عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زمان ازدواج!

می توانم جون ممنون
باشه باهاش صحبت می کنم امیدوارم که خوشبخت بشه
سها جون عذر می خوام که اشتباه متوجه شدم ممنون
یکی از دوستان صفحه قبل گفته بود من از اوناش نیستم که برم از رو چهره همسر خودم رو انتخاب کنم ... خب عزیز من مادر شما که نیمخواد زندگی کنه شما میخوای یک عمر با همسرت زندگی کنی4fvfcja
به نظرم این نگرش خیلی اشتباه ـه که مثلا مادر من بره برای من یه کسی رو انتخاب کنه بعد من پاشم کت بپوشم برم بشینم کنار کسی که نمیناسم ـش و خطبه عقد جاری بشه و رسما و عرفا و شرعا بدبخت بشم 4fvfcja
یک انسان بالغ باید خودش برای خودش تصمیم بگیره و خودش انتخاب کنه ... شاید سخت باشه ولی حتما نباید بریم تو خیابون دنبال همسر آینده ـمون بگردیم ... همه جا ممکنه پیش بیاد شاید تو محیط کار یا دانشگاه شاید تو اقوام دور (نزدیک خوب نیست4fvfcja) به نظرم این طوری باز میدونی که نظر کسی بهت تحمیل نشده و انتخاب خودت بوده
البته ممکنه انتخاب خودت هم مشکل داشته باشه که تو این مواقع باید به حرف بزرگتر ها گوش داد
[تصویر:  51960705784679108839.jpg]
 سپاس شده توسط
(1392 مهر 27، 20:12)آقای فراسی نوشته است:
(1392 مهر 27، 20:01)آقای ایده نوشته است: سلام
سرحال هستید انشاالله؟
اومد یه نکته بگم!
من خودم از زمانی که تصمیم گرفتم برا ازدواج دقیقا دو سال در مورد ازدواج در همه زمینه ها و به همه ی روش ها تحقیق کردم
نه فقط برا انتخاب بلکه بیشتر برای شرایط و موارد دیگه که شما هم بهش اشاره کردین.
واسه خودم شده بودم یه دایرت المعارف ازدواجSmiley-face-cool-2
اینا رو گفتم که به این نکته اشاره کنم:
من موقع ازدواجم نه سربازی رفته بودم و نه شغلی داشتم 
به تجربه ی من این دو مورد به هیچ وجه مانع ازدواج نیست
موفق باشید
یا حق
اقای ایده ی عزیز
میشه بگی اخرش سربازی رو چه کار کردی 303 خیلی ها به من گفتن تا سربازی نرفتی ازدواج نکن که اون دو سال برات میشه جهنم. و الان دوست دارم تجربه ی شما رو بدونم 303303

سلام
بله سربازی رو دو سه ماهی بعد از عقد رفتم
و چون همه قدم هام رو از قبل پیش بینی و برنامه ریزی کرده بودم 
اتفاقا سربازی برای خودم و خانمم دوران جالب و خاطره انگیزی شد.
یا حق
امتــــــــحان هاي الهي آسان اســـتـــ ..... بـــايد در تـــمـــامــ جـــاي خـــالـــي ها بـــنــويـســـي :
خــ ــ ـ ـ ـ ـــ ـــ ــ دا
ولی ....
چــــقــــدر در اعتــــمــاد بـــه ((نفســـ)) هايـــمان ...
جاي اعتـــماد بـــه ((خـــدا)) خـاليســـت . . .

خانه دوست کجاست....!!؟؟

سپاس شده توسط
فاطیما جان ما هم از این موردا داشتیم که طرف تو ازدواج دومش موفق تر بوده.
بگو توکلش به خدا باشه ، روزی همه ما دست خداستKhansariha (8)

........

زمان ما هم مثل هميشه رسم و رسوم ازدواج زياد بود و تجملات بيداد ميكرد.
ولي ما از همان اول ساده شروع كرديم،خريدمان يك بلور و دامن براي من بود و يك كت وشلوار براي مرتضي.چيز ديگري لازم نمي دانستيم!
به حرف و حديثها و رسم و رسوم هم كاري نداشتيم،خودمان براي زندگيمان تصميم مي گرفتيم.همين ها بود كه زندگي را زيباتر ميكرد.
شهيد سيد مرتضي آويني
 سپاس شده توسط
ازدواج را نمي توان محدود به سن خاصي کرد اما براي اين تصميم بزرگ يک دوره طلايي وجود دارد که زودتر يا ديرتر از آن اقدام کردن، شانس موفقيت را پايين مي آورد.

سن مناسب ازدواج براي زن و مرد وقتي تعريف مي شود که مرد و زن از نظر عقلى و ذهنى به چنان رشدى رسيده باشند که بتوانند به‌راحتى از والدين خود جدا شوند. در واقع به خودکفايى دوران بزرگسالى رسيده باشند و بتوانند جايگاه اجتماعي و شغلي مناسبي پيدا کرده باشند. منظور از جايگاه شغلي و اجتماعي، ثروت و شغل پر درآمد نيست بلکه بدانند چه کسي هستند، چه کاره هستند و قرار است در زندگي چه کاره باشند. کسي که هنوز نمي داند به چه شغلي علاقه دارد يا نمي تواند بگويد حرفه اش چيست و چه کاره است، به بلوغ شغلي و اجتماعي نرسيده است.

شرط بعدي، صميميت عاطفى و تعهد به شريک زندگي است که بايد با رشد عاطفي و بلوغ در اين زمينه به دست بيايد.

زن و مرد بايد توانايى تعهد را در مواجهه با فشارهاى قدرتمند بدنى، روانى و محيطى دارا باشند؛ با افراد، در سنين مختلف روابط دوستانه برقرار کنند؛ قدرت پذيرش نقش همسر و به تبع آن پدر يا مادر بودن را از ابعاد مختلف روان‌شناختى و زيستى دارا باشند. سن ازدواج به عوامل مختلفى ارتباط دارد که عبارتند از: بلوغ جسمى و فکرى، توانايى کسب درآمد، پيشرفت تحصيلى و... .

اعتقاد عمومى بر اين است که بهترين زمان براى ازدواج بعد از بيست سالگى است زيرا در اين سن زندگى افراد از ثبات بيشترى برخوردار خواهد بود و آمادگى پذيرش مسئوليت‌هاى بيشترى را دارند، درصد طلاق در اين افراد به کمترين حد خود مى‌رسد.

همسر خوب کسى نيست که تمام شرايط ايده آل را داشته باشد، ولى دارا بودن اکثر شرايط چيزي است که بايد به دنبالش باشيد. در مقابل خودتان هم به عنوان يک همسر خوب بايد بيشتر اين شرايط را دارا باشيد. هرکس در بررسى و انتخاب همسر، موارد خاصى را که به نظرش مهم‌تر است برمى‌گزيند. اين شرايط براى همه يکسان نيست و بر اساس خواسته‌هاى فردى تنظيم و بر آن‌ها تأکيد مى‌شود

ازدواج که رابطه‌اى پايدار و متعهدانه ايجاد مى‌کند، يکى از هيجان‌انگيزترين و مقدس‌ترين پديده‌هاى موجود در زندگى فرد است. پس چنين تعهد طولانى مستلزم آماده‌سازى خويش و رسيدن به سنى خاص براى تعامل روحى، روانى و جسمى است. فرد بايد قبل از ازدواج تعهدى صادقانه احساس کند و براى شناخت خود و طرف مقابل صميمانه بکوشد.

دوره آمادگى براى ازدواج دوره‌اى است که در آن زوجين بايد به‌منظور درک اهداف و نگرش‌ها و نيز بررسى مسائل خانوادگى، اقتصادى و اميال و آرزوهاى طرفين همديگر را صادقانه و دقيق بررسى کنند. همچنين بحث و مذاکره در اين دوره درباره جنبه‌هاى زندگى مشترک امرى ضرورى است. بنابراين، افراد بايد از بلوغ فکرى و سن مناسب برخوردار باشند و به مسائل مربوط به آن با جديت نگاه کنند.
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

سپاس شده توسط
چقدر با زمان ازدواجم فاصله دارم و چقدر بهش نیاز ...
 سپاس شده توسط
توی چند جا خوندم که ازدواج دوم بهتر بوده تا ازدواج اول!

خب این میتونه درست باشه و امکان پدیره! ...اصلا دلیلی نداره که کسی که برای بار دوم ازدواج میکنه ، ازدواجش ناموفق  باشه!....

نمونه ش خاله ی من!.....من خودم شاهد هر دوتا ازدواجش بودم ...یکی توی پنج سالگی یک هم توی هجده یا نوزده سالگی!....

شوهر اولش یک انسان بلانسبت تنه لش ، کار نکن ، معتاد!...
اما شوهر دومش یک انسان کاری ، مردم دار، حتی سیگار هم فکر نکنم بکشه!

بستگی داره که توی چه زمانی چه آدمی ، با آدم زندگی کنه!....

تفاوت این دوتا زندگی ای که توی ازدواج خاله ی من ایجاد شد به خاطر یک انسان نادرست در یک زمان نادرست ، و یک انسان درست در یک زمان درست ، بود!....

همین!
 سپاس شده توسط
یعنی از سال نود و یک که گفتند بچه ها زور نزنید هروی قسمت باشه همونه دیگه کسی زور نزده؟ 4chsmu1

بیاید نظرای به روز بدید ببینم دنیا دست کیه Hanghead
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
Khansariha (13) Khansariha (13)
نتیجه میشه ک همه بچه دوس: )
چقدر زندگی و دیدگاه و شرایط زندگی فرق میکنه: )مثلا من هیچوقت ب اسم حسن و حسین فکر نکرده بودم و یا محمد طه تا حالا نشنیده بودم: )این و از نظر مثبت میگم ها ناراحت نشین ی موقع: )
آقای عاشق مگه شما ۲۶ نیستین؟؟؟یعنی واقعا فکر میکنین گذشته؟؟ 17
دوستان ی پرسش ...سن ازدواج برا خانم و آقا چنده ب نظرتون؟
پ ن: ی فیلم چند دقیقه ای تو شبانه گذاشته بودم دیروز ک پاکش کردم ...الان تو امیدوار باش مبذارمش ..دقیقا نگاه کردنتون اجباره خب؟؟؟؟نگاش کنین خبببببب Hanghead خیلی عالیه: )
به نظر من پسر و دختر باید زیر ۱۸ سال ازدواج کنن.

پ ن: می دونم تو کشور ما این عملی نیست (با توجه به فرهنگ و وضعیت اقتصادی و ...) ولی با توجه به فیزیولوژی بدن و وضعیت ذهنی و ... به نظر این عدد این جوریه.

پ ن ۱: دوستان چرا کنترل نگاه و ذهن شرکت نمی کنید؟ مگه می شه کسی بخواد خ.ا رو ترک کنه و به کنترل نگاه و ذهن اهمیت نده؟
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1398 آبان 21، 0:21)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: به نظر من پسر و دختر باید زیر ۱۸ سال ازدواج کنن.

پ ن: می دونم تو کشور ما این عملی نیست (با توجه به فرهنگ و وضعیت اقتصادی و ...) ولی با توجه به فیزیولوژی بدن و وضعیت ذهنی و ... به نظر این عدد این جوریه.

پ ن ۱: دوستان چرا کنترل نگاه و ذهن شرکت نمی کنید؟ مگه می شه کسی بخواد خ.ا رو ترک کنه و به کنترل نگاه و ذهن اهمیت نده؟

کدوم کشوری هست ک دختروپسر زیر ۱۸سال ازدواج میکنن؟من مخالف نظر شما هستم اما علاقه دارم ک دلایل شما و دیگر دوستان رو دراین مورد بدونم و ب نظرم حتی بحث جذابیه: )
(آقای عاشق بحث برای میزگرد  4chsmu1 )

منم آخر از همه میگم نظرم و: )
دوستان مشارکت داشته باشن ک احساس میکنم نکته های ریز و قابل توجهی رو میتونیم بفهمیم: )
هرکسی مشارکت نداشته باشه،اسمش و میگم ب مدیر تا ازش اعتبار کم کنه 4chsmu1 خودمم میتونم اعتبار منفی بدم امد مدیران قابلیت دادن اعتبار۳- رو دارن 16
پ ن۱:من راستش دلایلی دارم برای این شرکت نکردن Hanghead
(1398 آبان 21، 0:23)Mihfa نوشته است:
(1398 آبان 21، 0:21)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: به نظر من پسر و دختر باید زیر ۱۸ سال ازدواج کنن.

میشه بیشتر توضیح بدید که چرا این فکر رو میکنید ؟

چشم شرکت میکنیم

بحث نیازهای جنسی و عاطفی و ... رو هم بذاریم کنار
شخصیت انسان بعد از ۱۸ سال شروع به شکل گرفتن می کنه.
آرزوها، نوع نگاه به زندگی، سبک زندگی، باور ها و ...

تا قبل از ۱۸ سال انسان یه خمیر نرمه که بعدش کم کم سفت می شه.

حالا زن و مرد، اگر در کنار هم این سنین رو بگذرونن، باعث می شه که با هم جور بار بیان.
غیر از این باشه خیلی سخت می شه بار اومدن (باید خیلی گشت تا یکی متناسب خودت پیدا کنی)

دو تا خمیر نرم رو به هم راحت می شه چسبوند، بعد هم که سفت بشن در کنار هم شکل می گیرن و سفت می شن.
و باعث می شه که این رابطه محکم و محکم تر بشه.

اما می شه دو قطعه سنگ رو به هم چسبوند؟ اون هم دو تا سنگ غیر هم شکل رو؟
باید خیلی بگردی که دو تا سنگ پیدا کنی که با هم جور باشن
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1398 آبان 21، 0:36)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
(1398 آبان 21، 0:23)Mihfa نوشته است:

میشه بیشتر توضیح بدید که چرا این فکر رو میکنید ؟

چشم شرکت میکنیم

بحث نیازهای جنسی و عاطفی و ... رو هم بذاریم کنار
شخصیت انسان بعد از ۱۸ سال شروع به شکل گرفتن می کنه.
آرزوها، نوع نگاه به زندگی، سبک زندگی، باور ها و ...

تا قبل از ۱۸ سال انسان یه خمیر نرمه که بعدش کم کم سفت می شه.

حالا زن و مرد، اگر در کنار هم این سنین رو بگذرونن، باعث می شه که با هم جور بار بیان.
غیر از این باشه خیلی سخت می شه بار اومدن (باید خیلی گشت تا یکی متناسب خودت پیدا کنی)

دو تا خمیر نرم رو به هم راحت می شه چسبوند، بعد هم که سفت بشن در کنار هم شکل می گیرن و سفت می شن.
و باعث می شه که این رابطه محکم و محکم تر بشه.

اما می شه دو قطعه سنگ رو به هم چسبوند؟ اون هم دو تا سنگ غیر هم شکل رو؟
باید خیلی بگردی که دو تا سنگ پیدا کنی که با هم جور باشن

سلام 
من با نظر شما مخالفم . ( البته من جوجه تر اونیم که مخالفت کنم با شما ، ولی فعلا نظرم رو میگم ) 4chsmu1

ببینید خودتون هم گفتید انسان ۱۸ سال به بعد شخصیتش شروع به شکل گرفتن میکنه  . یعنی چی ؟ یعنی اینکه هنوز  شخصیتش شکل نگرفته و تازه داره شروع به شکل گرفتن میکنه ، در نتیجه آمادگی ازدواج رو نداره . ازدواج نیاز به بلوغ فکری داره ، که افراد زیر ۱۸ سال به این بلوغ فکری نرسیدن . ازدواج چیز ساده ای نیست و فقط به وضعیت مالی و صرفا اخلاق خوب منتهی نمیشه . مراقبت میخواد ، توانایی حل مسئله میخواد ، صبر میخواد ، استواری میخواد و ... . چیز هایی که یه فرد ۱۸ ساله نداره اونا رو . بعدشم خیلی خیلی خیلی کم ، عشق توی این دوران بوجود میاد . این دوست داشتن های این دوران ، در واقع هوسی بیش نیستند و وقتی از این دوره جوونی بگذرن و شخصیتشون یه کم بیشتر شکل بگیره ، اون هوس هم میپره و احساس دوست داشتنشون هم از بین میره . به نظر من سن ازدواج واسه پسرا حدود ۲۵ ، ۲۶ سال هست . 

بحث گل و سنگ رو زدین . گل خیلی نرم رو راحت با یه اشاره میشه به هزار تیکه تقسیمش کرد چون هیچ مقاومتینداره و شله(شخصیت یه فرد و بلوغ فکری اون فرد به مقدار کافی نرسیده و به راحتی نابود میشه و فرد شکست میخوره ). اما اگه سفت تر باشه ، اگه تو کوره پخته شده باشه ، رنگ و لعاب
 گرفته باشه......

این بود نظر من .
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
ازدواج زیر 18 سال به نظر من کاملا کار اشتباهیه. من 18 ساله که بودم عاشق دختری بودم که الان که منطقی بهش فکر می کنم هیچ گونه آینده ای با اون آدم نداشتم و الان میبینم اگر با اون خانوم ازدواج می کردم چقدر فکرامون دور از هم بود و دم پدر مادرم گرم که گفتن بچه جان بشین چه عجله ای داری! صرفا یک احساس خام بچه گانه (قطعا به علت فشار میل جنسی تو اون سن و سال) داشتم و با همون احساس فکر می کردم باید ازدواج بکنم با این دختر.

متاسفانه زیاد دیدم دخترایی که 16، 17 سالگی ازدواج می کنن، وقتی هنوز طعم بسیاری از لذت های مجرد و آزاد بودن رو نچشیدن، طعم تجربه ی دوستی، شکست خوردن و دوباره بلند شدن. طعم ابراز علاقه ی جنس مخالف رو. یه مورد از آشناهامون رو میشناسم که این خانوم 17 سالگی ازدواج کرد. حالا که بیست و چهار سالشه به شدت با شوهرش مشکل داره، چون خوش تیپ می کنه میره بیرون و همش دوست داره از زبان پسرا تعریف و تمجید بشنوه.. درسته که برای یک زن متاهل شاید از نظر جامعه همچین رفتاری درست نباشه (که البته آدم وقتی از طرف شوهرش تعریف نشنوه دوست داره بقیه تعریف کنن ازش) ولی اگر این خانوم تو اون سن زود ازدواج نمی کرد و همه ی این تجربه ها رو توی همون سن و سال مجردی میگذروند دیگه الان این همه مشکل با شوهرش نداشت و دو تا بچه رو هم این وسط مچل خودشون نمی کردن.

ازدواج باید در سنی اتفاق بیفته که انسان به درک درستی از هدف و خواسته هاش از زندگی رسیده باشه و این سن برای هر کسی متفاوته کسی ممکنه در 25 سالگی به این درک برسه و دیگری هم ممکنه تا 40 سالگی هنوز به این درک نرسیده باشه. ولی قطعا یک بچه ی زیر 18 سال درک درستی از این ایده ها نداره.
 Sure I’ve lost a couple of battles over the years   
53 but the second I give up the fight is the second I lose the war 53
سلااااام علیکم
شب همگی بخیر
می بینم چه بحث های داغی اینجا شده
از بچه گرفته تا سن ازدواج

از بچه شروع می کنیم
قبلنا بچه خیلی دوست داشتم و رابطه ام با بچه ها خوب بود البته هنوزم هست
واقعا بعضی از بچه ها شیرین و دوست داشتنی هستند

من دوتا خواهرزاده دارم و مسئولیت های مادر بودن و چالش هاش رو از نزدیک دیدم 65
الان خداروشکر می کنم که در دوران شیرین مجردی هستم و برای خودم پادشاهی می کنم  Gigglesmile
والا این قدر که این دوتا بچه حرص میدن من دلم می خواد سرم رو بکوبم به دیوار Khansariha (60)
کلا بچه ها از دور زیبان  4
همچین که مسئولیتهاشون می افته گردنت ورق بر می گرده 4chsmu1 
فکر می کنم خیلی هم کم حوصله شدم 65 
دارم پیر میشم 22 چندتا موی سپید هم میان موهای خود رویت کرده ام vayy

درمورد سن ازدواج

برای ازدواج شش تا بلوغ لازمه
بلوغ جنسی، شخصیتی، عاطفی، اجتماعی، معنوی و مالی
یه نفر تو 18 سالگی هم می تونه به این بلوغ ها رسیده باشه
یعنی تو این سن این قدری رشد کردی که بتونی به خیلی از مهارت ها دست پیدا کنی
اماااااا
متاسفانه اغلب ما ایرانی ها به خاطر نوع تربیتی که داریم و حتی زمینه هایی که جامعه برامون ایجاد کرده
می تونم بگم تو سن پایین به بلوغ شش گانه ازدواج نمی رسیم چه بسا تو سن های بالاتر هم نمی رسیم 22 
به نظرم برای ازدواج هم کلی باید آموزش دید و مهارت کسب کرد و از همه لحاظ آمادگیشو داشت

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان