عزیز :.:.::. * شروع مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

عزیز : .:.::. *  مسابقه #پاکی_رمضانConfetti * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مدیریت قبل از لغزش، پدافند غیرعامل

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
ابتدا خطوط قرمز
1-حموم
2-کامپیوتر
3-تنهایی
راه حل: اولین کار توکل به خدا ومعصومین وپناه بردن به خدا است
ببخشید شاید یکم رک بگم.
2سعی میکنم نشسته حموم نکنم زمان بندی میکنم تا سریع از حموم بیام بیرون
جدیدان راه حلی پیدا کردم که شیطان تا میشنوه سعی میکنه منو از اون کار واداره ولی فرار میکنه! موقع حموم 3تا آیت الکرسی میخونم دعای معراج میخونم تا اینا تموم بشه حموم من هم تموم شده

3 کامپیوتر مخصوصان اینترنت:واسه این قسمت سایت ktark رو پیشنهاد میکنم Smiley-face-cool-2 چون من هر وقت پای کامپیوتر میشیم میام این سایتKool
4- تنهایی که مثل دو تای قبلی خیلی قویه ولی نه واسه کسی که خدا رو همیشه پیش خودش داره و خدا رو درو برش میبینه و باهاش درد ودل میکنه 4fvfcjavarzeshMuscular317Khansariha (48)Khansariha (18)
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سپاس شده توسط
فعلا این برنامه ی منه :

1.اگه نمازمو نخونمدم سریع برم بخونم
2.یه قرآن کنارم باشه و ازش دور نشم

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
 سپاس شده توسط
منم هستم

1- قدم زدن زیر بارون!
2- اگه بارون نمی اومد قدم زدن خالی
3- رفتن در محیط های شلوغتر
4- اگه قضیه بیخ پیدا کرد سر بذارم به کوه!4fvfcja
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سپاس شده توسط
پس بگو چرا گاهی میبینم تو این داستانای عاشقانه گاهی مجنون سر به بیابون میذاره . نگو قضیه عشق نیست قضیه ترک خودارضاییه 4fvfcja

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
 سپاس شده توسط
سلام

1_مجتبی
2_آرمان
3_ مهتاب
4- پوریا
5_ توبه 18
6_امیر علی
7-سها

یه کم سخته برنامه گفتن.. چون شرایط فرق میکنه.. حالتها و زمانها..!
اما در کل:
اگر تحریک خارجی باشه با تمام وجود لگد میزنم بهش.. و سریع موقیتم رو عوض میکنم.. درواقع نبود محرک واز بین بردنش یکی از مهترین کارهاست.. به خودم تو آینه نگاه میکنم و خجالت میشکم..!!
ذکر لاحول ولاقوة الا بالله و صلوات رو مکرر میگم..
متوسل میشم به ائمه(علیهم السلام)..
رفتارم خیلی شبیه ترسیده ها میشه!
بعدش میام کانون! اگه نشه هم شروع میکنم به نوشتن یا خط خطی کردن!..53258zu2qvp1d9v

خودمو شدید دعوا میکنم!(اهل ناز کشیدن نیستم!) همین که رفتم طرفش برام شکنجه میشه! موقعیت خودمو به عنوان عزیزه خدا یادآوری میکنم.. با حرفایی که به خودم میزنم یا میزنم تو گوش نفسم یا گریه اش میندازم.. دیگه بستگی داره به میزان لگد پرونیش!
بعدم میخندم به شیطون(سعی میکنم تحقیرش کنم)..

و در نهایت فکر میکنم.. به خودم و خدا!..به ائمه(علیهم السلام) خیلی فکر میکنم..!Tears

موفق باشین و شاد..
یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سپاس شده توسط
1_مجتبی
2_آرمان
3_ مهتاب
4- پوریا
5_ توبه 18
6_امیر علی
7-سها

برنامه ی من :

1- مطمئنم که اون موقع نمازم رو نخوندم ... پس برم وضو بگیرم و نماز بخونم .
2- تکرار " لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم "
3- به کانون فکر کنم ، و شرمنده ی کانونی ها باشم .
4- برم توی جمع ... و یا برم بیرون
5- بشینم پای تلویزیون .
6-فکر کردن به " ترس "، ترس از خدا ، ترس از مشکلات ناشی از خودار...

اما خوب وقتی تنهام خیلی از راهکارها بدردم نمی خوره ... و جواب نمی ده ( باید برای اونم فکری کنم )

---
واقعا فقط 7 نفر برای قبل از شکستشون برنامه دارن !!!!!
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
البته 8 نفر4fvfcja
چون سها خانم که منو وارد لیست نکرد

1_مجتبی
2_آرمان
3_ مهتاب
4- پوریا
5_ توبه 18
6_امیر علی
7-سها
8- هادی
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سلام
اینجا هم منو جا انداختینTearsTearsTears

1_مجتبی
2_آرمان
3_ مهتاب
4- پوریا
5_ توبه 18
6_امیر علی
7-سها
8- هادی
9-علیرضا

............
در پناه خدا
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

دوش آب سرد هم خیلی موثر بوده برای من
 سپاس شده توسط
(1390 ارديبهشت 26، 16:47)Alireza 68 نوشته است: سلام
اینجا هم منو جا انداختینTearsTearsTears

1_مجتبی
2_آرمان
3_ مهتاب
4- پوریا
5_ توبه 18
6_امیر علی
7-سها
8- هادی
9-علیرضا

............
در پناه خدا
خوب برنامتون رو چرا ننوشتین ؟!!!!! Khansariha (134)

(1390 ارديبهشت 27، 13:28)mahone نوشته است: دوش آب سرد هم خیلی موثر بوده برای من

کاش شما هم یه برنامه ی کامل تر می نوشتین .
نشان 100 روزه

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
1_مجتبی
2_آرمان
3_ مهتاب
4- پوریا
5_ توبه 18
6_امیر علی
7-سها
8- هادی

برنامه ی من :

1- مطمئنم که اون موقع نمازم رو نخوندم ... پس برم وضو بگیرم و نماز بخونم .
2- تکرار\\\" لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم\\\\\\\"
3- به کانون فکر کنم ، و شرمنده ی کانونی ها باشم .
4- برم توی جمع ... و یا برم بیرون
5- بشینم پای تلویزیون .
6-فکر کردن به\\\" ترس \\\"، ترس از خدا ، ترس از مشکلات ناشی از خودار...
7- سعی کنم فکرم رو جمع و جور کنم ... و منظم فکر کنم ... ذهنم رو از آشفتگی به سمت ، \\\"تمرکز کردن\\\" هدایت کنم
8-

اما خوب وقتی تنهام خیلی از راهکارها بدردم نمی خوره ... و جواب نمی ده ( باید برای اونم فکری کنم )

برنامه ی من در هنگام تنهایی :
1- از پنجره به بیرون نگاه کنم ... و بدونم من در این \\\"لحظه تنهام\\\" .. اما بیرون از مکانی که من هستم زندگی جریان داره . و می تونم منم جزئی از اون جریان باشم .
2-

این رنگیا تازه اضافه شدن 4fvfcja
نشان 100 روزه

رسول اکرم (ص)
\'مجتبی \' pid=\'79875\' dateline=\'1303856132\ نوشته است:پدافند غیرعامل، مجموعه اقداماتی است که انجام می شود تا در صورت بروز خطر ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد.
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSXAt64f1ofnGoKPw33w5M...oqsKpUrz7Z]

.

هرقدر که خطر جدیتر شده باشه دورشدن ازش به مراتب سخت تر میشه. به نظر من اصلی ترین راه اینه که احتمال وقوع حالت بحرانی رو کمتر کنیم. درموردی که ما داریم بحث می کنیم (خود...) برای اینکه حالت بحرانی کمتر و ضعیفتر پیش بیاد باید کارای زیادی بکنیم. یا به عبارتی باید کل زندگی رو به شکلی تنظیم کنیم که این قضیه کمتر پیش بیاد. این تصمیم توی همه کارای زندگی تاثیرگذاره.
با خدا، تا خدا

ترک من
(1390 تير 15، 19:22)سلام نوشته است:
\'مجتبی \' pid=\'79875\' dateline=\'1303856132\ نوشته است:پدافند غیرعامل، مجموعه اقداماتی است که انجام می شود تا در صورت بروز خطر ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد.
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSXAt64f1ofnGoKPw33w5M...oqsKpUrz7Z]

.

هرقدر که خطر جدیتر شده باشه دورشدن ازش به مراتب سخت تر میشه. به نظر من اصلی ترین راه اینه که احتمال وقوع حالت بحرانی رو کمتر کنیم. درموردی که ما داریم بحث می کنیم (خود...) برای اینکه حالت بحرانی کمتر و ضعیفتر پیش بیاد باید کارای زیادی بکنیم. یا به عبارتی باید کل زندگی رو به شکلی تنظیم کنیم که این قضیه کمتر پیش بیاد. این تصمیم توی همه کارای زندگی تاثیرگذاره.

فرض ما هم همینه سلام جان ، جهت کلی زندگی رو اینطور تنظیم میکنیم که تحریک حداقل باشه ،

ولی توی هر شرایطی یک معتاد خود ارضایی احتمال قوی در بهترین شرایطی هم که تنظیم کرده باید برای لحظات غفلتش برنامه داشته باشه ، مخصوصا در اوایل ترک

که توی لحظات غفلت هم کاری کنه که اون خیالات و حالت تحریک کار رو خراب نکنه

اینطوری خسارت به حداقل میرسه ، و بر میگرده به همون تنظیمی که داشت و محکم تر اون رو اجرا میکنه .
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام اول از همه به همه پیشنهاد می کنم حتما کتاب موفقیت در 20 روز انتونی رابینز رو به خونید و تک تک تمریناتشو انجام بدین در جایی از این کتاب انتونی به یک روش جالب اشاره کرده .زمانی که دچار وسوسه می شید ودر حالت بحرانی قرار می گیرید پشت سر هم از خودتون سوالات ربط و بی ربط بپرسد حتی سوالاتی از خودتون بپرسید که باعث خندتون بشه در صورت امکان با صدایی که خودتون بشنوید وحتی بلند تر این کار رو بکنید.مثلا بپرسید که ایا تا درختان صنوبر به همراه خانواده خود به پیک نیک می روند؟4fvfcjaایا شما حاضرید یک بشقاب جیر جیرک را به قیمت 4000$ بخرید ؟wacko2و.... این کار باعث میشه حلقه های منفی که داره تو ذهنتون شکل می گیره از بین بره .حتما امتحان کنید انشاالله جواب میده.
1_مجتبی
2_آرمان
3_ مهتاب
4- پوریا
5_ توبه 18
6_امیر علی
7-سها
8- هادی
9-علیرضا
۱۰- رضا.کاردرست
من شاید از همتون بزرگترم و شاید پشیمونتر. من ۲۶ سالمه و از حدود ۱۲ سالگی شروع کردم البته اون وقتا خب کلا تو باغ نبودمو شاید تصور میکردم فقط خودم از یه کارایی لذت می برم. بعدها در دوره راهنمایی فهمیدم که همه این کارو میکنن و در دوره دبیرستان که من مذهبی بودم همش احساس گناه داشتم. در دوره لیسانس یه طرق مختلق سعی در ترک داشتم و امیدوار و البته همیشه نا موفق. در دوره کارشناسی ارشد دیگه به نظر خودم روشن فکر شدم و برام مهم نبود و راحت خ.ا. میکردم بعضا بدون هیچ احساس پشیونی که خب بازم ازین نظر خوب بود. وقتی برای دکتری اومدم امریکا همش فکر می کردم که اینجا با روابط بازش مشکل منو حل میکنه اما حتی اینجا بعضی از خود دخترای امریکایی خیلی راحت میگن که خ.ا. میکنن به دلیل اینکه نمیخان وابسته بشن به دوست پسر. کلا روابط دموکراتیک دخترو پسر اینجا خیلی دووم نداره و ۲-۳ ماه در سال بیشتر در رابطه نیستن چراکه بعضا پیدا کردن کیس مناسب برای دوستی راحتم نیست. مشکل مواقعی هست که سینگل هستیمو اطرافمون عوامل تحریک فراوان. خ.ا. همه جا ضرر داره حتی در امریکا چراکه گذشته از ضعف بدنی وقت ادمو هم کلی هدر میده و خب اینجا وقت جدا طلاست و اگه از کارت راضی نباشن سه سوت اخراجی. من دلایل بیشماری برای ترک دارم و در لحظات خطر این کارارو تا بحال میکردم:
۱. ناگهان هرجا هستم شروع به نرمش میکنم.
۲. میرم بیرون خونه یه جا میشینم تا اروم بشم.
۳. به خونوادم فکر میکنم که چقدر دوستم دارن.
۴. ازین به بعد به کانون میام چون سرشار از انگیره ها و ایده های جدیده.

رضا.کاردرست/۱۴ شهریور/۰
من ترک می کنم
تو ترک می کنی
ما ترک می کنيم
نرم ابزاي رايگان و قدرتمند براي کنترل دسترسی اينترنتي شما به سايتهای نامناسب و در نتيجه ترک راحتتر و سريعتر خود ارضايي: http://s1.salfeld.net/prg/chico2011.exe
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان