امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

درسیجات (سرپرست: محسنین)

سلام و عرض ادب خدمت دوستان303
علی الخصوص آقا ایلیا...
در طول هفته ی گذشته من یک کتاب رو شرو ع کردم به خوندن و خلاصه برداری ...که کتاب حجیمی هستش..موقع خوندن تو دوره تحصیل هم اکثرا باهاش مشکل داشتن...و حس بدی بهش داشتم..1276746pa51mbeg8j
ولی هر طور بود با خودم کنار اودمو که باید شروع کنم...حدود 350 صفحه س تا حالا 100 تاشو خوب خوندمو خلاصه برداری کردم...Smiley-face-thumb
یه کار ابتکاری که خودم انجام میدم اینه که...هر صبح بعد از نماز دیگه نمی خوابم و اون زمان رو خلاصه هایی که دیروز نوشتم رو مرور میکنم واقعا تاثیر داشته....و این خلاصه ها واسشون تاریخ زدم که تا هفته ی بعد تستشونو بزنم(حتی 10 تا)....
بعد 20 روز دوباره مرور کنم...و همینجوری روزا رو زیاد کنم...
امیدوارم بتونم عملیش کنم....
اشکال کارم تو هفته ی گذشت هاین بود که...یه خورده کارایه حاشیه ای و تفریحی زیاد بود(از یه خورده یه خورده بیشتر42)باید سعی کنم تعادل ایجاد کنم...
موفق باشید
یاعلی53
[تصویر:  final%201.png]

[تصویر:  gv2wijl9ycr1oop6w.jpg]
پاکی یعنی تولد دوبــــــــــاره
ومـــــــــا
تو کانــــــــــون
دوباره متولد شدیـــــــــم...

سلام
53
حالتون خوبه نازی خانوم؟ خسته نباشید، خدا قوت... زمان نتیجه گرفتن نزدیک قول میدم..ان مع العسر یسرا
روش بسیار خوبی و به قول معروف یادگیری یکبار اما تکرار هزار بار!
Smiley-face-cool-2

نگران و ناراحت گذشته نباشید فقط واسه آینده خوب برنامه بریزید و سعی کنید بهش عمل کنید
کاری نداشته باشید چقدر حجم درسهاست یا چقدر وقت دارید مهم رضایت از خود53258zu2qvp1d9v
موفق باشید.. زود به زود بیاید به ما سر بزنید

Khansariha (18)
سلام.
و اقا ايليا ممنون از زحماتت. نه خسته.
ولي من يك مشكل دارم اونم درس فيزيك .تو فيزيك مي لنگم درصدام حدود 80 هست كه افتضاح . چند تا راهكار بديد كه براي كنكور يه صد برشونم.(درسي را كه مي شه صد زد حيفه ادم 80 يا 90 بزنه)

مشكلم اينه كه كلا با فرمول وغيره رابطه خوبي ندارم.زيست و شيمي بالا 90 و شيمي معمولا 100 ولي تو فيزيك به سختي به 90 مي رسه.
ممنون اگر شيوه صحيح خواندن فيزيك را بهم بگيد.
شاد باشيد
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
سلام.سعی کردم درست منظورم برسونم اما باز نشد
2 روز ،روزی 3 ساعت
مرسی از لطفت
شب خوش

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
(1391 مهر 22، 18:09)Mobina نوشته است:
(1391 مهر 20، 21:58)Salahshoor نوشته است:

سلام
من معماری می خونم خوشحال می شم اگه بتونم کمک کنم

سلام آقای سلحشور

من توی درس هندسه کاربردی مشکل دارم,مثلا وقتی دو نما از یک شکلی رو میدن و باید نمای سوم رو تجسم کنم و بکشم,توی تجسم مشکل دارم

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سلام مجدد با کسب اجازه از سرپرستان محترم مخصوصا جناب ایلیا
برای رسم نمای مجهول بهتره از روش انتقال نقاط استفاده کنین البته اگه بتونین شکل رو تجسم کنین که خیلی عالیه ولی در بعضی مواقع نمیشه شکل رو تجسم کرد
اگه توی انتقال نقاط مشکلی بود بپرسید شاید تونستم کمک کنم
توی چند کتاب مرطبت به رسم فنی که من دیدم حرفی از سه نما نبود البته حتما کتابی در این مورد هست ولی من ندیدم
پیشنهاد می کنم کتابای کاردانش شاخه نقشه کشی رو بخونین که به زبون ساده الفبای رسم رو یاد میده
در کل خودتونو زیاد به خاطر سه نما ها ناراحت نکنین چون زیاد به معماری مربوط نمی شن شاید بیشتر به درد رشته هایی که با قطعات مکانیکی سر و کار دارن بخوره اینو تا دو هفته دیگه خودتون می فهمین
راستی چقدر تمرین می کنین یعنی استاد چقدر تمیرن می خواد ازتون؟

‏اللَّهُمَّ إِنْ حَالَ بَیْنِی وَ بَیْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِی جَعَلْتَهُ عَلَى عِبَادِکَ حَتْماً مَقْضِیّاًفَأَخْرِجْنِی مِنْ قَبْرِی مُؤْتَزِراً کَفَنِی شَاهِراً سَیْفِی مُجَرِّداً قَنَاتِی مُلَبِّیاً دَعْوَةَ الدَّاعِی فِی الْحَاضِرِ وَ الْبَادِی
[تصویر:  05_blue.png]
(1391 مهر 23، 0:03)Salahshoor نوشته است:
[

سلام مجدد با کسب اجازه از سرپرستان محترم مخصوصا جناب ایلیا
برای رسم نمای مجهول بهتره از روش انتقال نقاط استفاده کنین البته اگه بتونین شکل رو تجسم کنین که خیلی عالیه ولی در بعضی مواقع نمیشه شکل رو تجسم کرد
اگه توی انتقال نقاط مشکلی بود بپرسید شاید تونستم کمک کنم
توی چند کتاب مرطبت به رسم فنی که من دیدم حرفی از سه نما نبود البته حتما کتابی در این مورد هست ولی من ندیدم
پیشنهاد می کنم کتابای کاردانش شاخه نقشه کشی رو بخونین که به زبون ساده الفبای رسم رو یاد میده
در کل خودتونو زیاد به خاطر سه نما ها ناراحت نکنین چون زیاد به معماری مربوط نمی شن شاید بیشتر به درد رشته هایی که با قطعات مکانیکی سر و کار دارن بخوره اینو تا دو هفته دیگه خودتون می فهمین
راستی چقدر تمرین می کنین یعنی استاد چقدر تمیرن می خواد ازتون؟

[/quote]

اصلش همون تجسمه چون انتقال نقطه و خط کشیدن خطها و بعد پاک کردنشون کمک میکنه ولی همینجور که گفتم اون تجسم مهمه.کاش اینظور باشه که میگید و ربطی نداشته باشه زیاد به معماری.
تا حالا 4 جلسه هندسه داشتم و مجموعا 14 تا تمرین داشتیم برای کشیدن
راستی شما ترم چندید؟
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
(1391 مهر 23، 19:50)Mobina نوشته است:

اصلش همون تجسمه چون انتقال نقطه و خط کشیدن خطها و بعد پاک کردنشون کمک میکنه ولی همینجور که گفتم اون تجسم مهمه.کاش اینظور باشه که میگید و ربطی نداشته باشه زیاد به معماری.
تا حالا 4 جلسه هندسه داشتم و مجموعا 14 تا تمرین داشتیم برای کشیدن
راستی شما ترم چندید؟

نیازی نیست خطوط راهنما رو پاک کنید اصلا نیازی نیست از پاک کن استفاده کنین
استاد بهتون گفته خطهای راهنما رو پاک کنین؟
یه راه دیگه برای کمک به تجسم رسم پرسپکتیو شکله که خیلی وقت گیره
تجسم هندسی چیزی نیست که بخواین یه ترمه تقویتش کنین ولی اگه وقتی که بیکارین مثلا سوار تاکسی هستین توی ذهنتون شروع به ساخت حجم کنین و کم و زیادش کنین و بالا پایینش کنین و رنکشو عوض کنین و... تصویر سازی ذهنیتون قوی تر میشه حتما امتحان کنین
راستی شما عادت دارین زیاد موسیقی گوش بدین؟
‏اللَّهُمَّ إِنْ حَالَ بَیْنِی وَ بَیْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِی جَعَلْتَهُ عَلَى عِبَادِکَ حَتْماً مَقْضِیّاًفَأَخْرِجْنِی مِنْ قَبْرِی مُؤْتَزِراً کَفَنِی شَاهِراً سَیْفِی مُجَرِّداً قَنَاتِی مُلَبِّیاً دَعْوَةَ الدَّاعِی فِی الْحَاضِرِ وَ الْبَادِی
[تصویر:  05_blue.png]
سلام بر دوستان
کسی هست برای آزمون زبان وزارت علوم(msrt) ثبت نام کرده باشه یا بخواد ثبت نام کنه؟
کسی هست که از ارزش مدرکش نسبت به آزمون های دیگه اطلاع داشته باشه ؟
نمی دونم ثبت نام کنم یا نه ؟

تندیس جان سطح زبانت چقدر این خیلی مهم

(1391 مهر 24، 0:15)Iilia نوشته است: تندیس جان سطح زبانت چقدر این خیلی مهم

سلام ایلیا جان
زبانم در سطح متوسط هست ولی قوی نیست !
بیشتر مشکل لیسینینگ دارم .
البته مدرکش رو بیشتر برای ارائه به دانشگاه در صورت قبولی تو آزمون دکتری می خواستم .
نمی دونم برای این آزمون وزارت علوم ثبت نام کنم یا نه !
راستی تولیمو چطوره ؟

والا سال گذشته یکی از بستگان دکترا مدیریت میخواست شرکت کنه تولیمو شرکت کرد، غیر از اسپیکینگ بقیه تواناییهاش توی زبان عالی بود تقریبا هم دایره لغت، هم نگارش و هم لیسنینگ اما میگفت خیلی سخت بود!
1276746pa51mbeg8j

اگه میتونی و وقت میشه بشین پای تافل وقت هست میشه جمعش کنی، نیازی نیست بالا هم خیلی باشه pbt شرکت کن آسونتره 3 ماه جمع میشه کرد.. مدرکشم همه جا به کارت میاد + سوالاش مطمئنا استاندارد دیگه
Khansariha (18)
(1391 مهر 23، 21:57)Salahshoor نوشته است:

نیازی نیست خطوط راهنما رو پاک کنید اصلا نیازی نیست از پاک کن استفاده کنین
استاد بهتون گفته خطهای راهنما رو پاک کنین؟
یه راه دیگه برای کمک به تجسم رسم پرسپکتیو شکله که خیلی وقت گیره
تجسم هندسی چیزی نیست که بخواین یه ترمه تقویتش کنین ولی اگه وقتی که بیکارین مثلا سوار تاکسی هستین توی ذهنتون شروع به ساخت حجم کنین و کم و زیادش کنین و بالا پایینش کنین و رنکشو عوض کنین و... تصویر سازی ذهنیتون قوی تر میشه حتما امتحان کنین
راستی شما عادت دارین زیاد موسیقی گوش بدین؟

استاد وقتی دو نما از یه شکلی رو میکشه,میگه سعی کنید بدون استفاده از خظ کش و پاک کن و ...فقط با دست آزاد تجسمتون رو بکشید

بعد با استفاده از پرسپکتیو شکلو رسم میکنیم و در آخر نمای سوم.حتما همین کاری که گفتید رو انجام میدم یعنی ساخت حجم توی ذهن,فک کنم اگه به ساختمون ها و محل های مختلف هم نگاه کنم و از نماهای مختلف تصویرشو توی ذهنم بشازم خوب باشه

قبلا زیاد موسیقی گوش میکردم,الان کمتر,چظور؟
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
سلام
سوتی سازمان سنجش اعلام نتیجه دانشگاه اشتباه است فردا بیایید ثبت نام
من دانشگاه ازاد قبول شدم
الان میخوام بخونم واسی سال دیگه ملی
رتبه تک رقمی
یاعلی
2.5سال گذشت چقد زود گذشت اصلا نفهمیدم
قرار نبود به این زودی بره
رفت رفت رفت
کاش میشد ادم بزنه زیر قولاش
کاش
(1391 مهر 22، 23:28)همای رحمت نوشته است: سلام.
و اقا ايليا ممنون از زحماتت. نه خسته.
ولي من يك مشكل دارم اونم درس فيزيك .تو فيزيك مي لنگم درصدام حدود 80 هست كه افتضاح . چند تا راهكار بديد كه براي كنكور يه صد برشونم.(درسي را كه مي شه صد زد حيفه ادم 80 يا 90 بزنه)

مشكلم اينه كه كلا با فرمول وغيره رابطه خوبي ندارم.زيست و شيمي بالا 90 و شيمي معمولا 100 ولي تو فيزيك به سختي به 90 مي رسه.
ممنون اگر شيوه صحيح خواندن فيزيك را بهم بگيد.
شاد باشيد
سلام.
ممنون مي شم اگر يكم راهنمايي كنيد.
شاد باشيد
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
اهورا جان سلام
ببخشید که فراموش کردم جواب بدم سوالت.. اما انصافا عصر سر کلاس یادت افتادم گفتم شب برم حتما پاسخ بدم که خودت اومدی دیگهKhansariha (18)
اول یه خداقوت به قهرمان پرتلاشمون میگم، نه خسته حاجی
Khansariha (56)
انشاالله نتیجش به موقعش میبینی قول میدمSmiley-face-thumb

اما واسه فیزیک.. یه فرق دارند با مثلا هندسه تحلیلی.. اونم اینه باید اول سوال رو درک کنی
توی درس ریاضی واقعا فقط سرعت عمل، اینکه از کدوم فرمول و در نهایت بدست آوردن صحیح جواب

اما توی فیزیک اولین مرحله درک سوال.. که واقعا میتونه کار رو سخت کنه.. راهش هم حل سوال به تعداد زیاد
که ملکه ذهنت بشه،(این مورد رو توی ترم دوم و توی فصل های موج و ارتعاش خیلی میبینی)
خوب که حل کنی بعد از مدتی صورت سوالرو که میبینی اصلا راه حلش جلو چشمات رژه میره
قط باید جایگذاری کنی

امیدوارم راهنماییم خوب بوده باشه، سوالی بود در خدمتم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان