عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

كتابانه های روان شناسی

پست موقت
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
خب دوستان،
اینجا درباره کتاب های قفسه روانشناسی بحث می کنیم.
هر کسی اگر چیزی یاد گرفته یا نظری داره نظرات خودشو بده.
 ما با حرف زدن، بحث و تبادل نظره که میتونیم جامعه خوبی داشته باشیم و متعادل بشیم.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTHWjo6gxlc02O-EBVkPcx...k7M2waqk&s]

چطوری؟
عادت کنیم به نظرات مختلف و اینکه متوجه شیم چقدر زاویه دیدهای مختلفی وجود داره!

کتاب فعلی ما، خودت را به فنا نده هست.
(اگر هنوز ندیدیدش از طریق لینک بالا برید ببینید. 49-2)

هر کس این کتاب رو خونده یا در حد همین یک فصل که توی قفسه کتاب گذاشتم با این کتاب آشنا شده، بیاد و نظر، کامنت، حرفش رو از تاثیرش بزنه. 49-2
ممیخوایم از هم چیزهای جدید یاد بگیریم. Khansariha (46)

نظر خودم رو می نویسم تا شما هم کم کم بنویسین. 49-2

درباره ای این کتاب باید بگم که بارها وقتی کارهام به هم میریخت و سرنخ رشد کردن و ساکن نموندن گم می شد ازش استفاده کردم
عکس هایی که می بینید از کتاب خودم هست.

یوقتایی که. با خودم سر لج میفتادم یا زندگی خوب پیش نمی رفت و با کمالگرایی دست به گریبان بودم این کتاب اولین انتخابم بود برای برگشتن به مسیر.

شما هم تجربه هاتونو بگین. cheshmak
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
سلام و خدا قوت

من هنوز این کتاب رو مطالعه نکردم ولی با توضیحاتی که ارائه شد خیلی مشتاق شدم که این کتاب رو هم بخونم

با خواندن نمونه این کتاب که لطف فرمودید در قفسه کتاب قرار دادید موارد زیر به ذهنم رسید

عنوان کتاب خودت را به فنا نده یا تباه نکن این موضوع رو در ذهن تداعی میکنه که خط فکری کتاب در مورد کاوش در باور ها و اسلوب های فکری هست

در حال حاظر و قرن جدید بسیار در مورد این موضوع بررسی شده و کتاب های متعددی هم وارد بازار شده 

اما وجه تمایز این کتاب میتونه شاید این باشه که نویسنده موضوعات مختلف روانشناسی رو در عین حال که مستند هستند بسیار ساده و روان به مخاطب ارائه میکنه

و کمک میکنه مخاطب ابتدا مسیر عصبی اشتباه خودش رو تشخیص بده سپس برای باز طراحی مسیر عصبی به شکل صحیح اون رو راهنمایی میکنه

این کتاب دریچه ای هست برای تجربه های جدید ، بهترین و تاثیر گذار ترین آموزه ها آن هایی هستند که خودمان از طریق تجربه در مسیر صحیح کسب میکنیم

موفق و پایدار باشید Gol
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
من قرار بود بخونمش ولی به دلایلی نشد
ولی تا دو سه روز آینده نتایج و تجاربم رو میگم
حـــدود 100 تا رخ دارم
ولی نمی دونم کدومِـــشَم!

سلام دوستان

امیدوارم حالتون خوب باشه

من دیروز فصل اول این کتاب رو مطالعه کردم

خیلی مشتاق شدم ادامش هم بخونم به نظرم یکی از متفاوت ترین کتاب های روانشناسی میشه که خوندم
و تقریبا با هر یک از جملاتش یاد یه کتاب دیگه میوفتادیم
و چیزی که خیلی برام جالب بود این بود که دقیقا زمانی که این کتاب و نیاز داشتم بهم معرفی شد در اینجا البته!!!

ضمن تشکر از خانم عارفه که این کتاب رو معرفی کردن Thankyou

موفق باشید Gol
 سپاس شده توسط
سلام 
خوب هستید؟
این کتاب خودت را به فنا نده نسخه صوتی داره؟
من یه نسخه صوتی پیدا کردم ولی مطمن نیستم همون باشه الان لینک را براتون میذارم
اینجا
 سپاس شده توسط
سلام و درود بر همه 49-2

خوشحالم که از این تاپیک استقبال کردید، انرژی می گیرم از فعالیت هاتون،

نقل قول: با توضیحاتی که ارائه شد خیلی مشتاق شدم که این کتاب رو هم بخونم.
...
این کتاب دریچه ای هست برای تجربه های جدید ، بهترین و تاثیر گذار ترین آموزه ها آن هایی هستند که خودمان از طریق تجربه در مسیر صحیح کسب میکنیم.

چه خوب آقای یا امیرالمومنین بله زبانش خیلی نکته مهمیه که چجور باشه و این کتاب واقعا از پسش به خوبی بر اومده. daghighan

درباره جمله آخر تون باید بگم زدید به هدف، کاملا موافقم.Smiley-face-thumb

نقل قول: عنوان کتاب خودت را به فنا نده یا تباه نکن این موضوع رو در ذهن تداعی میکنه که خط فکری کتاب در مورد کاوش در باور ها و اسلوب های فکری هست

البته درست متوجه این قسمت نشدم.
اگر منظورتون زرد بودنه، ده پونزده درصدی زرده ولی نه بیشتر.

نقل قول: من قرار بود بخونمش ولی به دلایلی نشد
ولی تا دو سه روز آینده نتایج و تجاربم رو میگم

حتما اقای آرا، منتظریم. 49-2

نقل قول: چیزی که خیلی برام جالب بود این بود که دقیقا زمانی که این کتاب و نیاز داشتم بهم معرفی شد در اینجا البته!!!

دقیقا می فهمم چی میگین.
این کتاب شاید یکمکی زرد به نظر برسه آخه خیلی وایرال شد و خیلی ها چاپش کردن.‌ 
اما موارد مطرح شده توی فهرست شعاری گفته نشده و واقعا همینطوره. یعنی همون طور که بالاتر هم گفتم بیشتر مطالبش مطالب مفیده و به زبان روانی هم هست. چیزی که اکثر روانشناسی رشدها نمیتونن با هم خوب دربیارنش.

من آخر سال ۹۷ شروعش کردم و هر وقت از مسیرم خارج می شدم اولین کتابی که سراغش می رفتم این بود.
چون زبونم رو خوب بلد بود و سر منشاء خیرها و خیلی از تغییرات در درون من شد.

نقل قول: من یه نسخه صوتی پیدا کردم ولی مطمن نیستم همون باشه الان لینک را براتون میذارم
اینجا

بله همون بود اما ترجمه دیگه ای هست که من البته اطلاعی از خوب و بدی ترجمه ش ندارم.
بیشتر با نام خودت را به فنا نده/ خودت را تباه نکن چاپ شده.

خب الحمدلله. فعلا که اوضاع آرومه. 42
ولی مدیونید فکر کنید از چالش و گیس و گیس کشی بدم میادا!

کسی انتقاد یا گیر یا نظر مخالف داشت، حتما بگه؛ 49-2
می خوایم نقادانه کتاب بخونیم.

دقیقا نمی‌دونم کی اما چند روز دیگه فصل دو رو هم میذارم. اما بعدش بخاطر حق نشر مولف نه دیگه.
لذا
اگر احساس کردید باهاش ارتباط گرفتید و داره بهتون کمک می کنه، پیشنهاد من اینه که حتما ببخریدش و مزه مزه کنان بخونید و روش فکر کنید daghighan

سلام  303

چه تاپیکی به به 2uge4p4

ممنون از خانم عارفه  302

من این کتاب رو پارسال یعنی سال کنکورم خریدم و خوندم  53258zu2qvp1d9v ( کلا کنکور منو کتابخون کرد Khansariha (13) ) 

اینم کتابم :
[تصویر:  img_20211202_215431_6cj.png]

اگه بخوام نظرمو بگم این کتاب قرار نیست چیز جدید و عجیبی رو بهمون یاد بده مطالبش رو کم و بیش میشه جاهای دیگه و تو کتاب های دیگه هم پیدا کرد مخصوصاً این اواخر که تمرکز ها به سمت رابطه درونی با خود رفته.. یه جورایی میشه گفت که کتاب هم  روی همین موضوع تمرکز داره و سعی میکنه نوع  ارتباط ما با خودمون و نوع تفکرمون و نوع احساسمون و نوع صحبت با خودمون رو به تدریج عوض کنه 

اما به نظرم نقطه قوت کتاب مطالبش نیست.. چون چیز هایین که همه جا پیدا میشن... نقطه قوت فوق العاده این کتاب طبقه بندی خوب و بیان فوق العاده روان و زیبای اون مطالبه  لحن خودمونی و دوستانه و شوخی های به جا و بانمک باعث شدن مطالب خیلی راحت توی ذهن جا بگیرن   53258zu2qvp1d9v

و انصافا من هیچ وقت از خوندنش خسته نشدم  Khansariha (56)
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلام، بودن تو جمع کتاب خون‌هاا آدموو مشوق کتاب‌ نگه میدااره، خوشحالم تو جمعتونم.

من در حال خوندن کتاب کار عمیق هستم.

اگه دوس داشتین بعد اتمامش، برداشت‌هامو ازش این جا بنویسم، در پاسخ بگین:
_
من عاشق کتابم؛)
همه افرادی که باعث خ.ا ما میشوند
دشمن خونی ما هستند.

.
در برابرشون بی رحم باشید و
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
(1401 فروردين 26، 18:53)yekpesar نوشته است: سلام، بودن تو جمع کتاب خون‌هاا آدموو مشوق کتاب‌ نگه میدااره، خوشحالم تو جمعتونم.

_
من عاشق کتابم؛)

سلام و درود
خیلی هم خوب، کتاب کار عمیق عالیه، خوشحال میشیم نکات مهم و حالیش رو برامون بنویسید49-2

سپاس شده توسط
(1401 فروردين 27، 0:18)عارفه نوشته است:
(1401 فروردين 26، 18:53)yekpesar نوشته است: سلام، بودن تو جمع کتاب خون‌هاا آدموو مشوق کتاب‌ نگه میدااره، خوشحالم تو جمعتونم.

_
من عاشق کتابم؛)

سلام و درود
خیلی هم خوب، کتاب کار عمیق عالیه، خوشحال میشیم نکات مهم و حالیش رو برامون بنویسید49-2
سلام، خوشحالم براتون این کتاب اینقدر مهمه، تلاشمو می‌کُنم به زبان ساده این جا اون نکته خوباشو که برداشت کردم بنویسم.
همه افرادی که باعث خ.ا ما میشوند
دشمن خونی ما هستند.

.
در برابرشون بی رحم باشید و
 بی رحمانه ترکشون کُنید.

.
بی رحم باااش
...
خ.ا شوخی نیست
...
نابودی زندگیته...
 سپاس شده توسط
سلام

امیدوارم ک حالتون خوب باشه Confetti

راستش نمیدونستم ک این مطلبو کجا قرار بدم ، اگر جای پستم اشتباهه بگید ک اصلاحش کنم 302

تو این زمونه مطالب  و افراد زرد روانشناسی تشخیصشون با افراد متخصص دشوار تر شده

برا اینکه بدونین چه افرادی واقعا در این زمینه متخصص نیستن پیشنهاد میکنم به این لینک سر بزنین 53258zu2qvp1d9v

افرادی مثل 

محمودانوشه
امیر شریفی
سابلیمینال،قانون جذب،کد جذب
فرهنگ هلاکویی
علیرضا شیری
عقیله سلطان پور
عباسمنش
و
...

ک معروف تر هستن و ما به عنوان متخصص یا مطالب مسند میشناسیم...
محتواهای علمی در اختیار عموم نمیزارند... 49-2

لطفا اگر پیچ های روانشناسی دنبال میکنین ، اسم افراد رو مطابقت بدین ک منابع دریافت اطلاعاتتون درست باشند Khansariha (69)

ممنون ک وقت گذاشتین 302
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
 سپاس شده توسط
(1401 خرداد 3، 1:03)ایرانا نوشته است: سلام

راستش نمیدونستم ک این مطلبو کجا قرار بدم ، اگر جای پستم اشتباهه بگید ک اصلاحش کنم 302

برا اینکه بدونین چه افرادی واقعا در این زمینه متخصص نیستن پیشنهاد میکنم به این لینک سر بزنین 53258zu2qvp1d9v

افرادی مثل 

محمودانوشه
امیر شریفی
فرهنگ هلاکویی
علیرضا شیری
عقیله سلطان پور
عباسمنش
و
...

لطفا اگر پیچ های روانشناسی دنبال میکنین ، اسم افراد رو مطابقت بدین ک منابع دریافت اطلاعاتتون درست باشند Khansariha (69)

ممنون ک وقت گذاشتین 302

سلام 
دکتر فرهنگ هلاکویی هم از دانشگاه تهران مدرک روانشناسی داره هم اقتصاد. از دانشگاه یوتا آمریکا مدرک جامعه شناسی داره منتهی مطالبی که ازشون توی فضای مجازی اغلب دیده شده چون خیلی کات خورده اون جلوه روانشناسی زرد به خودش گرفته مقصرش جناب هلاکویی نیست مقصرش خودمون هستیم که فکر میکنیم همه خودشون یه پا روانشناسن می‌خوان از گفته های افرادی مثل ایشون استفاده کنن و از اعتبار ایشون استفاده کنن و برای خودشون مخاطب جمع کنن
حالا اینکه سازمان نظام روانشناسی این اسامی را انتشار داده خدا داند  Gigglesmile  که خودشون مدرکی به افراد فارغ تحصیل میدن را قبول ندارن
 سپاس شده توسط
(1401 خرداد 3، 1:03)ایرانا نوشته است: سلام

افرادی مثل 

محمودانوشه
امیر شریفی
فرهنگ هلاکویی
علیرضا شیری
عقیله سلطان پور
عباسمنش
و
...

ممنون ک وقت گذاشتین 302

دوستان شرمنده 

استاد امیر شریفی... 
بنده فایل صوتی های ایشون رو‌ گوش می کردم ایشون مدرک مشاوره دارن مشاور مدرسه بودن 
مشاور هم بودن... 

تعجب میکنم اسمشون داخل این لیست بوده .
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان