عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: به نظر شما برای شروع یه زندگی خوب، ایجاد کدوم عادت خوب موثره؟اگر گزینه ی دیگه ای مد نظرتون هست به سرپرست مسابقه اطلاع بدین.
این نظرسنجی بسته شده است.
خواب منظم و با برنامه
12.88%
63
12.88%
خوش اخلاقی (ترک پرخاشگری)
9.20%
45
9.20%
نظم داشتن
12.88%
63
12.88%
زندگی کردن در زمان حال
10.02%
49
10.02%
فعال و با حوصله بودن
9.41%
46
9.41%
استفاده مفید و به اندازه از اینترنت
8.38%
41
8.38%
ورزش
10.22%
50
10.22%
خوش رفتاری با والدین
8.38%
41
8.38%
مثبت نگری
12.68%
62
12.68%
راست گو بودن
5.93%
29
5.93%
در کل
489 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مسابقه شروع زندگی خوب، (سرپرست: *شهریار*،یا باب الحوائج ، سنا)

سلام

قوانین سری جدید مسابقه شروع زندگی خوب با موضوع "عادت سازی"

طبق گام های پیشنهاد شده در پست مسابقه، عادت مورد نظر برای شرکت در مسابقه رو انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام:

نام:   / اولویت اهداف :         / عادت انتخابی :

نحوه اعلام وضعیت:

روزهایی که انجام شد : ۱ 
روزهایی که انجام نشد: ۰

هفته ی  ....:

شنبه :  
یکشنبه :
دوشنبه:
سه شنبه :
چهارشنبه:
پنجشنبه:
جمعه:
مجموع امتیاز هفته :

دلایل امتیاز 0  (علت اینکه چرا انجام نشده):

تکالیف هفتگی:

هر هفته مطالبی در تاپیک قرار داده میشه و مطابق با مطالب تکلیفی به شرکت کننده ها داده میشه که انجامش بدن
+ نوشتن دلایل انجام نشدن هم جزئی از تکالیف حساب میشه.

امتیاز مسابقه :

مجموع امتیازات : 60
هر هفته : 12 امتیاز

7 امتیاز انجام عادت  / 3 امتیاز : اعلام وضعیت منظم (3 بار در هفته ) /  2 امتیاز انجام تکالیف هفتگی (شامل: نوشتن دلایل انجام نشدن 1 امتیاز  + تکلیف خاص هر هفته  1 امتیاز)

مدال :

به امتیاز 50 به بالا مدال تعلق میگیره Khansariha (46)

امتیاز 40 به بالا  3 اعتبار مثبت
امتیاز 35 به بالا 2 اعتبار مثبت
امتیاز 30 به بالا 1 اعتبار مثبت

فهرست مطالب تاپیک تا کنون:
7.شروع زندگی خوب با ایجاد عادت مثبت نگری ( همراه با 40 نکته آموزشی)

8.مسابقه شروع زندگی خوب با موضوع " فعال و با حوصله بودن "

9. مسابقه شروع زندگی خوب با موضوع "منظم بودن "(همراه با مقالات آموزشی)

ویرایش توسط : سنا 53
سخنرانی دکتر علیرضا آزمندیان

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .

بنظر من اول باید خوب فکر کنیم چرا باید عادت رو بذاریم کنار چرا واقعا میخواهیم؟
فکر کردن هم فایده نداره باید بنویسیم

تمام دلایلی که واقعا از ته قلب بش اعتقاد دارین رو بنویسین :

اول اثر های منفی رو بنویسید:
واقعا من چرا می خواهم این عادت را ترک کنم؟
این عادت چه مشکلاتی برای من پیش اورده ؟
من از انجام این عادت چه چیزی بدست می آورم؟چه چیزی در مقابلش از دست میدم؟
بعد از انجام این کار چه احساسی دارم؟انجامش چه سودی برای من داره؟چه سودی برای بقیه داره؟
و...

بعد اثر های مثبت ترک رو بنویسید:
با ترک این عادت چه احساسی خواهم داشت؟
با ترک این عادت چه چیز هایی به دست خوام آورد؟
با ترک این عادت چقدر برای دیگران مفید تر خواهم بود؟ترک این عادت چه احساسی به کسانی میدهد که من دوستشان دارم؟
چه اثر مثبتی خواهد داشت که بتواند بیشترین تاثیر مثبت را روی من بگذارد؟

بعدش یکبار متنی که در براه اثرهای منفی نوشتین رو بخونید ..بعدشم 2 بار متنی که از اثر مثبت ترک رو نوشتین
این کار رو هر بار صبح که از خواب پامیشن و هر شب قبل خواب انجام بدین

من اینکارو تازگی ها دارم میکنم خاصیتشم این بوده که دوراهای ترکم رو طولانی کرده(10 13 روز یه بار).از اون موقع به بعد هر وقت وسوسه میشدم و شروع میکردم تمام این دلایل جلو چشم میاد چون روزی چند بار اون ها رو برا خودم یاد آوری میکنم
ولی دلایل منفی رو فقط برا این میخونم که یه احساس رنجی از این ادامه عادت بکنم و این احساس رنج تمام طول روز بیاد تو فکرم از اون ور هم با دوبار خوندن جملات مثبت به خودم روحیه میدم ..چند تا جمله مثبت پر رو حیه هم نوشتم که بعد خوندن اون متن 10 بار میخونم
مثلا :
می خواهم این عادت را رها کنم چون :
چون با رها کردن این عادت سلامتی ام هر روز بهتر میشود
چون با توبه از اینکار قدم به قدم به خدا نزدیک میشوم و با او در مراحل پاکی گام بر میدارم
چون با رها کردن این عادت خدا قلبم را جلا خواهد داد و پاک و درخشان میکند:!

می خواستم یه تاپیک بذارم که هرکس این کارو انجام بده و متنی که مینویسه را بذاره برای بقیه ..ولی گفتم بعد که خودم نتیجه گرفتم حتما این کار رو میکنم...حالا نمیدونم نظر شما چیه؟
حالا نمیدونم نظر شما چیه؟
حالا نمیدونم نظر شما چیه؟
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
به نظر من بیاین هرچیز بدی رو تو زندگیمون ترک کنیم حتی اگه ظاهرمونم مناسب نیست عوضش کنیم (من خودم اینکارو کردم به جای پوشیدن لباسای عجق وجق دارم سعی میکنم لباسای معمولی تر که با دینمم مشکلی نداره بپوشم)دروغ ،غیبت،دشمنی،خود...،حسودی (که خودم بد گرفتارشم)،غرور و....
آثارشم خودتون تو زندگیتون مشاهده میکنین میشین یه آدم قابل اعتماد که خیلیم محبوبه و همه روی شما حساب میکنن از همه مهمتر پیش خودتون وخدا روسفیدین(دیگه از این بالاتر چی میخواین؟)
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
 سپاس شده توسط
پارمیدا جان خوب امدی . راست میگی . هیچ چیزی بهتر از ساده زیستی ساده بودن نیست .

من یه دوست دارم 6 ماه ایرانه 6 ماه انگلیسه . شاید الان شنیدید انگلیس میگد حتما تریپش خیلی خفنه .

ولی بخدا قسم سر و وضعشو ببینی میگی من عمرا روم نمیشه لباسایی که این میپوشرو من بپوشم .

بهم میگه اصلا انگلیس چشم و هم چشم نیست . هر کی هر لباسی بپوشی عار نیست .این مردم ایرانن مثلا اگه الان شلوار گشاد بپوشن میگن رومون نمیشه بریم بیرون نمیدونم از این جور حرفا .

ما الکی به چیزایی که اصلا اهمیت ندارن داریم اهمیت میدیم . به چیزایی که خیلی اهمیت دارن انگار نه انگار.

خدایا خودت کمکون کن همون ادمی بشیم که خودت دوست داری . الهی آمین .

راستی بی نام جان باید خود ... رو ترک کنیم دیگه . فعلا این از همه مهمتره چیزای دیگرو فعلا بی خیال .

از تجربه ی دیگران درس بگیر ، چون اینقدر عمر نمکنی که همه ی آنها را خود تجریه کنی .

سپاس شده توسط
Smiley-face-cool-2با عرض سلام علیکم
من فکرام و کردم
خوب بزرگترین مشکل من اینکه..(خوب گوشاتون و تیز کردین ها..خنده)
تنبلیTearsTearsTears

خوب میخوام ترکش کنم
راست میگم
به جون همون 2 تا تفنگی که تو دست پوتیفاره میخوام ترکش کنم

خوب پس شروع میکنیم
بچه ها هر کس خواست اسمش و بیاد اضافه کنه و بگه چی و میخواد ترک کنه...بعد پله پله با کمک این استقامت و اون یکی استقامت ترکش میکنیم

1- استقامت/خود...
2-بی نام/تنبلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی (آخه خیلی دوزش بالاست42)
خوشا باران و وصف بی مثالش
منم هستم
آی گفتی بی نام ...

1- استقامت/خود...
2-بی نام/تنبلی
3- تارک/تنبلی
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
1-در تشخیص عادت خود دقیق باشید. مثلاً اگر می خواهید وزنتان را پایین بیاورید، مشخص کنید که در چه مدت و چه میزان از وزنتان را می خواهید کم کنید

خوب من فکر کنم40 روز زمان خوبی باشه حضرت علی میگن اگه 40 روز در کاری تداوم داشته باشی برات ملکه میشه 53258zu2qvp1d9v
تارک نظرت چیه؟

استقامت باید مدت زمانت و مشخص کنی

1- استقامت/خود.../
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /

حالا از کی باید شروع کنیم؟
فردا خوبه؟؟؟

برای موفق شدن، باید اول بدانید که اصلاً برای چه می خواهید عادتتان را تغییر دهید

فکر کنم زندگی بدون تنبلی خیلی بهتر باشه!؟17
نظر شما چیه؟
مرسی از این تاپیک عالی
منم هستم
اما عادتای بد من یکی دوتا نیست !!!
یکی تنبلیTears
که فکر می کنم یکی از دلایلی که خود... می کنم همین تنبلیه !
دومی خود...
سومی وقت هدر دادن ! !
حالا از تنبلی شروع می کنمSmiley-face-cool-2

1- استقامت/خود.../
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /
4-سه ایکس / تنبلی و خود ... / 40 روز و یک هفته !
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

آقا منم هستم خفن !
1- استقامت/خود.../
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /
5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره!
 سپاس شده توسط
آقا جون هر کی دوست دارید کمکم کنیدااااااااااااااااااا
1- استقامت/خود.../ یه هفته
2-بی نام/تنبلی/40روز
3- تارک/تنبلی /
5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره

دوستان عزیز .. دوست داشتین یه سر به متن اصلی بزنین!نکنه فکر کردین من علاوه بر همه ی هنر هام روانشناسی هم خوندم و تز میدم!؟؟!
خنده
نه همه ی این چیز هایی که گفتم از پست شماره ی 1 بود
حالا میرسیم به مورد سومش
اما قبلش پارمیدا جان تایمت رو مثل ما مشخص کن
کسی نبود دیگههههههههه!؟!؟!؟!؟!؟!

از وضعیت کنونی چه چیز نصیبتان می شود؟

1- استقامت/خود.../ 40 روز

2-بی نام/تنبلی/40روز/کارام و بقیه انجام میدن!(البته نه همه ی موارد)

3- تارک/تنبلی /40 روز

5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره/

می توانید روشتان را تغییر دهید و جایگزین های سالمتری برای آن عادت ها ایجاد کنید. آیا می خواهید یک عادت جدید را شروع کنید؟

روی این مورد فکر کنین
فردا میام و میگم بزارین منم فکر کنم (تارک لطفا آیکن فکر کردن و بزار اینجا از طرف من مرسی)
روشهای غلبه بر تنبلی

مراحل

1. در صورت امکان، اول ببینید که چه مشکل و مسئله ای موجب عقب نگه داشتن شما شده است. معمولاً آن مشکل کوچکتر از آن چیزی است که فکر می کردید و ساده تر از آن چه که فکر می کردید هم می توانید از عهده آن برآیید. این مشکل هر چه که باشد، تا زمانیکه راهی برای گذشتن از آن پیدا نکرده اید، نباید تسلیم شوید.

2. حالا به اهمیت آن مشکل یا هدف فکر کنید. آیا می توانید نادیده اش بگیرید؟ آیا کس دیگری هست که بتواند برای حل آن به شما کمک کند؟ آیا می توانید آنرا فراموش کنید و درعوض به دنبال یک رویکرد دیگر باشید؟ آیا حس می کنید که خیلی کمال گرا شده اید؟

3. بعضی از آنهایی که فکر می کنند "تنبل" هستند، افسردگی ها و ناراحتی های دوران کودکی خود را دوباره شکل میدهند و زنده می کنند. هیچ نیازی به فرو رفتن در گذشته نیست. اما اگر احساس روزمرگی می کنید، فعالیتتان را بالا ببرید، یک کار تازه شروع کنید، و به خودتان بگویید"با وجود آن عادت قدیمی، الان می توانم از جایم بلند شوم و فرد مفیدی باشم".

4. تصمیم به شروع کار بگیرید و خواهید دید که خیلی راحت در جریان تمام کردن آن قرار خواهید گرفت.

5. کاری که در دست دارید هر چه که باشد، یک قدم به عقب بردارید، ریلکس شوید و کاری که در مقابلتان است را یک کار خیلی کوچک و ساده ببینید بعد آنرا به مراحل کوچکتر و قابل کنترل تر تقسیم کنید. فقط روی یک کار تمرکز کنید نه کل مشکل.

6. با گفتن "من می خواهم اینکار را انجام دهم؛ همین الان می خواهم اینکار را بکنم! پس الان دست به کار می شوم و استراحت را برای بعد می گذارم." خودتان را روی غلطک بیندازید. این جمله را بلند به زبان بیاورید و خواهید دید که خیلی زود خود را مشغول انجام آنکار می بینید.

7. به پایان رساندن مراحل کوچک احساس خیلی خوبی در شما ایجاد می کند. با خودتان بگویید "آفرین. احسنت. هیمنطور تا آخر ادامه بده." کار کردن به سمت مقاصد و اهداف کوچک رمز موفقیت است: موفقیت های بزرگ از چندین و چند موفقیت کوچک پشت سر هم به دست می آیند.

8. یادتان نرود که برای موفقیت های کوچکتان به خودتان پاداش بدهید. اگر تصمیم گرفته اید کاری را انجام دهید که روز قبل انجام نمی دادید، مطمئن باشید که نیاز به یک پاداش خوب دارید. برای اتمام هر کار باید به خودتان جایزه بدهید تا انگیزه ادامه راه را پیدا کنید.

9. اینجا تسلیم نشوید. روی غلطک افتادن خیلی سخت است پس وقتی روی غلطک افتادید به این راحتی از روی آن بلند نشوید و پشت سر هم هدف های مختلف را دنبال کنید. هرچه بین موفقیت های وقفه بیشتری باشد، شروع دوباره برایتان دشوار خواهد بود. اما هرچه زودتر هدف بعدی را شروع کنید، اعتماد به نفستان بالاتر بوده و همین اعتماد به نفس باعث می شو احساس کنید که هر کاری از عهده تان برمی آید.

10. انگیزه پیدا کردن یک چیز است، اما نگه داشتن آن وقتی در طول مسیر شرایط دشوار می شود، چیز دیگری است. هرچه بیشتر از مشکلات دوری کنید، تسلیم شدنتان راحت تر خواهد بود. اما چطور باید از چاله چوله های بین راه بگذرید؟ مداوم با خودتان بگویید، "من واقعاً میخوام که از این موقعیت عبور کنم. حتماً باید به این مشکل غلبه کنم." این جمله را آنقدر تکرار کنید که دیگر هیچ میلی به تسلیم شدن نداشته باشید.

11. تازمانیکه آمادگی یک استراحت و توقف کوتاه را پیدا نکرده اید، دست نگه ندارید. و وقتی برای استراحت نشستید، برای برگشتن دوباره به سمت کارتان زمان تعیین کنید. در زمان استراحت می توانید کتاب بخوانید، با دوستانتان تلفنی صحبت کنید و ...

12. برای خودتان هدف های بلند مدت تعریف کنید. اگر برای خود هدفی داشته باشید، چیزی دارید که به سمت آن حرکت کنید. هدف های بلندپروازانه برای خود انتخاب کنید که حسابی انگیزه دهنده باشند. تصور کنید که واقعاً دنبال چه هستید. هدف های پست چندان انگیزه ای به شما نخواهند داد. هدفتان می تواند پس انداز کردن برای خرید خانه، یک اتومبیل نو، یا برآورده کردن رویاهایتان باشد. لیستی از کارهای روزانه درست کنید که هم شامل کارهای بزرگ و هم کوچکی که باید انجام دهید باشد. این لیست را اولویت بندی کنید.

13. همچنین لیستی از همه چیزهای کوچکی که میخواهید تهیه کنید: لباسهای جدید، یک CD Player، مبلمان نو برای خانه، یا حتی یک سگ. اگر اهداف کوچکتان مدام در ذهنتان باشد بیشتر به سمت برآورده کردن آنها حرکت خواهید کرد.

نکات

· از قوه تخیلتان استفاده کرده و فرشته و شیطان روی شانه هایتان را تجسم کنید. اگر با همین تجسم کارها را دنبال کنید، فرشته خیلی خیلی بیشتر از شیطان در کارها موفق خواهد شد.
· اگر کار نمی کنید یا لازم نیست که اول صبح از خانه خارج شوید، ساعتتان را برای صبح زود کوک کنید، مثلاً برای 7 صبح. دوش بگیرید، لباس بپوشید و کاملاً سرزنده و سرحال از اتاق بیرون بروید. همیشه طوری لباس بپوشید که انگار می خواهید از خانه بیرون بروید. تختتان را بلافاصله بعد از بیدار شدن مرتب کنید.
· رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید. تنقلات و غذاهای فست فود مواد مغذی لازم را به بدنتان نمی رسانند.
· ورزش کنید. چند روز در هفته برای پیاده روی یا دویدن بیرون بروید و خیلی زود خواهید دید که سرحال تر و بشاش تر از قبل هستید. ورزش کردن انگیزه زیادی به شما می دهد و از تنبلی دورتان می کند.
· در طول روز به اندازه کافی آب بنوشید تا بدنتان بی آب نشود.
· هر شب به اندازه کافی بخوابید تا بتوانید صبحها راحت از خواب بیدار شوید. برحسب میزان فعالیت و سنتان، به بین 10 (نوجوانان) تا 5 (میانسالان) ساعت خواب نیاز دارید.
· از مصرف زیاد شکر و مواد غذایی که حاوی فروکتوز بالا هستند خودداری کنید چون این مواد غذایی باعث می شود که بدنتان به جای چربی، قند بسوزاند. همچنین قندهای غیرطبیعی (بدون فیبر) انرژی شما را برای یک مدت کوتاه بالا می برد اما بعد قند خونتان پایین آمده و دوباره احساس خستگی و گرسنگی خواهید کرد.
· سعی کنید تا حد امکان کمتر تلویزیون تماشا کنید.
· یک کپی از اهداف یا برنامه روزانه تان را در قسمت های مختلف خانه نگه دارید: یکی روی یخچال، یکی روی پاتختی، یکی کنار کامپیوتر، یکی کنار آینه دستشویی، یا حتی روی در اتاق خواب.

هشدارها

· اگر فکر می کنید تنبل هستید اما دیگران اینطور فکر نمی کنند، تلاشتان را بیشتر نکنید. اینکار فقط استرس بیشتری بر شما وارد می کند و هدفتان را مختل می کند.
· اگر توصیه هایی که در بالا ذکر شد سطح فعالیت شما را بالا نبرد یا روحیه تان را تقویت نکرد، احتمالاً دچار نوع حادتری از افسردگی هستید.
· همه آدمها در یک نقطه از زندگی خود دچار افسردگی می شوند که معمولاً به خاطر موقعیتها یا شرایط ناراحت کننده است و اکثراً بعد از چند روز از آن بیرون می آیند. اما اگر افسردگی شما بیش از دو هفته ادامه پیدا کرد یا مشاهده کردید که در کار یا درستان اخلال ایجاد کرده است، حتماً باید از متخصص کمک بگیرید تا مطمئن شوید که مشکل پزشکی خاصی ندارید و تحت درمان مناسب قرار می گیرید.

منبع : http://www.mardoman.net

سپاس شده توسط
سلام تایمم تا آخر عمره !اینم لیست دیگه چی میخواین؟
1- استقامت/خود.../ 40 روز

3- تارک/تنبلی /40 روز

5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره/ 40 روز تمام
 سپاس شده توسط
روشهای غلبه بر تنبلی از نظر من: Khansariha (56)
1)تعلل و مساحمه رو کنار بذار و با نشاط و انفجاری کارها رو شروع کن
2)مهمترین و اصلی ترین کار رو اول انجام بده .کار اول هر چقدر سخت باشه بهتره

میگین چرا؟ چون که:
اگر کاری را شروع کنید ذهن خود بخشی دارد که راغب به ادامه دادن و پایان دادن به آن است
بدین ترتیب کار های سخت و مهم را که اول انجام میدهید روحیه و اعتماد به تواناییتان بالا تر میرود و در بقیه روز به شما کمک میکند!و با نشاط بیشتری روز را ادامه خواهید داد! و برای ادامه ی داشتن یک روز خوب بهتر خواهید بود!Muscular

هرچقدر پر ارزش ترین کار و اصلی ترین کار را زود تر شروع کنید و هر چقدر به ادامه ی ان اصرار ورزید و با تمرکز و جدیت آن را به پایان برسانید ،انرژی و توانایتان در روز های دیگر برای این "اولویت" بهتر خواهید بود به گونه ای که از انجام آن لذت خواهید برد و با آن زندگی خواهید کرد و به آن عادت خواهید کرد و این یک رفتار وشخصیتی است که می توان برای داشتن آینده ی بهتر به بهترین وجه کسب کرد .317
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
آفرین آقا مجتبی . قشنگ امدی . درسته . من با نظرت موافقم .

- استقامت/خود.../ 40 روز پیامهای مثبت را جایگزین پیامهای منفی کنید (البته همه ی موارد منفی)

3- تارک/تنبلی /40 روز

5-پارمیدا؟خود...وهرچی عادت به درد نخوره/ 40 روز تمام

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان