امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

درسیجات (سرپرست: محسنین)

چون آدمو داغون میکنه
[تصویر:  uVwrXF.png]
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 1، 18:10).... نوشته است: چون آدمو داغون میکنه

خب اگه خوب و حساب شده و با برنامه ریزی دقیق متناسب با میزان تواناییتون پیش برین بعد کم کم زیادش کنین ، فکر نکنم مشکلی پیش بیاد . 
رتبه یک تجربی پارسال گفته بود "چون از تابستون دهم با یه برنامه بلند مدت پیش رفتم ، فشار بهم نیومد . "

البته شایدم من که ریاضیم ، سختی و مشقت و حرفای یه تجربی رو درک نمیکنم‌ . نمیدونم . 

ولی سعی کنین بهش نگاه مثبت داشته باشین و به این فکر کنید که کنکور چه تاثیرات مثبتی تو زندگیتون داشته . مثل هدف گذاری ، تقویت اراده ، تسلیم نشدن ، تنظیم خواب ، توجه به تغذیه و ...
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 1، 18:13)cornrose نوشته است: دلایل شخصی زیادی داره Khansariha (56)
ولی یه دلیلش واضحه ادمو داغون میکنه به قول نقطه Hanghead
از ما ک گذشت امیدوارم شماها موفق باشین 53258zu2qvp1d9v
من دانشجوی سال اخرم بخونم بهتره تا نخونم Khansariha (56)
یه سری مباحثو باید مرور کنم

انشالله موفق بشید

سپاس شده توسط
استرسی که بهت وارد میکنه و 3 سال از بهترین سال های عمرو میگیره کافی نیست؟؟؟؟؟؟
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 1، 18:51).... نوشته است: استرسی که بهت وارد میکنه و 3 سال از بهترین سال های عمرو میگیره کافی نیست؟؟؟؟؟؟

خب تعبیر و نگرش اشتباه شما از کنکور باعث این استرس شده . مثلا ممکنه با خودتون بگید "اگه این همه بخونم اما در نیام چی ؟ " 
در این صورت استرس میگیرین.

بر فرض که خدای نکرده قبول نشدید . میتونید عیب یابی کنید ، از تجربه هایی که در این سال بدست آوردید استفاده کنید ، دوباره برنامه بچینید ، یه یاعلی بگید و شروعی دوباره داشته باشید .
اگه یه نفر این مرحله رو خوب انجام بده ، خودش رو از جهاتی قوی تر کرده . بر فرض این فرد چند سال بعد با یه شکستی مواجه میشه . خب تجربه ی شکست کنکور و عیب یابی های اون زمان ، به کمکش میاد و راحت تر از پس مشکل بر میاد . 
سعی کنید به جنبه ی روحی و روانی کنکور هم نگاه کنید. 
یا یه چیز دیگه ممکنه خودتون رو با بقیه مقایسه کنین . 
به جای این میتونین نگرشتون رو عوض کنین. خودتون رو با خودتون مقایسه کنید  . 

کنکور رو به چشم یک غول نگاه نکنید . سعی کنید از این مسیر که درش هستید ، تجربه کسب کنید . 
بعدشم قرار نیست که آدم تمام این ۳ سال رو صرف درس و کنکور بکنه ! آدم که نمیخواد خودش رو بکشه . باید زندگی کرد و در همین زمان هم به دنبال علایقش بود . من سال دهم و یازدهم برنامه نویسی کار کردم . اما امسال فعلا گذاشتمش کنار تا تابستون . 

این ها نظرات من بودن . ممکنه اشتباه یا درست باشن . میتونین از مشاور های تحصیلی هم استفاده کنید . امیدوارم مفید بوده باشه .

موفق باشین همگی  49-2

سپاس شده توسط
استرس من ولی دقیق یادمه ک از سال سوم شروع شد فکر کنم میشه ۹۳ تا الان ک ۹۸ هست ادامه داره.نمیدونم چرا اینجوری شد..چون من تلاشم کردم ولی باز نتیجه اونی ک میخواستم نشد ..از جهشی خوندن ک ی سال جلو بیوفتم تا ۴سال متوالی درگیر کنکور بودن 46
کنکور خیلی سخته..امسال دیگه زدم رو خط بیخیالی ک مریض نشم و فقط تلاش میکنم عادت کنم ک بخونم.و البته برنامه های متنوع دیگه مثل باشگاه و کتابخونه و بیرون رفتن ها رو هم امسال اضافه کردم ولی باز آدم ی ترسی داره  22
نمیدونم این لیسانس و فوق لیسانس ها چرا برمیگردن از نو کنکور تجربی بدن و اینکه اعتماد ب نفس همگی هم عالیه ک طرف مثلا از ادبیات اومده میگه میخوام دکتر شم 22
آقا اهورا هنوز شما دوازدهمی ب خصوص اینکه چون ریاضی هستی کلا خیلی آسون میری بهترین رشته و بهترین یونی..هنوزم یادم نمیره ک پسر داییم ک داشت ترک تحصیل میکرد و درساش و همه رو از دم افتاده بود کنکور سال جاری امسال سراسری برق قبول شد 22
پ ن:برای آزمون امروز اصلا نخونده بودم چون کتاب ها همه تکراری میومدن برام و اصلا نمستونستم ی صفحه بخونم و کلا انتظاری نداشتم اما جالب انگیز بود ک همه ی عمومی ها یعنی ادبیات و دینی ک ۸۰ بودن و عربی هم ۵۰ و زبان وحشتناک بود ،نتیجه اینکه زبان و هرشب باید خوندو تست زد.ریدینگ هارم زدم ولی همه اشتباه بوده vayy اختصاصی هم فقط زیست و شیمی پایه خوب بودن.بقیه افتضاح:/
در کل خوب نبود ولی انتظارشم نداشتم ک اینطوری بزنم 53258zu2qvp1d9v اگر خونده بودم یا تست زده بودم عالی میشد.
از فردا تصمیم دارم کلا کتاب هارو ففط تو تحلیل تست ها بخونم و اصلا تشریحی جلو نرم Smiley-face-whistle-1
دیگه چ بگم؟: )
 سپاس شده توسط
خانم آتریسا 

شما فکر میکنید من چون رشته ی ریاضی ام این تفکر رو دارم ؟ 
فکر میکنید اگه تجربی بودم و چند بار شکست میخوردم ، تفکرم غیر از این بود و یه جور دیگه فکر میکردم ؟

فکر میکنید ریاضی ها همه بی خیال اند ؟ 

اینو بدونید من اصلا به خاطر آسونی و فشار کم نیومدم ریاضی . بلکه علاقم بوده و هست . 

پ ن : آقا من از این تریبون اعلام میکنم ، اصلا با ناراحتی و عصبانیت و تندی اینا رو ننوشتم . دارم خیلی عادی سوال میکنم فقط . بازم مثل قبل سو تفاهم نشه . 

پ ن دوم : مثل اینکه بچه ها اون بالا بالا ها سیر میکنن . یکی ۱۲ ساعت مطالعه ، یکی ۸۰ درصد صحیح . وقتشه بیام نشونتون بدم دنیا دست کیه  Gigglesmile

سپاس شده توسط
ریاضی نمیگم آسونه ولی برای کسی ک ریاضیش خوبه خدایی آسونه..درسته ب خاطر علاقه ت رفتی ولی ریاضی ها از تجربی ها کمتر سختی میکشن.خدایی زیست و ی شکل هست خب ب خدا میگم ی دونه پای اسبه ،پای عقبی اسب هستش ب خدا ۴ ساله من دیگه میدونم چندتا ماهیچه هست کجا ب کجا وصله ۴سال که نه میشه ۶سال چون عکس برا زیست سال دومه امروز ی سوالی از توش درآوردن من دیگه هنگ کردم ک این و از کجا آوردن 22
من واقعا ب خاطر پستت این حرف و نگفتم فقط همینطوری گفتم ک ریاضی چون ظرفیتش زیاده داوطلبش هم کمه پس آسون تر وارد یونی میشن و اینکه کمتر از تجربی ها فشار تحمل میکنن.
و این حق تو هستش منم چیزی نگفتم ک همه ب خاطر علاقه شون میرن اون رشته ای ک دوستش دارن دیگه: )
منم عادی جوابت و دادم 4chsmu1
پ ن:۱۲ساعت مطالعه رو اگر از الان تا بعد عید پیوشته داشته باشی باید رتبه سه رقمی بیاری 53258zu2qvp1d9v ولی خب ساعت مطالعه اولویت نیست اولویت بازدهی هست.مثلا من ی دوستی دادم ۲ساعته ی کتابی رو عالی مطالعه میکنه در حالیکه منکه تندخوانیم قوی هست و خوبم میخونم ۶ساعته جمعش میکنم یا مثلا یکی از ۵ ب بعد نمیتونه درس بخونه ولی من خودم شب خوب میخونم.واقعیتش خودمم انتظار نداشتم چون اصلا نخونده بودمشون ولی چون پارسال خوب خونده بودمشون یادم مونده بوده ظاهرا.تو کنکورم ۸۰ و ۶۰ زده بودمشون.
 سپاس شده توسط
سلام امروز حدو 3 ساعت خودم خوندم 1ساعت و نیم هم کلاس بودم
میشد بیشتر خوند ولی نشد که بشه 4chsmu1
 سپاس شده توسط
سلام

۳ ساعت امروز .

دوستان لطفا هر چه زودتر یه سرپرست انتخاب کنید واسه این تاپیک . همچنین قوانین رو هم تنظیم کنید ، که به یاری خدا پیشرفت کنیم

خیلی ممنون

سپاس شده توسط

♥  به نام خدا    ♥

سلام دوستان ehteram

اینجا یه محفل کوچولو برای بچه های اهل دل هست ( کنکوری ها )[تصویر:  4fvfcja.gif]

فرق نمیکنه کنکور ارشد دارین یا لیسانس یا هر کنکور دیگه ای.[تصویر:  i.gif]

اینجا دور هم جمع میشیم که بتونیم از نکته های ریز و درشت کنکوری به هم کمک برسونیم.

برای هرچه بهتر شدن مطالعه و هدفمند شدن فعالیت های درسیمون قوانین جدید درسیجات و مطالعه کنین لطفا Khansariha (56)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

قوانین: 

1_اعلام وضعیت مطالعه ی درسیمون به شکل زیر هست:

آتریسا/حداقل ساعت مطالعه هدف گذاری شده برای اون روز/تعداد روز خوب
آتریسا/۸ساعت/۱ روزخوب

دوستان توجه داشته باشین که حداقل ساعت مطالعه هدف گذاری شده برای دوستان کنکوری از 5 ساعت شروع میشه و برای دوستان غیر کنکوری از 2 ساعت   Khansariha (56) شاید این سوال براتون پیش بیاد که ساعات اعلام شده زیاد یا کم هستن برای شروع مطالعه! درجواب عرض کنم خدمتتون که این ساعات مطالعه کم ترین ساعات مطالعه برای هردو گروه هستن و دلبخواهی انتخاب نشدن 53258zu2qvp1d9v  

2_زمانی روز مطالعه تون روز خوب حساب میشه که :ساعت مطالعه ی خالص شما برابر یا بیشتر از ساعت مطالعه ی هدف گذاری شده باشه. درغیراینصورت تعداد روزهاتون صفر میشه و باید شمارش روزها از نوشروع شن Shy ممکنه اینجام بگین که صفر شدن روزهای مطالعاتی باعث بی انگیزه شدن میشه! در جواب باز خدمتتون عرض کنم که این قانون صفر شدن برای تداوم مطالعه تون تاثیر گذار هست 53258zu2qvp1d9v

3_درسخون های عزیز برای تاثیر گذاری بیشتر لطفا در اولین پست اعلام وضعیت تون در یک پی نوشت هدف از مطالعه تون رو برامون بنویسین .مثلا:هدف از مطالعه من:کسب تراز درسی بهتر،قبولی کنکور،تمام کردن یک کتاب جهت بالا رفتن اطلاعات تخصصی،تمام کردن پایان‌نامه،قبولی در امتحانات و....

این باعث هدفمند شدن مطالعه و بالا رفتن ساعت مطالعه میشه 53258zu2qvp1d9v چون ما منتظر پیشرفت شما هستیم 4chsmu1 Khansariha (69)

4_نحوه دریافت مدال ها:

[تصویر:  333.gif]    مدال (دنیای آبی ) = خوب Khansariha (69)
[تصویر:  336.gif]مدال(دنیای سبز ) = عالی Khansariha (69)
[تصویر:  ketab.gif] مدال (دنیای نارنجی )=درسخون برتر کانون  Khansariha (69) Khansariha (46) 

1-     اگر 20 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "آبی" رو کسب میکنید.
2-     اگر 50 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "سبز" رو کسب میکنید.
3-     اگر 100 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "نارنجی" رو کسب میکنید.

و البته مثل تاپیک مکتبخونه هر 10 روز یک اعتبار 1+  دریافت میکنینKool 4chsmu1

5_هرگونه سوالات،بحث و پست های مشاوره ای و درسی در تاپیک درسیجات آزاده Smiley-talk002

پ ن:خوشحال میشیم دوستان عزیزی که در مطالعه ی درسی و رشته های درسی شون موفق هستن یا احساس می کنن که میتونن کمک کنن تجربه هاشون رو با ما در میون بذارن  103

پ ن۲:اعلام جزئیات مطالعه اختیاری هستش.اگر فکر میکنین که موثر واقع میشه میتونین ریزِساعت مطالعه تون یا برنامه ریزی هاتون و هم اعلام کنین Khansariha (66)                                                     
                                                                                           به امید موفقیت همه ی درسخون ها balloons

[تصویر:  fu3446.jpg]
سلام با افتخار اولین اعلام وضعیت 

هدف:هدفم که کنکوره
.... /5ساعت/1روز خوب
سلام علیکم 

اهورا جان / 5 ساعت / ۱ روز خوب

۵ ساعت و خورده ای خوندم .
هدف : کنکور

سلام 
.... /6ساعت /2 روز خوب

البته تا هفت ساعت هم میتونستم ببرمش ولی گفتم خیلی سخت نگیرم که فردا رو بیخیال نباشم
چیزی که من بهش رسیدم اینه که بودن تو مسیر ترک خیلی میتونه تو درس خوندن و بحث کنکور کمک کنه غیر از تاثیری که توی تمرکز و حافظه داره اون انگیزه ای که بهت میده سرعتت رو چند برابر می کنه وقتی حس خوب قدرت و اعتماد به نفس داری درس خوندن برات خیلی راحت تر میشه مثلا تابستون من خودم نمیتونستم 1 ساعت پشت سر هم سر کتاب بشینم ولی شکر خدا الآن وضعیتم داره بهتر میشه
چیزی که اگه بد تر از خ. ا نباشه مساوی با اونه پورنه 
واقعا ذهن رو مشغول میکنه و باز دهی مطالعه رو میاره پایین
شکر خدا که ازشون دوریم 

بچه ها قدر خودمون و این حس خوبو بدونیم سر هیچی از دستش ندیم 

موفق باشید 53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان