عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: نظر شما در باره تاپیک دعا برای تعجیل در ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)چیست؟
این نظرسنجی بسته شده است.
نکته نداشته باشیم
3.45%
2
3.45%
همین روند فقط حجم نکات کمتر بشه
10.34%
6
10.34%
دعوتنامه ارسال نشه
6.90%
4
6.90%
همین روند ادامه پیدا کنه
68.97%
40
68.97%
عکس و مکس نداشته باشیم و همه چیز تاپیک ساده باشه
10.34%
6
10.34%
در کل
58 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دعا برای تعجیل در ظهور آقا (سرپرست: .آرام.)

سلام

قبول باشه از همگی

و نکته امروز (یکم طولانی شد)
شرمنده4fvfcja

نکته ۴۸
ـــــــــــــــــــ[تصویر:  j4xx_img_20150521_020517.jpg]ـــــــــــــــــــــ

3. بیعت و تجدید عهد برای اطاعت و یاری امام، و یاد حضرت و ارتباط قلبی با حضرت و توسل به ایشان:

یکی از وظایف مهم منتظران یاد کردن امام عصر(ع) در همه زمان ها و مکان ها -در حد مقدور- میباشد. به ویژه در روزها و ساعات مخصوص آن حضرت. این که به امام عصر (عج) توسل بجوییم و در یاد ایشان باشیم و پیوند قلبی خویش را باحضرت حفظ و تقویت کنیم و تجدید عهد دائمی با آن حضرت داشته باشیم.
در روایتی از امام باقر (ع) میخوانیم: "... بر واجبات صبر کنید و با دشمنان پایداری کنید و پیوند خود را با امام منتظرتان مستحکم نمایید."1
اگر شیعه منتظر، در آغاز هر روز با حضور و توجه، عهد و پیمانی را با مقتدای خود تجدید نماید، هرگز به رکود، ذلت، ظلم و بی عدالتی تن نخواهد داد. این وظیفه در توقیع حضرت به شیخ مفید نیز آمده منتهی به صورت عمومی: "اگر شیعیان ما... در وفای پیمانی که از ایشان گرفته شد، یک دل و مصمم باشند، نعمت لقای ما از آنان به تأخیر نمی افتد..."
ارتباط با مقام شامخ ولایت و اتصال روح و قلب انسان با امام عصر خویش، نه تنها حیات معقول را تأمین میکند بلکه نقایص بشر را نیز تتمیم میسازد. آنچه برای همگان ضروری و سهل و آسان است، ایجاد و حفظ ارتباط روحی و معنوی با آن حضرت است که در پرتو رعایت ادب، حضور و ارتباط با آن حضرت تحصیل خواهد شد.
انجام دادن مستحبات و اعمال صالح به نیابت از آن حضرت و اهدای ثواب آن به ارواح طیب عترت طاهره (ع) از بهترین راه هایی است که میتواند ارتباط انسان با آن حضرت را تأمین کند و بهترین حالت در چنین نیابتی، آن است که دربرابر عمل خویش از آن امام خواسته ای نداشته باشد، چرا که از قدر عملش میکاهد، چون خواسته ما به قدر ادراک ماست، پس بهتر است که برابر این ادب به پیشگاه آن حضرت چیز خاصی را پیشنهاد ندهیم، ایشان بهتر از ما به حاجت واقعی ما واقف هستند، و فطرتشان کرم و بخشش است، بنابراین شایسته است که در انتظار عطای او باشیم، عطایی که بزرگ و ماندنی است.
البته این به این معنا نیست که مشکلات خاص خود را با ایشان در میان نگذاریم و از او نطلبیم، بلکه مقصود عدم درخواست و طلب از ایشان در برابر انجام دادن اعمال صالح به نیابت از آن حضرت است.
همچنین خوب است با توسل به جانب آن حضرت هدایت تکوینی خاص و استقامت در مسیر هدایت را مسئلت کنیم.
دعای عهد از دعاهای ارزشمند وجود مبارک امام صادق (ع) است که اهم وظایف نیایشی منتظران و لزوم ارتباط و بیعت دائم با امام زمان (عج) را به ما می آموزد. 2

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1. غیبة نعمانه، ص199
2.الف. در بخش انتظار عملی بیشتر به موضوع ارتباط و اعمالی که باعث حفظ و بیشتر شدن این ارتباط میشود خواهیم برداخت.
2.ب. بیعت در لغت به معنی الزام به طاعت و پیمان بستن به فرمانبرداری و اطاعت از کسی است.
از مکیال المکارم، موعود نامه، موجود موعود، صحیفه مهدیه
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
بعدی: وظیفه چهارم در باب انتظار روحی و قلبی
منتظر باشید...1

برای امروز یه دعای کوچیکی توی مفاتیح اومده، خوبه که بخونیدش، بخشیش رو اینجا میذارم:

بسم الله الرحمن الرحیم

ﺍَﻟﻠَّﻬُﻢَّ ﺇِﻧِّﻲ ﺃَﺳﺄَﻟُﻚَ ﺑِﺤَﻖِّ ﺍﻟﻤَﻮﻟُﻮﺩِ ﻓِﻲ ﻫَﺬَﺍ ﺍﻟﻴَﻮمِ ﺍﻟﻤَﻮﻋُﻮﺩِ ﺑِﺸَﻬَﺎﺩَﺗِﻪِ ﻗَﺒﻞَ ﺍﺳﺘِﻬلاَﻟِﻪِ ﻭَ ﻭِلاَﺩَﺗِﻪِ

ﺍﻯ ﺧﺪﺍ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﻰ ﻛﻨﻢ ﺑﻪ ﺣﻖّ ﻣﻮﻟﻮﺩ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺭﻭﺯ -امام ﺣﺴﻴﻦ (ﻉ)- ﻛﻪ ﭘﻴﺶ ﺍﺯ ﺁﻧﻜﻪ ﻣﺘﻮﻟّﺪ ﺷﻮﺩ ﺑﻪ ﻳﻜﺘﺎﻳﻰ ﺗﻮ ﮔﻮﺍﻫﻰ ﺩﺍﺩ

... ﻭَ ﺍلأﻭﺻِﻴَﺎءَ ﻣِﻦ ﻋِﺘﺮَﺗِﻪِ ﺑَﻌﺪَ ﻗَﺎﺋِﻤِﻬِﻢ ﻭَ ﻏَﻴﺒَﺘِﻪِ ﺣَﺘَّﻰ ﻳُﺪﺭِﻛُﻮﺍ ﺍلأﻭﺗَﺎﺭَ ﻭَ ﻳَﺜﺄَﺭُﻭﺍ ﺍﻟﺜَّﺎﺭَ ﻭَ ﻳَﺮﺿُﻮﺍ ﺍﻟﺠَﺒَّﺎﺭَ

...ﻭ ﻫﺮ ﻛﻪ ﺭﺍ ﻣﺤﺒّﺖ ﺍﻭﺳﺖ ﺩﺭ ﺭﺟﻌﺘﺶ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻗﺎﺋﻢ ﺁﻝ ﻣﺤﻤّﺪ(ﻉ)ﻭ ﻃﻮﻝ ﻏﻴﺒﺖ ﻓﻴﺮﻭﺯ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﺁﻧﻜﻪ ﺑﻪ ﺧﻮﻧﺨﻮﺍﻫﻰ ﺍﻭ ﺑﺮﺧﻴﺰﻧﺪ ﻭ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺧﻮﺷﻨﻮﺩ ﺳﺎﺯﻧﺪ

ﻭَ ﻳَﻜُﻮﻧُﻮﺍ ﺧَﻴﺮَ ﺃَﻧﺼَﺎﺭٍ ﺻَﻠَّﻰ ﺍﻟﻠَّﻪُ ﻋَﻠَﻴﻬِﻢ ﻣَﻊَ ﺍﺧﺘِلاَﻑِ ﺍﻟﻠَّﻴﻞِ ﻭَ ﺍﻟﻨَّﻬَﺎﺭِ

ﻭ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻳﺎﺭﺍﻥ ﺩﻳﻦ ﺧﺪﺍ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺩﺭﻭﺩ ﺧﺪﺍ ﺑﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﺗﺎ ﺭﻭﺯ ﻭ ﺷﺐ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﺍﺳﺖ

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی[تصویر:  8.gif]
 سپاس شده توسط
نقل قول:
بقیه داداشا و آجیا کجایین؟؟؟؟!؟!؟؟؟
داداش زیر پاتو نگاه کن منو میبینی   Khansariha (18)
اقا به امید خدا منم هستم
دقیقا باید چکارکنیم؟
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
 سپاس شده توسط
(1394 خرداد 1، 17:45)به امید خدا. نوشته است:
نقل قول:
بقیه داداشا و آجیا کجایین؟؟؟؟!؟!؟؟؟
داداش زیر پاتو نگاه کن منو میبینی   Khansariha (18)
اقا به امید خدا منم هستم
دقیقا باید چکارکنیم؟

این چه حرفیه داداش گلم
شما رو سر ما جا داریKhansariha (18)

امروز صبح فراخوان دعای عهد بود، اینجا ما هر صبح جمعه دعای عهد میخونیم
اگه هستی بسم الله، هفته دیگه منتظرتیم1
+
پیرو نکاتی که گذاشته میشه، از اونجایی که از انتظار قلبی داریم وارد انتظار عملی میشیم،میخوایم همینو تو عملمونم تمرین کنیم
بنابراین
برای انتظار عملی ام میتونید اعلام آمادگی کنی که شده حتی یه قدم کوچیک برداریم
اونوقت اگه اعلام آمادگی کردی دیگه ما ولت نمیکنیم4chsmu1
 سپاس شده توسط
خب مهم همینه. چه قدمی منظوره؟
راستی دعای عهد هم خوندم. البته نمیدونستم شما اینجا قرار دارید.
برای یافتن چیزی
53

سپاس شده توسط
خوانده شد 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
از هفته آینده معلوم میشه تعدادیش
بر طبق نکاتی که در آینده برای وظایف منتظران پیرامون انتظار عملی گذاشته میشه ما ام سعی میکنیم تمرین کنیم و بریم جلو
یکم صبر کن چن روز دیگه میفهمی داداش گلم1
اگه ام پیشنهادی و انتقادی داری استقبال میکنیم
 سپاس شده توسط
سلام
منم خوندم خدا رو شکر 53

خراب کرده ام آقا خودت درستش کن
امید آخر دنیا خودت درستش کن

نمانده پشت سرمن پلی که برگردم
خراب کرده ام آقا خودت درستش کن

ببین چگونه به هم خورده کار من ماندم
به حق حضرت زهرا خودت درستش کن

گرفت دست مرا هرکسی , زمینم زد
شکست بال و پرم را خودت درستش کن

سفال توبه خود را شکسته ام از بس
تر ک ترک شده اما خودت درستش کن

اگرچه پیش تو در خلوت آبرویم رفت
برای محشر کبری خودت درستش کن

ثمر نداده درخت الهی العفوم
به پیش صاحب نجوا خودت درستش کن

شکسته بال و پر من ولی دلم تنگ است
سفر به کربلا را خودت درستش کن.....
[img=0x0]http://www.ehda.ir/StaticPages/Pictures/468X60-1.gif[/img]

تنها با شهرت نیست که میتوان جاودانه شد ... این است راز جاودانگی...

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
و  آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

53بیا ما هم جاودانه شویم . ما می توانیم 53

به اینجا سر بزن : اهدای زندگیKhansariha (8)
 سپاس شده توسط
خواندیم ، به لطف خدا.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام به عاشقان امام زمان

ای ول، دمتون گرم

داداش قاصدک
داداش من میتوانم
آبجی ستاره سهیل
و عاشق فاطمه زهرای عزیز
ممنون از حضورتون
ان شاء الله که مقبول درگاه حق قرار گرفته1

مجددا بگم اومدنتون با خودتون بود ولی رفتنتون دیگه با خداسGigglesmile

و مجددا عید میلاد حضرت عباسم مبارک
این عیدو یجور خاص دوس دارم
ان شاء الله دستمونو بگیرن 53258zu2qvp1d9v

اللهم عجل لولیک الفرج
و نراه قریبا
یا علی53
 سپاس شده توسط
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام به عاشقان امام عصر
این نکته درباره وظیفه چهارم منتظران و شیعیان هست
اهمیتش زیاده
ای شیعیان! ای عاشقان!
ببینیم درخواست امام چیه
دعا تأثیر داره

خودتون برا دعا عهد میاید، یا یکی یکی بیارمتون؟؟؟1

نکته ۴۹
ـــــــــــــــــــ[تصویر:  j4xx_img_20150521_020517.jpg]ـــــــــــــــــــــ

4. دعا برای حضرت (ظهور و سلامتی و ... ) ،دعا برای حفظ دین خود و دیگران و یاری حضرت :

یکی از وظایف منتظران و از ضروریترین آنها دعا کردن برای ظهور و سلامتی حضرت مهدی (ع) میباشد که در روایات زیادی به آن اشاره شده است. حضرت ولی عصر نه تنها شیعیان را به دعا برای تعجیل فرج فرمان داده اند، بلکه کثرت دعا را از آنان خواسته اند.1 به راستی وقتی امام زمان (ع) میفرمایند: "برای نزدیک شدن فرج بسیار دعا کنید." آیا میتوان آن را بی خاصیت دانست؟
دعا برای فرج، نوعی از خواستن ظهور آن حضرت است و تا خواستن فرج و ظهور مولایمان در بین شیعیان آن حضرت نباشد، چگونه ظهور صورت پذیرد؟
در آیه 77 سوره فرقان چنین میخوانیم: "بگو اگر دعای شما نباشد، پروردگار من به شما عنایتی نمیفرماید."
علاوه بر این، در برخی روایات، دعا برای فرج وسیله ای برای نجات از هلاکت و ثبات قدم و حفظ دین در فتنه ها عنوان شده است.
دعا برای فرج، خود نوعی تلاش در راستای رفع موانع ظهور به شمار میرود.همچنین تأثیر دعا در تغییر دادن تقدیرات و قضای الهی غیر قابل انکار است، چنانکه در روایات داریم از پیامبر اکرم (ص) : "زیاد دعا کن، زیرا دعا قضای الهی را باز میگرداند."2 "تقدیر الهی را چیزی جز دعا تغییر نمیدهد"3
امام صادق (ع) درباره تأثیر دعا برای فرج میفرمایند: "وقتی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد ، چهل روز به درگاه خداوند گریه و ناله کردند. خدا به موسی و هارون وحی فرمود که آنان را از دست فرعون نجات دهند، و این در حالی بود که از 400 سال، 170سال باقی مانده بود. خداوند به دعای بنی اسرائیل، از 170سال باقیمانده صرف نظر کرد. اگر شما شیعیان نیز چنین تضرع و زاری کنید (و فرج ما را بخواهید)، خداوند فرج ما را میرساند، ولی اگر دست روی دست بگذارید (و بی اعتنا بمانید)، وقتی کار به نهایت رسید، گشایش فرا میرسد." 4

صاحب مکیال المکارم میگوید: "از آثار دعا برای مولایمان (ع) این است که دعای آن حضرت شامل حال او میشود.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
1. کمال الدین، ج2، ص485
2. نهج الفصاحه، ص84، ح446
3. نهج الفصاحه، ص124، ح6246
4. بحارالانوار،ج 52، ص52
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ادامه دارد...

︾︽︾︽︾︽︾
︾︽︾︽︾︽︾ ︾︽︾︽︾︽︾
دعای عهد، فردا صبح جمعه
︽︾︽︾︽︾︽ ︽︾︽︾︽︾︽
︾︽︾︽︾︽︾

1. اسما53

2. پارشان53

3. خانوم لبخند53

4. ستاره سهیل53

5. قاصدک (هستی دیگه؟؟2153

6. 53

7. 53

8. 53
...

13. سورد

یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک
اللهم عجل لولیک الفرج
یا علی53
 سپاس شده توسط
ان شاالله منم هستم
برای یافتن چیزی
53

سپاس شده توسط
نقل قول: . قاصدک (هستی دیگه؟؟[تصویر:  1.gif])[تصویر:  8.gif]
اره هستم 128fs318181 

اللهم عجل لولیک الفرج 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
sword.u.a.c  آعزیز ممنون بابت PM پروفایل 53

منم هستم داداش گلمممممممم

دعای عهد + زیارت یس  
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سلام
منم هستم ان شاء الله..1

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

ما هم هستیم 

یا علی
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال