امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
موضوع بسته شده است 

رسانه های مختلف و کالبد شکافی سدهای جدید

#1
53به نام خداوند بخشنده مهربان53
با سلام خدمت شما دوستان گل
[تصویر: 3.gif]شبکه های ماهواره ای فارسی زبان! ویروس واگیردار![تصویر: 4.gif]
تو فامیلمون بچه 8 ساله همراه با خانواده میشینه فارسی وان نگاه میکنه [تصویر: p.gif]


تازه با کلی ذوق هم میاد برا بقیه تعریف میکنه[تصویر: o.gif]


شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه یا بیوفته[تصویر: g.gif]چند وقت بود این موضوع منو ازار میداد


تا اینکه چشم به یه مقاله افتاد گفتم که اینجا بیام بنویسم[تصویر: h.gif]ابتدا انواع گروه بندی کانالهای فارسی زبان رو بررسی میکنیم


توضیح میدیم و بعد سراغ کانال فارسی وان میریم42


امیدوارم که مورد پسندتون باشه
Khansariha (8)فقط خواهش میکنم که پستی نزنین تا مقاله به صورت یه دست و پشت سر هم باشه53258zu2qvp1d9v
پیشاپیش ازتون بابت رعایت این قانون تشکر میکنمKhansariha (8)


..................
یا علی53
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


 سپاس شده توسط
#2

سلام
[تصویر: 7.gif]

همونجور که قول دادیم امروز میریم سراغ دسته بندی کانلهای فارسی زبان[تصویر: r.gif]شبكه هاي ماهواره اي ويرانگر فرهنگ و خانواده
[تصویر: g.gif]با توجه به گسترش روز افزون شبكه هاي ماهواره اي حدود 400 شبكه به زبان فارسي با هدفگيري اخلاق، فرهنگ و بنيان خانواده در كشور هاي مسلمان بخصوص ايران به فعاليت مشغول هستند.
wacko2


با يك بررسي ميداني، اين شبكه ها را مي توان به 3 گروه تقسيم كرد:
Khansariha (56)

گروه اول، شبكه هاي بازرگاني:
Smiley-talk038


اين شبكه ها با حمايت شركت ها و توليدكنندگان اقلام بنجل و داروهاي خارج از استاندارد مشغول پخش برنامه هستند و تبليغات بازرگاني، اساس كار و درآمد آنها را تشكيل مي دهد.


داروهاي تبليغي در اين رسانه ها نيز خارج از استاندارد هستند و حتي محل ساخت و توزيع شان نيز مشخص نيست.

اغلب داروهاي ضد چاقي و لاغركننده يا اقلام ترك اعتياد تبليغي در اين رسانه ها داراي مواد مخدر جاي مي گيرند و عوارضي مانند سرطان و بيماري هاي زباني و جسمي را به دنبال دارند.
1744337bve7cd1t81


گروه دوم، شبكه هاي سياسي:
[تصویر: p.gif]

اين شبكه ها با حمايت بودجه هاي سياسي ضد انقلاب بويژه موساد و سيا، اداره مي شوند

و با هدف تخريب اركان سياسي كشور، شايعه پراكني شبيه سازي و جعل اخبار به فعاليت مشغول هستند

و لابه لاي اخبار سراسر دروغ خود در پاره اي از اوقات برخي وقايع درست و حقيقي را نيز بيان مي كنند

تا با شيوه راست و دروغ كه يكي از ابزار رسانه هاي نفاق است، به هدف هاي خود برسند.

بودجه اصلي تبليغات ضد ديني اين شبكه ها توسط مراكز ضد اسلام تامين مي شود

و تبليغات عرفان هاي كاذب و باورهاي دروغين با حمايت همين مراكز صورت مي گيرد.
1276746pa51mbeg8j42گروه سوم، شبكه هاي ويرانگر خانواده و تخريب كننده ارزش هاي فرهنگي:
46


اين رسانه ها با بهره گيري از فيلم ها و سريال هاي دوبله شده يا با زيرنويس از كشورهاي آمريكاي لاتين و آسياي جنوب شرقي كه داراي برخي نقاط مشترك با فرهنگ ما هستند، به حيات خود ادامه مي دهند

و اساس نمايش اين فيلم ها و سريال هايشان، تضعيف باورهاي ديني ارزش هاي اخلاقي و ايجاد تزلزل در احترام به والدين و باورمندي به پاكدامني و صداقت در زندگي زناشويي است.
53258zu2qvp1d9v


ترويج عشق هاي مثلثي و قبح زدايي از روابط نامشروع بدون ارتباط قانوني و منطقي، زير بناي اساسي انتخاب اقلام نمايشي در اين شبكه هاست.

شبكه فارسي وان، پرچم دار و پيشگام در ميان اين نوع رسانه هاست كه با حمايت مالي فردي صهيونيزم به نام مرداك با پرده دري و گستاخي به كار خود مشغول است.
1744337bve7cd1t81

با توجه به اين كه برخي از افراد در رابطه با گسترش اين شبكه ها اعتقاد دارند كه صدا و سيما بايد به مقابله با آنها برود، بايد عرض كنم اين گونه افراد از خطوط قرمز و باورهاي رسانه ملي ما بي خبرند

چرا كه رسانه ملي ايران به عنوان يك دانشگاه رسالتي اخلاقي در هدايت جامعه به عهده دارد و اصولارقابت با اين شبكه ها را در حد و اندازه خود نمي بيند، بنابراين گونه توقعات از صدا و سيما بي جاست و با حمايت هاي فكري و فرهنگي از اين رسانه بايد به كمك آن بشتابيم.


برگرفته از: دكتر مجيد ابهري

روزنامه جام جم، شماره 3253 به تاريخ 25/7/90، صفحه 14 (تلنگر)


ما در حال حاضر با 2 گروه اول کاری نداریم
42

تو پست های بعدی به سمت کانالهای فارس زبان بخصوص فارسی وان میریمKhansariha (8)

منتظر باشینKhansariha (8)Khansariha (18)

535353535353
یا رازق
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


 سپاس شده توسط
#3
سلام[تصویر: 7.gif]

و خسته نباشین خدمت شما دوستان گلم[تصویر: 3.gif]


خب همونطور که قول دادیم میریم سراغ بحث کانالهای ماهواره ای فارسی زبان


بخصوص فارسی وان[تصویر: p.gif]


سرگرمي را به چه قيمتي مي خريد؟شبكه ماهواره اي فارسي وان با پخش سريال هاي به ظاهر خانوادگي و سرگرم كننده ، استحكام خانواده ها را تهديد مي كند


[تصویر: 100856898046.jpg]

«شهر، شهر فرنگه! بيا و تماشا كن!». شوهر اين يكي با دختر آن يكي.... پسر اين يكي مي فهمد كه در واقع پدرش آن يكي است.... زن اين يكي باردار است اما بچه اش از آن يكي است و....
1744337bve7cd1t81

زن هايي كه به نعمت جراحي هاي پلاستيك چشم نواز شده اند، مرداني كه مهم ترين مسووليت شان باده گساري و عاشق شدن هاي پي در پي است و تعصبي ندارند اگر همسرشان نيز با مردي ديگر.....،

مردماني كه، دغدغه اصلي شان براي زيستن فقط خوردن و آشاميدن و ارتباط جنسي است، همه جمع شده اند در شبكه هاي خارجي فارسي زبان تا با اين محتواهايي كه گفته شد، ما و شما را سرگرم كنند.

مدت هاست گروهي از شبكه هاي ماهواره اي فارسي زبان بر نمايش سريال هاي خارجي بخصوص با مضامين عاشقانه متمركز شده اند و اين نوع برنامه ها، طرفداران زيادي ميان بينندگان ماهواره پيدا كرده است.

ما اصراري نداريم اين نوع برنامه ها را نگاه نكنيد.

پشت تريبون نمي رويم كه با عقايدمان تيرباران شان كنيم.

مي دانيم هركس ماهواره دارد شايد مسخ شود.

گردانندگان اين شبكه ها، كارشان را بلدند.

آنها فوت كوزه گري را ياد گرفته اند و مي دانند چطور داستان سرايي كنند كه شما، وقايعي سخيف و شرم آور را كه حتي از تعريف كردن شان براي ديگران خجالت مي كشيد، حريصانه دنبال كنيد.
1276746pa51mbeg8j

اما پيش از آن كه دگمه قرمز را فشار دهيد و شهر فرنگ كار بيفتد، به مطالعه يك پژوهش دعوت تان مي كنيم.

اين پژوهش درباره شبكه ماهواره اي فارسي وان است و ما آن را به عنوان مشتي نمونه خروار از ميان اين شبكه هاي ماهواره اي كه سريال هاي خارجي پخش مي كنند انتخاب كرده ايم.

هدف پژوهشي كه درباره آن گفتيم و به وسيله پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تهيه شده است، توضيحي درباره چيستي فارسي وان و تحليلي كلي از مضمون سريال هايش است و پس از آن كه مطالعه اش كرديد، شايد راحت تر بتوانيد انتخاب كنيد كه بيننده اين نوع برنامه ها باقي بمانيد يا از اعتياد به آنها نگران شويد و به فكر چاره بيفتيد.

منتظر قسمتهای بعدی باشین ادامه دارد ...........
Khansariha (8)

.......
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


#4
سلام303

به دوست گل خودمKhansariha (8)Khansariha (18)

امیدوارم که تاحالا براتون جالب بوده باشهKhansariha (46)

چون ازین به بعد جالبتر هم میشهcheshmak


زبانشون فارسيه، اما....


فارسي وان پنجره اي هستش که باز شده رو به خصوصي ترين مسائل زناشويي.

شبكه اي كه مي گه براي فارسي زبان هاست اما با وجود همزباني، دل هاي پارسي را راضي نخواهد كرد.
42

[تصویر: 3878_689.jpg]

از 10 مرداد سال 1388 كه فارسي وان متولد شدش، نگرانيهایی از تاثيراتاون کانال بر خانواده هاي ايراني نيز مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و سيل گزارش ها و يادداشت ها با هدف نمايش چهره واقعي این کانال به سوي مردم روان شد،
Khansariha (56)

اما ويژگي هاي خاص اين شبكه باعث شدش که مخاطبانش به آن وفادار بمونند و كاري كنند كه لقب پربيننده ترين شبكه ماهواره اي فارسي زبان را لقب بگیره.
53258zu2qvp1d9v

سريال ها، خون رگ هاي فارسي وان هستش و تقريبا همه مخاطبان اين شبكه به هواي دنبال كردن آنها بيننده اش شدن و ساير برنامه ها مانند موسيقي و... نقش مهمي در جذب مخاطب نداره.

سريال هاي اين شبكه بيشتر متعلق به 3 كشور كره جنوبي، كلمبيا و آمريكا هستش و فضا و حال و هواي فرهنگي ـ اجتماعي هر يك از اين چهار كشور، چنان خاص هستش كه ما قصد داريم به جاي طبقه بندي معمول سريال ها و فيلم ها در قالب ژانر، آنها را براساس كشور توليدكننده شون رو بهتون معرفي كنيم، اما پيش از اون بد نيست اول بدانيد شبكه ماهواره اي فارسي وان از كجا آمده است.
Khansariha (46)


تولد يك شبكه

شبكه فارسي وان به وسيله شركت استار، متعلق به نيوزكورپوريشن اداره مي شه و محل استقرارش در هنگ كنگ هستش. روبرت مرداك را مي شناسين؟Khansariha (134)

اون مالك و رئيس غول رسانه اي شركت خبر (News Corporation) در انگلستان و مالك شمار زيادي از رسانه هاي پرمخاطب انگلستان هستش كه چند وقت پيش خودشم با لو رفتن ماجراي استراق سمع گسترده از شهروندان انگليسي توسط يكي از روزنامه هايش، به شكاري رسانه اي تبديل شد.
42

[تصویر: 100812_871.jpg]


حالابه اين فكر كنين كه همين روبرت پر جنجال و ثروتمند، همين مردي كه صاحب بزرگ ترين غول رسانه اي جهان محسوب مي شه، ناگهان تصميم مي گيره در راه اندازي شبكه اي ماهواره اي براي فارسي زبان ها با گروه رسانه اي افغان به نام موبي همكاري كنه،
4fvfcja

[تصویر: 2471611231741561221361255616420557808977195.jpg]

اما چرا مرداك بايد با آن شامه قوي در تشخيص ثروت و قدرت، لزوم راه اندازي شبكه ماهواره اي فارسي زبان را با سريال هاي خاص احساس كنه؟
17

بد نيست درباره گروه رسانه اي افغان موبي هم بيشتر بدونیم.

اين گروه رسانه اي كه در راس آنها خانواده افغاني محسني قرار دارن پيشتر نيز شبكه تلويزيوني طلوع (به زبان اردو)، لمر (به زبان هاي پشتو، دري، انگليسي و اردو ) و نيز شبكه راديويي آرمان را هدايت كرده اند.

ان شاء الله ادامه دارد..........
Khansariha (8)

.................
یا رحیم
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


#5
سلام303


اول از همه عکسی رو که ارتش سایبری ایران تو مناسبت عید سعید قربان گذاشتن براتون میذارم
Khansariha (46)

[تصویر: nf00144837-1.jpg]
خب همونطور که گفتیم میریم سراغ نوع سریالها امروز سریالهای کره ای رو بررسی میکنیم53258zu2qvp1d9v


سريال هاي كره اي: يانگوميزم


ايراني ها درام دوست دارن.

اين حقيقتي هستش كه فارسي واني ها از بدو تاسيس شبكه شون از آن آگاه بودن و به همين جهت از ابتداي كار، چند سريال كره اي با مضامين درام را در جدول پخش روزانه شان گنجوندن.

اين سريال ها به گونه اي طراحي شدن كه با تحريك حس همدردي مخاطب نسبت به شخصيت اصلي شون، او را با خود همراه مي كنه.


مضامين اين سريال ها معمولاكليشه اي هستن، اما اين كليشه ها از آن دست موضوعاتي دارن كه هر مخاطبي به آنها اهميت مي دهد.

سريال هاي كره اي تقريبا هميشه از تعليق روابط عاطفي در مثلثي عشقي براي جلب نظر مخاطب استفاده میکنن.

عشق مثل توپ فوتبال از اين سمت مثلث به سمت ديگش مي ره و از راس ديگر به راس بعدي. مردم عاشق مي شن، به خاطر عشق شان انتقام مي گيرن. در طول انتقام گيري گاهي سر و كله عشق جديدي پيدا مي شه،
42

گاهي يك عاشق بيچاره هست كه حرف دلش را بقيه چشم بادامي ها نمي فهمن، گاهي هم چند عاشق سر سخت عليه هم مي جنگن و به هر كاري براي به دست آوردن معشوق دست مي زنن و... .
42
[تصویر: 0aj67gemgqclbzbor53.jpg]

گردانندگان فارسي وان خبر دارن زنان بيشتر از مردان مشتري تلويزيون هستند.

بنابراين اگر سريال هايي با محوريت زن هاي شجاع يا سختكوش يا قرباني شده و در پي انتقام يا در خطر بسازند، زنان به احتمال زياد طرفدارشان مي شن

همان طور كه قبلنا اوشين، هانيكو و يانگوم , عزيز دل ها شده بودند.
4fvfcja

براساس آخرين آمارگيري ها از وضعيت اعتقاد به دين در كره جنوبي حدود نيمي از مردم اين سرزمين، اعتقادي به دين ندارند[تصویر: b.gif]
و به همين دليل مي شود فهميد چرا در سريال هايشان معمولامظهري از دين ديده نمي شود 42و شخصيت ها قيد و بندي براي رعايت ابتدايي ترين اصول اخلاقي مانند پايبندي يك زن يا مرد به همسرش پس از ازدواج، پرهيز از انتقام جويي يا دروغگويي، احترام به همسر و.... ندارن17 و طبيعتا قبح اين نوع رفتارها را براي مخاطب هم از بين مي برند.
[تصویر: icare.gif][تصویر: l.gif]

اين سريال ها از آنجا كه براي شبكه ملي كره جنوبي تهيه شده اند و پخش گسترده دارند، معمولا فاقد صحنه هاي ج/ن/س/ي و غيراخلاقي هستند.

[تصویر: 549883.jpg]

تو قسمت بعد میریم سراغ سریالهای کلمبیایی42

و ان شاءالله ادامه داردKhansariha (46)

.....................
یا من له المستند
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


#6


سلام303

پوزش بابت وقفه
ای که شدTears


اول این عکس که حاوی نکاتی درباره رابرت مرداک و فارسی وان هستش
Khansariha (46)


[تصویر: xhu8ybdiw8bru4dpgvhu.jpg]


سريال هاي كلمبيايي: حداقل پارچه جراحي هاي پلاستيك و....

اولين كلمه اي كه با شنيدن كلمبيا يادتان مي آيد چي هستش؟ قاچاق مواد مخدر؟ مافيا؟ اسلحه؟ مانكن هاي بدپوش؟ مردان آزاد در ارتباط هاي جنسي؟[تصویر: 4.gif][تصویر: b.gif]


طبيعي هستش ويژگي هاي اجتماعي كشور كلمبيا در سريال هاي ساخت آن نيز تظاهر پيدا مي كنه؛ مسائلي مانند رابطه هاي غيراخلاقي، ترسيم فضاهاي اروتيك كه گرچه گاهي اصل قضيه را نشان نمي دن، اما طوري آن را تشريح مي كنن كه هر كودكي هم مي تواند ماجرا را با جزئيات حدس بزنه، خلاف كردن مثل آب خوردن و....[تصویر: b.gif][تصویر: q.gif]


«حداقل پارچه»!
42

اين لفظي هستش كه گاهي بيننده هاي اين سريال ها در توصيف پوشش شخصيت هاي زن سريال هاي كلمبيايي مي گن؛ زن هايي كه به مدد انواع جراحي هاي زيبايي، اندامي عجيب و غيرعادي پيدا كردن.42


بدپوشي، خيانت، راه و روش هاي كاربردي براي دوست شدن با جنس مخالف در هر سني و بلافاصله پاسخ دادن به هوس هاي جنسي همه اصولي هستن كه سريال هاي كلمبيايي آنها را تبليغ مي كنن و متاسفانه بچه ها هم کنار والدین میشینن و به تماشا.1276746pa51mbeg8j


عکس هایی از حمله یه جوان انگلیسی به رابرت مرداک صاحب کانال فارسی وان
4fvfcjaKhansariha (46)317317

http://3nasl.com/UserFiles/Contents/2158107/1.jpg

http://3nasl.com/UserFiles/Contents/2158107/2.jpg

http://3nasl.com/UserFiles/Contents/2158107/3.jpg

http://3nasl.com/UserFiles/Contents/2158107/4.jpg


ان شاء الله ادامه دارد.......

Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


#7


سلام
303

این آخرین پست این مقاله هستش

و نوعی نتیجه گیری امیدوارم که خوشتون بیاد بعد از این پست منتظر نظرات شما هستم Khansariha (18)چرا بعضي ها فارسي وان نگاه مي كنند؟

[تصویر: 1961102312151281121582301541679515111118212618.jpg]

تقريبا همه مردم مي دانند سيگار باعث مرگ تدريجي مي شود با اين حال خونسردانه به سيگارشان پك مي زنند. اما واكنش مردم به حقيقت مرگ آفرين بودن سيانور اين گونه نيست. آنها اين سم را چاشني غذاي شان نمي كنند و حتي جرات لمس كردنش را هم ندارند.
wacko2

مي دانيد چرا ماهيت مرگ زايي اولي را جدي نمي گيريم اما دومي برايمان اهميت دارد؟
17

چون ضرررساني سيگار تدريجي و در دوره زماني طولاني است و ما مرگ را بخصوص وقتي آرام آرام باشد باور نمي كنيم. در حالي كه مرگ با سيانور سريع و بي وقفه است و به همين دليل حقايق عريان و ترس آور درباره اش، همان وقت كه اسم سيانور را مي شنويم در نظرمان مجسم مي شود.
1744337bve7cd1t81

ماجراي فارسي وان هم به همين ترتيب است. فارسي وان مضر است! اين را حتي بيشتر آنها كه همنشين دائمي اش شده اند نيز مي فهمند اما چرا همچنان دنبالش مي كنند؟ شايد به اين دليل كه تاثيرات فارسي وان از نوع سيانوري نيستند، بلكه از نوع سيگاري هستند؛ يعني تغييراتي تدريجي كه در طول دوره زماني طولاني بر مخاطب اثر مي گذارند.
[تصویر: l.gif]


خيلي از آنها كه اين شبكه را نگاه مي كنند به اين باور رسيده اند كه به مرور زمان قبح بسياري از مسائل مثل دوستي از جنس مخالف داشتن با وجود تاهل، خيانت، انتقام و قانون شكني در خانواده هاي شان از بين رفته است.
[تصویر: g.gif]

آنها درك مي كنند كه ديگر بچه هاي كوچك خانواده هم كنار بزرگ تر ها صحنه هاي اروتيك را مي بينند يا توصيف آنها را مي شنوند اما قضيه برايشان كاملاعادي شده است، آنها متوجه شده اند اين شبكه به اصلي ترين سرگرمي آنها و خانواده شان تبديل شده است و بخش عمده اي از ساعت هاي زندگي شان را پاي آن مي گذرانند، اما با وجود همه اين مضرات آنها هنوز ترجيح مي دهند داشتن خانواده اي سالم و پرورش فرزندان شان بر مبناي فرهنگ سنتي و مذهبي كشورمان را در ازاي تماشاي ماجراهاي عشقي يا گانگستري سريال هاي اين شبكه فراموش كنند.


اين كه فوت كوزه گري فارسي واني ها چيست كه باعث شده به رغم سخيف بودن برنامه هايشان، تبليغ گسترده مسائل غيراخلاقي، ضعف در دوبله و استفاده از دامنه محدود لغات در آن، مخاطبان شان را به خود وفادار نگه دارند؟

كارشناسان اعتقاد دارند فارسي واني ها در وهله نخست با دقت و حوصله ذائقه ايراني ها را مطالعه كرده اند و آنها را از لحاظ فرهنگي و روحي سنجيده اند و سپس با اعلام مناسبت ها و نمايش برنامه هايي متناسب با آنها، اعتماد مخاطبان را جلب كرده اند.

اما اين شناخت تنها دليل جذب مخاطبان نيست.

فرض كنيم شما خانه اي نو خريداري مي كنيد و پس از مدتي متوجه مي شويد در يكي از اتاق ها حفره اي وجود دارد كه از داخل آن مي توانيد اتاق همسايه را ببينيد. چقدر مي توانيد خودتان را كنترل كنيد كه سراغ حفره نرويد و در زندگي همسايه تان سرك نكشيد؟

فارسي وان همان حفره است رو به روابط خصوصي مردمي كه با ايراني ها از نظر فرهنگي و اعتقادي زمين تا آسمان فرق دارند، اما دنياي شان آنقدر پر رنگ و لعاب و متفاوت با دنياي ماست كه كنجكاوي هر بيننده اي را بر مي انگيزند و در همين روال تدريجي حريم ها و تابوهاي زباني و رفتاري فرهنگ ايراني را مي شكنند تا ممنوعيت ها از ميان برداشته مي شوند، پوشيدگي ها آشكار و حريم ها سست و ناپايدار شوند و زندگي عريان و بي شرم ادامه پيدا كند، اما نكته اين است كه آيا ما ايراني ها كه حتي در پندارمان هم به رعايت مرزها اعتقاد داريم تا چه رسد به رفتار و گفتار، اين بي قيدي تدريجي را تاب مي آوريم و تسليم خواهيم شد؟

حرف هاي ما تمام شد.
42

حالاانتخاب با خودتان است، دگمه قرمز را اگر فشار دهيد، حفره اي باز خواهد شد رو به خانه همسايه. شايد براي ساعت ها سرگرم تان كند، شايد اصلاگذر زمان را با نگاه كردن به آن احساس نكنيد، شايد دلمشغولي هاي تان را از ياد ببريد اما يادتان نرود اين همسايه به بسياري از اعتقادات شما و حرمت هايي كه در زندگي شخصي قائليد اعتقادي ندارد و ديدن رفتارها و شنيدن حرف هايش مسلما زندگي شما و افراد خانواده تان را نيز تغيير خواهد داد.
53258zu2qvp1d9v

منتظر نظراتتون هستمKhansariha (8)

......................
یا وتر

Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


#8
کنجکاو شدم برم فارسی وان ببینم 4fvfcja
[تصویر: thumb_HM-2013366757605124351372966757.6976.jpg]
#9
خسته نباشی....303
خیلی جالب بود
من که خدارو شکر یک قسمت این سریالاشم ندیدم42
یک بار خواستم ببینم از بس دوبلش رو اعصاب بود 5دقیقشم نتونستم ببینم4fvfcja
#10
سلام 53
علیرضا جان ممنونم , خیلی عالی بود Smiley-face-thumb
این عکس جالب هم در تکمیل نوشته های مقاله شماست .چگونه رسانه ها می توانند دیدگاه ما را تغییر دهند !

[تصویر: 2744_792.jpg]
فقط و فقط و فقط      نماز


[تصویر: 05_blue.png] 
#11
سلام303

محسن جان اومدی و نسازیا4fvfcja

حسین جان خواهش میکنم وظیفه ای بود که باید انجام میشدKhansariha (8)
احسان جان بله درسته ممنونم از پست زیبا و به جاKhansariha (8)

رسانه ها میتونن راحت با ذهن مردم بازی کنن

طبق عکسی که گذاشتین

این ما هستین که نباید هرچیزی رو راحت باور کنیم53258zu2qvp1d9v


امیدوارم که تا چند روز بحث سازنده اینجا داشته باشیم


و بعدش بریم سراغ کانال بعدی ان شاء الله اگه شد خواهم رفت سراغ کانال من و تو

.................
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)


#12
مقاله محتصر و مفیدی بود... علیرضا جان ممنون.
یه عده از خطر برنامه های ماهواره ای آگاهن و نگاه نمیکنن...
یه عده آگاهن و با احتیاط نگاه میکنن و میدونن این از طرف دشمنه! ولی مسایل مفیدش رو مد نظر قرار میدن.
گروه سوم اونایی هستن که اصلا اعتقادی به مضر بودن، مغرضانه بودن و اصلا دشمن بودن صهیونیست ها و این شبکه ها اعتقاد ندارن.
و بدون هیچ آگاهی به صورت بی دفاع در برابر این حملات قرار میگیرن.
مسئله اینه که کسی که میاد این مقاله رو میخونه از دسته ی اول و دومه! و گروه سوم که اکثر افراد جامعه هستن اصلا اینو نمیپذیرن...
برای اونا چه کار باید کرد؟ کی باید بکنه؟ چه کار باید بکنه؟
اگه به اون بگی فارسی وان نبین! ستایش رو ببین! بهت میخنده!
یا اگه بگی من و تو نبین! مستند های شبکه چهار رو ببین! به عقلت شک میکنه!
انصافا هم حق داره چون از ظاهر این برنامه ها اصلا مضر بودنشون مشخص نیست!


به نظر شما بهترین راه مقابله با این حمله چیه؟ یا اصلا به نظر شما یه حمله ست یا نه؟

#13
به نام خدا
در خطرناک بودن بعضی شبکه ها هیچ شکی نیست مخصوصا شبکه هایی مثل فارسی وان که اصلا هماهنگی با فرهنگ ما نداره و شبکه رایگانی با این کیفیت تصویر و حداقل تبلیغ جای شک هم داره .

اما ضعف رسانه ملی از علل اصلی پر محاطب شدن این شبکه ها شده حالا چطور :

نداشتن قوانین خوب و جامع برای فیلم سازی در ایران ، کار شکنی ها،توقیف فیلمهایی که مجوز گرفته اند،عدم حمایت از کارگردان ها

فکر می کنید چرا فیلمهای هالییود اینقدر مشهور میشه و اکثر مردم دنیا می بیینند؟
به خاطر وجوود کمپانی های بسیار زیاد در غرب که شاید برای هر مجموعه ایی ملیونها دلار خرج می کنند ، بهتربن تصویر،بهترین بازیگر،قویترین کارگردان،بهترین تبلیغ پس دور از انتظار نیست که میتونن به راحتی اندیشه هاشونو ( چه خوب و چه بد ) به ما تحمیل کنند

حالا در ایران : بزرگترین کمپانی سیما فیلمه که از بزرگترین سرمایه گزاری هاش برای مثال مجموعه یوسف بود
هیچ اجازه ایی برای بوجود آوردن شرکت سینمایی در ایران نیست به جز تعداد اندکی که اکثرا فقط نفش اسپانسری دارن مثل موسسه قرن 21 و....
مبلغ پیشنهادی برای سریال از طرف صدا و سیما تعیین می شود نه سازنده!!!!!
دیگر خودتان قضاوت کنید که چرا مردم ( به اشتباه) روی می آورن به مثلا فارسی 1
خودتان قضاوت کنید که چرا سریال هامون اینقدر ....

محدود بودن عرصه نمایشی کشور در دست چند نفر

تو ایران همینطور فیلمایی ساحته میشه که دست اندر کاران و بازیگران تکراری داره ( چند وقت پیش به شخصه دیدم که مهران رجبی (که هنرمند عالی هست) همزمان 3 تا سریال در حال پخش داره یکی جام جم یکی شبکه 3 یکی هم 5 !!!!)
اکثر فیلمای ماه رمضان مختص آقای علیرضا افخمی یا سیروس مقدمه ، گذشت اون زمانی که یه طنزی میزاشتنو دلمونو شاد می کردن! حالا یکی سرطان داره ، یکی تو آی سی یو،یکی خودکشی می کنه، آخر هم همه چی درست میشه و به عروسی ختم به خیر میشه!!!!!!
اصلا رفتن تو عرصه سینمایی ایران یه رویاست ،شاید اگه هنرمند باشی و شانس عجیبی داشته باشی!

ندادن مجوز برای راه اندازی شبکه و کانال.

تو ایران اصلا نمیشه شبکه با بودجه حصوصی راه اندازی کرد. انگار حرف از این موضوع که میشه همه فکر می کنند یه شبکه بی سانسور ضد اخلاقی ، مثل فارسی وان، ضد اسلام و .....
نه !هزاران سر مایه گذار پایبند به اخلاق هستند که حاضرند شبکه های خوب و پر باری راه اندازی کنند . سود مادیشان را هم ببرند. چقدر شبکه خوب و عالی که تو ماهواره بدین منظور طراحی شده! اسلام تی وی . حسین ، و .... فقط نیمه خالی لیوان را نبینیم!!!
اگه کلی شبکه بد هست تعداد زیادی هم خوب هست.شما که میگویید این دکمه قرمز را نزنیم تا مسخ نشویم ! پس مسلمونای فرانسه چی کار کنن که شاید توی خیابونشون کلی دیسکو و کلوپ هست ؟؟ آیا بچه هاشون همه مسخ شده اند ؟؟؟ نه برادر من اگه من پدر یا مادر به بچم بگم که این شبکه خوب نیست و خودم هم نگاه نکنم و خواهر . برادر مسلمونم هم نگاه نکونه فرزند من اینو یه هنجار می دونه و رعایت می کنه! حداقل وقتی به بلوغ فکری رسید.
اگه تو ایران سرمایه گزاری تو سینما می شد حالا شاهد فیلمای خوبی بودیم که فرهنگ و رسوم و سنت ما را تبلیغ میکرد و اونور دنیا واسه مردم پخش می شد و شاید بعضی ها علاقه مند میشدند!

همخوانی نداشتن فیلمها و برنامه ها با واقعیت

تو اکثر فیلمامون طرف یه خونه لوکس داره ، همشون یه ماشین عالی دارن، اکثر تو فیلما
پر از مردای هیکلی و خوشگلی هستن که یه زن زیبا دارن ( این تو سینما مون خیلی به چشم می خوره) خونه ها اکثرا تو شمال تهران هستن، نقش ها میرن تو کافی شاپ های عالی شهر و.....
این چه تاثیری رو یه جوونی میذاره که به هزار زور یه وامی جور کرده واسه ازدواج و یه خونه اجاره و ....
مثلا فیلم شمس العماره رو که یادتون هست : یه حونه عالی یه محیط توپ یه دختر خوش بر و رو ، مستخدم ، روزی یه خواستگار با کلی پول، دایی خارج رفته. هیچ میدونید اینا چه تاثیری روی دخترا پاک و دم بخت میزاره ؟(اوج تاثیر وقتیه که شرایط مالی هم خوب نباشه) خودتون فکرشو بکنید!
یا توی پیامهای بازرگانیمون همینطوره اصلا یه خونه هایی میبینی که تو عمرت ندیدی، طرف بهترین لباسو پوشیده که دست کم 1 میلیون ارزش داره بعد میره تو قرض الحسنه شرکت می کنه !! نیازی به تفصیل نیست پاشین همین الان تلوزیونو روشن کنید و ببینید.

یه مورد دیگه غمناک و پوچ بودن فیلماست، گفتم که اکثرا یکی میمیره، یکی تو آی سی یو بعد هم معجزه می شه و ... همه چیز درست می شه . به اصطلاح فیلم نامه های آبگوشتی!!
یه فیلمی مثله اوشین را با فیلم ستایش مقایسه کنید!!!!!!!!!!
بازم به قدیما که درسو مشقو بی خیال می شدیم واسه طنز شبکه 3.


اجرا نکردن کامل قانون کپی رایت

همین سیستم عاملی که داریم باش کار می کنیم ( ویندوز) اکثرا کپیه! دزدیه! این چه تصویری از من مسلمان تو دنیا نشون میده ؟ وقتی همه جای کشور دارن از نرم افزار های کرکی و دزدی استفاده می کنن ؟
فیلمامون هم همینطوره ! چند درصدمون واسه دیدن فیلم میریم سینما ؟ چند درصدمون پول بالا ی نسحه ارجینال یه فیلم یا یه آلبوم موسیقی میدیم ؟ هیچ به این گناه ساده و بزرگ که داریم انجام میدیم توجه می کنیم ؟
این از نبودن قانون درست کپی رایت نشات می گیره !


علل سیاسی هم داره که چون قوانین فروم اجازه نمیده نمیشه گفت.

پس دوستای من درسته که بعضی از رسانه های ماهواره بنیان خانواده رو داغون می کنه اما توجه داشته باشین که :
1- رسانه ملی خوبی نساختیم و خرجی تو این راه نکردیم
2- فرهنگ سازی خوبی جلوی استعمار فرهنگی واسه بچه ها نشده ، به جای نشان دادن زیبایی های فرهنگ و هنر ایزانی فقط سانسور کردند! سانسور و سانسور! و این اشتیاق رو برای رو اوردن به فرهنگ غرب و غرب زدگی زیاد کرد!

یه روز خوب میاد !
303


#14
با سلام.........
دیگه طوری شده هر جا میبینم شما چیزی نوشتی تا تهش میخونم53...
گل میگی سالار اما گاهی حس میکنم چرا بعضیها اینقد کج فهمن که میشینن پایه این شبکه ها......اما من مقصرو صدا سیمای خودمون میدونم......تویه این چند ساله اخیر چنتا سریاله فرهنگ ساز داشتیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه نظر منو بخای فقط یوسفو مختار......
کجاس فیلمایی که به مردم بگن که ما از نسل کوروشیم...ما عشقمون شهادت حسینواره...ما
چمران دادیم...مطهری دادیم.....همت دادیم.....تندگویان دادیم.......
باید جوری فرهنگ سازی کنه که کسی این شبکه هارو نیگا نکنه......
اما افسوس13
#15
به نظز من با این اوضاع، که فیلمهای ایرانی تعریفی نداره و فیلمها خارجی هم خیلی مناسب نیست، بهترین انتخاب کارتونهای خارجیه که بزرگترها هم گوششون میدن.


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان