استمنا از دست میره نیست.
....................................................................................................................................................................
پرواز:
به قول دوستمونblue نشستم از دور به این لجن نگاه کردم و تو یه دفتر نوشتم که چه چقدر لذت داره و چرا این کارو میکنم و با نوشتن هدفام می خوام این کارو ترک کنم .
این دفعه یه حس دیگه دارم انگار یه چیزی داره بهم می گه تو میتونی
به شما هم پیشنهاد می کنم بشینید و از دور به استمناء نگاه کنید و هدفاتونو از ترکش بنوسید تا بهتر بتونید ترکش کنید البته این خیلی زوده که بگم ترک کردم چون که 4 روزه ÷اکم و به این فکر میکردم که چرا این کارو میکنم.
...................................................................................................................................................................................
داوود:
وسوسه ها یک گوشه نشتند. غم و اندوه یک طرف پشیمانی ها هم یکطرف و امید و عزم راسخ هم طرف دیگر اینجا منتظر تصمیم تو هستن که انتخاب کنی. باید درست تصمیم گرفت باید واقعا خواست و سعی تلاش کرد که راه را ادامه دهیم. باید خود را نگاه کنیم اینده ای که در ان خود ارضایی را ترک کردیم.
می دونم پستی و بلندی داره ولی باید خودمونو محک بزنیم و به خودمون نشون بدیم چقدر مصمم هستیم. هدف والایی برای خودت در نظر بگیر مطمئن باش به اون میرسی

پس بخواهیم و از جنگیدن لذت ببریم.
.................................................................................................................................................................................
یکبار:
تو این دنیا فقط و فقط خودت هستی که می تونی به خودت کمک کنی و زندگی ات رو پیش ببری فکر می کنی بعد از اینکه مردی چی میشه؟.............
...................................................................................................................................................................
مجتبی :
قط هدف باعث میشه دست به اقدام بزنیم
هر چی هدف هامون را با دقت و جزیات بیشتری تعیین کنیم انگیزه بیشتر میشه
این که ما به "چگونگی" رسیدن به هدف "بیش از حد" توجه میکنیم یعنی هنوز اعتماد زیادی به تواناییمون در رسیدن به هدف نداریم
کافیه هدف رو که انتخاب کردیم ، فقط در قدم بعددست به عمل بزینیم ، بعد مسیر ها رو یکی یکی امتحان یا عوض میکنیم تا به هدف برسیم.
....................................................................................................................................................................................................
مهدی م :
امام صادق(ع) فرمود:چنان از خدا خوف داشته باش که گویی او را می بینی.پس اگر او را نمی بینی او تو را می بیند.اگر فکرکنی او تو را نمی بیند کفر ورزیده ای و اگر بدانی که او تو را می بیند و در عین حال در مقابل او گناه کنی او را خوارترین بینندگان به خود قرار داده ای
................................................................................................................................................................
تنها :
اونوقتایی که از همه جا نا امید می شی !!
انوقتایی که از خودت هم بیزار می شی!!
اونوقتایی که احساس می کنی دیگه دلت گنجایش اینهمه سختی و ستم رو نداره
انوقت که با تمام وجود فقط می تونی یکی رو فریاد کنی

خدا...................
..........................................................................................................................................................................
یکبار:
طرز تفکر گیوتینی "داوودجی تی" رو امتحان کنین.
یعنی از همون لحظه اول که قراره فکر بد بکنی، دقت کنید همون لحظه اول. با گیوتین تفکرت رو قطع می کنی. خیلی تر و تمیز.
...............................................................................................................................................................................
بی نام :
2 تا نصیحت هم میکنم..
-وقتی ناراحتی بیشتر تحریک میشی..پس همیشه بخند..حتی اگه مثل من توی موقعیت بدی باشی
-وقتی صبح از خواب بیدار میشی 2 تا راه ساده داری ..بخوابی و رویا ببینی..بلند شی و دنبال رویاهات بری
.............................................................................................................................................................................
نیما:
ترک کنین!. ترک. لعنت به این کار. تو بی ارزش بودنش هیچ شکی نیست. زیاد حرف بزنین و تو خودتون نگه ندارین. حتی لیاقت یک بار دیگه تکرار هم نداره. به قول "یه بار"، خیلی بده که بخوایم یه بار دیگه بهش حتی فکر کنیم. فقط برای پر کردن جیب چند تا آدم حیوونه. ما ایرانی هستیم. زندگی مال ماست. از دید خارجیا، ما حتی اگه ترکم کنیم، فایده نداره چون چیزی نداریم که باهاش خوشحال شیم. (تو سایت پیمان یکی گفت) مزخرفه. بلکه اونا هستن که اگه ترک کنن این طوری میشن. چون کل زندگیشون تو آلتشون خلاصه میشه. بگیری ازشون همشون میمیرن. بین خودشونم آدمای بزرگ و فرهیخته دارن اما یه سریشون جدا آبروی خرم بردن. به قول پیمان "مشکلی هست، خوراک در دسترس نیست. دوباره تلاش کنید". امیدوارم خدا توبه ما رو بپذیره و این کار کثیفمونو بپوشونه.
...............................................................................................................................................................................
تنها :
همین که در
حال مبارزه ای یعنی تو پیروزی
نگذار شیطان بهت تلقین کنه که شکست خوردی

که اگه نا امیدی بیاد سراغت باز برمی گردی به حال خراب

بگو خدایا شکرت که تونستم خودم رو از وسوسه ها حفظ کنم

به قول آقا نیما بگذار فقط زمان بگذره خودش می ره وسوسه ها رو می گم خودش بعد 1 رو زتا دوز می رن
فقط حالا که وسوسه می شی بهش بها نده

یادت باشه خدا رو همش صدا بزن
.......................................................................................................................................................................................
لیلی :
"امام صادق عليه السلام مي فرمايد:
هركس ميخواهد منزلت خود رانزد خدا بداند،منزلت خدا را نزد خود بنگرد زيرا خداي تعالي همان منزلتي را نزد خود به بنده مي دهدكه بنده اش آن را در نزد خود به خدا داده است."
................................................................................................................................................................
داوود:
درکنار ترک از کارهای دیگه مثل خودسازی غافل نباشید وقتی ذهنمون را قوی کنیم خیلی راحت تر می تونیم موفق باشیم
....................................................................................................................................................................
تنها:
نیاز داشتن تو وجود همه ما هست
نمی دونم شاید قبل از انجامش خودت باعث شدی این نیاز تشدید بشه
فکر کن چه کار کردی که نباید می کردی
فیلم ،عکس ...
اگه می خوای واقعا ترک کنی از همون اول اولش باید خودت رو کنترل کنی
نیما :
"مرده" کسی هست که ترک نکرده و قصد ترک هم نداره.
"مریض" کسی هست که یه کوچولو ته دلش دو دله و می خواد یه بار عکس ببینه.
"بدبخت" کسی هست که ترک رو باور نداشته باشه.
.................................................................................................................................................................................
نیما:
:تو اون اوج شهوتت کاری نکن، بعد چند بار یه مقدار کنترلش خواهی کرد و بعد چند هفته دیگه اون سختی اولیه رو نداره، اما عکس ببینی خراب می شه و باید دوباره یه مقدار سختی بکشی.
نیما :
یکی به من یاد داد
هر کی بترسه می بازه
......................................................................................................................................................................
یکبار :
متنفر شدم. و این نفرت باعث شده که هرگز هیچ زمینه سمعی و بصری و خواندنی و ذهنی را برا حتی فکربهش فراهم نکنم.
من این راه رو رفتم. اینها رو گرچه تکراریه و سخته برام نوشتنش اما اینجا نوشتم تا شما قدیمی ها یا کاربر جدید بدونی که میشه. اگه
1. بخوای و بدونی که ترک برات لازمه (مهم نیست هزارتا متخصص در مورد خودارضایی چی می گن . مهم اینه که خودت با شرایط خودت بهتر آشنایی و خودت در این مورد چی فکر می کنی . چه نسخه ای برای "خودت" می پیچی)
2. کمی از وقت و انرژِی ات بزاری.
...................................................................................................................................................................
نیما :
خودت رو لای منگنه نگذار، منگنه اعتقادی یا روحی،
اراده کن و یه همت عالی، (فعلا اگر کنکور داری کنکورت مهم تره).
کافیه با عادت های خودت مخالفت کنی، همین، اوایلش سخته، بعدش راحت می شی. (عکس هرگز نبین، هرگز، اینم یکی از اون عادت های بده.(اگرم در کل نمی بینی که صد هزار آفرین داره)
..................................................................................................................................................................................
نیما:
وقتی آدم می خواد این کار زشت رو انجام بده یهو چه انرژی ای می گیره، پس ما هنوز روحیه پر انرژی مون رو داریم ولی باید حالا که ترک کردیم کم کم بشناسیمش. (چیزی که معلومه اینه که اگر انجام بدیم، بعدا که ترک می کنیم این حالت خستگی بیشتر حس می شه. پس بهتره همین الان آدم خودش رو نبازه)

آخه ما یه مدت تو این کار بد بودیم و حالا که ترک کردیم یواش یواش معنی زندگی رو داریم می فهمیم.

فراموش نکن ""آروم آروم همه چی برمیگرده مثل اولش می شه"".

ببین، تو یه سری سختی های اول ترک رو چشیدی، ارزون از دستش نده. ادامه بده
......................................................................................................................................................................
مجتبی : تو قلب ما فقط یه نفر میتونه جا پیدا کنه اونم فقط خداست .قلب ما از دنیا و همه چیزاش بزرگتره ...ولی وقتی این رو ندونیم دوست داریم اونو با چیزای دیگه پر کنیم..اینجاست که شیطون قلبمون رو میدزده ....بیایم پس برکه قلبمون رو اول خالی کنیم ...بعد اونا فقط با خدا پر کنیم فقط اون میتونه قلب مون رو پر کنه ...برای این کار نیاز داریم با کسی که قلبش از خدا کاملا پره رابطه برقرار کنیم و اون قلب اصلی رو از خودمون راضی نگه داریم ..وقتی راضی شد ما هم درست میشیم .........پس بیایم صاحب دلمون رو پیدا کنیم و منتظر این باشیم که یه روزی یه قلب کاملا سرشار داشته باشیم ....... وقتی که این رو فهمیدیم و منتظر شدیم فکر و ذهن و دلمون رو به بازیچه و عروسک بازی نمیگیریم ...........

.............................................................................................................................................................
آرا:
... درسته توبه کردن خیلی به شما انگیزه میده ولی ببین اگه توبه کردی بعد دوباره این عمل زشتو انجام دادی چه گناه سنگینی پات میوفته ..هم خود ارضائی و هم شکستن عهد و پیمان با خدا ..
..................................................................................................................................................................................
نیما:
آدم تا یه اوجی اذیت میشه، اما بعدش خوب میشه میره (شاید مال اینه که بدن عادت کرده مدام کلی انرژی از دست بده)، صرفا بی توجهی، و به قول تنها کم محلی، دیر و زود داره سوخت و سوز نداره
..........................................................................................................................................................................
نیما:
سلام راست میگه، نباید تو نظم این چیزا دستکاری کرد،

درسته که این کار ممکنه لذت بده، اما زهرمار میشه، همش بوی بد (ببخشین) عرق، سریع هم بد بو میشی، همه جای بدن، از سر و موها تا پا. تو جوونی اراده قوی تره، آدم همین الان جلوش رو بگیره بهتره، گاهی خدا تو اراده آدمه، فقط کافیه انجامش نداد، همین،

....................
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
احسنت 41 کار خیلی خوبی کردی حتماً ازش استفاده می کنیم
میشه از تاپیک تجربه های موفق ترک و چی شد خواستید بزنین ولی نزدید هم استفاده کرد
سلام به همه دوستان
بعد از یه هفته بازم من اومدم با دو خبر بد
اول خوبه رو میگم : امروز چهلمین روز ترک من بود اولین چهله از وقتی که اومدم به کانون که موفق بودم کامل برم تا آخر . قبلا 3 تا چهله رو خراب کرده بودم. به نظر شما چهله بعدی رو با چه نیتی و هدفی شروع کنم؟
خبر بد: امتحاناتم خراب شدددددددددد TearsTearsTears131313 من نمی دونم به چه دردی میخورم . اه ازدست خودم به ستوه اومدم
امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء
امروز چقدر داشتم گریه میکردم TearsTears

کی با من حاضر گریه کنه؟ Tears

.
خدایا من بازم شکستم

تو که نمی خوای من رو بچزونی ؟

تو مگه چی از من می خوای ؟

نه ! اینا که نگرانی نداره !

زیر سایه تو همه چیز آسون میشه ، سخت نداریم ، سخت نیست Tears

اول راه میفتم ،

به فضل تو مشکلی نیست ..ساده است همه چیز خوبه ، این چیزی نیست حل میشه ،

وقتی تو با منی که چیزی نیست ،

تو که نمی ذاری به همین راحتی ها بندت اذیت بشه Tears ، تو که نمی خوای بندت ناراحت باشه Tears

تو که نمی پسندی بندت فشاری رو تحمل کنه که براش رشد نداره: TearsTears

تو که مهربونی ........تو که سریع الرضا یی Tears

من که تو رو می خوام! و جز تو کسی و ندارم و جز تو آرزویی رو ندارم ، Tears

راحتم! تو هستی و بس Tears
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
بچه ها نامیدی رو بریزید دور!
شیطون همینو میخواد!
میخواد ماها نا امید بشیم!
مجتبی جان طوری نشده!
اشکال نداره!
پاشو!
از نو!
ایندفعه جبران میکنی!
بشینی و غصه بخوری که فاییده نداره!
خدا ارحم راحمینه!
میبخشه!
100 بار اگر توبه شکستی باز آی!
بالاخره یه روزی موفق میشی!
یه یا علی بگو!
دوباره شروع کن!
میدونم که ایندفعه موفق میشی!
سلام دوستان
ممنون تنها خانم . من به خودم قول دادم که دیگه هیچ وقت سراغش نرم. ولی ای کاش تموم شدن چهلم با مشکلات دیگم همراه نمی شد تا بهم می چسبید
مجتبی جان اشکال نداره داداشی.
دوباره شروع کنی. مراقبه رو بیشتر کن . سعی کن شیطون رو راه ندی به ذهنت . من مطمعنم که تو دیگه سراغش نمیری . حاضرم باهات شرط ببندم .می دونی چرا ؟ چون تو بعد از گناه خدا رو فراموش نکردی
خوش به حال تو که بعد از گناه استغفرالله گفتی
نقل قول: مجتبی:
امروز چقدر داشتم گریه میکردم

کی با من حاضر گریه کنه؟

.
خدایا من بازم شکستم

تو که نمی خوای من رو بچزونی ؟

تو مگه چی از من می خوای ؟

نه ! اینا که نگرانی نداره !
..........
داداش گلم میدونم چی میگی،
میدونم چه ها که نمیکشی.
4 تا جمله اولتو نخونده بغض گلوم رو گرفت.

یاد خودم افتادم، یاد وقتی که از خدا طلب مرگ میکردم
اونقدر نامید بودم که یک ساعت فقط گریه میکردم و آزوی مرگ میکردمTears
اما وقتی یاد این جمله میفتادم که خدا مهربان ترین مهربانان، از خجالت نمیدونستم باید چیکار کنم.

به امید روزی که همه این عادت مزخرف رو بزارن کنار، من جمله خودم.
خدایا!
اضطراب های بزرگ، غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن،
لذت ها را به بندگان حقیرت بخش و
درد های عزیز به جانم ریز.

دکتر شریعتی
خوش به حال شما که می تونین گریه کنین
طبق مشاهداتی که داشتیم همه ی ما به این نتیجه رسیدیم که این روند سینوسی عمل میکنه و یکی از دلایلش می تونه این باشه که :

ما بعد از این کار چون از انجام این کار و هدر دادن وقت و سلامت و ... و ... خیلی خسته شدیم و می خوایم ترک کنیم و دلیل ترک خستگی از این اعتیاده ولی این خستگی به مرور زمان کم و کمتر میشه تا اینکه از بین می ره و دوبار میرسیم به همون روند سینوسی و این تو هر اعتیادی می تونه صادق باشه !! این صورت مساله !! حالا راه حل چیه ؟؟

از دوستان خوب با تجربه خواهش می کنم ما رو تو پیدا کردن این راه حل کمک کنن !!

روانشناس ها واسه ترک اعتیاد به مواد مخدر ترک تدریجی به همراه کلاس آموزشی رو پیشنهاد می دن اما راجب به این هیشکی صحبتی نمی کنه و تجزیه و تحلیل نمی کنه !! پس باید از تجربه دوستان فقط کمک گرفت !!

پیشنهاد چیه ؟؟
هوشیاری غمه بزرگیه
سلام،
ازینکه شاهد شکست خوردن دوستام باشم خسته شدم،
ازینکه می بینم قدیمیا هنوز گرفتارن و کاری هم از دستم بر نمیاد خسته شدم،
ینی اراده انسان به عنوان اشرف مخلوقات انقدر پایین و ضعیفه؟؟؟؟؟؟
بهش بی اعتنا بشین،بهش فکر نکنین،خیلی سخته؟؟؟؟؟
ما باید حرف و عملمون یکی باشه،مگه نه؟
چه فایده داره یه بیست روز خودمونو نگه داریم و بعد بیایم بگیم که شکستیم،و بعد به هم دلداری بدیم،
و دوباره روز از نو روزی از نو و این جریان یه چند روز بعد تکرار و تکرار و...
بیاین سرمونو جلوی نفس خم نکنیم،بیاین باهاش بجنگیم،
هر کی واسه ترک یه راهی داشته،این راه آموزش دادنی نیست،هرکسی باید راهشو خودش پیدا کنه.
بسم الله
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
حق با داداش مهدیه!!
هیچی نمیگم!
53258zu2qvp1d9v
.

درسته تنها ، گاهی فکر میکنم ، از همه زوایا میدونم چرا به این کار دست میزنم ، و گاهی هم و اقعا نمیدونم چرا ، ولی هر دلیلی داره ، هدف اول برای نفس کشیدن ما و هدف اول برای زندگی من اینه که پاکی پیدا کنم .، وقتی این کارو میکنم ، زندگیم میره زیر سوال ، هدفم میره زیر سوال ، مثل یه کسی که داره توی جاده میره اول میدونه که کاملا کجا میخواد بره و مقصد هم میدونه ، اما یه هو چشمش رو باز میکنه میبینه مثل کسایی رانندگی کرده که راهو گم کردن . این خیلی سوز داره ،
به هر حال ، تونستن یه دریا از دونستن بهتره

خدا من هم مثل شما موفق و توی ترک این کار توانا کنه ، این دعا را برای مهدی 69 و آرمان و رز زرد و خسته و ...تمام دوستایی که هنوز دارن از جاشون بلند میشن و ادامه میدن هم دارم .

از تنها و احسان و ددبای و ریکلوس و مهدی 69 هم تشکر میکنم ، الان حالم خیلی بهتره ، ولی بد جوری قاطی کرده بودم .
...................................................................................................................................................

یه درد بزرگ من هم اینه که بعضی از اشتباهاتم رو سه ساله که دارم تکرار میکنم ، با این که خوب میدونم اشتباست ، فقط خود ارضاییم رو نمیگم ،
بخوام شرح بدم طولانی میشه ، اما گاهی مثل چسبونک بر میگردم سمت ایده ال طلبی ، یا برخی از غرور هام ، و از نقص و اشتباه خیلی دچار ترس میشم ، راهکارهاشم امتحان کردم و موفق هم شدم ولی نه همیشه ، ضمن این که میدونم اینکار زمان میبره و همین برگشتن ها و ایده آل طلبی های اضطراریم هم نشون از پیش رفتن توی خود سازیه ،
ولی ... چه میدونم یه جور تکرار اشتباهاس .
......................................................................................................................................................
بگذریم ، حتی اگه دونستن توی عمل هم بیاد تونستن و موفقیت یه چیز دیگست.
.......................................................................................................................................................
mahdi میگی چیکار کنم ، از کانون بذارم برم ؟ تا دیگه همچین چیزایی اتفاق نیفته ؟ و کانون خوب و استاندارد به راهش ادامه بده و ما هم دیگه اعصاب بچه ها رو خورد و نا امیدشون نکنیم .؟......Tears

نمیدونم شایدم از همه ظرفیت ها و طاقتم استفاده نکردم ، صبر هم نکردم ، به هر حال یه دردیه که تا حالا برای من بعد 6 سال درمون نشده ،

خوبه بزارم برم با درد خودم بسوزمTears ،

تا حداقل شما راحت باشین Tears ، بعد ببینم خدا برام چی میخواد .

اینطور میخواین ؟ من هیچ وقت قصد ندارم از کانون برم ، ولی اگه ببینم این طوری به ضرر بقیه هم هستم بهتره که برم .
داداش مجتبی عزیز،
من نمیدونم چرا انقدر گستردش می کنی،
ماشالا خودت همه چیو میدونی،و نیازی به حرفای من و امثال من نیست.
تو دهنی که میدونی چیه؟؟؟
بلدی به خواسته هایی که خودتم میدونی اشتباس تو دهنی بزنی؟؟؟
بزن که صداش گوش شیطونو کر کنه،می تونی؟؟؟
خدا رو هم که حتما قبول داری و میدونم که بزرگترین هدفت خوشحالیه اونه،
وقتی میخوای این کارو بکنی اینو یادت بیار که توی بزرگترین امتحان داری مردود میشی،
اینو یادت بیار که زندگی تنها به این دنیا محدود نمیشه،و روز حسابی هم هست.
من گفتم بذاری بری؟
شما منطقی هستی،یه زمانی بی 52 وقتی یه نفر از بچه ها میشکست باهاش دعوا میکرد
اون موقع من باهاش مخالف بودم،و میگفتم باید امید داد و...
الان دیگه وقت امید دادن نیست،الان وقت اینه که یکم خودمونو جمع و جور کنیم،
الان وقته عمل کردنه،وقت حرف زدن نیست،اگه مردشی بسم الله،
اگه میخوای بری مطمئن باش فقط شیطونو خوشحال میکنی،
شیطون با خدا ساز مخالف زد،شد دشمن خدا
ماهم اگه با خدا ساز مخالف بزنیم پس چه فرقی با شیطون داریم؟؟
من میگم برای ترک کردن هیچ راه علمی وجود نداره،فقط به اراده مربوط میشه،
فقط باید بخوای عزیزمن،
میگی ازینجا برم و بعد ببینم خدا چی میخواد؟؟
این حرف ینی چی؟؟
پسر به این زودی جا نزن،خدا خیر بنده هاشو میخواد،تقصیرارو گردن خدا نندازیم.
شکست خوردن تا کی؟؟بسه دیگه.
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
mahdi جان حرف شما کاملا درست ! اما موقعیت ها فرق می کنه !! شرایط جسمانی فرق می کنه ! شرایط روحی فرق می کنه !! شرایط محیطی فرق می کنه !!

مثلا کسی که مجبور تمامه روز تو محیط خونه بشینه و واسه ارشد بخونه خیلی احتمال لغزش واسش بیشتر نسبت به کسی که تمامه روز رو در بیرون داره فعالیت می کنه !!

mahdi جان الان شما یه نیگا به صحبتهای بچه ها بکن می بینی تماما دارن حول یه محور می چرخه و خیلی خیلی به هم شبیه طوری که منم می خونم می گم عجب حرف دل منم هست !! پس وقتی مشکل حداقل تو خیلی از زوایا مشترکه پس طبق منطق راه حل هم می تونه مشترک باشه !!

مجتبی جان ! همه اشتباه می کنن !! اما وقتی اشتباه رو بدونی اشتباس و انجام بدی دچار ضربه روحی میشیم ! فک کنم باید بیشتر مطالعه کنیم در مورد علم روانشناسی تا بتونیم خودمون رو بهتر بشناسیم و از تجربیات استفاده کنیم !تنها راهی که فعلا به ذهن من میرسه !
هوشیاری غمه بزرگیه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان