امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

قرار عاشقی (سرپرست: مرد مقاومت )

سلام

صبح * *

ظهر و عصر * * 53

مغرب و عشا * *
هستم....برای فهمیدن....

پرواز برای نفسی که خدواندگار ترسیم کننده ی زندگی اش اورا به چالش کشانده است

تقریبا میشود گفت غیر ممکن شده اشت...

سلام به همه ی دوستان

صبـــــــــــــــــح: *
ظهـر و عصـــــر:
مغرب و عشــا: ★ ؛ عشا، اول وقت نبود.
بلاخره امروز تونستم نماز صبح ام رو سروقت بخونم 
هوراااااااااااااا317fiesta

اعلام وضعیت دیروز
قرمز 
قرمز
آبی
Hanghead
[تصویر:  wp4003454.jpg]
فلسفه وقت نماز

امیر الومنین در این باره می فرماید :

یک نفر یهودی خدمت پیامبر اسلام آمد و از فلسفه ی وقتهای نماز سوال کرد و گفت : ای محمد (ص) به چه علت نمازهای پنجگانه در پنج وقت مخصوص بر امت تو واجب شده است .

آن حضرت چنین فرمود : ای یهودی بدان و آگاه باش تا علت آن را برایت بیان کنم و بعد چنین اظهار داشت :

وقت نماز ظهر :

هنگامی که خورشید وسط آسمان قرار می گیرد داخل دایره و حلقه ای می شود . وقتی داخل آن دایره شد تمام جهان هستی مشغول به ذکر و تسبیح خداوند عالم می شوند . آن ساعت (اول ظهر ) ساعتی است که خداوند بر من درود می فرستد و از این جهت خداوند نماز ظهر را بر امت من واجب گردانید

بعد فرمود : این ساعت ساعتی است که در قیامت اهل جهنم را می آورند و هیچ مومنی نیست که در این ساعت مشغول رکوع یا سجود یا قیام و نماز باشد مگر اینکه خداوند جسد او را بر آتش جهنم حرام می گرداند .

وقت نماز عصر

باز آن حضرت فرمود : چون در این ساعت (عصر ) حضرت آدم (ع) از شجره منهیه خورد خداوند متعال او را از بهشت بیرون نمود . از این جهت به ذریه و فرزندان او نماز عصر را تا روز قیامت واجب نمود و همان نماز را هم بر امت من واجب کرد و در بین نمازهای واجب این بهترین نماز است .

پس از آن فرمود : خدا به من دستور داده که نماز عصر را بیشتر حفظ کنم و آن ، نماز وسطی است که به حفظ آن تاکید فروانی شده است .

قرآن در این باره می فرماید : نمازها را حفظ کنید به خصوص نماز وسطی را (سوره بقره )

وقت نماز مغرب

بعد فرمود : اما مغرب ساعتی است که خداوند توبه آدم را پذیرفت . فاصله مابین خوردن از شجره منهیه تا پذیرفته شدن توبه آدم را حدود 333 سال و 4 ماه از سالهای دنیا بوده که این مقدار یک سوم از روز قیامت است .

قرآن مجید روز قیامت را مطابق 1000 سال این دنیا می داند (در سوره سجده )

موقع مغرب هنگامی که توبه آدم قبول شد او سه رکعت نماز یک رکعت برای جبران خطای خود و یک رکعت برای جبران جبران خطای همسرش حوا و یک رکعت به خاطر قبول شدن توبه اش به جای آورد . خداوند هم به این علت سه رکعت نماز مغرب را بر امت من واجب کرد .

بعد فرمود : هنگام مغرب دعای انسان مستجاب می شود و خداوند در این ساعت به من دستور دعا و ذکر و تسبیح داده است . قرآن در این باره چنین می فرماید :

پس خدا را هنگام شامگاه و صبحگاه تسبیح و ثنای گویید (تا سعادت ابدی یابید) (سوره روم )

وقت نماز عشا

همچنین در مورد نماز عشا فرمود : چون قبر تاریک و روز قیامت تاریک است خداوند به من و امتم دستور داد که این نماز (عشا) را برای روشنی قبر و قیامت انجام دهیم . هیچ قومی نیست که به سوی نماز عشا رود مگر اینکه جسدش بر آتش دوزخ حرام می شود و این نماز را خداوند برای پیامبران قبل از من نیز واجب کرده بود .

وقت نماز صبح

اما در مورد نماز صبح فرمود : خداوند به من دستور داد که نماز فجر را قبل از آن که خورشید طلوع کند و کفار و مشرکان برای آن سجده کنند بخوانم . آن نمازی است که ملائکه شب و روز بر آن شهادت می دهند . ( زیرا نماز صبح اگر در اول وقت خوانده شود فرشتگان مراقب شب آن را در پرونده اعمال مربوط به شب و فرشتگانروز در پرونده مر بوط به روز ثبت و ضبط می کنند...

بحارالانوار، ج ۸۲، ص ۲۵۳ و علل الشرایع، ج ۲، ص ۲۶.
 زندگی ات را با اراده خودت تغییر بده

هر روز یه قدم

هر چند کوچک

به سمت آرزو هات بردار ...

سلام

صبـــــــــــــــــح:
ظهـر و عصـــــر:
مغرب و عشــا:
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام به همه ی دوستان

صبـــــــــــــــــح: **
ظهـر و عصـــــر:
مغرب و عشــا:
سلام

صبـــــــــــــــــح:
ظهـر و عصـــــر:
مغرب و عشــا:
اعلام وضعیت دیروز
سبز 
سبز
آبی

اعلام وضعیت امروز
قرمز 
آبی
سبز

1
[تصویر:  wp4003454.jpg]
سلام به همه ی دوستان

صبـــــــــــــــــح: **
ظهـر و عصـــــر:
مغرب و عشــا: ★؛ با ارفاق
سلام.
دیروز صبح:ابی...ظهروعصر:سبز....مغرب و عشا:سبز

امروز:صبح:ابی یاقرمز(نفهمیدم طلوع شده بود یا نه)...ظهروعصر:سبز....مغرب و عشا:....

پرواز برای نفسی که خدواندگار ترسیم کننده ی زندگی اش اورا به چالش کشانده است

تقریبا میشود گفت غیر ممکن شده اشت...

سلام

صبـــــــــــــــــح:
ظهـر و عصـــــر:
مغرب و عشــا:
سلام303

منم بازی ؟

از امروز ...

صبح
ظهر