عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

قرآن و زندگی

سلام
من دیشب خواندم اما با موبایل بودم فقط تونستم تو موضوع پیام خصوصی برای دختر تنها بفرستم. منبع تفسیر :سایت qurangloss.blogfa.com
تفسیر: این سوره به دلیل این که تاکید خاصی بر جانشینی پیامبر و اخرین برنامه های دینی و ... دارد|(خوب همون طور که می دونید جز اخرین سوره های نازل شده اشت) به همین دلیل با وفا به عهد اغاز شده . تا افراد با ایمان را ملزم کند که به عهدی که با یکتا خدا بسته اند یا در این سوره اشاره خواهد شد وفادار بمانند.
در پایان ایه میگه که خدا هر حکمی را بخواد صادر می کند. این قسنمت نشان دهنده اگاهی خدا به مصلحت امور.
ایه 2.
در این ایه به چند دستور اسلامی اشاره شده که اکثرا درباره حج. (یک سوال منظور از قربانی بی نشلن(هدی) و قربانی تشان دار(قلائد) چیه؟؟؟؟؟؟؟)
ایه 3.
در این ایه علاوه بر ولایت حضرت علی (ع) ، استفاده از گوشت حرام در هنگام گرسنگی و ناچاری را حلال می کند
ایه 4/
درباره شکار با حیوانات شکاری اشاره دارد.
ایه 5
برای این ایه کیمیا بسیار قشنگ اشاره کردند.
شاد باشید.
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
سلام دختر تنها جونم.دوست گلم535353

من اومدم تا پر انرژی اینجا باشم!317317317

امروز باید ادامه ی سوره مائده رو بخونیم؟
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
سلام چکاوک جان حتما بخونیا من که میدونی منتظرم53258zu2qvp1d9v
سلام همای رحمت عزیز ممنون که برام نوشتید
در مورده سوالتون راجع ب آیه ی 2
این رو بخونید
قربانيانى را كه براى حج مى آورند، اعم از اينكه بى نشان باشند (هدى ) و يا نشان داشته باشند (قلائد) حلال نشمريد و بگذاريد كه به قربانگاه برسند و در آنجا قربانى شوند (و لا الهدى و لا القلائد).
حالا براتون توضیح کامل رو میذارم که دقیق هست و کاملا متوجه آیه میشید(قسمت های مهم رو رنگی کردم)

تعاون در نيكي هاو تنها گذاشتن در گناه و ستم(مائد2)
اي اهل ايمان حرمت شعائر خدا (يعني مناسك حج) و
ماه حرام را نگه داريد و نيز معترض هدي و قلائد (يعني قرباني هاي حاجيان چه علامت قرباني به گردن آن باشد يا نباشد) نشويد و نيز تعرض زائران خانه محترم كعبه را كه در طلب فضل خدا و خشنودي او آمدند حلال نشماريدو چون از احرام بيرون شديد صيد كنيد و عداوت گروهي كه از مسجد الحرام منعتان كردند شما را بر ظلم و بي عدالتي و ادار نكنندو بايد شما به يكديگر درنيكو كاري و تقوا كمك كنيد نه بر گناه و ستمكاري و
از خدا بترسيد كه عقاب خدا بسيار سخت است

درباره صید هم مطلبی گذاشتم که خوندنش خالی از لطف نیست
میدانیم حج و عمره از عباداتى است كه انسان را از جهان ماده جدا كرده و در محیطى مملو از معنویت فرو میبرد.
تعینات زندگى مادى ، جنگ و جدالها، خصومتها، هوسهاى جنسى ، لذات مادى ، در مراسم حج و عمره به كلى كنار میروند و انسان به یكنوع ریاضت مشروع الهى دست میزند، و به نظر میرسد كه تحریم صید در حال احرام نیز به همین منظور است .
از این گذشته اگر صید كردن براى زوار خانه خدا كار مشروعى بود، با توجه به اینهمه رفت و آمدى كه هر سال در این سرزمینهاى مقدس میشود، نسل بسیارى از حیوانات در آن منطقه كه به حكم خشكى و كم آبى ، حیواناتش نیز كم است ، بر چیده میشد، و این دستور یكنوع حفاظت و ضمانت براى بقاى نسل حیوانات آن منطقه است .
مخصوصا با توجه به اینكه در غیر حال احرام نیز صید حرم ، و همچنین كندن درختان و گیاهان آن ممنوع است ، روشن مى شود كه این دستور ارتباط نزدیكى
با مساله حفظ محیط زیست و نگهدارى گیاهان و حیوانات آن منطقه از فنا و نابودى دارد.
این حكم بقدرى دقیق تشریع شده كه نه تنها صید حیوانات ، بلكه كمك كردن حتى نشان دادن و ارائه صید به صیاد نیز تحریم گردیده چنانكه در روایات وارده از طریق اهل بیت (علیهم السلام ) مى خوانیم كه امام صادق (علیه السلام ) به یكى از یارانش فرمود: لا تستحلن شیئا من الصید و انت حرام و لا و انت حلال فى الحرم و لا تدلن علیه محلا و لا محرما فیصطاده و لا تشر الیه فیستحل من اجلك فان فیه فداء لمن تعمده :
(هرگز چیزى از صید را در حال احرام حلال مشمر، و همچنین صید حرم را در غیر حال احرام ، و نیز صید را به شخص محرم و غیر محرم نشان مده كه آن را شكار كند و حتى اشاره به آن مكن (و دستور مده ) تا به خاطر تو صید را حلال بشمرد زیرا این كار موجب كفاره براى شخص متعمد مى شود.)
التماس دعا
سلام مبینای عزیزم317
ممنون از انرژی ات Khansariha (8)
بله
از آیه ی 6 تا 11(یعنی امروز6تا آیه خونده میشه)
موفق باشی دوست گلمvarzeshKhansariha (48)
آرزویی بکن ........

گوش های خدا پر است از آرزو ... و دستانش پر از معجزه....

ارزویی بکن............

شاید بزرگترین خواسته ات کوچکترین معجزه اش باشد!!

آرزویی بکن .......................................
[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.png]

آیه 6 تا 10 سوره مائده:

آیه 6: به احکام وضو؛غسل و تیمم اشاره شده و در آخر آیه شاره کرده خدا این احکام رو برای به زحمت افتادن
مردم بیان نکرده به خاطر منافع مردم بیان کرده

آیه7: منظور از پیمان در این آیه هم میتونه پییمان هایی باشه که به صورت فطری در وجود ما هست و هم پیمان هایی که پیامبر با مسلمانان بسته بودند.

آیه8: به اهمیت برقراری عدالت اشاره کرده و اینکه شرط برقراری این عدالت "فقط برای خدا"بودنه

آیه9: اهمیت ایمان و عمل صالح نزد خدا

آیه 10: عاقیت تکذیب کنندگان آیات و نشانه های خدا رو دوزخ بیان کرده
آیه 11: یه بار دیگه یادآوری نعمت های خدا رو ذکر کرده و به این اشاره شده که تنها پایگاه توکل مومنان خداست
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
مبینای عزیز
ممنون تا آخر شب امتیازت رو میگم وقتی همه ی بچه ها اومدن گفتن با اونا مقایسه میشی و امتیاز میگیری عزیزم آیه ی 11 رو هم بخون امرووز قرااره 6 تا آیه خونده بشه ولی همین جا بگم هر امتیازی بگیری +1 میشه چون اولین نفر بودی

امتیاز هایی که واسه دیروز بودن رو بازم تغییر کردند رو میذارم امشب بازم لیست تغییر میکنه
لیست امتیازات آیه ی 1 تا 5 سوره ی مائده
[تصویر:  broad15.gif]
1-تولد40 (10امتیاز)+ کجایین آقا؟[تصویر:  89.gif]منتظرم [تصویر:  g.gif]
2-کیمیا( 10امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز) عالی بود کیمیا جون احساستم گفته بودی خلیلی خوشحالم کردی[تصویر:  loveshower.gif][تصویر:  dancegirl2.gif]خدا خوشحالت کنه
3-آسمان(10امتیاز)+ غایبن ولی امیدوارم که بخونند و بعد خبر رو بهم بدن[تصویر:  14k8gag.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
4-مبینا (10امتیاز)+(2 امتیاز)+(5 امتیاز)خوب بودی اما کامل نبودی برای هر آیه نگفته بودی به صورت کلی بود اما ممنونمKhansariha (8)
5-مسافرکوچولو (10 امتیاز)امیدوارم تا امشب یا فردا صبح بیان[تصویر:  l.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
6-سها (10 امتیاز)گفتند اطلاع رسانیم خوب نبوده اما امیدوارم که بیان[تصویر:  e.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
7-همارها (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8امتیاز)عالی بودن اولین نفرم بودن یه (1 امتیاز) اضافه میکنم چون من خیلی منتظر بودم برای بقیه بچه ها اما نیومدن
8-راه رهایی
(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(5 امتیاز) قرار شد کامل ترش کنید اما نکردید به همون پیامتون امتیاز دادم مننون اما از این به بعد کامل تر بنویسیدcheshmak4fvfcja
9-مونا(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(9 امتیاز)عالی بودی عزیزم [تصویر:  cheerleader3.gif]امیدوارم برنده بشی و از قران کلی چیزای خوب یاد بکیری
10-چکاوک(10 امتیاز)+هی من فقط امیدوار شمام بیای [تصویر:  confused0078.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
11_#فرشاد# (10 امتیاز)+فکر کنم یادتون رفته و شایدم کار دارید[تصویر:  297.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
12-بارونی...(10 امتیاز)+امیدوار بودم شما جزو اولین نفرا باشی حتما کار دارین[تصویر:  4.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
13-ساحل(10 امتیاز)من امیدوارم شماهم بیای[تصویر:  j.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
14-آنا(10 امتیاز)خوشحال میشم ببینممتون این ورا[تصویر:  i.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
15-هپی گرل(10 امتیاز)خانمی با اون همه شور و شادی پس کجایی؟[تصویر:  f.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
16-همای رحمت(10 امتیاز)+(2امتیاز)+(8 امتیاز)خوب بود آقای همای رحمت ممنونمKhansariha (8)
17-ترک(10 امتیاز)امیدوارم امشب یا فردا بیاید[تصویر:  hanghead.gif]منتظرم

دوستانی که هنوز ثبت نام نکردند اما مایلند شرکت کنند فرصت دارند
دوستایی که تا الان نیومدن اعلام کنند
تا اخر امروز قراره تا آخر آیه ی 11 خونده بشه حتما خبر بدید ممنونKhansariha (8)
التماس دعا
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

سوره مائده

مشخصات و فضايل اين سوره

اين سوره مباركه پنجمين سوره از قرآن كريم و چهارمين سوره از سوره طوال است و همه آيات آن در مدينه نازل شد،

بجز آيه اليوم اكملت لكم دينكم كه در حجة الوداع نازل گرديده و گفته مى‏شود كه اين سوره آخرين سوره‏اى است كه بر پيامبر نازل شده و نزول آن بعد از سوره فتح بوده است. ضمنااين سوره صد و بيست آيه دارد و علت نامگذارى اين سوره به «مائده» اشتمال آن بر داستان درخواست عيسى از خداوند است كه از او طلب كرد كه مائده‏اى از آسمان بفرستد و مائده به معناى سفره و خوان غذاست.

در فضيلـت خواندن اين سوره روايتهاى متعددى وارد شده و به طوريكه پيشتر نيز گفته‏ايم اين روايات جهت تشويق مردم به خواندن قرآن است و اگر كسى اين سوره‏ها را به قصد آن ثوابها بخواند، اميد است كه خداوند آن ثوابها را به او بدهد.

ابى بن كعب از پيامبر(ص) نقل كرده كه هركس سوره مائده را بخواند به تعداد يهود و نصارايى كه در روى زمين نفس مى‏كشند، خدا به او ده ثواب مى‏دهد و ده گناه مى‏بخشد و ده درجه بالا مى‏برد.

از امام باقر(ع) نقل شده كه فرمود: هركس سوره مائده را در هر روز پنجشنبه بخواند ايمان خود را به ظلم در نياميخته و به خدا شريك قرار نداده است.
در اين سوره نخست مؤمنان را به سوى وفاى به عهد مى‏خواند سپس مطالبى را درباره خوردن گوشت حيوانات بيان مى‏كند و بعضى از احكام حج و قربانى كردن را مى‏آورد و مردم را از ظلم و تعدى به ديگران منع مى‏كند و به سوى همكارى و تعاون در كارهاى نيك مى‏خواند. سپس بعضى از حيواناتى را كه خوردن گوشت آنها حرام است برمى‏شمارد و در وسط آن از اكمال دين و اتمام نعمت و مأيوس شدن كافران از نابودى اسلام سخن به ميان مى‏آورد كه به گفته مفسران مربوط به نصب على بن ابى طالب (ع) به خلافت و وصايت است.
دست به دامن خدا که می شوم
چیزی آهسته درون من
به صدا می آید که...
نترس!
از باختن تا ساختن دوباره فاصله ای نیست...!

[تصویر:  parvaz-02.jpg][تصویر:  0x012zmny3ugoxhpcolq.jpg]
ممنون راه رهایی عزیز خیلی کامل بود لیست بازم تغییر میکنه به اطلاعتون میرسونم
برای امروز لطفا از آیه 6 تا 11 هم مطالعه کنید
ممنون Khansariha (8)
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

لیست امتیازت روز اول مسابقه

[تصویر:  broad15.gif]
1-تولد40 (10امتیاز)+ کجایین آقا؟[تصویر:  89.gif]منتظرم [تصویر:  g.gif]
2-کیمیا( 10امتیاز)+(2 امتیاز)+(10 امتیاز) عالی بود کیمیا جون احساستم گفته بودی خلیلی خوشحالم کردی[تصویر:  loveshower.gif][تصویر:  dancegirl2.gif]خدا خوشحالت کنه
3-آسمان(10امتیاز)+ غایبن ولی امیدوارم که بخونند و بعد خبر رو بهم بدن[تصویر:  14k8gag.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
4-مبینا (10امتیاز)+(2 امتیاز)+(5 امتیاز)خوب بودی اما کامل نبودی برای هر آیه نگفته بودی به صورت کلی بود اما ممنونم[تصویر:  3.gif]
5-مسافرکوچولو (10 امتیاز)امیدوارم تا امشب یا فردا صبح بیان[تصویر:  l.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
6-سها (10 امتیاز)گفتند اطلاع رسانیم خوب نبوده اما امیدوارم که بیان[تصویر:  e.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
7-همارها (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8امتیاز)عالی بودن اولین نفرم بودن یه (1 امتیاز) اضافه میکنم چون من خیلی منتظر بودم برای بقیه بچه ها اما نیومدن
8-راه رهایی
(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(7 امتیاز) دوباره کاملتر شدید و امتیازتون تغییر کرد چون روز اول بود ارفاق کردم اما از این به بعد همون روز باید کامل بنویسد
[تصویر:  i.gif][تصویر:  e.gif]
9-مونا(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(9 امتیاز)عالی بودی عزیزم [تصویر:  cheerleader3.gif]امیدوارم برنده بشی و از قران کلی چیزای خوب یاد بکیری
10-چکاوک(10 امتیاز)+هی من فقط امیدوار شمام بیای [تصویر:  confused0078.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
11_#فرشاد# (10 امتیاز)+فکر کنم یادتون رفته و شایدم کار دارید[تصویر:  297.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
12-بارونی...(10 امتیاز)+امیدوار بودم شما جزو اولین نفرا باشی حتما کار دارین[تصویر:  4.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
13-ساحل(10 امتیاز)من امیدوارم شماهم بیای[تصویر:  j.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
14-آنا(10 امتیاز)خوشحال میشم ببینممتون این ورا[تصویر:  i.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
15-هپی گرل(10 امتیاز)خانمی با اون همه شور و شادی پس کجایی؟[تصویر:  f.gif]منتظرم[تصویر:  g.gif]
16-همای رحمت(10 امتیاز)+(2امتیاز)+(8 امتیاز)خوب بود آقای همای رحمت ممنونم[تصویر:  3.gif]
17-ترک(10 امتیاز)امیدوارم امشب یا فردا بیاید[تصویر:  hanghead.gif]منتظرم
لیست تغییر کرد
چون روز اول بود به بچه ها فرصت دادم و امتیازارو تغییر دادم
دوستان عزیز امروز از آیه 6 تا 11 باید خونده بشه
لطفا تشریف بیارید و خوشحالمون کنیدKhansariha (8)
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

آیه 6
وضو ، غسل ، تیمم....سه راه پاک شدن از آلودگی ها

نکات مهم: شستن دست تا آرنج ----تیمم با خاک پاکیزه

اول آیه به " هنگامی که به نماز می ایستید " و آخر آیه به " پاک بودن و شکر خدا " اشاره میکنه...یعنی موقع صحبت با خدا باید پاکیزه باشیم

آیه 7

یاد آوری عهد و پیمان ( اشاره ای به امامت امام علی)

عهدی که همه در روز غدیر بستند. چون توی آیه بیان شده: " آن زمان که گفتید شنیدیم و اطاعت کردیم" .

آیه 8

عدالت و دوری از تعصبات

اجرای عدالت باید برای رضای خدا باشد. "عدالت کنید که به پرهیزکاری نزدیک تر است"

چون بخاطر تعصبات و دشمنی با عده خاصی ممکن است باعث " کشیده شدن به گناه" و " ترک عدل "بشه.

آیه 9

ایمان و انجام عمل صالح قرین هم هستند.

یعنی ایمان در عمل معلوم میشه نه با حرف

آیه 10

تکذیب آیات خدا = عمل نکردن به آنها = کفر = عکس آیه قبله

و از طرفی جایگاه کافر = دوزخ

آیه 11

توکل بر خدا در هر شرایطی

اول آیه = " ای کسانی که ایمان آورده اید" ...آخر آیه " تنها بر خدا توکل کنید" ....یعنی یکی از علایم کسایی که ایمان آوردن توکلشون تنها بر خداست.

و خداست که نیرنگ دشمن ها و تعدی اونها رو خنثی میکنه. ( بدون واسطه ای...نگفته بلا نازل کردیم یا فرشته به کمکتون فرستادیم...مستقیما بیان کرده " خدا دست های آنها را از شما باز میدارد ")
یا عباس
سلام کیمیا جون ممنونم
عالی بودیKhansariha (8)

[تصویر:  2220240wahglo4wam.gif]
1-تولد40 (10امتیاز)+ منتظرم+منظرم [تصویر:  g.gif]
2-کیمیا( 10امتیاز[b])+(2 امتیاز)+(10 امتیاز) +(2 امتیاز)+(10 امتیاز)امشبم خیلی خوب بودی عزیزم بازم 10 گرفتی Khansariha (8)
3-آسمان(10امتیاز)+ منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
4-مبینا (10امتیاز)+(2 امتیاز)+(5 امتیاز)+(2امتیاز)+(9 امتیاز)مبینای گلم امروز فوق العاده بودی همین طوری ادامه بده چون اولین نفر بودی(1 امتیاز)اضافه شد[تصویر:  3.gif]
5-مسافرکوچولو (10 امتیاز)منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
6-سها (10 امتیاز)منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
7-همارها (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8امتیاز)عالی بودن اولین نفرم بودن یه (1 امتیاز)اضافه شد+منتظرم53258zu2qvp1d9v
8-راه رهایی (10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(8 امتیاز) عالی بودید+منتظرم53258zu2qvp1d9v
9-مونا(10 امتیاز)+(2 امتیاز)+(9 امتیاز)عالی بودی عزیزم [تصویر:  cheerleader3.gif]امیدوارم برنده بشی و از قران کلی چیزای خوب یاد بکیری+منتظرم53258zu2qvp1d9v
10-چکاوک(10 امتیاز)+ منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
11_#فرشاد# (10 امتیاز)+منتظرم+منتظرم53258zu2qvp1d9v
12-بارونی...(10 امتیاز)+منظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
13-ساحل(10 امتیاز)منظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
14-آنا(10 امتیاز)منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
15-هپی گرل(10 امتیاز)منتظرم+منتظرم[تصویر:  g.gif]
16-همای رحمت(10 امتیاز)+(2امتیاز)+(8 امتیاز)خوب بود آقای همای رحمت ممنونم[تصویر:  3.gif]+منتظرم:dokhtar:
17-ترک(10 امتیاز)منتظرم+منتظرم53258zu2qvp1d9v
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

[تصویر:  broad24.gif]
یه نکته ای رو بگم
با توجه به این که از روز مسابقه بچه ها کار داشتند و استقبال نشد تصمیم گرفتم که تا آخر هر سوره به بچه ها فرصت داده بشه که بیان و آیه ها رو برامون تفسیر کنند
پس هر زمانی که تونسستید میتونید بیاید و آیه ها رو برامون تفسیر کنید
اما دوستانی که وقت دارند اگر هر روز این کار ور انجام بدند سنگین نمیشه
من هر روز آیه هارو میگم
با پیام خصوصصی هم انتقال میدم که اگر فرصت اومدن به تاپیک رو نداشتید اطلاع پیدا کنید
[تصویر:  broad25.gif]
یه تغییر دیگه هم رخ داده به پیشنهاد آقای تولد 40 شما میتونید بر روی تفسیر و نظر دوستای دیگه هم نظر بدید و به تبادل نظر بپردازید

[تصویر:  broad23.gif]
واسه ی دوستانی هم که هنوز قبت نام نکردند همیشه وقت هست کافی بهم بگن تا اسمشون وارد شه
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

آیه 12

12 سرپرست بنی اسراییل = مشابه 12 امام شیعه

بهشون وحی نمیشه و فقط سرپرست هستند.

1- برپا داشتن نماز 2- پرداخت زکات 3 - ایمان به رسولان و یاری آنها 4 -صدقه دادن در راه خدا=============باعث بخشیده شدن گناهان و ورود به بهشت

..........................................................................................................................................................................................................

آیه 13

علت ایجاد قساوت قلب ( شکستن پیمان و فراموش کردن پیمان در بنی اسراییل)

پیمان شکنی ( باعث دور شدن از رحمت خدا ) و موجب سخت و سنگ شدن دل ها ( در آیه های ابتدایی خیلی به وفای به عهد تاکیید شده بود)

این پیمان شکنی بنی اسراییلی ها تا جایی پیش رفت که سخن خدا رو مورد تحریف قرار دادن.

...........................................................................................................................................................................................................
آیه 14

فراموش کردن پیمان در مسیحیان

باعث شد بعد از حضرت مسیح تا زمان قیامت بین آنها دشمنی و عداوت بوجود بیاد.
...........................................................................................................................................................................................................
آیه 15 و 16

اطاعت از پیامبر موجب حرکت از ظلمات به نور می شود

در آیه 15 از طرف خدا "کتاب = نور آشکار" بیان شده و در آیه 16 خدا به کسایی که از او پیرو کنند " برکت داده" و به سمت " نور = راه راست " می برد.

لذا : نور آشکار = کتاب = راه راست

در آیه 13 و 14 وضعیت یهود و مسیحیان و پیمان شکنی ها رو بیان میکنه و در 15 و 16 وضعیت مسلمانها رو که اگه از کتاب آسمانی پیروی کنند هدایت میشوند.

از ابتدای سوره مایده تا اینجا خیلی به وفای به عهد تاکید شده و مدام مساله عهد شکنی و عواقبش رو باز و بازتر میکنه
یا عباس
سلام
آیه 6:پاک سازی جسم و جان:در این آیه به طیبات روح و آنچه باعث پاکیزگی جان انسان میشود اشاره شده است هم چنین احکام وضو و تیمم و غسل
و در پایان آیه اشاره به این نکته دارد که تمام دستورهای الهی به خاطر مردم و حفظ منافع انهاست و هیچگونه سختگیری در دستورات نیست.
آیه7:در این آیه بار دیگر مسلمان ها را به اهمیت نعمت های خدا که مهمترین آنها نعمت ایمان و هدایت است توجه داده.و در پایان ایه نیز دعوت به پرهیزکاری شده است
آیه 8:این ایه دعوت به قیام عدالت است و اینکهنباید کینه ها و تسویه حساب های شخصی مانع اجرای عدالت شود
آیه 9:در اینجا برای تاکید مساله عدالت می فرماید خدا به به کسانی که ایمان اورده و عمل صالح وعده امرزش داده است.
آیه 10:اشاره به فضل و رحمت خدا در مورد پاداش های سرای دیگر و اینکه مجازات های آن جهان جنبه ی انتقامی نداشته بلکه نتیجه ی اعمال خود ادمی است.
آیه 11:یاداوری نعمت های خدا و اشاره به خطراتی که ممکن بود برای همیشه مسلمانان را از صفحه ی روزگار براندازد و هشدار به اینکه به پاس این نعمت ها تقوا پیشه کنید و اگر پرهیزکار باشید در زندگی تنها نخواهید ماند.
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
سلام من آیه رو خوندم اما متاسفانه تفسیر و معنی شو فرصت نکردم بخونم
دست به دامن خدا که می شوم
چیزی آهسته درون من
به صدا می آید که...
نترس!
از باختن تا ساختن دوباره فاصله ای نیست...!

[تصویر:  parvaz-02.jpg][تصویر:  0x012zmny3ugoxhpcolq.jpg]
سلام
[تصویر:  ba660fc35cc95ee3b18f0738aac23192.gif]
ممنون کیمیا جون که همیشه قرآن رو میخونی و واقعا وارد زندگیت شده
اجرت با قرآن امیدوارم که همین طوری پر انرژی ادامه بدی
[تصویر:  969e1cbc298c7f90e260e29c12a346bd.gif]
ممنون مونا جونم که شما هم قرآن رو همیشه میخونی
ایشالله که موفق باشی تو زندگیت در پناه قرآن
[تصویر:  969e1cbc298c7f90e260e29c12a346bd.gif]
ممنون آقای راه رهایی شما 2 امتیاز رو میگیری امشب
اما هر وقت که تونستی تا آخر سوره مائده فرصت هست که بیاید و بگید تفسیرارو
[تصویر:  ba660fc35cc95ee3b18f0738aac23192.gif]
التماس دعا
آرزویی بکن ........

ارزویی بکن............

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان