عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

قرار عاشقی (سرپرست: مرد مقاومت )

صبــــــــــــــــــــــح:       
ظهــر و عصــر:       
مغرب و عشا:      
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

صبــــــــــــــــــــــح:    ★ ★ ★ ★
ظهــر و عصــر:    ★ ★  
مغرب و عشا:   ★ ★   

هدف گذاری برای هفته ی بعد : کل نماز ها انشالله سبز میشه.
سلام [تصویر:  53.gif]

صبــــــــــــــــــــــح: ☆☆☆☆☆☆☆
ظهــر و عصــر: ☆☆☆☆☆☆
مغرب و عشا: ☆☆☆☆☆☆☆

(1400 ارديبهشت 10، 20:56)Roza_r نوشته است: سلام من از فردا میخوام اینجا اعلام وضعیت کنم ان شاء الله

تا چقد بعد از اذان اول وقت حسابه؟ 53258zu2qvp1d9v

سلام 303
سابقاً یکی از دوستان لطف کردن و این نوشته رو در توضیح اینکه، نماز اول وقت چه موقع هست ارسال کردن:

نقل قول: نظر چند تن از مراجع به این صورته:

آیت الله خامنه ای: منظور وقت فضیلت آن مى‌باشد.

آیت الله مکارم شیرازی: اول وقت یعنی از زمانی که اذان می گویند به مقداری که برای مستحبات و مقدمات نماز فرصت لازم است اما در مورد اوقات فضیلت بدانید مستحب است پنج نماز را در پنج وقت به جا آورد، یعنی هرکدام را در وقت فضیلت خود انجام دهد و تنها فاصله دادن به مقدار نافله یا تعقیبات کافی نیست، بلکه معیار همان وقت فضیلت است   .

آیت الله فاضل لنکرانی: اول وقت امر عرفی است و بعد از دخول وقت وشروع اذان اول وقت حساب می شود و بعد از اذان به مقداری که وضو بگیرد و شروع به نماز کند اول وقت است و هم چنین تا  20 دقیقه یا نیم ساعت مثلا عرفا اول وقت حساب می شود وهر مقداری که وقت اذان و اول داخل شدن وقت نماز نزدیک  تر باشد فضیلتش بیشتر است.

آیت الله سیستانی 
وقت فضیلت نماز صبح: وقت فضیلت نماز صبح از اذان صبح تا بیست و یک دقیقه بعد از اذان صبح ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز ظهر: از اول اذان ظهر به مقدار یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر، وقت اختصاصی نماز ظهر می باشد. در این زمان خواندن نماز عصر جایز نیست.

وقت فضیلت نماز ظهر: وقت فضیلت نماز ظهر از اذان ظهر تا یک ساعت و چهل دقیقه بعد از اذان ظهر ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز عصر: در آخر وقت نماز عصر، نزدیک به مغرب، به مقدار خواندن یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر، وقت اخصاصی نماز عصر می باشد. در این زمان خواندن نماز ظهر جایز نیست.

وقت فضیلت نماز عصر: وقت فضیلت نماز عصر دو ساعت و پنجاه دقیقه بعد از اذان ظهر شروع می شود و تا چهل و دو دقیقه ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز مغرب: از اول وقت مغرب به مقدار خواندن یک نماز سه رکعتی، وقت اختصاصی نماز مغرب است. خواندن نماز عشاء در این زمان مخصوص جایز نیست.

وقت فضیلت نماز مغرب: وقت فضیلت نماز مغرب از اذان مغرب تا پنجاه و یک دقیقه ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز عشا: به اندازه خواندن یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر در آخر وقت نماز عشا(نصف شب)، وقت اختصاصی نماز عشا است.

وقت فضیلت نماز عشا: وقت فضیلت نماز عشا، پنجاه و یک دقیقه بعد از اذان مغرب شروع می شود و تا سه ساعت و ده دقیقه ادامه دارد.
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
"بسم الله الرحمن الرحیم"
.
.
.
صبــــــــــــــــــــــح: ★ ★     ★
ظهــر و عصــر:    ★ ★  
مغرب و عشا:   ★    
[تصویر:  29.gif]

"أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ"
"آیه ۱۴ سوره علق"

آیا او (انسان) نمی داند که خداوند او را می بیند و بر تمامی اعمالش آگاه است.
Roza_r

صبح: آ
ظهر و عصر: س
مغرب و عشا: س

(1400 ارديبهشت 10، 22:35)مهدوی نوشته است: سلام [تصویر:  53.gif]

صبــــــــــــــــــــــح: ☆☆☆☆☆☆☆
ظهــر و عصــر: ☆☆☆☆☆☆
مغرب و عشا: ☆☆☆☆☆☆☆

(1400 ارديبهشت 10، 20:56)Roza_r نوشته است: سلام من از فردا میخوام اینجا اعلام وضعیت کنم ان شاء الله

تا چقد بعد از اذان اول وقت حسابه؟ 53258zu2qvp1d9v

سلام 303
سابقاً یکی از دوستان لطف کردن و این نوشته رو در توضیح اینکه، نماز اول وقت چه موقع هست ارسال کردن:

نقل قول: نظر چند تن از مراجع به این صورته:

آیت الله خامنه ای: منظور وقت فضیلت آن مى‌باشد.

آیت الله مکارم شیرازی: اول وقت یعنی از زمانی که اذان می گویند به مقداری که برای مستحبات و مقدمات نماز فرصت لازم است اما در مورد اوقات فضیلت بدانید مستحب است پنج نماز را در پنج وقت به جا آورد، یعنی هرکدام را در وقت فضیلت خود انجام دهد و تنها فاصله دادن به مقدار نافله یا تعقیبات کافی نیست، بلکه معیار همان وقت فضیلت است   .

آیت الله فاضل لنکرانی: اول وقت امر عرفی است و بعد از دخول وقت وشروع اذان اول وقت حساب می شود و بعد از اذان به مقداری که وضو بگیرد و شروع به نماز کند اول وقت است و هم چنین تا  20 دقیقه یا نیم ساعت مثلا عرفا اول وقت حساب می شود وهر مقداری که وقت اذان و اول داخل شدن وقت نماز نزدیک  تر باشد فضیلتش بیشتر است.

آیت الله سیستانی 
وقت فضیلت نماز صبح: وقت فضیلت نماز صبح از اذان صبح تا بیست و یک دقیقه بعد از اذان صبح ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز ظهر: از اول اذان ظهر به مقدار یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر، وقت اختصاصی نماز ظهر می باشد. در این زمان خواندن نماز عصر جایز نیست.

وقت فضیلت نماز ظهر: وقت فضیلت نماز ظهر از اذان ظهر تا یک ساعت و چهل دقیقه بعد از اذان ظهر ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز عصر: در آخر وقت نماز عصر، نزدیک به مغرب، به مقدار خواندن یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر، وقت اخصاصی نماز عصر می باشد. در این زمان خواندن نماز ظهر جایز نیست.

وقت فضیلت نماز عصر: وقت فضیلت نماز عصر دو ساعت و پنجاه دقیقه بعد از اذان ظهر شروع می شود و تا چهل و دو دقیقه ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز مغرب: از اول وقت مغرب به مقدار خواندن یک نماز سه رکعتی، وقت اختصاصی نماز مغرب است. خواندن نماز عشاء در این زمان مخصوص جایز نیست.

وقت فضیلت نماز مغرب: وقت فضیلت نماز مغرب از اذان مغرب تا پنجاه و یک دقیقه ادامه دارد.

وقت اختصاصی نماز عشا: به اندازه خواندن یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر در آخر وقت نماز عشا(نصف شب)، وقت اختصاصی نماز عشا است.

وقت فضیلت نماز عشا: وقت فضیلت نماز عشا، پنجاه و یک دقیقه بعد از اذان مغرب شروع می شود و تا سه ساعت و ده دقیقه ادامه دارد.

خیلی متشکرم لطف کردید 53 چون من خودم حقیقتا از مرجع خودم رو پیدا نکرده بودم دقیق که الان اینجا هست.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

صبــــــــــــــــــــــح:  ★ ★ ★ ★ ★ ★
ظهــر و عصــر:  ★ ★ ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا:  ★ ★ ★ ★ ★ ★

خداحافظی

"بسم الله الرحمن الرحیم"
.
.
.
صبــــــــــــــــــــــح:  ★     ★
ظهــر و عصــر:  ★ ★ ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا: ★  ★    

"آیه ۱۴ سوره علق"

عارفه
         شنبه   1    2    3    4   5  جمعه
صبح    O    O   O   O    O    O    A
ظهر    O    O   O   O    O    O    A
عصر   O    O   O   O    O    O    B
  مغرب   O    O   O   O    O    O    A   
   عشا    O    O   O   O    O    O    B   
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
سلام خدمت شما
ظهــر و عصــر:  ★ ★ ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا:  ★ ★ ★ ★ ★ ★
رزا هستم 49-2

صبح: آ  آ
ظهر و عصر: س  س
مغرب و عشا: س  س
#حافظ❤

سلام خدمت شما
ظهــر و عصــر:   ★ ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا:   ★ ★ ★ ★ ★
"بسم الله الرحمن الرحیم"
.
.
.
صبــــــــــــــــــــــح:       ★
ظهــر و عصــر:   ★ ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا: ★  ★    

"آیه ۱۴ سوره علق"

صبــــــــــــــــــــــح:   ★ ★ ★ ★ ★
ظهــر و عصــر:   ★ ★ ★ ★ ★
مغرب و عشا:  ★ ★ ★ ★ ★

خداحافظی

عارفه
         شنبه   1    2    3    4   5  جمعه
صبح    O    O   O   O    O    A    A
ظهر    O    O   O   O    O    A    A
عصر   O    O   O   O    O    B    B
  مغرب   O    O   O   O    O    A    A   
   عشا    O    O   O   O    O    A    B   
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
رزا هستم [تصویر:  49-2.gif] 

صبح: آ  آ س
ظهر و عصر: س  س س
مغرب و عشا: س  س س

سلام به همگی، یه اتفاق خیلی خوب امروز واسم افتاد. یه بار یه دوستی خیلی وقت پیش بهم گفت اگه بخوای واقعا نماز اول وقت بخونی خدا خودش برای نماز صبح بیدارت میکنه. من کلا چند روز بود داشتم تلاش میکردم اول وقت بخونم. ولی برای نماز صبحم تلاش خاصی نکردم چون ممکن نبود منی که دیر میخوابم بتونم اول وقت بیدار بشم. البته شب قدر قبلی هم بعد دعا خوابیدم و فک میکنم ده دیقه بعد اذان بیدارم کردن که باز اول وقت حسابش نکردم و ناراحت شدم بابتش. این مدت حرف اون دوست قدیمی چندین بار ب ذهنم اومد. در ضمن من بنابه دلایلی نمیتونم تمام احکام نماز رو به جا بیارم و به خاطر این موضوع هم ناراحت بودم که احتمالا نمازام هیچ کدوم قبول نیستن ولی خب ترجیح میدم عادت اول وقت خوندن همین نماز اشتباه رو داشته باشم. امروز صبح با صدای اذان بیدار شدم. خدا بسیار مهربونتر از حد تصو  ماست 20
#حافظ❤

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان