امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه پاکی نوروز (سرپرست: العبد المرحوم)

سه روز. . . . . Hanghead
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
« بسم الله الرحمن الرحیم »

مسابقه پاکی نوروز 

[تصویر:  eyd_header.png]

قاصدک / 1 اسفند 98 / روز خـــــوب : 10
زینبی/1 اسفند 98 / روز خوب : 10
لئا/1 اسفند 98 / روز خـــوب : 10

رهگذر 1 / 1 اسفند 98 / روز خــــــــــوب : 9
شازده کوچولو /1 اسفند 98 / روز خـــوب : 9

new asemanا/ 1 اسفند 98 / روز خوب : 8

صادقین/1 اسفند 98 / روز خوب : 7
حامدحامد/ 3 اسفند 98 / روز خوب : 7
Ehsanا/ 3 اسفند 98 / روز خوب : 7
جناب خان/ 1 اسفند 98 / روز خوب : 6

karmaا/ 1 اسفند 98 / روز خـــــــوب : 5 

ManMitoonamا/ 1 اسفند 98 / روز خوب : 4

Queenا/ 1 اسفند 98 / روز خوب : 3
erfanali8ا/7 اسفند 98 / روز خـــوب : 3
Auroraا/ 8 اسفند 98 / روز خــــــوب : 3

alireza4466ا / 6 اسفند 98 / روز خوب: 2

ToxicHeadshotا/ 1 اسفند 98 / روز خـــوب: 1

[تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif] [تصویر:  53.gif]

soshiansا/ 1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
sadegh_raا/ 1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
عطر رهایی/1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
فرید/1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
رامین/1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
عاشق فاطمه زهرا/1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
Nazyا/ 1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
تواب/1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
رضا خان/1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
tobyا/ 1 اسفند 98 / شروع قدمهای پاک تا نوروز
 سپاس شده توسط
سلام‌به همگی
کویین 53 ۱۱ روز خوب
سلام.. من حضور ذهن نداشتم اعلام وضعیت کنم الان به جا اوردم  1744337bve7cd1t81
رضا خان / ۱ اسفند / ۱۱ روز خوب
چهار   روز   خوب....   ...   . . .
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
سلام

زینبی/1اسفند/11روز خوب 53

خدایا شکرت 53

سوره 31. لقمان آیه 5

آیه
أُوْلَئِکَ عَلَی‏ هُدیً مِّن رَّبِّهِمْ وَأُوْلَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ
ترجمه
آنان بر هدایتی از پروردگارشان هستند و هم آنانند رستگاران.
نکته ها
از این آیه استفاده می‏شود که رستگاری بر اساس توفیق و هدایت پروردگار حاصل می‏شود، که البتّه آن نیز در سایه‏ی تلاش و مجاهده، به انسان داده می‏شود، چنانکه در جای دیگر می‏خوانیم: «اِنّ الّذین جاهدوا فینا لَنَهدیَنّهم سُبلنا و اِنّ اللّه لَمَع المحسنین»**عنکبوت، 69.*** آنان که در راه ما تلاش و مجاهده کردند، ما راه را به آنان نشان دادیم و همانا خداوند با نیکوکاران است.

پیام ها
1- نیکوکاران از هدایت‏های الهی برخوردارند. «أولئک علی هُدیً من ربّهم»
2- هدایت، از شئون ربوبیّت است. «هدیً من ربّهم»
3- توفیق کارهای خیر، لطف خداوند است. «للمحسنین... هُدیً من ربّهم»
4- اقامه نماز و پرداخت زکات، زمینه‏ی بهره‏گیری از هدایت قرآن را فراهم می‏سازد. «الّذین یقیمون... و یؤتون... أولئک علی هُدیً»
5 - رستگاری، مخصوص کسانی است که اهل نماز، زکات و یقین به آخرت باشند. «أولئک هم المفلحون»

منبع:http://www.tarbiat.org
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
آسمان 1 اسفند 12 روز
حامدحامد/ از 3 اسفند/ 9 روز خوب
رضا خان / ۱ اسفند / ۱۲ روز خوب
سلام، 303
ان شاءالله
12 روز خوب 53

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
 سپاس شده توسط
سوشیانس / 12 روز خوب

با عرض پوزش از لئا به خاطر این 12 روزی که اعلام وضعیت انجام نشد...

هیچ عیدی در زندگیم به یاد نمیارم که به اندازه ی عید امسال برام بی انگیزه باشه..سال های نو همیشه برام پر از امید بود برای شروع تازه..برای اتفاق های خوب زندگی..اما سالی که گذشت..از کشته های آبان..از کشته های هواپیما..از این ویروس لعنتی...از  بی کاری و کم کاری خودم و دوستام و نا امیدی نسبت به آینده..همه و همه باعث شده انگیزه ای برای به استقبال رفتن نوروز نداشته باشم و بیشتر فکر کنم به این همه بلا که بر سرمون افتاد..
 Sure I’ve lost a couple of battles over the years   
53 but the second I give up the fight is the second I lose the war 53
5  روز   مرسی از سرپرست عزیز  302
صادقین/1 اسفند/ 12 روز خوب
الحمدلله
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام
زینبی/12روز خوب

سوره 31. لقمان آیه 6

آیه
وَ مِنَ النَّاسِ مَن یَشْتَرِی لَهْوَ الْحَدِیثِ لِیُضِلَّ عَن سَبِیلِ اللَّهِ بِغَیْرِ عِلْمٍ وَیَتَّخِذَهَا هُزُواً أُوْلَئِکَ لَهُمْ عَذَابٌ مُّهِینٌ
ترجمه
و برخی از مردم، خریدار سخنان بیهوده و سرگرم کننده‏اند، تا بی هیچ علمی، (دیگران را) از راه خدا گمراه کنند و آن را به مسخره گیرند؛ آنان برایشان عذابی خوار کننده است.
نکته ها
کلمه‏ی «لَهْو»، به معنای چیزی است که انسان را از هدف مهم بازدارد. «لهو الحدیث»، به سخن بیهوده‏ای گویند که انسان را از حقّ باز دارد، نظیر حکایات خرافی و داستان‏هایی که انسان را به فساد و گناه می‏کشاند. این انحراف گاهی به خاطر محتوای سخن است و گاهی به خاطر اسباب و ملازمات آن از قبیل آهنگ و امور همراه آن.**تفسیر المیزان.***
شخصی به نام نضربن حارث که از حجاز به ایران سفر می‏کرد، افسانه‏های ایرانی - مانند افسانه‏ی رستم و اسفندیار و سرگذشت پادشاهان - را آموخته و برای مردم عرب بازگو می‏کرد و می‏گفت: اگر محمّد برای شما داستان عاد و ثمود می‏گوید، من نیز قصّه‏ها و اخبار عجم را بازگو می‏کنم. این آیه نازل شد و کار او را شیوه‏ای انحرافی دانست.
برخی مفسّران در شأن نزول این آیه گفته‏اند: افرادی کنیزهای خواننده را می‏خریدند تا برایشان بخوانند و از این طریق مردم را از شنیدن قرآن توسط پیامبر باز می‏داشتند، که آیه‏ی فوق، در مذّمت چنین افرادی نازل شد.** تفسیر نمونه.***
این آیه به یکی از مهم‏ترین عوامل گمراه کننده که سخن باطل است اشاره نموده است. در آیات دیگر قرآن، به برخی دیگر از عوامل گمراهی مردم اشاره شده که عبارتند از:
الف: طاغوت، که گاهی با تحقیر «استخفّ قومه»**زخرف، 54.*** و گاهی با تهدید مردم را منحرف می‏کند. «لاجعلنّک من المسجونین»**شعراء، 29.***
ب: شیطان، که با وسوسه‏هایش انسان را گمراه می‏کند. «یرید الشّیطان ان یضلّهم»** نساء، 60.***
ج: عالم و هنرمند منحرف که با استفاده از دانش و هنرش دیگران را منحرف می‏سازد. «و اضلّهم السّامری»**طه، 85.***
د: صاحبان قدرت و ثروت، که با استفاده از قدرت و ثروت، مردم را از حقّ بازمی دارند. «انّا اَطعنا سادتنا و کبراءنا فاضلّونا السبیلا»**احزاب، 67.***
ه: گویندگان و خوانندگانی که مردم را سرگرم کرده و آنان را از حقّ و حقیقت باز می‏دارند. «یشری لهو الحدیث لیضلّ عن سبیل اللّه»
پیام ها
1- سرمایه‏گذاری برای مبارزه و تهاجم فرهنگی علیه حقّ، سابقه‏ای طولانی دارد. «و من النّاس من یشتری لهو الحدیث»
2- هر آنچه در مقابل حکمت قرار گیرد، لهو و مانع رسیدن به کمال است. «الکتاب الحکیم - لهو الحدیث» (تعجّب از افرادی است که حکمت رایگان پیامبر معصوم را رها کرده و بدنبال خرید لهو از افراد لاابالی می‏باشند.)
3- ابزار مخالفان راه خدا، منطق و حکمت نیست، سخنان لهو و بی پایه است. «من یشتری لهوالحدیث لیضلّ عن سبیل اللّه»
4- خرید وسایل لهو و اموری که انسان را از کمال باز می‏دارد، نشانه‏ی جهالت و نادانی است. «یشتری لهو الحدیث... بغیر علم»
5 - تناسب کیفر با عمل، نشانه‏ی عدالت است. آنها که حقّ را با تمسخر اهانت می‏کنند، عذابشان اهانت آور و ذلّت‏بار است. «یتّخذها هزواً... لهم عذاب مهین»
دوری از سخن و مجلس باطل‏
از دیدگاه اسلام، آهنگ‏هایی که متناسب با مجالس فسق و فجور و گناه باشد و قوای شهوانی را تحریک نماید، حرام است، ولی اگر آهنگی مفاسد فوق را نداشت، مشهور فقها می‏گویند: شنیدن آن مجاز است.
امام باقرعلیه السلام فرمود: غنا، از جمله گناهانی است که خداوند برای آن وعده‏ی آتش داده است، سپس این آیه را تلاوت فرمود: «و من النّاس من یشتری لهو الحدیث...».**کافی، ج‏6، ص‏431.*** بنابراین غنا، از گناهان کبیره است، زیرا گناه کبیره به گناهی گفته می‏شود که در قرآن به آن وعده‏ی عذاب داده شده است.
در سوره‏ی حج می‏خوانیم: «واجتنبوا قول الزّور»**حج، 30.*** از سخن باطل دوری کنید. امام صادق‏علیه السلام فرمود: «مراد از «قول زور» آوازه خوانی و غناست».**زور» به معنای باطل، دروغ و انحراف از حقّ است و غنا، یکی از مصادیق باطل است.***
از امام صادق و امام رضاعلیهم السلام نیز نقل شده که یکی از مصادیق «لهو الحدیث» در سوره‏ی لقمان، غنا می‏باشد.
در روایات می‏خوانیم:**این روایات در ابواب حرمت غنا در مکاسب محرّمه و کتب روایی آمده است.***
* غنا، روح نفاق را پرورش می‏دهد و فقر و بدبختی می‏آورد.
* زنان آوازه‏خوان و کسی که به آنها مزد می‏دهد و کسی که آن پول را مصرف می‏کند، مورد لعنت قرار گرفته‏اند، همان گونه که آموزش زنان خواننده حرام است.
* خانه‏ای که در آن غنا باشد، از مرگ و مصیبت دردناک در امان نیست، دعا در آن به اجابت نمی‏رسد و فرشتگان وارد آن نمی‏شوند.**میزان الحکمه.***
آثار مخرّب غنا
1. ترویج فساد اخلاق و دور شدن از روح تقوا و روی آوردن به شهوات و گناهان، تا آنجا که یکی از سران بنی‏امیّه (با آن همه آلودگی) اعتراف می‏کند: غنا، حیا را کم و شهوت را زیاد می‏کند، شخصیّت را درهم می‏شکند و همان کاری را می‏کند که شراب می‏کند.
برخی انسان‏ها از راه نوشیدن شراب و یا مصرف مواد مخدر خود را وارد دنیای بی‏خیالی وبی‏تفاوتی کنند، برخی هم از طریق شنیدن سخنان باطل و شهوت‏انگیزِ یک آوازه خوان، غیرت خود را نادیده می‏گیرند و در دنیای بی‏تفاوتی به سر می‏برند.
2. غفلت از خدا، غفلت از وظیفه، غفلت از محرومان، غفلت از آینده، غفلت از امکانات و استعدادها، غفلت از دشمنان، غفلت از نفس و شیطان. انسانِ امروز با آن همه پیشرفت در علم و تکنولوژی، در آتشی که از غفلت او سرچشمه می‏گیرد، می‏سوزد.
آری، غفلت از خدا، انسان را تا مرز حیوانیّت، بلکه پائین‏تر از آن پیش می‏برد. «أولئک کالانعام بل هم أضلّ أولئک هم الغافلون»**اعراف، 179.***
امروزه استعمارگران برای سرگرم کردن و تخدیر نسل جوان، از همه‏ی امکانات از جمله ترویج آهنگ‏های مبتذل، از طریق انواع وسائل و امواج، برای اهداف استعماری خود سود می‏جویند.
3. آثار زیانبار آهنگ‏های تحریک‏آمیز و مبتذل بر اعصاب، بر کسی پوشیده نیست. در کتاب تأثیر موسیقی بر روان و اعصاب، نکات مهمّی از پایان زندگی و فرجام بدِ نوازندگان آلات موسیقی و گرفتاری آنها به انواع بیماری‏های روانی و سکته‏های ناگهانی و بیماری‏های قلبی و عروقی و تحریکات نامطلوب ذکر شده که برای اهل نظر قابل توجّه و تأمّل است.**تفسیر نمونه، ج 17، ص 19 - 27.***
خواننده‏ی عزیز!
خداوند، جهان را برای بشر و بشر را برای تکامل و رشد و قرب معنوی آفرید. او جهان آفرینش را مسخّر ما نمود و فرشتگان را به تدبیر امور ما وادار کرد. انبیا و اولیا را برای هدایت ما فرستاد و آنان تا سرحدّ مرگ و شهادت پیش رفتند. فرشتگان را برای آدم به سجده وا داشت، روح الهی را در انسان دمید و بهترین صورت و سیرت را به انسان عطا کرد، قابلیّت رشد تا بی‏نهایت را در او به ودیعه گذاشت، او را با عقل، فطرت، و انواع استعدادها مجهّز نمود و تنها در آفرینش او، به خود آفرین گفت. «فتبارک اللّه أحسن الخالقین»**مؤمنون، 14.***
آیا این گل سرسبد هستی، با آن همه امتیازات مادّی و معنوی، باید خود را در اختیار هر کسی قرار دهد؟ امام کاظم‏علیه السلام فرمود: به هر صدایی گوش فرا دهی، برده‏ی او هستی. آیا حیف نیست ما برده یک خواننده‏ی کذائی باشیم؟!
آیا شما حاضرید هر صدایی را روی نوار کاست ضبط کنید؟ پس چگونه ما هر صدایی را روی نوار مغزمان ضبط می‏کنیم؟ عمر، فکر و مغز، امانت‏هایی است که خداوند به ما داده تا در راهی که خودش مشخّص کرده صرف کنیم و اگر هر یک از این امانت‏ها را در غیر راه خدا صرف کنیم به آن امانت خیانت کرده‏ایم و در قیامت باید پاسخگو باشیم.
قرآن با صراحت در سوره‏ی اسراء می‏فرماید: «انّ السّمع و البصر و الفؤاد کلّ اولئک کان عنه مسئولاً»**اسراء، 36.*** گوش و چشم و دل همگی مورد سؤال قرار می‏گیرند. آری انسان باید نگهبان چشم و گوش و دل خود باشد و اجازه ندهد هر ندایی وارد آن شود. در حدیث می‏خوانیم: دل، حَرَم خداست، نگذارید غیر خدا وارد آن شود.**بحار، ج‏67، ص‏25.***
اسلام، برای برطرف کردن خستگی و ایجاد نشاط، راه‏های مناسب و سالمی را به ما ارائه کرده است؛ ما را به سیر و سفر، ورزش و شنا، کارهای متنوّع و مفید، دید و بازدید، گفتگوهای علمی و انتقال تجربه، رابطه با فرهیختگان و مهم‏تر از همه ارتباط با آفریدگار هستی و یاد او که تنها آرام‏بخش دل‏هاست، سفارش کرده است. چرا خود را سرگرم لذّت‏هایی کنیم که پایانش، ذلّت و آتش باشد. حضرت علی‏علیه السلام می‏فرماید: «لاخیر فی لذّةٍ من بعدها النّار»**دیوان امام‏علی‏علیه السلام، ص‏204.***، در لذّت‏هایی که پایانش دوزخ است خیری نیست. «مَن تَلذّد لمعاصی اللّه اَورثه اللّه ذلّاً»**غررالحکم، 3565.*** هر کس با گناه و از طریق آن لذّت‏جویی کند، خداوند او را خوار و ذلیل می‏نماید

منبع:  www.tarbiat
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
علیرضا/11اسفند/01

ببخشید هنوزم جزئ مسابقه پاکی نوروز حساب میشه؟(چون ده روز از شروع مسابقه گذشت و من تازه دوباره استارت زدم)

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان