عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زمان ازدواج!

سلام

به نظر من بهترین زمان ازدواج برای من سنی هست که الان توشم

خداروشکر چند ساله سرکار هم میرم

اما بنا به شرایط خانواده فکر کنم تا 26 سالگی طول بکشه

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سپاس شده توسط
منم خوب 25 سالمه 4fvfcja همون در کمترین زمان ممکن Khansariha (18)4fvfcja بسه مجردی!

ان شالله تابستون سال بعد اگه شرایطش محیا بشه 303من داداش بزگترم هنوز ازدواج نکرده ولی خوب چند وقت پپیشا بهش اخطار دادم راهنما بزن برو کنار چون من به زودی داماد میشم haha به مامانمم اولتیماتوم دادم4fvfcja
-------
دوستان عزیزی که خودشون شرایط ازدواج دارن ولی مورد مورد نظر رو پیدا نکردن.

فکز می کنم یکی از راههای پیدا کردن موردی که بهتون بیاد اینه که برین خواستگاری دیگه! 4fvfcja یعنی برین حرف بزنید شاید از یکی خوشوتون اومد! 1276746pa51mbeg8j منتظر چی هستین رو نمی دونم 4fvfcja من شرایطش رو داشتم سریع یکی از گزینه های موجود رو می رفتم خواستگاری اشنا بشم باهاش شاید به در هم خوردیم :tanks:
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سپاس شده توسط
سلام
به به بحث شیرین ازدواج !
من خودم بهترین زمان که شرایطش رو به دست میارم دو سال دیگه هست
ان شاء الله اون موقع دیگه دارم دکترا می گیرم و مشغول نوشتن تز دکتریم هستم و در کنارش تو دانشگاه هم مشغول تدریس هستم .
دوره کارآموزی قضاییم هم اون موقع تموم می شه و بر مسند قضا می شینم مگه اینکه جای دیگه مشغول به کار بشم !
کلا دو سال دیگه من حدودا 27 ساله که می شم شرایط ایده آلی برای ازدواج به دست میارم

سپاس شده توسط
سلام

من فکر کنم همین الانا وقتش باشه شایدم زودتر از این[تصویر:  viannen_39.gif]
یعنی سن 19 یا 20 سال
خب نیازش رو حس می کنم
نیاز روحی نیاز به آرامش گرفتن نیاز به همدم
حس می کنم که می تونم مسئولیتاش رو هم قبول کنم53258zu2qvp1d9v
.
"!Be The Crazy Happy One"
.
[تصویر:  openpage_smile01_j_1448249f.png]
آقا مساله ی سن ازدواج برای پسرا مساله ی سن استقلال و شاغل شدنه(حداقل برا من که اینطوره، گرچه شاید خیلیها هم اینطور نباشن)

اگه قدیما تو 14-15 سالگی پسرا میرفتن زن میگرفتن ، چون اون زمان هنوز دانشگاه اختراع نشده بود4fvfcja و پی درس و مشق نمی رفتن و تو همون سن خودشون شاغل بودن ، مستقل و قادر به گردوندن یه خانواده. نه مثل الآن که همه میخوان کم کم فوق لیسانس بگیرن و تا 24 سالگی دستشون تو جیب باباشونه!

به نظر من سن مناسب برای ازدواج یه پسر سن رسیدن به استقلال اون پسره(یعنی همون رسیدن به بلوغ عقلی و اجتماعی و مسئولیت پذیری و ...)

حالا لا در نظر گرفتن این مساله هرچه زودتر بهتر

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
برا آدمی مثل من سن 25 فکر کنم مناسب باشه..
چون اصلا احساس ادم بزرگ بودن نمیکنم!1276746pa51mbeg8j
بااین که بلوغ جنسی و مسایل عاطفی همیشه هستن ولی ازدواج..
هنوز برام خیلی مسئله گنگیه..
فکر کنم 7 سال وقت واسه روشن شدنم نیاز باشه...چون حتی اگه الانم دست به انتخاب بزنم مطمعنن اشتباه خواهد بود..
کلا بگم اصلاتو فاز این مسایل نیستم!53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  7xo9iif681u74a7tyqju.png]      

[sup] خــدایــا فقـــط بخــاطـــر تــــو  ♥[/sup]

[تصویر:  474.gif]

بفرمایید شکلکای  ترول
سلام
نقل قول:
دوستان عزیزی که خودشون شرایط ازدواج دارن ولی مورد مورد نظر رو پیدا نکردن.

فکز می کنم یکی از راههای پیدا کردن موردی که بهتون بیاد اینه که برین خواستگاری دیگه! [تصویر:  e.gif] یعنی برین حرف بزنید شاید از یکی خوشوتون اومد! [تصویر:  l.gif] منتظر چی هستین رو نمی دونم [تصویر:  e.gif] من شرایطش رو داشتم سریع یکی از گزینه های موجود رو می رفتم خواستگاری اشنا بشم باهاش شاید به در هم خوردیم [تصویر:  di-KT5W.gif]
هادی جان ، من تا به حال 2 تا خواستگاری رفتم ، حرف هم زدیم
اولین نفر بعد از چند جلسه صحبت کردن از صحبتهاشون متوجه شدم(نه اینکه دختر مستقیم چیزی بگه) که چشمش دنبال دارائی بابامه 53258zu2qvp1d9v
میگفت من دوست دارم شوهرم فلان جور باشه ، فلان کار رو بکنه و ...
در واقع اون یه غول چراغ جادو میخواست تا خواسته هاش رو برآورده کنه نه شوهر :17:
دومین نفر هم دختر خوبی بودن اما خوب از لحاظ حجاب مورد پسندم نبودن
ببخشید که اینجا جواب دادم :s:
فقط و فقط و فقط      نماز

[تصویر:  05_blue.png] 
 سپاس شده توسط
سلام .
من دختری 29 ساله هستم . یک ساله به این مشکل مبتلا شدم . توجیه زشتی کارم رو نمی کنم ولی عامل اصلیش ازدواج بوده . من که همیشه تلاش می کردم هیچ گناهی نکنم حجابم کامل باشه روی اعتقاداتم محکم بودم. شاد و موفق بودم . فوق لیسانس داشگاه بهشتی . خانواده خوب و مذهبی و فرهنگی . ظاهر خوب . توی مسایل مالی مخصوصا کم توقع و قانع . اهل ورزش و به شدت مطالعه. اهل نقاشی و چند هنر دیگه هنوز بگم ؟حقم این زندگی نیست . مدتی میشه از خدا دور شدم . چون فراموشم کرده . دوست دارم یقه ش رو بگیرم بفهمم چی از جونم می خواد . ازدواج رو که قیدش رو زدم ولی حوصله شعار و نصیحت رو دیگه ندارم . سن ازدواج من چند سال پیش بود خب حالا که چی ؟دست یکی رو بگیرم بگم تورو خدا زنت بشم ؟ قدم اخر دست من نیست .
(1391 آبان 7، 23:42)Amirhossein18 نوشته است: آقا مساله ی سن ازدواج برای پسرا مساله ی سن استقلال و شاغل شدنه(حداقل برا من که اینطوره، گرچه شاید خیلیها هم اینطور نباشن)

اگه قدیما تو 14-15 سالگی پسرا میرفتن زن میگرفتن ، چون اون زمان هنوز دانشگاه اختراع نشده بود4fvfcja و پی درس و مشق نمی رفتن و تو همون سن خودشون شاغل بودن ، مستقل و قادر به گردوندن یه خانواده. نه مثل الآن که همه میخوان کم کم فوق لیسانس بگیرن و تا 24 سالگی دستشون تو جیب باباشونه!

به نظر من سن مناسب برای ازدواج یه پسر سن رسیدن به استقلال اون پسره(یعنی همون رسیدن به بلوغ عقلی و اجتماعی و مسئولیت پذیری و ...)

حالا لا در نظر گرفتن این مساله هرچه زودتر بهتر

منم باهات موافقم امیرحسین Smiley-face-thumb

همونطور ک تو پستم گفتم باید یه کاری پیدا کنم و مستقل شم و بعد ...42

ک خوب این سربازی رفتن رو دنبالش داره ... (واقعا نمیدونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه!)

جالبه الان کیسش هم هست ولی واقعا دستام بستس ... 13

نمیخوام چشم بسه پیش برم ...Smiley-face-thumb

درست خدا کمک میکنه ولی خدا عقل هم داده دیگه!:s:

یا علی53
هیچی ...
سلام.

سن ازدواج برای من... فکر می کنم حداقل 5 سال آینده باشه یعنی 28سالگی....
چون الان هنوز به اون اهدافی که داشتم نرسیدم.

اینم بگم که در حال حاضر ذهنیت بدی نسبت به ازدواج دارم و فکر می کنم بهتره کلا ازدواج نکنم.

و دلیلش هم افزایش طلاق و خیانت و این قبیل مسائله.

یه حسی بهم می گه که اونقدر زنده نمی مونم که بخوام ازدواج کنم.

[تصویر:  px5agx13rxfq4051c2r.png]

خیلی وقت ها می خوام به خودم و بقیه نشون بدم که رابطه با جنس مخالف در حد معمولی و متعارف درسته و اشکالی نداره!

اما وقتی به خودم میام میبینم هر برخوردم، هر شوخی و خنده نا به جا با نامحرم، احساس گناه بهم میده. به خاطر همین می خوام نباشه این برخوردا...این شوخیا....این خنده ها.

[تصویر:  nasimhayat.png]
ازدواج مثل بازار رفتن است،تا پول و احتیاج و اراده نداری بازار نرو
(چارلی چاپلین)

پولو که مردا باید داشته باشن
Smiley-face-cool-2

احتیاج از نظر عاطفی احساس میشه

اگه خواستگار خوب بیاد،اراده هم میکنیم

ولی فعلا قصدم ادامه تحصیله
4fvfcja

به نظرم تا یکی دو سال بعد بهتره(23 الی 24 سالگی برای دختر)،چون هم تو درسم و هم کارم پیشرفت میکنم

فکر می کنم ازدواج کردن زودهنگام گاهی اوقـــات مانع پیشرفت میشه
Smiley-face-thumb
سلام
خیلی خلاصه بگم
سن فعلی 20
3 سال دیگه درس دارم
معافی ندارم
از سال دیگه هم باید برم کاراموزی و سر کار
فکر کنم 24 یا 25 سن مناسبی باشه
من نداشتن معافی رو مانع ازدواج نمیدونم
مهمترین مساله مالی هستش + شغل
به نظرم نباید منتظر بمونیم تا حتما فوق با دکترا بگیریم
فوق و دکترا رو میشه بعد از ازدواج خوند
سلام

(1391 آبان 10، 22:37)اوا نوشته است:
من دختری 29 ساله هستم . یک ساله به این مشکل مبتلا شدم . توجیه زشتی کارم رو نمی کنم ولی عامل اصلیش ازدواج بوده . من که همیشه تلاش می کردم هیچ گناهی نکنم حجابم کامل باشه روی اعتقاداتم محکم بودم. شاد و موفق بودم . فوق لیسانس داشگاه بهشتی . خانواده خوب و مذهبی و فرهنگی . ظاهر خوب . توی مسایل مالی مخصوصا کم توقع و قانع . اهل ورزش و به شدت مطالعه. اهل نقاشی و چند هنر دیگه هنوز بگم ؟حقم این زندگی نیست . مدتی میشه از خدا دور شدم . چون فراموشم کرده . دوست دارم یقه ش رو بگیرم بفهمم چی از جونم می خواد . ازدواج رو که قیدش رو زدم ولی حوصله شعار و نصیحت رو دیگه ندارم . سن ازدواج من چند سال پیش بود خب حالا که چی ؟دست یکی رو بگیرم بگم تورو خدا زنت بشم ؟ قدم اخر دست من نیست .

« قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ » يعني : « بگو: اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏ايد! [ و گناهان زياد مرتكب شده ايد ، ] از رحمت خداوند نوميد نشويد که خدا همه گناهان را مى‏آمرزد ، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است

-----------------------------------------------
نظر من، برای اینکه اسپم نشه!1!:

من نظرم اینه که سن ازدواج وقتیه که هدف آدم از ازدواج هوس نباشه...!

یعنی اینکه هدفش از ازدواج نیاز جنسی نباشه (در اینصورت بدبخت میشه!!)

وقتی که زمینه های دیگه ازدواج یعنی نیاز به آرامش در کنار همسر ، نیاز به رشد و تعالی روحی و شخصیتی و ..... در آدم به وجود بیاد

فکر نمی کنم تا قبل از سن 27 ، 28 سالگی این زمینه ها در آدم به وجود بیاد.
درسته تا یک سنی هدف از ازدواج برای من هم کمال معنوی و ارامش و ...این حرفها بود اون وقت که خدا رو حس میکردم پشتم هستش . جالب بود که کامنت پسرها رو میخوندم همه چیز حتی زمان ازدواج هم دستشونه منتظرن تا وقتش از لحاظ براشون برسه . درد من این هستش که خدا فراموش کرده من رو .حتی یادش رفته نیاز های من رو . فقط بلا و دردسر برای من میباره. اینها "امرزندگی و مهربانی و رحمت" خدا نشانه عقلی می خواد که بینم و باور کنم.

« قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ » يعني : « بگو: اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏ايد! [ و گناهان زياد مرتكب شده ايد ، ] از رحمت خداوند نوميد نشويد که خدا همه گناهان را مى‏آمرزد ، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است

-----------------------------------------------
نظر من، برای اینکه اسپم نشه!1!:

من نظرم اینه که سن ازدواج وقتیه که هدف آدم از ازدواج هوس نباشه...!

یعنی اینکه هدفش از ازدواج نیاز جنسی نباشه (در اینصورت بدبخت میشه!!)

وقتی که زمینه های دیگه ازدواج یعنی نیاز به آرامش در کنار همسر ، نیاز به رشد و تعالی روحی و شخصیتی و ..... در آدم به وجود بیاد

فکر نمی کنم تا قبل از سن 27 ، 28 سالگی این زمینه ها در آدم به وجود بیاد.
[/quote]
سلام به همه دوستان

خوبید ؟

فقط یه چیزی اومدم بگم

زور نزنید

قسمت هرچی باشه ، به بهترین شکل اتفاق میوفته

فقط کافیه تو مسیر حرکت کنید ، بقیش حله

خدایا شکرت 53
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان