عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

عوارض جسمی خود ارضایی در یک نگاه

افراط و تفریط در بیان عوارض جسمی
در باب عوارض جسمانی خود ارضایی ، بحث های زیادی شده است. متاسفانه برخی ،   عوارض  افراط گونه ای برای خودارضایی می اورند که این خود بر مشکلات روانی    کسانی که می خواهند ترک کنند، می افزاید. عوارض جسمی خود ارضایی وقتی  شدت  می یابد که این عادت به صورت افراط گونه تکرار شود. که در اینجا  منتخبی از  پرسش های متداول عوارض جسمی خود ارضایی می اوریم.

تذکر: در مورد عوارض جسمی خود ارضایی ، اگر مقاله ای دیدید لطفا از انتشار ان در تاپیکهای دیگه خود داری کنید و خوشحال میشیم در تکمیل این تاپیک و تاپیک های مرجع دیگه به ما کمک کنید.

ضمنا یادتون باشه در این تاپیک بیشتر به عوارض جسمانی پرداخته شده و مطمئنا مهمترین عارضه این عادت از لحاظ روحی هست که در این تاپیک در این باره بحث شده.

خود ارضایی بیشتر از انکه به جسم اسیب رساند ، به روح و روان ادمی اسیب می زند. در این مقاله مختصری از عوارض روانی و حقایقی درباره عوارض جسمی خود ارضایی گفته می شود .

صرف بیان اینکه خود ارضایی عارضه جسمانی ندارد، دال بر تجویز خود ارضایی نیست!
بر اساس برخی تحقیقات در جوامع غربی که به تجربه دریافته ام برای جامعه ما نیز قابل تطبیق است همه مردان و حدود 80 درصد زنان خود ارضایی را تجربه کرده اند و عمده افراد شناخت توانایی جنسی خویش را با خود ارضایی به دست اورده اند. و بر اساس همین تحقیقات مشخص شده است که خود ارضایی به مانند عمل جنسی طبیعی است و هیچگونه عارضه جسمانی ندارد. تمامی عوارضی هم که در جامعه ما در مورد خود ارضایی گفته شده نادرست است. دلیلی که باعث شده تا این عوارض وحشتناک برای خود ارضایی ساخته و پرداخته شود بحث حرمت شرعی این عمل می باشد و تمامی بحثی که در این زمینه می شود و اعتراضاتی که به من صورت می گیرد از این باب است که چون من گفته ام خود ارضایی عوارض جسمانی ندارد یعنی مجوز برای انجام آن صادر کرده ام و برخی از دوستان مسئولیت گناه آن را به گردن من انداخته و معتقدند که چون تاکید فراوانی بر این موضوع دارم جوانان را تشویق به انجام خود ارضایی نموده ام. در حالیکه اگر این دوستان دقت کنند و با مداقه در مطالبی که من نوشته ام دقت کنند خواهند دید من چنین توصیه ای نکرده ام و بارها بر گناه بودن خود ارضایی از نظر شرع نیز تاکید کرده ام.

علت حرمت خود ارضایی نه مضرات جسمانی، بلکه مضرات روانی ان و آسیبی است که به بنیان خانواده خواهد زد.
بحثی که من دارم این است که بعنوان دلیل تراشی برای حرمت خودارضایی نباید مشتی چرندیات سر هم کرد و کاری کرد تا دین خراب شود. جوانی که سالهاست خودارضایی می کند و بعد از آن ازدواج کرده و به راحتی بچه دار می شود و کور و نابینا هم نمی شود و مجنون و ... هم نمی شود آیا باور به مسایل دینی خواهد داشت وقتی از نظر او سایر مسایل دینی نیز چون حرفهایی که در باب خود ارضایی گفته می شود بی پایه و اساس جلوه کند. اگر یک دلیل و فقط یک دلیل برای حرمت خود ارضایی بیاوریم ولی عقلانی و درست باشد بهتر است یا مشتی حرف بی سند و یا دروغ به عنوان دلیل حرمت بیاوریم. دوستان عزیز به مبنای منطقی احکام در کلام خداوند دقت کنند . شراب نیز حرام است ولی خداوند با کلام منطقی خویش می گوید در آن منافع و مضراتی وجود دارد ولی چون مضراتش بیشتر است نخورید. یعنی خداوند علت حرمت را بر مبنای مضرات شراب می گذارد و منافع انرا منکر نمی شود. امروز نیز علم پزشکی به این نتیجه رسیده که الکل یا شراب تاثیرات مثبتی بر متابولیسم بدن دارد ولی آثار مخربی هم بر کبد و مغز دارد و مصرف آن بیش از فایده ضرر دارد. در باب خود ارضایی هم همین است و علت حرمت آن نه مضرات جسمانی که مضرات روانی ان و آسیبی است که به بنیان خانواده خواهد زد. به مانند شراب می توان برای خود ارضایی فوایدی نیز در نظر گرفت ولی عوارض روانی و مضرات غیر جسمانی آن به گونه ای است که توصیه بر عدم انجام آن است.

فرایند اعتیاد به خود ارضایی، تشنگی و نوشیدن آب شور
کسی که به خود ارضایی می پردازد به علت عدم رسیدن به ارامش روانی و کسب لذت جنسی کافی مجددا اقدام به این کار می کند و وقتی تحریک صورت گرفت انقدر میل زیاد می شود که جلوگیری بسیار سخت می شود. یا کسی که رابطه نا مشروع برقرار می کند دچار اعتیادی روانی به این موضوع می شود و می خواهد افراد مختلفی را تجربه کند تا بتواند به آرامش برسد و چون هیچگاه ارامش را بطور کامل درک نمی کند به دفعات و با افراد مختلف رابطه برقرار می کند و نمی تواند به ارامش روانی لازم برسد. در واقع اعتیادی پیدا می کند که هر چه رابطه های بیشتری برقرار می کند تشنه تر می شود و بیشتر به دنبال سکس می رود. مثل نوشیدن اب شور توسط ادم تشنه. هر چقدر اب شور بیشتری نوشیده شود عطش بیشتر شده و فرد احساس تشنگی بیشتری می نماید

رابطه جنسی صحیح موجب آرامش می شود،
اما کسی که سکس صحیح را تجربه می کند به خاطر داشتن اثرات روانی مناسب و تامین نیاز درونی تا مدتها ممکن است نیاز به میل جنسی پیدا نکند و اگر دوباره سراغ رابطه می رود برای دریافت ارامش است. امروزه تاکید بر افزایش کیفیت سکس است و معتقدند اگر کیفیت سکس افزایش پیدا کند نیاز جنسی تا مدتها برطرف می گردد و اگر کمیت زیاد نباشد مشکلی در روابط بین فردی زن و شوهر ایجاد نمی کند ولی سکس زیاد و بدون کیفیت در روابط زن و شوهر ها تاثیر سو می گذارد.

دلیل ایجاد مشکلات روانی و افسردگی
کسی که خود ارضایی می کند لازم است در حین خود ارضایی خود را تحریک کند و بخشی از این تحریک ذهنی است. برای تحریک ذهنی لازم است به دیدن تصاویر شهوت انگیز یا فیلمهای شهوت انگیز بپردازد یا به افراد به دیده شهوت انگیز نگاه کند یا آنها را در خیال خود شهوت انگیز فرض کند. یعنی برای خود ارضایی باید گناهی مرتکب شود. از سوی دیگر کسی که به خود ارضایی روی آورد به کم آن قانع نخواهد شد و به تدریج دفعات آن افزایش می یابد و فرد با هر محرک جنسی تمایل دارد خود ارضایی کند و لذت ببرد و نکته در اینجاست که علیرغم رسیدن به ارگاسم باز احساس ارامش روانی به سراغ او نمی اید و هنوز خود را نیازمند به تحریک جنسی و ارگاسمی دیگر می بیند.
همین باعث افراط در خود ارضایی می شود و فرد بواسطه چنین امری از کار و زندگی دور شده و به تدریج دنبال شرایطی است که تنها باشد تا خود ارضایی کند. گوشه گیری از یکسو و نرسیدن به آن آرامشی که باید به دنبال عمل جنسی فرد از نظر روانی به آن برسد به مرور او را دچار خلقی افسرده می سازد و از لحاظ روانی دچار مشکلاتی می شود.

تاثیر خود ارضایی بر ازدواج
از سوی دیگر با ارضای جنسی در خود ارضایی تمایل فرد برای ازدواج و تشکیل خانواده کاهش می یابد به ویژه در شرایط جامعه ما که ازدواج سخت است. کسانی که به خود ارضایی می پردازند ترک آن برایشان بسیار سخت می شود و همین موضوع ایشان را بیشتر دچار مشکل می سازد. از یکسو احساس گناه می کنند و از سوی دیگر نمی توانند خود ارضایی نکنند و خود را نیازمند آن می بینند.[1]

خود ارضایی و اعتماد به نفس
وقتی که نتوانیم بر هیچ یک از بخش های زندگیمان کنترلی داشته باشیم ، خوشحال نیستیم. اعتیاد به خود ارضایی باعث می شود که شما کنترلی بر خود نداشته باشید و این بدن و نفس شما است که بر شما کنترل دارد. وقتی بدن شما میل و برانگیختگی جنسی را حس می کند، شما احساس می کنید هیچ حق انتخابی ندارید و هر انچه او بخواهد انجام می دهید. این احساس اسیر شدن ، باعث ضعیف شدن اعتماد به نفس و توانایی شما در کنترل خیلی از جنبه های زندگی خواهد شد. وقتی ما بتوانیم هدف مشخصی را انجام بدهیم، این به ما در توانایی کنترل بر خودمان ، اعتماد به نفس میدهد. وقتی ما خود ارضایی می کنیم ، اعتماد به نفس به طور کلی از بین می رود.

خود ارضایی و روابط
زندگی با انواع رابطه های عاشقانه، کاری ، حرفه ای و دوستانه سرو کار دارد. وقتی شخص خود ارضایی می کند، توانایی برقراری او برای ارتباط اجتماعی پایین می اید. خود ارضایی ما را گوشه گیر می کند. خود ارضایی باعث میشود که ما کمتر بیرون برویم و از شرم ، خودمان را از دیگران جدا کنیم. شاید ما در شلوغی احساس ناخوشایندی داشته باشیم چرا که در روش معاشرت سالم نمی توانیم رفتارمان را کنترل کنیم. این در رابطه های عاشقانه ما تاثیر می گذارد .خود ارضایی، اثر نامطلوبی در بخش فیزیکی رابطه عاشقانه و گرایش به نادیده گرفتن دوستی و نیازهای احساسی ، می گذارد که در زناشویی رضایت بخش نیست، چرا که خود ارضایی یک عمل خود خواهانه است، از انجا که شما با خودتان رابطه جنسی دارید، نیازی به شریک جنسی ندارید[2]

منبع:
[1]دکتر شیخ الاسلام
[2] کانون ترک خودارضایی
عوارض جسمی خود ارضایی از دید علمی

خود ارضایی(در صورتی که وسواسی و خارج از کنترل نباشد) عوارض جسمی ندارد
تحريم هاي اخلاقي بر عليه خود ارضايي موجب پديد آمدن سفسطه ها ( استدلال ‌و قیاس ‌باطل ‌برای ‌دگرگونی ‌حقایق) و افسانه هايي مثل پيدايش و ايجاد بيماري هاي رواني و جسماني يا کاهش توانايي جنسي در نتيجة اين عمل شده است. واقعيت اين است که هيچ شواهد اختصاصي به نفع اين ادعاها وجود ندارد. از جمله اين سفسطه ها, مي توان به پيدايش کوري, ضعف و اختلالات بينايي, لرزش و رعشه بدن و اندام ها, ريزش مو و کچلي, کمر درد و ضعف و انحناي ستون فقرات, از دست رفتن شجاعت, زور عضلاني و قواي جسماني و اختلالات, بيماريهاي عصبي و رواني و حتي جنون و ديوانگي و . . . اشاره نمود. البته گاهي افسردگي, اضطراب و بدين ترتيب لرزش بدن و دست ها, ريزش مو و ضعف بينايي (غير ارگانيک) در افراد خود ارضاء مشاهده مي شود که ناشی از احساس گناه و عذاب وجدان خود آگاه و يا نا خودآگاه بوده. خود ارضايي فقط وقتي يک نشانه رواني بيمار گونه به شمار مي آيد که به صورت وسواس گونه و خارج از کنترل ارادي شخص درآيد. در چنين حالتي نه به دليل ماهيت جنسي آن, بلکه به دليل خاصيت وسواسي و جبريش نشانه اي از يک اختلال هيجاني محسوب مي شود [1]

عوارض خود ارضایی خارج از کنترل و افراطی
اگر خودارضایی در فرد خارج از کنترل گردد و مثل بعضی افراد مدام مشغول انجام این عمل باشید ، مسلماٌ این سیکل محاسبه شده توسط بدن به هم خواهد خورد. آسیبهایی که بشما میزند بخاطر عدم دریافت کالری و از سوی دیگر سوزاندن کالری ذخیره شده بدن ، می تواند شدید باشد . لاغری و حتی چاقی مزمن برای شما به ارمغان بیاورد . یا کلاٌ هر اختلالی را در بدن شما تولید کند. به اندامهای تناسلی ضربه وارد کند . آنها را تحلیل ببخشد. خروج منی در آقایان و عدم ادرار و در نتیجه باقی ماندن بخشی در لوله خروجی آلت باعث عفونت در دراز مدت گردد . تخلیه عروقی بدن و شدت گرمایی بالای آن در صورتی که شستشو را رعایت نکنید می تواند باعث ناراحتی های پوستی گردد . مسئله زود انزالی را برای شما به ارمغان بیاورد.به پروستات شما ضربه بزند. دچار ضعف بدنی گردید (ضعف بدنی بخاطر کالری سوخته شده) و کالری لازمه به سلولهای ضعیف و حساس از قبیل آنهایی که در چشم وجود دارند نمی رسد و به آنها آسیب برساند. بسادگی دچار دردهای کمر گردید. فاصله بین مهره ها را از ماده لازمه و نرم کننده خالی کنید از طرف دیگر سکس امری روانی و لازم برای شرکت تمام اعضای بدن میباشد: در خود ارضایی بطور مثال بخش لامسه چندان مورد توجه قرار نمی گیرد . در نتیجه نمی تواند به هیچ عنوان جایگزین سکس گردد در حالت معمول که فرد از روی بیکاری یا یک تحریک قابل کنترل و یا هر مورد دیگری ، بی جهت بدن خود را فعال می کند، باعث می گردد که ااقدام به انجام به این عمل را بالا ببرد و در روز به چندین دفعه برساند . در نتیجه آسیبها کاملاٌ تشدید شده و مشخص است

پیامدهای خودارضایی که بصورت اعتیاد و بیش از حد باشد

۱٫ مرحله مشکل ساز
در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی بیمارگونه و به شکل اعتیاد شده اند(روزانه بیش از ۱تا ۲بار) ، زودرس ترین عوارض ناشی‏از خودارضایی بسیار زیاد عبارت است از:
خستگی و کوفتگی ، عدم تمرکز حواس، ضعف حافظه ، استرس و اضطراب

۲٫ مرحله گرفتاری شدید
بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و فرد حتی در روز ۳ تا ۴ بار استمناء می کند و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
خستگی و کوفتگی، نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی ، حساسیت بیش از حد و زودرنجی
کمردرد، نازک شدن موها ، ناتوانی جنسی زودرس در جوانی، بی‏خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه

۳٫ مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد
بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله دوم است و فرد حتی در روز ۵ بار استمناء می کند و در نتیجه عوارض بسیار شدیدتری ظاهر شده است:
. خستگی و کوفتگی ، ریزش شدید موها ، تارشدن دید چشم‏ها ، وز وز گوش ، انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ، درد کشاله ران و ناحیه تناسلی ، دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه [2]

حتما این سوال ها در ذهنتان پیش امده که:
ایا میشه خود ارضایی را کنترل شده انجام داد ، طوری که وسواسی و غیر طبیعی نباشه؟
و ایا خود ارضایی پتانسیل تبدیل شدن به اعتیاد را دارد؟
اگر به اعتیاد خود ارضایی دچار شده اید و یا دچار بودید، که جواب را خیلی خوب می دانید و اگر نه به این لینک رجوع کنید.

منابع:
[1] .
" تمایلات و رفتار های جنسی طبیعی و غیر طبیعی " دکتر بهنام اوحدی
[2] سایت پزشکان بدون مرز
سوال و جواب هایی متداول درباره ی عوارض جسمی خود ارضایی

ایا خود ارضایی باعث کاهش اب بدن  و ایجاد گودی در زیر چشم می شود؟  
 خود ارضایی هیچگونه عوارض جسمی ندارد (توضیح کریم: شاید منظور دکتر شیخ الاسلام این بوده که خود ارضایی در صورتی که افراط منجر نشه عوارض جسمی نداره) و خارج شدن اب بدن در مایع منی  باعث  کم شدن اب بدن و گودی زیر چشم نمی شود. میزان مایع منی بین 3 تا 5 سی  سی می  باشد و اگر شما روزانه هم استمنا کرده باشید نهایتا روزی 5 سی سی  اب از  دست داده اید. لذا این موضوع از اساس اشتباه است که فکر کنید اب بدن  شما به  خاطر خود ارضایی کم شده است

سياهي زير چشم ناشي از خود ارضايي است؟
 خود ارضایی هیچ عارضه جسمانی ندارد و سیاهی زیر چشم ربطی به ان ندارد
 علل بسیاری برای سیاهی زیر چشم وجود دارد. از تغذیه و عدم ورزش گرفته تا افسردگی و مشکلات دیگر

اگر در روز 3-4 بار خود ارضایی کنیم باز هم هیچ آسیب جسمانی و ضرری نداره؟
وقتی تعداد دفعات خود ارضایی زیاد شود یا شیوه نامناسبی برای خود  ارضایی  استفاده شود عوارض جسمانی خواهد داشت که این عوارض ناشی از عمل خود  ارضایی  نیست بلکه ناشی از شرایطی است که استمنا در ان انجام شده است
بعنوان مثال کسی که در روز 3 یا 4 بار استمنا کند همان مشکلی را خواهد داشت که کسی که روزی 3 یا 4 بار رابطه جنسی برقرار کند
 علت خستگی و ضعف ناشی از مصرف کالری در حین رابطه جنسی یا استمنا می  باشد  نه خود عمل استمنا یا رابطه جنسی. اگر کسی بعد از هر بار رابطه جنسی  یا  استمنا استراحت کافی بکند و غذای مقوی بخورد هیچ عارضه ای برای او  ایجاد  نخواهد کرد
من از فردی  شنیدم که هر قطره منی از 40 قطره خون تشکیل شده و به همین دلیل  وقتی که  زیاد خودارضایی کند فرد مبتلا به کم خونی خواهد شد  .آیا این مسئله  را  تایید می کنید؟
در پاسخ به سوال  این دوست عزیز باید بگویم اینکه هر قطره مایع منی از 40 قطره خون درست شده  است هیچ مبنای علمی ندارد و هیچگونه سندیتی ندارد .خود ارضایی هیچگونه  عارضه جسمانی ندارد و باعث کم خونی نخواهد شد. اگر چنین باشد مردان متاهل  همگی باید مبتلا به انواع و اقسام امراض باشند و  کم خونی نیز داشته باشند  که چنین نیست و این حرف از اساس غلط است

من  حس میکنم بعد از هر بار خودارضایی،تا چند ساعت ضعف و  سستی شدید دارم که  قابل انکار نیست و همونطور که میدونید وسواس در  خودارضایی و اعتیاد ذهنی  بهش،آدم رو به انجام مکررش وامیداره و در نتیجه  باعث ضعف دائم جسمی  میشه.من هم این ضعف محسوس و دائم رو دارم،پس با توجه به  اینکه گفته میشه  خودارضایی عارضه جسمی خاصی نداره،این ضعف جسمی چطور قابل  توجیهه؟
 در رابطه جنسی یا خود ارضایی انرژی زیادی توسط عضلات مصرف می شود و اگر  فرد  رژیم غذایی مناسب نداشته باشد لاغر می شود و دچار ضعف بعد از رابطه  جنسی  یا خود ارضایی می شود. این عارضه خود ارضایی نیست بلکه ناشی از تغذیه  نادرست و عدم ورزش می باشد. شما می توانید ورزش کنید یا از نظر غذایی  خود را  تقویت کنید خواهید دید مشکل شما حل می شود

آ
یا وقتی کسی زیاد خود ارضایی کند در آینده نمی تواند صاحب فرزند شود ؟
 افرادی که خود ارضایی می کنند به راحتی صاحب فرزند می شوند و این عمل هیچ تاثیری بر قدرت باروری ایشان ندارد

جلوگیری از خارج شدن منی در  خود ارضایی و موقع انزال ،  چه مشکلاتی به وجود می اورد؟  
 در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم هنگامی که تحریک جنسی به حدی می  رسد  که مایع منی از جای خود خارج شده و به حرکت در می آید نباید مانع از  خروج  آن شد. ایجاد مانع در مسیر خروج باعث می شود که منی برگشته و به داخل  مثانه  رفته و همچنین باعث اسیب به پروستات و واریسی شدن مجرای منی بر  شود.  همچنین عضلات کیسه های منی به تدریج قدرت خود را از دست داده و توان  پاشیدن منی با سرعت بالا را نخواهند داشت. البته کاهش قدرت و سرعت پرش منی  در باروری اختلالی ایجاد نمی کند و فرد  مشکلی از نظر لذت سکس و باروری  نخواهد داشت و بچه دار نیز می شود.برای بازگرداندن قدرت جهش مایع منی لازم  است فرد یکسری ورزشهای خاص را  انجام دهد به نام ورزشهای کگل. ورزش کگل به  این صورت است که فرد عضلات  ناحیه پرینه (بین مقعد و الت تناسلی) را که در  نگهداشتن ادرار نقش دارند  سفت کرده و بعد از چند ثانیه شل می کند. این  حرکت به دفعات تکرار می شود و  به مرور فرد قدرت عضلات را افزایش داده و  جهش مایع منی نیز به حالت طبیعی  بر می گردد. البته باید توجه داشت برگشت  این جهش به حالت طبیعی به میزان  آسیب وارده به مجرا بر می گردد. یعنی هر  چقدر آسیب بیشتر باشد امکان برگشت  جهش به حالت اول کمتر است
حسن ورزش  کگل اینست که در هر شرایطی قابل انجام است وبدون جلب توجه فرد در  مقابل  تلویزیون یا حتی پشت فرمان اتومبیل یا پشت میز کار یا تحصیل می تواند  آنرا  انجام دهد

ایا گودی چشم و جوشهای روی صورت و پشت بدن فرد ، ناشی از خود ارضایی هست؟
 در  پاسخ  به اين دوستان عزيز بايد بگويم كه در مطالب قبلي بطور مفصل در اين  مورد  كه خود ارضايي عوارض جسماني ندارد بحث كرده ام و مطالعه مطالب قبلي را  به  اين دوستان عزيز توصيه مي كنم. علايمي كه دوست عزيز اول گفته اند نيز  ربطي  به خود ارضايي ندارد و بايد علت آن را با انجام آزمايش و معاينه  توسط  پزشك بيابند  

ایا خود ارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت می شود؟
 خود ارضایی اگر با ورود جسم یا شی به داخل واژن نباشد و فشار مستقیم روی پرده نیاید باعث اسیب به پرده نخواهد شد

خود ارضایی و علامت مشخصه ای دارد؟ آیا ممکنه که  همسر آینده من متوجه شود؟
  در پاسخ باید بگویم خود ارضایی علامت مشخصه ای ندارد که کسی بتواند با  وجود  آن متوجه خود ارضایی طرف دیگر شود و همه مطالبی که در این زمینه ذکر  شده  حرفهایی غلط و نادرست می باشد. برخی از دختران تصور می کنند به علت  خود ارضایی رنگ ناحیه تناسلی شان تیره  شده یا پوست ناحیه حالت افتادگی و  چروکیدگی پیدا می کند  یا بسیاری از  باورهای دیگر که همگی بی پایه و اساس  بوده و غلط می باشد. خود ارضایی هیچ  علامت مشخصه ای ندارد و قابل تشخیص  نیست. تنها مشکلی که خود ارضایی دارد  عدم ارضای روانی می باشد و فرد چون  از نظر روانی با آن ارضا نمی شود ارامشی  که لازمه ارضای جنسی می باشد را  بطور کامل تجربه نمی کند

بپرسم آيا خود ارضايي باعث نازايي ميشه؟و ديگه اينكه من شنيدم باعث انزال زود رس هم ميشه؟  
خود ارضایی فاقد عوارض جسمانی می باشد و باعث نازایی نمی شود
 زود انزالی بیماری مربوط به آقایان است و در خانمها چنین بیماری نداریم نگران نباشید

اثرات خودارضایی رومیخواستم بدونم.آیاگودي و کبودی دورچشم از اثرات آن است.  
 در پاسخ به اين دوست عزيز بايد بگويم خود ارضايي هيچگونه عوارض جسماني در  بر ندارد و گودي و كبودي دور چشم ربطي به خود ارضايي ندارد.

منبع : سایت دکتر شیخ الاسلام
 سپاس شده توسط
سوال:
من 21 سالمه از سن 15 سالگی خود ارضایی میکردم و تا 1هفته پیش هم انجام می دادم اما متوجه شدم که چقدر اشتباه کردم و خیلی ناراحتم؛
1_ایا این مقدار خود ارضایی که داشتم ممکنه رو مقدار و کیفیت اسپرمم تاثیر بذاره؟ 3_ایا میشود مقدار اسپرمو به طور ثابت افزایش داد؟4_ با ورزش و تحرک میشه حجم منی را افزایش داد؟
دکتر محمد رضا قرائتی:
با سلام.1-خیر.3- در مواردی که لازم باشد(مثلا کسی که بچه دار نمی شود و اسپرمهایش کم است) با برخی داروها می توان اسپرمها را افزایش داد.البته درحد محدود 4-خیر

سوال:
با سلام.پسری 22 ساله و مجردم.مدت 6 سال هست که تقریبا هفته ای 6 بار خود ارضایی می کنم.الان خیلی زود(در کمتر از 20 ثانیه)دچار انزال میشم.خواستم بدونم آیا این خیلی برای ازدواجم مشکل ساز میشه؟چکار کنم که قوای از دست رفته بدنم تو این چند سال جبران بشه؟
دکتر محمد رضا قرائتی:
با سلام.اگر مدت رسیدن به انزال در شما اینقدر کم است مبتلا به انزال زودرس هستیدالبته تا زمانی که ازدواج نکرده و تماسهای جنسی منظمی با یک شریک جنسی ثابت نداشته باشید نمی توانید در مورد زودرس بودن انزال خود قضاوت کنید.ضمنا نباید نگران باشید چون بسیاری از مردان(به طور متوسط 40 درصد)
مبتلا به این حالت هستند و تا حد زیادی هم درمان میشود.چنانچه بعد ازدواج زمان انزال کمتر از 2 دقیقه بود برای درمان به متخصص ارولوزی مراجعه فرماید

سوال :
سلام من نوجوان 17 ساله هستم که 4 سال خود ارضایی کرده ام و حالا ترک کرده و حدود 3 سال می شود که ترک کردم و علاقه مند شده ام به نیروی هوایی بروم اما متوجه شده ام که در تست های پزشگی بیضه هاو الت تناسلی را بررسی می کنند تا بفهمند فرد خود ارضایی می کند یا خیر و اگر می شود من را راهنمایی کنید
دکتر محمد رضا قرائتی:
با سلام با هیچ معاینه و آزمایشی نمی توان فهمید که فرد خود ارضایی می کند یا خیر.معاینه در نیروهای نظامی برای این است که اگر فتق، واریکوسل و یا بیماری دیگری در این ناحیه دارید معلوم شود نه برای کشف خودارضایی

سوال :
سلام آقای دکتر خواهش میکنم کمکم کنین من تازه 18 سالم تموم شده من حدود 4 سال خود ارضایی میکردم و از ضرر هاش خبری نداشتم تا اینکه کم کم متوجه این مشکل شدم الان مدتهاست هم گوشم یه حالت وزوز میکنه و ریزش موهام هم خیلی شدید کم کم شروع به ترکش گرفتمو دفعات رو کاهش دادم تا اینکه الان یک ماهی هست که خود ارضایی نکردمو به امید خدا دیگه نمیکنم ولی وقتی ادرار میکنم گاهی بعد از ادرار مایعی مثل منی به اندازه ی چند قطره از من خارج میشه.
دکتر محمد رضا قرائتی:
با سلام.از لحاظ علمی ارتباط بین عوارضی که ذکر کرده اید با خود ارضایی اثبات نشده است.موجب ناباروری هم نمی شود.خروج ترشحات مشابه منی در پایان ادرار کردن ،طبیعی است و اینها سرریز ترشحات ذخیره شده در کیسه های منی(سمینال وزیکلها) هستند.

سوال :
سلام اقای دکتر بیضه ی چپ من کوچک تر از بیضه ی راستم است و در قسمت بالای بیضه ی راستم یک ماده مثل چربی وجود داری که به بیضه چسبیده اما درد نمی کند. می خواستم بدانم ارتباطی با خود ارضایی دارد یا خیر ؟ سوال بعدی : ایا سیاه شدن الت تناسلی طبیعی است یا خیر
دکتر محمد رضا قرائتی:
با سلام.1-خیر.ارتباطی با خودارضایی ندارد2-تا حدی تیره تر از بقیه پوست بدن است و این طبیعی است

سوال :
سلام من پسری 20 ساله ام که از اوایل بلوغ تا چند وقت پیش متاسفانه خود ارضایی میکردم . اما حالا احساس میکنم بیضه هام کوچیک اند . بعضی وقتها قابل لمس هستن به طوری که از کیسه بیضه ها اویزون اند ولی بعضی وقتها هم خیر . حالا میخواستم ببینم مشکلی برای باروری من در آینده وجود نداره و ایا کوچکی بیضه و استمنا و باروری در زندگی مشترک چقدر به هم مرتبط هستند؟
دکتر محمد رضا قرائتی:
کوچکی بیضه ها ربطی به خود ارضایی ندارند.آویزان شدن بیضه ها( به خصوص در گرما) هم طبیعی هستند.استمنا اثری بر باروری ندارد اما اگر بیضه ها واقعا کوچک باشند ممکن است موجب ناباروری شوند.بنابراین برای معاینه سایز بیضه ها به متخصص ارولوژی مراجعه فرمایید.اگر بیضه ها واقعا غیر طبیعی و کوچک باشند برایتان آزمایش اسپرم خواهند نوشت

سوال
:
آیا این چیزی که عوام میگن مثل گودی کمر.ضعیف شدن چشم و تحلیل رفتن عضلات و عدم رشد عضلات صحت دارد؟با تشکر.
دکتر محمد جعفر کیانی:
هیچ کدام از اینها درست نیست
سوال:
با سلام.آیا به علت خود ارضایی ، زود انزالی ایجاد میشود و اصلاً زود انزالی چند درصد درمانپذیر است . با تشکر
دکتر محمد جعفر کیانی:
کلیه زود انزالی ها قابل درمان است و خود ارضای عامل زود انزالی نیست

سوال
:
سلام.پسری 18 سالم. 3 روزه که درد در ناحیه مثانم احساس میکنم.در حالت عادی در نمیکنه فقط موقع تحرک ، جا به جا شدن و ... .ادرارم هم مدت زیادیه زرد رنگه .احتمال داره پروستات باشه؟احتمال دلره مربوط به جلوگیری از خروج منی باشه؟من تقریبأ هر روز خود ارضایی میکنم و جلوی خروج منی رو میگیرم(این فعل چه ضرری داره؟

دکتر احمد رضا آبدار:
با سلام کار شما صد در صد غلط است بزرکترین اشتباه استمناست واز آن بزرگتر وصد در صد بد تر این است که جلوی خروج منی را بگیرید

سوال
:
با خود ارضایی کردن از بدن تستسترون خارج میشه یا ربطی به اسپرم نداره
دکتر احمد رضا آبدار:
با سلام با خود ارضاعی مشکلی برای تستوسترون ویا اسپرم بوجود نمی اید

سوال:
با سلام . آیا خود ارضایی باعث ایجاد زود انزالی میگردد و آیا زود انزالی درمان دارد.با تشکر
دکتر فرناز عطائی:
خیر. زودانزالی علل مختلفی می تواند داشته باشد و درمانهای دارویی و غیردارویی برای آن وجود دارد. اگر به روانپزشک مراجعه کنید می توانید تحت درمان قرار بگیرید.

سوال:
سلام...ایا خود ارضایی باعث سرطان مثانه می شود یا نه؟
دکتر پیمان صالحی:
با درود خیر ارتباط اثبات شده ای وجود ندارد.

سوال
:
سلام.4ساله که خود ارضایی داشتم و ان را ترک کرده ام ولی الان بدون هیچ امیزشی منی به همراه با ادرار بیرون میاد و من را خیلی اذیت می کند.
دکتر پیمان صالحی:
در صورت نزدیکی نداشتن طولانی مدت ترشحات منی به صورت پراکنده و متناوب از مجرا با یا بدون ادرار دفع میگردد.

سوال:
با عرض سلام 19 سالمه و حدود 4 سال خود ارضایی میکردم چند ماهی هست که این کار رو نمیکنم ریزش موهام خیلی زیاد شده؟ایا به دلیل خودارضایی هست؟ با ترک این عمل ریزش مو متوقف میشه؟ خیلی ممنونم
دکتر مریم ملکی:
خیر.ربط ندارد.

سوال :
سلام و خسته نباشید..خود ارضایی باعث تغییر شکل آلت تناسلی میشه؟؟لبهای آلت من بزرگه از شکلش خوشم نمیاد اصلا"..بزرگ بودن لبهای کوچیک غیر طبیعیه؟بخاطر خودارضاییه؟
دکتر میترا مولائی نژاد:
کاربر گرامی گاهی تغییراتی در ظاهر آلت تناسلی به دلیل تحریک بیش از حد ایجاد می شود. تنها چاره شما ترک این عادت است ،گاهی برخی تغییرات مانند تغییر رنگ به جالت عادی بر می گردد. به خاطر داشته باشد ظاهر آلت تناسلی نیز مانند سایر قسمتهای بدن در افراد مختلف متفاوت است. و مشغول شدن بیش از خد فکر شما با این مساله، شما را از کارهای مهمتر و پیشرفت در زندگی باز می دارد.پیشنهاد می کنم برای مشاوره حضوری مراجعه کنید.

سوال
:
ایا خودارضایی تاثیری رو شکل الت تناسلی مثل کلیتوریس ، لب و غیره داره ؟با تشکر
دکتر میترا مولائی نژاد:
کاربر گرامی ممکن است تغییراتی در ظاهر آلت تناسلی در اثر مالش شدید و خود ارضایی ایجاد شود با این جال بسیاری از این تغییرات غیر اختصاصی هستند و نمی توان براساس معاینه ، کسی را متهم کرذ. ممکن است در اثر گذشت زمان برخی تغییرات مانند التهاب و قرمزی ناحیه و یا تغییر رنگ به حالت طبیعی برگردد ولی معمولا این بازگشت 100% نیست. نگران نباشید این تغییرات معمولا با اهمیت نیستند.

سوال:
سلام خانم دکتر، دختری 21 ساله هستم، مجرد.
آیا این کار باعث پاره شدن پرده بکارت میشه؟ (با توجه به اینکه خونی از من خارج نشده؟
آیا ادامه این کار عوارضی رو در پی خواهد داشت؟
دکتر صدیقه آذری
:
معمولا تکرار خودارضایی، باعث می شود بعد از ازدواج از سکس طبیعی لذت نبرید که آنگاه باید رفتار درمانی شوید. همچنین در دراز مدت باعش انزوا در فرد می شود .
پرده بکارت فقط با آسیب مستقیم پاره می شود
[url=http://www.noorvision.com/][/url]
خود ارضایی ، بینایی و سلامت چشمان

استمنا يا خود ارضايي هيچ تأثيري بر بينايي و سلامت چشمان ندارد.خود ارضايي هيچ تاثيري بر روي چشم ندارد.

- سوال: مي خواستم بدونم استمنا چه جوري باعث ضعيف شدن چشم و ايجاد لكه هاي سياه جلوي چشم ميشه؟ براي جلوگيري از اون چه بايد كرد؟آيا مردي كه با همسر خود نزديكي مي كنه هم به اين درد دچار مي شه؟
- جواب: استمناء ربطی به ضعیف شدن و یا سایر مشکلات چشم ندارد. نزدیکی نیز باعث ضعیف شدن چشم و یا مشکل چشم دیگری نمی شود.

- سوال:من چند سالي دچار عادت زشت خودارضايي بودم و الان دچار لكه هاي سياه رنگي جلوي چشم خود هستم كه شبيه تار عنكبوت بوده و حتي در هنگام بسته بودن چشم نيز ديده مي شود آيا اين مشكل با درمان دارويي حل مي شود يا نياز به جراحي دارد
- جواب:با سلام.خود ارضائي ربطي به ايجاد مشكل شما كه مگس پران ناميده مي شود ندارد.

-سوال:آيا خود ارضايي براي چشم ضرر دارد ؟
-جواب:با سلام. تا به حال مقاله اي در ارتباط با اثرات سو خود ارضائي بر چشم منتشر نشده است.

-سوال:درمان كم بينايي ناشي از خود ارضایي؟با جراحي بهبود پيدا مي كند؟
-جواب:با سلام. همان گونه كه قبلا" نيز گفته شده، تا به حال مقاله اي در ارتباط با اثرات سو خود ارضائي بر چشم مثل كم بينائي يا ساير عوارض منتشر نشده است.

-سوال:با سلام، من جواني 23 ساله هستم كه دچار گودي چشم به مقدار زياد هستم. اولا راهي براي علاج گودي چشم وجود داره؟با تغذيه هم ميشه برطرفش كرد يا نه؟ (اگر ميشه بگيد خوردن چه چيزهايي بهتره) البته اينم بگم تا چند وقت پيش خودارضايي هم ميكردم، آيا اين مسئله تاثيري در گودي چشم داره؟
-جواب:دكتر سپيده توكلي زاده:
با سلام.در حال حاضر براي رفع مشكل شما كرم و يا پمادهاي موضعي وجود ندارد. تزريق چربي در دنيا به صورت محدود و تحقيقاتي انجام شده است ولي تا مشخص شدن دقيق نتايج آن اين عمل به صورت روتين انجام نمي شود.خود ارضائي باعث ايجاد اين مشكل نمي شود.

-سوال:من با استمناء كردن چشمم ضعيف شده و قبلا كه اين كار رو نمي كردم چشمم قوي بود و الان عينك ميزنم و شماره چشمم روي 0.25 است. آيا با كنار گذاشتن استمناء يا رابطه جنسي چشمم به حالت اول بر مي گرده؟آيا با شماره 0.25 نياز به عينك است يا نه؟آيا راهي است كه شماره 0.25 به 0 برگرده؟
-جواب:با سلام. ضعيف شدن چشم شما ربطي به خودارضائي ندارد. مي توانيد موقعي كه احساس مي كنيد ديدتان تار شده است از عينك استفاده كنيد. راهي هم براي بهبود اين شماره وجود ندارد.

-سوال:با سلام و سپاس آیا مگس پران و جرقه ارتباطی با خودارضائی جنسی دارد؟
-جواب:با سلام. خیر. به بخش بیماری های شبکیه قسمت مگس پران مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد مگس پران و جرقه پیدا کنید.

- سوال: من 23 ساله مي باشم ومتاسفانه مدت 6 سال است كه با مشكل خود ارضايي روبرو هستم.و زير چشم من كاملا گود وكبود مي باشد .حال اين سوال را داشتم كه خود ارضايي چه تاثيري بر روي چشم من مي گذارد وآيا راه حل پزشكي براي درمان گودي زير چشم وجود دارد يا خير؟و مي خواستم ببينم آيا ماده اي در زير چشم من در اين مدت 6سال از بين رفته كه باعث اين گودي شديدزير چشم شده است؟؟؟؟با تشكر.منتظر پاسخ شما هستم
-جواب:با سلام.رابطه اي بين خود ارضائي و مشكلات چشمي يافت نشده است.
براي رفع گودي زير چشم مي توانيد به متخصصين پوست مراجعه كنيد.

- سوال : آيا خود ارضايي در مردان باعث كاهش بينايي ميشود؟مي خوام يه جواب علمي بشنوم.
- پاسخ: با سلام. خير. همان طور كه بارها در اين سايت به اين نكته اشاره شده است خودارضائي هيچ ربطي به ايجاد يا پيشرفت ضعف بينائي ندارد.

- سوال: آیابعدازعمل جراحی لیزیک براثراستمنا دوباره چشم ضعیف میشود یانه؟
-جواب: ارتباطی ندارد.

- سوال: با سلام چشم پزشکان میگویند استمناءموجب ضعیف شدن چشم نمیشودولی من هر وقت استمناءمیکنم چندروزی دیدچشام تار میشه وبعدارفع میشه آیااین قضیه ازنظرعلمی درسته؟با تشکر
- جواب: هیچ مقاله علمی اثبات شده ای در این باره وجود ندارد.

-سوال: آيااستمناءكردن مرد،ميتواند موجب آستيگماتيسم ونزديك بيني چشم او شود؟
- جواب: خیر

- سوال: سلام چشم هاي من چند وقتيه كه قرمز ميشه و تقريبا تمام طول روز ميخاره و سوزش داره چند بار هم كه خيلي وخيم ميشه از طرف گوشتيه چشمم يه چيزي مثل گوشت كمي از روي چشمم رو ميپوشونه و يه لايه سفيد غليظ مانند هم روي چشمم رو و گاهي هم سرم درد ميگيره. خواستم بدونم كه چه مشكلي دارم ؟ ايا بخاطر استمنا است يا نه؟ من ميترسم كه به چشم پزشك مراجعه كنم از ترس ابرو ايا اگر استمنا با چشم رابطه اي داشته باشد توسط چشمپزشك قابل تشخيص هست يا خير؟
- جواب: هیچ رابطۀ ثابت شده ای بین مشکلات چشمی و استمنا وجود ندارد. برای بررسی مشکل چشمی خود جهت معاینه مراجعه نمایید.

منبع :سایت "بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور"
براي درک مضرات استمناء ابتدا مسير عصبي يک تحريک جنسي تا انزال را طي عمل نزديکي بطور ساده مرور ميکنيم. ابتدا نعوظ با تحريکات دو مسير, يکي مسير رفلکسي ( reflexogenic ) که ناشي ازتحريک حس پنجگانه بخصوص لامسه و بينائي , و ديگري مسير ذهني ( psychogenic ) که ناشي از تحريکات ذهني است شروع میگردد.

از طريق اين دو مسير مراکز نخاعي و فوق نخاعي ( supraspinal ) و سيستم عصبي مرکزي و هيپوتالاموس , ابتدا منجر به بروز نعوظ و سپس ادامه و استمرار تحريکات مراکز جنسي مغز, شدت تحريکات به حدي بالا ميرود که به حد آستانه ارضاي جنسي فرد برسد و عمل انزال صورت گيرد . اين مسير طبيعي تا انزال, با عمل نزديکي ميتواند رخ دهد و يا طي مرحله REM خواب ( rapid eye movment ) انجام شود. ( خواب شامل چندين مرحله سطحي تا عمقي ميباشد. در يکي از اين مراحل , حرکت سريع کره چشم وجود دارد که به اين مرحله REM گقته ميشود).

در اين مرحله در افراد سالم نعوظ آلت تناسلي ايجاد شده و خواب ديدن و رويا نيز رخ ميدهد. طي نعوظ ممکن است همراه با تحريکات جنسي ناشي از روياي شبانه, ميزان تحريکات به حد آستانه انزال رسيده و منجر به ارضاي جنسي و انزال طبيعي گردد ( محتلم شدن يا جنابت ).

آنچه توضيح داده شد مسير طبيعي ارضاي جنسي و انزال بود ولي طي عمل استمناء مسير تحريکات رفلکسي ناشي از حس هاي پنج گانه, بجاي حس لمس تمامي بدن, محدود به حس لمس موضعي ناحيه محدودي از آلت تناسلي ميباشد. همچنين تحريک ساير احساس مانند بينائي, شنوائي و حتي بويائي که طي عمل نزديکي اهميت دارد در حد صفر خواهد بود.

لذا جهت رسيدن به آستانه ارضاي جنسي, لازم است مسير ذهني (psychogenic) جبران کمبود تحريکات مسير رفلکسي و حسي را بنمايد, لذا با فشار ذهني و عصبي مضاعف , مغز مسير را به سمت رسيدن به حد آستانه انزال طي ميکند. که اين فشار مضاعف ميتواند با تکرار, عوارض عصبي ببار آورد. و همچنين بتدريج مرکز عصبي تحريکات جنسي با کاهش آستانه ارضاي جنسي وانزال, سعي در جبران اين کمبود تحريکات حسي را خواهد کرد تا مغز فشار کمتري را متحمل گردد.

در نتيجه با کاهش آستانه ارضاي جنسي بتدريج فرد مبتلا به زود انزالي (premature ejaculation) خواهد شد. که عارضه شايع ناشي از استمناء ميباشد. بدين معني که زماني که فرد تحت تاثير تحريکات اندک جنسي قرار ميگيرد حتي زماني که تصميم به عمل نزديکي ميگيرد, مسيرهاي عصبي مرکزي جنسي فعال شده و با سرعت بيشتر, مدت زمان کمتر و با تحريکات جنسي کمتر, و با توجه به کاهش آستانه انزال, در مدت زماني کمتري فرد را به مرحله انزال و ارضاي جنسي ميرساند.

گاهي حتي قبل از نعوظ کامل آلت تناسلي واقدام به عمل نزديکي و دخول آلت تناسلي, فرد ارضاي جنسي ميگردد و آنچه را که سالها با آرزو و ذهنيت آن، اقدام به استمناء ميکرده. پس از ازدواج قادر به انجام آن و يا لذت بردن از آن نخواهد بود.(اينجانب طي مشاوره با بيماران مبتلا به زودانزالي شديد, در درصد بالائي سابقه استمناء زياد را دوران جواني آنها ديده ام).

منبع: سایت دکتر مجید حقیقت

سپاس شده توسط
سوال:
نقل قول: با سلام
ببخشید چندسوال داشتم
1.آیا اصولا خودارضایی عوارض جسمی داره؟واگر بله پارامترهای تاثیرگذار بر اون چیا هستن؟در کنار رهایی
از این گناه چه کارهایی برای رفع آثارش مفید؟
2.دربرخی سایت ها عوارض خیلی بدی برای این نوع اعتیاد نوشتن آیا صحیح؟
3. آیا استمرار در خ.ا موجب زودانزالی می شود؟
4. جوش زدن صورت با خ.ا مرتبط هست؟
ممنونم از وقتی که میذارین
یاعلی
پاسخ:
نقل قول: دوست عزیزم با سلام؛
1. خود ارضایی دارای برخی عوارض جسمانی است بخصوص اگر به طور افراط گونه ای انجام شود که از عوامل تاثیرگذار بر آن بخصوص استرس و اضطراب همراه با انجام آن و یا بعد از آن میباشد که به نظر بیشترین علت است اما فی نفسه خود عمل نیز دارای عوارض نامطلوبی میتواند باشد که بعلت مجازی بودن تخلیه میل جنسی بخصوص بر روی مغز میتواند تاثیر گذار باشد و اما خروج منی فی نفسه مشکلی ایجاد نمیکند چرا که چون رابطه نزدیکی با همسر است.
جهت رفع آثار، تقریباً رهایی کفایت میکند اما میتواند با مصرف مواد پرانرژِی بخصوص میوه و سبزیجات تازه بعلت آنتی اکسیدان بودن و بخصوص vitc , vitb روحیه و سرخوشی را کسب نمود.
(جهت اطلاعات بیشتر به بخش پرسش-پاسخ سایت khoderzae.com قسمت دکتر شیخ الاسلامی مراجعه نمائید)
2. درست میفرمائید؛ متاسفانه برای نهی از انجام این عمل، برخی دوستان به غیر عمد اطلاعات نادرستی از عوارض این عمل اشاره داشته اند که تا بحال از لحاظ پزشکی به هیچ عنوان صحت ندارد-عوارضی چون بیرون زدگی چشم و ...
3. بله، خودارضایی مکرر، میتواند در مردان موجب زودانزالی و در زنان موجب زودارضایی شود.
4. بدلیل آنکه جوش و آکنه بیشتر بعلت تجمع چربی در سنین بالا و افزایش قابل ملاحظه هورمونهای جنسی در دوران بلوغ است؛ هنوز نمیتوان با قطعیت گفت که آیا خودارضایی موجب افزایش هورمون میشود یا خیر.
اما داشتن ارتباط در آن بعید نیست.
(متاسفانه به علل متفاوت تحقیق در زمینه خود ارضایی در عرصه پزشکی بسیار محدود بوده و مقالات علمی در این خصوص تقریباً نایاب است.)
منبع: انجمن جاده رهایی
با سلام خدمت دوستان
این پیام رو خانم می توانم برای ما ارسال فرمودند.
ممنونم بابت توجهشون
نقل قول: سلام اقا کریم
درباره عوارض خود ارضایی یه تالار بود خواستم حرفایی ک امروز دکتر چشم پزشک زد رو هم لحاظ کنین تو اون تالار

بعضی افرادی از جمله خودم می گن که بعد از اون کار تاری دید پیدا می کنیم
من امروز چشم پزشک بودم چشامو معاینه کردن مشکلی نداشت واسه اینکه گاهی چشمام بد می بینه یه سری احتمالا رو گفتن
دکتر به عصبی بودن - قند خون - کم خونی و فقر آهن اشاره کردن

عصبی بودن فکر می کنم یکی از علتهایی باشه که بعد از این کار افراد دچار تاری دید می شن
 سپاس شده توسط
با مطالعه مطالب ارائه شده فوق ، ممکن است اين اين تصور بوجود آيد که استمناء به مقدار کم نه تنها مضر نيست که شايد با کاهش فشار جنسي سودمند هم باشد.(حتي گروه متعددي از پزشکان، بخصوص در مقالات غربي چنين عقيدهاي را ارائه کرده اند).

من هنگام جمع آوري اين مطالب بياد آوردم که شرب الکل در دين اسلام حرام ميباشد، حتي به مقدار کم. در حالي که پزشکان مقدار کم الکل را مضر نميدانند. ولي انسان پس از درک لذت آن، بدليل زياده طلبي ، به مقادير کم راضي نيست. به همين صورت عمل استمناء و خودارضائي جنسي نيز بتدريج با زياده طلبي در لذت جنسي و ارضاء ، و بتدريج با افزايش و استمرار آن تبديل به اعتياد روحي ميگردد. بطوري که بسياري از جوانان با علم به مضرات آن و تمايل شديد به ترک، وحتي پشيماني شديد و انزجار پس از انجام استمناء، قادر به ترک آن نيستند.

لذا من نيز استمناء را به هر ميزان مضر ميدانم. ( البته استمناء را نشانه انحراف جنسي، بلوغ زودرس يا مشکلات روحي و اخلاقي نميدانم که توسط گروهي ابراز شده است، مگر به ميزان بسيار زياد باشد ).

منبع: سایت دکتر مجید حقیقت

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان