نظرسنجی: نظر شما در باره تاپیک دعا برای تعجیل در ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)چیست؟
این نظرسنجی بسته شده است.
نکته نداشته باشیم
3.45%
2
3.45%
همین روند فقط حجم نکات کمتر بشه
10.34%
6
10.34%
دعوتنامه ارسال نشه
6.90%
4
6.90%
همین روند ادامه پیدا کنه
68.97%
40
68.97%
عکس و مکس نداشته باشیم و همه چیز تاپیک ساده باشه
10.34%
6
10.34%
در کل
58 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دعا برای تعجیل در ظهور آقا (سرپرست: .آرام.)

سلام

ان شاء الله دو تا شو منم هستم..1

التماس دعای فراوان..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام خدمت sword.u.a.c  گرامی

این چند روز به شدت درگیر پایان نامه هستم ولی این 2 تا دعا + روزه فردا رو هستم اسم منم بنویسید 
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

اسم ما رو هم برا هر دو مورد بنویس..
من اینترنتم صبح تموم شد همون لحظه داشتم اعلام حضور می کردم الانم گفتم بیام دیگه اعلام کنم...
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
سلام به بنده های خوب خدا

سها خانم ممنون از همراهیتون، ماام التماس دعا داریم

داداش رضا ، چه خوب که توفیق روزه فردا رو پیدا کردی، برای ظهور و سلامتی آقا و همه بچه های کانون هم دعا کن

قاصدک جون، من اصلا تو کتم نمیرفت اسمتو توی لیست نباشه، آخه قاصدک قلبشو گره متصل بود به این تاپیک1

[تصویر:  wje1wzgxvc2aawpvsnnl.png]
1. پارشان

2. اسماء

3. هادی94

4. خانوم لبخند

5. ستاره سهیل

6. الون باب هپی

7. انیس

8. سنا

9. سها

10. رضا صادقی

11. قاصدک

...
13. سورد

[تصویر:  87wo8oeudgtj5jeeq2c0.png]
1. سورد

2. خانوم لبخند

3. انیس

4. سها

5. رضا صادقی

6. قاصدک

7. ؟
...

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی53
به نام خداوند هفت آسمان، خداوند مهدی صاحب زمان
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام
بچه ها اگه برای دعای عهد هستین بسم الله

هفته پیش نتونستم آخرین نکته رو بذارم
بجاش این هفته میذارم
تو این نکته خیلی مختصر به نشانه های غیر حتمی پرداخته شده

[تصویر:  52ijcrwd9u2o777fgp90.jpg]
نشانه های غیر حتمی، عمومی و اجمالی:

نشانه هایی که امکان دارد به وقوع بپیوندد ولی وقوع آنها حتمی نیست.
ممکن است برخی از این نشانه ها از نشانه های برپای قیامت باشد.
این نشانه ها بسیار زیاد است، در زیر برخی از این نشانه ها ذکر شده:
انحراف و فساد بنی عباس، اختلاف اهل مشرق و مغرب، خشک شدن نیل، 72فرقه شدن امت اسلام، پر شدن دنیا از ظلم، دیده شدن سیمایی در قرص ماه، پدیدار شدن سرخی در آسمان، آشوب های پی در پی در عراق، مرگ آخرین خلیفه مقتدر حجاز، مرگ ناگهانی، مرگ سرخ و مرگ سفید، کم باریدن باران، قیام مردی از مشرق از اولاد امام حسین پیش از ظهور، اختلاف شامیان، کسوف و خسوف در ماه مبارک رمضان، پیدایش دجال، ویران شدن دیوار مسجد کوفه، خروج مردی از قم، پرچم های سیاه از طرف خراسان، قیام امت عرب و بر کنار شدن زمامداران عرب به وسیله ملت های خویش و گرفتن زمام امور کشورها به وسیله مردم، کشته شدن رهبر مصر به دست مردم، انهدام شام و اختلاف سه جریان سیاسی در آن، افزایش یافتن زلزله ها، رایج شدن مفاسدی چون آشکار شدن زنا، رسمی شدن لواط، شیوع کسب حرام، قمار و شراب و لهو و لعب و ربا خواری آشکار و خیانت، قتل و کشتار زیاد، ...

کسوف و خسوف : از نشانه های ظهور، کسوف (خورشید گرفتگی) در نیمه ماه رمضان و خسوف (ماه گرفتگی) در آخر یا اول همان ماه است.
امام باقر (ع): "دو نشانه پیش از قیام مهدی (ع) پدید خواهد آمد که، از زمان هبوط آدم در زمین بی سابقه است: گرفتن خورشید در نیمه ماه رمضان و گرفتن ماه در آخر آن" 1
خورشید گرفتگی در وسط ماه یا ماه گرفتگی در اول یا آخر ماه، امری غیر عادی و رویت آن امکان ندارد.

دجال: از ریشه دجل به معنای دروغ گوی حیله گر است. فرد یا افراد یا شئی یا جریان فکری است که در آخر الزمان پیش از قیام مهدی (ع) خروج میکند و جمع بسیاری از مردم را میفریبد و سرانجام به دست عیسی مسیح به هلاکت میرسد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1. بحار الانوار، ج2، ص214
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بعدی: شناخت دشمنان اهل بیت

[تصویر:  7xfi_img_20150507_005601د.png]

1.پارشان

2. اسماء

3. خانوم لبخند

4. هادی 94

5. ؟

6. ؟

7. ؟

...
13. سورد

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی53
سلام مدیر تاپیک 

منم هستم 

امام صادق عليه السلام فرمود: كسى كه مايل است جزء ياران حضرت مهدى(عج) قرار گيرد بايد منتظر باشد و اعمال و رفتارش در حال انتظار با تقوى و اخلاق نيكو توأم گردد.
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

اسم ما رو هم اضاف کنید لطفا1

اللهم عجل لولیک الفرج 53
سلام

رضا جون
داداش قاصدک
ممنون از همراهیتون

[تصویر:  7xfi_img_20150507_005601د.png]

1.پارشان

2. اسماء

3. خانوم لبخند

4. هادی 94

5. رضا صادقی

6. قاصدک

7. ؟

...
13. سورد

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی53
سلام به بنده هاه خوب خدا53

ازتون متشکرم که توی دعای عهد هفته گذشته شرکت کردین

ان شاء الله که قبول درگاه حق قرار بگیره

و شهادت امام کاظم(ع) رو تسلیت میگم

نکته امروز به چهارمین وظیفه از شاخه معرفت و شناخت پرداخته: 1

[تصویر:  kzeqi0wh9pd9ifz4sh7d.jpg]
4. شناخت دشمنان اهل بیت (دشمن شناسی) :
افزایش شناخت و بصیرت نصبت به دشمنان اهل بیت(ع) از دو جهت برای یار و منتظر امام عصر(عج) اهمیت دارد:
1. عبرت و دوری از خط قرمز هایی که دشمنان و افراد رد کردن
2. جهت شناخت بهتر دشمنان و گمراهان زمان خود از دوستان و کمک به کسانی که در حال گمراه شدن هستند
این شناخت و آگاهی میتواند از طریق مطالعه تاریخ و سرگذشت پیشینیان و تحلیل آن صورت گیرد.
در زیر دشمنان و منحرفان از مسیر ائمه را به دو گروه تقسیم کردیم. کسانی که حق و حقیقت را تا زمانی که بر وفق مراد و خواسته های نفسانی خویش میبینند به دنبال میکنند، همانند کسانی هستند که اصلا به دنبال حق نیستند.
امام علی(ع) در خطبه 61 نهج البلاغه خطاب به فرزندش امام حسن (ع) میفرمایند: "بعد از من با خوارج نبرد نكنيد، زيرا كسي كه در جستجوي حق بوده و خطا كرد مانند كسي نيست كه طالب باطل بوده و آن را يافته است. (منظور امام از گروه دوم معاويه و ياران او هستند)"

[تصویر:  2ecg_img_20150508_132441.jpg]

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ادامه دارد...1

اللهم عجل لولیک الفرج

[sub]●[/sub][sub]●●●●●●●[/sub][sub][sup]●[/sup][sup][/sup][/sub][sup]يــا مـوسـي بن جعفر (ع)[/sup][sup][sub][/sub][/sup][sub][sup]●[/sup][/sub][sub]●●●●[/sub][sub]●●●●●[/sub]
دعاي عهد- صبح جمعه
●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

...
13-سورد

اللهم عجل لولیک الفرج53
و نراه قریبا
یا علی53
●●●●●●●يــا مـوسـي بن جعفر (ع)●●●●●●●●
دعاي عهد- صبح جمعه
●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

1- قاصدک

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

...
13-سورد
سلام منم هستم 

داشتم تفسیر البرهان که تفسیر روایی قرآن میخوندم یعنی آدم باورش نمیشه تفسیر کل قرآن یعنی ولایت اهل بیت 

منم هم دعای عهد هستم + واگر از خواب صبح زود پاشدم دعای ندبه تو مسجد !

سلام

منم هستم ان شاء الله 
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام

داداش قاصدک همیشه همراه
داداش رضای گل
بابابزرگ دوس داشتنی (چه عجب!!؟)1

خیلی خوش اومدین
متشکرم از همراهیتون

داداش پارشان، داداش هادی94، اسما خانم و خانوم لبخند
یه سر به تاپیک خودتون بزنید.

مرد مجاهد
همساده
سنا
نمی دانم
باران
گلبرگ
حبیب
باد صبا
رامین
می توانم
آرمین
سها
وجدان بیدار
ستاره سهیل
انیس
جاتون خیلی خالیه ها، گفته باشم1

[sub]●[/sub][sub]●●●●●●●[/sub][sub][sup]●[/sup][sup][/sup][/sub][sup]يــا مـوسـي بن جعفر (ع)[/sup][sup][sub][/sub][/sup][sub][sup]●[/sup][/sub][sub]●●●●[/sub][sub]●●●●●[/sub]
دعاي عهد- صبح جمعه
●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

1- قاصدک

2- رضا صادقی

3- علیرضا68

4-

5-

6-

7-

8-

...
13-سورد

اللهم عجل لولیک الفرج53
و نراه قریبا
یا علی53
صدای "هل من ناصر ینصرنی" امام هنوز در گوش ها طنین انداز است. آیا این صدا را میشنوی؟؟
بیدار شوید که مهمترین کار شما یاری رساندن به امام غریبی است که مصیبتش پس از چهارده قرن پایان نپذیرفته، و انقضای درخواستش هنوز فرا نرسیده و ادامه دارد:
هل من ناصر ینصرنی؟؟
کجاست یاری کننده ای که مرا یاری کند؟؟

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ

وَالْعَصْرِ ◆ ﻗﺴﻢ ﺑﻪ ﻋﺼﺮ.(1)

إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ ◆ که ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺎﻧﻨﺪ.(2)

إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ◆ مگر ﺁﻧﻬﺎ ﻛﻪ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﻭ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﻛﺮﺩﻧﺪ و ﻳﻜﺪﻳﮕﺮ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺣﻖ ﺳﻔﺎﺭﺵ ﻧﻤﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺻﺒﺮ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻛﺮﺩﻧﺪ.(3)

از فرصتمون استفاده کنیم، مبادا جزء خاسرین باشیم!!

[تصویر:  fg55651vla8zz3c6qjnu.jpg]
تحلیل دشمنان ائمه و علت ریزش ها:

[تصویر:  bhik_دشمن_شناسی-page-002.jpg]

1. بنابر احادیث، کوفیان شکمهایشان از حرام پر شده بود، سید الشهدا(علیه السلام) وقتی ملاحظه می کنند که صدایشان به کسی نمی رسد، خطاب به کوفیان می گویند لقمه های حرامی که در شکمهایتان پرکرده اید باعث شده تا حرف حق را نشنوید و به آن تسلیم نشوید.
و در حدیثی ام سلمه گفت: از رسول خدا(ص) شنیدم که به على(ع) می‌فرمودند: «تنها سه گروه تو را دشمن دارند: ولد زنا، منافق و کسى که مادرش در حال حیض به او حامله شده باشد.»
در تاریخ نقل شده که یزید و شمر و عمر سعد و ابن زیاد همگی حرام زاده بوده اند و ابن طاووس در کتاب ارزشمند خود، «لهوف» ذکر می کند که کسانی که بر پیکر مطهر امام حسین (ع) تاختند، هر ده تن آنها حرام زاده بودند همانهایی که در برابر کاری که کردند، جایزه ی کوچکی از ابن زیاد گرفتند. (سید بن طاووس، لهوف، نشر نبوغ، ص 183)
سنگدلی و قساوت قلب شمرو حرمله و لشکریان عمرسعد تا آنجایی بود که به پسر رسول خدا(ص) و پیکر بی جان آن حضرت(ع) و حتی کودکی رحم نکردند؛ علت سنگدلی و قساوت قلب در احادیث مال حرام، زیادی گناهان، مال دنیا، شکم پرستی و پرخوری، آرزوهای طولانی و کبر و دنیا طلبی و... بیان شده؛ چنان که صفت شکم پرستی و پرخوری در تاریخ برای شمر بیان شده، و برای کوفیان ویژگی حرام خواری که توسط حقوقی که از مال حرام از طرف حکومت دریافت میکردند نتیجه میشود.
کسانی که امام و پیامبر را به درجه الوهیت میرساندند و یا خوارج نیز به گونه ای دیگر در گمراهی به سر میبردند؛ خوارج افرادی متکبر و مقدس نما بودند که خود را خطا کار نمیدانستند، مذهبشان براساس امر به معروف و نهی از منکر بود در حالی که خود دو شرط اساسی بصیرت در دین و بصیرت در عمل را نداشتند، از این خوارج شخصی به نام ابن ملجم (که حافظ قرآن بود و در مسجد قرآن و فقه آموزش میداد و نماز بسیار میگذاشت و ذکر زیاد میگفت و در جمل و صفین در کنار امیر بود) میشود قاتل امیرالمؤمنین (ع)، کبر این شخص آنقدر زیاد بود که خود را مسلمان تر از پیامبر تصور میکرد.

میتوان نتیجه گرفت که عواملی چون: عدم حق خواهی، حرام خواری و حق الناس، ترس از حکومت و از دست دادن جان، دنیا طلبی و آرزوهای دور و دراز دنیوی، کبر و پافشاری بر جهل و عدم بصیرت و معرفت نسبت به حقایق دین و نسبت به امام از مهمترین عوامل گمراهی دشمنان و ریزشها بوده است.
وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برای مطالعه بیشتر میتوانید به سایت ها و کتب زیر مراجعه کنید:
نهج البلاغه
سیره پیشوایان/ استاد پیشوایی
پژوهشی پیرامون قیام امام حسین (ع)/ سید جعفر شهیدی
کتاب رفتار شناسی مردم کوفه در نهضت حسینی/شیخیان
تحقیق از کتب تاریخ طبری و یعقوبی و ... پیشنهاد نمیشه در مرحله اول چون نیاز به دانستن سرگذشت و شخصیت خود نویسنده، آگاهی به قواعد عربی، علم رجال و تجزیه و تحلیل و ... هست زیرا که این کتب خالی از اشکال نیست.
امکان دانلود کتب در این باره در سایت زیر به صورت اندروید و pdf و جاوا وجود دارد:
http://www.ghaemiyeh.com/index.php?optio...ts&lang=fa
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
هفته آینده: صفت بعد1

کم کم داریم وارد انتظار عملی میشیم

ﺍَﻟﻠَّﻬُﻢَّ ﻣَﺎ ﻋَﺮَّﻓﺘَﻨَﺎ ﻣِﻦَ ﺍﻟﺤَﻖِّ ﻓَﺤَﻤِّﻠﻨَﺎﻩُ ﻭَ ﻣَﺎ ﻗَﺼُﺮﻧَﺎ ﻋَﻨﻪُ ﻓَﺒَﻠِّﻐﻨَﺎﻩُ

ﺧﺪﺍﻳﺎ ﺁﻧﭽﻪ ﺍﺯ ﺣﻖ ﻛﻪ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺷﻨﺎﺳﺎ ﻛﺮﺩﻯ ﺑﻌﻤﻞ ﺁﻥ ﻫﻢ ﻭﺍﺩﺍﺭ ﻛﻦ ﻭ ﺁﻧﭽﻪ ﻧﺸﻨﺎﺧﺘﻪﺍﻳﻢ ﺑﻤﻌﺮﻓﺘﺶ ﺑﺮﺳﺎﻥ

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی53

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان