مهمان عزیز : .:. اعلام نتایج و جشن چهره ماندگار سال 98 کانون: شنبه 16 فروردین ساعت 20 .:.


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روان شناسی شخصیت

امتیاز 38 وات Tهل رفقا فک کنم بدترین نتیجه قرن تا الان[FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]

ارسال شده از LG-D858HKs با استفاده از kanoon
[تصویر:  05_blue.png]
شخصیت دمی دمی مزاج
افراد مبتلا به اختلال «مرزی» دمدمی‌مزاج هستند
خبرگزاری فارس: افراد مبتلا به اختلال «مرزی» دمدمی‌مزاج هستند
یک روانشناس بالینی گفت:‌ اختلال شخصیت «مرزی» از جمله اختلالات شخصیتی است که هیجانی بودن،‌ لاابالی‌گری،‌ خُلق ناپابدار و هویت نامنسجم از ویژگی‌های آن است.

عبدالله امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌ اظهار داشت:‌ شخصیت مرزی نوعی اختلال است که ویژگی اصلی آن هیجانی و دراماتیک بودن است.

وی افزود: مبتلایان به این اختلال از نظر هیجانی و شخصیت ناپایدار هستند و مشکلات جدی در هویت خود دارند.

این متخصص بهداشت روانی گفت: ارتباط مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی به گونه‌ای است که افراد را به 2 دسته خوب و بد تقسیم می‌کنند که بر اساس آن دیگران در 2 طیف باارزش و بی ارزش قرار داده می‌شوند.

 وی افزود: این افراد با کوچکترین مسئله‌ای طرف مقابل را بی‌ارزش می‌کنند و بر اثر اتفاقی جزیی، فرد را مهم جلوه می‌دهند؛ بنابراین باید گفت تکلیف این افراد با دیگران معلوم نیست.

امیدی اظهار داشت: رفتارهای لاابالی‌گری در این افراد دیده می‌شود که مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و رفتارهای بی‌محابای جنسی از آن جمله است.

وی ادامه داد: تکانش‌گری ویژگی دیگری است که در مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی دیده می شود؛ ویژگی که منجر به تصمیمات آنی در زندگی فرد شده و موجب شکست‌های پی در پی می‌شود.

عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: از طرفی رفتارهای آسیب‌رسان مانند خودزنی در مبتلایان به این اختلال مشاهده می‌شود.

امیدی گفت: برخی از این افراد ژست‌های خودکشی به خود می‌گیرند که ناشی از همان ویژگی‌های هیجانی بودن و تکانش‌گری است.

وی افزود: مبتلایان به این اختلال، خلق و هیجان ناپایدار و بی‌ثبات دارند و دمدمی مزاج هستند.

این متخصص بهداشت روانی ادامه داد: معمولاً برقراری ارتباط با این افراد دشوار است؛ در حالی که در نگاه اول گرم و صمیمی به نظر می‌رسند اما، ممکن است با یک رفتار کوچک که از طرف مقابل سر می‌زند‌، او را بی ارزش تلقی کنند.

امیدی تصریح کرد: رابطه با مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی همیشه پرآشوب و پر چالش است و اطرافیان تکلیف خودشان را با این افراد نمی‌دانند.

وی افزود: هویت نامنسجم این مبتلایان موجب می‌شود تا آنها در نقش‌های جنسیتی خود سردرگم باشند.

این متخصص بهداشت روانی گفت: در علت شناسی اختلال شخصیت مرزی به عوامل سرشتی و زیستی اشاره می‌شود؛ مبتلایان معمولاً در خانواده هایی زندگی می‌کنند که اعضای آن زمینه‌های این اختلال یا خلق ناپایدار را دارند که بعدها در تعامل با خانواده به شکل شخصیت تثبیت شده خود را نشان می‌دهد.

امیدی گفت: شروع این اختلال از اوایل دوران نوجوانی است اما برای تشخیص گذاری فرد مبتلا باید سن 18 سالگی را تمام کرده باشد تا بتوان او را به این اختلال مبتلا دانست.

امیدی خاطر نشان کرد: تقریباً همه نوجوانان در این دوران با رگه‌هایی از شخصیت مرزی مواجه هستند اما آنچه موجب تشخیص گذاری اختلال می‌شود،‌ ادامه آن و ثبات ویژگی مبتلایان است.
حضرت علي (علیه السلام ) 
 نفس متجاوز و سرکش خويش را با ترک عادات ناپسند خوار نمائيد و با انجام اوامر الهي وادارش سازيد و بار غرامتهاي تخلفش را بر وي تحميل نمائيد ، با ارتکاب مکارم اخلاق زينتش کنيد و از پليديهاي گناه مصونش داريد.

اپلیکیشن ترک گناه
میخواهیم پی به راز درونی اشخاص دمدمی مزاج ببریم و بفهمیم چه طرز فکر و ذهنیاتی دارند ؛واقعا  راههای کمک به اینگونه افراد چه راههایی هستند.

سیدعبدالله احمدی‌قلعه با بیان این مطلب، اظهار کرد: افرادی که در رأی و نظر خود برای تصمیم‌گیری ثبات ندارند دمدمی‌مزاج نامیده می‌شوند. این افراد وقتی برای انجام کار یا انتخاب‌های‌شان تصمیمی می‌گیرند خیلی زود دچار تردید شده و دائماً نظر خود را تغییر می‌دهند، در واقع گاهی احساس می‌شود که هیچ‌گونه قدرت تصمیم‌گیری ندارند.

این کارشناس ادامه داد: متأسفانه این افراد شناخت و درک صحیحی از توانایی‌ها، علایق، سلایق و ذائقه شخصی خود ندارند و بیشتر اوقات دچار تلاطم درونی و هیجان‌اند. از این ‌رو اطرافیان‌شان موظفند هیجانات این شخص را حین تصمیم‌گیری تا حدودی کاهش دهند که این امر در خصوص هیجانات منفی بیشتر صدق می‌کند.

وی افزود: در واقع اطرافیان باید سعی کنند تا حدودی سلیقه واقعی فرد را شناخته و هنگام تصمیم‌گیری و انتخاب نه ‌تنها وی را به حال خود رها نکنند، بلکه با مشاوره، راهنمایی و صحبت‌های مکرر شخص را به سمت تصمیم درست سوق دهند؛ چرا که این افراد اگر به تنهایی تصمیم بگیرند خیلی زود پشیمان شده و دچار تزلزل می‌شوند.

احمدی‌قلعه همچنین خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افرادی که از دمدمی‌مزاجی رنج می‌برند برای کاهش این حالت خود به شکل مستمر به مشاورانی در زمینه‌های شغلی و تحصیلی مراجعه کنند.
حضرت علي (علیه السلام ) 
 نفس متجاوز و سرکش خويش را با ترک عادات ناپسند خوار نمائيد و با انجام اوامر الهي وادارش سازيد و بار غرامتهاي تخلفش را بر وي تحميل نمائيد ، با ارتکاب مکارم اخلاق زينتش کنيد و از پليديهاي گناه مصونش داريد.

اپلیکیشن ترک گناه
از کجا متوجه بشویم دارای ثبات شخصیتی هستیم

نداشتن ثبات شخصیتی می تواند روی اموری چون تحصیل ، شغل و ازدواج... تاثیر بگذارد

شخصیت یعنی مجموعه ای از رفتارها و شیوه های تفکر شخص در زندگی که با ویژگی های بی همتابودن, ثبات و قابلیت پیش بینی مشخص می شود. معنای تغییرپذیری این نیست که انسان هیچ گونه ثبات شخصیت ندارد, بلکه منظور اینست که شخصیت در عین حال که می تواند مستحکم باشد امکان رشد داشته باشد. منظور اینست که وقتی انسان به مطلب حقی دست یافت بدون دلیل تزلزلی در او ایجاد نشود و مقلد چشم و گوش بسته دیگران نباشد. نوسان خلقی و فکری نداشته و حالت خودکنترلی و خودنظم دهی را دارا باشد و درعین حال انتقادپذیر بوده و منعطف باشد. فرد سالم نوعی رضایت از وضعیت موجود دارد اما این رضایت به معنای توقف نیست. لذا راهکارهایی جهت ایجاد ثبات بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم.
 
اطلاعات و دانش و تجارب خود را به روز کنید و از هر منبعی برای کسب تجربه استفاده کنید.
تجربه دیگران را جمع بندی کنید. در تعهدها و قول های خود متعهد باشید و وفای به عهد داشته باشید.
خوش بین باشید. خوش بینی به ایجاد امید و انگیزه برای پیشرفت کمک می کند و افراد خوش بین از تغییرات مثبت برای تحول استقبال می کنند. بنابراین به صرف نداشتن امضای واحد نمی توان بر عدم ثبات شخصیت صحه گذارد و باید به دنبال عوامل دیگری در این زمینه هم بود.
ثبات شخصیتی نشانگر پختگیه فرد هست عوامل شکل دهنده و بر هم زننده شخصیت انسان را در دو گروه درونی و بیرونی ، طبقه بندی می شود. صرف نظر از عوامل درونی و جسمی تأثیر گذار بر روی شخصیت (از جمله مسائل ژنتیکی ، وضعیت فیزیکی و ظاهری بدن ، مسائل هورمونی و شیمیایی و ...) عوامل بیرونی (محیطی) نقش عمده ای را در شکل دادن به شخصیت و بر هم زدن شخصیت انسان ، ایفا می کنند.

دلیل هر اعتیادی دارا بودین شخصیت متزلزل و دم دمی مزاج هست...
حضرت علي (علیه السلام ) 
 نفس متجاوز و سرکش خويش را با ترک عادات ناپسند خوار نمائيد و با انجام اوامر الهي وادارش سازيد و بار غرامتهاي تخلفش را بر وي تحميل نمائيد ، با ارتکاب مکارم اخلاق زينتش کنيد و از پليديهاي گناه مصونش داريد.

اپلیکیشن ترک گناه
 سپاس شده توسط
چ خوب کانون جای ب این خوبی داره یه دستی ب سرو روش بکشیم خیلی بهترم میشه
آزرده دل از کوی تو رفتیم و نگفتی
کی بود ؟
کجا رفت ؟
چرا بود و 
چرا نیست !

[شهریار]
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان