عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مذهبی از همه نوع

حضرت امام صادق علیه‌السلام در مورد زمان ظهور حضرت و نشان آن فرمودند :
منادی نام قائم «عجل الله تعالی فرجه الشریف» را ندا می‌دهد .
پرسيدم : آيا اين ندا را بعضی می‌شنوند يا همه ؟
حضرت فرمودند : «همه ! هر قومی به زبان خودش می‌شنود» .
پرسيدم : پس با اين حال ، ديگر چه كسی با حضرت مخالفت می‌كند ، در حالی كه نام او ندا داده شده و شكی در حقانيت او نيست ؟
حضرت فرمودند : ابليس آن‌ها را رها نمی‌كند ، تا اين‌كه در آخر شب ندای ديگری بدهد . پس مردم دچار شك می‌‌شوند .

?كمال‌الدين و تمام النعمة ، ج ۲ ، ص ۶۵۰ .
 سپاس شده توسط
الحياة / ترجمه احمد آرام، ج‏5، ص: 82
أن يصوموا النّهار، و يقوموا اللّيل، و لا يناموا على الفراش، و لا يأكلوا اللّحم، و لا يقربوا النّساء و الطّيب، و يلبسوا المسوح، و يرفضوا الدّنيا و يسيحوا في الأرض ... فخطب النّبيّ «ص»: فقال: «ما بال أقوام حرّموا النّساء و الطّيب و النّوم و شهوات الدّنيا؟ أما إنّي لست آمركم أن تكونوا قسّيسين و رهبانا، فإنّه ليس في دينى ترك اللّحم و النّساء، و لا اتّخاذ الصّوامع، و إنّ سياحة أمّتي و رهبانيّتهم الجهاد ...».[1]

پيامبر «ص»- اين آيه: «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لا تُحَرِّمُوا طَيِّباتِ ما أَحَلَّ اللَّهُ‏ ...»، در باره شمارى از اصحاب پيامبر «ص» فرود آمد كه تصميم گرفتند، هر روز روزه بگيرند، و هر شب تا بامداد نماز بخوانند، و بر بستر نخوابند، و گوشت نخورند، و با زنان نزديكى نكنند، و با عطر خود را خوشبو نسازند، و پوشاك پشمين بپوشند، و به عبادت و سفرهاى مرتاضانه بپردازند؛ (پس از اين حادثه)، پيامبر «ص» براى مردم سخنرانى كرد و چنين فرمود: «چه شده است كه كسانى زنان و عطر و خواب و خوشيهاى دنيا را بر خود حرام كرده‏اند؟ آگاه باشيد كه من به شما دستور نمى‏دهم كه همچون كشيشان و راهبان زندگى كنيد، نخوردن گوشت و ترك زنان و ديرنشينى از دين من نيست؛ سياحت (عبادت و سير و سفر درويشانه) و رهبانيّت (ديرنشينى) امّت من، جهاد است ...».
 سپاس شده توسط
و آن حضرت فرمود: اى پسر آدم، چون ببينى خداوند سبحان نعمت‏هايش را پى در پى به سوى تو مى‏فرستد در حالى كه او را نافرمانى مى‏كنى از وى بر حذر باش.

و آن حضرت فرمود: كسى چيزى را در درونش پنهان نمى‏كند مگر اينكه از سخنان بى‏تأمّلش و از صفحات رخسارش آشكار مى‏گردد
نهج البلاغة / ترجمه انصاريان، متن، ص: 323

سپاس شده توسط
27 أ تحبّ أن يلين قلبك و تدرك حاجتك؟ ارحم اليتيم و امسح رأسه و أطعمه من طعامك يلن قلبك و تدرك حاجتك.

آيا دوست دارى دلت نرم شود و حاجت خود بيابى بر يتيم رحمت آور وى را بنواز و از غذاى خويش بدو بخوران تا دلت نرم شود و حاجت خود بيابى.
نهج الفصاحة (مجموعه كلمات قصار حضرت رسول صلى الله عليه و آله)، ص: 160

سپاس شده توسط
*?استغفار شبانه?*

♻ استغفار چه جایگاهی دارد؟

? رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
خَیرُ الدعاءِ الاستِغفارُ .

?پیامبر خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
بهترین دعا، آمرزش خواهى است .

*⭐استغفرالله ربی و اتوب الیه⭐*

? رسول اکرم(صلی الله) :

? هركس بسيار استغفار كند، 

?خدا براى او از هر غمى گشايش، 

?از هر تنگنايى رهايى

? و از جايى كه انتظار ندارد روزى مى دهد
 سپاس شده توسط

دو سایت در زمینه پاسخگویی به شبهه ها و سوالات مذهبی
 سپاس شده توسط
[تصویر:  dokhtar_mazhabi+cqpz0v-ruhz+260584175679...9_xvmn.jpg]
به حق این روز عزیز از خدا برای همتون همچین عاشقانه هایی رو میخوام.
نقل قول: [تصویر:  img_20210802_234121_779_uu39.jpg]

یعنی من به خواسته م میرسم ؟؟ 809197ps94ijjhwg
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
آیت‌الله بهجت (ره) : 53

راه اهل‌بیت علیهم‌السلام، راه نجات و سعادت و امان و مایه‌ی سلامت دارَین دنیا و آخرت است.

در محضر بهجت ، ج۳ ، ص۲۴۵

ما در اثر متابعت نکردن از ائمه اطهار (علیهم‌السلام) از خیلی چیزهای دنیوی هم محروم شده‌ایم. 53

در محضر بهجت ، ص۲۷۲
 سپاس شده توسط
#پای_مهدی_بمان

53  از صدر عالم تا امروز يك جنگي در باطن عالم بوده است و هست و خواهد بود. يك درگيري بين جناح حق و جناح باطل بوده است؛ بين حزب الله و حزب شيطان؛ بين ولايت خداي متعال و ولايت طاغوت؛ اين دعوا از اول بوده و هست تا ان شاء‌الله روز ظهور آقامون امام زمان. در دوران ظهور آقايمان امام زمان(عج) اين جبهه حق، جبهه باطل ديگر كامل سيطره پيدا كند.

Gol در جبهه حق و جبهه باطل دو چيز محور فرهنگي است. اين خيلي بحث مهمي است. 

53  محور فرهنگي جبهه باطل شهوت است؛ محور فرهنگي جبهه حق محبت است. تمام جبهه باطل روي شهوت مي‌چرخد، تمام جبهه حق روي محبت مي‌چرخد. آدم‌هاي اهل باطل زندگي آنها سراسر شهوت است؛ آدم‌هاي اهل حق سراسر زندگي آنها محبت است. اين خيلي نكته مهمي است بايد به آن توجه شود.

Gol در سوره مباركه نساء آيه‌اي داريم كه خيلي اين آيه زیبا است. مي فرمايد: "وَاللَّهُ يُرِيدُ أَنْ يَتُوبَ عَلَيْكُمْ وَيُرِيدُ الَّذِينَ يَتَّبِعُونَ الشَّهَوَاتِ أَنْ تَمِيلُوا مَيْلًا عَظِيمًا" خداي متعال مي‌خواهد كه شما توبه كنيد؛ آن كساني كه دنبال شهوت هستند مي‌خواهند شما به دنبال خواسته‌هاي نفساني خودتان برويد، خدا دعوا را نشان مي‌دهد، توبه مظهر محبت، رفاقت، رحمت؛ خداي متعال مي‌خواهد اين را جاري كند، آن كساني كه روبروي خداي متعال هستند مي‌خواهند شهوت را جاري كنند؛ يتبعون شهوات، آدمي كه دست پرورده شيطان است، آدمي كه تحت ولايت شيطان است، زندگي او در شهوت خلاصه مي ‌شود. 

53 صبح بلند مي‌شود تا شب كه مي‌خوابد شهواتش را تأمين مي‌كند، از موسيقي كه گوش مي‌دهد، از رقصي كه انجام مي‌دهد، از شرابي كه مي‌خورد از فيلمي كه مي‌بيند از حرفي كه مي‌زند شهوت‌هاي مختلف شهوت خوردني، شهوت نوشيدني، شهوت جنسي. تمام زندگي او در اين خلاصه مي‌شود، هيجانات او، نوع نگاه او به آدم ها، مخصوصاً نوع نگاه او به زن‌ها، نوع ارتباط با نامحرم، زن با مرد، مرد با زن همه به اين محور است، محور شهوت است، براي كسي كه در جبهه باطل است. ولي اگر كسي در جبهه حق باشد همه اينها بر محور محبت مي‌شود؛ حالا همه اينها كه نه شراب و چه چه چه اينها كه نيست، آن جنبه هاي آن هست ولي با محوريت محبت، محبت محور است؛ 

✅ اصلاً خداي متعال در دين كاري كرده است محبت محور است.  
اصلاً خداي متعال در دين كاري كرده است شهوت پشت محبت بيايد. حتي مي‌گويد آقا رابطه تو با همسر اصل محبت باشد شهوت هم به خاطر محبت باشد. ولي مريدهاي شيطان چه مي گويند؟! ميگويند اصل شهوت است و محبت هم به خاطر شهوت است، اگر به كسي علاقه مند مي شوي نگاهت بايد اين باشد كه او بتواند شهواتت را تأمين كند؛ قرآن چه مي گويد؟! دين چه مي گويد؟! ميگويي شهوتت را كسي ارضا كند كه به او محبت داري، ببينيد نوع نگاه چقدر فرق مي كند. 

خب آقا حالا اين حرفها به چه درد ما مي‌خورد؟ فتنه‌هاي آخر الزمان از جنس شهوت است، راه نجات در آخرالزمان از جنس محبت است. آن كه آخر الزمان آدم را نگه مي‌دارد، محبت است. آن كه آخر الزمان آدم را زمين مي‌زند، شهوت است.

53 هر كسي كه چپ كرده است با شهوت چپ كرده است، هر كسي كه مانده است با محبت مانده است، اين كلام امام صادق علیه‌السلام است.

اصلاً نه اينكه محبت در دين محور باشد؛ خود دين است. اصلاً دين همان محبت است. 

53 مي‌خواهيد كه روايتش را براي شما بخوانم؟ فضيل بن يسار مي گويد به امام صادق علیه‌السلام عرض كردم كه آقاجان دوست داشتن و نفرت داشتن، محبت و كينه، حب و بغض اين از ايمان محسوب مي‌شود؟ آدم يكي را دوست دارد از يكي بدش مي‌آيد. اين به ايمان ربط دارد؟ حضرت فرمودند: "هل الإيمان إلا الحب و البغض، اصلاً مگر دين داري و ايمان چيزي غير از محبت و حب است." 

53 هر كسي را كه خدا گفته است دوست داشته باش، هر كسي را كه خدا خوشش نمي‌آيد دشمن او باش، اين ايمان مي‌شود. اين دين‌داري مي شود. 

⚠️ آدرس غلط براي دين داري به ما ندهند، خيلي وقت‌ها بعضي‌ها آدرس‌هاي غلط دارند.
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
 سپاس شده توسط
سلام به همگی  302

میخوام یه راه حل بی نظیر بدم بهتون برای افرادی که خواب های بدی میبینن و توی خواب اذیت میشن.
یک بار که اینکارو انجام بدید اونقدر حس خوبی داره که تبدیل به یک عادت میشه .

وضو بگیرید 
یک لیوان آب رو بردارید
وقتی دارید میخوابید
سوره آیه الکرسی رو روی لیوان آب بخونید ( مثل یه زمزمه ، یا میتونید با صدای بزرگ هم بخونید)
بعد از اینکه سوره تموم شد 
بعد از اینکه آب رو نوش جان کردید باقی مانده ی آب رو به دست و صورتتون بزنید و لیوان رو بغل دست خودتون بزارید و بخوابید.
اون آب آب پاک و مقدس محسوب میشه و نباید روی زمین ریخته شه حواستون باشه و به خاطر این گفتم لیوان رو تا صبح کنار خودتون نگه دارید به خاطر اینکه آب باقی مونده تبخیر شه .
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
 سپاس شده توسط
۶ فایده دوری از نگاه به نامحرم؛ از قلب آرام تا یافتن چشم بصیرت

دین مبین اسلام اصولی برای زندگی دارد که اگر درست رعایت شود انسان از خیلی از امراض روحی نجات می یابد و به برکات و خیرات زیادی می رسد. یکی از این اصول داشتن نگاه پاک است که در آثار آن زیاد گفته شده است.

نگاه به نامحرم از دید اسلام امر ناپسندی است و گناه شمرده می شود، اما اگر آدمی چشم خود را از گناه و آلودگی بپوشاند و مسیر درست که همان تقوا می باشد را پیشه راه خود و زندگی اش قرار دهد و از نگاه به نامحرم خودداری ورزد برای او فواید و آثار شیرینی به جای می ماند که برخی از آنها اشاره می شود.

۱- قلبی آرام و آسوده
اگر آدمی چشمان خود را از گناه و معصیت ببندد و تابع دستورات الهی شود روح و روان و قلب وی به آرامش می رسد و با همین آسایش و آرامش است که وی را به مسیری درست و به سوی پیشرفت و پله های ترقی رهنمون می سازد.چشم پوشیدن از نامحرم قلب را نورانی و روشن می سازد و این درخشش در چشم، روی و ‏دیگر اعضای بدن نمایان می گردد، مثل این اینکه نگاه نداشتن چشم ظلمت و افسردگی در پی دارد. امام علی(ع) می فرماید: کسی که چشم خود را بر گناه ببندد، غم و اندوهش کمتر شود و از هلاکت و نابودی ایمن گردد.(1)

۲- ارتقا قدر و مرتبه انسانیت
آدمی از زندگی خود چیزی جز عزت و مرتبت نمی خواهد و همه به دنبال حفظ شخصیت و احترام خویشند، اما معمولا از بیراهه می روند که به آن نمی رسند و به ذلت و خواری می افتند در تعالیم اسلامی راه های مختلفی برای افزایش قدر و مرتبه انسان نشان داده شده است که یکی از آنها داشتن "چشم پاک" می باشد. امیرمومنان می فرماید: کسی که بر نفس سرکش خود حاکم باشد قدر و منزلتش بالا می رود.(2)

۳- شیرینی ایمان و عبادت
کسی که می خواهد شیرینی ایمان و عبادت را با خود همیشه احساس کند و به عبادت و ذکر واقعی با معبود خویش بپردازد یکی از راه های آن کنترل نگاه است. امام صادق(ع) فرمود: هر کس به خاطر خدا و ترس از او، نگاه به نامحرم را ترک کند، خداوند، ایمانی به او عنایت می کند که شیرینی آن را در دلش احساس نماید.(3)

۴- اخلاق خوش
کسب اخلاق خوش و پسندیده یکی از نتایج و ثمرات «نگاه پاک» است فردی که چشم خود را بر حرام می بندد، خداوند به او اخلاق نیکو و خوش عنایت می کند و او را با صفات نیکو و پسندیده آراسته می کند. امیرمومنان می فرماید: کسی که از محرمات، چشم پوشی کند، صفاتش نیکو می شود.

۵- شادمانی و سربلندی در روز محشر
سعادتمند کسی است که در روز قیامت در حضور خداوند سرفراز و سربلند از اعمال درخشان و پربارش باشد. اگر کسی بخواهد به این ارزش گرانبها و والا دست یابد یکی از راه های آن چشم پاک است. رسول خدا(ص) فرمود: در روز قیامت، همه چشم ها گریان اند، غیر از سه دسته: چشمی که از ترس خشیت خدا گریان باشد، چشمی که از محارم خدا و حرام ها فروبسته شده باشد و چشمی که در راه خدا تا صبح بیداری کشیده است.(4)

۶- یافتن چشم بصیرت
یکی از نعماتی که خدای متعال به بندگان صالح خود عنایت می کند چشم بصیرت است که به وسیله آن می‌تواند به حقایق و باطن اشیاء و پدیده ها و حوادث پی ببرد و واقعیت ها را چنان که هست دریابد. این نعمات با ذکر و یاد خدا و انجام واجبات و دوری از محرمات، تزکیه و سرکوب نفس حاصل می شود. بی تردید یکی از دستورات الهی کنترل چشم است که با تسلط و کنترل آن چشم بصیرت به دست می آید.
رسول گرامی اسلام فرمود: چشم پوشی کنید تا عجایب عالم را ببینید.(5) و باز آن حضرت فرمودند: هنگامی که خدا بخواهد در حق بنده ای خیری برساند، چشمان قلب او را می گشاید تا چیزهایی را که از او پنهان بوده مشاهده کند. (6)
---------------------------
منابع:
1- میزان الحکمه ج 10، ص 72
2- مستدرک الوسائل ج2، ص 287
3- بحار الانوار، ج 104، ص 38
4- بحارالانوار، ج 104، ص 35 ج 18
5- مستدرک الوسائل، ج 14، ص 269
6- تفسیر نورالثقلین
اللهم عجل لولیک الفرج  302

بر آن عهد که بستم هستم 27 /04 / 1401
عید غدیر خم ‌18 /12 /1443
 سپاس شده توسط
آیت الله انصاری همدانی (ره) در مورد زمان ظهور می فرمودند :

☘️ نزدیک است ولی اگر دعا کنید نزدیکتر می شود ، چون دعای شما خیلی موثر است.می فرمودند : هر چه می توانید برای ظهور حضرت دعا کنید.

? أللَّھُـمَ ؏َـجِّـلْ لِوَلیِڪْ ألْـفَـرَج
نقل قول: «چه اندازه با شما مدارا کنم! همچون مدارا کردن با شتران نوبارى که از سنگینى بار پشتشان مجروح گردیده و همانند جامه کهنه و فرسوده‏ اى که هرگاه از جانبى آنرا بدوزند از سوى دیگر پاره‏ مى‏ گردد.
هرگاه گروهى از لشکریان شام به شما نزدیک مى‏ شوند هر یک از شما در را به روى خود مى‏ بندید و همچون سوسمار در لانه خود مى‏ خزید و همانند کفتار در خانه خویش پنهان‏ مى‏ گردید.
به خدا سوگند!
آن کس که شما یاور او باشید ذلیل است
و
کسی که با شما تیراندازى‏ کند همچون کسى است که تیرى بى پیکان به سوى دشمن رها سازد... 
به خدا سوگند!
جمعیت ‏شما در خانه‏ ها زیاد و زیر سایه پرچمهاى میدان نبرد کم...
من مى ‏دانم چه چیز شما را اصلاح مى ‏کند ولى اصلاح شما را با تباه ساختن روح خویش جایز نمى ‏شمرم، خدا نشانه ذلت را بر چهره ها و پیشانى شما بگذارد! و بهره ‏هاى شما را نابود سازد.
آن گونه که به باطل متمایل و به آن آشنائید به حق آشنائى ندارید و آن چنان که در نابودى حق مى ‏کوشید براى از بین بردن باطل قدم برنمى ‏دارید.»

چی میشه ک کسی همچون امام علی
این حرف ها رو به زبون میاره...

من درد رو میشنوم... 

نقل قول: در سرزنش اهل عراق..

پس از حمد حق، ای اهل عراق، شما همچون زن حامله ای هستید که باردار شده، و پس از دوران بارداری طفل مرده بزاید و شوهرش بمیرد، و دوره بیوه گیش طولانی شود، و دورترین اشخاص ارثش را ببرد.

بدانید به خدا قسم آمدنم به سوی شما از روی اختیار نبود، اضطرار مرا به سوی شما کشید. به من خبر رسیده که شما می گویید: علی دروغ می گوید!
خدا شما را بکشد! بر چه کسی دروغ بندم؟
بر خدا؟
من اولین کسی هستم که به حق ایمان آوردم.
یا بر پیامبر خدا؟
من نخستین فردی هستم که او را تصدیق نمودم.

نه هرگز به خدا قسم، اما سخنانی است که از پیامبر گرفته ام که شما از آن غایب بودید، و لیاقت شنیدن آن را نداشتید.
مادر آن که گفت «علی دروغ می گوید» به عزا بنشیند!
اگر ظرفیت داشته باشد علم وحکمت را رایگان دراختیارش می گذارم :‌)
«و در آینده حقیقت آنچه را به شما خبر دادم خواهید دانست»...

وای برا اون قومی ک علی(ع) اینطور درمودشون بگه‌‌‌...
خدایا ما رو با این قوم محشور نکن... Sham
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
 سپاس شده توسط
سلام
سوال داشتم چطوری مرجع تقلید انتخاب کنم ؟
اهل خبره ندارم
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان