عزیز :.:.::. * شروع مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

عزیز : .:.::. *  مسابقه #پاکی_رمضانConfetti * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مدیریت بعد از لغزش

Smile 
4fvfcja

سلام دوستان و عیزان خوبی کانونی

در رابطه با این تاپیک بگم ، همیشه هدف و طرز فکر و شیوه ما در رسیدن به هدف اینه که به موفقیت و پیروزی فکر و تمرکز کنیم

برای همین همیشه باید بیشتر ترجیح بدیم که در مورد پیرزوی و موفقیت فکر کنیم ،

4fvfcjaشاید بگین روی این حساب:
" بی خودی تدبیر کردن و نگرانی برای وقتی که میشکنیم فایده نداره ، اصلن فکر کنین عمرا دفعه بعد بشکنیم نه این که از حالا بخواییم در مورد کار هایی که خدایی نکرده شکستیم حرف بزنیم و بگیم اونوقت چیکار کنیم "

ولی جواب من اینه که4fvfcja کار شما یه فرآیند و پروسه برای رسیدن به موفقیت هست و در نظر داشتن این نکته توی موفقیت خیلی مهمه

برای این برنامه و فرآیند نیاز به تدبیر خوب داریم ، تا وقتی توی دست انداز قرار میگیریم بتونیم یه مدیریت و کنترل مثبت داشته باشیم

اما این جدا از هدف اصلی ما نیست هدف و نگرش ما اینه که " انشاءالله دفعه قبلی دفعه اخری بوده و با حفظ و عصمت خدا ما تا ابد پاک میمونیم "

در این صورت که شاد و موفقیت و پیروز خواهید بود انشاءالله

ولی اگه شما توانایی این رو هم تمرین کرده باشین که بتونین شکستتون رو به موفقیت تبدیل کنین ، و کمترین ضرر ها رو از وقت شکست و احساس یاس بعدش ببیرین ، و این که از این شکست بهترین درس و تجربه ی راه موفقیت رو کسب کنین

حتما نیاز داره که در این مورد یه نکات و تجاربی رو کسب کنیم

که از الان خیالمون راحت باشه که توی هر شرایط قارد خواهیم بود توی راه رسیدن به هدف همه تلاشمون رو با روحیه خوب برداریم ، همین به ما روحیه و اعتماد بنفس میده و اصلن تعریف اعتماد بنفس اینه " که مطمئن باشین توی لحظات بعدی همیه تلاش و اقدامات لازم رو انجام خواهید داد "

برای همین من مطالب لازم رو اینجا جمع میکنم و از تجربه دوستان هم استفاده خواهیم کرد .

یا علی
.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
منم فقط می خوام برای تکمیل جملات آقا مجتبی و قبولی بیشتر موضوع یه مثال فنی از تکنولوژی جدید بزنم Khansariha (56)

سیستم تعلیق ( از معلق میاد همون فنر بندی ) اتوموبیل رو دیدین دگه . یه ماشین رو تصور کنید .در حال حرکت ولی کوره و نمی دونه کجا داره میره. یه چاله میره زیر یکی از چرخ هاش . اگه رانندش هم مثل من کور باشه 4fvfcja ماشین با کلی تکون و انحراف از مسیر اصلی اونو رد می کنه . حالا هرچی سیستم تعلیق قوی تر باشه، جبران کوری ماشین و راننده رو می کنه .
اخیرا شرکت بنز ( اِهِن اِهِن !) یه سیستم جدید طراحی کرده که به نوعی ماشین چشم داره و می بینه کجا داره میره( Pre-scan) . دوتا حسگر مسیر تو چراغ های جلو هست که مسیر رو شناسایی می کنن . زمانی که به چاله رسید و راننده هم خواب بود 4fvfcja. مسافت مونده تا هر چرخ و مکان پستی یا بلندی رو تخمین میزنه . زمان عبور هر چرخ از این مکان، فنر اون چرخ کاملا آزاد میشه و پذیرای ضربه میشه و فنر چرخ های دگه تقربیا قفل میشن تا وزن و تعادل ماشین رو حفظ کنن و به همین سادگی ماشین با نرمی تمام از روی موانع عبور می کنه
(متوجه منظرم شدین !؟ Khansariha (134) )
[تصویر:  qynqcemwpkuluohqvxr.jpg][تصویر:  a05-08-02.jpg]

و دقیقا موضوعی که مجتبی جان می گن همینه که چشم داشته باشیم و تدابیر لازم هنگام برخورد با موانع رو داشته باشم .

(آقا مجتبی اگه پست نا مفهوم یا بی اهمیت هست لطفا پاکش کنید .)
ایمان داشتن به خودمون و خدامون ...

زمانی بوده که حتی یک روز پاک بودن برای ما سخت بوده ... اما حالا حداقل یک روز می تونیم با ارداه ی خودمون پاک باشیم ...

و این رو مدیون خداییم ، و البته همت و تلاش خودمون ..

پس لازمه که بعد از شکست ، اعتمادمون رو به خدا و خودمون از دست ندیم ، باید یادمون باشه ، بهترین موقعیت ها و بهترین مراتب با سختی و تلاش و حتی شکستهای ممتد به وجود می یان ...

نباید دلسرد بشیم ... و باید برای رسیدن به هدفمون ( پاکی ابدی ) ، تلاش کنیم ...
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
4fvfcja
خوب توی این تاپیک تجربیات و تخصص من بیشتره تا مدیریت قبل از شکست....ایشالله اونجام حرفه ای میشم...4fvfcja

1) درسته توی این لحظات آتش شهوت خاموش شده ، ولی یه آتش دیگه روشن شده و اون آتش خشم و سرزنش از خودتونه پس:

در این لحظات بلافاصله بعد از شکست ، بشدت از تصمیم گیری و چه کنم چه کنم دست بردارین

چون احتمال 90 درصد تصمیمات بر پایه ی خشم و احساسات اون لحظه ی شماست و باید ها و تصمیمی ها و قول هایی که میدین ممکنه نشدنی ایده آل و خیلی غیر واقعی باشن و این شما رو سمت کمال طلبی و وسواس میکشونه و تکرار این کار ها فوق العاده خطر ناکه

2) بلافاصله غسل کنید

فوق العاده در بهبود روحیه اثر داره ، مخصوصا با آب گرم ،

و مخصوصا وقت خواب ، شما توی خواب سمت خدا بر میگردین ، حالا فرض کنین به حال جنابت و با بدن نجس و ... بخوایین برین توی عالم خواب بالا و برگردین ، اصلن اعمال صالحتون که توی ان روز کردین توی خواب تبدیل به ایمان میشن ،اینطوری کلی عمل و وقتتون رو میسوزونین ،

3) سعی کنین 2 3 ساعتی بخوابین ، اگر هم شب بود سعی کنین از 8 ساعت بیشتر بخوابین ، یا زود تر بخوابین یا دیر تر پاشین چون بدن به خواب زیاد احتیاج داره

4) وقتی از خواب بیدار شدین ، اگر حوصله و انرژی اصلی بدست اومده بود که هیچ بعه کارتون بپردازین

ولی اگه هنوز بعد از خوابم حوصله ندارین ، به فعالیتی که دوست دارین و یا یه کار تفریحی به صور موقت بپردازین ، مثل کانون اومدن ، بیرون رفتن ، کتابی که دوست دارین رو خوندن ،

ولی توی این لحظات دوباره نه به چه کنم چه کنم فکر کنین و نه به این که حالا باید برنامه ام رو انجام بدم و عقب افتاده

4fvfcja این خیلی مهمه ، چون واقعا حوصله و روحیه کار سنگین رو ندارین ، دست بردارین جزء نفرت و کم شدن روحیه و سرزنش چیزی گیرتون نمیاد پس سعی کنین کارهای سنگین یا مثلن درس رو اگر حوثله ندارین توی اون ساعات نخونین

5) به تقویت روحیه و کارهای تفریحی و کتاب های روح بخش بپردازین

6) توی اون لحظات در فرصت های اولی که میرین نماز یا وقت پیدا میکنین با خدا راز و نیاز کنین ، یه تعقیب و دعای حسابی بردارین ، ولی این مناجات و راز و نیاز و حرف دلتون از یه رب تا نیم ساعت بیشتر طول نکشه و بعدش توی نماز بعدی ، توی این لحظات نمی خوایم بیش از حد خودمون رو سرزنش کنیم ، جای سرزنش خودمون رو بدیم مناجات به خدا

و از مناجات های مثبت و دست آویز به فضل و کرمش استفاده کنیم ، نریم مناجات خادفین رو بخونیم

بعضی مناجات ها خوفی هستن که این لحظات مناسب نیستن ولی بعضی عشقی و شوقی و برپایه امید و رجا هستن

این مناجات ها خوبن :
مناجا ت توابین ، مناجات راجین ، راغبین ، محبوین ، مریدین و مفتقرین از خمس و عشر ، خوندنشون فوق العاده عالی و روح بخش هست

7) بعد از 10 12 ساعت یا یکی دو روز تازه فکر کنین به این که چه نکات ضعفی داشتین ، و تصمیمات لازم رو بگیرین ، خیلی منطقی و متناسب با توانایی هاتون

به نظر من عیب خیلی از ماها اینه که شاید تصمیمات گذشته رو ادامه نمیدیم ، ممکنه مداومت توی اون تصمیم قبلی راه حل ترک ما باشه ، نه این که هر وقت شکستیم کل برنامه و شیوه رو عوض کنیم ، مثلن به این نتیجه برسیم فعلن کانون نیایم یا ...
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
(1390 ارديبهشت 7، 10:45)مجتبی نوشته است: 1) درسته توی این لحظات آتش شهوت خاموش شده ، ولی یه آتش دیگه روشن شده و اون آتش خشم و سرزنش از خودتونه پس:
در این لحظات بلافاصله بعد از شکست ، بشدت از تصمیم گیری و چه کنم چه کنم دست بردارین

با خودمون مهربون باشیم ...

"البته این هم یه جورایی همین حرف آقا مجتباست ... "

به خودمون ناسزا نگیم و حتی در اون شرایط برای خودمون احترام قائل باشیم ....
نشان 100 روزه

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
مهتاب اگه بدونی من دیروز بعد شکستن 13 چی کار کردم......هر فحشی بود نثار خودم کردم....
داغونم..داغون
(1390 ارديبهشت 9، 11:01)ماینز نوشته است: مهتاب اگه بدونی من دیروز بعد شکستن 13 چی کار کردم......هر فحشی بود نثار خودم کردم....
داغونم..داغون
ماینز جان این یکی دو روز زو بی خیال شو و استراحت و تفریح کن بعدش هرچقدر خواستی در مورد نقاط ضعفت و چگونه ترک کردن فکر کن ، ولی الان که حالت بده نه چرا بگو و نه چگونه رو بگو ، یکم حال و هوا عوض کن ، به دوستات زنگ بزن ، بیرون برو ، بخواب ، دعا و مناجات قشنگ بخون و هر کار روح بخش و خوب .

بعدش یه کم عقل و روحیه ات اومد سرجاش تصمیمات قوی تر و محکم تر میگیری که توی ترکت اثر بیشتری داره
4fvfcja البته بعدش که حالت خوب شد باید یه کم به نفست سخت بگیری و خودت رو جریمه کنی که نفست فکر نکنه خیلی کیفم کرده
سلام به نظر من اولین کار باید پشیمونی از گناه باشه
بعد باز هم میگم توکل به خدا ومعصومین
اراده اهنین واسه خودتون درست کردن که لازمه اش نا امید نشدن است
فعلان بای بازم میام باید برم دانشگاه دیر شده
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سپاس شده توسط
4fvfcja

گفتم بعد از شکست ، شما آتیش شهوتتون خاموش شده ، ولی یه آتیش دیگه تازه روشن میشه ، اون آتش خشم و پایین اومدنه رو حیه و باورتون هست ، باورتنون به موفقیت ، و اینکه آیا بلاخره میشه موفق شد ،

برای همین به چه کنم چه کنم می افتیم ، ریشه اش همینی هست که گفتم ، ضعیف شدن باور

من بارها این چند سال که توی کانون بودم ، گفتن که واقعا و واقعا ،

اراده معنی نداره

تعریف اراده یعنی یه نفر چیزی بخواد و بشه و تویه فرایند بتونه بش برسه

به قول شاهد خان از "باید" به "است" رسید

اما ما توی این جا اشتباه میکنیم که فکر کنیم با باید و قانون میشه به است رسید

در صورتی که هر گز این طوری نیست

این پیام من رو تا آخر عمرتون توی ذهنتون باشه :

که فقط با باور و ایمان ، انگیزه میشه رسید ، و منطق فقط بدرد شکستن باور های غلط و مانع می خوره

بی اراده حتما بی انگیزه است و بی انگیزه هر چقدر تلاش کنه اراده ی چندانی نمیتونه جور کنه

به هرچیزی که خواستین برسین ،

همیشه اول باور های مزاحم و نمی تونم نمی تونم رو با منطق از بین ببرین
فکر های مانع رو از بین ببرین
هر چی فکر مزاحم کم بشه ایمان هم زیاد میشه ، هر جا چه کنم چه کنم باشه ، یعنی اونجا ایمان کمه

شما هرچی باور و ایمانتون به این که موفق میشین ، این که میتونین ، این که شدنیه ، این که میشه ، این که خدا کمک میکنه و این که خدا میخواد بیشتر بشه

اونوقت افکار مزاحم و وسواس ها و "باید " ها و "قانون " ها و "زور " ها کنار میره

حضرت علی : ضاد الفکر بالایمان

پس تا میتونین "باید" های زندگی و "باور" های زندگی رو کم کنین

تا میتونین باور های غلط و مزاحم رو بشکونین

و تا میتونین باور های خوب و مثبت برای کاری که میخوایین انجام بدین داشته باشین و روش کار کنین

اونوقت باایمان میشین ، بااراده ها حتما اراده اشون از ایمانشونه . !!

یا علی
ریشه یابی :

باید علت رو پیدا کنیم .. کمتر پیش میاد که کسی برای لذتش اینکار رو انجام بده ..
و معمولا کسایی که به قولی معتاد این کار شدن ، دیگه لذت براشون مفهومی نداره ،

مثلا خود من ، بیشتر دلایل شکستم ، عصبانیت و یا بی توجهی به نماز ..

پس باید بفهمیم که چرا شکستیم ... و بعد از ریشه یابی ، در صدد رفع اون مشکل باشیم .
نشان 100 روزه

رسول اکرم (ص)
Information 
سلام دوستای عزیزم.
امیدوارم اونقدر خوب و متعهد باشیم همه مون که لازم نباشه یا کمتر لازم باشه به مدیریت بعد از شکست فکر کنیم.
در قران مژده ی آمرزش به اونهایی داده شده که:
1- یا سراغ گناه نمی رن
2-یا وقتی رفتن سراغ گناه، "یتوبون من قریب "هستند.
یعنی بلافاصله پس از خاموش شدن آتش شهوتشون توبه می کنند و از همون لحظه مسیر اشتباهی رو که رفتن بر می گردند اما بدون سرزنش خودشون.منظورم سرزنش منفیه که انرژی ادم رو می گیره وگرنه اگر سرزنش باعث تحرک و انگیزه دادن بشه خوبه.
امیدوارم همه مون جزو دسته ی اول باشیم اگرنه حتما سعی کنیم جزو دسته ی دوم باشیم.
خدانگهدار
سلام دوستان عزیزم.
مدتی که باهاتون آشنا شدم و در خدمتتون بودم خیلی ازتون استفاده کردم. بهم کمک کردید.عوضش من براتون کاری نکردم. شایدهم دل بعضی هاتون رو شکستم و با حرفهای گنده تر از دهنم ناراحتتون کردم. الان از ته ته دلم پشیمونم و امیدوارم عذرمو بپذیرید و شمام از ته ته دل حلالم کنید. ازین به بعد دیگه نمی تونم بیام. دیگه هیچوقت نمیام. مواظب خودتون و همدیگه باشید.خواهر برادرای خوب همدیگه باشید. هدفتون یادتون نره. دعا می کنم که همه مون بتونیم انسانانه زندگی کنیم. شمام دعا کنید و عملا زندگیتون رو هم دراین جهت اداره کنید. به امید خدا.
فراموشتون نمی کنم و دوستتون دارم، تک تکتون رو. دعام کنید.
خدانگهدار همه و در پناه رحمت او
\'مصمم..\' pid=\'81153\' dateline=\'1304671646\ نوشته است:سلام دوستای عزیزم.
امیدوارم اونقدر خوب و متعهد باشیم همه مون که لازم نباشه یا کمتر لازم باشه به مدیریت بعد از شکست فکر کنیم.
در قران مژده ی آمرزش به اونهایی داده شده که:
1- یا سراغ گناه نمی رن
2-یا وقتی رفتن سراغ گناه، \"یتوبون من قریب \"هستند.
یعنی بلافاصله پس از خاموش شدن آتش شهوتشون توبه می کنند و از همون لحظه مسیر اشتباهی رو که رفتن بر می گردند اما بدون سرزنش خودشون.منظورم سرزنش منفیه که انرژی ادم رو می گیره وگرنه اگر سرزنش باعث تحرک و انگیزه دادن بشه خوبه.
امیدوارم همه مون جزو دسته ی اول باشیم اگرنه حتما سعی کنیم جزو دسته ی دوم باشیم.
خدانگهدار

سلام

من با نظر مصمم موافقترم. به نظر من همون آتش خشمی که مجتبی میگه یا همون نفس لوامه خیلی باارزشه. برخلاف اون چیزی که مجتبی بهش رسیده، به نظر من بهتره که آدم توی همون موقع که از دست خودش عصبانیه حداقل یه تنبیه (امکان پذیر) برای خودش در نظر بگیره. مخصوصا تنبیهی که آهسته و پیوسته باشه و تا مدت زیادی آدم رو درگیر کنه. مثلا موسیقی گوش ندادن برای چهل روز که برای من خیلی موثر بود.

البته هرکسی نظری داره. تجربه من و مجتبی خیلی با هم فرق داره.
با خدا، تا خدا

ترک من
سلام303317
یکی از کارهایی که میتونه خیلی موثر باشه در تثبیت ترک کردن
کمک کردن به دیگران در ترک کردن استKhansariha (18)
امتحان کنینKhansariha (46)

.................
یا سید
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

(1390 تير 15، 19:29)سلام نوشته است: سلام

من با نظر مصمم موافقترم. به نظر من همون آتش خشمی که مجتبی میگه یا همون نفس لوامه خیلی باارزشه. برخلاف اون چیزی که مجتبی بهش رسیده، به نظر من بهتره که آدم توی همون موقع که از دست خودش عصبانیه حداقل یه تنبیه (امکان پذیر) برای خودش در نظر بگیره. مخصوصا تنبیهی که آهسته و پیوسته باشه و تا مدت زیادی آدم رو درگیر کنه. مثلا موسیقی گوش ندادن برای چهل روز که برای من خیلی موثر بود.

البته هرکسی نظری داره. تجربه من و مجتبی خیلی با هم فرق داره.

سلام جان از جوابتون پیداست شاید منظور بحث من رو کامل نگرفتین ،

من در باره مفید یا موثر بودن آتش خشم بعد از خود ارضایی صحبت نکردم ،

بلکه حرفم این بود که وقتی بعد از خود ارضایی آتش خشم شعله ور میشه ، اتوی اون لحظات جایی برای تصمیم گیری و باید و برنامه گذاشتن نیست ! چون تصمیماتی که توی این لحظه گرفته میشه ممکنه غیر منطقی ، ایدهآل گرایانه ، نشدنی ، اضافه بر ظرفیت باشه ، و ایجاد کننده انتظارات بالا ، ، و تازه عهدی میدین اون انتظاری که اونوقت پیدا میکنین و ایدهآلی که طرح میکنین ، چون لحظه ای و احساسی شده با واقعیت خودمان سازگار نیست ، باعث میشه ما در عمل نه امکان اجراش رو ببینیم ، و نه معقول و منظقی بودن اون تصمیم رو

تازه داستان از این جا شروع میشه

با تکرار خود ارضای و ترکرار تصمیم گیری توی خشم ،

تکرار ایده آل و انتظارات رو داریم

و تکرار این ها ، ما شخصیت ضعیف و کم اعتماد بنفس و عصبی پیدا میکنیم

گرایشات کمال طلبانه میابن

در نهایت دچار از خود بگیانگی و دور شدن از خود اصلی و واقعی میشیم

یعنی کم کم در وقت های دیگه هم خودمون رو گم کرده ، نمی دونیم کودوم تصمیم واقعا بر اساس خودمون هست و چه انتظار ی متعادل و بر مبنای عقل طبیعیمون هست

اینجاست که توی زندگی عادی به چه کنم چه کم میافتیم ، و ضعف اعتماد بنفس ، ار خود بیگانگی ، و عدم درک و شناخت از خئد از عوارضشه ،

من در باره خوب یا بد بودن خشم نگفتنم بلکه در باره غلط بودن تصمیم گیری ها تو این شرایط گفتم ، و هر شرایطی که عصبانی باشیم ، وقت مناسبی برای برنامه ریزی های بلند مدت برای ترک نیست مگه این که اتش خشم فرو بشینه ،

شاید مدیریت این خشم طوری باشه که عزم و تعصب جدی برای ترک بده ولی این که چطوریش رو توی لحظات خشم باید ازش فرار کرد .
سلام

من تو این 2 ماه اخیر تجربیاتم تو این تاپیک زیاد شده
[تصویر:  301.gif]

پس شروع میکنم
Smiley-face-thumb

بعد از شکستن حتمان در اولین فرصت باید غسل کرد ترجیحان با اب سرد چون تاثیر روحی زیادی داره
(آب زیاد سرد نباشه ها که سرما بخورید[تصویر:  2029.gif][تصویر:  2023.gif])

باید چیزایی مثل فیلم و عکس .... که باعث تحریکتون شدن رو حذف کنید و منهدمشون کنید
[تصویر:  computer3.gif]:ok:

خب بعد از شکستن افسردگی و حالت پشیمونی میاد
[تصویر:  sigh.gif]

( این اواخر پشیمونی هم نمیومدسراغم[تصویر:  p.gif])

باید یه جور این حالت افسردگی رو از خودمون دور کنیم با توبه و غسل و یا با گوش کردن به موسیقی ملایم
[تصویر:  thankyou.gif]

خب طبق حرفهای اقا مجتبی و مهتاب خانوم اون بد و بیراه و اون آتش خشمو باید کنترل کنیم که باعث کاهش اعتماد به نفسمون نشه
[تصویر:  consoling2.gif]

کاهش اعتماد به نفس = تلقین بی اراده بودن [تصویر:  hanghead.gif]

توجه : کسایی که میخوان کمک کنن به کسی که تازه شکسته
تا اونجا که میتونن بد و بیراه و به قول معروف توپ و تشر نزنن و خشم خودشونو کنترل کنن [تصویر:  swear1.gif]

شاید طرف زود رنج باشه و سرخورده بشه Smiley-face-thumb

اگه میتونید ایجاد انگیزه کنید امید و روحیه بدید
[تصویر:  toyou.gif][تصویر:  128fs318181.gif]

بعدش به شدت باید مراقب باشیم که دوباره تکرار نشه چون توی روز های اول بعد از شکست احتمال شکست های دیگه هم هست[تصویر:  icare.gif]

و احتمال اومدن حرفهایی مثل تو که شکستی یکی دیگه هم روش چه اهمیتی داره و.... باید جلوی این جور تلقین ها رو گرفت چون بهتر از همه میدونیم که این تلقین ها از سمت شیطان و نفس اماره هستش
[تصویر:  devil.gif]

(این تلقین ها منو که خیلی آزارم داد )

ایجاد انگیزه دوباره 317[تصویر:  47b20s0.gif]

این یه بخش مهمی هستش
[تصویر:  fingersmiley.gif]

توی روزهای اولیه
کشمش زیادی هست بین افسردگی و امید به خودتون تلقین کنید که میتونید از پسش بر بیاید[تصویر:  121.gif]

پیش خودتون یا جلوی آینه روزی 3 الی 4 بار به تعداد مثلان 10 بار پشت سر هم بگید

من میتونم ترک کنم چون خدا کمکم میکنه پس من میتونم ترک کنم
[تصویر:  127fs2361263.gif]

باید به شدت مراقب نماز هامون باشیم چون چند بار برای خودم پیش اومده که بعد از شکستم از خدا کمی فاصله گرفتم و نمازامو ...
1276746pa51mbeg8j

مراقب باشیم تا باعث دور شدنمون از خدا نشه چون Khansariha (18)
مثل حموم که بدن رو تمیز میکنه نماز روح رو شستو شو میده [تصویر:  springsmile.gif]:ok:

خواهش میکنم دوستانی که نکاتی به ذهنشون میرسه حتی در حد یه خط هم که شده بیان بگن Khansariha (8)

شاید اون ی خط به یه نفر کمک کنه و بهش امید بده[تصویر:  confetti.gif]

...................
یا علی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان