عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مدیریت قبل از لغزش، پدافند غیرعامل

سلام بچه ها...
من یه روش خوبی پیدا کردم که فعلا جواب داده و بد نبوده،
امیدوارم خدا بخواد که باز هم موثر باشه اینکار.
در مورد اینترنت، از مرورگر کروم استفاده میکنم و همیشه گوگل اکانتم رو باز میذارم.
بعد اینکار باعث میشه تمام سرچ ها و سایتهایی که میبینید توی آرشیو اکانتتون ثبت بشه،
میتونه یه محرک باشه برای اینکه حواسم باشه خلاف نرم! و بد هم نبوده.
یه کار دیگه هم که قبلا می کردم و بد نبود، این بود که در مواقع اورژانسی دوربین رو میذاشتم
یه گوشه ای و رکورد رو میزدم و خب همش حواسم به دوربین بود که این داره ضبط میکنه!!
و مواظب بودم خطا نرم.
انشالله پاکی که توی این ماه رمضون به دست میارید تا ابد باهاتون بمونه.
یا علی.Khansariha (8)
 سپاس شده توسط
دوستان رفتم اورژانس. خراب بود. پیامم ارسال نشد. 2 روز شدید تحت فشارم . داشتم بیخیال همه چیز میشدم و تن ب شکست میدادم. کمک کنید... پشتیبانی میخوام
[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام. این چند تا عکس و نگاه کنین  همه وسوسه ها میپره

[تصویر:  0.258040001284455796_446894-bigthumbnail.jpg]

[تصویر:  d101b30443c7e8766956cb6027a94567.jpg]

اینم چند تا عکس از حرم امام رئوف( امام هشتم)

[تصویر:  1_173187_orig.jpg]

[تصویر:  2b.jpg]

[تصویر:  I13.jpg]

[تصویر:  1252034897.jpg]
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

سلام

به اندازه رأى و انديشه است عزيمت و تصميم (كه اگر قوى باشد تصميم هم قوى است).

ريشه عزم دور انديشى و احتياط، و ميوه‏اش پيروزى و ظفر است.

قوت تصميم از دورانديشى است.

درستى عزم و تصميم از دورانديشى است.

--------
پس قبل از عمل ناشایست خ ا،دور اندیشی کنید تا اراده ای قوی برای مواجهه با آن داشته باشید.

صبر،عاقبت اندیشی،اندیشه قوی،که نتیجه میدهد اراده قوی و پیروزی.

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
سلام. شمایی که الان وسوسه شدی و میخوای بری سراغش و اومدی که جلوگیری کنی. اینو میگم روش فکر کن. حالا که داری وسوسه میشی فکر کن این کارو کردی و بعدش چی میشه؟؟؟
شما عواقب بعدش رو نگاه کن. پشیمونی بعدش رو نگاه کن. بعدش میفهمی و به این نتیجه میرسی که اصلا سراغ این کار نری. 

باید یه مقدار بعضی از روزا رو تحمل کنی
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

(1392 خرداد 16، 15:46)مجتبی نوشته است: بعضی بچه ها لحظات قبل شکست ممکنه یه فکر هایی بکنن ، یا یه توجیهاتی بیارن ، 

مثلن بگن چه فایده ما که زن نداریم ، یا این که مگه ما راهب هستیم که با ترک خ.ا این همه سختی به خودمون بدیم ، یا مرتاض شهوت نیستیم ، 

میگن اصلا مگه شهوت رو جز شهوت میشه دفع کرد و جز رفتار جایگزین میشه براش پیش بینی کرد ؟ 

و این میلی که داریم پس چیه ؟ 

و برای همین لحظات شکست یکم این سخنرانی نفس براشون عاملی میشه برای ادامه یا راحت کردن خودشون .......

...............................................................................
...................................................................................

در صورتی که عزیزم این مشکل بخاطر نداشتن زن نیست ، عدم کنترل و مدیریت شهوت اگه انجام نشه بعد ازدواج هم مشکل پیش میاد ، در ثانی  ما سختی ترکمون بخاطر عادت های دیگه هست ، 

مکانیزم بدن خودش سیستم و پیش بینی برای دفع شهوت خود به خود داره ، مثلا برای پسر ها توی خواب 

سختی ترکمون بخاطر تازه بودن سیگنال های لذتی هست که مدام توی شرایط مختلف به مغز فرستادیم ، حالا مغزمون برای رضایت و آرامش بش وابسطه شده ، استرس میگیریم دلش میخواد ، عاطفه میخوایم دلش میخواد ، نمی دونم درگیری داریم دلش میخواد ، 

در صورتی که همین سیگنال های لذت هم از عوامل آلوده و نادرست و تحریک های خارجی شکل گرفته ، و بلاخره به شکلی توی مغز ما شده عادت ، 

برای همین ترک خیلی راحته اگه 
1) تا چند روز اول و تا مدت اول اگه بتونیم خودمون رو نگه داریم ، این سیگنال ها ضعیف میشن ، و دیگه این اذیت و آزار و تکرار رو ندارن ، 
2) مکانیزم طبیعی بدن بر میگرده و نیاز هاش رو خودش تامین طبیعی تامین میکنه 
3 )  اگه پاکی و تقوا رو حس کنیم ، به آرامش میرسیم ، ولی اگه دوباره سمت عوامل تحریک زا بریم ، اون سیگنال های خاک خورده و شاه راهه های عصبی فعال میشن و ناخود اگاه ما رو سمت خ.ا سوق میدن ، 

پس اگه چشم پاکی و مراقبه داشته باشیم ، برای روز های اول بیشتر و انشاء الله در ادامه خیلی طبیعی و راحت و با آرامش میتونی م زندگی عادی خودمون رو با تامین همه نیاز های جسمی داشته باشیم . 

...........

این سخنرانی ها رو در وقت های تردید و سخنرانی های نفس برای نفسمون بخونیم : 

من یه جا این رو برای یکی از بچه ها نوشتم گفتم بذارم شما هم بخونین : 

"به نفست بگو بی حوصله میشی وقتی میشکنی تا چند ساعت بعدش حال هیچ کاریو نداری حوصله نداری گاهی عقلت توی اون لحظات دری وری میگه یکم عقلت مست میشه و به چه کنم چه کنم میفتی . توی تصمیمات و برنامه ات دچار بی ارادگی و بی حوصلگی و بی حالی میشی .

به نفست بگو چقدر خواب کافی  و نشاط کافی خوبه . بش بگو روزهای بعد پاکی براش لذت بخش تره بش بگو لذات دیگه رو با پاکی توی روزهای بعد از پاکی بیشتر میشه چشید ،  دیگه چشمها و دماغ و حس چشایی گریپ نیست . میشه از دیدن یه منظره بیشتر لذت برد . میشه با آرامش و خلوت فکری بهتری خوابید .

میشه هم دردی و درک بهتری با بقیه داشت . بخدا وقتی پاک باشی آب که میخوری باش حال میکنی و لذت بستنی خوردن رو بیشتر میفهمی ! 

این ها رو بنفست بگو .

بگو تو بی نظمی و بی خوابی رو دوست داری که میشکنی ؟
تو بی قراری و بی حوصلگی و تشویش فکری رو دوست داری که میشکنی ؟
تو حس گناه و پوشوندن وجدان رو دوست داری که میشکنی ؟
بش بگو تو حال بد و بی تمرکزی رو دوست داری ؟
تو چه کنم چه کنم و گیجی و تردید رو توی تصمیمات  زندگیت دوست داری که میشکنی ؟ 

مرتب بس بگو و بشمار . بعد خود نفست میگه بیا دیگه نشکنیم ! بیاد خود نفست بگه من طرف لذت پاکیم . طرف لذت ارامشم . طرف لذت شهوتم منتها پاکش و به موقعش توی خواب . بیاد بگه طرف لذت بردن از غذا ها و منظره ها و میوه هام .

بیاد بگه نمی خوام با یه شکست  خ.ا ، غدایی که میخورم رو کوفت کنم!
 نمی خوام گردشی که با دوستم میرم رو از کم درکی و بی حو صلکی باش کوفت کنم .!
 خودش میاد میگه نمی خوم انقدر تحملم کم بشه که  بواسطه شکست که نتونم یه ساعت بشینم درس بخونم و یه ساعت نشستن بر ای درس برام عذاب باشه . 

دوستانه باش حرف بزن 
بلاخره برای شکستت لحظه قبلش توجیهی میاری 
وای فوق العاده بود . خیلی روی من اثر گذاشت .مرسی آقا مجتبی . الان من در وضعیت بدی بودم ولی با خوندن این مطلب خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم . مرسی . خیلی زیاد .
خدایا شکرت بابت همه چی !!! 317

شکرگزاری برای داشته هاتون هرگز فراموش نشه... 2uge4p4
 سپاس شده توسط
سلام چه جای خوبی پیدا کردم ولیحیف یکم ساکته مطالبو خوندم برا منی که 30ساعت پاکم یه کمک خوبی بود اگه میشه بیشتر راهکارهاوتجربیاتی رو بزارید که جواب گرفتید منم با اینترنت مشکل دارم ولی باور کنید از فردا میترسم ایا فردامیتونم مقاومت بکنم یا نه دعا کنید
[تصویر:  05_blue.png]
پدافند عامل، غیر عامل، نیمه عامل، 30 درصد عامل. حالا هر چی که هستی

F1

---------------------

داشتم وارد بازی های خطرناک میشدم که اومدم اینجا
فعلا که با لطف خدا به خیر گذشت
اومدم کانون تا حرفای قبلی، شکستهای قبلی، قول های قبلی و هر چیز دیگه رو
ببینم تا تلنگری بشه برام:smiley-yell:
[تصویر:  e6d86c7ecd42a2bec2023e15774792bb.jpg]

آدمی نباید به خودش خیانت کنه! خ.ا نوعی خیانت به خود است

[تصویر:  05_blue.png]
سلام دم همتون گرم

وضو گرفتن خیلی کمک می کنه تا بتونیم افکارمونو کنترل کنیم مثل یه سپر می مونه البته اول نیت کنید که به خاطر خدا و رضایت خدا وضو می گیرم
تا از افکار وسوسه آمیز دور باشم تاثیرش خیلی زیاده

حضور در جمع هم خیلی کمک می کنه تا فکرتون عوض بشه .
سلام
تو این مرحله(قبل از شکست)..
همین ک از جا پاشی.. ی تغییری توی موقعیت بدی و جهت فکر رو عوض کنی حرکت خیلی مهمیه..Smiley-face-thumb

حالا اگه این تغییر ب سمت معنویت باشه و یاد خدا موفقیت چندین برابر میشه..[تصویر:  i.gif]

ان شاء الله ک هیچ وقت گرفتار اصرار ب گناه نشیم..53258zu2qvp1d9v

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام
عصر حالم خیلی بد بود الان بهترم ولی خوب هنوز ترس همراهم هست و احساس راحتی کامل ندارم
میدونین خدا خیلی خوب و مهربون هست درست تو لحظه ای که حالم بد بود یه وبلاگ رو در مسیرم گذاشت وقتی واردش شدم چند تا از عکس هاش که تو مسابقه رهایی بهمن هم گذاشتمشون خیلی روم تاثیر گذاشت همینطور میگشتم دنبال داستانهایی که شخصیت های اون جلو هوی نفسشون رو گرفتن خیلی تاثیر خوبی داشت بعدش هم یادم افتاد به حرف یکی از دوستان که میگفت وقتی در معرض گناه هستی گناه نکردن ارزش داره و بعد هم به خودم گفتم فکر کن تازه وارد مسابقه ده روزه شدی بچه هایی که وارد ده روزه میشن اولین روز ترکشون خیلی بهشون سخت میگذره اما مقاومت میکنن منم تا الان مقاومت کردم برام دعا کنید که شرمنده نشم1276746pa51mbeg8j
راستی تو یکی از این سایت ها به این آیه برخوردم

«وَقُل رَّبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ» (المؤمنون/97) ؛
و بگو پروردگارا! من از وسوسه هاى شیاطین به تو پناه مى برم.
«وَقُل رَّبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ» (المؤمنون/97) ؛
و بگو پروردگارا! من از وسوسه هاى شیاطین به تو پناه مى برم.

"
یک راند دیگر مبارزه کن وقتی پاهایت چنان خسته اند که به زور راه میروی یک راند دیگر مبارزه کن...
وقتی بازوهایت چنان خسته اند که قدرت گارد گرفتن نداری یک راند دیگر مبارزه کن ...
وقتی که خون از بینی ات جاریست و چشمانت سیاهی میرود و چنان خسته ای که ارزو می کنی
حریف مشتی به چانه ات بزند و کار را تمام کند یک راند دیگر مبارزه کن و به یاد داشته باش
مردی که همواره یک راند دیگر مبارزه میکند هرگز شکست نمی خورد."

"جیمز کوربت"
 سپاس شده توسط
من وقتی حس میکنم دارم میرم توی حالت اورزانس 1276746pa51mbeg8jبه خودم لحظه های بعد ازشکست که چقدر حقارت باره رو یاد م میارم  بعد فوری حالم خوب میشهKhansariha (69)
 سپاس شده توسط
راستش دوستان داشتم یکم به گذشته فکر میکردم و اینکه چی باعث میشه ما بریم به سوی شکست و دیدم

ابلیس واقعا تو کارش ماهره هر بار از یه راه ادمو غافل گیر میکنه و شکست میکنه من اینجا براتون لیست میکنم هر کدومو امتحان میکنه نشد میره سراغ بعدی

و اما ابلیس کی وارد میشه زمانی که:

1- تنها موندم تو یه جایی
2- بیکار شدن در اوج کلی کار
3- خسته شدن از زندگی
4- مشکلات عاطفی و روانی بسیار و ملال اور
5- غرور زیاد به خاطر موفقیت های خودمون
6- احساس عزلت و...
7- بودن در کنار دوستان ناباب
8- ....

و کاری که میکنه اینه که وسوسه میکنه و از چند شگرد همزمان استفاده میکنه که کاری که ما باید بکنیم اینه حتما اون ابزارها رو نزاریم همش بیفته دستش یعنی چند مورد از موارد بالایی که گفتم و البته رعایت نکردن اصول اساسی توسط خودمون مثل
1- نماز نخوندن
2- عدم پاکی چشم
3- افکار نادرست
4- پرورندان افکار و تصورات پوچ
5- پر خوری
6- ورزش نکردن و...
یعنی هم باید اصلو رعایت کنیم و هم اون موقعیت هایی که ابلیس میخاد رو از دستش بگیریم
فرمول بعد از سی روز

1- روزه گرفتن و کم خوری

2- جلوگیری از فشارهای روحی روانی

3- برنامه منسجم و متعادل(نه زیاد سخت نه زیاد آسان)

4- رعایت همه موارد قبل از این دوره

مفهوم این سه تا جمله  ، از معانی ذک یونسیه "لااله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین " برداشت میشه ، همینطور توی ترجمه دعای عرفه و دعاهای صحیفه سجادیه زیاد دیده میشه ، توی تاپیک ذکر گفتم گفتم اینجا هم بنویسم . 

یعنی سعی کنین این مفهوم تفکر و حس رو توی خودتون نهادینه کنین ، و مخصوصا لحظات قبل شکست : 

1)"خدایا همه خوبی ها و نعمت ها که دارم از لطف توه و همه بدی هام ناشی از منه " بعد اون خوبی ها و نعمت هایی که داره رو بشماره و مال خدا حساب کنه نه مال خودش

2) " خدایا تو اگه من رو از نافرمانی باز نداری ، هر آیینه نافرمانیت رو میکنم ، و فقط تو میتونی توی اطاعت و ترک محرمات کمکم کنی "

3) " خدایا دست من به درخت بلند رحمت و عشق تو نمیرسه ولی رحمت و عشق تو به راحتی به من میرسه "

برای اونها گفتم که  حوصله و حال ذکر  گفتن رو ندارن ، حداقل به این معانی توجه کنن 4fvfcja
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان