امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

درسیجات (سرپرست: محسنین)

(1398 آذر 15، 14:37)مرد مجاهد نوشته است: سلاااااااام
به به .. خانم می توانم هم تشریف اوردن .. از امروز باید منتظر اتفاقای شگفت انگیز و خلاقانه و صمیمی بود اینجا .. Khansariha (69) 

اهورا جان سطح آستانه مطالعه ات برای خوب شدن روز چند ساعته؟

یعنی چی ؟ ساعت مطالعه هدفگذاریم واسه امروز؟
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 14، 1:09)Saitama نوشته است:
(1398 آذر 13، 23:26)atrisa نوشته است: بله بله  1744337bve7cd1t81 
شما خودت کلاس نداری؟؟؟؟ Khansariha (58)

نه  4chsmu1 

.
.

اهورا / ۵ ساعت / ۱ روز خوب

۶ ساعت : ۲.۵ فیزیک . ۲ فارسی . ۰.۵ دینی . ۱ شیمی

نظرتون چیه مینیمم ساعت فردا رو بزارم ۸ یا ۹ ، تا مجبور شم بیشتر بخونم ؟

هیچوقت سعی نکن تیرباری از ۵ ساعت یا ۶ ساعت برسی ب ۹ ساعت.میتونی ها.قطعا ی روزی رو که هدف گذاری کرده باشی ک ۹ ساعت بخونی میرسی بهش ولی امکان محضه تداوم داشته باشه.چون یهویی افزایش داشتی قطعا روزهای بعدی احساس بی حوصله بودن و خستگی میاد سراغت و مجبور میشی برنامه ت و عوض کنی و اینجا کل برنامه هفتگیت میریزه ب هم.ب جاش روزی ی ساعت اضافه کن و روزهای مدرسه بکنش ثابت مثلا ۷ ساعت تموم تعطیلی ها ۳ ساعت بذار رو اون مطالعه ثابت بشه ۱۰.با این ۴ ساعت اضافه کردن های یهویی و فردا دوباره سقوط ب ۵ ساعت ها خسته میشی.
ولی تبریک هاااااا Confetti عالی هستی 53

(1398 آذر 14، 16:05).... نوشته است: یه سوال داشتم من توی حدود 5 ساعت و نیم  1 فصل زیست (ایمنی) رو خوندم و حدود 100 تا تست براش زدم (کتاب رو خوندم تست زدم پاسخ هارو هم نگاه کردم) الآن خیلی آروم خوندم آيا؟؟؟  39

ایمنی برای دوازدهم ها مثل آب خوردنه چون مباحث زیستتون حذفی زیاد داره و مثل داستانه  53258zu2qvp1d9v 
ی روشی میگم نمیدونم شاید خودتم اجرا کنی .هیچوقت برای بررسی تست هایی ک میزنی از پاسخ کتاب کمک درسیت یا پاسخ نامه دفترچه آزمونت استفاده نکن.این شاید احساس کنی کمکت میکنه اما ب شدت ب مطالبی ک تو ذهنت جمع کردی آسیب میزنه.ب جاش نادرست هارو ک دیدی ببین مربوط ب کدوم مبحث ایمنی هست .برو همونجا وسعی کن گزینه هارو با کتاب تطبیق بدی و با استفاده از خود کتاب درسی پاسخ درست و پیدا کنی.من متاسفانه دو ساله تموم از خوندن جواب تست از پاسخنامه کتاب آسیب دیدم و نذاشت ک خودم اشتباام و بفهمم.
نکته دوم اینکه: ۱۰۰ تست زیست و ی جا زدی ب نظر منِ دوست کار درستی نیست.ب خصوص اینکه بلافاصله بعد از خوندن کتاب درسی زدی: )
ب جاش از این ب بعد اینطور عمل کن:۱۰۰ تقسیم بر ۵ میشه ۲۰.پنج روز پشت سرهم هرروز ۲۰ تست بزن تا بشه ۱۰۰ تست و اینجوری مرور هم میشه و تو دیگه احتیاجی ب دوباره خوندن کتاب نداری و همه چ یادته.
ی چیزم بگم تا یادم نرفته:من ایمنی رو تو ۲ ساعت جمع میکنم تو ۵ ساعت یکی دیگه تو ۱۰ ساعت خب؟این ب بازدهی خود فرد مونده.زیاد خودت و با کند خونی و این موضوع ها درگیر نکن.کیفیت مطالعه ت و دولویت بگیر قبلا هم گفتم.
(1398 آذر 14، 21:55).... نوشته است: .... /10 ساعت تقربیا /5 روز خوب
شکرخدا 

تبریک ها Khansariha (70)   Confetti 53
(1398 آذر 14، 22:35)Saitama نوشته است:
(1398 آذر 14، 22:32).... نوشته است:
(1398 آذر 14، 22:28)Saitama نوشته است:
(1398 آذر 14، 21:55).... نوشته است: .... /10 ساعت تقربیا /4 روز خوب
شکرخدا 

45 asabani

چیه 39

چیز خاصی نیست . فقط یکم حسودیه ........

Kill

حسودی نداره اصلا: ) ساعت مطالعه زیاد و کم میگم اصلا فرقی نداره .اولویت کیفیت مطالعه تون است.
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 15، 15:43)atrisa نوشته است:   
ی روشی میگم نمیدونم شاید خودتم اجرا کنی .هیچوقت برای بررسی تست هایی ک میزنی از پاسخ کتاب کمک درسیت یا پاسخ نامه دفترچه آزمونت استفاده نکن.این شاید احساس کنی کمکت میکنه اما ب شدت ب مطالبی ک تو ذهنت جمع کردی آسیب میزنه.ب جاش نادرست هارو ک دیدی ببین مربوط ب کدوم مبحث ایمنی هست .برو همونجا وسعی کن گزینه هارو با کتاب تطبیق بدی و با استفاده از خود کتاب درسی پاسخ درست و پیدا کنی.من متاسفانه دو ساله تموم از خوندن جواب تست از پاسخنامه کتاب آسیب دیدم و نذاشت ک خودم اشتباام و بفهمم.

سلام . تشکر از راهنمایی هاتون 

یه سوال . واسه چه درسای دیگه ای میشه از این نکته استفاده کرد ؟  
درسایی که حفظین ؟ اگه اینطوره کدوما ؟

سپاس شده توسط
(1398 آذر 15، 18:50)Saitama نوشته است:
(1398 آذر 15، 15:43)atrisa نوشته است:   

سلام . تشکر از راهنمایی هاتون 

یه سوال . واسه چه درسای دیگه ای میشه از این نکته استفاده کرد ؟  
درسایی که حفظین ؟ اگه اینطوره کدوما ؟

هر درسی ک میتونی Khansariha (56)
من برای عمومی هام خیلی وقت نمیذارم و این و مدیون کار کردن زیاد تست و بررسی از کتاب هستم.برای دینی مثلا سوال از خالقیت هست برو درس توحید ببین متنش چ نوشته و برگرد ب سوال قطعا میبینی ک ی جمله ای رو جا انداختی یا یکم روی سوال و پیچیده نوشته.یا ادبیات و سعی کن خودت پیدا کنی .سوال آرایه رو برو کمی آرایه هارو بخون بعد ب سوال دقت کن که ببینی میتونی خودت حلش کنی؟
برای اختصاصی هاهم میشه مثلا شیمی حفظیاتش .
کلا تموم مشاورهایی ک باهاشون بودم تاکید کردن ک بررسی آزمون از کتاب درسی 53258zu2qvp1d9v
این روش اوایل خیلی وقت گیر و سخته ولی کم کم راه میوفتی و ذهنت خیلی خوب آدرس مباحث و پردازش میکنه و خیلی سریع یادت میاد ک مثلا این نکته فلان جای کتاب بود.ی جور بازیابی مطالب هستش ب جای دوباره خوانی مطالب.
 سپاس شده توسط
.... /6 ساعت /6 روز خوب

دیشب دیر خوابیدم امروز نتونستم به ده برسونم
[تصویر:  uVwrXF.png]
 سپاس شده توسط
اهورا آهت منو گرفت 4chsmu1
 سپاس شده توسط
(1398 آذر 15، 20:51).... نوشته است: اهورا آهت منو گرفت 4chsmu1

Khansariha (13) Khansariha (13)

ببخشید نمیخواستم اینطور شه  4chsmu1

سپاس شده توسط
آره میبینم ناراحتی  4chsmu1 4chsmu1 Khansariha (13) 24
 سپاس شده توسط
دوستان من دارم ی مدتی میرم و چند ماهی و احنمالا نباشم.ی چند تا نکته ی کوچولوی دوستانه بگم چون نمیخوام شما دوتا دوست من مثل من سال کنکور و سال آخر مدرسه دچار اشتباهات من شین 53258zu2qvp1d9v

۱.نزدیک دی ماه هست.خارج از برنامه های مدرسه سعی کنین نیم سال اول و خودتون خیلی عالی جمع بندی کنین تا دیگه حداقل مشکلی تو مباحث اصلی نداشته باشین و دی ماه مجبور نشین شب زنده داری کنین.شب زنده داری برا دانشجوهاست ک راحتن.شب زنده داری خیلی لذت داره ب خصوص اینکه تو تمام مباحث و مثل آب خوردن تا صبح بخونی و بری ۲۰ شی ولی خیلی ب سیستم بدنی و تایم های خواب آسیب میزنه.

۲‌.حتما دی ماه ک مباحث و میخونین برای هر مبحث هر درس حداقل ۱۰ تا تست (دیگه حداقلِ حداقل و گفتم  4chsmu1 ) بزنین.مثلا برای ۵ فصل زیست هر فصل ۱۰ تاتست.یا برای مباحث ریاضی ۵۰ تست جمع بندی نیم سال اول. این خیلی بهتون کمک میکنه ک نیم سال اول و با عملکرد بهتری تموم کنین.

۳.برنامه ریزی ک میکنین حتما اول اهداف ماهانه بنویسین،بعد هفتگی بعد روزانه.دفتر برنامه ریزی و ساعت مهم ترین ابزار ی کنکوری هستش چه بچه مدرسه ای باشه چه پشت کنکوری 53258zu2qvp1d9v
بنویسین بدا خودتون ک تو ی ماه باید چ کارهایی انجام بدین و آخر ماه علامت بزنین ک انجامش دادین یا نه.مثلا همین تست های دی ماه.
۴.برای نیم سال دوم ک شروع میکنین حتما ی چند تا عادت و داشته باشین چون نزدیک کنکور میشه هرشب حداقل دو ساعت عمومی تست بزنین خیلی موثره.هرشب ی ریدینگ بخونین هرشب ی شعری بخونین ۵ تا تست قرابت.ی درک مطلب عربی،دوتا تست اعراب گذاری عربی.هرشب ب صورت ثابت عمومی کار کنین.میتونین هرشب ۱۰ تا لغت زبان خارجه حفظ کنین و دقت کنین ک هر شب اول لغات شب قبل و مرور کنین بعد بریک سر لغات جدید.
۵.حتما خلاصه نویسی داشته باشین.خلاصه نویسی خیلی کمکتون میکنه.میتونین تو ی تیکه کاغذ بنویسین بچسبونین ب دیوار میتونین ی دبتر برا فرمول ها داشته باشین .من خودم کتاب هام از بس نوشتم پاره پاره شدن و عاشق حاشیه نویسی هستم.حاشیه های کتاب درسی نکات تستی رو مینویسم.برای درس هایی ک متن های طولانی دارن خودتون خلاصه و نمودار درختی رسم کنین و نکات درس و بنویسین تا یادتون نره.

۶.رمز گذاری برای مطالب خیلی مفیده.اگر با رمز درس خوب یادتون میمونه برا خودتون رمز بذارین. آقا محمد مثلا ۵ تا انگشت دست راستت و انگشت کوچیکه رو بطن ۳ حساب کن انگشت شست و بطن چهار این دوتا انگشت و بهم وصل کن (پرده سیلویوس وصلشون کرد).انگشت چهارمی ب ترتیب اپی فیزه ،سومی برجستگی ۴گانه،انگشت اشاره درخت زندگی هست.این ساختار ساده ای از مغز هست. فی البداهه برا خودتون جوری مطلب و تفهیم کنین ک یادتون بمونه.یا مثلا همون جریان قرن و شاعر.

۷.ی نکته ی مهم هست اونم بازیابی هستش.قطعا آخرهای اسفند مدرسه تموم میشه گزینه دو میره سراغ جمع بندی و تکرار مطالب و از فصل های اول سوال میده .ب جای اینکه کتاب درسی و بازکنین و از نو بخونین (ی اشتباه بزرگه) حتما اول ی ۲۰ تا تست بزنین بعد ببینین کجا یادتون نمونده اونجا رو از کتاب بخونین.

۸.قبلا هم گفتم الانم بگم هیچوقت ۵ فصل و برای آزمون های آزمایش ی باره نخونین و حتما باکس بندی کنین تو روزهای هفته و خودتون و عادت بدین ب این کار.ذهنتون بیچارست زیاد فشار نیارین بهش.

۹.هروقت خسته شدین ولی تایم مطالعه تون کم بود زود نرین بیرون نرین سراغ فکر و خیال و خواب و گوشی حتما  درستون و عوض کنین قطعا تاثیر مثبتی داره.مثلا ریاضی خسته ت کرد زود برو دینی بخون  یا زبان بخون: )
۱۰.فقط ۶ ماه مونده ب کنکور و همه دارن میخونن.اگر بخونی سال بعد ب جای اینکه درس های تکراری بخونی و تو اتاقت بشینی تو یونی هستی Khansariha (69)

پ ن:حرف های مشاورها رو جمع کردم اینجا .دیگه زیاد یادم نمیاد 4chsmu1

خدایی هرکی این هارو عمل کنه و ساعت مطالعه ش و دقیق بنویسه مطمئنا ب هدفش میرسه. 

مواظب خودتون و ساعت مطالعه تون باشین کنکوری های عزیز 49-2

سوالی داشتین آقای مجاهد هستن  128fs318181 ایشون خیلی عالی راهنمایی تون میخونن.مرسی هاااا از آقای مجاهد ب خاطر راهنمایی های عالی  49-2

پ ن: ب عنوان کسی ک سال هات طعم تلخ،شیرین،خوب ،بد،خنده دار،گریه دار و در آخر زجردار پشت کنکوری و میکشم میگم ک پشت کنکوری موندن سخته.من برا هیچ کس پیشنهادش نمیکنم پس سال اولی بخونین رد شه بره  53258zu2qvp1d9v

منم حتما میام.مثلا کی؟؟؟؟مثلا ۴ بهمن Khansariha (63) 
تشکر فراوان از خانم آتریسا

واقعا خیلی بهمون کمک کردین تو این مدت . انشالله پاداش این همه خوبی رو خیلی زود بگیرین و به چیزهایی که دلتون میخواد برسین . 

موفق باشین

سپاس شده توسط
اهورا جان / ۶ ساعت / ۳ روز خوب

۵.۳۰ فیزیک

۳۰ فارسی

سپاس شده توسط
امروز وقتم یه جورایی هدر شد
حیف باشه
فردا ام وقتم خیلی پره
اما کاری نمی شه کرد

توکل بر خدا

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
جا داره یه تشکر ویژه از خانوم آتریسا بکنم کاری که شما کردید و انشاالله خواهید کرد واقعا یه فداکاریه چون من و شما عملا رقیب همدیگه ایم وخب اولین باره میبینم کسی همچین کاریو برای رقبا انجام بده 
واقعا ممنونم و امیدوارم انشاالله امسال هممون موفق بشیم و همین جا جشن بگیریم 4chsmu1 Confetti 53
 سپاس شده توسط
.... /5 ساعت /7 روز خوب
 سپاس شده توسط
نقل قول:   قوانین: 

1_اعلام وضعیت مطالعه ی درسیمون به شکل زیر هست:

آتریسا/حداقل ساعت مطالعه هدف گذاری شده برای اون روز/تعداد روز خوب
آتریسا/۸ساعت/۱ روزخوب

دوستان توجه داشته باشین که حداقل ساعت مطالعه هدف گذاری شده برای دوستان کنکوری از 5 ساعت شروع میشه و برای دوستان غیر کنکوری از 2 ساعت   [تصویر:  khansariha (56).gif] شاید این سوال براتون پیش بیاد که ساعات اعلام شده زیاد یا کم هستن برای شروع مطالعه! درجواب عرض کنم خدمتتون که این ساعات مطالعه کم ترین ساعات مطالعه برای هردو گروه هستن و دلبخواهی انتخاب نشدن [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]  

2_زمانی روز مطالعه تون روز خوب حساب میشه که :ساعت مطالعه ی خالص شما برابر یا بیشتر از ساعت مطالعه ی هدف گذاری شده باشه. درغیراینصورت تعداد روزهاتون صفر میشه و باید شمارش روزها از نوشروع شن [تصویر:  shy.gif] ممکنه اینجام بگین که صفر شدن روزهای مطالعاتی باعث بی انگیزه شدن میشه! در جواب باز خدمتتون عرض کنم که این قانون صفر شدن برای تداوم مطالعه تون تاثیر گذار هست [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]

3_درسخون های عزیز برای تاثیر گذاری بیشتر لطفا در اولین پست اعلام وضعیت تون در یک پی نوشت هدف از مطالعه تون رو برامون بنویسین .مثلا:هدف از مطالعه من:کسب تراز درسی بهتر،قبولی کنکور،تمام کردن یک کتاب جهت بالا رفتن اطلاعات تخصصی،تمام کردن پایان‌نامه،قبولی در امتحانات و....

این باعث هدفمند شدن مطالعه و بالا رفتن ساعت مطالعه میشه [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] چون ما منتظر پیشرفت شما هستیم [تصویر:  4chsmu1.gif] [تصویر:  khansariha (69).gif]

4_نحوه دریافت مدال ها:

[تصویر:  333.gif]    مدال (دنیای آبی ) = خوب [تصویر:  khansariha (69).gif]
[تصویر:  336.gif]مدال(دنیای سبز ) = عالی [تصویر:  khansariha (69).gif]
[تصویر:  ketab.gif] مدال (دنیای نارنجی )=درسخون برتر کانون  [تصویر:  khansariha (69).gif] [تصویر:  khansariha (46).gif] 

1-     اگر 20 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "آبی" رو کسب میکنید.
2-     اگر 50 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "سبز" رو کسب میکنید.
3-     اگر 100 روز مطالعه داشته و اعلام کرده باشید. مدال "نارنجی" رو کسب میکنید.

و البته مثل تاپیک مکتبخونه هر 10 روز یک اعتبار 1+  دریافت میکنین[تصویر:  smiley-face-cool-2.gif] [تصویر:  4chsmu1.gif]

5_هرگونه سوالات،بحث و پست های مشاوره ای و درسی در تاپیک درسیجات آزاده [تصویر:  smiley-talk002.gif]

پ ن:خوشحال میشیم دوستان عزیزی که در مطالعه ی درسی و رشته های درسی شون موفق هستن یا احساس می کنن که میتونن کمک کنن تجربه هاشون رو با ما در میون بذارن  [تصویر:  103.gif]

پ ن۲:اعلام جزئیات مطالعه اختیاری هستش.اگر فکر میکنین که موثر واقع میشه میتونین ریزِساعت مطالعه تون یا برنامه ریزی هاتون و هم اعلام کنین [تصویر:  khansariha (66).gif]                                                     
                                                                                           به امید موفقیت همه ی درسخون ها
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان