عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

قرار عاشقی (سرپرست: مرد مقاومت )

سلاااااااام و صد سلااااااام
و خوش آمد خدمت
خواهر گرامی، خانم رضوانه .. قبول باشه نمازهای ارزشمندتون .. التماس دعا
و برادر عزیزم، عاشق جان .. قبول باشه برادر .. خوش به سعادتت
ان شاء الله این حرکت جمعی روز به روز نور نمازمون رو بیشتر کنه

صبـــــــــــــــــــــــــح:     
ظـهـر و عصـر :       ★ ★
مغرب و عشا :       ★ ★
 سپاس شده توسط
نماز بهترين طاعات و فاضلترين عبادات است؛
در حديث نبوى وارد شده: نماز ستون دين است هرگاه مقبول شد همه عبادات مقبول است و اگر مردود گشت، همه عبادات مردود است؛ 
و چون مقصد اصلى از نماز ياد حق تعالى است .. پس هر آينه بنده را ناچار است از حاضر ساختن دل در آن، و فهميدن آنچه مى گويد به زبان... 
نيز در حديث نبوى است كه: نيست هر بنده اى را از نماز او اثرى و ثمرى، مگر آنچه، كه فهميده است از آن و دل با خود داشته در آن 
و به روايت صحيح از حضرت امام محمد باقر - عليه السلام - منقول است كه: همانا بنده را بالا برده شود از نمازش همه آن و نيمه آن، سه يك آن و چهار يك آن يا اندك آن ؛ و بالا برده نشود از نمازش مگر آنچه را كه روى دل بر آن داشته است. 
در حديث ديگر وارد شده است كه: هر كه نماز گزارد و در آن، با نفس خود سخنى نگويد از امور دنيا، يعنى: جز به امر نماز نينديشد واز علائق دنيوى در خاطر نگذراند، چون از آن نماز فارغ گردد، ميانه او و حق تعالى گناهى نماند، مگر آنكه آمرزيده شود.
درِ اول: اذان و اقامه
 الله اكبر

خداى عزوجل بزرگتر است از همه چيز و از آنچه به وصف و نعت درآيد، يا در وهم و خيال گنجد، يا ادراك او به عقول و حواس توان نمود يا او را به چيزى قياس توان كرد.

حضرت امام جعفر صادق (ع) مى فرمايد كه: هرگاه تكبير گفتى بايد خود را و هرچه در آسمان و زمين است در برابر بزرگى و كبريائى او جلت عظمته حقير شمارى كه اگر بنده اى تكبير گويد و در دلش عارضى باشد به حقيقت چنان است كه چيز ديگرى را بيش از حق تعالى در دل تعظيم و توقير مى نمايد و در اين حال فرشته اش گويد: كه اى دروغگوى! پندارى كه خداى را فريب توان داد، و به خدا قسم كه چنين كس از حلاوت ذكر خداى، محروم و مهجور است و از تقرب و توسل به او، ممنوع و مردود.
عاشق

صبــــــــــــــــح:     ★ ★ ★ ★
ظـهـر و عصـر :      ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا :      ★ ★ ★ ★
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
عاشق

صبــــــــــــــــح:      ★ ★ ★
ظـهـر و عصـر :       ★ ★ ★
مغرب و عشا :       ★ ★ ★

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام

آقای مجاهد ممنونم بابت خوشامدگویی و پست های خوبتون  

صبــــــــــــــــح:  ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★
ظـهـر و عصـر :   ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا :   ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★

تذکر به خودم : یادم باشه مغرور نشم
و کن اللهم بعزتک لی فی کل الاحوال رئوفا
خدایا به عزتت سوگند با من در همه حال مهربان باش

53 دعای کمیل 53
سلام و ادب
عیدتون مبارک
خواهش میکنم خانم رضوانه .. زنده باشید

خب روز گذشته بنده: (با ارفاق)
سبز آبی سبز

اشهد ان لااله الاالله 
گواهى مى دهم كه به تحقيق معبودى سزاوار پرستش نيست جز معبودى يكتاى به حق، كه او را همه صفات كمال است و بس؛ اوست كه در خور پرستش است. 

و بايد كه در اين شهادت نيز صادق باشد بدانگونه كه هيچ چيز ديگر را بر حق تعالى نگزيند و از وى دوست تر ندارد چه هر كه چيزى را بسيار دوست دارد و اهتمام تمام در شاءن او كند و بدو دل بندد، در حقيقت او را پرستنده است پس اگر محبت و اهتمام در آن چيز، به امر حق است و به قصد فرمانبردارى او جل شاءنه، در اين صورت حق را پرستنده است والا آنچه را پرستيده كه او را به مهر آن واداشته، چون: شيطان و هواى نفس و مانند آن... 

از احاديث قدسى است كه تا تو غير ما را خواهى، غير ما را پرستى. 

هرچه دلبند تو است خداوند تو است و هرچه هواى تو است خداى، تو است. اراءيت من اتخذ الهه هواه سوره فرقان.

مطلبهای اخیر از عالم گرامی مرحوم ملا محسن فیض هست
عاشق

صبــــــــــــــــح:      [b] [b][/b]
ظـهـر و عصـر :      
مغرب و عشا :       [/b]

مهدیار جان لطفا بیشتر از این مطالب بذار.

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام و خدا قوت بر نمازگزاران حسینی

ممنون عاشق جان از توجه و دلگرمیت 302

خببب .. ما اینجوری:
صبح: س
ظهر: آ
مغرب: س

اشهد ان محمدا رسول الله: گواهى مى دهم كه همانا محمد فرستاده خداست جل جلاله و بايد كه چون اين شهادت دهد، به اقتضاى آن رفتار كند و مقتضاى آن اينكه، اوامر و نواهى آن حضرت را -صلى الله عليه وآله - فرمانبردارى نمايد.
چنانكه حق تعالى فرمايد: و ما اتيكم الرسول فخذوه و ما نهيكم عنه فانتهوا (سوره حشر آيه ۷) آنچه آورده است شما را رسول، فراگيرید و از آنچه بازداشته است شما را، از آن باز ايستید. 

حى على الصلوة: بشتاب! روى آر به نماز،
ترغيب به نماز در اذان، از آن جهت است كه وضع اذان از براى اخبار است به دخول وقت چه معنى اذان اشعار است يعنى: آگاه گردانيدن. 

حى على الفلاح: بشتاب! روى آر به كارى كه موجب فوز و رستگارى و ظفر يافتن به سعادت عظمى است در آخرت.

حى على خير العمل بشتاب! روى آر به بهترين كار كه نماز به درگاه ايزد بى نياز است.
سلااام سلاااام

علی امام من است .. و منم غلام علی
عزار جان گرامی فدای نام علی

صبح: س آ
ظهر: آ س
مغرب: س س

قد قامت الصلوة: به تحقيق كه برپا شد نماز يعنى: هنگام شروع ان فرا رسيد و اين كلمه مخصوص اقامه است و در اذان نيست. 

نيز در آخر هر يك تكبير و تهليل، دعاهاى مخصوص بايد گفت. 
و همه اذكار در هر كدام دو نوبت است، مگر تكبيرهاى اول اذان كه چهار نوبت بايد گفت و تهليل در آخر اقامه به يك نوبت... 
و اذان را بلند و به تاءنى گفت و اقامه را آهسته تر و تندتر و وقف در اواخر و فواصل هر دو بايد نمود. 
و فاصله ميان هر دو، به دو ركعت نماز، يا يك سجده، يا يك نشستن، يا يك گام برداشتن، يا به گفتن يك تسبيح يا تحميد است. 
اللهم اجعل قلبی بترا و عملى سارا، و عيشى قارا و اجعل لى عند قبر رسولك محمد صلى الله عليه وآله مستقرا و قرارا 
بار خدايا بگردان دلم را نيكى كننده، و عمل مرا مسرور و خوشحال گرداننده، و رزق و روزيم را تازه بتازه آينده، و زندگانى مرا در خوشى و شادمانى گذرنده، و بگردان از براى من نزد قبر پيغمبر خود، حضرت محمد -صلى الله عليه وآله - مكان و منزلى در دنيا و جاى اقامت و درنگ در آخرت.
سلام و صد سلام بر ما و بر بندگان صالح خداوند ..

لو لا انت یا علی .. لم یعرف المومنون بعدی
و کان بعده هدی من الضلال
و نورا من العمی
و حبل الله المتین
و صراطه المستقیم

خببب ... امروزمون به لطف خدا ..
صبح: س
ظهر: س
مغرب: س

و مستحب است كه در حال تكبيرات، دستها را تا برابر گوشها بردارد، چنانچه كفها به جانب قبله باشد و انگشتان بهم بچسبد، مگر دو انگشت بزرگ؛ و ابتداى تكبير، ابتداى دست برداشتن باشد وانتهاى آن به انتهاى آن ...

حضرت اميرالمؤمنين على (ع) را پرسيدند، از علت و مصلحت برداشتن دستها در حال تكبير فرمود: مقصود آنكه خداى بزرگتر است، يكتاى بى همتاست، نيست مثل او چيزى و بسوده نشود به انگشتها و دريافته نگردد به حس ها. 
نه ادراك در كنه ذاتش رسد 
نه فكرت بغور صفاتش رسد 

و به روايت ديگر: دست برداشتن، اشاره اى است به اينكه: اى خدای آمرزگار، در يم گناه غرقه ام، دستم گير تا برآيم. 
مانده در دشت فراقم ره نما، اى رهنما 
غرقه در درياى هجرم دست گير، اى دستگير
عاشق

صبــــــــــــــــح:  ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★
ظـهـر و عصـر :      ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا :      ★ ★ ★ ★

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام سلام
ما شاء الله برادر عاشق 317

صبح: س (با ارفاق)
ظهر: آ

درِ سوم: تفسير سوره حمد 
اعوذبالله من الشيطان الرجيم، 
بسم الله الرحمن الرحيم، 
الحمد لله رب العالمين، الرحمن الرحيم، مالك يوم الدين، اياك نعبد و اياك نستعين، اهدنا الصراط المستقيم، صراط الذين، انعمت عليهم، غيرالمغضوب عليهم ولاالضالين

اعوذبالله: پناه مى برم و التجاء مى كنم به معبود به حق و خداوند مطلق. 
من الشيطان الرجيم: از شر وسوسه ديو فريبنده سركش، يا دور مانده از رحمت رحمان، يا رانده از رياض رضوان. 

و گفتن اين كلمات به جهت آن است كه از شر وساوس وى محفوظ ماند و استعاذه فى الحقيقة پاك گرداندن زبان و رفتن خلوتسراى دل است از غبار اغيار، و صفا دادن آن از براى آن يگانه محبوب نهان و آشكار؛ 
و مثل كسى كه استعاذه مى كند و خاطرش متعلق است به غير حق و در دلش فكرهاى نفسانى و وسوسه هاى شيطانى است مثل كسى است كه بر در حصار استوارى ايستاده و ددى درنده درصدد است كه او را بگيرد و بدرد و او پى در پى به زبان گويد كه: پناه مى بردم از شر اين دد به اين قلعه محكم و همى بر جاى خود ايستد و درون آن نرود تا در را بربندد و از گزند او ايمن گردد: 
گاه گوئى اعوذ و گه لا حول 
ليك فعلت همه مكذب قول 
بر زبانت اعوذ ميرانى 
يار شيطانى و نمى دانى 
طرفه حالى كه دزد بيگانه 
شده، همراه صاحب خانه 
مى زند، همچو او صلا و صفير 
دربدر، كوبكو، كه دزد بگير
عاشق

صبــــــــــــــــح:  ★ ★ ★  ★ ★ ★
ظـهـر و عصـر :       ★ ★ ★
مغرب و عشا :       ★ ★ ★

نقل قول: بربندد و از گزند او ايمن گردد: 
گاه گوئى اعوذ و گه لا حول 
ليك فعلت همه مكذب قول 
بر زبانت اعوذ ميرانى 
يار شيطانى و نمى دانى 
طرفه حالى كه دزد بيگانه 
شده، همراه صاحب خانه 
مى زند، همچو او صلا و صفير 
دربدر، كوبكو، كه دزد بگير

خوب بود. ممنون 302

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام و سلام و صدها سلام بر اونایی که روزی پنج بار آخر نمازهاشون سلام میدن به نبی رحمت ..
آره عاشق جان .. منم دوست داشتم

صبح: س
ظهر: آ

بسم الله بنام خداى سزاى پرستش. 
الرحمن الرحيم نيك بخشنده بر بندگان، به هستى و حيات. 
الرحيم نكو بخشاينده برايشان به بقاء و حفظ از آفات 
الحمد هر ثنا و ستايش كه از ازل تا ابد موجود و معلوم بود و هست وخواهد بود، سراسر لله خداى راست كه مسمى و موصوف است به همه اسماء و صفات كماليه از جلاليه و جماليه
رب العالمين آفريننده و پرورنده و دارنده و كارساز عالميان، از ملائكه و جن و انس و .. انواع حیوانات و...
 الرحمن بخشنده وجود، بار ديگر در آخرت پس از فناى جهانيان 
الرحيم بخشنده ديگر بار به راءفت و رحمت بر مؤمنان و جاى دادن ايشان در بهشت جاودان به امن و امان.
 مالك يوم الدين خداوند روز پاداش يا مالك و متصرف محض در روز رستاخيز، يا حافظ اعمال بندگان به روز بازپسين تا در دادن و ستدن، كم و كاستى نشود و كارى بر 
غلط نرود، يا داور روز جزا كه ميان بندگان به حق حكم كند. 
و بر قرائت ملك پادشاه روز جزا كه سلطنت در آن روز، جز او را نباشد لمن الملك اليوم، لله الواحد القهار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان